Eén ton tekort op bouw kosten van de Sporthal UEYMBORG PULL-POLO KREYMBORG College van Bijstand zal „deskundig" zijn buigt voor RFC ÖSB1 OD1 komen tot winst Vergadering van MBB Burgerij en bedrijven moeten dit bedrag bijeen brengen anders komt er geen hal! Protest tegen vervuiling van de lucht Meer salaris HONKBAL Versterkt Schiedam voor wethouders Kath-fractie had bezwaar Veel muziek op Koninginnedag SCHIEDAM I» Gemeesiteraad Verduidelijking wethouder Van Bochove nü 3.7S Weer volkstuinen beschikbaar OOK WIJ VIEREN GRAAG KONINGINNE DAG... Lichtstoet als voorbeeld Vuilnis-emmers van plastic? - dan de ratel! Zeeman nam een glasplaat mee Voor „maatschappelijk welzijn KORFBAL Succes noch - tot veler verrassing - Afvalbrandje Libanon-DHS 0-17 Burgerlijke Stand Jongen rijdt tegen autodeur op Overweg bleef gesloten Judowedstrijd bij Henneveld MUTATIES bij het onderwijs Esperanto-agendo. Proefvaart SCH 251 Koeriersters F' dinsdag 28 april 1964 - pag. SQHIEDAM. dinsdag Zoals wij gehoopt en eigenlijk ook wel verwacht hadden heeft de wethouder van financien, mr. P. van Bochove de mistige sluiers, die nog hingen over de financiering van het Sporthal-plan, gisteravond op de vergadering van de Gemeenteraad geheel opgelicht. Hoewel de woordvoerders van alle fracties rich beperkten tot het betuigen van hun instemming met de voorgestelde bijdrage van de gemeente aan de bouw van de Sporthal en hun waardering uitspraken, over het door het bestuur van de Stichting Sporthal verzette werk (ir. K. J. J. Dominic 115 was de enige die nog enig bedenken te berde bracht), waardoor het bij voorbaat vaststond dat de Gemeenteraad akkoord ging met de gemeentelijke plannen, heeft de wethouder hel toch nodig geacht een duidelijke en zakelijke uiteenzetting te ge ven over de gehele financiering van het Sporthalplan. Uit zijn betoog is het volgende gebleken. f Advert entte IJrJ open weave In vrolijke, kleurige streepdesslns leeftijd 5 jaar kteino stijging per maat Alleen geldig 29 april Binnenweg tZb Binnenweg lil Zw. Jansstraat 6fc - Bevenandselaan 87 BOTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In het volks- tuinencomplex Thurlede is men met in gang van 1 april begonnen met de uitgifte van 8 onlangs gereed gekomen tuinen van het tweede gedeelte van het complex Thans is nog een aantal tuinen beschik baar. Gegadigden kunnen zich alsnog opgeven bij de secretaris van Volkstuinders-ver eniging Thurlede. de heer G. M. van Pelt, Van Dijclcstraat 16a. APOTHEEKDIENSTEN Apotheek: Gouka, Groenelaan 327, BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur; „Spionage in Hong kong". Monopole, 2 en 8 uur: „Vernietigingscom mando Bikini". DIVERSEN Irene 8 uur: NCVB-Centrum. Jaarfeest. Musts Sacrum 8 imn Gym.ver. Excelsior. Vergadering. Musis Sacrum 8 uur P-V, Wilton-F. Film. Chr. Soc. Belangen 8 uur: Nat. Cbr. Ge heelonthoudersver. Film, De bouw van de Sporthal gaat vol gens raming f 940.000 kosten en de inventaris zal ongeveer i 60.000 ver gen; tezamen dus f 1 miljoen. Met het verstrekken van renteloze geldleningen van f 550.000 {voor de bouw) en f 07.5(H) (voor de staal constructie), plus nog de diverse uit gaven die als „indirecte subsidies" gegeven zullen worden, Is de ge meente gegaan tot aan de limiet van de bijdragen. Er blijft echter nog een tekort op de financiering over van f 100.600. De bijdragen van burgerü, de sport verenigingen en vooral van deSchie- dsmse bedrijven, waarmee dit „gat" van