Galerie 4" geopend SCHIEDAM- LOKKERBOL Gents toneel komt in Schiedam spelen Europoort Spanning in tafeltennis toernooi Uitvoering van Muziekschool Hakkert J. Paalman: Kunst is ook koopwaar Jongen rijdt Noordvest in Werk Hélène Zielstra Mondo Cane in nachtclubs Kunstenaar Slecht Parijs Vrijbuiter Zomeravond- voetbal A. van Berkel overleden Fortuna naar De Goffert een fiinke wagenjongen S1MCA modellen In oud pandje Door Frans van der Heide en Cor van der Linden zelf ingerich t Automobielbedrijf WALDO EV.V. Gifroën agenl "l I I 1 I I E 1 1 I AGENDA Dagreis A. de Jong op vrijdag 8 mei ARTSEN OP ZONDAG Galerie Wiegman Ver. Wijk II N.H.G. jubileert Films in Schiedam H UITWISSELING MET GERON 1 mei-kinderfeest Bad Groenoord open op 7 mei Collecte voor de Kinderbescherming KERKDIENSTEN Op Hemelvaartsdag 4 Juniorentoernooi l van HBSS Burgerlijke stand AFSLAG Koeriersters EEN FLINKE JONGEN FLINKE MEISJES en VROUWEN medewerker voor bedrijfsbureau zaterdag 11 april 1964 - pag. (Advertence UW.) Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 15 36 55 IS'O AD houdt leiding om Parool-beker SCHIEDAM, zaterdag. Met het aan treden van de sterkste spelers uit de groep A zijn donderdag de partijen in het tafeltennis-toe mooi om het kampioen schap Y3n Schiedam, in. het Beursgebouw gebonden, wat spectaculairder geworden. Bepaald sensationeel was, dat ln een van de poules van die groep drie spelers gelijk kwamen te staan, nj. Theo van der Poort van Service. Fred Soger van NOAD en Koos Kost van RAP. Het puntcngemld- deide kracht de beslissing, waarbij Rost (notabene de speler die vorig jaar de sterke Henk Eikmans uitschakelde) de verliezer werd. Van der Poort werd eer ste en Segers komt in de herkansing. Geplaatst voor de volgende ronde heb ben zich de NOAD-spelers Honk Afaen, Freek Suttorp, Henk Eikmans, Nol Braak, Theo v. d. Poort van Service en H. Mei ier van RAP, Via de herkansingen kun nen nog meedoen Fred Segers en Jan Meuldyk van NOAD, A. v. d. Poort en D. Boer van Service, P, Kramer van TAV en H. Meier van RAP. In groep C hebben zich vier spelers in de eindstrijd geplaatst. Kapelaan Van Dijk van Service door Wim Esbach (NOAD) te slaan; Wim de Winter (TSF) die van clubgenoot Paul de Loaze won; Dik Meel dijk (NOAD) die finalist van vorig jaar Hoogtweg (RAP) uitschakelde en NOAD- voorzitter C. Marijnen die van L. de Rui ter (TSF) won. Ook in de vijfde klas is men tot de vier laatsten Gevorderd. Hier een overwicht van NOAD met Fran3 Valk, Dries v. d, Harg en Hans Donkers, die Clazing van Service niet veel kans zullen geven. Bij de junioren zijn het de Service spelers, die duidelijk hun kracht doen blijken. De stand voor de Parool wlsselbeker was na donderdagavond: NOAD 78 pun ten; Service 40 punten; RAP 20 punten; TSF 16 punten; Ready 12 punten en de overige verenigingen 4 punten. Het gaat er dus wel sterk op lijken dat NOAD dc beker op Service gaat heroveren. Een mooi geschenk hij het jubileum. SCHIEDAM, zaterdag. Muziekschool Hakkert hield gisteravond in gebouw Ar cade de jaarlijkse leerlingen-uitvoering. De heer B. Hakkert heeft daarbij zeer veel belangstellenden, waaronder de jeugd rjjk was vertegenwoordigd, welkom kun nen heten. Als eerste trad op de 9-jarige accoröeo- lnste Anita Bats, die aller harten stal met de opmerkelijk goed vertolkte Melodie in van Rubinstein. Na de melodieën „Down by the Riverside" en „Washington Square" was het de beurt aan Jacques en Mary Stuy, die een boogie-woogie, een