j Verwonding doet ons niets {maar gewonde is een mens Schiedam wil zand uit midden-Delfland Nuttig werk op b.Lo.- avondcursus DC Schiedam speelt gelijk Wielerrondes in Schiedam Oud-wethouder hekelt beleid van overheid SCHIEDAM jCIieï-ver pleger G.C. A G.l). Schiedam Ongelukken kennen geen spitsuur PAAS-SHOW de stam Auto's botsen bij keren Te snel gereden In paasvakantie School sport toernooien DWS-dames in Vara-quiz Buffer-zone voor recreatie Burgerlijke stand Paas-samenkomsten Twee SVC-teanis behalen het kampioenschap Zwarte band voor twee judoka's Sluiting van Gem. bureaus en diensten op Goede Vrijdag Lasclub staat voor opheffing Lezing drs. Kuyer over Schiedam Op jaarvergadering van H.A.L. Aandeelhouders waren niet tevreden Muziekfestival in Immanuelkerk Voorzieningen in protestantse scholen Bouwrijpmaken grond vergt 700.000.- Jeugdmuseumkaarten MONOPOLE MIDDENSTANDS- HUIS Koeriersters VROUWELIJKE KRACHT woensdag 25 maart 1964 - pag. (Advertentie t.M 2b PAASDAG VAN 10.5 UUR INTERIEURVERZORGING Mariniersweg 39-41 Tel.120408 AFO. WINDSORi r 'MEENT 7A -TEL12040a SCHIEDAM, woensdag Toen de heer P. v. d. N. uit Bnelle gistermiddag om 4.15 uur op de Broersvest bij de Singel zijn vrachtauto keerde om over de Broers- vest terug te rijden kwam hij in botsing met de achter hem rijdende personenauto van de heer B, v. P. uit Schiedam. Beide wagens kregen ernstige materiële schade. SCHIEDAM, woensdag Bij een con trole door de politie op de maximumsnel heid zijn gisteren zes automobilisten, een scooter- en een bromfietsbestuurder be keurd wegens te snel rijden over de Burg, van Haarenlaan. Een auto reed zelfs 65 km per uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het is al haast dag. Een vroege vracht wagen dreunt voorbij. De verpleger staat op en rekt zich uit. Dan komt de oproep. De chauffeur gaat naar beneden. De verpleger drinkt zijn koffie op en gaat ook. De motor draait al. Geruisloos glijfdt de wagen garage uit. De banden maken een zuigend geluid op het asfalt In de straten is het nog doodstil, maar het eerste ongeluk van.deze dag heeft al weer plaatsgevonden. Hoeveel keer op een dag moeten de wagens van de G.G.en G.D. in Schiedam uitrijden? Broeder D. van der Wateren, chef-verpleger, weet het niet precies. „De ene dag is 't anders dan de andere" zegt hij; „wij denken met meer: het is slecht weer dus er zullen wel veel ongelukken gebeuren, meestal is het dan stil". ALLEEN DE MAN Als zij op de plaats to aar het on geluk gebeurde komen, kijken zij niet naar de auto, die verkreukeld tegen een lichtmast hangt. Zij zien slechts de -man, die op de grond ligt. Zij moeten hem helpen, meer niet. De verwonding zelf doet hen niet tteel. Het is hun beroep en zij hebben teveel van dit soort ge vallen gezien. Toch zijn zij er niet hard of onverschillig door gewor den. Wel efficiënt en zeker in hun kandelingen,. „De zes verplegers van de G.G. en GD, hebben allen hun diploma ziekenverple ging, krankzinnigenverpleging en EHBO. De chauffeurs hebben alleen EHBO, zij zijn maar met zijn tweeën in vaste dienst, de vier anderen komen van de vervoers- centrale. Wc werken continu. Negen uur achterelkaar, met weekenddiensten en wacht op de feestdagen, 's Nachts zijn er maar drie mensen in de Tuinlaan. De ver- pleger, de chauffeur en de man van de