f 100.000 gedicht zal moeten worden, zijn tot nog toe van te be. scheiden omvang gebleven. Als deze f 100.000 niet alsnog bijeen gebracht wordt, dan zal er ook géén Sporthal komen. Als alles meezit dan zal de Sporthal toch eerst in 1966 gereedkomen. Voor de gemeente Is het zelf doen bouwen en exploiteren van een ge meentelijke Sporthal onaanvaard baar, daar de bouw èn vooral fl« exploitatie te duur zullen uitkomen. De opzet Om met het laatste punt te beginnen. Toen de plannen voor een Sporthal vas tere vorm gingen aannemen, zijn dr mogelijkheden voor bouw en exploitatie nader bekeken. Het idee van een ge meentelijke Sporthal is direct verworpen, gezien de kosten. Haarlem en Amers foort hebben wèl gemeentelijke Sport hallen en die hebben resp. f 2,5 miljoen en bijna f 1.5 miljoen gekost met een jaarlijks tekort op de exploitatie van anderhalve ton. Dit is de gemeente te gortig. „Dan zou er geen evenredigheid meer bestaan tussen het beoogde doel en de te brengen offers," vond de wet houder, die met een jaarlijks nadelig sal do van f 40 a f 60.000 wel vrede kon hebben. Gedacht is toen aan een bouw- en ex ploitatievorm als bij Groenoord. Dus bouw door de gemeente met een mengde exploitatie. Doch men heeft ge meend andere -wegen te moeten bewan delen en zo is rnen uitgekomen op de plannen die nu tot ontwikkeling zijn ge bracht, Dat hierbij èn de exploitatie èn de aflossingen na verloop van. tijd klop pend gekregen kunnen worden, verwacht de wethouder ook nu niet, maar de ge meente is bereid als indirecte subsidies te verlenen het nu verwachte bedrag van f 44.000. Gat moet gevuld Wat de bijdragen betreft, gaf dc wet houder de volgende opsomming. De KNVB beeft een bedrag van f 50.0M toegezegd en van de Ned. Sport Federa tie mag f 100.000 uit de toto-pol worden verwacht. „Dat mag best f 350.000 wor den," vond de wethouder. Uit dc „Steentjesactic" en uil een potje van dc Schlcdamse Gemeenschap kan f 4D.0M komen. Dit alles gevoegd bU de f 650,000 aan leningen van de gemeente, geeft nog een tekprt van f 300.000. Het bovenge melde „gat", dat dus door de burgerij, de sportverenigingen, maar vooral door de Schiedamse bedrijven, gedicht zal moeten worden. „Als dit niet gebeurt, dan gécn Sporthal", gaf de wethouder duidelijk te kennen. Met die bijdragen van f 650.000 heeft de gemeente haar plicht ruimschoots ge daan, waarschuwde de wethouder. Hij wilde echter een voorbehoud maken. Wanneer door het uitblijven van de no dige vergunningen, de bouw te lang zou moeten worden uitgesteld en wanneer de bouwkosten dan zouden stijgen tot bo ven de geraamde f 940.000, dan wilde de gemeente overwegen de meerkosten toch voor haar rekening te nemen. Klaar in 1966 De wethouder van de Woningbouw en zijn daarop ingestelde staf, zullen medewerking verlenen en alle moeite doen om zo snel mogelijk bouwvolume te krijgen van het ministerie van Volks huisvesting en de Woningbouw, Doch er staan zeven of acht geplande Sporthal len vóór de Schiedamse op toewijzing an bouwvolume te wachtel», zodat er maar niet op gerekend moet worden dat voor 19G5 de vergunning afkomt. Dan kan bij een bouwtijd van negen maanden de Sporthal in 1966 gereed zijn. Maar dan moet alles wel meezitten. In. antwoord op vragen van ir. K. J. J. Dominicus gaf mr. Van Bochove nog te kennen dat op de Sporthal een hy potheek genomen zal worden die de f 800.000 zal belopen. De wethouder wees er ook nog op dat het bestuur van de Stichting