klassie- k»jazz van Gerard Hengeveld, quatre- mains gespeeld, vlot lieten horen. Char mant klonk de „One more dance" door mej. De Stigter en Joop van Nierop op de gitaar uitgevoerd. Deze laatste liet zich ook niet onbetuigd met een zanggroepje. Natuurlijk ontbrak ook „An der schónen blaucn Don au" niet, uitgevoerd door mej. Van der Kraan. Een verrassing was de philicordia, het nieuwe elektronische orgel, bespeeld door Ronnie van de Moer, in combinatie met andere musici. Voorts trad op de bekende Schiedamse opera-zanger W. H. Kroon. Tot slot speelde de heer F. SchoJte het moeilijke klassieke gitaarwerkAtorias van Aibinez. BIOSCOPEN Pissage: 2. 4.15 1 en. 9.15 uur: „Universo dl not te". Mcaopole: 1 en 9.15 uur: „De onweerstaan bare avonturier": zaterdagnacht 12 uur: „Zweedse meisjes in Parijs"; zondag 2 en 4J.5 uur; irDe vrijbuiter". DIVERSEN Uene: 8 uur: Oase. Dansavond. nrca.de: 720 uur; Kon. Ver. EHBO. Cabaret- avond. Ttvoli; 8 uur: Gulllaume. Dansavond. Dlusis Sacrum: 8 uur: Hermes-DVS. Feest- avond. «Ukcentrum: 8 uur: BV Willem Brouwer straat. Bijeenkomst. SCHIEDAM, zaterdag. Er bestaat in Schiedam een grote behoefte, maar ook een groot gebrek aan expositie-ruimte, waar voornamelijk jonge beeldende kun stenaars hun moderne werk kunnen to nen en ook ten verkoop kunnen aanbie den. Zo was (al lang) de mening van de 27-jarige kunstschilder Frans van der Helde. Een mening die door zUn jonge kunstbroeders en -zusters gedeeld aal worden. Maar terwijl die laatsten een afwachtende houding aannemen, heeft de blonde robuste Frans van der Heide de handen uit de mouwen gestoken en zich zelf een expositieruimte geschapen. De Galerie Punt 4, die gisteravond offl- cleel Is geopend. Zyn vriend Cor van der Linden (slank, heel donker; geen kunstschilder maar sterk geïnteresseerd ln fotografie) bood hem de gelegenheid, Cor woont na melijk in zo'n vervallen oud huisje in dat merkwaardige slopje vlak achter de Rotterdamsedijk, dat genummerd staat als Buitenhavenweg 1768. Geen riante behuizing, maar wel een pandje dat mo gelijkheden biedt Lange tijd hebben de twee vrienden Frans en Cor er aan ge zwoegd, maar zij zijn er in geslaagd om twee kleine beneden-kamertjes tot een aardig maar niet groot expositie-zaaltje te hervormen, dat nog blinkt van de verf. Dit vertrekje nu stond gisteren voor de opening volgepakt, heel letterlijk, met een grote schare meest jeugdige kunst beoefenaren en kunst-minnaars, waartus sen echter ook wat oudere kunst-ken ners. Staande voor een dreigend-rood, vele vierkante meters groot olieverf-schilderij, dat de gehele achterwand besloeg, heeft de heer J. Paalman, directeur van „de grote broer", het Stedelijk Museum, de ze jonge galerie en tevens de eerste ex positie daarin, van Frans van der Heide zelf, met een sympathiek speechje offi cieel geopend. Hij had grote waardering voor het initiatief om op deze wijze goe de moderne kunst onder de aandacht van het publiek te brengen en om jonge, nog onbekende kunstenaars een kans te ge ven. Verkoop Maar ook wees de heer Paalman op het andere doel van de galerie: de ver koop van de kunstwerken. „De kunst moet je niet alleen zien als iets verhe vens kunst is ook koopwaar!'1 Daarbij kon hij aanhaken op de opvallende maar ook zeer succesvolle kunst-verkoop-tech nieken van dr. Gans in Amsterdam. „Ik hoop dat je hier veel zult verkopen," •was dan ook de wens aan het slot van zijn toespraak. Dat laatste zal aan Frans van der Hei de niet