centrale". SCHIEDAM, woensdag. Het eerste vijftal van de Damclub Schiedam heeft een uitwedstrijd gespeeld tegen CDR, de eindstand is 55 geworden. De heer Mirck aan bord 1 speelde sterk tegen de heer L. Dijkxhoom. In het mid denspel stond hij voor. maar door een siagzet kon zijn tegenstander een goede stelling verkrijgen. Door een blunder wist de heer Mirck nog te winnen, Cees den Boer aan bord 2 speelde een opgesloten partij. Toen hij zijn kroonschijf opspeelde, kreeg hij met moeilijk! eden te kampen. Hij wist echter fraai remise te forceren. De heer Veldt stond tegen de heer A. v. d. Reyden in het middenspel helemaal vast en moest minstens twee stukken offeren. Toen hij dit niet deed, kon wit een slag nemen, waarmee hij de heer Veldt totaal van het bord veegde. De heer Bogerd speelde op een siagzet, doch. liet zijn aandacht daarom verflau wen aan de andere kant. Toen nam zijn tegenstander, de heer v. Boven, dam en kon de heer Bogerd opgeven. De heer Quist speelde een sterke partij tegen de heer A. H. ten Hoeve. Hij nam dam en liep daarna vrij door naar dam met een losse schijf. Toen gaf zijn tegenstander op. SCHIEDAM, woensdag. In de week na Pasen zuilen weer de jaarlijkse school- sportoemooien, georganiseerd door de VNFG, worden gehouden, waaraan vrij wel alle scholen meedoen. Ruim 2000 kin deren zullen In die week, als het weer meewerkt, êên of meer dagen op de sport terreinen van het Harga-compJex verblij ven om daar hun reeds met veel spanning tegemoet geziene voetbal- en handbal- toernooi te houden. Dinsdag komen de „eerste" elftallen (voetbal) van de lagere scholen in het veld. Woensdag de lagere elf lallen daar van en lagere elftallen van de middelbare scholen, ULO-scholen, Technische-scholen ca van de bedrljfs-scholen van Wilton- Pij encord en Gusto. Donderdag komen de „groten" n,l. dc „eerste" elftallen van de middelbare scho len enz. aan bod, met nog meerdere lagere elftallen daarvan. Vrijdag is geheel voor het handbal-toernooi (zowel meisjes als jongens) van alle scholen. Er wordt gespeeld op terreinen van Her mes DVS, SVDFW, UrsuS, Demos en don derdag ook op die van UVG, AI met al staan er aantrekkelijke wedstrijden te wachten. Belangstelling van de zijde van de ouders zal zeer op prijs worden gesteld. SCHIEDAM woensdag. Het eerste dajneshandbalteam van DWS zal m Vara's bekercompetitie in een quiz uit komen tegen een voetbalclub. Op woens dag 1 april zal de quiz opgenomen wor den in de Vara-studio te Hilversum en later worden uitgezonden. DWS maakt er een gezellig „dagje-uit" van, want het damesteam zal vergezeld worden van vele Schiedamse supporters. APOTHEEKDIENSTEN Apotheek 't Gouden Hert, Sint Liduma- straat 53. BIOSCOPEN Passage 2 en 8.15 uur: „De onoverwinne lijke gladiator". Monopoie, alleen 3 uur; „4 for Texas DIVERSEN Aula Museum, 8.15 uur: Lezing dis. P- Th. J. Kuy. m Arcade, 8 uur: Kath. Bond v. Werkne mers. Vergadering. Irene, 8 uur: Ver. Evangelisatie. Bijeen komst, Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Alg. Foto kring. Bijeenkomst Wijkcentrum, 8 uur; NCVB-Nieuwiand. Bijeenkomst Chr. Soc, Belangen, 8 uur: Dasclub Schiedam. Buitengew. vergadering, MET SIRENE De chauffeur gooit de brancard los en laat hem naar zich toerollen. De verpleger behandelt de gewon de. Met het materiaal uil de -wagen spalkt hij het gebroken