Twee polders weigeren bij te dragen in kosten opheffing Poldervaart O de stam Goedkoper, veiliger en noodzakelijk Confectiemodellen van j Modehuis „Marlen Gedep- Staten gaan dwingen ,,Niet ons belangmaar van de gemeente - laat die betalen Men loert op uw huisdier DE NIEUWE Monteur dood gereden Filmkring eert Joris Ivens Tuberova licht weer door De Spaarbank in februari Controle op de vuilnisbakken Buit één; schade 200 gulden bij inbraak Bejaarde dames aangereden op zebra-pad SCHIEDAM vertegenwoordiger JONGEDAME MONOPOLE Koeriersters woensdag 11 maart 1964 - pag. 5 (Advertentie LM.) SCHIEDAM, woensdag1. Tegen het grootste, rond f 7,5 miljoen vergende plan om de Tol dervaart in Schiedam te dempen dan wel anderszins op te beffen, ls bezwaar gemaakt door een groep belanghebbenden. Dit zijn de Ingelanden en 10 ook de besturen van twee polders, te weten tic Noord- Kethelpolder (ten noorden van de Poldervaart en gelegen op iet territoir van de gemeenten Schiedam Rotterdam, Delft en Schipluiden) en ,de Oost-Abtspoldcr {gemeenten Schiedam en Rotterdam)Deze polders moeten namelijk bedragen In de kosten van de opheffing en zijn aangeslagen voor de vrij forse bedragen van resp. 207.000 en 149.500. Tegen deze bijdragen «•onlt nu geprotesteerd. „Wy hebber geen belang b|j de op- heffing; de gemeenten Schiedam en Rotterdam wèl. Laat die dan betalen!" is het argument. Met deze redenatie zyn Gedeputeerde Staten van de Fit»' vlncie Zuid-Holland het niet eens. Bij Provinciale Staten Is Jit een voorstel ingediend om in de bijzondere reglementen var de Oost-Abtspolder en de Noord-Kelhel-polder een nieuw ar tikel in te lassen, waarin de polders gedwongen worden de genoemde bedragen te betalen als aandeel in de opheffings- kosten van de Poldervaart. In de maartvergadering zal Prov. Staten er over moeten beslissen, doch inmiddels zijn liefst 22 bezwaarschriften binnen gekomen tegen dit voorstel. Van de polderbesturen maar ook van groepen cn individuele Inge landen. Dit meningsverschil wordt I>as duidelijk wanneer men het ziet met de Poldervaart als achtergrond. Deze vaart heeft vier en een halve eeuw nuttig dienst gedaan, nemen we maar aan. Doch na de laatste oorlog heeft de Poldervaart alle reëcle betekenis verloren en is van een nut een last geworden. En zelfs ook een gevaar! Voor de noodzakelijke stadsuitbreiding kan de gemeente Schiedam alleen maar naar het noorden. Dus naar de polders langs de Poldervaart. Vele van deze polders hebben dan ook nu reeds hun functie als zodanig verloren. De Klem- Babberspolder bestaat al niet meer en. de Nieuwlandse polder alleen nog maar in naam. De West-Abtspolder, de Bab- berspolder en de Haxgpotder zullen dit voorbeeld volgen. Alleen de Oost- Abstpolder en de polder Kethel-Noord ujn nog steeds ca blijven ook gedeelte lijk „boerenland". Gezien deze stadsuitbreiding gaat de Poldervaart bij handhaving dwars door ere bebouwde kom van de gemeente lo pen en dat is hinderlijk, omdat dan het slaan van vele kostbare bruggen nood zakelijk zal zijn. Een mooi voorbeeld is de Sportparkbrug. Deze moest er ko men. omdat anders met in het Kethelse gebied gebouwd kon worden. Doch dit is een uitermate kostbare brug gewor den, omdat bij de bouw zelf niet ge werkt mocht worden op de uiterst zwak ke dijkjes langs de vaart. Een enorme grote brug voor een in feite onbete kenend water. Tc duur Rijkswaterstaat staat nu voor de op gaaf een even dure brug te moeten aan leggen voor de Rijksweg 20. Bovendien zit de Poldervaart erg in de weg by de aanleg van de Benelux-tunnel en de Beneluxweg. Ook de Ned. Spoorwegen moeten terdege rekening houden met deze Poldervaart. Het