Kleurige lampions brengen sfeer op parkeerplein VOOR IAAR 13.95 ARGUS Expositie Fotokring biedt géén „kiekjes' Voetbal met gevarieerd programma Boekjes over wereldoorlog voor kinderen W ageningen bij Hermes-DYS Schoolhandbal voortgezet Vrolijkheid bij jeugdmatiné Hobby-clubs moeten meer samenwerken SCHIEDAM NYLON DUSTER Burgemees ter bij in gebruikneming tafeltennisvloer Op Hemelvaartsdag SVV speelt ij Roda JC bij Burgerlijke Stand Een ogenblikje maar Kreuger Wedvlucht van De Postduif Bad Groenoord morgen open Opening Willem de Zwijger-ulo II Zware botsing Jeugd-toernooi handbal van WF In juni opening van ontmoetingscentrum Zakkendragershuisje Twee jubilarissen bij de Vegla Kerkdiensten op Hemelvaartsdag Arlsendienst S.G.-dir. A. Pfeiffer: Bejaarde dame aangereden Huishoudvoorlichting op Inhabe Alleen vrijdag feestavond M O NO POLE J. WEIL Koeriersters ERVAREN STENOTYPISTE 2 JAAR woensdag 6 mei 1964 - pag. J ryUDI CARRELL was ook aanwezig Jlfzy het wet in eigen persoon) bij ii gisteravond gehouden lampion-op wht. Compleet met het beroemde nltnd-huisje, aap Vrijdag en de zee meermin. Alles in klein formaat en met lampions verlicht. I {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, Duidelijk «ader de indruk van de altijd wat plech- fjge stemming in de aula van het StedC' !|k Museum luisterden gisteren een aan. Ui schoolkinderen naar een toespraak van burgemeester nir, J. \V. Peek,. Zij zaten d>»r als afgevaardigden van hun scho- tm en zouden na afloop het boekje „Volk n verdrukking en verzet 19401945" in entvangst nemen. Geen van hen kent de tijd waarover mr. J W. Pesk sprak. Voor hen is Bevrij dingsdag wet meer dan een vrije dag, de betekenis van 5e roei moet er van buiten ai aan worden toegevoegd. Zo'n toespraak is daarom met meer dan een geschiede- wies met jaartallen, en vmgeropsteken. Burgemeester Peek maakte er ook* zo'n les van. Hy ging terug tot de 80-jarige oorlog, het rampjaar 1672 en de tijd van Napoleon, voor hij met de Tweede We reldoorlog begon. Met vragen betrok hij de kinderen in zijn betoog en vertelde ben zonder grote woorden te gebruiken over de meidagen 1940, het verzet, het verraad, de hongerwinter en de bevrij- digtng Om te illustreren wat vrijheid betekend boeff voor de bezette Nederlanders baal de hy de tekst, die op het monument aan de Lange Nieuwstraat te lezen staat aan: Nooit heb ik wat mij werd ontnomen, zo bitter, bitter lief gehad" „Wij moeten geen haat koesteren" zei hij ten slotte" als wy op deze dagen herdenken. Wij moe ien handelen in de geest van de mensen, die hun leven gaven uit liefde voor het en onze plicht doen". Na deze mo- aan de bijeenkomst verbonden te lebben reikte burgemeester Peek aan teven leerlingen een exemplaar van het ooekje uit, dat. naar hij zelf zei, hen uit- jebreider dan zijn toespraak kon inlich ten over die vijf donkere jaren. (Advertentie LM.) nu eens dit modieuze geschenk.,, flatteus ds ronde kraag met kantgarnering, ook aan mouw charmant het schelpvormige zak model met kant rondom... deze met fijne, fleurige bloempjes in tal van variaties - Is 'n allerliefst cadeau! Normaal 18.75 slechts 3 dagen in alle filialen van Speciaalzaken in textiei APOTHEEKDIENTSTEN Apotheek: 't Gouden Hert, St. Lïduina- straat 58. BIOSCOPEN rajs»ge, 2 en 8,15 uur: „Wedren met de ooievaar". Donderdag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „Zone en de drie muske- v tiers" J*wiopole: Woensdag geen voorstelling. -Donderdag; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: ■•Odyssee". DIVERSEN 8 uun Pers. Ver. PTT. Feestavond. 