Sporthal-wandeltocht Demos raakt leiding kwijt na nederlaag tegen ESDO lambswool herenpuSIovers week...,j Promenade Sint-Joris Doele-bands DRZ handhaaft zich ten koste van WF Orkest had hinder van rumoerige bezoekers Winst voor Bakhuizen en Soetens Van N. W.B .-S chiedam Met 1.060 lopers tegengevallen Schiedammers hadden weinig belangstelling Pas op voor oplichter Twee gewonden bij botsingen AGENDA Fotografen bij Yegla toonden hun kunnen Diefstallen Receptie C.B.C. 60-jarig bestaan Brugleuning omgewaaid VOLLEYBAL Juliana-lieren weer kampioen j Een „daverend" feest Esperanto-agendo DERBY IN AFDELING HBSS dwingt sterker Pelikaan gelijkspel af PvdA-vrouwen naar De Born VOETBAL IN SCHIEDAM DHS wint van RA VA met 3-0 Excelsior-VCS 1-1 Demos-ESDO 2-3 St. Volh.-SVDPW 0-3 Martinit- s Gravend. 2-4 Johannes-Passion Stijlvolle uitvoering in Grote Kerk RAVA-DHSO-3 Naaldwijk-SFC 2-1 Mevr. W. v. d. Burg 90 maandag 16 maart 1964 - pag. 3 SCHIEDAM, maandag Ongeveer 1.060 enthousiaste wandelaars hebben deelge nomen aan de Sporthal-wandelmars, die iilerdag door de plaatselijke Kcgellngs- connnlssle van de NWB {bekend van de Avond-vierdaagse) In Schiedam is gehou den Een bedrag van rond f 300.— kan un'de Stichting Sporthal Schiedam wor den overgedragen als ballg saldo van de maïs. Dit saldo ls daarom r.o groot, omdat ie organisatoren hebben afgezien van bet uitreiken van de gebruikelijke extra-prü- m. Dit resultaat is met slecht, maar gezien liet grote aantal voor-inschrijvers, name lijk 700, hadden de organisatoren toch eén grotere opkomst verwacht. Mogelijk lijn door de slechte weersomstandigheden en ijzige wind en veel motregen, veel .•andelaars afgeschrikt. De heer J. F. Bakkeren, algemeen lei der van de wandeltocht vertelde ons, dat -ie belangstelling van de plaatselijke ver enigingen zeer gering was, terwijl de te bouwen Sporthal voor iedereen in Schie dam bestemd is. Het grootste aantal vorm den devele padvindersgroepen en de drie wandelsportverenigingen, DST, Door Weer en Wind en Via Bona. Er waren overigens ied individuele lovers, n.l. 350. Geen feestelijkheid De heer Bakkeren had van de zjjde van ie Sporthal-commissie graag wat meer actie gezien. Zo waren er geen plaatselijke muziekkorpsen aanwezig, zodat de start op het plein van de St. Thomasschool aan de Warande zonder enig feestelijk toon, in alle rust en stilte, verliep. Er is gelopen over vier parcoursen, over 5,10, 13 en 18 km. De wandelaars voor de 18 km vertrokken reeds om 2 uur naar het Pr. Beatrixpnrk, om via het BPM-park terug te keren. De andere parcoursen lie pen ook in die richting, doch keerden over de brug achter de Spiermgshoek terug. Er waren geen uitvallers, ondanks het on aangename weer. Aan de groepen is een. speciaal hermne- rings-medaille uitgereikt, een ontwerp van de heer Bakkeren zelf. Iedere deel nemer ontving een verzilverde draag-me- daille, waarop als symbool een bouwwerk, de toekomstige Sporthal, is afgebeeld. SCHIEDAM, maandag. Een man die rich uitgeeft voor ambtenaar van het Bu reau Huisvesting heeft op één dag twee personen opgelicht. Op de Singel beloofde hy 'n vrouw, dat zy binnenkort *n andere woning zou krijgen. Daarvoor moest zij «rst wel ƒ4.50 inschrijvingsgeld betalen. Een zelfde verhaaltje hing hij op in de Otterbuurt. Daar praatte hij ƒ3.75 los voor zegelkosten. Het zijn kleine bedragen, maar de woningnood is er de oorzaak van, dat hij veel slachtoffers heeft kunnen ma ken, Het signalement is lang 1.75 meter, 50 a 55 jaar oud. brildragend. gekleed in een abnormaal lange winterjas van don kere stof, spreekt enigszins lijzig. SCHIEDAM, maandag. Op een voet- jangersoversteekplaats op de Kotierdam- sedjjk, stak zaterdag de ~9-jarige 3. v. d. B. uit Banddorp onverwachts over, Hy Ürp tegen een auto op en moest met een hersenschudding in het gemeente zieken huis worden opgenomen. Op het kruispunt Nieuwe Haven-Gor- doustraat reed zondag de 40-jarige mevr. H S.