Sporthal nog een zware taak te wachten staat om het ontbrekende bedrag van f I00.0M bijeen te krijgen. Hij deed, evenals en kele andere sprekers, een - beroep op de burgerij dit stichtingsbestuur alle finan ciële hulp te bieden. VINDT U HET NIET ERG, D!E DAG ONZE DEUREN GESLOTEN TE VINDEN? ROTTERDAM! BINNENWEG B El JERLANDS EL AAN DEN HAAG GROENMARKT UTRECHT VOORSTTAAT VLISSINGEN: OUDE MARKT DEVENTER BRINK 93 I I I I Imunni WONINGINRICHTING SCHIEDAM, dinsdag m de Licht stad Eindhoven» waar men toch echt wel iets weet van ieest-verlichtingen en illuminaties^ heeft men belangstel ling voor de Lichtstoet in Schiedam, die nog) een unicum is in Nederland. In Eindhoven organiseert men elk jaar een lichtweek en nu wordt overwogen daar eert Lichtstoet aan toe te voegen. Een vertegenwoordiger ren Philips en twee van de gemeente Eindhoven komen daarom zaterdagavond 2 mei een kijkje nemen in Schiedam, om te zien hoe men hier een Lichtstoet orga niseert. Laat dit een aansporing zijn voor de aarzelenden om alsnog aan de stoet deel te nemen, schrijft het organise rende comité. Opgave kan nog tot en met woensdag a~s. geschieden bij de heer A. M. Schoof (Boekhandel Mer- curius), Lange haven 77, tel. $8812. Maar adhaesie-betuiging moet wachten op advies SCHIEDAM, dinsdag. De luchtver ontreiniging in het gebied van de Water weg is gisteravond in dc Gemeenteraad nog terloops aan de orde gekomen, hoe wel niet uitputtend besproken, Dc Vlaar- dingse Vereniging tegen Luchtverontrei niging had namelijk het aan de Minister raad gerichte adres fdoor ons eerder ver meid) aan de Schiedamse Gemeenteraad gestuurd met het verzoek adhaesic aan het adres te betuigen. B. en W. hadden dit adres willen onderzoeken, om er later advies over uit te brengen, doch twee Raadsleden gaven vast hun mening te; kennen. De heer G. P. Verhulstlonk was er met een vóór, om de gevraagde adhaesie te betuigen en hij toonde zich veronwaar- digd over het sussende rapport van de Commissie „Bodem, water en lucht" uit Rotterdam. Mr. J. B. Scbueler was even eens gebrand op het nemen van maatre gelen en vond het maar wonderlijk dat er in Schiedam geen actie was gevoerd. Wethouder H. Sabel weigerde vooruit te lopen op het nog door B. en W. uit tc brengen advies, maar wees er toch wel even op dat de veroorzakers van de ver ontreiniging, de industrie, niet in Schie dam ligt. Wel was Schiedam betrokken geweest bij een intcr-gemeentelijk onder zoek op dit gebied en geprobeerd was ook om in Schiedam soortgelijke metingen te laten verrichten als nu in Rotterdam aan de gang zijn. „Wacht het advies van B. en W, maar ar', meende hij. SCHIEDAM, dinsdag. Tussen de „zware" debatten in dc Gemeenteraads vergadering van gisteravond, vormden plastic vuilnisemmers een lichte toets, door de heer G. F. Verhulsdonk (WD) met humor aangeslagen, lijj vond het na melijk niet zo'n erg voordeel dat die plas tic emmers zonder lawaai ie hanteren waren. „Want nu kan je tenminste horen wanneer de vuilniswagen aankomt", merkte hij. En als die emmers ingevoerd worden, kan de vuilnisman dan de ratel weer niet gain hanteren? Zjjn die plastic emmers wel vuur bestendig? Zo niet, dan krijg Je brandgevaar wanneer men gloei ende sintels Lu die emmer doet, Er mogen beslist geen sintels in die emmers verklaarde wethouder mr. P. van Bochove. Niet dat de emmers gaan branden, maar er komen gaten in. Hij dacht verder dat men nu toch ivel zou weten wanneer de vuilnisauto gewoon lijk langs komt. „Maar als er veel Ver- hulsdonken zijn, dan kan de ratel wel ge bruikt worden", vond mr. van Bochove, die er op wees dat er eerst een beschei den proef genomen werd met die plastic vu iln ïs-emmers. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Op de Vlaar- dingerdijk hield de politie vannacht een 20-jarlge Noorse zeeman aan, die met een glasplaat van anderhalve meter doorsnee onder zijn arm liep. De Noor bleek de plaat als souvenir uit een Schiedams café te hebben meegenomen, waar hü een tafel had afgedekt. De man is voorlopig i het hoofdbureau van politie opgesloten. Schiedam b 0—5. SCHIEDAM, dinsdag. Het Is noch ODI noch Succes mogen gelukken uit de zo belangrijke wedstrijden tegen respec tievelijk Merwede en De Raven winst te behalen, O.DX Ijad daarbij nog wel het terreinvoordeel! Ook de lagere ploegen van deze clubs konden In tegenstelling tot die van Schiedam niet veel winst punten bijeengaren. Het is wel een doelpuntrijk festijn ge worden tussen ODI en Merwede. Maar de Slicdrechtenaren troffen tweemaal meer doel dan onze stadgenoten, waarbij zij in het bijzonder met verre schoten fortuinlijk waren. Al spoedig namen de gasten met 0—2 de leiding. Door I. vatl Keulen kwam de balans weer m even wicht, maar in derde opstelling was Mer wede weer het eerst aan bod. R. Brink- sma zorgde er voor, dat met S3 kon worden gerust. Na de hervatting werd het 34 en 4—4 door C. Toussaint, ver volgens 46, 56 door R. Brinkman, 57 6-7 door F. de Bruin en, tenslotte 68. In het begin van de wedstrijd De Ka rnSucces zag het er niet naar uit, dat de thuisclub met grote cijfers zou gaan winnen. Wel namen de Hagenaars de lei ding, maar B. van Krogten maakte ge lijk. Hierna leden alle doelpogingen van onze stadgenoten schipbreuk. In het veld was men nauwelijks de mindere, maar De Raven wist de korf wel te vinden. De eerste helft werd met 41 afgesloten en het einde kwam met 71. Schiedam 3 sloot do competitie onge slagen af met een 42 overwinning op D.K.D. De dames en heren zijn al enkele weken geleden kampioen geworden. Het maximum te behalen aantal winstpunten van 28 prijkt achter hun naam. Een fraaie prestatie! Alle overige Schiedam-ploegen behaalden winstpunten, zoals uit de vol gende uitslagen, blijkt; Ons Huis 2— Schiedam 2 24, Actief 2Succes 2 73, NIO—ODI 2 11—2, Schiedam 4—Actief 2 2—2, aspiranten: Schiedam a—Eureka a 22, Actief cSucces a 15, Weide vogels a—ODI a 30, Het Zuiden. SCHIEDAM, dinsdag. Tegen het voorstel van burgemeester mr, J. W. Peek om, op voorstel van Gedeputeerde Staten, de wedden van de wethouders met terugwerkende kracht tot 3 januari 1963 toe te verhogen tot 20.730 is heel onverwacht bezwaar gemaakt door de liberale fractie, de communist en twee KVP'ers. Niet dat zij de Schiedamse wethouders _;een hoger salaris gunden, maar zij acht ten het onaanvaardbaar („tegen mijn kie zers niet te verdedigen", verklaarde drs, J, Houtman), dat terwijl men over *t al gemeen maar 10 procent loonsverhoging krijgt, de wethouders nu bijna 25 procent meer krijgen. Burg. Peek wees er met nadruk op dal de wethouders al te lange tijd geen sa laris-verhoging hadden gehad en nu sterk zouden achterblijven als 'de voorgestelde verhoging niet werd toegekend. Hij be treurde het wel dat in de Prov. Zuid-Hol land die verhoging zo laat afkwam en me tzo'n grote sprong. Doch als die ver hoging nu niet afkwam, zouden de wet houders achteraan blijven hinken. De vijf opposanten stemden tenslotte tegen, de rest van de Raad vóór. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Achter een slooppand in de St, Annazusterstraat raakte gistermiddag een hoop afval in brand. De politie heeft het vuur met een slang op de waterleiding van het dieren asiel geblust •SCHIEDAM, maandag Tot verrassing van de Schiedammers heeft de versterkte Schiedam-formatle moeten buigen voor het enthousiasme van RFC dat met veel doorzettingsvermogen een 12 overwin ning op Schiedam behaalde. Ook Schie dam 2 verloor, dat viel wel te verwach ten want de nieuwe Haarlem Nichols (combinatie) 2 is met hoofdklassers e,d. te sterk. Kansloos verloor Schiedam 3 met 11—0. En DHS boekte een 170 mon sterzege op Libanon. Schiedam en RFC hielden elkaar met gedegen spel in evenwicht. Henk Kempen door een fout op de honken gekomen in de tweede inning, schoof verder met vier- wyd van Piet de Bruin. Toen de catcher van RFC Piet de Bruin wilde uitgooien bij het tweede honk, sprintte Kempen succesvol naar de huisplaat. Het werd het enige Schiedamse wapenfeit. Van der Ham plaatste eten honkslag in de zesde inning. Tilmans volgde met een honkslag waardoor Van der Ham naar drie liep en op een opofferingsslag van De Jong kon v.d. Ham scoren, Schiedam dreigde nog wel. Joop Tettelaar kreeg vier-wljd. Piet van Ruiven plaatste eeni honkslag maar met twee honken bezet bleven verdere tikken uit. Fouten van de Schiedammers gaven Gravcndijk in de zevende inning de kans langs alle honken te rennen waardoor RFC te gemakkelijk de zege kreeg. Het werd in de laatste inning heel spannend toen Hans de Lange met vier-wijd ge volgd werd door Wout van der Have met vier-wijd. Een korte tik van Tonny Eb ben werd echter onschadelijk gemaakt. Daarna eindigde dc match zeer fraai, want de Rotterdamse korte stop ving een bal van Joop Tettelaar en schakelde prompt in een dubbelspel Van der Have uit. Werpersresultaten: Bouts (RFC) 6x3- slag, 7x4 wijd en een honkslag tegen; De Lange (Schiedam) 12x3-slag, 5x4-w(jd en twee honkslagen tegen. Haarlem N. 2-Sclüeiiam 2 U-O Dat de indeling van het fusieteam Haar lem Nichols 2 in deze lage reserveklasse een misgreep is bewees het eerste com petitieduel. Cees Abresch van Schiedam gaf dc ervaren Haarlemmers enkele kan- De gastheren scoorden driemaal in dc eerste inning, met o.a. een tweéhonkalag van Heemskerk; driemaal ia de tweede Inning met slagwerk van Kops en Ja cobs en daarna stortte Schiedam in de derde inning ineen zodat Haarlem vijf maal scoorde. Jan Reyniersse kwam toen op de werpersheuvel en hij bleef zowaar drie innings overeind tegen het Haarlem se geweld. Tegen een werper als Joop Schuytemaker kon het Schiedamse reser veteam weinig doen. Piet Verhoeks van Schiedam was met twee honkslagen de uitblinker. Werperresultaten; Schuytemaker (Haar lem Nichols 2) 6x3-slag, 1x4-wijd en drie honkslagen tegen; Cees Abresch en Jan Reyniersse, (Schiedam 2); 7x3-slag, 4x 4-wijd en vijf honkslagen tegen. DHS is de eerste wedstrijd van de com petitie goed begonnen door Libanon met 17—0 te slaan. De Schiedammers, die de hele wedstryd foutloos speelden, kwam in de eerste Inning wel makkelijk aan een 40 voorsprong, door honkstagen van M. Gammel en L, v. d. Ham. De volgende inning leverde geen pun ten op, dank zij subliem werpen van J. Verbeet. Maar de dede inning werd weer een slagfestijn door A. Bons, M. Gommel en J. Verbeet; de twee eersten sloegen een 2-honkslag. De stand werd 7—0, om