0Qoiniie, 8 uur: Schied. Filmkring. Film. {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Eindelijk zijn de Sckiedamsc tafeltennissers uil de zorg. Dc houten vloer, die In de Beurs is gelegd staat goed spel (oe en is daarom door de N.T.T.B. goedgekeurd voor alle wedstrijden. Dit nieuws gaf de opening die door burgemeester mr. J. TV. Peek werd verricht zin, want daar was alle moeite tenslotte voor genomen. Het was de heer Gubbi, secretaris van het hoofdbestuur, die het nieuws van de goedkeuring bekend maakte. Van dicht bij heeft hij de moeilijkheden, die vooral NOAD in, de loop der jaren heeft onder vonden meegemaakt. Hij was daarom met deze veretjigmg en TSF blij dat hier een einde aan is gekomen. In zijn toespraak greep de burgemees ter terug op de luisterrijke geschiedenis van het oude gebouw, waar eens „de slagader van het Schiedamse handesle- ven klopte". Ook al om dit verleden was het gemeentebestuur niet zo enthousiast, toen de tafeltennissers het gebousv be trokken. Het nuttige gebruik had echter de doorslag gegeven cn dit kon mr. Peek ook doen vergeten, dat de houten vloer het gebouw aichiteetonisch niet heeft ver fraaid. NO AD-voorzitter C.F. Marijnen drong er bij de heer Gubbi, als vertegenwoor diger van het hoofdbestuur, op aan deze pasgeschapen speelruimte ook te benut ten voor interlandwedstrijden. In zijn slotwoord dankte hij de aannemers Lans bergen en de leden voor hun hulp. Daar na konden de eerste officiële wedstrijden beginnen. SCHIEDAM, woensdag Hennes- ontvangt op Hemelvaartsdag om 2 uur in Harga Wapeningen, dat zelf geen belang heeft bü winst. Hermes echter wèl, want het is uitermate spannend aan de top van dc divisie. Geen van de vier clubs aan de top, NEC, Xerxex, HermesDVS en Ro- da JC kan het zich veroorloven In de res terende drie wedstrijden een punt tc ver spelen in deze nek-aan-nek-race om de drie bovenste plaatsen. Bij Wilhelmina heeft Hermes weer eens gemerkt hoe gevaarlijk het is voor kop lopers om tegen „belangeloze" elftal len te spelen. De t>3auw-witten zullen zich dan ook terdege voorbereiden. Vooraf wordt om 12.45 uur een wedstrijd ge speeld tussen pupillcnelftallen van Her mes en Sparta. De Hermes-Jeugd is vrij en Hermes 2 speelt bij Wilhelmus; het derde elftal speelt om 10 uur in Harga tegen RFC 3. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Zij kwamen uit alle wijken van de stad. Een stoet van dwergen, met elk een kleurige, doorschijnende lampion. Op het verkeersplein aart de Broersvest kwamen de glim wormpjes hij elkaar en zij zongen, nauwelijks hoorbaar boven het ge luid van vier muziekkorpsen uit. het "Wilhelmus, Daarna gingen zij naar huis om moe en voldaan te gaan slapen. Voor hen had de Be vrijdingsdag gebracht wat zij ervan verwachtten. Kwart voor negen vertrokken