De verscholen hofjes achter de Hoofdstraat m LAAGTERECORD INj WERKLOOSHEID 1 Royal Club Indian Tonic Toenemende spanning op de arbeidsmarkt Kleine bedrijven tonen belangstelling voor buitenlandse krachten AGENDA Muziekschool gaf inzicht in kunnen Eerste paal Herv. Tehuis voor bejaarden Bemiddeling scholieren mm heeft „it" - heeft pit maakt fit! Nu ook in grote lies! HD Y S-Zw.meer op de televisie Automobielbedrijf WALDO H.V. Gftroën agent Afscheid van J. Hillen S 45 exposeert in Galerie 4W HALF JUNI: 150 veteranen in toernooi Burgerlijke stand Henk v. d. Veer wint spelregeltest- wedstrijden KERKDIENSTEN Artsen op zondag Wagens stonden verkeerd geparkeerd Groot congres in C oncertgebouw Politiediensten worden duurder ACCULADERS SCHIEDAM Koeriersters 1 is een zaak van goed bezien met ii dijkshoorn bril!- zaterdag 6 juni 1964 - pag. T~\EZE tekening zou voor menige Schiedammer een zaekplaatje kunnen zijn 1/ en daarom zal tfc maar openbaren, waar dit plekje zich in Schiedam be vindt. in de Hoofdstraat hebben sedert onheuglijke tijden gangetjes bestaan, die toegang geven tot hofjes of binnenplaatsen. Deze terreinen grensden aan de gasfabriek met zijn hemelhoge gashouders. „Gasketels", zeiden vroeger de ouder wetse mensen. Veel van deze hofjes en plaatsjes zijn nu weer opgeruimd. Vlak bij het ouderwetse viswinkeltje in bovengenoemde straat ben ik zo'n slop bin nengegaan en ik vond het toch nog interessant genoeg om de oude huisjes aan de achterkant te conterfeiten. Het viswinkeltje is nu voor goed gesloten, maar de visrakerij, die er achter ligtis nog in bedrijf. Toch zullen de ueranderingen, die oueral in Schiedam op handen zijn, ook in deze buurt eerlang leiden tot een herscheppen van het geheel. Octave DeConinck Advertentie t.M i SCHIEDAM, zaterdag Van de promo tiewedstrijd die Hermes-DVS zondag om 2.30 u. In Harga speelt tegen IGwarlemecr, ia! de NTS filmbeelden maken en deze in het programma Sport in Beeld vertonen. De wedstrijd zal worden geleid door de Amsterdamse scheidsrechter Van Male, die met deze ontmoeting afscheid neemt als scheidsrechter. De laatste wedstrijd in deze competitie speelt Hermes zondag 14 juni tegen Alk maar op het ADO-terrein in Den Haag 's avonds om 7 uur, terwijl woensdag 10 juni uit gespeeld wordt tegen Boda JC, De samenstelling van Hermes op zondag is; doel: Ton Thie; achter; IVTlco de Boer, Jan Rijke en John Hiekamp; midden; Ton Kemper en Tinus Weber; voor: Henk de Blok, Hans van Uperen, Piet Janse, Ge rard Slavenburg en Wtm Kerklaan. (Advertentie LM.) Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 15 36 55 1 APOTHEEKDIENSTEN Apotheek Van Westendorp, Parkweg 207. BIOSCOPEN Massage, zaterdag 2 en 8 uur, zondag 1.30, 4.45 en 8 uur: „West Side Story", «onopole, 8 uiay; „The bridge on the river Kwal"zaterdagavond 24 uur: ..Suddenly, jast summer"; zondag middag 2, 4.ÏS Uur: „The last Blitz krieg". DIVERSEN ^5cade, 8 uur: Cefa. Film. Soc. Belangen, 8 uur: S.K.A.V. Con ti Cert De Rank, 8 uur: Bouwfonds St Marti- miskerk. Dansen. «volt, 8 uur: Guillaume. Dansen, "'ie, 7.30 uur: RHBS. Klasse-avond. ri*ntage, 8 uur: Tent-evangelisatie. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM, zaterdag De veelheid van opleidingen aan de Schiedamse Mu ziekschool had haar neerslag gevonden in het programma, dat donderdagavond in Arcade werd uitgevoerd. Naast enkele so. listen traden een kamerorkest, 'een accor deonensemble en een balletgroep op, zodat het geheel wat overladen was. Het kamerorkest o.l.v. mevrouw W. Manningh begon met een hommage aan Haydn, die H. P. Keunrng onder de titel van „Papa Hay dn." componeerde. Zuiver samenspel was te beluisteren in de 28- eeuwse „Suite" van M. Corette. TOt slot speelde het orkest drie voor de jeugd be werkte, maar toch vrij moeilijke stukken, die mevr. Menningh ook op het program ma heeft staan als het orkest voer de der de keer voor de radio optreedt. Goossens was de vloolsolist in een sonate van Handel. Zijn spel was zuiver en beheerst evenals dat van Kies Ver beek, die op de piano de C dur sonate van Haydn speelde. Nadat drie van de aller jongste leerlingen „Six-mains" hadden ge speeld op de piano was de beurt aan de accordeonttisten. Met de pittige „Succes- mars" en de „Ouverture Homantiek" kon den zij ten volle tonen wat zij waard zijn. Liedjes van. Willy Frangois en Karl Orft stonden op het programma van een kinderkoor. De balletgroep van mej. La- meer gaf blijk van baar groot kunnen in een menuet waarin vooral soliste Marian ne van 't Nederend opviel. Tot slot van deze deze avond, die door veel, vooral jonge, mensen werd bijge woond nam secretaris W. Niesse afscheid van directeur J. HiUen, die wetenschappe lijk medewerker van de Universiteit in Utrecht wordt. Hij dankte hem voor zijn leidinggevend werk waarmee hij rust bracht in de muziekschool na de periode van zijn voorganger. Hierna reikte de heer Niesse aan 17 geslaagde leerlingen de diploma's uit. SCHIEDAM, zaterdag - Si de Galerie 4" zal van 12 tot 28 juni een tentoon stelling worden gehouden van schilderyen, tekeningen en gouaches vaö de leden van de Schiedamse Kunstenaarsvereniging S45, De heer E, WarSemïus, voorzitter van de Ned. Fed. van Beeldende Kunste- -verenigiogen zal deze tentoonstel ling openen op vrijdagavond 12 juni om SCHIEDAM, zaterdag Voor het Herv, Bejaardentehuis in W(jk Groen oord zal naar gehoopt wordt, nog midden Juni de eerste paal geslagen kunnen worden. Na vele jaren van voorbereiding is kortgele den de RJjkagocdkeuring afgekomen en de palen liggen nu al gereed om de grond ingedreven te worden. Dit bejaarden-tehuis, dat op de hoek komt te liggen van. de Provinciale weg langs Tuindorp t*n de nieuwe Laan van Bol'es, krijgt zeven verdiepingen en zal 158 bejaarden kunnen huisvesten, met een onderverdeling van 130 ééu-persoong ka mers en 14 twec-persoonsafdelingen. Op elke verdieping is een recreatie-mogelijk heid, afgewisseld met bibliotheek, tv-, ruimte, alsmede met een ontmoetings ruimte. In eén laagbouw komen de recreatie- eetzaal, de keukens, de knutselruimten de aula, die afzonderlijk te bereiken zal zijn. Apart staat het gebouw voor het personeel, dat toch een korte verbinding krijgt met het woongebouw, om zo nodig snel hulp te kunnen bieden. De één-persoons zit-slaapkamers van 3 bij 3,75 meter krijgen aan de gemeen schappelijke gang, een voorruimte met toilet en kitchenette. De Uvee-persoons kamers krijgen een iets kleinere slaapka mer, doch daarbij een woonkamer van 3 bij 5,40 meter. Met de bouw zal twee jaar gemoeid zijn. SCHIEDAM, zaterdag Liefst honderd- vijftig veteranen zullen, zondag r/> de vel den