-V. met haar bromfiets tegen een personenauto op die stil stond op de rij weg. Bij de val brak zij haar been. Zij is het gemeente ziekenhuis opgenomen. «MMKTIWt SCHIÊQAH (Advertentie Z.M.) MANNEN aan ,JEEN GOED PAK* denken. denken Hoogstraat 154 APOTHEEK-DIENSTEN apotheek, Gouka en Co., Hoogstraat 127. BIOSCOPEN 2 en 8,15 uur: „Gods Geuzen". Moaopole, 2 en 7.30 uur ,.De kanonnen van Navarone." DIVERSEN «nsis Sacrum, 8 uur Zakenstudiekring. Lezing. Arcade a uur: St. AmbrOsius. Vergadering e 8 uur: DWS Vergadering. T 7 OOR de zaterdag gehouden Sport- hai-iocndeltoc'U heeft de heer Bak keren speciaal dit ontwerp van een herinncringsmcdaille vervaardigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Voor het eerst in haar driejarig bestaan trad de afdeling fotografie van de Vegla-per- soneelsverenfging naar buiten. In de re- creatiezaal van het bedriif organiseerden de fotografen onder dc werknemers de Verenigde Glasfabriek dit weckend een tentoonstelling. Op de expositie hin gen een groot aantal foto's, die hebben meegedongen naar de prijzen I" de on derlinge wedstrijden. In feite preekten dc fotografen voor eigen parochie, want primair was het doel van deze tentoonstelling het inte resseren van anderen in het bedrijf voor bun werk. Zij vinden het daarom geen bezwaar dat hun werk soms minder goed is. Hopelijk zal dit juist de reac tie „dat kan ik ook*' bij de bezoekers ontlokken. Hbnderdenvier foto's en veertig dia's vormden deze kleine expositie. Zelfs een leek kon er de beste uithalen. De dia wedstrijd is ook door hen beslist. Een kleine dertig mensen hebben geoordeeld over de voor hen geprojecteerde inzen dingen, nadat zij een inzicht hadden kregen in de mogelijkheden van deze vorm van fotografie. De foto's, die voor de wedstrijden zijn ingezonden, kregen een waardering van dc leden van de fotoclub bij een van de iisterics. i vier wedstrijden hebben de 24 man bij Vegla elkaar met de camera bestre den, Landschappen, dieren, bruggen en een vrij onderwerp moesten hun inspi ratie prikkelen. Bij de heer C, van der Geijn is dat het best gelukt. Hij won met een foto van de brug over de kruising Lange Haven—Korte Haven en een portret van een „verweerd" mannetje twee prijzen. De heer G. Willemse had de beste kijk op het landschap en. de heer J. van Giels leverde de beste dierenfoto. SCHIEDAM, maandag, De laatste da gen zijn weer verschillende diefstallen gepleegd. Uit een ijzerwinkel aan de Troelstralaan werden ƒ33-en een rol spaarzegels ontvreemd. De inbreker had zich toegang verschaft door een raam aan de achterzijde in te trappen. Dit de portemonnaie van mevrouw C. M. P.IJ. werd een bedrag van ƒ100. gestolen, toen zij fn een winkel in de Passage stond. Een inbreker heeft zich door de tuin deur te openen toegang verschaft tot de woning aan de B.R.-ïaan. Hij kon de soan- joletsluiting openschuiven, doordat hij eerst een gat in het raam had gemaakt. Alle kamers werden doorzocht. De buit bestond uit een transistorradio en diverse zilveren en gouden sieraden. Tweehonderddertig kauwgomballen en ƒ32.aan dubbeltjes bevonden 2ich m een. automaat, die van de muur van een winkel op de Westfrankelandsedijk werd gerukt. Een stuk. ijzer was het gereed schap. SCHIEDAM, maandag De Chr. Be drijfsgroepen Centrale te Schiedam zal 't 60-jarig bestaan van de organisatie her denken met een receptie op zaterdag 21 maart in het gebouw voor Chr. Sociale belangen, die van 3 tot 5 uur wordt ge houden. SCHIEDAM, maandag. Een lening in een in aanbouw zijnde brug over de Singel langs de Burg. van Haarenlaan, is in het water gewaaid. Het gevaarte van. 26 meter is door de jeugd eerst van de steunen gerukt. SCHIEDAM, maandag. Het eerste he ren team van Juliana heeft na een ver diende zege op Libanon '50 III voor de derde achtereenvolgende maal de kam- pioensvlag kunnen hijsen. Libanon '50, dat de laatste kampïocns- illusies reeds de vorige week volledig in rook op had zien gaan, startle In een hoog tempo. Zij liep in korte tüd u3t tot 50. Dc Schiedammers Heten zich echter niet van hun sluk brengen en namen het initiatief over.