liggen, zoals af te leiden is uit de vele „prijslijsten'' die in de galerie zijn aangebracht, In het gedrang van gisteravond in het zaaltje, was het niet wel mogelijk een indruk te krijgen van het geëxposeerde werk. Maar de heer Paalman gaf als kunstkenner zijn mening, „Bijzonder fijn werk. De belofte die sprak uit zijn tij dens de Salon van de Maassteden geex- ■3e werk heeft hij waar gemaakt. Hij werkt serieus". (V3n één onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag BU het spe len op de afrit van de Schiedamsche Car lo nnagefabriek, reed donderdagavond de vijfjarige Teun Verkerk in 'n wandelwa gentje het water in. Hü zat bekneld in liet wandelwagentje en zonk mee de diep te ia. Mevrouw L. Van der Bosch-Touw zag het ongeluk vanuit haar huis aan de Noordwestsingel gebeuren en waar schuwde haar man. Deze rende het huis uit en sprong gekleed te water. Het luk te hem de jongen naar boven te halen, die nog niet bewusteloos was maar wel veel water naar binnen had gekregen. De GG en GD heeft hem ter observatie naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. De redder liep alleen een nat pak op. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, zaterdag De per soneelsvereniging A de Jong te Vlaar- dmgen-Schiedam besloot het seizoen met een goed bezochte feestavond in gebouw Triangel aan de Fransenstraat te Vlaar- dingen. De heer B. Hoogerwerf, voorzit ter, deed vooraf enkele mededelingen, waarin hij bijzonder de aandacht vestig de op de vergadering welke donderdag avond wordt gehouden In het vereni gingsgebouw aan de Markgraaflaan te Vlaardingen. Daarbij zal onder meer ge sproken worden over het jaarlijks uit stapje, dat vastgesteld is op vrijdag 8 mei. Het radio-cabaret Hens van Dorth zorgde voor de nodige ontspanning met de revue „Even Goede Vrienden". De muzikale begeleiding was in handen van Cas Oosthoek. SCHIEDAM, zaterdag In spoedgevallen zijn gedurende dit weekend de volgende art sen te raadplegen: J. van Buren. Buys Bal- frtringel 72-76 tel. 155050; mevr. C Jamin. Burg. KnapperÜaan 158, tel. 69991; J. Moor. Burg. Knappertlaan 154 tel- 69830 en G. W. Ormel. Schoolstraat 5, tel. «244- Geopend is apotheek Rembrandt. Rem brand tlaan 5, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. DEZE week is in Galerie Wiegman een een kleine expositie van werk van Hélène Zielstra geopend. De tentoon stelling in de Passage omvat enkele te keningen en een kop van chamotteklel. De jonge Rotterdamse kunstenares heeft gestudeerd aan de monumentale afde ling van de Academie voor Beeldende Kunsten in haar woonplaats onder lei ding van G. Voskuyl. Haar voorliefde voor de monumentale kunst komt tot uiting in de muurschilderingen, die zij vervaardigde en de grote plastiek waar zij op het ogenblik in opdracht van. de gemeente Rotterdam mee bezig is. Het werk, dat zij in Galerie Wiegman, toont wordt voor een deel gevormd door tekeningen van Griekse dansers en paarden, twee onderwerpen, waarop bij haar wel meer het accent valt. De paarden stonden ook model voor enige plastieken, terwijl zij een serie tekenin gen maakte van dansers tijdens haar verblijf in Griekenland. Van kunst alleen kan zij, zoals de meeste van haar collega's niet leven. Met veel plezier, maar met het besef dat het tij delijk moet zijn, geeft zij les aan twee kunstklasjes in Rotterdam. „Ik doe het om mijn hoofd boven water te houden", zegt zij zelf. Haar werken hebben al op andere expo sities gehangen. De eerste