NETJES ZIJN OF BOETE l™5!=ïl GS W-bal I geopend KOERIERSTERS Wegwerpen van papier kan f120 gaan kosten! I Uitbreiding Slachthuis Vissen voor rust en niet voor voedsel Werken van Hongaren en een Nederlander Colporteurs hadden tè mooi verhaal Films in Schiedam Bedwelmende romantiek „Oproer op de Defiant'5 Schilderijen, gouaches en grafiek Gladiator Politie treedt op 'Nu opgeruimd staat netjesniet helpt Ook voor effecten- bewaring: de HBU Outillage onvoldoende Voorbereiding Tentweek Automobielbedrijf WALDO N.V. Citroen AGENDA Burgerlijke stand Artsen op zondag Voorlichting voor chauffeurs HENGELAARSVERENIGING JUBILEERT Twee veteranen gehuldigd Drie exposities in Sted. Museum Ontworteld Ook hier Spiegel-affaire Vrouwenfort KERKDIENSTEN .Vogel Struysz* afgebroken Afscheid burgemeester van Zwartewaal JOHN BOELE'S N.V. OPGERICHT SCHIEDAM r 300 TOT 600 n>2 BEDRIJFS-, OPSLAG- EN/OF SHOWROOM-RUIMTE SCHIEDAM, zaterdag. Zoals reeds eerder b aangekondigd stal voortaan In Schiedam door de politie strenger worden opgetreden tegen al diegenen die de aan maningen van de actie „Opgeruimd staat netjes" in de wind slaan en voortgaan met jet verontreinigen van de stad. Voor dat doel is door de Commissie voor de Straf verordeningen een voorstel bij de Gemeenteraad Ingediend tot wijziging van enkele artikelen In de Alg. Politie Verordening. Het is zo, dat artikel 77 van de A.P.V. nu reeds verbiedt „puin en afval van welke aard ook op de weg te werpen". Doch de Commissie meent dat een uitbrei ding van deze opsomming, vermoedelijk hel publiek meer direct zal aanspreken en dsamaast ook de straat-poll tie meer houvast geeft om onmiddellijk te kunnen op treden, wanneer zU ziet, dat afval op straat wordt geworpen. Bovendien Is voor gesteld om de maximum-boete sterk te verhogen van 30 tot 320 zaterdag 15 februari 1964 - pag. f (Advertentie IM HGUAN9SCHE BANK-UNIEu. AKSTMDAM MMHAAB *©r»*DAM SCHIEDAM, zaterdag. B, en w. zijn van mening dat bet Openbaar Slachthuis In Schiedam, ten dienste staande van de Keuringskring Schiedam, waaronder ook vallen de gemeenten Viaardlngen, Maas sluis co Maasland uitgebreid dient te worden. Aan de gemeenteraad wordt ge vraagd in principe te besluiten tot deze uitbreiding, die globaal geschat een be drag van X a 1,5 miljoen aal vergen. Doch dan wordt ook verwacht dat deze uitbreiding, vergezeld gaande van ver der doorgevoerde mechanisatie en ratio nalisatie, voor 20 a 25 jaar voldoende soulaas zal geven. Sedert 3956 is de omzet van het Slacht huis verdubbeld Het inwonertal van het rayon van de Keuringsdienst neemt nog steeds toe en ook de omzet zal zich ver der m stijgende lijn bewegen. De huidige omvang en outillage van het slachthuis is hierop niet meer berekend, zodat er nt uitgebreid moet worden. Voor het ontwerpen van de uitbrei dingsplannen wordt in eerste aanleg een krediet van 10.000 gevraagd. SCHIEDAM, zaterdag. Het Comité Schiedam voor Christus belegt op zon dag 16 februari in de Lutherse kerk om 8 uur weer een samenkomst Deze vormt met de samenkomsten in maart en april een aanloop tot de Tentweek die dooz bet' comité wederom van 6 t/m 14 juni zal worden gehouden. Ds. L. J. Boeienga uit Ben Haag zal hier over spreken, zanger Henk van Woerden verleent medewer king. Zoals gebruikelijk is er zondag middag om 1530 uur een samenkomst voor kinderen. f Advertentie IMJ Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 15 36 55 APOTHEEKDIENSTEN Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. BIOSCOPEN Passage: 2, 4.15. 7 en B.15 uur „Maciste, gladiator van Home", Monopole: 2 en 4.15 uur „De slag om het Vrouwenfort"; 7 en 9.15 uur „Oproer op de Defiant". DIVERSEN Wusis Sacrum: S uur HBS-ver. Bijeen komst 'terne; 8 uur IWüme-ver. 