been en verbindt hij de wonden. Daarbij kan het niet blijven, de man zal naar het ziekenhuis moeten. De si rene gaat aan. Zij rijden terug. „Het publiek werkt ondanks het feit, dat zij geen voorrang hoeven te verlenen altijd mee. Een enkeling raakt bij de BHBO-tonen in paniek, de rest gaat op tijd opzij. Ook de samenwerking met de politie is uitstekend, moet dat wel zijn, want vaak zijn de twee diensten op el kaar aangewezen. G.G. G.D. staan met elkaar in verbinding via de mobilofoon, die de wagens altijd bereikbaar maken. Al is er geen wagen meer in de garage de eerste hulp kan dan toch worden ver leend door een van hen naar de plaats van het ongeluk te dirigeren". ZIEKENHUIS Achterin, zit de verpleger bij de gewonde. De man komt niet uit de stadmaar vervoer naar zijn woon plaats is dit keer niet mogelijk. Het is nood zakelijk hem zo vlug mogelijk in de veilige handen van een dokter over te genen. Vlak voor de deur van het ziekenhuis stopt de wagen. De brancard, wordt voorzichtig naar buiten geschoven De twee mannen brengen hem naar binnen, een verpleegster zegt waarheen. Als de deur achter hen dicht gaat is hun werk gedaan. Per jaar maken de drie wagens onge veer 4000 van deze ritten, de zieken transporten inbegrepen. Elke nt komt weer onverwachts. Een dokter belt op, dat zijn patiënt naar bet ziekenhuis moet worden gebracht, met spoed. Over de mobilofoon meldt de politie een ongeluk. Noc een zieke, een gewonde op een schip, dan is het plotseling weer rustig en staan twee soms drie wagens te wachten op werk". MENS „Als wij een melding krijgen van een ongeval" zegt de heer Van der Wateren, die steeds aan het woord is geweest, tenslotte, „vragen wij wel eerst wat het precies is. Wij selecteren zelf, daarvoor is de tijd en het materiaal te kostbaar. In een kwart van alle gevallen, die wij wel nemen, kunnen wij de gewonden ter plaatse verbinden. De rest gaat naar het ziekenhuis. Welk, dat kun nen zij zelf kiezen, is dit niet moge- Lijk, 't dichtsbijzijnde. De broeders handelen naar eigen bevinding, maar zij weten, dat het een mens is". (Advertentie IJ1!,) fnstho meubelen SCHIEDAM, woensdag De renners club „Schiedam" heeft een drukke agenda voor het komende seizoen, ook al kan de wielerbaan in Harga. nog niet gebruikt, worden. De hoop bleef dat de baan o 10 of 15 weken als oefenterrein geschikt zal zijn. Mogelijk krijgt deze baan dan een functie bü de opleiding van baanren ners voor de Olympische spelen. De R. C. Schiedam organiseert op 30 april een interclub ontmoeting ter opluis- teripg van de festiviteiten op koninginne dag. De B-aspiranten starten om 2 uur op dc Vlaardmgerdijk en kwart voor dne de ANB-klassers. Een zeer belangrijke Ronde van Schiedam wordt de wedstrijd voor amateurs en nieuwelingen op zater dag 23 mei bij de Broersvest ter gelegen heid van de opening van de middenstands- beurs. Er is die dag namelijk geen andere wedstrijd en bovendien kan deze ronde door de prijzen van de winkeliers in de hoogste prijsklasse worden ingedeeld, waardoor mogelijk een sterke meute aan de start verschijnt. De nieuwelingen be ginnen om 11 uur en de amateurs om 1 De jaarlijkse prof ronde Is weer verzet naar augustus. Om 2 uur starten de as piranten en drie kwartier later de profs op het bekende circuit Tuinlaan-Lange Nieuwstraat op zaterdag 