- De Juli aria-mach ine begon nu langzaam maar zeker op toeren te ko men en besliste deze set met 1513 in haar voordeel. Daarna is de overwinning geen moment meer In gevaar geweest. De Juliana-spelers groeiden naar een vorm die zij dit seizoen, nog maar zeiden hebben getoond. In de aanval excelleer den vooral P. Wassenaar en H. Soeters die hun tegenstanders voor onoplosbare problemen stelden. De derde set ging met 15-—6 naar Juliana en in de laatste set, waarin Libanon nauwelijks meer enige tegenstand kon bieden, kwamen zij zelfs tot 15—1, Over enkele weken treedt dit team weer aan voor de eerste van de zestien promotie-wedstrijden. Van de acht ploe gen komen er slechts drie voor een plaats in de overgangsklasse in aanmerking. Heren 2 heeft een steekje laten vallen tegen CW. De ernstig gehandicapte juliana-ploeg, Jiefst drie invallers, verloor met 31 van een bijzonder fanatiek spe lend CVV. De setstanden waren: 815, 1513, 515, 515. In de tweede wed strijd tegen Aggrecüor 2 ging het beter. Met 3i0 (154, 1510 en 1513) werd gewonnen. Het dorde herenteam presteerde het zo waar kampioenskandidaat DOP een ge lijkspel af te dwingen door hun laaiend enthousiasme. Setstanden: 1715. -—15, 10—15. Dames 1 verloor van het sterkere AMWJ/RLVC 2 en js daardoor nog niet geheel vrij van degradatiezorgen. De set standen waren: 715, 159, 1416, B—15. Het derde damesteam tenslotte verloor met 31 van het bij voorbaat sterker ge achte Jong Pendrecht 2. SCHIEDAM, maandag. Het Clubhuis St. Joris Doele heeft zaterdagavond in gebouw Irene de tweede „teenager-pro menade" gehouden, die ditmaal was ge goten in de vorm van een concours. Vier bands, grotendeels samengesteld uit elek trische gitaren, heeft e** aan. deelgenomen. De hoofdleider van het llubhuls, de heer C- A. Henrion Vcrpoorten, kon een uit verkochte zaal begroeten, waaronder ook vele ouders en donateurs. Hij heeft zich overigens maar moeilijk verstaanbaar kunnen maken, want de luidruchtige jeugd stond te popelen om de favoriete band te horen optreden. Rumoerige te leurstelling verwekte de mededeling dat „The Dynamite Strings" verhinderd wa ren te Een deel van de organisatie was in han den van de heer Johan Lakiere, die zijn stage-tijd by de Sociale Akademie te Gent doorbrengt als jeugd-leider bij de St. Joris Doele. Hij is bezig met een proef schrift over het jetigdhuiswerk. Als eersten traden op „The Real Vir tues", die vooral succes hadden met het overigens niet geheel zuiver gespeelde „Hava Naquila". Na het optreden van „The Rocking Comets" finet de opvallende drummer Leo Kiefiger en zanger Ruud Renier, was het een verademing de iets rustiger muziek van „The Atlanties", ge stoken in prachtige roodachtige zijden jasjes, aan te horen. Leuk was hierbij het spel van het vrouwelijke bandlid Ilona van der Kooyk, die vooral excelleerde ïi „Caravan". Na de pauze, mei een tombola voor het clubhuis, brachten „The Flying Dutch men" het publiek in verrukking met de kei-harde muziek. De jury, onder voorzitterschap van de heer L. Hakkert, had de moeilijke taak dc prijswinners aan te wijzen. r>e uitslag werd 1. Flying Comets met 89H p., 2. The Atlanties 89 p., 3. The Flying Dutchmen p. cn 4. Real Virtues 77{£ p. Dat deze avond geweldig is ingeslagen bij de Clubhuisjeugd, bleek wel uit het daverende applaus en. het herhaaldelijke fluitconcert. Tot middernacht is er nog gedanst op de muziek van twee van de bands. SCHIEDAM, maandag Merkredon, la 28an de marto klubvespero. K:o estas via opinio pri tiu afero ce kmo v. Gink Ploegstraat 19. SCHIEDAM, maandag. 