'Rehoboth- schoot Dansavond. Beatrix: 8 uur: Relsrver. Broek's Vrienden, F eestvergadering. «voll: 8 uur Guïllaume. Dansavond. Musis Sacrum: 8 uur W.H. Hoek. Instuif. In dit (nieuwe) artikel 77 wordt nu verboden om „as, sintels, keukenafval, huis- en tulnvuil, emballage, papier, oudroest, snoeisel, afbraak. puJn, glas scherven, gebroken aardewerk, of an der afval van welke aard ook op de weg of op een terrein, gelegen aan de weg in de bebouwde kom, te werpen, te stor- ten, te laten vallen, neer te leggen of op andere wijze te bergen" en en om „zand, grint, aarde of andere stoffen op de weg te storten of te laten vallen". Het is eveneens verboden, om al deze opgesomde artikelen plus nog dieren of lijken van dieren in het water te wer pen of te laten vallen. Dit geldt echter niet wanneer men b.v bij laden of lossen deze stoffen of voor werpen op de weg laat vallen, maar dan dient men deze stoffen of voorwerpen ten spoedigste weer te verwijderen en het wegdek te reinigen. En het geldt evenmin bij het aanbieden van huis- en tuinvuil aan de Reinigingsdienst Geen resultaat In de toelichting op het voorstel merkt de Commissie nog het volgende op: de laatste jaren is op verschillende i nieren getracht de vervulling van de open bare wegen tegen te gaan. Voorlichtings campagnes en andere acties z||n onder nomen en hebben van tijd tot tijd de schijnwerpers van de publieke belang stelling op dit probleem gericht. Een leder weet dus, kan althans weten, welke belangen op het spel staan. In de prak tijk is hiervan echter maar weinig te merken. Men kan bepaald niet zeggen dat de openbare reinheid beter is dan een tien tal jaren geleden; er is meer reden om het tegendeel aan te nemen. In ieder ge val Is het wel zo, dat algemeen het on behagen over deze ontwikkeling toe neemt Het inzicht is groeiende, dat straf fer maatregelen genomen moeten worden om te voorkomen dat de jeugd opgroeit in een verontreinigde stad en zou leren deze toestand als normaal te beschouwen. Naar de Commissie voorkomt kan dit het best worden bereikt door een meer uit gebreide omschrijving van het te bestrij den kwaad in de Aig. Politie Verorde ning. Luidkeels venten Van de gelegenheid wordt tevens ge bruik gemaakt om nog enkele andere ar tikelen in de A.P.V. te wijzigen en voor al te moderniseren. Zo het artikel 28 waarin verboden wordt „het luidkeels venten van goederen tussen 19 en 7 uur. Dat is dus gedurende de avond en nacht! Dit verbod heeft geen zin meer, nu de Winkelsluitingswet de mogelijkheid van venten beperkt tot de periode van 5 tot tot 19 uur. De regel wordt nu: wanneer gevent mag worden, mag ook luidkeels worden aangeprezen. Ook stelt de Commissie voor om art 64 maar te laten vervallen. Daarin worden de eigenaren van woningen verplicht toe te iaten dat door of vanwege de ge meente kurken worden aangebracht op radio-antennes boven op de daken. Toen ter tijd ingesteld om de draden zichtbaar te maken voor de vogels! Dergelijke an tennes komen praktisch niet meer voor en vogels zijn veel slimmer geworden. Verder ligt het in de bedoeling van deze A.P.V. een nieuwe tekst-uitgave te laten drukken. Van de oorspronkelijke 107 artikelen zijn in de loop der jaren 23 gewijzigd, elf ingetrokken en twaalf nieuwe ingevoegd. Een overzichtelijker en leesbaarder tekst is wel wenselijk. SCHIEDAM: A. J- Baden, 24 jr. en C. A. Rensman, 24 jr.; A. J. H. J. Gudde, 22 jr. en J. J. van Til, 19 jr.; A. de Jong, 38 jr. en J. C. Moolenaar, 17 jr.; H. Pe ters, 18 jr. en G. P. Sterrenberg. 