zou allemaal veel eenvoudiger en goedkoper zyn wanneer de Poldervaart er maar niet was. Daarom Is de Provinciale Commissie Poldervaart in het leven geroepen om dit probleem te onderzoeken en door deze commissie is ook een plan voor de op heffing opgesteld, dat wij indertijd ook hebben gepubliceerd. Van doorslaggeven de aard is echter geweest het gevaar dat deze Poldervaart oplevert. In 1903 is de dijk van de Polder vaart in de polder Kethel-Noord door gebroken en heel Kethel heeft toen onder water gestaan. Vorig jaar heb ben wij daar nog een nerinnerings- artikel aan gewijd. Een soortgelijke doorbraak zou nu, bij de sterk toege nomen bebouwing in het gebied van Kethel veel grotere schade aanrich ten. Gevaarlijk Dit Is een werkelijk gevaar, want na- Jaar 1959 heeft het maar heel weinig gescheeld of de kade van de West-Abts polder zou inderdaad zijn bezweken. In allerijl zijn toen maatregelen getroffen moeten worden om de kaden langs de vaart te verstevigen. De toenmalige wet houder van Gemeentewerken, de heer 1- L. v. d. Berg, heeft toen al in net vooruitzicht moeten stellen dat ver dergaande verbeteringen van de kaden met konden uitblijven. Een uiterst kost bare zaak; de wethouder sprak over *15 a f 2 miljoen! De Poldervaart is namelijk aangelegd op een uiterst slappe veengrond en ook de specie van de ka den heeft niet de juiste samenstelling. Gedeputeerde Staten zeggen in boven gemeld voorstel er hel volgende over; „De kaden langs de Poldervaart verke ren in slechte toestand". „Blijkens een £°r- kabcratorium voor Grondme- raanica ingesteld onderzoek is het mo gelijk dat bij een zeer kleine oorzaak APOTHEEK-DIENSTEN Apotheek v. Westendorp, Parkweg 20?. BIOSCOPEN Pasage, 2 en 8.15 uur; „Als mijn slaap- kamer kon spreken." nopole, 8 uur: „Verloren helden". DIVERSEN «-nr. Soc. Belangen, B uur Alg. Fotokring. Bijeenkomst nene, a uur NHGE Gemeenteavond. ne> Ulfr Pr. Ireneschool. Klasseavond. mmMA van buitenaf een van deze kaden be zwijkt" en „Doorbraak van een der ka den langs de Poldervaart zou een ramp voor het achterliggende gebied beteke nen". En verder; „Met verbetering van de kaden zijn hoge bedragen gemoeid, ter- wyl ook na de verbetering het onder houd van de kaden kosten zal vergen. Thans biedt opheffing van de Polder vaart aan de polders de gelegenheid zich (tegen uitkering van een alleszins re delijke bijdrage in de kosten van deze opheffing) van deze op hen rustende verplichting te bevrijden. Het heeft ons dan ook teleurgesteld, dat de Oost-Abts polder en de polder Noord-Kethel van deze gelegenheid geen gebruik willen maken". Betaling De belanghebbenden zijn bereid te be talen. Dat zijn Rijkswaterstaat en N.5., omdat zy dan verlost zijn van de kosten voor de aanleg en onderhoud van dure bruggen en zo ook de gemeen ten Schiedam en Rotterdam, De provin cie draagt f 1 miljoen by en het hoog heemraadschap Delfland 600,000. Maar f 1.150.000 moet komen van de aangren zende polders; dit bedrag te verdelen in evenredigheid met de bij hen in onder houd zijnde kade-lengten. Nu is de gemeente Schiedam de grootste eigenaar of Ingeland van de West-Abfs-, de Babbers-, de Harg-, de Nieuwlandse- en de voormalige Klein- Babberspolder, zodat deze polders ook bereid zy'n te betalen. Echter niet de Öost-Abtspolder (voor f 149500) en polder Noord-Kethel (voor f 207,000). Het is ergens wel te begrijpen, want het gaat de boeren, ontzettend veel geld kosten. Het aandeel van de polders is ongeveer het honderdvoudige van wat jaarlijks aan onderhoudskosten wordt betaald! De polder Noord-Kethel Is be reid nog f 50.000 bij te dragen, zijnde de onderhoudskosten van 25 jaar, doch de