de groe pen van deze steroptocht van de opstel plaatsen. „Jong Harmonie" ging vooraf aan de groep uit Nieuwland, met zijn vierhonderd kinderen waaronder veel leden van THOR de grootste. Uit Zuid kwam het jeugdorkest van OBK; de drumband „Excelsior" was de rattenvan ger die in Oost de kinderen verzamelde. Het jeugdorkest St. Ambrosius leidde de jeugd uit West naar de Broersvest. Leven Onderweg groeiden de groepen aan. Kinderen, meestal met vader of moeder, voegden, zich bij de groep, een soort zwaan-kleef-aan, wat door de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen zeer op prijs werd gesteld. Het was een bonte stoet, die door de stad slingerde. De flak kerende kaarsjes brachten vriendelijk lachende gezichten tot leven, bont ge kleurde banen en volle manen. Sommigen hadden'zich verkleed of wagentje versierd. Een sinaasappelkist op wielen was omgebouwd tot een onbe woond t.v.-eiland {geen REM) met daar op eenzaam cn kleumend een zeemeermin in plastic. Achterop stond de opdracht te lezen: leve Rudl Carrell. Zingen SVV speelt donderdag uit tegen Roda JC en kan stadgenoot Hermes helpen door te winnen. Het wordt echter een zwa re opgaaf voor de rood-groenen, temeer daar Roda zondag j.l. met 5—0 won van Baronie en kennel ijk goed op dreef Is. Aan de Westfrankeiandscdijk wordt don. derdag een „dubbel" gespeeld. Om 12 uur speelt het Jeugd-team tegen Wilhelmina. wanneer de rood-groenen dc laats.e twee wedstrijden winnen, eindigen zij op 'n eer volle derde plaats. Om 2 uur komen de SVV-reserves in het veld tegen Blauw Wit 2; er zal op winst gespeeld moeten worden tegen deze sterke tegenstander. SCHIEDAM. GEBOREN: Mark R., z. van A. K. Doesburg en J. W. Boes; Willem, z. van D. J. Chatélain en T. C. Bouwer; Titus P. M-, z. van C. W. Loo- man en H, E. M. van der Drift; Saskia B M, d. van A. F. Wiegel en P. G. M. Suur; Adriaan N., z. van A. M. Trom melen en G. P. H. Steffen; Antonia, d. van H, Moerer en M. M. de Vries; Evdo- kia, d, van G. Skazis en G. van Tricht; Astrid A., d. van C. Flïpse en W. Don ker; Johannes W., van B. Overzter en B. M, Schoenmakers; Francises W„ d van F. V. Hoogwerf en M. W. J. van der Meijden; Adriaan, z. van A. den Hartog en C. J. Bosnian; Robert, z. van A. Immerzeel en M. L- van Alphen: Pe- tronella. d. van M. Peute en T. J. Mae- kaij": Ellen A., d. van TV. H. Spruijt en A. M. van der Vlies; Wilhelmina d. van J. Prein en K. Sluïjters: Anthonius. 7.. van K. Liekendiek en M. H. van de Schuur. OVERLEDEN: A. E. Teeuw. 38 jaar;! H. Christiansen, 3 dagen. i Op tijd kwam men op het verkeers plein. Langs de Broensvesikant hadden zich al kinderen opgesteld, die niet mee konden lopen maar toch hun lampion wilden tonen. Zij vormden een charmante afzetting van het overdag zo prozaïsche parkeerplein. - Burgemeester mr. J. W. Peck zag de kinderen aan zich voorbijtrekken en hij zal er zoals vele andere toe schouwers met vertedering naar ge keken hebben. Toen de vier stoeten waren opgesteld werd er gezongen en „leve de koningin" geroepen. Iets wat het grote aantal kinderen, dat de lampions net ontgroeid is, maar toch was gekomen wel niet gehoord zullen hebben, zij waren daarvoor te druk bezig met