kracht... van... vlees... voor... uw... soep? Dijk over SVV-terrein ■■■■■■■■■■■■■■ai ftt VAKANTIE AANBIEDING! De Myosotis-club maakte uitstapje Ook rijweg verlegd Amerikaan helpt „Schiedam55 Alleen Maggi maakt Goud-Vleesbouillon met extra vleeskracht. CITROEN Honderdjarige overleden F. A. de Wolff treedt af als S.G.-voorzitter W:inkelcentruii] in Ketlie] bij na gereed Jubileum W.F- Bedrijfssehool Nieuwe mond Waterweg op papier klaar Ambtenaren voetbalden Key Kramer hervat groei SCHIEDAM Het grote Pantry Pack nu tijdelijk Voorstel van El. en W. Voor uitbreiding Werf A. de Jong Meur. G. G. Hommen Formatie Nat. honkbal-team Slippende bromfiets botst tegen auto Dezeiveek: Jeugdrecreatie programma Anjerfonds helpt Rennersclub S.F.C. feest Pitcher Ralph Nichols Jonge Strijd danst in Ons Gebouw Wilton laat zijn gepensioneerden een reis maken - geestelijk gestoorde kinderen - Resultaten van Schiedam-teams Geslaagd voor HBS-A Burgerlijke Stand Ambtenaren op reis DUIVENSPORT Sportdag verplaatst Jaarverslag Autodieven snel aangehouden S. van Heyst begraven Koeriersters dinsd^; 16 juni - pag. S (Advertentie IM.) yfeesboifl»00 OW"tócntig? üi 85ct (Met waardebon voor V Nieuwe Maggi Vleesjus J fAduerterttie iJVlJ -*9%ZÈarCcjïtcj* P I d tmiiMOSTR. Ifi TEl. 0I0-)76700, Achter het «Uaraelgriiótfy» R'öjm-Zuld SCHIEDAM, dinsdag ln de St, El- du ina Stichting is zondag In de leeftijd \-an 100 jaar overleden mevr, G.G. Ilom- emn-Ten Velthuis. Tijdens de viering van haar honderdste verjaardag tandde mevr. Hommen zich nog vrolijk en vi taal, doch daarna is zü wat gaan sukke len. SCHIEDAM, dinsdag. Tijdens de gis teravond gehouden vergadering van de bestuursraad van de Stichting Schiedam se Gemeenschap heeft de voorzitter F. A. de "Wolff, aangekondigd z\jn functie te villen neerleggen, Z'n werkkring zal zich binnenkort naar Gouda verplaatsen en dan zal het hem niet meer mogelijk zijn de veel omvattende voorzittersfunctie te blijven vervullen. Met het oog daarop zal de heer De Wolff zijn functie in de S.G. met ingang van 1 oktober neerleggen. Als nieuwe leden van de Bestuursraad werden geïnstalleerd mevrouw A. H. Moll-Tromp, voorzitster van het Centraal Vrouwen Comité en de heer J, C. J. Pels- rijeken, die reeds lid is van het dage lijks bestuur van de S.Gl Voorts werd hartelijk afscheid geno men van mevrouw M. A, C. Taverne-Van Campen, de afgetreden voorzitster van het Centraal Vrouwen Comité die zes jaar lang deze organisatie in. de S.G., heeft verte genwoordigd. Vanavond in Harga: SCHIEDAM, dinsdag. Het nationale honkbalnegental komt vanavond in de Sterkste formatie uit tegen het Ameri kaanse luchtmaehtteam Chateaureoux Sabres op het Amerikaanse honkbalveld van de S.V. H.V, „Schiedam" in Sport park Harga, namelijk met de werpers Herman Beidschat, Hudl Dom, Ruud Hofman, met catcher Krouwel, eerste- honkman Hudson John, tweedehonkman Simon Arrindelï, derdehonkman Jels- ma, kortestop Leo Kops, en als buiten- velders Richardson, Teun de Groot, Ru ben Leysner en de oud-Schiedam trainer Ben Tronjp. Vooral de Surinamers Hud son John, Simon Arrindelï, Richardson en Ruben Leysner zijn in staat enorme honkbalslagen te tonen. SCHIEDAM, dinsdag. In de Griftioen- straat bij de Lange Haven is de brom fietser G. L. Gistermiddag