van de SV en HV „Schiedam" strijd leveren In het veteranen toernooi dat deze vereniging in Harga organiseert en waar aan naast de gastheren deelnemen The Ri sing Hope, Dindua, Het Noorden, Over maas uit Rotterdam en SVV, Ursus, Mar- tmt, DHS, SVDFW, Demos uit Schiedam. GEBOREN: Jan P., z.v. S. Houtman en E. van Tilborg; Helmert, z.v. J. van Ra vens en M, van der Leeden; Hugo J-, z.v, J. van Ulden en E. Donker. ONDERTROUWD: A. Bastian, 27 jr. en J- G. Koster, 25 -jr.; K. Bultje, 23 jr. en S. Rasing, 22 jr.; C. Deussen, 26 jr. en E. B. van der Lauw, 22 jr.; N. Dits, 25 jr. en A. M. Braber,* 28 jr.; F. Huijk- raan, 23 jr. en M, F, Verhoeckx, 21 jr.; H. Korpershoek, 27 jr. en A. Molenaar, 24 jr.; C. A. Leenderts, 25 jr. en N, A. Kaper, 20 jr.; H. W. Moritz. 22 jr. en J. P. van Wesbeek, 16 jr.; P. L. Olsen, 28 jr. en G. H. Bauer, 24 jr.; A. M. v. Rooijeti, 23 jr. en C. E. van't Zelfde. 22 jr.; W. J. Schoonmade, 23 jr. en J. S, Boerboom, 21 jr.; H. F. Souffree, 23 jr. en A. G. C. Bieze, 25 jr.; H. J. Stortelers, 34 jr. en M. A. Sebmitz, 32 jr.; M. van Wijk, 23 jr. en M. den Held, 22 jr.; W. S. van der Zou wen, 26 jr. en H. E. Schuurmans, 22 jr. GEHUWD: J. P. Groenewoud, 22 jr. en M. C. Ohlenroth, 19 jr.; C. van Gent, 35 jr. en J J. van Walsum, 38 jr.; D. Essen, 24 jr. en H. G. Bremer, 19 G. Hamakers. 25 jr. en A. Esbach, 27 jr.; J. Munnik, 19 jr. en. H. M. Klop pers, 17 jr.; G, Lingen, 26 jr. en C. M. W. Oomne, 23 jr.; M. A. Foist, 22 jr. H. J. Glimmerveen, 21 jr.; H. de Goede, 25 jr. en N. Veltman, 19 jr.; A. Stok, 24 jr. en A. L. Winter, 23 jr. OVERLEDEN; M. R. Doesburg, oud 4 weken. SCHIEDAM, zaterdag Tijdens de jaarvergadering van de Schiedamse Scheldsrcchtersvereniging in De Bron heeft de leider van de spelregeltestwed- strljden de heer L, van Ravens aan de arbiter Henk van der Veer, uit het betaal, de voetbal, de wisselbeker kunnen uitrei, ken voor zfin prestatie als de beste spel- regelkenner. Tweede werd R. Loenjers, derde de heer Maagdenberg, vierde de heer Sabel en vijfde K. Brouwer. De bestuursleden C. Webers, L. Sabel en L, van Ravens werden herkozen. Te vens werd bekend gemaakt dat de béken- de ex-voetballer Koen Brouwer een blik semcarrière als scheidsrechter bekroond ziet, want in het volgend seizoen zal hij mogen optreden in het betaalde voetbal. Naar de KNVB promoveerden de Schie damse scheidsrechters J. Lansbergen, D. van Veen, H. Rorije en P, Brand. In Sted. Museum Harry van Kruiningen vertelt over grafiek SCHIEDAM, zaterdag De graficus Harry van Kruiningen, die tot 22 juni werk exposeert in het Stedelijk Museum Schiedam, zal op woensdag 17 juni in de aula een causerie houden over de grafi sche techniek en speciaal over die van zijn werk. Tevens wordt de nieuwe ver korte versie van zijn film „De zwarte tampon" vertoond. Ned. Hervormde Gem. Grote Kerk: 10 uur ds. H. W. Hemmes en 5 uur dr. L. J. Cazemier. Bethelkcrk: 10 uur ds. R. H. Wissink (voorb. H. Avondmaal) en 7 uur ds. Meijer (Maassluis). Opstan- dlngskerk: 10 uur en 7 uur ds. D. J. Spa- ling (H. Avondmaal), Vredeskerk: 9, 10.45 en 7 uur ds, J. G. Jansen (Heilig Avondmaal). Herv. Gem. Kethel. Dorpskerk: 16 u. ds. W. Vons (H, Avondmaal) en 7 uur ds. W. Glashouwer (Driebergen) Jeugd dienst Ned. Herv. Geref. Evang. Gebouw Irene: 10 uur eerw. heer Beinema (Den Haag) en 