elkaar. Een lange stoet liep daarna door de Lange Kerkstraat en Hoogstraat naar de Broersvest, waar de groep uiteen viel. Het einde was in zicht. Al waren zij nog niet thuis de glans was toch al van het feest af. De kaarsjes werden één voor één ge doofd, de lampions opgevouwen. De betovering van deze kille lente avond, die hen meer dan een uur in de ban had gehouden, was ge broken. SCHIEDAM, woensdag. Voor de Schiedamse voetbalclubs is het program ma op Hemelvaartsdag zeer gevarieerd. Sommige clubs maken uitstapjes, FFSC bijvoorbeeld gaat naar een toernooi van sterke teams 1" Hilversum. Andere clubs, als HBSS en Excelsior '20, organiseren in Harga en Thurleden juniorentoemool- en. Voor de competitie is in de KNVB vast gesteld het duel RKWIK-Demos, dat van geen belang is, maar waarbij Demos zal tonen de meeste strijdlust te hebben. Voor de eerste klassers in de afdeling Rotterdam is het wel heel ongelukkig dat de wedstrijden zondag niet konden door gaan. omdat DR2 dan had geweten of Wit Rood Wit zou zijn gestruikeld en Wil ton Fijenoord oL.de concurrentie ook op de laatste plaats zou eindigen. Nu dienen DR2 en Wilton Fijenoord beslist te win nen ora daarna af te wachten wat de an deren nog zullen, doen. Dat zal ongetwij feld in het nadeel van de Schiedammers en inspirerend voor de belagers swerken. DRZ gaat naar Bolnes. De Schiedam mers moeten winnen om het heel kleine kansje te behouden, maar bovendien steunt DRZ daarmee stadgenoot Wilton Fijenoord. Als Bolnes en Nestoro name lijk de laatste twee wedstrijden verliezen en Wilton Fijenoord wint de twee duels dan wordt een beslissingswedstrijd tussen genoemde drie noodzakelijk. Nu moet Wilton Fijenoord in Rotter dam by het stugge Saturnus winnen; het is niet onmogelijk maar wel heel moei lijk. Thuis zal Ursus tot een puntendeling ko men tegen DEH. SCHIEDAM, woensdag. Het afgelas te deel van het paasprogramma van de schoolsportwedstrljden Schiedam kan vry'dag alsnog worden uitgevoerd, dank zfj de medewerking van de Schiedamse lagere scholen. Voor de lagere scholen, in totaal 52 zevenhand bal teams, sal nu het programma alsnog worden afgewerkt op velden van Kermes DVS. Ben deel van de ULO-teams heeft al gespeeld en het restant van de vastge stelde wedstrijden zal helaas niet meer aan bod kunnen komen. De leerlingen van de openbare en van de christelijke lagere scholen hebben vrijdag vrij en op verzoek van de schoolsport commissie hebben de leerlingen van de r.-k. lagere scholen nu ook een vrlie dag gekregen. 1Advertentie IM.) Een man als u, die wij met zoveel genoegen tot onze clientele rekenen, behoort tot die selecte groep, die zijn kleding laat verzorgen door de (ook selecte) kring van herenmode-adviseurs. Vandaar hier onze presentatie van EL-MIOR shirts - een collectie, zó geraffineerd, zó afgestemd op persoonlijke smaak en kleur van kos- tuum, dat shirts hiermee definitie! een hoogst belangrijk accent zijn geworden voor het modieus-correcte uiterlijk van de man. Het is een bijzondere verdienste van EL-MIOR, dat zij zó kwaliteits bewust zijn dat ook bet kleinste détail de grootste aandacht in afwer king krijgt. DAAROM BRENGT EL-MIOR SHIRTS MET DE PUNTJES OP