om 12 uur bij net nemen van de "bocht geslipt en tegen de daar stilstaande auto van de heer C. L. v, M. ui* Den Haag opgebotst. De heer L. kreeg een hersenschudding en een neusfractuur; hij is naar het gemeente ziekenhuis vervoerd. APOTHEEKDIENSTEN Apotheek 't Gouden Hert, St. Liduina- strant 58. B BIOSCOPEN passage, 2 en 8. uur „West Side Story". Monopole, 2 en Suur: „Samson en Her cules". c. DIVERSEN M Jozefschool, 7 uur. N,"W.E. Avond- Vierdaagse. -Arcade, 8 uur: RK-EHBO. Diploma-uit- reiking. »usy BaUotsingel, 7 uor: Jeugd-recreatie. Wielerwedstrijd. SCHIEDAM, dinsdag, Het vuniüs over hel hoofdterrein van de voetbalvereniging SVV aan de Westfrankelandsedijk wordt nu officieel uitgesproken. B. en W. ko men namelijk mei een voorstel by de Raad om te besluiten tot de omlegging van de iVestfrankelandsedyk en 't bouw- rypmaken van het zo verkregen terrein tussen de dijk en de Wilhelmlnahaven. Zoals bekend wordt de nieuwe d(jk een onderdeel van de hoge Deltadijk (zoals die bfó de Spulsluis al bestaat) als de toe komstige buttenwaterkerlng en het ver kregen terrein zal dienen voor de uitbrei ding van de Scheepswerf en Machinefa briek A. de Jong N.V, Deze werf kreeg reeds In 1952 en 1958 terreinen aan. de Wilhelminahaven in erf pacht, maar tevens een optie op het oos telijk daarvan geleden terrein. Werf de Jong heeft reeds herhaalde malen aan gedrongen op d« uitgifte van dit terrein, maar de aanwezigheid van de SW-vel den stonden deze uitgifte in de weg. B. en W. verwachten evenwel, dat deze belemmering binnenkort zal wegvallen, door de ontruiming van de sportvelden. „De besprekingen die hierover worden gevoerd, lQken het eindstadium te berei ken", zo verklaren B. en W. voorzichtig. De Westfrankelandsedijk. die bij het SVV-veld een knik maakt, zal eerst moe ten worden verlegd en doorgetrokken. Voorlopig tot de Willem de 'Zwijgerlaan, dus dwars over het SW-terreln heen. Voorshands zal worden volstaan met de: aanleg van een verharde rijweg van 6.5 meter tA-ssd over de dijk, totdat de nood zaak blijkt om deze rijweg dubbel zo breed te maken, dus de breedte van de bestaande boulevard bij de Spuisluis. Hierdoor komt een industrie-terrein vrij van ca. 8.175 m2, dat weer zal wor den opgehoogd tot 3.80 meter boven N. A,P, en verder bouwrijp gemaakt wor de uitbreiding van Werf A, de Jong. De kosten worden geraamd op 300.000 maar aangezien het Elektriciteitsbedrijf verschillende voorzieningen moeien tref fen, o.a. wijziging van het kabeltracé en het verplaatsen en bijplaatsen van licht masten, komt er een bedrag van ƒ29,000 by, SCHIEDAM, dinsdag. Na de misluk te Fietstocht (er kwam niemand opda gen!) begint deze week het Jeugd-recre- atle-programma van de Schiedamse Jeugdraad. Vanavond worden op de Buys Ballat- singel wielerwedstrijden gehouden voor jongens van 12 t.m. IC jaar op gewone toerfietsen, zulks ander leiding van de Rennersclub Schiedam, Woensdagavond is er onder leiding van het Clubhuis St. Joris Doele een volks spelavond in de Nieuwe Maasstraat bij houthandel Wetering voor jongens meisjes van 8 t/m 12 jaar. Vrijdag worden autoped-wedstrijden gehouden in de Huijsmansstraat, o.l.v. van de S.F.L. voor jongens en meisjes van 8 t/m 12 jaar. Zaterdag tenslotte wordt een krijtte- kenwedstrijd- gehouden