0e spannende eindrace in 1 B In de afdeling Rotterdam spitst 2lch toe op het beslissende duel DRZWit Rood (Vit volgende week, dat DRZ de derby tegen Wilton Fijenoord won ten. koste van de stadgenoten. Num mer twee op de ranglijst 1VRIV won met dezelfde cijfers van Nestoro. Voor "IVF lykt degraderen nu onvermijdelijk gewor den. Schiedamse Boys veroverde dankzij perfect doelverdedigen van Van der Berg een 21 zege op The Rising Hope. In wezen was* deze plaatselijke ontmoe ting DRZ—WF een eenzijdige strijd. Doel punten waren echter kostbaar by DRZ en daaruit putte Wilton Fijenoord bij de ge lijkmaker nog voldoende kracht om het DKZ lastig te maken. De gastheren had den voor die tijd echter ruime kans on een grote voorsprong te nemen. Bij de aanvallers was het Jantje Groot- vcld (DRZ) die kennelijk heel graag bij zijn broer, de doeiman Grootveld van Wilton Fijenoord. wilde scoren maar de bal werd gestopt, verdween naast het doel of raakte het houtwerk. Tegen de verhouding in bleef de stand daarom lang ongewijzigd, Series kansen bleven onbe nut In de dertigste minuut benutte Zee man een voorzet van Wigmans. Li de vijf tiende minuut van de tweede helft maak te Wilton Fijenoord zelfs gelijk en even wankelde DRZ. De lijstaanvoerder herstelde zich toen Koos Wigmans tien minuten later DRZ de voorsprong hergaf. Tenslotte maakte Zeeman in de 28e minuut een einde aan de onzekerheid. De aanvallen van WF ontbeerden overigens elke stootkracht. Bij de aanvang werd stilte in acht ge nomen voor het verscheiden van de echt genote van het commissielid-eerste elftal speler Gijs van Os, de 36-jarige Marie van Os die gedurende een vijftiental jaren een trouwe medewerkster en steun van de roodwitten is geweest. Schied. Boys-TRH 2*1 De Boys toonden meer vechtlust dan de club van Van Nellc en bovendien slaagde doelman Van der Berg er op fraaie wijze in elke aggressivileit van de Rotterdam mers te keren. Met wind mee had Schiedamse Boys het overwicht en het was Speyer die uit een hoekschop genomen door Merkxs ineens inschoot. In deze tweede helft hadden de Boys het wat moeilijker. Toen Pastzjerik middenvoor Vermeuden ten val bracht leek de gelijkmaker dichtbij, maar doel man Van der Berg slaagde er le straf schop te stoppen. In de 25.- it bracht rechtsbuiten Merkxs met „ued doel punt Schiedamse Boys xt. 'Ige haven hoewel middenvoor Vermeulen tien mi nuten voor tijd de achterstand nog kon verkleinen. Zaterdagvoetbal SCHIEDAM, maandag Het al kans loze HBSS heeft een goede prestatie ge leverd door op eigen terrein het sterke Pelikaan een gelijk spel af te dwingen. (1X). Het beperkte programma voor de Schiedamse zaterdagclubs was door het uitstellen van de match Energie Boys GTB tot deze ene wedstrijd ingekrompen. HBSS heeft uitstekend partij gegeven. De defensies hebben de strijd beheerst Toen Da af Dröge zich in de 32e minuut mooi vrijspeelde was het de goed naar vo ren gekomen Nico Mulder die de aanval afrondde. Deze tegenslag inspireerde de lijstaanvoerder. Reeds na 2 minuten kon. PcLkaan een vrije trap naar het Schie damse doel zenden. Wel werkte halE spe ler Boender het leer nog van de lijn maat de bal kwam voor de voeten van midden voor Ton die wel raak schoot, (11). Na de hervatting hielden de achterhoedes de doelen gesloten waarbij in een aantrekke lijke en spannende strijd vergeefs voor het overwicht werd gestreden. Scheidsrechter Sehïlperoort excelleerde bij dit pittige