17 jr.; P. J. de Potter, 27 jr. en M. L, A. G. Ve ringmeier, 22 jr.; L. Rodenberg, 25 jr. en H. Konings, 19 jr.: J. J. van Scheindelen, 33 jr. en J. H, Molteer, 24 jr.; D. J, Schruijer, 23 jr. en. S, E. Kerkhof. 18 jr.; J. H. van der Stel, 22 jr. cn A. Heiman. 20 jr.; J. Wagteveld. 19 jr. en J. («reve ling, 16 jr.; J. de Wit, 20 jr. en W. Don ker, 17 jr. GEHUWD: K. C. Jansen. 27 jr. cn G. Leerdam, 20 jr.; C. A. J. Scheffers, 25 fr. en C. M. van G cere ostein, 23 jr.; P. A. Borsboom. 23 jr. en M. C. van der Steen, jr.; B. B. Paolonl. 26 jr. en E- Kerklaan, jr.; D. Rijnaard- 25 jr. en M A. van Leeuwen, 20 jr.; J. Ferree, 21 jr. en L. Groenendijk. 20 jr.; A. Donkers. 23 jr en Breman, 21 jr.; K. A. Levering. 27 jr. i M. P. W. Leemans, 22 jr. GEBOREN: Monique J„ d- v. A. de Jong en H. C. Boef; Sara C., d. v. G. Hof man en A. R. Baron; Yvonne M.. d. v. J, A. C. van Rest en C. C. L. Ruts: Ednard A. J- J. Engelbreeht cn N. A. Tor- louw; Monica, d v. H. J. Streng en M. A, Levering. OVERLEDEN: G. Montfoort. 67 jr. echtg. van K. M. van Lith; W. van Ak keren, 68 jr. (Van een onzer verslaggevers) VXAARDINGEN, zaterdag Met een druk bezochte bijeenkomst b gisteren de nieuwe hat voor de GSW aan de Ooster- straot officieel geopend. Burgemeester mr. J. Heusdens legde er de nadruk op, dat de aanpak van het GSW-werk sterk sociaal gericht is; de economie staat niet op de eerste plaats. Wethouder G. Walstra gaf een over zicht van tien jaar GSW-werk in Vlaar- dingen. Steeds wordt nog gestreefd naar zinvoller arbeid voor degenen, die (tij delijk) niet in staat zijn aan het normale produktieproces deel te nemen. Dc heer J. Blenk (SI), één van de ne gen personen die vandaag precies tien jaren geleden In de eerste beschutte werkplaats in Vlaardingen begonnen, bood namens het personeel een nieuwe klok voor de hal aan. Na een rondwandeling door de nieuwe werkplaats prees de heer J. Polman, rijksconsulent verbonden aan het minis terie van sociale zaken en volksgezond heid, de wijze waarop jn Vlaardingen het GSW-werk is en wordt aangepakt. Hij herinnerde eraan, dat Vlaardingen. ook een van de eerste gemeenten was waar een revalidaiaeteam werd ingesteld en aldus een verantwoorde arbeidsbege- leiding voor de lichamelijk en/of geeste lijk gehandicapten invoerde. Mej. G. Hartmans bood namens de Her man Frantsen Stichting een schilderij aan en aannemer P. Onderdeltnden een klok voor de kantine. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, zaterdag De afdeling Maassluis van het Verbond voor veilig verkeer gaat enkele voorlichtingsavonden voor Vrachtautochauffeurs houden. De eerste avond is op maandag 17 februari a.s. te 20.00 uur in de kantine van Key en Kramer aan de Adriaan van HeelstraaL Deze eerste avond wordt gehouden in sa menwerking met de EVO (Eigen ver voerders organisatie). De heer D. J. A. van Ballegoijen de Jong van deze organisatie behandelt dan de elementaire zorg voor de auto i,v.m. de verkeersveiligheid. Er js volop gele genheid om vragen te stellen. In de pauze wordt een kop koffie geresveerd, terwijl na de pauze enkele belangwekkende fxlms over autotechniek worden vertoond. Alle vrachtautochauffeurs zijn van har te welkom. MAASSLUIS, zaterdag Geschreven door de heer A. Duif (te Putten) zal ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van Maassluis een boek over dete kleinste van de Maassteden verschijnen. De ge-jv Gp dSÏSKS«^KeTkftranL, schoot vrijdagmorgen om kwart L/voor twaalfeentank met "(Witter melk van een wagen van ,J)e Combinatie doordat het hek tan de laadbak los ging. Ongeveer 900 liter melk stroomde over straat. De rest kon worden opgevangen in bussen, die vlings uit het