SW EN HERMES DVS SAMEN OP HARGA Maarten Vink begon aan moeilijke taak Doorkijkje in Nieuwland: Burg. Honnerlage Gretelaan wmmwmmmm sm sm Gemeente neemt Hermes-veld over Beide clubs betalen samen 9200 huur Belgen lieten biljarttelent glanzen J.v.d. Borden toch naar Vlaardingen B ouw vakarbeiders naar Bouwcentrum „Tellem" geopend Artsen op zondag Haventarieven in twee fasen omhoog KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Gunning bouw hoofdbureau aangehouden Jan v. d. Velde naar SW Met hand door ruit van deur Geslaagden Schouten won in Maasdijk Hoge straffen voor steler van brommers Jongen loopt tegen passerende auto op Automobielbedrijf WALDO N.V. Ciiioën agent Kleuter geraakt door brug-boom STRAF VAN 2 JAAR VOOR INBRAKEN Hond bijt kind B. en iv. vragen geld voor: Verkeerslichten einde BK-laan Ook Janssen in prof ronde? SCHIEDAM tekenaars i tekenaars constructeur begrotings calculator Koeriersters Permanent wave Ceulemans en Schrautven (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag, In het stamp volle café TJialla hebben wereldkampioen driebanden Raymond Cenlemanii en Eu ropees kampioen 47/1 Tonny Schr&uwen donderdagavond twee grandiose partyen gespeeld. De driebandenkoning won de match In zijn spelsoort met een gemid delde van krap 1.terwyi Schratrwen „zijn" kaderspel het beste speelde: vier honderd caramboles In acht beurten. Vol tiewor.dering hebben de toeschou wers ïn de hete zaal naar de kunde van de beide Belgen gekeken. De top is in ons buurland bijzonder breed. Ceulemans hee in Den Helder vorig jaar al eens bewe zen een ali-roundspeler te zijn, die zijn weg ook tussen de kaderlijnen wel weet te vinden, Sehramven op zijn beurt hield in het driebanden knap stand en finishde na 59 beurten met een achterstand van acht caramboles. In de vierde beurt van de wedstrijd 47/2 kwam de jonge Belg los met een se rie van 201. De hoogste serie van Ceule mans was 101, onvoldoende om Schrau- wen, die met 132 finishde ook maar te be naderen. Na vier beurten stond de we reldkampioen tijdens het driebanden op 14 caramboles. Dit gemiddelde kon hij niet handhaven. In de 23e beurt stond Ceu lemans dankzij een serie van negen nog op 36. Voor de resterende 24 caramboles had hij nog 30 beurten nodig. (Van een onzer verslaggevers) "VLAARDINGEN, zaterdag Het ziet er thans naar uit, dat J. v. d. Borden toch Fortuna zal verlaten en de gelede ren van dc zaterdagvereniging Vlaardin gen zal versterken. Achteraf is gebleken, dat de brief van Fortuna, waarin J. v. d. Borden toestem ming werd gegeven naar de rijen var de amateurs terug te keren, waarom hy zelf had verzocht, niet volledig genoeg Was geweest. Daarin kwam namely k niet explicit voor, dat hij dan Fortuna-ama- teur zou moeten worden. IN LOMBARDIJEN Kerkactie bracht halve ton op BOTTERDAM, zaterdag, De inza- melmgslactïe „Hervormden heien in Lom- bardijen" ten bate van de bouw van het hervormd kerkelijk centrum in de drie hoek Spinozagweg Guido Gezelleweg Eslschotstraat heeft ƒ57.091,61 opge bracht. Dit betekent, dat het kerbouwfonds, dat reeds ongeveer ƒ50.000 bevatte, op 107.000.is gekomen. ROTTERDAM, zaterdag Gedurende de bouwvakvakantie van 20 juli t/m 1 au gustus zullen bouwvakarbeiders op ver toon van de lidmaatschapskaart van de werkorganisaties in het bouwvak -vrije toegang tot de exposities in het Bouwcen trum hebben. ROTTERDAM, zaterdag (ANP). De burgemeester van Rotterdam, mr, G. E, van Walsum. heeft vrijdagavond in het m« van Walsum, heeft vrijdagavond in 't mu seum voor land- en volkenkunde in Rot terdam de tentoonstelling „Tellem, ver- kennmgen van een oude cultuur in Afri ka" geopend. SCHIEDAM, zaterdag. In spoedge vallen zijn gedurende dit weekend de volgende artsen te raadplegen E. H. Geer. des, Veenlantstraat 2, tel. 68357, p, van Santbrink, Van Heuven Goedhartstraat 97—11, tel. 62562, P. J. W. Beukers, Bur- gemeester Knappertlaan 76. tel. 68004. Geopend is aptheek Nieuwland, Dr, W5- bautplein 17, die ook gedurende de vol gende week de nachtdienst waarneemt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Na de door Den Haag geuite bezwaren over de ver hoging van de haventarieven in Rotter dam met 25% ineens stellen B W voor deze verhoging in Schiedam ln twee etap pes door te voeren. Bericht van de minis ters van Binnenlandse en Economi sche zaken hierover wacht men niet af, omdat de tarieven ln april zUn verhoogd ln overleg met de in de RUndelta gelegen gemeenten. De ministers zijn tegen een verhoging ineens, omdat deze het prljsbeheersings- belcid' van de regering ernstig zou be moeilijken. Aan het verzoek tot tempori sering willen B "W tegemoet komen door de tarieven, die eigenlijk 1 Juli al omhoog zouden gaan, per 1 augustus met 12)6 te verhogen cn per 1 januari met hetzelfde percentage. (Advertentie fJMf.l grasmaaimaciiines schmeink MEENT 116 - ROTTERDAM Bioscopen: zaterdag: Monopole: 14.00, 19.00, 21.15: Gordon en de zwarte piraat 24.00 Bonjuor Tristesse. Passage, 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur: De Rose panter. Bioscopen, zondag: Monopole, 14.00, 16.15: De Furie van de Mississippi.. 