WmL\ CHIEDAM FRANK BARON WAS ALLEN TE SNEL AF OR CIRCUIT 88 geslaagden op de Clir. Huishoudschool L Zusterhuis vóór winter dicht 1® Inbrekers op café-bezoek Woningbouw gaat door MINDER KINDEREN GAAN MEE MET SG-DAGTOCHTEN Kind ovérlijdt na aanrijding Vuurwerk bij opening4 Ay-Ay' Aanvaring op de Rijn 15.000-ste schip De Hoek mist parkeerplaats voor brommers Zoeken naar slaper in de duinen Éöl I administratieve kracht (vrl.) Burgemeester won &P-notal»elenrii Finale Hart DUIVENSPORT Vliegers oorzaak van aanrijding Negenjarige was kantinedief Dienstregeling van de NS Ylootmtbreiding Wijsmuller Wil Gardenier won twee titels, Peter Spek één Slechts 69 nieuwe huizen gereed s?5?i"boihSr.rfeSSïis Bloemenoffer van drankminnaars BENGO 1.50 opruiming DHS kan zondag kampioen worden Burgerlijke Stand u Koeriersters AMBTENAAR STRAATMAKERSLEERLINGEN donderdag 16 juli 1964<- Catrien van Holten beste meisje (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De 13-jarige Frank Baron is op over tuigende wijze Schiedams snelste jeugdcoureur geworden. Gisteren raasde hij in de zeer spannende finale het honderd meter lange, boch tige, met strobalen afgezette parcours in de toptijd van 15 sec. rond af. Even later kon hij zich door burgemeester mr. J. W_ Peek de Gouden Helm laten opzetten en'de lauwerkrans in. ontvangst nemen. Bij de meisjes was Catrien van Holten alle anderen te snel af. Zij ontving uit banden van mevr. Peek de Coupe des Dames. Burgemeester Peek had ttydens een in termezzo voor deze finale zelf de snelste tyd gemankt van een aantal notabelen, die ïich moeizaam in de voor hen te kleine Ferrari's iiadden je wrongen. Met 19.8 sec bleef Mi 5». G.-besta ar der Fel» Rijken een volle* seconde voor. YVcthonder W. van Schooneveld werd op 2Z.1 iec afgevlagd, maar hti had dan ook de handicap van een sigaar, waarvan hy «een afstand wil de doen. Veertig jongens begonnen om twee uur aan de eindronde. Voor tweeëndertig van hen zou het meteen ook de laatste ronde 7.1JK1, zij haalden de haLve finales met. Hier. in kwamen acht jongens paarsgewijs te gen. elkaar uit in een dubbelle achtervol gingsrace. in heide wagens probeerden zij twee ronden als eerste over de streep te komen. In twee gevallen kon slechts tot een beslissing worden gekomen. Schiedam se Gemeenschap gepre zen. Voor de jeugd, betekende deze samenwerking een. drie dagen du rend feest, want, zoals Peter Knegjens die bij het volgen van de race duidelijk liet blijken vroe ger paardenrennen te hebben ver slagen opmerkte: „Ieder kind draagt een auto in het hart". De medici zullen hiervan raar opkij ken. Harder De vier jongens kwanten daarna in een race over één ronde met vliegende start i tegen elkaar uit om twee finaleplaatsen. Het ging hard. Harder dan ooit te voxen. 35,4 voor de eerste rijder, een zelfde tijd voor de tweede. De derde man maakte 15,9. een le verwaarlozen tijd m dit ge zelschap. Voor de klap op de vuurpijl zorgde de lltere winnaar Frankie Baron met de tot dan snelste tijd: 15,1 seconde. Nog was de laatste finalist met bekend René van der Moesel en dan van Bellen waren gelijk geëindigd. In een nieuwe heat was Jan van Bellen de snelste. Hy vormde samen, met Jan van Put, Leen Wussman en Frank Baron de finale-poule ..de mannen met het koelere brein, het be tere overleg, misschien wel de toekomsti ge eerste Nederlandse astronauten", ka rakteriseerde de speaker. De finale ging over twee ronden met staande start. Jan van Bellen draaide 34,3 sec. Jan van Put zag zon hoop in het stro belanden. Leen "Wuisman kreeg pech met zijn bobïne, mocht het overdoen en liet 36,3 noteren. Frank Baron was de laatste. Het werd een dead-heat met Van Bellen: ook 34,3.