voor de winkel galerij aan de Mgr. Nolenslaan, waar bij de C.J.V. dc leiding heeft. Ook voor 8—12 jarigen. Alle wedstrijden beginnen om 7 uur 's avond s. SCHIEDAM, dinsdag Dc Renners club Schiedam heeft de toezegging^ ont vangen van een schenking van duizend gulden uit het Anjerfonds, bestemd voor '1 nog te bouwen clubhuis bij de wielerbaan in sportpark Harga. Als tegenprestatie moeten de lede echter helep bij de ko mende collecte voor het Anjerfonds. SCHIEDAM, dinsdag Ter afsluiting van het voetbalseizoen geeft de Schie damse Football-Club S.F.C. zaterdag in Arcade de jaarlijkse feestavond (met cabaretprogramma), aanvangende om 8 uur. SCHIEDAM, dinsdag. Een delegatie run functionarissen ran de Schiedamse voetbal- en honkbal vereniging .Schiedam' gaat donderdagavond naar Schiphol om daar de 22-jarige Amerikaan Ralph Ni chols te begroeten. Met spanning ziet „Schiedam" deze ontmoeting tegemoet want de Amerikaan zal drie maanden te gast zijn in Schiedam. Ralph Nichols Is behoort tot de groep studenten die op verzoek van de KNHB naar Nederland komt om met hun kennis van het honk bal een bijdrage te leveren aan deze sport in Nederland. Zoals bekend is Amerika de bakermat van bet honkbal en de ervaren studenten- honkballers zullen optreden als leermees ters bij Nederlandse clubs. „Schiedam" heeft de KNHB gevraagd een. Amerikaan te gast te mogen hebben en de vereni ging stelt zich van deze sportieve injectie wel wat voor. Ralph Nichols is 22 jaar hij studeerde economie en als hij Nederland verlaat zal hij in dienst treden bij de American Telegraph. Hij honkbalt al vanaf zijn tien de jaar, hij is momenteel pitcher in zijn club. Het moet een zeer enthousiast ama teurhonkballer 2ijn, Zo mogelijk zal Ralph Nichols als coach optreden bij de wedstrijden van Schiedam en de Ameri kaan zal ook deelnemen aan de vriend schappelijke wedstrijden, van zijn gastver- ehi.ging. Richard Nichols speelt uiteraard ook enkele wedstrijden als lid van *t stu dententeam. Ralph Nichols wordt opge steld in het Sehiedam-team dat op de woensdagavonden aanvangende 24 ju- achtereenvolgens een zomeravond competitie speelt tegen ADO en Storks uit Den Haag. Sparta uit Rotterdam en stadgenoot DHS. Ralph Nichols gaat logeren bij de fa milie Ebben, Rubensplein 6. Zoals bekend is de heer J, T. Ebben al vele jaren cen trale figuur en animator voor het Schie damse honkbal. SCHIEDAM, dinsdag De bouw van het winkelcentrum aan de Schiedamseweg In Kcthcl (door bet Bouwbedrijf H, v. d. Kraan), omvattende acht winkels met daarboven woningen eu garages, nadert de voltooiing. Het wordt nu zaak, zo delen B_ en W. de Raad. mede, om het omrin gende terrein af te werken. Er moet een bestrating komen, met een parkeerterrein, groenstroken moeten aangelegd en riool- aansluitingen tot stand gebracht. De kos ten worden geraamd op ƒ70.000. Nu de Schiedamseweg. het stuk tussen de Zwaluwlaan en de Lindeijerstraat (dus voor het v.m. Stadhuis van Kethel) al verbeterd en gemoderniseerd is, zal het gereed komen van de ook al moderne winkelgalerij, de entree tot de oude dorps kern van Kethel, geheel van aanzien ver anderen. Het verdwijnen, van de nog be staande oude bebouwing langs de Dr. Sauerstraat, zal een volgende stap zijn. SCHIEDAM, dinsdag By dc Werf