Oost-Abtspoldcr helemaal niets. Bezwaren Door de besturen van de beide pol ders zjjn (ongeveer gelijkluidende) be zwaarschriften Ingediend tegen het nu Ingediende voorstel van Gedeputeerde Staten aan de Prov. Staten om deze polders te dwingen te betalen door de reglementen te wijzigen, wat op zichzelf een wel uitzonderlijke bemoeienis is van de provincie in de polder-aangelegen heden. „Wij zyn van oordeel, dat, indien op grond van andere belangen de Polder vaart zou worden opgeheven, van ons naar recht en billijkheid slechts ver langd mag worden een jaarlijkse bij drage, geiyk aan de door ons te hespa ren kosten van onderhoud van onze boe zemkade," zo schrijft het bestuur van de Noord-Kethelpolder. Beide besturen voeren bovendien nan, onvoldoende te zijn ingelicht over de plannen tot opheffing van de Poldervaart en niets te weten van het voornemen om de kaden te doen verbeteren. „Deze kaden voldoen ten volle aan de door het hoogheemraadschap Delfland gestel de voorschriften". En als de eisen ver zwaard zouden moeten worden, dan ko men de kosten voor rekening van het hoogheemraadschap, zo menen de bestu ren. welke laatste zienswijze door Ged, Staten als onjuist wordt bestempeld. Noodkreten Zijn deze twee bezwaarschriften ge steld in een koele ambtelijke st«l, be paald pathetisch van toon zijn vele van de twintig andere bezwaarschriften die door betrokken boeren zelf zijn inge diend. „Wat voor belang hebben de in gelanden van de Noord-Kethelpolder daarbU- Dat zijn belangen voor Rotter dam en Schiedam, maar niet voor de Ingelanden. Deze hebben daar toch niet om gevraagd en ik ben niet bereid om daar jaarlijks f 2000 aan te betalen". „Het wil mij voorkomen, dat de groot pan zon groot meningsverschil. Op de achtergrond, de peperdure Sport- parkbrug mogelijk binnenkort on nodig. te van dit bedrag een onevenredige hoge last legt op de polder, welke ver uit gaat boven het directe belang, dat de polder bij deze Poldervaart had". En ook: „De eigenaar-verpachter ziet bij aanneming van uw voorstel zijn pol- derlasten aanzienlijk verzwaard, waar door het toch al schrale rendement tot mhll wordt teruggebracht, temeer daar deze verzwaring van lasten niet kan worden verhaald op de pachter" en „Ik protesteer ten sterkste, daar wij er ook zo veel aan moeten betalen, wat wij niet op kunnen brengen" en waar door de toch al schrale inkomsten van de boerderij tot niets worden terug gebracht", ook: „Ondergetekende ziet het nut er met van in voor alle ingelanden- Vooral daar het in het veehoudersbedrijl financieel zeer slecht gaat, moet degene, die er het grootste voordeel bij heeft, zelf de kosten dragen". Selmiidaal... Dan de protesten: „Ik vind het een schandaal van de gemeente om van de polder een zo groot bedrag te vragen. Want uiteindelijk hebben wij er geen voordeel van, maar wel de gemeente. Maar als de gemeente steeds aandringt op de demping van de Poldervaart, dan moet zij ook alles maar voor haar re kening nemen". En: „Nu de gemeente de Poldervaart wil dempen, hebben wij daar heel geen belang bij. Dat is een zaak van de gemeente Schiedam zelf. Als de gemeente daar al goed mee is, omdat zij daar kostbare bruggen mee kan sparen en veel bouwgrond kan vrij krijgen, zullen Gedeputeerde Staten ook wel begrijpen, dat er zeer groot onrecht wordt aangedaan aan alle eigenaars in de Noord-Kethelpolder". En wc besluiten de bloemlezing uit de bezwaarschriften mei: „Door wij ziging van dit artikel kunnen wij de tekst van de onrechtvaardige rent meester uit bet Evangelie van toepas sing laten zijn: De ene schuldenaar wordt de schuld kwyt gescholden, ter wijl 'de ander In de kerker wordt ge worpen en gegeseld tot dat de schuld geheel afbetaald is". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren waarschuwt tegen opkopers van dieren. Een deel van deze mensen probeert op illegale wüze zo veel mogelijk katten, honden enz. te be- machten voor de export en leverantie aan laboratoria. Als u uw huisdier wil houden zult u er goed op moeten passen. Wenst u echter afstand te doen van het dier waarschuwt dan het Dierentehuis, St. Anna Zusterstraat 47, tel. 66266 of een van de inspecteurs tel. 615B9. Afdoende maatreglen tegen het „katten-teveel" zijn het laten castreren van de katers, het pijn loos laten doden van de jongen door een dierenarts en de controle of het dier in derdaad bij zyn nieuwe eigenaar is geble ven. Vrouwendag van PvdA (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Woensdag 18 maart belegt de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid in het Volksgebouw een vrouwendag. Spreekster zal zijn me vrouw A_ van der Goes van Naters-van der Plaats. Wim Alblas speelt liedjes op zijn gitaar. MEUBELCATALOGUS IS UIT VRAAG GRATIS TOEZENDING OF KOM EENS KIJKEN BEZOEK ONZE PAASSHOW VAN 26 MAART T/M 2 APRIL interieur verzorging Mariniersweg 41 AW, Windsor: Meent 7a Centr.teUr.120408 VDAARDINGEN, woensdag Op de Prinses-Julianahrug vlak bij de weeg brug vond woensdagmorgen omstreeks 8 uur een dodelijk verkeersongeval plaats- De 28-jarige monteur G. Ham reed op zijn bromfiets over de brug in de richting van de 2c Van I.eyclen Gaelstr. Vermoedelijk heeft hij de tankauto, bestuurd door de 30-jarige J. T. A.. te Iaat opgemerkt. De wagen kwam van de weegbrug. Het slachtoffer kwam onder het imker achterwiel van de tankauto terecht en was onmiddellijk dood. Hij was ongehuwd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Ook in Schie dam wordt Joris Ivens geëerd. De Schie- damse Filmkring zal twee van zijn vele documentaires vertonen. De Nederlandse filmer, kreeg vorige maand bjj zyn eerste bezoek sinds de oorlog aan ons land ein delijk de aandacht, die h(j verdiende. Filmmuseum en filmliga's brachten hem met druk bezochte voorstellingen van zijn werk een hommage. De Film- kring heeft voor rijn voorstelling op woensdag 18 maart in Mor.opole „Nieuwe Gronden" en „Bojinage" uitgekozen. Deze documentaires zullen worden vertoond samen met „Het Grote Avontuur" van Arne Sucksdorff. De Zweed won met de ze film, waarin spel en realiteit met el kaar worden vermengd in 1954 de Grote Prijs van het filmfestival van Cannes. Samen vormen deze films een program- ...a, dat zeker een volle zaal waard is. Er zijn nog toegangskaarten beschikbaar voor introducé's. De kaarten kosten 0,75. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM woensdag Al hebben de meeste Schiedammers gebruik gemaakt van de gelegenheid 2ich te laten door lichten, verschillenden waren door va kantie of andere redenen verhinderd. Daarom 2al het robo-team van Tuberova nog viermaal zitting houden in de onder- zoekbarak aan de Burgemeester Honner- lage Gretelaan. Donderdag 12 maart kan men er van 19 tot 21.30 uur terecht, vrij dag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur, za terdag van 9 tot 11,30 uur en maandag 16 maart van 34 tot 17 en van 39 tot 21 .Sr uur. SCHIEDAM, woensdag In de afgelo pen maand werd by de Spaarbank anno 1820 23)17.175.28 ingelegd en 1.440.830,12 terugbetaald, tegen Inlagen en terugbeta lingen van respectieveiyk ƒ1.670.756.57 en ƒ1.056.020,86 in februari 3963. Het inleg overschot was in de maanden januari en febr. 1964 nog hoger dan dat van de reeds buitengewoon gunstige maanden januari en februari 1963, nl. 1^90.280,58 tegen vorig jaar 