-Weer was een beslissing nodig. Hier toonde Frankie Baron zich een groot kampioen. Nadat Van Bellen 16,7 had laten afdrukken, een matige tijd, legde hij er toch nog een schepje bo ven op en maakte de beste tyd. Dertien meisjes met tijden tussen de 16 en 20 seconden in de finale doorge drongen reden in deze BP Jeugd Grand Prix om de damesbeker. Dc snelste van hen was Catrien van Holten <121 met een tijd, die bijna vier seconder lang zamer was dan do snelste heer. Bij de prijsuitreiking werd de samenwerking tusen de BP en de SCHIEDAM, donderdag. Dc Union hield maandag 13 juli een wed vlucht van uit Ruffev, afstand 720 knt. Aankomst eerste duif 17.21.36 uur, laatste prtfsduif 18.28.46 uur. Kerkhof! 2, 5, mevr. v. d. Hoeven 2; Faas-Web er 3, 6, 7, 14, 16; C. Verlinde 4; A. Heeren 8, 10. 12; 14; D. van der Schalk 9, 15. Dezelfde dag was er een wedvlucht voor jonge duiven van uit Duffel, afsmtand 94 km. Er waren 820 duiven in concours. Aankomst eerste duif 8.26.03 uur, laatste prijsduif binnen 9.23 uur. Ouwen dijk 1, 30; C. Verboon 2, 18, 31, 47, 50; Van Rossen 3; A. Heeren 4, S, 8. 20, 25; C. Verlinde 3, 19, 33; P. Vrauw- dreunt 7, 35; P. v. Eïjk 8; J. Pijpers 10, 14; H. Vosmeijer 11. 21,37, 43; Th. de Raai) 12; C. van Loopik 13, 32, 34; M. Noordwijk 15, 44; C, van Saas 16; J. van Trïel 17; S Bouwman 22, 29; mevr. v. d. Hoeven 23; W. Kcrkhoff 24; D. v. d. Schalk 26; G. Bieur 27, 45; J. van Son 28; E. Sebbrechts 36; J. Benuingshof en Co. 38, 42; A. van Diest 39, 41; J. Sterk 40; Snijders 46; Slegt en Co. 48; Th. Willems 49. Ook de p-v. Dc Vrijheid vloog met oude Duiven uit Ru ff ex en met jonge uit Duf fel. De eerste prijs bij dc oude duiven was voor C. Koogje, <le tweede voor H v. d. Steen en de derde voor G. Barzilay. Bij de duiven uit Duffel was de volg orde J. Schrumpf 3, 11, 33, 37; A. v. d. Berg 2, 27; W. de Winter 3, 48; H. v. d. Steen 4, 31, 40; J. v. d. Ent 5, 13; M. Put ters 6, 29; Th. Juyn 7, 21; L. Tromp 8, 10 20, 43; J. Blom 9, 17; C. Rïgters 12, 25; K. Muilwijk 14, 19, 23; H, Overheul 15; H. Hagen IS; L- Wijnen 18. 49; A. Houtsma 22; J. Westerholt 24; F. Wijzenbroek 26, 47; D. Ram 28, 35; P. Pols 32; J, Duymel 34; D, Bakker 36. 46; M. Krommenhoek 38; J. Bodegom 39; J. Doejaaren 41; A. Ver haal 42; G. Barzilay 44; gebr. v. d. Windt 45: M. de Jong 50. SCHIEDAM, donderdag. Een paar vliegers leidden de 13-jange J. R. gister avond op de Vlaardingerdijk even af. Hij daardoor de geparkeerde auto van de heer W. K. niet en reed er tegen aan. Bij de val liep hij een hoofdwond en een her senschudding op. De jongen is in het «eenteziekenhuis opgenomen. BIOSCOPEN „j, 20.00 uur: De Roze Panter. Monopole, 20,00 uur: Dokters zonder mas ker APOTHEEKDIENST Ajotheek Evers, Lange Haven 81. RANKJE Baron gekroond, gelau werd en. gelukkig (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. De bouw van het nieuwe „Zonne huis" (voor de christelijke vereni ging tot verpleging van langdurig zieken „Het Zonnehuis") in Holy ordert goed. De bouw verloopt zonder noemenswaardige tegen slag, deelde men ons mee; alleen is er sprake van enkele weken achter stand op