8 augustus. SCHIEDAM, woensdag. De gemeen te Schiedam is (als laatste partner ove rigens) toegetreden tot de Stichting On derzoek Midden-Delfland, want de ge meenteraad heeft een bedrag van 27.600 guldei^ beschikbaar gesteld, voor de fl- nancirting van het onderzoek. Het gaat hier om de z.g. „bufferzone" tussen Delft en de gemeenten laags de Nieuwe Wa terweg, welk gebied zowel uit agrarisch oogpunt als voor de recreatie van be lang is voor de aangrenzende steden. Daarmee Is een ouder plan, „Velden en dreven", waarbij de bedoelde open ruim te door groenstroken ic_ delen zouden worden gesplitst, komen te vervallen. De stoot tot het nu voorgesteld,,, onder zoek heeft echter gegeven Je mogelijk heid van zandwinning in Midden-Delf land. Deze kwestie van. de zandwinning is in de raadsvergadering aan de orde ge komen. Wethouder W. van Schooneveld heeft daarbij verklaard „dat over ID a 12 jaar het gebrek aan zand zo groot zal zijn, dat men dan mogelijk zand uit de Sahara zal importeren". Als voorbeeld gaf hij dat de drie in liet plan deelne mende gemeenten Schiedam, Delft en Vlaardingen in de komende acht jaar gezamenlijk IÜ 000 000 kubieke meter zand zullen nodig hebben. Voor dit zand is men nu afhankelijk van de grote leveranciers en de nu weer opgeflakkerde moeilijkheden met Ooster- wijk NW. heeft wel aangetoond dat dit een kwetsbare zaak is. Midden-Delfland geeft de mogelijkheden om daar een beetje los van te komen. Maar onuitputtelijk de voorraad ook weer niet. Daaiom is de groot- afnemer Rotterdam buiten het plan ge houden. omdat er anders voor de klei nere gemeenten te weinig overblijft. Dit laatste verklaarde de wethouder In ant- ■oord op de vraag van drs. J. Houtman, die verbaasd was dat Rotterdam geen beIangsteJlfng"had voor dit toch ook voor de recreatie belangrijke project. Want door de zanduitgraving zal een meertje ontstaan, dat aardig kan z|jn voor re creatieve doeleinden. De heer C. P. M. Lansbergen (KVP) pleitte voor de belangen van de agra riërs. Nu wordt goede bouwgrond ge bruikt voor zandwinning: kan dat zand nu niet ergens anders vandaan gehaald worden? Wethouder Van Schooneveld wees er op dat de goede bovengrond wel degelijk gespaard zal worden en b.v. ter beschikking komt voor ruilverkave lingen. In het stichtingsbestuur zijn de agrariërs dan ook rijkelijk vertegenwoor digd. SCHIEDAM. GEBOREN: Joseph P. M., z. van P. H. A. J. Aalsma en C. L. van Kampen; Harpert J.. z. van W. Kin- neging en C. Gonlag; Kenê, z. van A. C. van der Vlist en L. J. Voshol; Nancy M. A., d. van R. J. G. "Willemse en H. M. J. Martens: Helena, d. van G. van Seijen en H. van Wieren; Martin L., z. van M. X. A. Zimmerman en C. van de Weijer; Maxim ilia ar» A. W„ z. van M. A F. Kuipers en T. M. T, Lensen; Ri chard E.. z. van J. A. M. van Geene en L J. G. van Rijsinge; Maria B., d. van J. Verburg en B. Woods; René, z. van G. J, van den Hoek en E. van Driel; Pieter, z. van P. de Ruiter en W. A. M. Hokke; In grid. d. van P, de Ruiter en W A. M. Hokkc; Roger S., z. van A. D. Nuis en L. N. van Schuylenbureh; Wil- ma J„ d. van M. C. Pasmootj en N. Zee- lenberg. OVERLEDEN: H. M. G. Govaart. 