uitgijte- statxon in de Boterstraat werden gehaald. Het wegdekdat door de melk glad was geworden werd met zand bestrooid. Na enige tijd werd de tank, die aan alle kanten was gedeukt, weer op de wagen gehesen, werd de laadbak met touw vastgebonden en non de wagen zijn reis weer vervolgen. De schade bedraagt on geveer vierhoittdra gulden, naast de schade aan de tank. meente geeft het uit. SCHIEDAM, zaterdag „Het sportvis sen b geen doel meer, doch een middel. Het gaat er niet om, zoveel mogelijk vis jes te verschalken en mee naar hub te brengen voor de gezins-pot, zoals het vijftig jaar geleden nog wel het geval was. Maar na wordt In Nederland bijna geen zoetwatervis meer geconsumeerd. De vele duizenden sportvissers zoeken nu In het vissen de rust, psychisch en ook fy sisch, al word je er ook dood-moe van. Vissen geeft een bevrijdend gevoel. En je kan je er ook goed bij ergeren, bijvoor beeld als je tuigje afbreekt". Zo werd In het kort de ontwikkeling van de laatste halve eeuw In de hengelsport scherp ge kenschetst door de heer Th- van Woer- kom voorzitter van het Jubileumcomité én feestredenaar, op de gisteravond In Musis Sacrum gehouden feestelijke bij eenkomst van de Hengelsport ver. „Schie dam en Omstreken", die het feit herdenkt dat het hengelen nu vijftig jaar „georga niseerd" Is in Schiedam. Voorzitter A. van Breda beeft vele hou. derden hengelaars en hun echtgenotes kunnen begroeten in een tot de laatste plaats gevulde zaaL Hij maakte van de gelegenheid gebruik nog even van zijn teleurstelling te laten blijken dat men het hengelen nog steeds niet gelijk wil stellen met andere sporten. Want de gemeente wil geen subsidie verlenen voor de jeug dige hengelaars. Maar de heer Van Woerkom die zelf duidelijk demonstreerde dat, zoals hij op merkte, vissers zulke goede vertellers zijn („er zijn heel veel gymnasiasten onder, want ze kunnen zo goed latijn spreken" riep later de heer Van Breda weer terug op het podium Voor een huldiging, sa men met de heer A ben. Tegen drank De heer Abcn is namelyk een van de oudste leden van „De Amateur", de oud ste hengelelub In Schiedam, die dos pre cies een halve eeuw geleden werd opge richt, doch nu nauweiyks meer als zodanig functioneert. Maar de heer Aben werd ook gehuldigd ais een vurig bestrijder van het euvel, dat in vroeger jaren het vissen nog te veel werd gekoppeld aan het gebruiken of liever misbruiken van sterke drank. Hem werd als blijk waardering het eerste speldje van „Schie dam en Omstreken" (dat aan alle leden uitgereikt zal worden) doch dan In goud uitgevoerd, aangeboden. De verdiensten van de heer Van Brëda, die overigens ook al tientallen jaren be stuurslid is, kwamen vooral naar voren tijdens de fusie van de vele vissersclub jes en de afdelingen van de twee grote bonden in Schiedam tot één Hengelsport- vereniging. Ontzaggelijk veel werk heeft hij in die dagen verricht, toen het leden tal in één jaar toenam van nog geen 200 tot ruim 1,200. Hem werd daarvoor nu een prachtige werphengel (hóaaa, zeiden de deskundigen in de zaal) aangeboden. Voor de dames Van Breda en Aben wa ren er bloemen-ruikers. Bijzondere aandacht kreeg daarop de heer J. A. van Hurek uit Vlaardingen die even kwam demonstreren hoe eenvoudig het gebruik van werphengels (hij had drie soorten) wel is. Op tien meter af stand kon hij bijna feilloos het snoer om een uitgestoken vinger winden. „Ja, en mij wil het nooit lukken", twijfelde een grijs-harige veteraan. Nadat men ook nog enkele filmssport had bewonderd, keken de leden van de jubilerende vereniging naar de grappen van het cabaretgezelschap van Willy