Wilton-FUcnöord zal, zoals reeds gemeld, het veertigjarig bestaan van de vakoplei ding ïn het bedryf met een groot feest worden gevierd, waaraan sok dc leerlin gen van de Bedrijfsschool evenals de reu- nisten deel zullen hebben. Vrijdagmiddag heeft de officiële jubi leumsreceptie plaats in de kantine van de Bedrijfsschool van 5 tot 6.30 uur. Doch de leerlingen hebben die dag dan het feest sl achter de rug. Na de opening om 8 uur, bginnen om 9 u. de sportwedstrijden op het terrein bij de Eedrijsscbool; om 12 uur wordt een rondvaart per Spidoboot gemaakt (met de lunch aan boord) en om half drie wordtin Musis Sacrum een va riété-programma aangeboden, waaraan o.a meewerken Tobi Rix, Honka Bilusch- ka," Frans van Dusschoten en The Crock- sons. Zaterdag is de dag voor de reünie van de oud-leerlingen, 's Morgens om II uur wordt verzameld op 't parkeerterrein aan de' Broersvest en. met de Harmonie Wil- ton-Fijenoord voorop wordt per bus naar de werf gereden. Om 11.45 wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen twee elf tallen, samengesteld uit twee generaties leerlingen van de Bedrijfsschool en na de gezamenlijke lunch krijgen de reünisten de gelegenheid nog eens het bedrijf ên de Bedrijfsschool te bezichtigen. Tegen half vijf worden de feestelijkheden besloten in de kantine Hoofdkantoor, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De gepensio neerden van Wilton Fijenoord gaan op reis. Vandaag zijn twee groepen van 380 mensen een dag op trektocht door Gel derland. Morgen en overmorgen volgen nog vier groepen gepensioneerden met hun vrouwen hun voorbeeld. Eén groep werd met autobussen naar de Erasmus gebracht, die hen over de rivieren naar Tie! bracht. Daar wachtte de tweede groep, die met tien bussen naar het Ouwehand's Dierenpark in Rhenen waren gereisd. Vandaar waren zij naar het wisselpunt Tiet gegaan. In Tiel n.L stapten de buspassagiers op da boot en omgekeerd, om dezelfde tocht a!s hun voorgangers te maken. Tussen negen uur en half tien 's avonds is iedereen weer thuis. Het is de tiende keer dat "Wilton een dergelijke tocht or- ;aniseerl. HONKBAL SCHIEDAM, dinsdag. De NW- Jeugdorganisatie „Jonge Strijd" afd Schiedam heeft zondagavond in. „Ons Gebouw" aan de Stadhouderslaan weer een geslaagde dansavond georganiseerd. De muzikale medewerking werd ver leend door The Cyclones, Deze jongens, die nog pas een paar weken, bezig zajn, wisten et direct de stemming ia te krij ten en ook de gehele avond te handha ven. Jong NVV-leden zijn iedere zondag avond welkom, in Ons Gebouw. SCHIEDAM, dinsdag Bij de Rijks- HBS aan het Overschieseplein is gister middag de vlag uitgestoken! Dat was het teken dat alle vijf kandidaten voor het: eindexamen afd. A geslaagd zijn. In aan- wezigheid van hun ouders heeft directeur dr. R. Oort met een toespraak de diplo ma's uitgereikt. De geslaagden zijn de heren W. A. van Berg. M. Dinkelaar, D. L. Ingelse, L. S. Schellbeek en A. van. Toom allen uit Schiedam. SCHIEDAM, dinsdag Schiedams re- serveteams boeben goede resultaten op het honkbalpad. Schiedam 2 sloeg met 3-—6 ADO Z In Den Haag. Jan van Naa- men opende de score in dc tweede inning. Het werd 0—3 in de vierde inning toen Henk Roosloot met vierwijd kon scoren, gevolgd door Joop Lupker op een opoffe