DE J En die willen wij u zo graag in werkelijkheid laten zien. Komt u toch een dezer dagen ever, bij ons langs, een ogenblikje maar Hoogachtend, De Herenmodezaak van Schiedam Broersvest 6, telefoon 6 82 06 SCHIEDAM, woensdag. Geen loze „klekjes-knippery", maar het begelei den van de foto „van de wieg; tot het graf"t het alles zélf doen, dat is pas de ware hobby voor de amateur-fotograaf. Zo heeft de heer A. Ffelfer, directeur van de Schiedamse Gemeenschap opge merkt tüdens de opening gisteravond van de foto-tentoonstelling van de Alg. Foto kring Schiedam, die in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen deze week wordt gehouden. De in maart 1950 opgerichte Fotokring heeft, na vele jaren van zelf-werkzaamheid gemeend om tijdens de nu aan de gang zijnde „Week van de fotografie" weer eens in de openbaarheid te moeten tre den met deze tentoonstelling. Het doel is om te tonen dat de fotografie van een. min of meer met succes beoefende liefheb berij best uit kan groeien tot een waarde volle scheppende vorm van vrljetijds-be- steding. Maar eigenlijk ook om wat nieu we leden te werven. Het merendeel van de 33 leden heeft eigen werk ingezonden en zo zijn er onge veer 60 foto's en een aantal dia's te be zichtigen, die op een wel heel aantrek-1 kelijke wijze zijn opgehangen langs de wanden, en aan losstaande schennen. Ge zorgd is voor een goede achtergrond en een. prima verlichting. De tentoonstelling biedt zo een goed beeld van de prestaties van de leden, geen meesterwerken, maar toch wel een aan duiding dat het „betere werk" met voor de enkeling is weggelegd, doch in veler bereik is. Er is een goede verscheiden heid van onderwerpen, Veel portret-stu dies met enkele heel goede kmder-foto's; er waren meerdere landschappen terwijl ook de pittoreske oude stadsdelen van Schiedam druk zijn gefotografeerd. Dan stillevens, bloemen en dieren-studies; de grillige details uit de natuur zijn vastge legd en er waren ook enkele non-figura- tief opnamen, die veler bewondering kon- den wegdragen. Over het algemeen wel werk dat gezien mag worden. Mogelijk voor vele amateurs een aansporing om zich bij de Alg. Filmkring Schiedam aan te sluiten^ De tentoonstelling, die geopend werd doordat de heer Pfeifer met een druk op de ontsteker zich zelf fotografeerde, is nog gratis toegankelijk vanavond van 20 tot 22 uur en verder vrijdag en zater dag van 14 tot 17 uur en van 20 tot 22 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De weinige feestelijke stemming, die er op Bevrij dingsdag heerste was 's middags In de Plantage te vinden. Voor de kinderen, die op deze dag de boventoon voerden, speel de daar het cabaret-variété Pim Canté. Ongeveer honderdvijftig onder-de-tieners leefden op het zonnige pleintje voor het podium mee met de avonturen van Spat je Spekvet. Naast dit kindertoneelstuk verkocht de clown Bimpo zijn grappen, die gretige aftrek vonden. Ook de acroba- tische toeren van The two Corito's en het accordeonspel van Rita van Steenderen kregen de gevraagde aandacht en dat be tekent bij kinderen van deze leeftijd open monden en oh-geroep. SCHIEDAM, woensdag. De S.C.V. De Postduif nam met 492 duiven deel aan de