keer op een tentoonstelling van werk van 15 acade- mieleerlïngcn in een krantengebouw in Rotterdam. Daarna nog bij een haven bedrijf. SCHTEDAM, zaterdag De Ver. voor het beheer van eigendommen van Wijk- gemeente II der Hervormde Gemeente Schiedam gaat op dinsdag 14 april in ge bouw Irene de 4Öste jaarvergadering hou den, wat, gezien het jubileum, een feeste lijk karakter zal krijgen. Het huishoude lijke deel zal snel afgewerkt worden, daarna zal mevr. Petra v. d. Velden liede ren zingen, op het orgel begeleid door de heer F. van Rhijn. Voorzitter J. Sonne- vcld zal de jubileumrede uitspreken. IN „UNTVERSO Dl NOITE" is er weer veel nachtclnbvertier te zien en ook uitstekend theater, waarby wij denken aan de Spaanse dansen die de camera in Madrid heeft opgenomen. Tot zover is er niets aan de hand. Maar tussen alle min of meer zwoele scènes door stuit men op zuiver doenmentaire gedeelten die zo uit Mondo Cane genomen konden zijn. Het is duidelijk dat deze stukken met het onderwerp van de film (nachtamuse ment) niets te maken hebben, tenzij men het schuiven van opium door uitgeteerde mannen en vrouwen daaronder wil ver staan. Ook merkwaardige gebruiken in Hongkong wat betreft het eten van slan gen en apen plus het consumeren van een levende wilde muis als medicijn zijn ken nelijk alleen maar ingevoegd omdat deze beelden het waarschijnlijk wel goed zul len „doen". En dat maakt dat „Universo di Notte", ook al door de soms kleinbur gerlijke commentaar in de trant van „dat begrijp ik Diet, laten we maar gauw naar een gewone nachtclub gaan", soms een wat onfrisse indruk achterlaat. Hoe haastig en slordig dit produkt in elkaar gezet is, kan men afleiden uit de manier waarop het gemonteerd is. De makers hebben zich er niet druk over gemaakt hoe alles aan elkaar werd ge plakt, maar gezien het succes van de vorige rolprent van dit genre, is dat ook niet nodig. (PASSAGE) BENVENUTO CELLINI, de geniale beeldhouwer en goudsmid, die z|jn stempel heeft gedrukt op het culturele leven van Florence in de vijftiende eeuw, was ook een avonturier en een vurig minnaar. Zo wil ons de door Rlccardo Freda vervaardigde film „De onweer staanbare avonturier" aantonen. Het gaat in de rolprent echter meer om de avon turier en minnaar dan om de kunstenaar. De kunst komt er dan ook vrij bekaaid af en beperkt 2ich in hoofdzaak tot het stelen van goud om kunstwerken, te gaan vervaardigen. Doch aan avonturen is er echt geen gebrek, ook op het amoureuse terrein. De Italiaanse massa-film-indus- trie had kennelijk behoefte de krachtpat sers eens af te wisselen met een hold van meer intellectuele allure, doch ver der is er niet zo heel veel verschil. (MONOPOLE, ton. woensdag) OE ijsellik het leven voor een buiten lands meisje ln Parijs kan z|jn, toont ons de Zweedse regisseur Barbro Boman in de Zweeds-Franse co-produküe „Zweedse meisjes in Parijs". De camera noteert de gedragingen, van drie meisjes, die in studentikoze sfeer dreigen te mislukken. De film is wat traag, maar niet slecht gemaakt. De toon en de strekking van het verhaaltje stel len echter teleur. Het lijkt erop dat Bar bro wil bewijzen dat in Parijs alle buiten landse meisjes het slechte pad op moeten of gedesillusioneerd de lichtstad de rug moeten toekeren. Een te sombere film düs. Anita Lindoff cn Ulla Blom strand spelen redelijk de belangrijke rollen in deze pessimistische kijk op Parijs. (MONOPOLE, zaterdag-nacht) EEN aantrekkelijke en spannende kleurenfilm