het bouwschema. De bouw van het zusterhuis, dat in ver band met -de peracneelsoplciding het eer ste klaar moet zijn, ie het verst gevorderd. Men is reeds aan dc tweede bouwlaag bezig. Br wordt naar gestreefd het zuster huis vóór het invallen van de winter glasdichft te hebben. Het hoogste punt van het totale plan bevindt zich in dit gedeelte; men verwacht dit m oktober te zullen bereiken. Alle fundermgswerkzaamheden zijn reeds gereed. Er wordt nu eveneens ge werkt aan. het optrekken, van de eerste bouwlaag van een van de verpleegvleu- gels. Blijft óe bouw volgene het Werkschema verlopen, dan mag worden verwacht, dat de eerste fase van óe bouw begin 1966 voltooid zal zijn. Architect is de heer Rem H, Fledderus be Rotterdam. SCHIEDAM, donderdag. Een negen jarig jongetje bleek tot verbazing van de politie de dader van tenminste twee dief stallen, die in het sportpark Thurlede zijn gepleegd. De jongen brak in bij de hand balvereniging DWS door een deur van de kantine te forceren, Via een ruit kwam hij binnen bij de hockey-vereniging Spi rit. In beide gevallen werden er koeken, flesjes, enz. vermist. Dinsdagmiddag stak de tweejarige Wer ner W. Ostersprey uit Latum (Did) plot seling de rijbaan van de Kralingse Pias laan over en werd aangereden door een personenauto. Ogenschijnlijk had het kind geen letsel opgelopen, doch later bleek dat het een lichte xersenschuddmg had en naar het Dijkzigtziekenhuis moest wor den gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Bij de di ploma-uitreiking op de Christelijke Huis- houd- en Industrieschool is gisteren in de meest letterlijke zin de lof gezongen. Van de school, van de directrice en het lera renkorps. Alle klassen hadden hun dank woord op rijm of muziek gezet, iets dat vaak tot grote hilariteit leidde bij de in de kantine van de Ghr. Technische School verzamelde ouders. Negentig meisjes hebben de afgelopen tijd examen, gedaan. Van de primaire op leiding waren dat er 56. Zij slaagden al ten, 22 van hen gaan nu aan het diploma assistente A beginnen, 17 aan dat van as sistente H. Bij deze opleidingen slaagden bij de eerste richting alle twintig meisjes. 12 haalden het H-dipIoma, Hier moesten er twee worden Bfgcwezen. De namen van. de geslaagden zijn: Primaire opleiding: C, P. van Aken, I, Bakker, M. «Bakkes, M. Boers, D. van Bogge'-en, P. van den Broek, C. J. A. van der Burg. P. F. Doornbos, W. G. Durivou, C. van Dijken, C. Dijkstra, C. J. van der Gaag, A. B. Goedcndorp, N". W. Gros, J. Haak, H. J. Hagens, L. Hagens, J. Hage- steïn, G. Hanemaaijer, A. H. Heikoop, M. C. ter Hofstede, A. J, Huyzer, J, J. Jans sen, T. M. Kapel, W. van Katwijk, A. S. Kerstens, F. W. Klijnsmit, P. J. de Kruif, A. L. de Lange, J. Meijvogel, G. P. van der Most, M, C. J. van Netten, A. van Ot- terloo, F. J. Polderdijk, J. Post, G. Post- ma, W. Robart, Y. Sauer, S. C. Stam, H. E. Tébbens, C. M. Velfhuys, M. van der Ven, A. M. F. Verdam, A. G. Verhey, T. M Verheyen, C. P. E, Vermeulen, P, J. van Vliet, H. Voogt, A, C. de Vries, S. H. van Waart. M. Weergang, G. G. B. Wes- terveld, J. E. Westerveld, E. de Wit, G. 3. ven Wolfswinkel en A. 3. Wupkes, Assistenten „A"-opleidIng: C. H. Bak, 3. van Bochove, F. A. C, van Bokkem, M. D. van den Bos, L. E, Bosman, M. Bouw, M. M. van Brake!, j. Brouwer, M. Goos, E. Hagens, J. C. Ham, A'. G, van der Kamp, I. M. van Leeuwen, Y. Lék, A. M. van der Moet, J. W, Ostermeicr, A. van