dat Libanon geen verweer had tegen het werpen van J. Verbeet In de vierde inning kwamen weer drie man over de thuisplaat cn in de zesde werd het 13—0, doordat er weer enige honkslagen geplaatst werden op de in ternationale volleyballer Rob Groenhui zen, die bü Libanon dc verdediging leidt, In de zevende inning werd de eindstand 17—0 bereikt, zodat de negen Innings niet uitgespeeld hoefden te worden. Bij DHS viel vooral het slagwerk van A. Bons en v. d. Ham op. Werpcrsresultaten: R. Groenhuizen (Li banon); 0x3-slag, 2x4-wijd. 10 honkslagen tegen. J. Verbeet (DHS): I5x3-slagt 3x 4- wijd en 2 honkslagen tegen. SCHIEDAM Geboren: Mirjam D„ d.v. G. J. van Eerde en A. Luif; Martin, H, M. J. Kool en. J- M. van Beek; Carola A M., d.v. J. H. M. Malais en M. J. van Houten; Theofilus, z.v. D. J. van der Raaf en H. de Vos; Mattheus A. G., C. L. C. Scheffers en A. W. Dijkers; Carel, z.v. J. van der Velden en H. G. den Berg; Rolandus. z,v. L. Lameijn en A. J. M. Heinsbroek; Erik T., z.v. T. L. Huising en E. L. G. M. Homulle. OVERLEDEN: A. C. Jordaans, 70 jr.; H. Swart, 90 jr., weduwe van P. Ritman. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag 3n de Nicolaas Beetsstraat reed de ÏB-jarige bromfietser A. N. gisteren tegen een autoportier op. De automobilist J. van der T. had de deur van zijn wagen plotseling en zonder uit kijken opengedaan. De bromfietser liep een wond aan de rechterhand op, die door een huisarts is behandeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De automati sche halve overwegbotnen bij de Nieuwe- damlaan gingen gisteren om 9.45 uur niet meer open. Na een kwartier was het de fect hersteld en kon het verkeer de over weg weer passeren. SCHIEDAM, dinsdag. Tegen het voorstel van B. en W. om In uilwerking an de Alg. BUstandwet, die op 1 januari 1965 in werking zal treden, in Schiedam een „College voor de verlening van bij stand" in ie stellen, die de taak van B. en W. in de verzorging van het „maat schappelijk welzijn" zal overnemen, is in de Gemeenteraadsvergadering van gister avond sterke oppositie gekomen van de Katholieke fractie. Het heeft niet mogen baten, want het voorstel werd tenslotte, met een lichte wijziging op amendement van mr. H. B. Engelsman (PvdA)toch aangenomen. Het was een moeilijk technisch debat Mevr. M. A. C. Taverne-van Campen, die als woordvoerdster van de KVP optrad, wilde de hele zaak zien vanuit de Alg. Bijsiandwet en hield sterk vast aan de opvattingen van de minister van Maat schappelijk werk. Haar voornaamste be zwaar was dat in het door B. en W. voor gestelde ontwerp het College van Bij stand, naast het verlenen van materiële bijstand, ook als adviserend lichaam zou optreden en ïm-materiële hulp zou ver lenen. Zij wilde een klein college van Bij stand met daarnaast een (door B. en W. onnodig geachte) Commissie van Ad vies, dat dan omvangrijker kon zijn. Zij had groot bezwaar om het College van Bijstand dat de taak van B. en W. over neemt, ook alle bijzondere taken te laten vervullen, wat volgens haar door de Com missie van Advies moest geschieden, zo als de wetgever het gewild had. Zij was bang dat uiteindelijk toeh veel van het werk door de directeur van Sociale Za ken opgeknapt zou moeten worden. Revolutionair Mr. II. B. Engelsman, die het plan van B. en W. „revolutionair" en „ver-voor uitziend" noemde, ontkende in een ver helderend betoog dat-de wetgever by de Alg. Bijstandwet de mogelijkheden, die in het voorste] van