ringsslag van Koos de Haas. Jan van Na men kwam in de zevende inning naar de thuisplaat. Kruithof scoorde op een slag van Louwerse in de gelijkmakende inning. Jan Reyniersse bracht de stand op 1—6, Coltman gevolgd door Kruithofg bracht de stand op 3—6. Werpeasresultaten: Jan Reynierse (Schie dam) II x 3-slag, 2 x 4-wijd entweehonk- slagen tegen; Van der Voorn (ADO 2) 3x 3-slag, 6 x 4-wijd en zes honkslagen tegen. Op Harga verpletterde Schiedam 4 Nado Vooruitgang 2. Reeds in de eerste drie innings was het 0 o.a. door een drie- honkslag van Cor Warmerdam. Het werd 9—4 in de vierde inning toen dc Schie- damweiper enkele malen vierwijd weg gaf. Goed spel o.a. van de Australiër AUerx bracht Schiedam tenslotte op 144. SCHIEDAM. GEBOREN: Robertus z. v. A. Zagwijn en M. C. Kiesling; Ingrid d. v. W. J. de Jong en H; van As: Corne lls z. v. C. Plug en D. Sommer; Caroline H, d. v. J. P. Blauw en W. J. Vrijdag; Pe trus C. z. v. T. P. van Scheïjndel en J. C. van den Oever; Alcindo z. v. J. A M. Fer- reira en S. van Zijderveldt; Harm z. v. H. Boekholt en J. Stad; Anna P. d. v. H. Bakker en A, van Hartingsveld; Ronald z. v. J. G. Windhorst en J. Gordijn; Pau- lus J. F. z. v. P. J. J- Witsiers en W. Si" monides; Bené z. v. C. A. Brand en W. van Dijk; Michel M, z. v. C. Goedknegt en H. S. M. Verheij. OVERLEDEN: D- Manintveld 75 j.; C. van Daalen 77 j. SCHIEDAM, dinsdag. De Myosolls- club In Schiedam heelt voor het eerst, een uitstapje gemaakt met de pupillen, veertien geesteiyk gestoorde kinderen. „Myosotls" betekent ,,vergeet-m|j-nlet" en deze naam is gekozen voor het werk dat in fbruari vorig jaar ter band is geno men. In het zaaltje van de Bethelkerk in Schiedam-Zuid werden op zaterdagen om de veertien dagen deze kinderen bij eengebracht, met het doel om deze gees telijk onvolwaardige kinderen te leren sa men te spelen met lotgenootjes. Daarnaast betekenden deze samenkom sten van. de kinderen een zekere ontlas ting voor de ouders, die ontzaggelijk veel zorg moeten besteden juist aan deze kin deren, waarvoor geen plaats is in tehui zen.' Deze club werd een groot succes. De kinderen bleken, overigens eerst nadat zij eerst aan elkaar gewend waren, het samenzijn heerlijk te vinden en hun ou ders waren blij eens een middag vrij te zijn van de concentratie op de zorg voor de kinderen. Voor het eerst heeft men zaterdag met de kinderen een uitstapje naar zee ge maakt in acht auto's die belangeloos be schikbaar z(]n gesteld. Het hele gezel schap telde ruim dertig personen, dus meer hegeleiders dan kinderen. Zo'n tocht vraagt overigens wel veel zorg van de begeleiders, temeer daar ook enkele kin deren bovendien lichamelijke gehandicapt zijn en gedragen moeten worden. Eerst zijn. de kinderen onbekommerd bezig geweest in een speeltuin en daar na is het gezelschap naar het strand ge trokken, De kinderen hebben uitbundig genoten van dit uitstapje en opgetogen van plezier zijn ze weer in. Schiedam teruggekomen, waar ze haast niet uitge praat raakten, over wat ze die dag aan zee hebben, meegemaakt. •.Er kunnen overigens nu meer kin deren worden ingeschreven voor deze Myosotis-club, Dit kan geschieden bij mevr. Verniets, Amalia van Solmsstraat 27b, tel. 65508. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. By het de partement van Verkeer en Waterstaat Is men het eens geworden over het plan om Nieuwe Waterweg en Europoort een gemeenschappelijke monding in zee te geven. Binnen het kader van de tech nische en economische mogelijkheden zal zo spoedig mogelijk met de uitvoering van het project worden begonnen. Dit heeft de minister van Verkeer en "Waterstaat het Rotterdamse gemeentebe stuur medegedeeld. Verder wordt gezegd dat de uitvoering van het gehele project ongeveer tien jaar in beslag zal nemen. Van de kosten, die op enkele miljoenen worden geschatf zal Rotterdam een derde voor zijn rekemng moeten nemen. Oorspronkelijk is men in Rotterdam steeds van de gedachte uitgegaan dat het werk, waarmede de ontwikkeling van de Maasvlakte nauw samenhangt, een jaar of vijf govt vergen. De mededeling dat het tweemaal zo lang zal duren, is daar om voor Rotterdam bijzonder teleurstel lend. In havenkringen heeft men sterk het gevoel dat Rotterdam achterop gaat ko men als deze zaak niet met grote voort varendheid wordt aangepakt. Ook scheep vaartkundig dreigen er hij Europoort moeilijkheden te ontstaan. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, dinsdag. Het achtste voetbaltoernooi voor gemeente-ambtena ren was dit jaar toevertrouwd aan Maas sluis. Op de terreinen van Excelsior M streden zaterdag de mannen die gewoon lijk de gemeentehuizen van Papendrecht, Berkel( Naaldwijk, Berkemvoude, Leid- schendam, Noordwfjk, Zoe termeer en na tuurlijk Maassluis bevolken, om de hoogste eer. De wedstrijden duurden maar 2 x 10 minuten, om het toernooi niet al te vermoeiend te maken. Burgemeester W, J. D. van Dijck hees om één uur de vlag van zijn gemeente en daarna was de beurt aan de ambte naren. Er werden maar weinig doelpun ten gemaakt De uitslagen waren: Berkel—Papendrecht 0—0; Berkenwou- deNaaldwijk 01; Papendrecht—Ber- kenwoude 0—0; Naaldwijk—Berkél 2—0; Naaldwijk—Papendrecht 0—0; Berkel— Bcrkenwoude 12, voor poule A. Leld- MAASSLUIS, dinsdag.Ruim derti|_ employe's van het gemeentelijk bedrijf voor sociale werkvoorziening te Maas sluis zijn weer op een buitenlandse reis. Zaterdagmorgen vertrok het gezel schap, uitgeleidde gedaan door velen, naar Luxemburg om aldaar een week te vertoeven. De leiding berust ook dit keer in handen van de directeur J. de Jagen P.V. Uuiou SCHIEDAM, dinsdag. De P.V. Union nam met 28S duiven deel aan de wed vlucht uit Orleans, afstand 480 km. Ge lost werd om 6.30 uur; eerste duif bin nen 13.27.22 uur; laatste prijsduif 14.13.51 uur. Uitslag; C. Verlinde I, II, 37; S. Bouwman 2, 22; P. Vrauwdeunt en Zn. 3; W. Kerkhoff 4, 5, 10, 25, 38, 23, 31, 33, 35; A Heeren S, 9, 14. 19, 28, 42, 53, 56; C. Verboom 7, 40; J. Wenteler 8, 32, 39, 50; K, v. Loopik Jr. 12; Th. Willems.13; Ph, Slegt en Co. 15, 47, 55; J. v. Son 17, 43, 45; D. v. d. Schalk 20, 24, 25, 38, 41; H. Ou- wendijk 21; W. Balvers 25, 44; A Faas en Weber 27, 36, 48, 58; M. Noordijk 29; J. Pijpers3D, 52; JY van Leeuwen 34; A. Broeders 46; W. v. d. Hoéven 49 (dipl.); H. Brökling 51; mevr. v. d. Hoeven 54; E. Sebj-echts 57. De Vrijheid Ook de SP.V. De Vrijheid nam met 250 duiven deel aan de wedvlucht uit Or leans. De eerste 25 prijswinnaars zijn: 1, 4 L. Wijnen; 2 M. Putters; 3, 17 G. Barzi- lay; 5 M. Rink; 6, 7,13, li J. Doejaaren; S. H. Hagen; S, 