Rossen, C. J, Sigmond, J. P, Verkade en E. S. Winter. Assistenten „H"-opleiding: G. de Blois, J. W. A. van Dijk, J. L. A. Goudswaard, C. E. van Herwijnen, M. Kuil, H. Ottens, M. de Raat, F. C. Sprong, M. L, Vermeil, J. G. H. Verniers, M, C. E. van Waas en M. L. Warmee jDURGEMEESTER PEEK gespannen JLJ achter het stuur in een alles ver gende rit. {Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Vannacht is ingebroken in een café aan de Vijver- hofstraat. In het café brak men de geld- iade van een juke-box en trekspeeltafel open. UH beide apparaten werd een be drag van /X300 weggenomen. Uit de openstaande kassalade werd een. bedrag van ca. ƒ25,aan wisselgeld weggeno men, terwijl een houten spaarkastje werd opengebroken waaruit een bedrag van 80 gulden verdween. Er werd voor ongeveer S 106,schade aangericht. In paviljoen Plaswijck aan de C. N. A. Looslaan heeft men gisternacht in het kantoor de kast, waarin het wisselgeld wordt bewaard, opengebroken. Er werden bankbiljetten van ƒ10,— weggenomen. Ook van de in die kast staande dienbla den, voorzien van 50,— wisselgeld, wer den de bankbiljetten van ƒ10,— en. de muntstukken van 2,50 weggenomen- De totale schade bedraagt ca. ƒ750, In verband met deze dief stad heeft men aangehouden de 30-jarige kok H, E. P., die enige maanden geleden bij dit bedrijf ïh dienst was geweest. Afgelopen nacht is men tevens binnen gedrongen in een café aan de Aelbrechts- kade, waar men een aantal doosjes siga ren, pakjes kauwgum en oen aantal bui tenlandse munten ontvreemdde. Ter plaat se had men .tevens van de voorhanden zijnde dranken en eetwaren een en ander genutiggd. Totale schade 1ÖÖ, (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. Op juli waren er in Vlaardingen 1.339 wonin gen in uitvoering, waarvan 762 in. opdracht van partikulieren en 577 in opdracht van de gemeente. In juni 1964 kwamen 26 woningen gereed: 18 aan de Thomas a Kempisstraat {pro ject Zoon Co) en 8 aan de Roemer Vis- scherstraat (Bouwfonds Ned. Gemeenten). In de maand juni werden in totaal 7 ningen gesloopt. VLAARDINGEN donderdag. De Ka. mer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas verzoekt belanghebben den, in haar district eventueel bij hen be staande verlangens of benvaren ten aan zien van de lopende dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen voor 27 juli 1964 ter kennis te brengen van haar secreta riaat, postbus 17 te Vlaardingen. Het ligt in de bedoeling de binnengeko- men reacties voor te leggen aan. de Spoor, wegraad in verband met de behandeling van de volgende dienstregeling. VLAARDINGEN, donderdag. In de maand juni werd bij de Spaarbank Vlaar- dingert ƒ22.834.85 meer terugbetaald dan er werd ingelegd. Kamp Singctkwartier at vroeg vot ROTTERDAM, woensdag. Bureau Wijsmuller xuv. 1© IJmuiden heeft b(j de scheepswerf Kramer en Booy nv te Koot- stertille een zesde schoorsteenlore zee- sleepboot van 2950 sp-k. besteld. Een vijf de sleepboot van dit type Is al bij deze werf in aanbouw. Evan als de „Gederland" en de „Gro ningen" zullen beide schepen ongeveer 600 ton groot zijn, 48.23 meter laag, 10,05 meter breed en 5,5 meter hol. Zij zullen worden voorzien van Werkspoormotoren en een Werkspoor verstelbare schroef. De eerste zal worden» opgeleverd in mei 1965, de tweede in september 1965, De sleepvloot van Wijsmuller zal dan 15 eenheden sterk zijn met een gemiddel de leeftijd