81 jaar, weduwe van K. Kolmeijer; A van Prooljen, 45 jaar; H_ Wijnhout, 70 jaar; L. Erkelens, 86 jaar, wed. van A. van Wassenaar; C. van der Kleïj, 68 jaar. SCHIEDAM, woensdag. De Oecume nische Raad van Kerken houdt zaterdag 28 maart, aan de vooravond van het paas feest, een avondgebed in de Evangelisch Lutherse kerk. Aanvang 19.30 uur. Het comité Schiedam voor Christus or ganiseert zondag 29 maart, eerste paasdag, een paaszangsa.menkomst voor het podium In de Plantage, aanvang 8 uur v.m. SCHIEDAM, woensdag. Twee teams van de Schiedamse Volleybal Club heb ben In de afgelopen week het begeerde kampioenschap behaald. Heren 2 speelde gelUk tegen CVV In de moeilijk te be spelen zaal In CapelJe. Door dit éne puntje behaalde dit jeugdige team te recht het kampioenschap en de auto matische promotie naar de tweede klas se. Ook jongens A behaalde het kam pioenschap en wel van de junior-afde ling van de afdeling Rotterdam. Zelf zegevierden zij met 30 over Jong Pan drecht A, terwijl medegegadigde Concor dia A twee punten verloer door niet op komen. Deze week dus dubbel feest bij SVC. dat volgens het officiële Nevobo- orgaan de vijfde volleybalvereniging in grootte van Nederland is (van de 1057 verenigingen), Ook de overige teams zorgden bijna allemaal voor fraaie resultaten. Dames 1 won met 30 van DRL 1; dames 2 be vocht een fraaie 22 eindstand tegen het sterke Libanon en meisjes 4 won met 31 van DRL 2 en speelde tegen koploopster Hoogvliet 1. Meisjes 5 verloor van stadgenote UVG met 31. doch toont door toch nog een set te winnen, beslist vooruitgang. Heren 1 speelde 2—2 tegen hel lastige AMVJ 2. heren 3 won met 31 van Kangeroes en heren 4 zegevierde eveneens met 31 over UVG I. Op het grote Fiora-toernooi te Haar lem heeft SVC fraaie successen be haald. Heren 1 behaalde onbedreigd de eerste prijs in de le klasse-poule, waar voor acht teams hadden ingeschreven. Ook heren 2, pas naar de tweede klas se gepromoveerd, speelde in deze ster ke poule mee, doch viel buiten de prij zen. Dames 1 speelde in de overgangsklas se-poule enkele zeer goede wedstrijden en verloor slechts van winnares Con cordia. Een tweede prijs was het ver diende resultaat SCHIEDAM, woensdag. Twee judo- a's van de Schiedamse sportschool Bis- hoff, de heren H. de Jong en P. Utens, zijn geslaagd voor het zwartebandexamen Op bijzonder fraaie wijze hebben zii hun proeven afgelegd voor de graden-commis sie van de Ned. Jiu-jitsu en Judo Bond. SCHIEDAM, woensdag. Goede Vrij dag 27 maart zullen de gemeentelijke bureaus voor het publiek gesloten zi)a. Het Bureau voor de Burgerlijke Stand (Nieuwstraat 26) zal op die dag ge opend rijn van 9.009.30 uur, evenwel uitsluitend voor het doen van geboorte- en overlljdensaangflten. De dienst van het Bureau van d< Vleeskeuringsdienst zal worden uitge voerd zoals op zon- en feestdagen, met dien verstande dat aangifte van destruc- tie-materiaal normaal zal kunnen plaats vinden. De bibliotheek en de filialen zullen op deze dag, alsmede op zaterdag 28 maart, gesloten zijn. Het museum is op Goede Vrijdag op de normale uren geopend. SCHIEDAM, dinsdag. De Lasclub Schiedam, afdeling van de Ned. Ver. vöor Lastechniek staat voor een opheffing- Tal loze pogingen z|jn gedaan om de belang stelling voor deze Las-club te vergroten, li zonder succes. Aangezien op deze niet kan worden voortgegaan, et bestuur tot opheffing te moeten -en. Een laatste poging zal worden gedaan om uit de moeilijkheden, te geraken en zo zal op woensdag 25 maart een