22 J, Westerholt; 10, 12, 25 P. Pols; 11,15 J. v. d. Ent; 16 Joh. Bakker; i 18 W. de Winter; 19 A, Houtsma; 20 Jac. schendam—Zoe termeer 2—0; Noordwyk Duimel; 21 F. Wjjzenbroek; 23 K. Muil- '""r~ -- wijk; 24 M, de Jong. Eerste duif binnen 13.39 uur; laatste prijsduif 14.10 uur. Dc Postduif De S.C.V. De Postduif nam met 374 duiven deel aan de wedvlucht uit Orleans. Gelost werd om 5.45 uur; eerste duif bin. nen 11.44.24 uur; laatste prijsduif 13.28.33 uur. Uitslag: W. Poelman 1; H. v. <3. Kant 2, 31, 33, 42, 56, 64; A Smits 3 ,10, 15, 16. 21, 23, 27, 35, 38, 53. 52; C. V. d. Grijp 4, 9, 71, 80; L. Borrani Co. 5, 54, 84; J. v. Gils 5, 11; W. v. d. Kant Sparla 7, 24; A Boes 8, 13, 14, 30, 47, 62, €6, 72, 90; P. v. Os Co. 12, 85; A. Middendorp 17, 88, 91; C. den Tuinder 28, 19, 60, 75; A Vis 20, 28, 39, 88; A Brouns Co. 22, 61; G. Boon 25. 48; L. v. d. Mey 26, 44, 73; H. Blondé 29, 70, 93: W. Verhaeren 32, 53, 68, 87; I. v. d. Tuyn 34, 37; A. Silvius 36, 79; J. Paulussen Co. 40; A. Karreman 41,75, 77, dipl.; C. Landzaad 43; J. v. d. Waard 45, 48; F. Eykenbroek 49, 83; W. v. Deur zen 50, 67, 82, 86; A v. d. Grijp 55, 92; T. Weelie 57; H. Crama 58: J. Verhaal 59; J. v. Harmeien J. Vol 65; J„ Riedijk 69; E. v. Smirren 78; C. Rost 81; O. Bolken baas 74. De Postduif organiseert op zaterdag 20 juni, ook voor nïet-leden een trainings- vlucht voor jonge duiven vanuit Baren- drecht. Inkorven zaterdagmorgen van 7.30 tot 8.30 uur, lossing vermoedelijk om 10 uur. (Van een onzer verslaggevers) VLAARD1NGEN, dinsdag. De jaar lijkse schoolsportdag, die woensdag 24 juni wordt gehouden zal dit jaar niet op het sportpark Vijfsluizen worden gehou den. Het complex is in restauratie en daarom moesten de organisatoren uitkij ken naar andere accomodatie en de op zet daaraan aanpassen. Nu vindt de sport dag plaats in de Kolpabad en op de nieu we sportvelden achter de nieuwbouw van. het Gemeentclyceum, 10; LeidschendamMaassluis 0—0; Zoetermeer—Noordwijk 1—0; Soe- termeerMaassluis 21 en Leidschen dam—Noordwijk 11, voor poule B. Naaldwijk was hiermee winnaar van poule A. Papendrecht en Bcrkenwoude moesten met strafschoppen uitmaken wie nummer twee zou worden. Papendrecht was de gelukkige. In poule B zegevierde Leidschendam door een beter doelgemid- delde dan Zoetermeer dat in de strijd om de derde plaats met O—l van Pa pendrecht won. Leidschendam en Naaldwij k konden ia MAASSLUIS, dinsdag (ANP) De resultaten van Key en Kramer N.V. (Ne derlandse Ruberoid Maatschappij) heb ben, volgens het jaarverslag, aange toond dat het bedrijf de moeilijkheden van 1962 te boven is gekomen en zijn groei heeft hervat. Dit is de reden waar om wordt voorgesteld naast een dividend van 10 procent in contanten, 5 procent in aandelen uit te keren ten laste van de agioreserve(v j alleen 10 procent in contanten). Aan de agioreserve wordt hierdoor f 120,000 onttrokken. Eenzelfde bedrag zal worden toegevoegd aan de al gemene reserve. Het saldo exploitatiere kening nam toe van f 1.63 miljoen tot: f 1.34 miln. Afschrijvingen stegen van f 1.09 min tot f 1.48 min voor belasting wordt gereserveerd f 100.00Q, Als netto winst resteert f 357.500 (vorig jaar f 182.100). Vooruitzichten; gezien de genomen, maatregelen meent de directie 1964. met