4 uur ds. Mijndert (Waarden.). Evang. Lutherse Gef. 30 uur ds. J. W, Sepmeijer (hfd-vlootpred. Den Haag). Ned. Krot. Bond. Westvest 92: 10.30 u. ds. A, D. Klaassen. Oud-Kath. kerk. Dam 28: 30 uur H. Mis. Baptisten-gemeente. Lange Haven 129; 7 uur samenkomst Oud-Geref. kerk- Jeugdhuis Lange Haven S7: fl uur en 3.45 uur ds. J. H. Grisnigt (Gouda). Leger des Hells. Lange Haven 27: 10 uur Heiligïngssamcnkomst en 7.30 uur Verlossingssamenkomst Gernt Verboon- straat: 6-45 uur Openlucht-samenkomst Alle samenkomsten o.l.v. maj. en mevr, S. A. Drijver. SCHIEDAM, zaterdag In spoedge vallen zijn gedurende dit weekend de volgende artsen te raadplegen: YL H. Meijer, Swammerdamsingel 43, tel. >6; F. Jungerius, Jacob Catslaan 8, tel. 67355 en W. J. Franke. Burg. Kna- pertlaan 30, tel. 68163. Geopend is apotheek van Westendorp, Parkweg 207, die ook gedurende, de vol gende week de nachtdienst waarneemt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, zaterdag, De geregistreerde arbeidsreserve in het rayon GAB Nieuwe Waterweg-Noord (de gemeenten Schiedam en Vlaardingen) heeft een absoluut laagterecord hereikt. Per ultimo mei stonden slechts 88 mannen als werkloos ingeschreven (31 in Vlaardin gen, 57 in Schiedam)", weer acht minder dan een maand tevoren; en 13 minder dan per ultimo mei 1963. Het aantal als werkloos inge schreven vrouwen was per eind no vember teruggelopen tot 16 (Vlaar dingen, Schiedam 10). Einde vorige maand was dit aantal nog 25, eind mei 1963: 21. In het rayon Maassluis van het GAB, omvattende Maassluis» Maas land, Hoek van Holland en Rozen burg, liep het werkloosheidscijfer per ultimo 1964 terug tot 15, ook al een laagterecord. Vier vrouwen stonden als werkzoekend inge schreven. Tegenover de terugloop van bet aantal als werkloos ingeschreven personen staat een vrij aanzienlijke toeneming van het aantal openstaande aanvragen. In het rayon Nw.-Waterweg-Noord liep het aan tal in één maand op van 2.2 B6 mannen tot 2.488 (Vlaardingen 750, Schiedam 1738), terwijl op dezelfde datum nog 572 aan- vragen voor vrouwelijk personeel open stonden (Vlaardingen 243, Schiedam 329). In het rayon Maassluis liep het aantal openstaande aanvragen op tot 1.442 man nen en 164 vrouwen. Deze ontwikkeling, minder werk lozen en meer openstaande aanvra gen, is geheel overeenkomstig het provinciaal en landelijk beeld. Trou wens, landelijk werd. ook een laag terecord bereikt. De cijfers wijzen duidelijk op een toenemende span ning op de arbeidsmarkt. Een kleine verklaring over de toene ming van het aantal openstaande aanvra gen. wordt gevormd door de handelwijze van een aantal werkgevers, dat antici peert op het naderende aanbod van scho lieren. Ook de toeneming van de seizoenwerk zaamheden, met name in de horecasector, heeft enige invloed. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, zaterdag -Binnen kort wordt weer begonnen met de wer ving van buitenlandse arbeidskrachten In Spanje. In het rayon van het GAB Nieuwe Waterweg-Noord, is de situatie thans zo, dat over het algemeen de grote bedryven thans niet veel behoefte meer tonen voor de indienstneming van bui tenlandse werkkrachten, maar er wel be langstelling bestaat van de zijde van kleine bedrijven met kleine aanvrager Over het algemeen hebben die kleine bedrijven eerst de ontwikkeling