Ra- (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, zaterdag De beer J. Paalman, directeur van het Stedelijk Mu seum opende vrijdagavond In de goedge vulde aula drie tentoonstellingen tege lijk. Allereerst heette hij de beide Bon- ree exposanten, Katalin Hetey en Ta- Konok, die op het ogenblik in Parijs wonen, in het Frans welkom. De heer Paalman opende eerst gewoontegetrouw, de tentoonstelling, die in het prenten kabinet te zien Is. Deze bevat werken van de graficus Kees Okx. „De grafiek laat zien. dat Kees Okx nu een eigen weg heeft gevonden. Het epigo- nische, dat bij zijn. vorige exposities nog al eens om de boek kwam kijken is ver dwenen. Het z|jn geen demonische we zens, die hij uitbeeldt Maar in zeer ex pressieve lijnen zet hij werkelijkheid en droom op de etsplaat Toch is zijn wijze van uitbeelden niet liefelijk, eerder ruw. Het is het direct spontane, wat Kees Okx in zijn etsplaat krast soms verwant aan Chinese en Japanse lettertekens". De heer Paalman noemde Kees Okx een jong en veelbelovend kunstenaar, en haakte aan op zijn geboorteplaats, Haar lem. Hier hebben veel beroemde kunste naars, zoals Frans Hals en Poot geleefd. Zij allen gaven en geven nu nog het Haar lemse kunstleven een stimulans, dat door de jongereen steeds weer wordt voortge zet. Kees Okx gaat binnenkort een reis naar het zuiden van Frankrijk maken. De heer Paalman verwachtte dan ook dat in de toekomst veel van zijn Impressies te zien zullen zijn. Katalin Hetey en Tamas Konok zijn twee Hongaarse kunstenaars, die In Parijs wonen. Zy hebben In Boedapest, één van de mooiste steden ter wereld, gewerkt en (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Nederland kent heel in het klein een „Spiegelaffaire". Twee colporteurs moesten zich vanmorgen voor de Rotterdamse politierechter, mr. A, Heynsius, wegens oplichting ver antwoorden. Zij hadden misbruik gemaakt van de naam „De Spiegel", het chr. weekblad, waarvoor zij colporteerden. SCHIEDAM, zaterdag. vallen zijn gedurende dit u In spoedge- weekend de vol gende artsen te raadplegen: D. Hout- huysen jr., Marconistraat 93, teL 68516; J. Moor. Burg. Knappertlaan 154, tel. 65)880 en Ch. A. Poll, Tulnlaan 92, tel. 67856 Geopend ia apotheek Gouka. Hoogstraat 3, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. Een bedwelmende romantiek, zoals die ons tegemoet komt in oude zeeverhalen, ligt hoog opgetast in de Engelse film „HALS. Defiant" of, zoals de Nederlandse titel luidt „Oproer op de Defiant". Ze geeft, in kleuren, een soms voortreffelijke Indruk van het leven aan boord van een marineschip aan bet einde van de acht tiende eeuw en beeldt op realistische wyze de techniek uit van zeeslagen uit die tyd. Door nauwkeurige enscenering en het gebruik van enkele honderden figuran ten fa deze film een bont spektakelstuk gewnrdea, dat meeslepend van Inhoud is. Er moge in historisch opzicht nogal vrijmoedig zijn omgesprongen met de rol van bet Engelse marineschip „De fiant", dat in 1796 uitvoer op een ogen blik toen Napoleon zich ernstig bezig hield met een invasie in Engeland, het kreeg In elk geval een passende plaats m het verhaal door het feit dat de mui terij aan boord juist samenviel met de algemene muiterij op de Engelse vloot te Spithead. Het generaal pardon dat er op volgde gold ook voor de „De fiant". Belangrijk in de film is nocli de te genstelling tussen de vaderlijke com mandant van het schip, gespeeld door Alec Guinness, en zyn sadistische eerste officier Scott-Padget, voor welke rol Dirk Bogarde werd uitverkoren, noch het steeds feller om zich heen grijpende verzet van de bemanning, ook al zijn deze elementen onontbeerlijk voor hel verhaal. Bepaald