du el. VLAAKDINGEN, maandag In het na jaar kunnen leden van de Vrouwengroep PvdA weer enige dagen in groepsver band op ,,De Born", het conferentieoord te Bennekom, doorbrengen. Voor Vlaar- dingen komen de perioden 29 september- 2 oktober en 1316 oktober in aanmer king. Het bestuur van de Vlaardingse af deling prefereert de laatste periode. Daar voor kunnen geïnteresseerden zich opge ven op de adressen Van Schravendijk- plein 33, Spoorsingel 129 en/of Mr. Ver schuur straat 28, MAASSLUIS, maandag Excelsior 1, dat voor de competitie vrijaf had, heeft vriendschappelijk gespeeld tegen Die Ha- ghe in Den Haag, Excelsior won met 32, Overige uitslagen ,van de competitiewed strijden; Excelsior 4Zwart Wit '28 5 11; Excelsior 5WOR 113; Junioren; Excelsior Al—DHS Al 1—4; DHS BI—Ex celsior BI 2—0; Excelsior Cl—DHS Cl -2. SCHIEDAM, maandag. Voor de gro te teleurstelling by de KNVB-ers zorg de Demos, dat met een 2—3 nederlaag tegen ESDO in het gedrang raakt en de kop (voorlopig?) kwijt is aan Delft, SV- DPl/V leverde een goede prestatie door me": 03 Steeds Volharden te slaan. Ex celsior '20 kwam niet verder dan 11 tegen VCS en dat Martlnit zou winnen van aanvoerder 's-Gravendeel kon niet worden verwacht. Martinit ging echter eervol met 24 ten onder. In Den Haag toonde DHS zich superieur aan RAVA (0-3). Wederom ontbrak dc stootkracht bij Excelsior '20, hoewel de zwartwitten ditmaal meer in het offensief waren dan de laatste tijd het geval is. Pech en gemiste kansen brachten Excelsior niet de verdiende winst. In de tien de minuut scoorde Koos Klein uit een s van Hans van Deventer, maar daar- kopten Zuiderwjjk en Van Deventer tegen de lat en het was onbegrijpelijk dat de voorsprong met kon worden ver groot Dat gaf VCS de kans om tien minuten voor rust gelijk te maken. In. de tweede helft liep het weinig schot- vaardige Excelsior '20 vergeefs storm op de verdedigingslijn van VCS, De voorhoede van Demos speelde be neden de gebruikelijke vorm. Voor rust bleven de Schiedamse winstkansen on benut. in de zevende minuut speelde de rechtsachter van ESDO terug en Jan Groenendijk schoot in (10). Acht minuten later ontstond een scrimmage voor het doel van Demos en de linksbuiten van ESDO schoot in. Tegen de verhouding in, kreeg Demos een achterstand, omdat een achterspeler een ver schot niet wegkepte, waarna de keeper zich op de bal verkeek, Prompt daarna maakte Henk "Wahl met een ver re treffer gelijk. Bij een scrimmage werd de Schiedamse doelman tegen, de grond gewerkt en onder protest van De mos kopte de middenvoor van ESDO in. Het was een binnenspeler van ESDO die nogmaals kon scoren. Dit doelpunt werd afgekeurd. Met zware wind tegen, slaagde SY» DI'W er in het overwicht te veroveren op een hard werkend Steeds Volharden, maar het duurde tot na de rust voordat de Schiedammers de Rotterdammers op de knieën kregen. Met wind mee kreeg SVD-PW meer kansen. Reeds in de tweede minuut schoot Voete raak. tien minuten later verhoogde Van der Vijst de score en daama behield SVDFW de meerderheid. In een fraaie combinatie van voet naar voet, was het tenslotte Voets, die tien minuten voor tyd de eindstand op 03 bepaalde. Hoewel Martinit niet de mindere was van koploper 's-Gravendeel, konden de bezoekers na rust toch de winst grijpen. Henny Lupker gaf de Schiedammers In dc 25e minuut de voorsprong. Het schieten was slecht. Even voor rust werd een doelpunt van middenvoor Dekker afgekeurd. Direct na rust scoor de rechtsbuiten Van der Linde de ge lijkmaker. In de vijfde minuut strafte middenvoor Dekker een kapitale Schie damse fout af. Martinit liet de moed niet zakken en het was middenvoor Franken die Martinit in de twintigste minuut weer naast 's-Gravendeel bracht. Bij een gelijkopgaande strijd kopte De Mar uit een hoekschop in en De Reus kon vijf minuten voor tijd de zege veiligheid brengen uit een vrije trap. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag Het zijn niet altijd echte muziekliefhebbers, die zich laten zien op een muzikale avond. Dat bleek zaterdagavond maar al te dui delijk in gebouw Muzanda, waar de jaar lijkse uitvoering plaats vond van Van Dijks Amusementsorkest. Er was helaas een aantal jongeren in de zaal, dat weinig interesse toonde voor de musici van diri gent Leen van Dijk. die beslist hun uiter ste best deden om aan de genodigden en donateurs een goed en vlot programma te brengen. Het waren jongelui, die ken nelijk waren gekomen om het bal (na af loop) bij te wonen. Toch bevonden zich ook ouderen in de zaal, die tydens het musiceren het nodig vonden om een „buurpraatje" te maken. Voor de heer Van Dijk was dit aanleiding om zich even om te draaien, teneinde een. minder vriendelijke blik in de zaal te werpen. In ieder geval ondervond het enthousiast spelende orkest last van de onnodige herrie. Met de bekende Eurovisie Mars van Holland werd de spits afgebeten van een programma, dat over het algemeen geno- men veel waardering ondervond. De Schatzwals van Strauss kwam minder goed uit de verf, maar daarentegen volgde een pittig gespeelde tango van Malando, namelijk Quapita, die bet orkest veel ap plaus bezorgde. Ook de selectie uit ,My fair lady" kreeg een gut onthaal. Het pro gramma voor de pauze bevatte voorts werken van Licke. Léhar en Brigilon en verder in een arrangement van de heer Van Dijk „Old Favorietes". Het tweede gedeelte van de avond stond onder leiding van conferencier L. Jansen. Het werd een soort showprogramma met als medewerkenden Gerrie en "Wim met zang: Guus Berger met een imitatie van Doras en Elvis Presly; Jopie londthout zang en een schets van de conferencier zelf. Gerrie van Dijk oogstte veel succes met haar liedjes uit eigen repertoire. (Advertentie LM.) Wees er vroeg bij... zodat wanneer de zon gaat schijnen. Uw garderobe klaar 1$. Maar dat niet alléén... waarom zou U wachten op het hoog seizoen? Wij 'kochten van een van de grootste stoffenfebrieken met internationale vermaardheid een grote partij voorjaarsstoffen, W.o. Pied de Poule, Fibrenka Linnen, Fantasie linnen en Wollen Flannel, in diverse kleuren» voor bijna de helft van de-prijs. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze voorjaars stoffen, voor Japonnen, deux- pièces, en rokken, door elkaar per meter Geen te/, of lehrlft. beie DHS speelde voortreffelijk. Dal lever- de direct goede aanvallen op. Toen linksachter Kiela in de vijftiende mi nuut In een lange rush naar voren trok, kwam de bal maatvast op de voet van Hans Roozen, aie inschoot. DHS bleef in het offensief, maar RA- VA trok de verdedigmgssluis dicht In de tweede helft was het initiatief even aan een fel RAVA daarna echter kon DHS dank zij de defensie met spil Roelfzema aan het hoofd, het accent verleggen. Invaller-doelman Van der S kreeg weinig te doen. Het wai Roozen die na een half uur goed voor zette en Bonefaas schoot laag in. Vijl minuten daarna was de strijd beslist, toen Bonefaas een algemene aanval goed afrondde. Dapper poogde RAVA nog de eer te redden, maar DHS hield de gastheren op afstand. i zware wind maakte goed voetbal in het duingebied onmogelijk. In de tien de minuut ontstond een worsteling voor het Schiedamse doel waarby linksbinnen Van Dijk kon scoren. SFC herstelde zich en schoten v,an Scbell cn Offerman ver dwenen hoog over het doel. Het windvoordeel voor Naaldwijk, duw de SFC in de tweede helft in de verde diging. Bij een uitval omspeelde Jan Of ferman drie man en alleen voor de doel- man staande schoot hij een boogbal in de bovenhoek, doch de bal stuitte