1.246.417,18. Het tegoed van deelnemers aan het spa ren ingevolge de jeugdspaarwet nam toe tot ƒ1.381.578,22 (eind februari 1963 ƒ1.067.080,70). Door deelnemers aan de afhaaldienst. houders van spaarbusjes en deelnemers aan bedrijfssparen werd in februari 1964 respectievelijk ƒ69.056,—, ƒ26.307,84 en 16.537,25 gespaard, tegen in februari 1963 respectievelijk ƒ63.826,—, ƒ25.432,46 en 15.391,75. Per 29 februari 1964 waren 762 safeloketten aan spaarders verhuurd, tegen 746 per ultimo februari 1963. De gezamenlijke saldi van inleggers en de reserves waren eind februari 3954 voor ƒ29.377.899.68 belegd in effecten, voor ƒ7.680.615.76 in hypotheken en voor ƒ9.511.261,56 in onderhandse leningen aan gemeenten e.d., terwijl de onbelegde mid delen ƒ2.722.684,43 bedroegen. Burgerlijke Stand SCHIEDAM, woensdag Geboren: Ed ward 3d, P. z. v. H. J. Brans en M. L. de Jager; Irene M, J. L. d. v, H. T. Deen der ts en G. de Groot; Trudy A. d.v. J. P. van Zon en W. X. Radstake; Judith d.v. J. H. Vink en D. de Zeeuw; Gerard z. v. C. Pelgrim en W. R. Wiilemstijn; Petro- nella W. <J.v. C. Minderman on P. W. Vink; Anthonius M. z. v. T. J. J. van Ras teren en L. H. Polderdijk; Martinus L, zv T. J. J. van Kasteren en L. H. Polderdijk; Jacobus J. z.v. D. Vis en W. H. van Gin- kel; Franciscus J. M. z. v. J. T. van Noordt en G. A. T. van der Haas; Caroline d.v. W. C. Verboom en W. J. Brinkman. Overleden: H. W. van Gils, 17 jr; M. C. de Viiegere, 36 jaar. SCHIEDAM, woensdag In het kader van de nu met strafmaatregelen ver scherpte actie „Opgeruimd staat netjes" heeft de politie gisteren een controle ge houden In de omgeving van het dr. Wl- bautplein. Deze was speciaal gericht op het plaatsen van losse pakjes vuilnis naast do bakken, wal niet meer mag. Het -tin- tol overtredingen viel erg mee, blijkbaar heeft de propaganda in de afgelopen we ken toch invloed gehad. Iets anders is, dat nu het vuil in de emmers wordt gepropt, zodai de deksels met meer dicht kunnen. Dat is ook niet meer toegestaan, Tegen enkele winke liers in de Mgr. Nolenslaan is proces verbaal opgemaakt, omdat zij de vuilnis bakken voortijdig buiten hadden neerge zet. Zij waren overigens al eens eerder gewaarschuwd. Een bedrijf aan de Noord- vest, dat puin en ander vuilnis had ge stort op de laad- en loswal langs het wa ter heeft een waarschuwing gekregen. Politiewagen geslipt bij vervoer van donor naar ziekenhuis SCHIEDAM, woensdag Toen een survelllanceauto van de politie gister morgen tegen 8 uur met loeiende sirene en het prikkende „zwaailicht" aan In haast een bloed-donor naar bet gemeente ziekenhuis bracht voor een spoedgeval, is de wagen op het Rubensplein op het natte wegdek geslipt. De rechter achterkant van dc politie wagen kwam in botsing met een daarvoor staande personenauto van de heer M W, A. Beide wagens werden licht beschadigd. De donor kwam toch op tjjd in het zie kenhuis. Fietsen opgehaald SCHIEDAM, woensdag Bij een actie in de zuidelijke en westelijke stadswijken heeft de politie vannacht 25 fietsen op gehaald, die onbeheerd waren neergezet. Het waren meest oude fietsen, goed voor de schroothoop. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag In de school voor nijverheidsonderwijs voor meisjes „De Brug" aan de Oranjeboomstraat is in het afgelopen weekend ingebroken. Men verschafte zich toegang door de tuinach- terdeur. Van hei administratielokaal op de eerste etage werd bet slot geforceerd. De laden van twee bureaus werden openge broken en doorzocht. Een bedrag van één gulden werd vermist. De aangerichte scha de bedraagt echter ongeveer tweehonderd gulden. Tussen vrijdagavond 6 maart en maan dagmorgen 9 maart heeft men zich door het inslaan van een ruit toegang verschaft in het magazijn en kantoor van de druk kerij en kantoorboekhandel P. F. van der E, aan de Noorderkanaal weg. Ontvreemd werden een transistorxadio en ongeveer driehonderd ballpoints. De totale waarde bedraagt ongeveer 140 gulden. o In de nacht van zondag op maandag heeft men uit de winkel van de firma D. aan de Pleinweg een transistorradio ont vreemd. Men verschafte zich toegang door de ruit met een straatklinker in te gooien. (Advertentie LM.) formufe 1 aanbouwmeubelen 1 '1 P^T" l Kr- WONINGiNRICHTlUG-BROERSYEST 6^-66 van da weinige modellen van Vj Marlen, dat met kop en staart bo- ven alle andere uitstak: een eenvoudi ge fletsblauw wollen japonnetje met een rimpel ceintuur in de taille. Als enige garnering wordt er een goud kleurige ketting op gedragen. ROTTERDAM, diasdag De vierjari ge Arie Ftnken uit de Rubroekstraat beeft vanmorgen in een onbewaakt ogenblik een op het aanrecht staande teil met ko kend water over zich heen getrokken. Het kind is met ernstige brandwonden naar het Bergwegziekenhuis gebracht. SCHIEDAM, woensdag Op de voet- gangersovcrsteekplaats in de Hoogstraat bh' de Broersvest, zijn gistermiddag twee bejaarde dames aangereden door brom fietsers. Om 6.25 uur liep mevrouw H. M. G.-D. (69) uit de Thomas a Kcmpisstraat over het zebrapad, maar liep terug toen de 17- jarige R. W, K. op zyn bromfiets aan kwam, K, had echter achter haar langs willen rijden, maar nu ontstond er een botsing. Daarbij liep mevrouw G. een hersenschudding op. Zij is naar het ge meenteziekenhuis gebracht en later naar huis vervoerd. Tevoren om 2 uur, is op hetzelfde zebrapad, de 63-jarige mevrouw H. V. M. B. aangereden door een 16-jarige bromfietser W. D. Met een verwonding aan de neus is de voetgangster er nog be trekkelijk goed afgekomen. (Van een onzer verslaggeefsters) MODEHUIS Marlen gaf gister avond voor een'groot pu bliek in Musis Sacrum een show van confectiemodellen, waarbij speciaal de grote maten aan bod kwamen. Op enkele uitzonderingen nawaren de modellen alledaags en van het soort waarvan er dertien in een dozijn gaan. Marlen beroem de zich erop, dat enkele modellen zoals sportieve jacks op foam back scbuimplastic onderlaagin ver schillende kleuren uitgevoerd, ex clusief voor Marlen zijn. Deze wor den gedragen op een helancapanta- lon Er was een grote collectie rokken met jumpers en twmsets. De rokken zijn Uit gevoerd in wol, linnen, kamgaren en ter- lenka. De jumpers rijn veelal van bor duursel voorzien en uitgevoerd in draion of wol. De twmsets zijn wel smaakvol, We zagen een wit, afgezet met rood/blau we bies. De azuurgroene jumper is dit jaar by Marlen zeer in trek. Bij de jum pers zyn vaak bijpassende rokken ge zocht, zodat het geheel meer een deux- piéce lykt De japonnen zy n zeer eenvoudig. Er zijn panneïjurken, m zwart/wit en blauw?wit combinatie, die de ladyspeaker echter ver warde met de zogenaamde shiftjaponnen. Deze laatste worden, zonder ceintuur ge dragen, wat bij de panneljurken niet altijd het geval is. De mannequins, die deel uitmaken van het personeel van de zaak, toonden vele overhemdjaponnen, die altijd in trek zyn. Ze zijn uitgevoerd In lichte kleuren, zoals rose en wit. Uit Franfcryïc afkomstig is een japon, uitgevoerd in tweekleurige stoffen, btjv. een marineblauw bovenstuk tot even on der de taille met een geruite rok. Het mo del kan met of zonder geruite ceintuur worden gedragen. De deux-pièces zijn uaafc uitgevoerd in een geruite wollen of jersey stof. De jas jes hiervan zijn of half lang, af driekwart i ook wel zeven/achtste. Cocktail- en avondjaponnen zijn er in