eens aan gezien, ook al omdat voor hen het risico te groot was. Ook hebben die kleine be drijven in incidentele gevallen wel ge profiteerd van het verloop onder de bui tenlandse arbeidskrachten. De aantrekking van Malthese meisjes heeft nu het stadium van werving ter SCHIEDAM, zaterdag In de Schie damse Zomeravond Competitie zijn tot woensdag j-t de volgende voetbalwed strijden gespeeld: Poule 1: PPSC 2—SW 5 1—4, Ex celsior 4—Martinit 2 5—0 (Martinit n.o.), Schied. Boys 2Demos 2 0—6, KB SS 3- PPSC 2 1—3, SW 5—Excelsior 4 3—1, Martinit 2Schied. Boys 2 02, Demos 2Martinit 2 2—0, Excelsior 4HBSS 3 7—4, SW 5—Schied. Boys 2 5—1. Poule 2: Schiedam 3—PPSC 3 1—3, SVDFW 2—GSS 2 5—4, SW 6—SFC 3 4—2, GTB 2—PPSC 3 3—5, Schiedam 3—GSS 2 8—4, SVDPW 2—SW 6 4—0. SFC 3—GTB 2 4—3, SW 6—PPSC 3 3—4, SVDPW 2—Schiedam 3 3—2. Poule 3: SVDPW 3—Schied. Boys 3 6—1, WF 2Demos 3 52, Demos 3— SVDPW 3 3-8, Schied. Boys3—WF 2 1—6, SVDPW 3—GTB 3 5-3. Vakantiewerk plaatse bereikt; ook van mannen overi gens. Dezer dagen vertrekt een. vertegen woordiger van de directie arbeidsvoor ziening naar Maltha. In het rayon van het gewestelijk ar beidsbureau ligt het aantal aanvragen voor Malthese meisjes rond de 150, voor-j namelijk uit de cartonnage-industrie enl voor fijn montagewerk. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, zaterdag Achteraf Is gebleken, dat de heer J. B. H., wonen de aan de Van Hogendorplaan, gelijk had, teen hij onlangs bi) de politie reclameer de over de wijze van parkeren van ande re auto's, waardoor hij met zijn rode Taunus zijn garage in de Petunïastraat niet kon bereiken. ROTTERDAM, zaterdag Het ge meentebestuur stelt de raad. voor een subsidie ad ƒ50.000,— te verlenen en tot toezegging van een garantie van 100.000 over te gaan ten behoeve van het Comité International de l'Organisation Scientifi- que dat het voornemen heeft in 1966 ii Rotterdam zijn veertiende congres te houden. Naar de mening van B en W zal door dit eerste grote internationale congres in het nieuwe concertgebouw de aandacht worden gevestigd op de mogelijkheden die Rotterdam na de ingebruikneming van het concertgebouw, mede in verband met de verbeterde hotelaccommodatie, voor congressen biedt, zodat inwilliging van het verzoek alleszins aanvaardbaar is te achten. Er zullen echter geen aan spraken aan kunen worden ontleend op dezelfde faciliteiten ten behoeve van an- dere toekomstige congressen. ROTTERDAM, zaterdag Voor bijzon dere bewaking of begeleiding door de po litie zal het tarief gebracht worden van ƒ5 op 10 per agent per uur en voor gedeelten van een uur van minder dan dertig minuten van 2,50 op 5,aldus wordt aan de gemeenteraad voorgesteld. Ook de kosten van het opsporen en in bewaring nemen *van opvarenden zullen worden verhoogd van 15 tot 40, ter wijl het tarief van lijkschouwing van 19 op 15 komt. ROTTERDAM, zaterdag B en W stellen voor om de heer ir. G. de Regt' wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd eervol ontslag te ver lenen als directeur van het Gemeente- Energiebedrijf, zulks onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten aan de gemeente bewezen. (Advertentie tJH.» Div. modellen v.a. 54,50 Korte Singelstr. lla-b, Schiedam Telefoon r VLAARDINGEN, zaterdag. Gisteren werd de heer H. Plomp in verband met zijn 25-jarig dienstjubileum bij HVO ge huldigd. Door de directie werd hij bij monde van de heer P. Baaima toegespro ken. Voorts door de heren C. den Boo- gert, afdelingsbaas, H. v. Houwelingen namens deondernemingsraad, H, van Vliet namens de bazen en H. Visser na mens de collega's in de bankwerkerij. Te koop Droogproblemen? Centrifuge 4 kg 138.