wedvlucht uit Neufviile, afstand 156 km. Gelost werd om 7 uur; eerste duif binnen 8.31 uur; laatste prysduif 8.57.47 uur. Uitslag: J. de Koster 1 8 19 21 24 51; W, van Deurzen 2 65 92; A. Brouns en Co. 3 62 98; C. de Tuinder 4 69 121: T. Jansen 5 12; L. v. d. Mey 6 9 11 27 33 64 116; A. Smits 7 32 34 42 58 89 100 104 106; J. van HSTmelen en Vol 10 26 37 40 48 113; W. v. d. Kant en Sparla 13 112 123; H. Blonde 14 110 117; A. van Gogh 15 118; A. v. d. Tuyn 16 63 72; A_ Vis 17 35 114; P. Gouweleeuw en Co. 18 44 59; A, Brökling 20 50 78; C. v, d. Grijp 22 28 41 45 82 119; C. Paar- dekoper 23; A. Boes 25 55 61 85 86 66; J. Verhaal 29 52 68: O. Bolkenbaas 30; N in 't Hol en v, Dijk 31 87; H. v. d. Kant 36 73 76 81 84 dipl.; J. Silvius 38; L, Toutijn 39; L. Vis 43 105; A- in 't Veld 46; H. Bróckling 47 53 70 79; J. Koffyberg 49 75 80 91; W. Verhaeren 54 97 102; D. v. d. Tuyn 56; A. v. d. Grijp 57; J. Overgoor 60; T. van Weelie SG 94; M. Kou went erg 67 71; L v, d. Tuyn 74 95 99; A. v. d. Oever 77; H. Breuker 83 122; P. Hinten 88; P. van Os en Co, 90 93 101; E. van Smirren 103 111; J. Lips 107; W. Poelman 1Ö3; G. Rost 109; A. LfOke 115; A. Hersbach 120. SCHIEDAM, "woensdag. Op Hemel vaartsdag, donderdag 9 mei, breekt om 9 uur (Ivan, de feestdag later in de och tend dan gewoonlijk) dc „beren'-ploeg los. Immers dan zullen de hekken van „Bad Groenoord" tot vreugde van de zwemlustlgen voor het achtste seizoen worden ontsloten. Naast de door de dienst van gemeente werken en de afd, plantsoenen vrijwel voltooide opknapbeurt, wordt thans bo vendien als een bijzondere attractie voor de jeugd een glijbaan bij het ondiepe bas sin geplaatst. SCHIEDAM, woensdag. Het nieuwe gebouw van de Willem de Zwdjgcrscbool H voor openbaar ulo, gelegen aan de Van der Leeuwstraat in het complex Spierings hock, zal op donderdagavond 14 mei offi cieel in gebruik genomen worden. Dit ge- gebouw Is het laatste uit de serie scholen die in systeembouw zijn neergezet in Nieuwland. Intussen Is al een tweede se rie schoten op stapel gezet, voorname lijk voor wijk Groenoord bestemd. VL AARD IN GEN. woensdag Een ern stige botsing deed 2ich voor op de krui sing Buijs Ballotlaan—Leeghwaterstraat De automobilist C. A. G., oud 21 jaar uit Schiedam verleende geen voorrang aan een auto bestuurd door J. Th. R., oud 32 jaar uit Vlaardingen, De auto's kwamen met elkaar in botsing. Daarbij werd de auto van G. op haar zyde geworpen. Ze werd zwaar beschadigd. Dc auto van R. werd rechts voor geheel vernield, (Advertentie IM.) auping-epeda m3jrassen pullman-peerless WONINGINRICHTING BROERSVEST 64-66 SCHIEDAM, woensdag. De handbal afdeling van de ver. Wilton Fijenoord organiseert op Hemelvaartsdag een groot jeugdtoemooi voor jongens en. meisjes, aspiranten en junioren. Hieraan wordt deelgenomen door de zeventallen van de verenigingen Activitas, ADO, Advendo, Atomium, Schutters cn Snelwiek uit Rot terdam, SEP uit Delft, Oliveo uit Pijn- aeker, Unitas uit Maassluis, WIK uit Vlaardingen en Wilton Fijenoord zelf, SCHIEDAM, woensdag, Tc verwach ten Is dat begin juni In het historische Zakkendragershnisje aan de Schle het daar gedachte „ontmoetingscentrum" voor kunstenaars