belangrijk is de wij ze waarop het harde zeemansleven op een voor ons gevoel toch wel bijzonder klem vaartuig is getekend en hoe ver der aandacht is besteed aan de gehele entourage met de vele details. Wij zien bijvoorbeeld aan het begin de „press gang", een soort ronsel-pücct, op mets ontziende manier optreden te gen jonge mannen die men door het nijpend tekort aan manschappen op de vloot nodig had. De vloot had een slechte naam. De matrozen waren on derbetaald en ondervoed en de tucht werd gehandhaafd met zware lijfstraf fen. Een pretje was het zeemansleven niet en in dit licht bezien biedt de ro mantiek van de „ferme jongens en stoere knapen" maar een bedroevend schouw spel- Wreed en genadeloos waren ook de zeegevechten, ingeleid door kanonvuur, later gevolgd door het enteren van het 'ijandelijke schip en de strijd van man tegen man. In deze dynamische tafere len heeft regisseur Lewis Gilbert alle registers opengetrokken en bereikte hij met filters opmerkelijke effecten, die dikwijls de doeken van oude zeeschil ders nabijkomen. Voor de verfilming werden twee an- se .Defiant" en de Franse „Angelina", de eerste met veertig, de tweede met vierentwintig stukken geschut. Hun ge zamenlijke waarde werd daarna geschat op ƒ5 miljoen. In hun eigen tijd in 1796 had men de beide schepen kun nen laten houwen voor 300.600 (MONOPOLE) ten ook niet voor een klein geruchtje vervaard z|]n geweest, kan men deze week zien in „De slag om hef Vrouwen fort", waarin Indianen op het oorlogspad gaan en met veel gerucht dood en ver derf zaaien. Bij 'n stevig mlssiefnrt moe ten ze tenslotte de eeuwige jachtvelden gaan opzoek en- Dat is dan het gevolg van een bliksem- opleidmg, die oorlogsheld Audey Mur phy aan een aantal met scherp schietende pioniersvTouwen heeft gegeven. De po ging om deze film geloofwaardig te ma ken is slechts ten dele gelukt, maar de film heeft wel vaart en spannende ogen blikken. Audey Murphy sleept z'n vrou welijke brigade én de film er precies door heen. (MONOPOLE - matinees) Om aan geld te komen, speldden zy diverse vrouwen een vreemd, maar ge raffineerd verhaaltje op de mouw. Uk ben er de auctor intellectualis van." ver telde J. J. v. d. L. (38) uit Den Haag. Zijn collega C. J. P. (40), eveneens uit Den Haag, nam deze verhaaltjes over. Ze hadden opdracht in Maassluis te colporteren. Zij moesten proberen proef abonnementen te maken. De toekomstige abonnees kregen voor ƒ1,— direct een nummer van „De Spiegel". Later zouden er dan nog enkele volgende afleveringen worden toegestuurd. De produktie lag echter in de ogen van de mannen te laag. De gulden mochten zij In eigen zak steken, dus werd een manier bedacht om zo veel mogelijk proefabonnementen te maken. Aan di verse dames vroegen z|j of ze protestant waren. Werd deze vraag bevestigend be antwoord, dan vertelden zij: „We zijn door mevr. Van der Snoek (echtgenote van een wethouder) gestuurd om het volgende." En dan kwam er een aandoenlijk ver haal: „Neemt u een proefabonnement op „De Spiegel". Het kost een gulden- Elke gulden wordt door „De Spiegel" met nog een gulden aangevuld. Dit geld is be- itemd voor het kerstfeest van de pro testantse kinderen in het katholieke zuiden." Van de L. merkte tegen mr. Heynsius op: „Als we dit verhaal niet hadden ver teld, zouden die mensen waarschijnlijk dat blad niet genomen hebben," De mannen kwamen rond voor de fei ten uit Zij deden deze misstap, omdat hun inkomen bestaat uit een niet al ie hoog basissalaris en daar boven op pro visie. .Maar je moet een heel hoge pro duktie hebben om aan een behoorlijk loon te kunnen komen, en dat valt niet mee," zei v. d. L. De