-. Combinatie langzaam met spoel-centri- fuge 395.-, ook merkma- chines 15 tot 30% korting. Showroom Coja, Lange Ha ven 126. Telefoon 63341. Bijverdienste. Het Rotter- damsch Parool vraagt nette bezorgers (sters) voor de zo mermaanden of -gedeelten hiervan. Leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden Westblaak 9-11, teL 135430, *s avonds na 19.00 uur. TeL 191513, 7 6521, 15 59 60, 154262. Permanent wave Kapsalon Hélène, de salon voor de betere permanent. Stroomloos, voor ieder baar geschikt 7.50. Hélène üède permanent, de meest ideale natuurlijke permanent ƒ10.-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélène, Rem brand tiaan 22, Schiedam, te lefoon 6 71 70. 1L— ceduktio op deze advertentie. Fotografie J Belfilms vergelen? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto S» van Vu uren. Hoogstraat 100 Voor pasfoto naar fL van Vuuren Hoogstraat 106 teL 6 67 20 ln één dag gereed. Diversen Laat uw spiraal vermanen tot modern opklap- ol fcan- telbed. Prima afwerking Ais nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal la (Broersveldpad) telefoon 67028 (na 18 uur telefoon 6 67 89). Ledikanten, butledi- kanten, kampeerbedden enz. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, zaterdag Het ge westelijk arbeidsbureau heeft de bemid deling voor scholieren voor werk tijdens vakanties weer ter hand genomen. De ze bemiddeling beoogt vooral excessen tegen te gaan. De hoofden van scholen zijn via een circulaire op de hoogte gebracht van de gehanteerde richtlijnen. In hot algemeen wordt niet bemiddeld beneden de leeftijd ven zestien jaar en voor de duur yan ten hoogste de helft van de vakantieperiode. Bij de bedrijven wordt erop aangedron gen, dat deze jongelui niet te zwaar werk krijgen. De ouders van de jongens zullen toe- Stemming moeten verlenen alvorens wordt bemiddeld en worden door het gewestelijk: arbeidsbureau op de hoogte gebracht van het bedrijf, waarnaar hun. jongen/meisje is venvezen. ZONDAGSDIENST ARTSEN MAASSLUIS, zaterdag. Uitsluitend voor spoedgevallen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur, B. E. Elsmun, arts, Haven 40. telef. 2109. Verloskundige: mej J. Y. v. d- Veen, Jae. Catsstraat 24, telef. 2376. Fijn voor jonge mensen dat er zoveel aandacht wordt besteed aan de brillenmode. Het nare gevoei van '"n bril dragen" hoeft er tegenwoordig niet meer bij te zijn, als je tenminste een goedgekozen montuur draagt Laat je bij de keuze van een montuur adviseren door Dijkshoorn, die weet wat briifenmode is en precies weet wat je "staat". Ga erheen met je briivoorschrift en ontdek dan de uitgebreide kollektie brilmonturen voor jonge mensen. Voor tieners - voor twens - voor sportieven en artistleken. Voor de allerkleinsten is er ruime keus in leuke, stevig© montuurtjes. D. Dijkshoorn Mr.Oplicien St. Liduinastraatl - Schiedam - Telefoon 67649 Yierambachtsstraat 73 - Rotterdam - Telefoon 33155 \S: V-1?

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 2