buitenge wone ledenvergadering worden gehouden in het gebouw voor Chr, Soc. Belangen, aanvang 8 uur. SCHIEDAM, woensdag. Drs. P. Tb. J. Kuyer, oud-archivaris van Schiedam, zal op woensdag 25 maart om 20.15 uur in de aula van het Stedelijk Museum een lezing houden over „Drie eeuwen Schiedam". In deze lezing, de laatste van het win- terprogramma 1963/64, zal de heer Kuyer verschillende aspecten van het Schiedam se leven belichten, mede gelet op de daar over verschenen litteratuur. In de pauze bestaat er gelegenheid de tentoonstellingen „Het werk van vijf mo derne Engelse architecten" en „Wandkle den van W. Fruyteir" te bezichtigen. Rijnmond en Maasvlakte (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Nadat hem gisteren het boek „Rotterdam en de zee" was overhandigd, heeft oud-wethouder J. van Tilburg scherpe kritiek geleverd op het overheidsbeleid ta.v, de projecten Rijnmond eu Maasvlakte. Hij verweet „Den Haag" geen gebrek aan wil, maar wel een gebrek aan visie. De oud-wethouder van Rotterdam noem de het beleid een staaltje van Neder lands provincialisme. ROTTERDAM, dinsdag (ANP), De president-commissaris van de HoIIand-Amexika Mjn, mr. J. J. Fokma, had het al aan het begin van de gisteren in Rotterdam ge houden algemene vergadering ge zegd: „Het jaarverslag 1963 is niet iets waarover men erg verheugd kan °at de aandeelhouders daar ook zo over dachten bleek duidelijk bij de behandeling van dat jaarverslag. Vooral de onbevredigende gang_ van zaken bij dc dochtermaatschappij de Oranje Lijn N.V. (Maatschappij Zee transport) was voor velen aanleiding het bestuur om nadere gegevens en uit- Jeg te vragen. De exploitatieverliezen binnen de Oran je Lijn zijn, zo werd vanachter de be stuurstafel meegedeeld, met alleen te wij ten san de algemene depressie in de scheepvaart gedurende de laatste jaren,, maar tevens aan het feit dat het vervoer naar en van de grote meren, na de opening van de St. Lawrence Seaway in 1959, niet zo sterk is toegenomen als oorspronkelijk werd verwacht. Daarnaast is gebleken dat de „Prinses Margriet" en de .prinses Re ne" niet voldoen in het vaargebied van de Oranje Lijn. Op de vraag hoe het bestuur de toe komst van de Oranje Lijn xlet werd ge antwoord: „We hebben goede hoop dat we niet met nieuwe teleurstellingen tc kam pen zullen krijgen. Zeer uitvoerig werd ook gesproken over _m eventuele „verbetering van het kli maat tussen bestuur en aandeelhouders". Het bestuur kon geen concrete voorspel lingen. doen omtrent de toekomst van. de HAL in 1964, hoewel men wel mogelijkhe. den zag voor een verbetering van de ont vangsten. Het toekomstbeeld voor het vrachtver voer is nog niet geheel duidelijk omdat het afhangt van een aantel onzekere fac toren. Zo is bet nog niet mogelijk te voor spellen hoe het vrachtbedrijf in Amerika zal gaan lopen. Over de gang van zaken in het algemeen bij de HAL werd geant woord „dat het op het ogenblik iets beter gaat." Op vragen van aandeelhouders verstrek te het bestuur nog de volgende gege vens: a. dc verzekerde waarde van de vloot be draagt ƒ413 min (de „Rotterdam" ƒ129 min.) en van de etablissementen ƒ34' min.; b. de HAL heeft op het ogenblik ongeveer 7,000 werknemers in dienst; c.de totale omzet bedroeg in 3963 onge veer ƒ250 min (inclusief de „Rotter dam"). MAASSLUIS, woensdag In het