B. en W. zaten, zou heb ben uitgesloten. Dit -College was naar zijn mening een vooruitlopen op de moge lykheden die de komende nieuwe Ge meentewet zou gaan bieden. En daar had hü alle waardering voor. Alleen wil de mr. Engelsman het aantal Raadsleden in het College van Bijstand (minstens ne gen en hoogstens vijftien leden) beperkt zien tot vier, om „deskundigen" uit de burgerij meer mogelijkheid tc bieden zit ting te nemen In het College van Bij stand. Daar had wethouder H. Sabel weer al le sympathie voor. Want hij hamerde er op dat dit College van Bijstand jn de al lereerste plaats bezet moest worden door deskundigen. En deze deskundigen kunnen dan moeilijk geadviseerd worden door dc andere deskundigen uit een. Commissie van Advies. De heer S. Kuiper (Prot. Schiedam), die pleitte voor een zo breed mogelijk samenstellen van het College met deskundigen van alle tesrichtingen, kon hij meteen genist stellen. De KTVP-fractie was niet overtuigd en stemde tegen het amendement van mr Engelsman (en kreeg steun van B. E Colle cn weth, mr. M. J. M. van Kinde ren) en ook tegen het hele voorstel, maar toen zonder steun van de twee genoem den. MAASSLUIS, dinsdag. Niet minder dan 110 jeugdige judoka's kwamen terdag op de mat in de sportschool Hen neveld. Er waren judoka's uit Rozen burg, Hoek van Holland, Maasland en Maassluis om het kampioenschap van; Maassluis 1964 te betwisten. De uitslagen waren: In de groep van 6 tm. 8 jaar kwamen 24 deelnemers uit. I. A Oosterlee (Maas sluis), die in de finale W. v. Bogeryen versloeg met dc eerste houdgreep. Groep van 9—10 jaar met 44 deelne mers op de mat: 1. Wim Boositer (Maas sluis), die in deze groep voor de derde maal kampioen werd- Hij won in de finale van Jan Hendriksen (Hoek van Holland) met een 10e houdgreep. Groep 11—12 jaar, 25 deelnemers: 1. Nico de Hoogh (Maassluis), eveneens voor de derde maal kampioen. Hij won met een 5e links heupworp van Andries Penning (Maassluis). Groep 1314 jarigen, 17 deelnemers. Henk Koudijzer, Maassluis, die weinig kans had op een kampioenschap, leverde een prachtige prestatie. Hij won van de kampioen van vorig jaar, A. Suiker (Hoek van Holland), in de halve finale. In de finale won Henk Koudijzer van Jan d. Linden (Hoek van Holland) met een eerste armworp. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Op Koningin nedag zal, nadat het Schiedams Politie- muziekgezelschap reveille heeft geblazen, om negen nor op de Grote Markt een aubade plaats hebben. Aan deze volks zang zullen behalve hopelijk vele Schie dammers de arbeiders muziekvereniging Crescendo en het muziekkorps van het Leger des Heils hun medewerking ver lenen. Ook de rest van de dag zal er volop muziek zijn in de stad. Van tien tot eu uur bespeelt Cor Don het carillon. Drie muziekkorpsen zullen *s middags op de Broersvest musiceren. Om twee uur be gint SL Ambrosius, darna volgt een uur later Harmonie, terwijl Harpe Davids om vier uur de rij zal sluiten. Als dit laatste korps nog bezig is, is de christelijke gym nastiekvereniging DOK met haar tam boer- en pijperskorps al aan een mars door de stad begonnen, waarvoor zy om half vijf van de Tuinbaan vertrekt. In Keöiel houden de schoolkinderen om u.30 uur een aubade op het Kerkplein met medewerking van SL Radboud, 's Middags om twee uur houdt de gymnastiekvereni ging Animo een mars. SCHIEDAM, dinsdag. De gemeente raad is gisteravond akkoord gegaan met 2 volgende mutaties bij het onderwijs: Tot onderwijzer aan de W. de Zwijger- school II voor ulo, is benoemd de heer K. Bultje, thans onderwijzer in tijdelijke dienst bij genoemde schooL Aan de heer W. M. v.d. Schouw, leraar i de Engelse taal en letterkunde aan het Sted. Gymnasium is met ingang van 1 september eervol ontslag verleend, we gens benoeming in een volledige betrek king in Dordrecht. SCHIEDAM, dinsdag Merkredon, la 29an de aprilo klubvespero. Ni konversa- cios ce kdo H. Letsch sr, Lekstr. 