van slechts 4 jaar. Het in 1906 door kapitein Johs. F. Wijsmuller "opge richte bedrijf— dus ruim een halve eeuw oud beschikt daarmede over de meest moderne sleepvloot van de wereld en ver reweg de jongste qua leeftijdsopbouw. Ook d eberglags-wrakopruimingsdienst van N.V. Bureau Wijsmuller is in de laatste jaren opnieuw opgebouwd. Nadat in I960 het hef. en bergingsvaart mg „Help" aan de vloot was toegevoegd, volg den dit jaar het hef- cn bergingsvaar tuig „Octopus" cn het bergingsvaartuig „Sepiola" en een drietal hulp- en duik- vaartuigen. In de afgelopen twee jaar hebben de Wijsmuller-sleepboten 215 sleepreizen volbracht, waarop 291 objecten werden versleept over een totale afstand van 200. 000 mijl en waarop geen enkel object ver loren ging. (Van een omer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Vanmorgen Is de 5-jarige Jacobus J. C- Baars, ge woond hebbend in de YVafergeusstraat, aan zijn verwondingen, opgelopen toen hij bij het oversteken in de Albrengt En~ gelmanstraat door een auto werd aange reden op 32 juni 1964, in het Dijkzigtzie- kenhuis overleden. HOEK VAN HOLLAND, woensdag Ter gelegenheid van dg opening de tentoonstelling „Ay-Ay", die van 16 juli tot 15 augustus in Hoek van Hol land wordt gehouden, zal er morgen avond in Hoek van. Holland een groot vuurwerk worden ontstoken. Het kleu rige feest wordt gegeven langs de Wa terweg en begint om ongeveer tien uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Dit jaar gaan er weer minder kinderen mee met de dagtochten, die de Schiedamse Ge meenschap organiseert De SG vindt dit eerder een gelukkige ontwikkeling dan teleurstellend. De tochten zfjn opgezet om kinderen, die geen of byna geen echte vakantie kregen toch bulten te kr0gen. Deze categorie neemt snel af. Trouwens de verlenging van de vakanties van de ouders maakt de noodzaak de jeugd bezig ie houden steeds kleiner. Van af 27 juli zullen twee weken lang in. het totaal ongeveer 300 kinderen naar Oostvoorne gaan. Deze activiteit is één van de laatste restanten van de overleden vakantiefeesten. Gebleven zijn de kermis met wielerronde, de hengelwedstrijd en het klaverjastaeroopi. Alleen in de laat ste week van de vakantie zijn er nog een aantal voorstellingen voor de jeugd. Om de verveling tegen te gaan. Met het weekkamp van de vereniging Het Singelkwartier gaan ook minder kinderen mee. Om een andere reden ech ter. De 158 jongens en meisjes van vorig jaar waren teveel voor de handen en voeten van de „ooms" en „tantes" om te beteugelen. Dit jaar is het aantal dan ook teruggebracht tot 125. gevolg: in oktober vorig jaar was de week al volgeboekt Het derde lustrumkamp vertrekt zater dag 25 juli naar Voorthuizen, waar men tot 1 augustus blijft. Ergens halverwege komen de ouders hun kinderen opzoeken Of zij veel aandacht zullen krijgen is de vraag. Het programma brengt hen n.L in een heel andere sfeer. Wandelen, sport, zwemmen en 's avonds film. Zaterdag middag ontmoeten de leiders en leidsters „hun kinderen" voor de eerste keer in gebouw Irene. Dan zijn zij alvast wat ge wend- WORMS, woensdag (DPA). Bij Worms op de Riin Is dinsdag de tankboot „Eil- dienst 17" met het motorschip „Hedwig" in aanvaring gekomen, waarby dc tan ker van stuurboord zijde werd opengereten en 200 ton licht ontvlambare vloeistof, waarschijnlijk cyclohexaan, de rivier in Vier kilometer verderop deed zich later op de Rijn bij