vertrouwen tegemoet te mogen zien. Het aannemingsbedrijf is zeer goed voor zien van opdrachten. In totaal heeft het bedrijf zes tunnelwerken in opdracht. Ook in de groep produktieverkoop wor den goede resultaten verwacht. In de cember 2963 werd een zeer belangrijke opdracht ontvnagen van de Gasunie voor het bewerken van 215 km pijpen voor de distributie van aardgas uit Slochteren. Daarnaast zijn nog zeer vele opdrachten in portefeuille. Het bleek noodzakelijk het bedrijf te splitsen in drie hoofdgroepen: aanne mingsbedrijf, produktieverkoop, pypas- faltage en fabrieken, elk onder leiding van een onderdirecteur.Het valt, vol gens de directie, te verwachten dat in do nabije toekomst een verdere verhoging van de efficiency zal leiden tot betere resultaten van het aannemingsbedrijf. Op de Internationale Ruberoid bijeen komst in Milaan in oktober 1963 werd be sloten tot een verdergaande samenwer king. Key en Kramer meent zijn positie op de Nederlandse markt hierdoor te versterken, De steeds stijgende kosten baren de directie ernstige zorgen. Het stemt haar tot voldoening dat de nood zakelijke verbetering van. de liquiditeits positie in korte tijd tot stand is gekomen. De investeringen in 1964 zullen een be drag vergen tussen f 1.6 min en f 2 min. VLAARDINGEN, dinsdag Twee En gelse zeelieden namen zondagavond in de Prins Hendrikstraat een. personenauto weg, die de eigenaar, de 67-jarige A K, even in de steek had gelaten om enige goederen uit te laden. Zij reden er mee in de richting van Schiedam. De politie waarschuwde hurt collega's daar, die er voor zorgden, dat de dieven niet ver kwa men. In de Schiedamse Tuinlaan reden zij hen klem. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, dinsdag Op de alge mene begraafplaats te Maassluis is zater- dagmiddag onder grote belaangstelling het stoffelijk overschot van de beer S. van Heyst ter aarde besteld. De heer Van Heyst (53) overleed verleden week dins dag in het ziekenhuis „Eudokia" te Rot terdam. Hij laat vrouw en negen kinderen achter. As enig firmant van de ook buiten Massluis bekende firma J. van Heyst be kleedde de overledene ook op kerkelijk en maatschappelijk terrein verschillende functies. hier moesten strafschoppen de uitkomst brengen en daar waren de mannen uit Leidschendam het beste in. In de kantine van N.V. Elementum heeft burgemeester Van Dijck 's avonds de prijzen uitgereikt. Voor iedere ploeg was er een vaantje en een legpenning als de finale geen doelpunten maken. Ook herinnering. LTe koop aangebeden Droogproblemen? Centrifuge 4 kg 138.-. Combinatie lang zaam met spoel-centrifuge ƒ395.-, ook roerkmachines 15 tot 30% korting. Showroom Coja, Lange Haven 126. Tele- Bijverdienste. Het Rotter- damsch Parool vraagt nette bezorgers (sters) voor de zo mermaanden of gedeelten hiervan. Leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden Westblaak 9-11, teL 13 54 30, 's avonds na 19 uur teL 191513, 76521, 1559 60, 15 42 62. Kleuterleidster zoek't onge- menbüeerde kamer (met kookgelegenheid per 1 juli Liefst Schiedam-Centrum. Br. and. nr. S-S84 bur. v. d, blad. Tehuurgevraagd Personeel gevraagd - Korte Singelstraat lla-b Schiedam - Telef. 69628 IMPERIAALS voor uw automobielen.*

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1