geopend zal kunnen worden. De cineast Jan Schaper heeft dit Zakkendragershuisje van de gemeen te Schiedam In huur ontvangen cn daar na is door een aantal enthousiasten het oude gebouwtje gerestaureerd en. opge knapt. Bij de opening zal op de eerste v dieping een. tentoonstelling worden ge houden vau werk van de fotograaf-ci neast Hans Visser. SCHIEDAM, woensdag Bij de Ver- eemgde Glasfabrieken zullen vrijdagmid dag om 4 uur twee jubilarissen worden gehuldigd. Het zijn de heren P. van Roon van de techmsehe dienst en J. G. van Leeuwen van de verkoop-afdeling die beiden veertig jaar in dienst zijn bij de Vegla. Ned. Ilcrv, Gem.: Grote Kerk: 10 uur dr. L. J. Cazemïer. Bethclkerk: 10 uur ds, R. H. Wissink. Vredeskerk: 10 uur ds. C. v. d. Steen. Evang. Lutherse Gem.: 10 uur ds. S. G v. d. Haagen. Ncd. Berv. Geref, Evang,: gebouw Ire ne: 10 «>ur ds. J. Hovius (Dordrecht). SCHIEDAM, woensdag. In spoed gevallen zijn gedurende de Hemelvaarts dag de volgende artsen te raadplegen: G. W. Ormcl, Schoolstraat 5, tel. 64244; L. H. Gceröes, Veenïantstraat 2, tel. 68357 en G. Pet, TuinJaan 38, tel. 66898. Geopend is apotheek 't Gouden Hert, St. Liduinastraat 58, düo ook gedurende de rest van de week de nachtdienst waar neemt. SCHIEDAM, woensdag Bij de ope ning van de tentoonstelling van de Alg. Fotokring Schiedam heeft de heer A. Pfeiffer, directeur van dc Schiedamse Ge meenschap een pleidooi gehouden voor een samenwerking van alle „hobby ver enigingen" (om het zo maar te noemen) in Schiedam. Indertijd is door de S.G. op gericht een sectie voor de vrije tijdsbeste ding, die echter maar niet van de grond, kan komen. Daarom heeft de S.G. de In sturen van de in deze sectie thuishorende verenigingen uitgenodigd tot een bespre king op 22 mei. Mogelijk dat daar nit een vorm van samenwerking kan voortko men. Er zyn uiteraard grote verschillen tus sen de beoefende hobby's, maar er zyn toch ook wel belangen die aardig parallel lopen. Zoals de natuur-, bloemen- en die renliefhebbers die gedeelde interesse héb ben en zo ook de creatieven als de teke naars en schilders, de fotografen en de modelbouwers. Dit nu zal gebundeld kun nen worden, meende de heer Pfeiffer. Dan kunnen gezamenlijke manifestaties worden gehouden en zo kan het werk ook gepropageerd worden onder het pu bliek, wat meer ledenwinst kan geven. De heer Pfeiffer bracht daarbij een oude „droom-wens" naar voren: een eigen hobby-centrum, waar in dan werkruim ten en ateliers, maar ook zaaltjes voor le zingen en exposities in kunnen komen. Doch daarvoor is wel een samenwerking nodig. SCHIEDAM, woensdag Bij het on voorzichtig oversteken van de kruising Laurens KosterstraatSingel is gister avond om 7 uur de 75-jarige mevrouw A. S. aangereden door de bromfietser H. B. Mevrouw, S. kreeg een wond boven het rechter oog, die in de dr. Noletstichtmg is verbonden. SCHIEDAM, woensdag Op de ko mende Middensiandsbeurs Inhabe '64 die van 22 tot 30 mei wordt gehouden, zal ook een plaats worden ingeruimd voor de voorlichting aan de huisvrouw. Via het gesloten TV-circuit, een van de opvallen de nieuwtjes op deze beurs, zal de be zoekster kennis kunnen nemen van het werk van de Stichting voor Huishoude lijke- en Gezinsvoorlichting. Op vier middagen zal een openbare les gegeven worden, die door iedereen op de beurs op het TV-scherm is te volgen. Alle huisvrouwen van Schiedam kunnen zo zien en horen hoe het op de lessen bij de huishoudelijke voorlichting toegaat. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag - Omdat er met zo veel belangstelling bestaat voor do door Fortuna geprojecteerde feest avonden, heeft men die van zaterdag avond laten vervallen. Vrijdagavond blijft het gehele Stadsgehoorzaal-complex voor Fortuna gereserveerd en reeds voor sater dag verkochte toegangsbewijzen zijn hu voor vrijdagavond geldig, Hoogslraat 2 Schiedam Tel. 6 88 08 Donderdag 2, 4.15, 7, 9.15 uur Naar deze film gaat de belangstelling van heel de wereld uit SILVANA MANGANO - KIRK DOUGLAS ANTHONIE QUINN in ODYSSEE 14J- VrJ., zat, 2, 7. 9.15 uur; zo. 7, 9.15 uur; ma. Z, 8 uur Dï, 2 en 8 uur. Wo. 8 uur Een meedogenloze zeepiraat maakte jonge vrouwen buit en verkocht zé ais slavinnen LEX BARKER in DE WRAAK VAN DE SARACEEN 14 j. Zo.mat. Z, 4.15 uur Een onweerstaanbare soldatenklucht PIEFKE DE SCHRIK VAN DE COMPAGNIE AL. Za.nacht 12 uur Een arts strijdt tussen beroepsplicht en geweten VROUWENARTS Dr. BERTRAM 18 j. Wajnat. 2 uur jeugdvoorst. Jongens en meisjes tot woensdag met da onoverwinnelijke ROBIN HOOD EN ZIJN SCHELMEN AI, Orthodontist AFWEZIG tot 19 mei Te koop aangeboden Te koop: korte, witte bruids japon met toebehoren, maat 38. Burg. v. Haarenlaan 872» telefoon 6 0277. Blijf niet tobben met uw oude stofzuiger. Wü hebben enorme keuze. Eventueel ge makkelijke betaling, 10% contant De Jager, Broers- veld 105, telefoon 6 97 03. Personeel gevraagd afdelingen. Hoog loon. Was serij Nico Nijman, Stadhou derslaan 1-9, Schiedam. Ruil uw oude televisie nu In* Nu nog fikse inruilprijzen. Grote keus radio, televisie, bandrecorder, enz. De Jager, Broers veld 105, telef. 6 97 03. Prijsopgave bij u aan huls. Fotografie Rolfiims vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K. van Vu uren. Hoogstraat 106. De Jager, Broersveld 105, Schiedam. Plaats 2elf uw antenne v. 2e TV-programma Elf elementen ƒ16.50, 15 ele menten ƒ24.50, 23 elementen ƒ37.50. Compl. geplaatst met toebehoren ƒ75. /oor pasfoto naar K van Vuuren. Hoogstraat 106 tel 5 67 20. In êéo dag gereed. GEMEENTE SCHIEDAM Bij Gemeentewerken kan op de afd. Correspondentie en Registratuur worden geplaatst oen d.e ra*Vg van schrijfster, schrijfster A of hoofd- Schnjfster, zulks met name afhankelijk van be kwaamheid en opgedane praktijkervaring. De salarlsgrenzen van deze rangen die gelden voor 21-jarigen en ouder zyn resp. ƒ287.ƒ407.—, ƒ500.—; ƒ479.— ƒ542.—, ƒ626,— per maand, exclusief de huurcompensatie en de vakantietoeslag. Tot de 2l-jarige leeftijd jeugdregcliug. geldt de gemeentelijke Vereist wordt het bezit van de diploma's Mulo, steno en typen. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder opgave van leeftijd, opleiding, ervaring, ertz„ binnen 10 dagen in te zenden aan de directeur, Korte Haven 33 ALLEEN verzekert uw BRIL tegen breuk en dieistal (ook de glazen) ORANJESTRAAT 9 - TEL. 66431

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1