Rheinduerkheim een zware ontploffing voor doordat deze vloeistof met de uitlaatgassen van schepen in aan raking kwam. De motorschepen „Maria" en „Barbara Claudia" vlogen hierdoor In brand. De bemanning van beide sche-. pen wisten zich te redden en de brandende schepen aan de oever te brengen, waar de branden door een bedrijfsbrandweer ge blust werden. Volgens de politie is een kind aan boord verbrand. Twee bemanningsleden worden nog ver- mist. ROTTERDAM, woensdag. Vanmor gen Is in Rotterdam het 15.000-ste schip binnengekomen. Het is de Liberiaan „Ocean Ranger" die met schroot nit Philadelphia kwam en ligplaats koos In de YVaalhaven. Vorig jaar kwam het 15.M0-ste schip op 28 juli binnen. HOEK VAN HOLLAND, woensdag. Het Hoekse bromnozemprobleem kan al leen worden opgelost als er een parkeer terrein. voor bromfietsen komt. Men kan niet zonder meer brommers van de trot toirs verwijderen, zo menen de autori teiten In De Hoek. De gemeente Rotterdam moet voor ju parkeerterrein zorgen, in of zo moge lijk net buiten de bebouwde kom. Eerst dan kan de politie de brommers weren. (Van onz« correspondent) HOEK VAN HOLLAND, woensdag. De Hoekse politie verkeerde gisternacht in staat van alarm. De 18-jarige K. J, van Loos bleek spoorloos verdwenen ie zijn. De jongeman was tegen de avond op zijn brommer vertrokken en Iaat In de avond waarschuwden de dodelijk on geruste ouders de politie. De hele nacht werd zelfs met een speurhond naar de jongen gezocht Des morgens ran half zes kwam hij echter boven water. Het bleek dat hij in het duin was gaan zitten en daar jn slaap was gevallen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. BÜ de Rotterdamse jengdalletiekkamploensehap- pen behaalde Wil Gardenier van Fortum twee titels: zij werd In 10.8 sec. eerste op het nummer 80 meter meisjes B en even. eens eerste bij het hoogspringen met 1-38 meter. Wilma van Kossem werd derde op het nummer 80 m meisjes B in 11.7 sec. Haar zusje Ria liep bij de meisjes C de 60 meter in 8.7 sec., goed voor de tweede plaats. Op het nummer kogelstoten meisjes C wera Cora Kortlever tweede met 8A4 meter. Peter Spek won één titeL De fraaie tyd J.4 sec. op het nummer 80 m jongens B betekende het kampioenschap op dat num mer. VLAARDINGEN, donderdag. In het bij da administrate van dit blad. totaal slechts 69 nieuwe woningen opgele- verd. SCHIEDAM, donderdag. Een stel lichtelijk aangeschoten jongemannen vond de bloemen, die in een aantal bakken bij een café aan het Boerhaveplein stonden, zo mooi dat zy ze plukten. De eigenaar was het daar niet mee eens en waar schuwde de politie. Deze ving de jongens liet hen beloven de schade te betalen. AUes over uw vriend Hen pocketboekje wl prachtige wen ken en handigs tips, heidevol beschfo- ven en getekend door TIM EN MARGA ROPERT1 bi de vertaling en bewerking van Jeanns Roos. (Advertentie IJK.) Ais de mooie dagen weerkomen en de grote uittocht begint weer na*r bot ©f strand, de hele' mik-mak in de wagen... brbod mee, en dan... niet te vergeten die handige opvouwbare lekkere luie stoelen. Zulke stoelen verkopen wij morgen... geheel opklapbare vouwstoeltjes in een solide ijlerconstructie,... vouwstoel met linnen loper en gemakke lijke armteggers," stoeien van 14.50. nu voor nog féën tientje. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze opvouw bare stoelen, verend opgehangen en de armleggers van gelakt hout, met linnen Atf I ope rs n frisse strepen, voor Int. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. DHS kan door zondag een punt te veroveren op Trekvogels kampioen warden van de der de klasse honkbal. Do Schiedammers staan zo stevig aan kop, dat zjj nu al aan een gelijk spel voldoende hebben om de rest van de competitie al bun rivalen voor te blijven. De wedstrijd wordt om 2 uur op het veld In Kethel gespeeld. „Schiedam", dat een klasse hoger speelt, heeft een uitwedstrijd tegen HSC Tilburg. Veel staat er niet op het spel. maar da Schiedammers zijn haast verplicht deze en de volgende wedstrijden te winnen om nog Iets goed te maken van het teleur stellende seizoen. SCIHEDAM. GEBOREN: Abraham A. P., z. v. H. Peters en G. P- Sterren- berg; René, z, v. W. J. Hagen en W. S. Ketting; Martinus, z. v. 3. C. G. van Nas- meif en W. M. Quartel; Adri Feter, z. v. H. M. de Ruiter en P, M. de Kaper. OVERLEDEN: J. van Broekhoven f W, J. de Bruin, 55 j. Personeel gevraagd Bijverdienste. De Schiedam mer (Het Rotterdamsch Pa rool) vraagt nette bezorgers isters) voor de zomermaan den of gedeelten hiervan Leeftijd boven 15 Jaar. Aan melden: Lange Haven 103 tel 6 7279 of 6 05 05: 's avonds na 19 uur 155960,154262. Fotografie Rolt lima vergeten! De auto maat staat voor u klaar AUt soorten films. Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 108. Te koop aangeboden Droogproblemen? Centrifuge 4 kg 138.-. Combinatie lang- a met spoel-centrifuge f 395.-, ook merkmauhines 15 tot SO korting. Showroom Coja, Lange Haven 126. Tele- foon 6 33 41 in onze restanten-verkoop hebben wij enige bankstellen 500.'— afgeprijsd. óók op onze bedden-afdeling koopt u nu bekende merk-matrassen tegen verlaagde prijs. woninginrichting broersvest 64-66 I bekende nu I verlaagde j GEMEENTE SCHIEDAM Bij het Bureau Huisvesting kan per l september 1S64 worden geplaatst een in de rang van schrijver A of hoofdschrijver, al naar gelang van opleiding en ervaring De bezoldiging bedraagt: a. voor schrijver A: van ƒ407.— - ƒ542.p.m. b. voor hoofdschrijver: van ƒ500.— - ƒ626.— p.m. Bezit van het lU-o.-dïploma en het diploma typen strekt tot aanbeveling. Vakantietoeslag 4 Voor 23-jarïgen en ouderen huuxcompensatie. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen 10 dagen m te zenden aan de chef van het Bureau Huisvesting, "Westmolenstraat 26, alhier. GEMEENTE SCHIEDAM Bii Gemeentewerken bestaat weer de gelegenheid tot plaatsing van een aantal Jongelui die een goed vak witten leren en die met behoorlijk resultaat het onderwijs hebben gevolgd .aan een school voor L.O. - V.G.L.O. - of (één of meer klassen) L.T.S. komen in aanmerking. De opleiding tot vakbekwaam straatmaker geschiedt bij de Dienst, volgens het leerlingenstelsel van de Stichting Bevordering Wegenbouw. Aanvangsalaris hij 14 jaar 107,62 per maand, 15 jaar ƒ127.19 16 jaar ƒ146.70 exclusief vakantietoeslag. Persoonlijke aanmelding iedere werkdag op de Straatmakerswerf aan de Hoofdstraat van 9.00 tot 17.00 uur of na teL afspraak, CteL 6 79 40, na 18,00 uur 64303). N.V. Mouterij-Branderij De Koning St. Anna Zusterstraat 16, Schiedam vraagt een voor de verzorging van de voorraad administratie en diverse type- werkzaamheden. Mulo-opleiding is vereist. Leeftijd tot 23 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige gegevens te richten aan boven staand kantooradres.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1