is „DE VRIJBUITER", die handelt over de laatste episoden van de oorlog lussen de Noordelijke en de Zuidelijke Staten, van Amerika omstreeks 1865. Alan Ladd speelt de rol van een drieste avonturier, die op allerlei wijzen in moei lijkheden komt, doch steeds wel een ma nier weet om de kogels van zijn blanke en de pijlen van Indiaanse tegenstanders te ontlopen. Hoge bergen en brede val leien vormen de achtergrond van de film en Lizabeth Scott zorgt voor de roman tische inslag van de rolprent (MONOPOLE, matinees) SCHIEDAM, zaterdag In het kader van de Belgisch-Nederlandse toneeluit wisseling zal de afd. Gent van het Kon. Vlaams Toneel Verbond op 1 mei een to neelvoorstelling geven in Schiedam. Men kent de voorgeschiedenis. De Geref. To neelver. Geron uit Schiedam bereikte in de toneelwedstrijden om het Nationaal Landjuweel de officieuse derde plaats en werd toen uitverkoren om in Gent het Nederlandse amateur-toneel te vertegen woordigen. Het werd een zeer g' deerde opvoering ln januari van „Het verraad" van Salacrou. No z|jn de Vlamingen aan de beurt. Uit de beste krachten van zes Gentse amateur-verenigingen Is een Centraal Gents Toneelgezelschap gevormd, dat op 1 mei in Musts Sacrum in Schiedam zal opvoeren het toneelstuk „Bushalte" van de Amerikaan William Ingen, schrij ver ook van het bekende „Come back, little Sheba". Het wordt wel een. officiële gebeurte nis. Want verwacht wordt dat de opvoe ring niet alleen bijgewoond zal worden door het Schiedamse gemeentebestuur het hoofdbestuur van de NATtJ (Ned. Amateur Toneel-Unie), maar ook door de Commissaris van de Koningin en een ver tegenwoordiger van dc Belgische Ambas sade. Bovendien zal het uit 31 personen bestaande Belgische gezelschap 's mid dags om half vier officieel in de aula van het Sted. Museum worden ontvangen door het College van B. en W. Programma In ruil voor de hartelijke ontvangst die Geron ln Gent ten deel Is gevallen, is voor dit Belgische bezoek een uitgebreid pro gramma vastgesteld. De Gentenaren zul len vrijdag 1 mei omstreeks 12 uur per touringcar (waarin ook de decors!) in Schiedam aankomen. Een deel van de Belgen gaat het decor opbouwen en de rest vermaakt zich wel In de Hoogstraat. Om half vier volgt dc ontvangst in de au la en om 5 unr een diner in De Bron bij Musis. In de pauze van de opvoering zal er voor genodigden een samenkomst z|jn in De Bron en na afloop weer een gezellig samenzijn. Zaterdag wordt de gasten een rondrit door de stad aangeboden. Zowel oud als nieuw Schiedam zal worden bekeken en door het Pr. Beatrixpark zal zelfs een wandeling worden gemaakt. Daarna het gebruikelijke bezoek aan de Werf "Wilton Fijenoord. Na de lunch jn De Goede Ha ven wordt het eveneens gebruikelijke be zoek aan een distilleerderij als „typisch'" Schiedatns bedrijf gebracht. Tot slot een groot afscheidsdiner in De Bron, waar aan ook een groep Schiedammers zal aan zitten. Financiën Dit culturele bezoek legt grote finan ciële verplichtingen op aan Geron en aan de afd. Schiedam van de NATU. Wel draagt de landelijke NATU duizend gul den bij, de gemeente Schiedam ƒ400 en de Schiedamse Gemeenschap weer ƒ100, doch de werkelijke kosten zijn veel ho ger, zeker wel ƒ2.000. Want hiervan moet niet alleen de ontvangst en het verblijf van de Belgen bekostigd worden, doch ook het vervoer van de Geron-spelers naar Gent, Uitgerekend is dat de organisatoren er financieel uitspringen als er maar 500 kaarten verkocht worden voor de voor stelling