politierechter dacht ook; „Het lijkt me helemaal geen leuk baantje, eolporteur." De officier van justitie, mr. 1. H. v. cL Roemer, had oog voor de moeilijkheden van beide verdachten. „Ik vind een ge vangenisstraf nog niet op zijn plaats," zei hij. „Ik eis vijftig gulden of tien. da gen." En daar was mr. Heynsius het vol komen mee eens, Ned, Hervormde Gem. Croie Kerk: 10 uur ds. D. J. Soaling en 5 uur ds. C. v. d. Steen. Bethclkerk: 10 uur ds. C. v, d. Steen en 5 uur ds. L. Eveleln (Rozenburg). Opstan- dlngskerk: 10 uur dr. L. J. Cazemler en 7 uur ds. P. A, A. Klusener (Amersfoort). Vredeskerk: g en 10.45 uur ds. K. Vogel (Maassluis) cn 7 uur Opendeurdienst. Ned. Iferv. Geref. Evang. Gebouw Irene: 10 uur kand. K. Pat (Nleuwerkerk aan de IJssel. Opstandlngskerk: 7 uur ds. P. A. A. Klusener. (Voorbereiding H. Avondmaal.) Evang. Lutherse Gem. 10 uur ds, S, G, v. d. Haagcn. Lutherse kerk, Zondag 8 uur Schiedam oor Christus. Samenkomst, Ned. Prot. Bond. Westvest 92: 10.30 uur de. Joh. P. v. Muilem (Rotterdam). öud-Kath. Kerk. Dam 28: 10 uur H. Mis. ze zijn met die stad vergroeid. De belde kunstenaars hebben een grondige oplei ding gehad en z|j bouwen voort aan de traditie van hun voorouders. Z|j zijn nu twee ontwortelde Hongaren. Want z|| moeten hun voedsel uit verschillende bo dems halen. In Hongarije zaten zij namelijk in een. oerwoud, van schildersmethodep, het non- figuratieve, het abstracte, het surrealisme, enz. Maar zo zei de heer Paalman, toch hebben zij hun weg gevonden. „Katalin Hetey heeft vele bijbelvoorstelllngen ge maakt Maar nu maakt zij figuratieve landschappen. Haar werk heeft Iets poë tisch. Zij weet wat zij wil. Maar in vele van haar werken 2iet men nog, evenals bij Tamas Konok, de ondefinieerbare Hongaarse kleurschakeringen. Ook bij haar recente werk, dat zij in CalifonüÈ heeft gemaakt". De werken van Tamas Konok vertellen een verhaal. Z|j z|jn stuk voor stuk fel expressief. De kunstenaar geeft een stem mingsbeeld, waarin de figuren een twee de schHderU vormen, zonder dat dit sto rend werkt. "Van belde kunstenaars zijn in totaal eeö veertigtal schilderijen, goua ches en tekeningen te ïlen tot 15 maart. SCHIEDAM, zaterdag „De Vogel Struysz", dat trotse fregat, wacht een roemloos einde. Niemand wil het meer hebben en daarom zal het maar af gebroken worden! Dit model van een 18e eeuws Schie dams fregat werd door de Werf Wil ton Fyenoord met zorg vervaardigd om een (belangrijke) rol te spelen in het Pleinspel dat in september 1982 is opgevoerd tijdens het bezoek van Kon. Juliana aan Schiedam. Een fraai en kostbaar werkstuk. Er gingen stem men op om dit grote scheepsmodel te bewaren. Werf Wilton bood toen de „Struysz" aan de gemeente Schiedam aan, doch deze wist niet goed raad met dat cnhandelbaar-grote model, dat wel fraai, doch verder weinig de gelijk In elkaar zat. Het was Immers maar een toneel-decor. Maar de Stichting .Helders Marine Museum" wilde het model wel heb ben; als versiering en trekpleister voor toeristen. Zo schonk Schiedam dc „Struysz" aan Den Helder. Doch uiteindelijk blijkt zelfs de Marine niet in staat te zyn dit model te preserve, ren en geschikt te maken voor expo sitie. Bovendien blijkt het een kost baar gevaL Het Helders Museum wil er nu van af en biedt het Schiedam terug aan, omdat bij de schenking was bedongen dat Schiedam, indien gewenst, het mo del weer mocht lenen. Maar b. en w. willen de „Vogel Struysz" niet cn Werf Wilton evenmin. „Afbreken maar," vinden de praktische scheeps bouwers. En dat zal er nu wel van komen. Maar de gemeenteraad moet daar nog even de goedkeuring aan hechten. Leger des Hells, Lange