weer in het veld. De linksbinnen van Naaldwijk bracht in de 18e minuut de stand op 20. Dat activeerde SFC. Bij een hoekschop, genomen door Schell, over links, viel de bal in de doelmond en de linksachter van Naaldwijk werkte de bal tesamen met de doelman in eigen doel. ipVENALS vorig jaar heeft de Johannes Passion-uitvoering door da gecombi neerde Vlaardingse koren Gloria, Toon kunst en Excelsior zich zaterdagavond weer gekenmerkt door noblesse en een uitstekende beheersing van de muzikale en technische moeilijkheden. Hoewel wij voor de uitvoering van de Johannes Passion een kleinere koorbezet ting prefereren, heeft dit machtige vocale apparaat ons toch in nauw contact kun nen. brengen met deze soms ingetogen passiemuziek; de dirigent, Piet van den Korkhoff, heeft zijn zangers en zangeres sen behalve gedegen partijkennis dan ook stijlzuivere en ongekunstelde nuancerin gen. weten bij te brengen Ook de samen werking van het koor met het Rotterdams Philharmonisch Orkest is steeds van voor beeldige aard geweest. Bij de vocale soli zijn. de Christus- en. evangelisfcvertolkingen van respectievelijk Carel Willink en Chris van Woerkom kwalitatief de fraaiste prestaties geweest; voor laatstgenoemde zanger een extra compliment, daar deze een ziek geworden college (Simon Meerdink) verving. Op zeer artistieke wijze cn in natuurlijke verhaaltrant gaf Van Woerkom de evan gelistpartij gestalte. Een kundig vertolker der basarïa's en van de Judas-, Petrus- en Pilatusrollen was Peter de Vos. Het zingen van de te nor Paul Schotsman, vertoonde helaas en kele onzuiverheden, maar over het alge meen volbracht hij zijn taak toch zeer be vredigend, Corry Bijsters sopraanaria's klinken ook zeer aanvaardbaar, al zijn haar hoge noten van scherpte niet vrij te pleiten. By het algemeen niveau sloot de alt Tony Jaaims-Rebel zich minder goed aan: loonvorming en timbre verre ideaal voor Bach konden ons weinig esteüsche voldoening verschaffen. Zeer waardeerbare bijdragen tenslotte leverden Hans Schouwman aan het clave- cimbel en Koos Bons aan. het orgel Damkampioenschap van Rotterdam ROTTERDAM, zaterdag. P, Eakhui- a* en M. H. Soetens hebben ïn de eerste ronde van de finale om bet persoonlijk damkampioenschap van de Rotterdamse Dlstrictsdambond 1964 direct afstand ge nomen van de andere zes deelnemers. veroverde al in het middenspel, slap door Van Vessen gespeelde opening, schrijf winst, hetwelk hij rustig tot partijwinst realiseerde, zjj het 'dat Van Vcssem nog lang moedig tegenstand bood. Bakhuizen.—De Zeeuw was een aan trekkelijke, onregeraatige partij, Lang zaam kwam Bakhuizen in het voordeel. De Zeeuw trachtte zich staande te houden door ook een doorbraak te forceren, maar daarna kwam hij in een verloren eindspel. Bakhuizen speelde dit niet al te sterk, maar De Zeeuw kon hiervan niet profite ren. In een flankspelpaxtij kreeg Stuurman met zwart groot overwicht tegen Van Prooyen. De laatste moest veel materiaal offeren om door te kunnen breken. Daar na bereikte hij een moeilijke puntenver deling, gebruik makende van het feit, dat Stuurmans materiaal bijna geheel op het middenbord stond. Toen in het treffen Van der Veer—De Kluyer de laatste het klassieke genre niet kon handhaven, kwam de witspeler in het voordeel. Na een ruil kreeg De Kluyer weer aanval, maar v. d. Veer's verdedi ging was voldoende voor een uiteindelijk nog gelijkwaardige remise. Voor het nieuwe seizoen brengen wij weer een pracht collectie modieuze modellen damesjaponnen, deux-plêces, blouses, rokken enz. van di verse moderne stoffen en tinten. Zie onze etalage, zie collec tie binnen, welke wij u gaar ne tonen. Lange Kerkstraat 19, Schiedam, telefoon 66135 IETS GOEDS VOOR

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1