van de Belgen in Schiedam. Daar om hopen Geron en de NATU maar dat de Schiedammers bereid zijn kaarten te bestellen. Dit kan dan gebeuren bij de heren T. Hemminga, W. H. Viiegenstraat 26, tel. 61082; M. de Gooyer, Burg. van Haarenlaan 903, teL 65198 en bij bij dro gist K. de Groot, Parkweg 51, tel 61946. SCHIEDAM, zaterdag Ter viering van de 1 Mei-dag zal er op die dag in het Volksgcbouw een kin der fees, worden ge houden, aanvangende om 2 uur. Vertoond zal worden de bekroonde film „De glazen knikker", bedoeld voor kinderen van 612 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de da mes M. Jung, Numansdorpsestraat 17; A. Brand, Górdonstraat 331B; Ruseier, Lek straat 86; Huisman, Van Idenburgstraat 74; Post, Dr. Wibautstraat 29 en D. Brand, Cartesiusstraat 10 B. Kampioen van Schiedam? SCHIEDAM, zaterdag Dit seizoen zuilen wederom competities worden ge organiseerd In het kader van de Schie damse Zomeravond Competitie voor de zeventien Schiedamse voetbalverenigin gen, die deel uitmaken van de KNVB. Be sloten Is dat In Ieder geval wedstrijden worden georganiseerd voor de hoogste reserve-elftallen van de clubs, maar mo gelijk ook dat de zeventien (of minder) stand aardt earns tegen elkaar in het veld komen, zodat er sprake kan z|jn van een Kampioen van Schiedam. De verenigingsbesturen hebben inmid dels de voorstellen van het bestuur van de SZAC bekeken. Vorig jaar kon er In het geheel geen competitie worden ge houden omdat toen. de normale winter competitie nog niet was afgewikkeld en omdat de velden in te slechte staat waren. Ook nu is de competitie nog niet geheel afgewikkeld zodat nog moet worden be zien hoe het wedstrijdrooster voor het zomeravondvoetbal moet worden inge deeld. Bovendien wil de SZAC alleen laten voetballen op de avonden ln mei en juni. De maanden juli en augustus zullen zo veel mogelijk voor de voetbalrust bestemd zijn. Volgende week zal het bestuur van de SZAC tot de indeling van het wed strijdprogramma over gaan. SCHIEDAM, zaterdag Op Hemel vaartsdag, donderdag 7 mei, zullen des morgens om half zeven de toegangshek ken van Bad Groenoord voor het zwem- lustige publiek worden ontsloten. Dit is dan enkele dagen eerder dan in de voor gaande jaren. Het personeel van Gemeen tewerken, vooral van de afdeling Plant soenen, is reeds met de gebruikelijke voorbereidende werkzaamheden begon nen. SCHIEDAM, zaterdag. In. ce week van 27 april tot en met 2 mei wordt ook in Schiedam de nationale collecte Kin derbescherming gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Stichting SAKOR, of wel de Samenwerkende Kin derbescherming Organisaties, welke or ganisaties de zorg hebben over rond 40.000 hulpbehoevende kinderen in Neder land. Bijdragen kunnen worden gestort op gironummer 5093 t.n.v. de Amsterdam- sche Bank ten gunste van de Sakor. Col lectanten kunnen zich aanmelden by mevr. M. Ch. Schroot-Droogleever For- tuyn, Rotterdamsedijk 211, tel. 69577 en mevr, J, C. van Woerkom-Witte, Graaf Florisstraat 79, tel. 65801. Ned. Herv. Gemeente. Grote kerle: 10 ui dr. L. J. Cazemier en 5 uur ds. H. Zethof (Kockengen). Bethelkerk: 10uur ds. A. Hoff man en 5 uur Oecumenische dienst. Op stan ding skerk: 10 uur ds. D. J. Spalrng en 7 uur: dr. L- J. Cazemier. Vredeskerk: 3 en 10.45 uur da C. v. d. Steen en 7 uur ds. D. J. Spalmg. Ned. Herv, Geref. Evang, Gebouw Irene: 10 uur ds. H. Zethof (Koekengen). Grote kerk: 5 uur ds. H, Zethof. Evang. Lutherse Gem, 10 uur ds. S. G. v. d. Haagen (Zendlngsdienst). Ned. Prot. Bond. Westvest 93: 10.30 uur ds. A. D. Klaossen. Oud-Kath. kerk. Dam 28; 10 uur H. Mis. Baptisten-gemeente. Lange Haven 27: 10 u. Helligingssamcnkomst en 7.30 uur Verlos singssamenkomst. Gerrit Verboonstraat: 6.45 uur openluchtsamenkomst. Alle samenkom sten oJ.v. majoor cn mevr. S. A. Drijver. Jehova's Getuigen. Volksgebouw 6 uur: openbare toespraak: „Wordt de wereld door goddeloze geesten misleid?" Donderdag 7.30 uur theocratische bediemngsschool en dienst- vergadering SCHIEDAM, zaterdag Op d« velden van HBSS In Sportpark Har ga Schiedam wordt op Hemelvaartsdag, don derdag 7 mei, een junlortoernooi gehou den waaraan deelnemen twee A-elftallen, twee B-elftallen en een C-team van de verenigingen CSVD uit Helft, Zwaluwen uit Vlaar dingen, Unicum uit Rotterdam cn de gastverenlglng HBSS. HBSS zal op vrijdagavond 17 april in de Bron bij Musis Sacrum de jaarverga dering houden. De heer A. Winter, die lange tijd bestuurslid Is geweest, treedt af en is niet herkiesbaar evenals de heer Troost. Er zijn nog geen opvolgers. De bestuursleden De Hoop, Breevoort, Van Hemen en Nieuwstraten zijn aftredend en herkiesbaar. De agenda vermeldt ver der de gebruikelijke punten. SCHIEDAM GEBOREN: Yvonne W„ d.v. B. J. Etman en T. J. T. M. Kloppers; Jan. z-v. J, Doom en C. A. J. Termeer; Johanna f M„ d.v. H. J. Verdoes en J. J. A. van Eoo'- broek: Dennis, z.v. G. van Alphen en W. Seger; Marcel, z.v, E. Kmlsinga en E. W. Bergonje; Robertus A,, z.v. L, G, HuUsdcn* en. J. T. 't Hart; Monique d.v, L. J. van der Krogt en M. A. Robberegf; Petrus T., Z-V. T. C P Roellns en W. G. M. van der Meen Paahis L-, z.v. T, C. P. Roellng en W. G. M. van der Meer, ONDERTROUWDC. Christen 23 j. en G. Jansen 20 j.; B. P. Dolleman 22 j. en M. L. M. van der Laar 21 j.ï C. J. van Gerven 23 J. j en J. C. de Ruyter 20 j.j G. P. 3". M. van de Kamp 29 J. en C. M„ L. Kolmeijer 20 j.; J. G. Leenders 24 J. en T. M. Visser 23 j.; A. S. L. van der Linde 22 J, en M. H. Hehemann 21 ja E. C. Manuel 36 j, en J. Smits 44 i.; H. J. Mathlener 23 j. en J. Bekker 18 J.; J. J- van Noordt 25 j. efi C, M, J. Smits 21 U J. H. Pieke 30 j. en R, M. Burg 22 J.; J. Timmer mans 25 J. en. H. P. van Hen ten 21 J.; W. van' der Tweel 24 en M. M. W. den Besten 20 J.J GEHUWD: M. Saleh 23 J. en K. de Jong 27 j.; J. C. van der Velden 24 J. en G. van der Geer 23 i.; F. J. van Doom 33 j. en E. G, Droog 26 K, van den Berg 23 j. en A. H, Schot 20 j.; J. C. Ruigrok 25 X en H. J. L. M. Nefkena 21 J.; F. A. M. van Behnen 21 j. en C. M. Veldhoven 20 j,; W. P, He ijst ek 21 j. en M. J. Schra 19 J.; P» T. Pieck 35 i. en G. A. Kleijzen ai j.: H. J. Verhiest 23 j. en J. Gulik 20 j.; B, A. de Koning 21 J. en C, Jensen 20 j.: M, de Geus 23 j. en W. F, L. Schaapman 25 j. OVERLEDEN: A. C. Romein, 50 i.. echtg. ■an M. J, Meerburg; A. K, Berger; P. G. van der K00H* Z. Smit, 88 J., wed. v. G. de Groot; A. L. Scheer», 82 J,, wéa. v. F. A. v, d. Horst. (Van een onzer verslaggever VLAARDINGEN, zaterdag Gisteren Is vr|j plotseling overleden de heer A. Th. A. van Berkel (76). Hij genoot vooral grote bekendheid als secretaris van de Coöperatieve Bakkerij en Verbrulksver- eniging De Voorlooper ÜA. Langer dan veertig jaar was h|j bestuurslid. Ouderen in Vlaard ingen herinneren zich de heer Van Berkel, die hoewel ka tholiek zijnde, al een halve eeuw geleden een strijder voor het socialisme was, die bijvoorbeeld altijd ook voorop liep bij 1 mei-betogingen. Een halve eeuw gele den was dat voor een katholiek iets heel bijzonders De begrafenis vindt op 14 april op de RK begraafplaats plaats. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, zaterdag De demi finale om de KNVB-beker, waarvoor het Vlaardingse Fortuna gisteravond Fortuna '54 lootte, wordt op donderdag 23 april gespeeld, hoogstwaarschijnlijk ais een Ucbtwedstrijd in De Goffert te Nijmegen. Alle drie overgebleven ere-divisie-clubs Ajax, ADO en Fortuna '54 stellen bijzonder veel prijs op het winnen van de KNVB-beker, hetgeen in elk geval offi ciële buitenlandse wedstrijden met zich meebrengt. Dit verklaart ook de weige ring van Fortuna '54 om Fortuna terrein- voordeel te gunnen door b.v. in Vlaardin- gen, of zelfs maar te Rotterdam te spelen. Gevraagd ap expeditiekantoor JONGEMAN ongeveer 17 jaar, UX.O.-opleiding voor licht kantoorwerk. JONGEMAN ongeveer 16 jaar voor de boodschappen dienst. Br. ond. no. S 972 bur. van dit blad. op vrydag 17 april 1964 in gebouw „Arcade", Lange Haven 71. Schiedam, voorin. 11 uur, van de volgende per celen, alle te Schiedam: 1. Westvest 12, ln trekgeld op ƒ20.000,—; Z Nassaulaan 68, in trekgeld op ƒ30.500, 3. Beijerlandsestraat 25 a-b, In trekgeld op ƒ9400,—. Nog te bezichtigen op 16 april s.z. voorm. 10-12 uur en nam. 2-4 uur. Notaris A Hoek, Lange Haven 71, Schiedam Te koop gevraagd Te koop gevraagd leeg win kelpand. Beslist drukke stand. Mag tot ƒ80.000 gaan. Brieven ond, nr. 969 bur. v d. bl. of teL 12 07 29. j Fotografie Rolfilm* vergeten? De auto maat staal voor a klaar Alle soorten films Foto K van Vu uren B oogstraat tlKS Voor pasfoto naai K. van Vu uren Hoogstraat 106 tel 6 67 20. In èen dag gereed, Permanent wave Kapsalon Hélène. de salon voor de betere permanent Stroomloos, voor ieder haar geschikt ƒ7.50. Hélène béde permanent, de meest Ideale natuurlijke permanent ƒ10.- Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hèléne Hem- trandtlaan 22 Schiedam, te* lefoon 6 71 7Ü f I.— reduktie op deze advertentie. Te koop aangeboden Droogproblemen? Centrifuge 4 kg t I3B.—Combinatie langzaam met spoeLcentri* fuge 1395.ook merk machines 15 tot 3U% kor ting. Showroom C'oja, Lange Haven 126 Tel 6 3641. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- ot kan- tel bed Prima afwerking Ais nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK. Groenendal la (Broersveldpad) telefoon. 6 70 28 (na 18 uur telefoon 6 67 89) Ledikanten, hutledi kanten. kampeerbedden enz Kom eens praten, 1 Gevraagd: in de wasserij. Hoog loon, goede sociale voorwaarden. Aanmelden Wasserij NICO NIJMAN Stadhouderslaan 1-9, Schiedam Op het plateau van voor de afdelingen mangels en persen. Hoog loon plus premie. Aantrekkelijke voorwaarden. Aanmelden Wasserij NICO NIJMAN Stadhouderslaan 1-9, Schiedam, Gevraagd: om mee te rijden in het havengebied. Aanmelden Wasserij NICO NIJMAN Stadhouderslaan 1-9, Schiedam. toont LOKKERBOL u de nieuwste Genietend van uw kopje koffie ziet u SIMCA en u weet men ziet'er steeds meer op de weg AUTOMOBIELBEDRIJF LANGE NIEUWSTRAAT 227 TEL. 6 96 04 CHLORIDE BATTERIJEN N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding De werkzaamheden zullen, ln het kort samen gevat, bestaan uit ordervoorbereiding, een voudig tekenwerk en administratief werk. Minimum leeftijd: 21 jaar. LTS- en/of MULO-diploma is vereist Sollicitaties te richten aan ons adres Postbus 117, Industrieweg 24, Vlaardingen. ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1