kader van de herdenking van de 350-jarige zelf standigheid van Maassluis organiseert de stichting Maassluise gemeenschap op dins dagavond 19 mei 19C4 in de Immanuelkerk een groots muziekfestival, waaraan alle Maassluise muziekverenigingen hun mede werking verlenen, Tijdens het festival zal een cantate wor den uitgevoerd, die ter gelegenheid van de herdenking van de 350-jange zelfstan digheid van Maassluis is gecomponeerd door de Maassluise musicus Koos Bons. Dc inspiratie en „De Bouwstenen" voor deze cantate heeft de heer Bons, gevon den in „Nederlandse gedenek-clanck" van Adnanus Valerius, Het werk zal gedirigeerd worden door Guus Smeets, directeur van de Stedelijke muziekschool te Tilburg en dirigent van de Verenigde Zangers. VLAARDINGEN, woensdag. Voor buurt Hoogkamer van de Westwjjk wil len b. en w. reeds de organisatie voorbe reiden van een (later aldaar te stichten) openbare kleuterschool- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag Vol trots glunderden diverse leerlingen van de Ericaschool bij het door hen gemaakte werk gedurende de avondcursus bJ.o. 1963/1964. De tentoonstelling, die daartoe gisteravond werd gehouden in een van de lokalen van deze school, werd door velen bezocht. En het was zeker wel de moeite waard om te zien wat deze leer lingen hebben weten te presteren met pitriet. Fraaie presenteerblaadjes, mandjes en verder veel houtsnijwerk vormden de overhand in het tentoonstellingslokaaL De meisjes hadden heel leuke japonnetjes vervaardigd, pannelappen en andere kleine handwerkjes. Wel betekent het vervaardigen van dit alles vaak een in spanning voor de leerlingen, maar tevens is het een uiterst nuttige vrije-tjjdsbe- stedrng. De cursus, die jaarlijks duurt van ok tober tot en met maart betekent voor velen een goede ontspanning. De meisje» hebben twee avonden in de week han denarbeid en besteden twee avonden aan rekenen, enz. De jongens onder de leer lingen hebben eenmaal per week een ont spanningsavond en leggen zich verder toe op het maken van leuke tekeningen, waar bil" zij uiteraard steeds worden ge assisteerd. Natuurlijk dat ook zij onder richt krijgen in de rekenkunde en andere b.Lo.-schoolvakken. Deze avond was het hoogtepunt voor de leerlingen, die alle werkstukken enz. ala hun eigendom, mochten beschouwen toen de tentoonstelling werd gesloten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. In de volgende week te houden openbare raads vergaderingen komt een groot aantal voorstellen aan de orde, dat betrekking heeft op aanschaffingen en andere voor zieningen voor diverse protestantse schol len. 1. Voor een kleine riiwielbergplaats voor de Mr, "Willem Bilderdijkschool wordt 690,— gevraagd. 2. Voor verbetering van het meubilair van de Mr. J, J. L. v. d. Brugghensctaool 1.246,40. Voor aanschaffing van nieuw meubi lair voor de Prinses Wilhelmlnaschool en enkele andere voorzieningen 12.483,20. 4. Voor meubilair, ete, voor de Dr. J. Th. de Visserschool 2L697,60. Voor meubilair, etc. voor de Nicblaas Beetsschool 9,437,90. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. Het col lege van b. en w. heeft de raad een kre diet van 700.000,gevraagd voor het bouwrijpmaken van gronden ten noorden van dc Kethelweg. Het betreft hier gron den, die beogen een afronding te vormen van de bebouwing in de Sabberspolder met drie flatgebouwen, enige rijen een gezinshuizen en enkele bungalows ten noorden van de Kethelweg en ten oosten van de Spalandlaan. VLAARDINGEN, woensdag. Voor al le jongens en meisjes uit Vlaardingen van 12 t/m 18 jaar zijn in bet Visserijmuseum. Westhavenkade 45, jeugdmuseum-kaarten verkrijgbaar a 1,—. Een dergelijke kaart geeft voor 1964 kosteloze toegang tot alle rijksmusea en bijna 109 andere musea in den lande, Ook het Visserijmuseum is daarbij ingescha keld. Nu het reisseizoen weer aanbreekt, is dit voor de jeugd een zeer goedkope ge legenheid tot dc musea toegang te ver krijgen, GEMEENTELIJKE PUBLIKATJE Bjj besluit van Burgemeester en Wethouders van Schiedam van 17 maart 1964 is de Commissie van beheer der Fond sen. herkomstig van de Vernietigde Gilden te dezer stede, alhier, geplaatst op dc lijst van instellingen van weldadig heid, bedoeld in artikel 3 der Armenwet en daarbij ge rangschikt onder de categorie instellingen, door dc bur gerlijke overheid geregeld en door haar of van harentwege bestuurd. Schiedam. 24 maart 1964 Hoogstraat 2 - Schiedam - Tc!. 6 88 OS Donderdag 26 maart, 2 en 8 uur VICTORE MATURE - LEO GENN DE ZWARTE BARETTEN 14 jaar. Vrijdag, zaterdag 2, 7, 9.15 uur: le paasdag 7,9.15 uur Lugubere moorden in de super griezelfilm HET EENZAME SPOOKKASTEEL 14 jaar le paasdag-matinee 2 en 4.15 uur GEORGE MONTGOMERY JACK Mc CALL, DESPERADO in kleuren 14 jaar 2c paasdag 7, 9.15 uur; dinsdag 2, 8 u.; woensdag 8 u. Humor waarbij men giit van angst en giert van de pret! Harold Lloyd's wereld der zotheid Alle leeftijden 2e paasdag-matinee 2 en 4.15 uur JOHNNY WEISSMULLER Jungle Jim en 't gedoemde eiland Een atoombom boven Afrika14 jaar. Woensdag jeugdmatinee 2 uur 1,2a 1,— De nieuwe avonturen van Dik Trom Alle leeftijden Rolf Urns vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuur en, Hoogstraat 106. TE KOOP: solide met tuin. Leeg te aanvaarden. Br. ond, nr. 967 bur. v. d. bh Te koop aangeboden Wegens omstandigheden te koop, jonge Herdal terrier, reu. Met papieren en in enting spapieren. Een billijke prijk Dr. Wibautplein 87 te Schiedam. Fotografie Voor pasfoto naar K van Vuuren. Hoogstraat 106, tel 667 20. In één dag gereed. Blijf niet tobben met uw oude stofzuiger. Wy hebben enorme keuze. Eventueel ge makkelijke betaling. 20% contant De Jager, Broers, veld 105, telefoon 6 97 03. Jager, Broersveld 105, Schiedam. Plaats zelf uw an tenne voor 2e tv. program ma. Elf elementen 16.50, 15 elementen 24.50, 23 demen ten ƒ37.50. CompL gepL met toebehoren ƒ75. Ruil uw oude televisie no in. Nu nog fikse inruilprUzen. Grote keus radio, televisie^ bandrecorder, enz. De Jager, Broersveld 105, telef- 6 9703. Prijsopgave bij u aan huis. Gemeente Schiedam Od het Bureau „Huisvesting" van bovengenoemde Gemeente kan een worden geplaatst in de rang van Schrijf ster of Schrijfster A. Vlot kunnende typen. De bezoldiging, welke afhankelijk zal zijn van leeftijd en bekwaamheid, varieert van 287.tot 542.per maand. Voor 23-jarigen en ouderen ƒ27.20 per maand huurcompensatie. Vakantietoeslag 4 per jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, dienen binnen 10 dagen na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan de Chef van het Bureau „Huisvesting", Westmolcnstraat 26 te Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1