100 b. Vi estas bonvenaj, ju pli da homoj des pil da goj o. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, dinsdag. In de jaarver gadering van de Maassluisse Bestuurders- bond stelde de voorzitter, de heer G, Brons, dat het N.V.V. in Maassluis nog lang niet 13, waar het wezen moet Het blijkt ter plaatse nog mogelijk, dat voor enkele gemeentelijke commissies, waar in een vertegenwoordiger van de werk nemers-organisaties vertegenwoordigd moet zijn, het N.V.V. bij periodieke verkiezingen door de raad geen uitnodi ging ontvangt om een kandidaat te stel len. Echter moet voorop worden gesteld, dat de M.B.B. geen enkele kritiek heeft op de vertegenwoordigers van het C.N.V., die nu al jaren lang zitting hebben in de commissies, waarop niets is aan te mer ken, wat de werkwijze aangaat Het stel len van kandidaten wilde M.B.BB. zich niet ontnomen zien. Aandacht schonk de heer Brons ook aan de krotopruiming en de woningbouw. Een grote voortvarendheid is te consta teren. Diezelfde voortvarendheid zou de heer Brons ook gaarne zien tot de leef baarheid rn Maassluis, daar er geen ge zonde recreatie is en er tevens een goede sporthal ontbreekt, evenals een cultureel centrum cn een zwembad. Plannen zijn. er wel, maar de uitvoering laat op zich wachten, omdat het gemeentebestuur van hogerhand wordt afgeremd. Zelf stak de heer Brons de hand m ei gen boezem en wees op de ontbrekende activiteit met betrekking tot de verdere uitbouw van het N.V.V,. Er is onvoldoen de contact tussen de diverse N.V.V.-af- deiingen. Een propaganda-commissie moet er komen. In het bestuur van de MJ3.B. werd ge kozen de heer J. M. Pieterse, bestuurder van A.B.v. A- Twee bestuurders van do Stichting „Ei gen Gebouw" gaven een overzicht inza ke de verwezenlijking van de plannen. Verder werd nog aandacht geschonken aan de luchtverontreiniging en de brood- en melksanerlng. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, dinsdag. Op de Noord zee en Nieuwe Waterweg heeft een ge slaagde proefvaart plaats gehad van de motorkotter „Johanna Cornelia" ge bouwd bij de scheepswerf „De Industrie", - Alphen aan de Rijn. De lengte van het schip is 30,66 meter totaal. Lengte tussen ioodlynen 25,88 me ter, breedte 6,50 meter; holte 3,40 meter. De proefvaart slaagde in alle opzichten, waarna het schip door de eigenaar, de heer P. Taal te Scheveningen, werd over genomen. Coöp. DES Op DONDERDAG 30 APRIL (KONINGINNEDAG) zij onze winkels DE GEHELE DAG GESLOTEN WOENSDAG 29 APRIL zullen onze winkels DE GEHELE DAG GEOPEN ZUN. Voorjaars- en zomerja ponnen deux-pièces, meerdelige pakjes, japonnen met jas jes, rokken, blouses, enz. 'i Zie etalage, zie collectie binnen. MEVROUW W. v. d. BURG Lange Kerkstraat 19 Schiedam - Tel. 66135 Te hoop aangeboden Droogproblemen?- Centrifuge 4 kg 1138.—. Combtoatie langzaam met spoeLceotn- Cuge 1395.—, ook melk machines 15 tot 30% Kor ting. Showroom Co ja, Lange Haven 126. Tel 830 4L

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1