Haven 27: 10 uur HeUigJngssnmenkomst en 7-3(1 uur Verios- singssamenkomst. Gerrft Verboonstrnat: 6.43 uur Openlurtits-imenkomst. Abe samenkom sten oJ.v, kapitein en mevr. Difjver-Salo- Jebova's Getuigen. Volksgebouw 18 uur! Openbare toespraak: .Js een wereld zonderI weeën mogelijk?"; 1930 uur Wachttoren- 1 studie. Donderdag: 19.30 u» school en dlenstvcrgadering. (Van onze correspondent) ZWARTEWAAL, zaterdag Burge meester A. A. Beek er inch van R|jn en echtgenote hebben gistermiddag afscheid genomen van de gemeente Zwartewaal, dit in verband met z|jn benoeming tot burgemeester van de gemeente Bellen. De genodigden kwamen des middags by een in de garage van het tractor enbe- drijf van de gebr. v. d. Hoek te Zwarte waal. De burgemeesters van de omliggen de gemeenten, vertegenwoordigers van verenigingen en instellingen, alsmede de afgevaardigde van de commissaris der koningin, de heer G. van Weeïen zaten naast de opgepoetste tractoren. Eerste wethouder van Zwartewaal Joh, Hobbel bood namens de gemeente Zwartewaal de scheidende burgemeester een Friese wandklok aan. ROTTERDAM, zaterdag (ANP). Uit' het bijvoegsel van de Staatscourant blijkt de oprichting van Joh. Boele's zand-grint- handels- en transportbedrijf nv te Rotter dam. Het maatschappelijk kapitaal be draagt ƒ1,5 miljoen, geplaatst en volge stort is ƒ300.060. Ter volstorting brengt een der oprichters, de heer J. Boele, zijn tot dusver onder eigen naam gevoerde onderneming in. De aandelen luiden op De nieuwe nv heeft, naast de handel in Bedienlngs-fzand en ten doel het vervaardigen en verhandelen van machines en motoren. weer uitbundig gevochten. „Maciste, gladiator van Rome" is de titel van het Italiaanse spektakel waarin Gordon Scott z|in biceps bekwaam laat rollen. De geschiedenis speelt zich af in de der de eeuw en heeft te maken met een ver moorde keizer wiens enige dochter als sla- mèt Maciste wordt verkocht. Via al lerlei vechtpartijen lukt het eindelijk om de valse kei2er uit de weg te krijgen maar dan is het voor Maciste en de kei zersdochter baast te laat Haast, want ze tiefee zeilschepen gekocht, die onder toe-1 worden natuurlijk gered. Zoals dat nog zicht van de Australische zeiler Alan 1 steeds heet: een produkt voor de Jief- Villiers werden verbouwd tot de Engel- hebbers. (PASSAGE) Tc koop of te huur gevraagd met of zonder kantoren Min. inrljhoogte 3 m. Bij voorkeur In westen of midden van het land. Brieven onder nr. S-965 aan bureau van. dit blad. Personeel gevraagd Gevraagd verkoopster moet met vak bekend zjjn. Drogis terij Haas, Rubensplein 23. Fotografie Kol films vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto KL van Vuuren, Hoogstraat 106. Voor pasfoto naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106, teL. 6 87 20. In één dag gereed. Teltoop aangeboden Droogproblemen? Centrifuge 4 kg 138.—- Combinatie langzaam met spoeLcentri- fuge f395.ook merk- machines 15 tot 30% kor ting. Showroom Coja, Lange Haven 126. TeL 6 36 41. Permanent wa*e Hêlène, de salon voor de betere permanent. Stroomloos, voor Ieder haar geschikt 7.5Q. Hélène tiède permanent, de meest ideale natuurlijke permanent ƒ10,-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélène, Rem- brandtlaan 22. Schiedam, te lefoon 673 70. Lr- reduktia op deze advertentie. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan-, telbecL Prima afwerking. Als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal' la (BrocrSveldpad), telefoon - 6 7028 (na 18 uur telefoon, 6 8789). Ledikanten, hutledi- - kanten, kam peerbedden enz." Kom,, eens praten. -1- -

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1