verschillende uitvoeringen en tinten, waarbij gebruik is gemaakt van nylon en dralon. Aan de show werkte ook mee de kapsa lon Lilian, Onder leiding van de heer W, J. Kettman gaf het personeel in de pauze een kapdemonstratie, De nieuwe lijnen werden op de hoofden van diverse dames, die zich hiervoor ter beschikking hadden gesteld, uitgeprobeerd. Naar aan leiding hienvan had de heer Kettman een. vraaggesprek met de president van de Academie de la Coiffure Internationale, de heer A. Veld. Dit was een vrij zinloos gesprek over permanent en invloeden van. kleurspoelingen op het haar. Wegens spe ciale verdiensten kreeg de heer Kettman van de heer Veld een bord van de Acade mie, waarop stond vermeld: „Membre o£- ficiel," SPORTNOTITTES SCHIEDAM, woensdag Drie Schie dammers P. G. Alblas, M. F. A. van Gel deren en G. van Zijl zijn door het bestuur van de afdeling Rotterdam van de KNVB f benoemd tot scheidsrechter, BBSS en PPSC hebben met 175 an dere zaterdagclubs ingeschreven voor de strijd om de KNVB-beker die volgens af- valsysteem van 16 mei tot de zomerva kantie zal duren. Wensf u van beroep te veranderen Verkiest u een zelfstandige en afwisselende werk kring in de buitendienst? Dan is hier mogelijk een kans voor u, om als van een grote Financiële Maatschappij de Vertegen woordiging op u te nemen voor het reeds bestaande rayon te Schiedam. Wij bieden u een vast salaris, provisie, onkosten vergoeding en een premievrije pensioenregeling, leeftijd van 28 t.ra. 45 jaar. Uw brieven worden gaarne verwacht en vertrouwe lijk behandeld onder no. G 2208 bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor controle-werk op administratief gebied. Lceftyd 17 a 19 jaar. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties mondeling of schriftelijk, te richten aan N.V. Maatschappij „Oxygenium" Buitenhavenweg 50 te Schiedam. Telefoon: 690 57—64718. Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 6 88 08 DONDERDAG 12 MAART - 2 en 8 uur IK BEMIN, JIJ BEMINT Liefde en hartstocht in alle hoeken van de wereld... Technicolor 14 jr. Gewijzigde aanvangstijden. Vr„ za., ma., di. 2 en 7.30 uur (wo. besL avondv.), zondag 7.30 uur Gregory Peek - David Niven - Anthony Quinn DE KANONNEN VAN NAVARONE CinemaScope in Eastmancolor 14 jr. Zondag matinee 2 en 4.15 uur JOHNNY WEISSMULLER JUNGLE JIM EN DE SKELETMANNEN Zaterdagnacht 24 uur PRIMITIEVE DRIFTEN In een kamp van 300 gevangen mannen komt een jonge vrouw. 18 jr. Woensdag jeugd-matinee 2 uur - ƒ125 - ƒ1. Wederom een boeiend avontuur van de beroemde filmhond in EEN AANSLAG OP RUSTY Fotografie Kolfilms vergeten? De auto- tt staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K_ Vuuren, Hoogstraat 106. Voor pasfoto naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106. tei 6 6720. In één dag gereed. Buil uw onde televisie nu In. Nu nog fikse inrullpryzen. Grote keus radio, televisie, bandrecorder, enz. De Jager, Broersveld 105, telef. 69703. Prijsopgave by u aan huls. Personeel gevraagd evraagd nette verkoopster, bij Vredcbregt, Dr. Wibaut- ilein 31. Voor goede kracht ïoog loon. 5-daagse werk week. TeL 67531, na 6 uun UJjttenbroek, Fazantlaan 41, Kethel, teL 6II70. Laat nu uw antenne geschikt maken voor het tweede pro gramma, straks lange wacht lijsten. Bestel tijdig uw voor- zetapparaah Maakt ieder toe stel geschikt voor bet twee de televisieprogramma. Na tuurlijk De Jager, Broers veld 105, Schiedam, telefoon 6 9703. Blijf niet tobben met uw oude stofzuiger. Wij hebben enorme keuze. Eventueel ge makkelijke betaling. 1056 contant. De Jager, Broers veld 105, telefoon 697 03.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1