19,00 en 21.15: Gordon en de zwarte piraat Passage: 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15: De rose panter. Apotheekdienst: Apohteek Nieuwland, Dr. Wibaut- plein 17. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. SW zal het komend seizoen samen met Hennes DVS cp Harga spelen. Deze verhuizing is in feite niet meer dan een laatste stap, want de meeste by terreinen aan de Westfrankelandse- dyk waren al opgeheven. Reden voor de samenwerking met Hermes, zo staat in een voorstel van B W aan de raad, is het voorkomen van de onwerkelijke situatie van twee dure stadions vlak naast elkaar. Ook de huidige constellatie in het betaald voetbal heeft tot deze beslissing bijdragen. Het voorstel van B Sc W houdt de over_ name van de hele accommodatie van. het hoofdveld van Hermes DVS in. De beide verenigingen hebben hierom verzocht, omdat op deze wijze de financiële moei lijkheden van de verenigingen voor een groot deel zouden zijn opgelost Na de overneming, waarmes een bedrag van ƒ212.500 gemoeid zal zijn, zal het terrein aan SW en Hermea DVS worden ver huurd. De verhuizing van SW is in het be lang van de club zo lang mogelijk uit gesteld. Er was echter geen ontko men aan, omdat de toekomstige aan leg van de Deltadijk en de grondult- gifte langs de Wilhelminahaven de ver dwijning vroegen. Deze overgang is echter duur en zonder dc- steun van de gemeente zou het (te) grote financiële offers hebben gevraagd. Hoger peil B W zien echter het belang van be taald voetbaL in Schiedam als passieve recreatie van duizenden. Een toenemen de mate van samenwerking tussen beide clubs is ook nodig om het spel op een ho ger peil te brengen. Het is echter de vraag of het bespelen van één terrein een afloop zal zijn naar 'n fusie. De tegenstel lingen zijn nog groot In andere steden zijn fusiebesprekingen meestal stuk ge lopen op de plaatsing van de amateurelf tallen en zolang betaald voetbal en ama teurs hiervoor nog geen oplossing hebben gevonden zal men de kat wel uit de boom blijven kijken. De gemeente zal, als de raad met het tribune, de onoverdekte zit - en staan- tribunes, het kleed gebouw en verdere en tourage overnemen. De accommodatie moet nog worden uitgebreid met 'n kleed lokaal voor bezoekende clubs, een ont vangst- en scheid srechtersruim te. De bouw hiervan vraagt een uitgaaf van 35.000, een zelfde bedrag zal gaan zitten in verschillende onderhoudswerkzaam heden. II uur De huur, die beide verenigingen zullen moeten gaan betalen Is 9200 per jaar. Vertegenwoordigers van clubbesturen en twee technici van de gemeente zuilen bet veld, dat buiten bet speelseizoen ook voor andere doeleinden ter beschikking staat, beheren. B dc W delen nog mee, dat niet kon worden Ingegaan op het verzoek van belde clubs om andere financiële fa ciliteiten. Ned. Hen-. Gem. Grote Kerk: 10 uur: ds- W. Hemmes: 17 uur dr. L. J. Cazemier. Be- thelkerk, 10 uur ds. K, de Bel, Twello; 19.00 uur ds. R, H, Wlssink. Opsta ndlngskerk, 8.30 uur dr. L. J. Cazemier; 10.00 uur dr. L. J. Cazemier (H. Doop): 19.00 uur geen dienst. Vrdeskerk 9.00 ert 10.45 uur ds. A. Hoffman; 19.00 uur ds. J, G. Schuurman, Schoonhoven. Kethel, Rank: BJO uur ds. W. Vonds, Dorps kerk. 10.00 uur ds. W. Vons; 19.00 UUr ds. A. Hoffman (Jeugddienst). Christ. Geref. Kerk: Waranda: 10.00 uur ds. J. van Dijken (Blezelinge); 17.00 uur ds. J. van Dijken. Ned. Pret. Bend, Westvest 92; 10.30 uur: ds. J. M. Lfndemans, Rotterdam. Oud Kath. Kerk, Dam 28, 10.00 uur H Mis- Ltgef dej Hells, Lange Haven 27, 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 uur Verlos singssamenkomst. Gerrit Verbooxnstraat: 18.45 uur; openluehtsamenkomst Alle samen komsten o.Lv. majoor en. mevr. S. A. Drijver. Baptisten-gemeente, Lange Haven 129. 19.00 uur samenkomst. Jehova's Getuigen, Volks gebouw, Tulnlatm S0, 18.00 uur, openbare toespraak getiteld: „Schept God behagen ln uw religie. 19.10 uur Wachttorenstudie. Donderdag theocratische bedieningssehool en dieastvergaderlng. SCHIEDAM, vrijdag. GEBOREN: Raymond S.» z. van J. C. van Waarden burg en M- W. Kern; Hermanus L. G„ x. van G. C. Vermunicht en M. A. L. van Cohenburg; Jorina M., d. van J. A. de Goede en C- J- Hamelink; Ricardo D„ z. van H, D, A. Perofci en C. Kaan dorp; Thora E., d. van C. G. Masten broek en H. R- Andersen; Eduard J, zaterdag 17 juli 1954 - pag,® v>y' y'T'S B. en tv. vragen hoger krediet (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag Na de aan besteding van de bouw van de eerste fase van het hoofdbureau van politie Is het project nog niet gegund. De bouw kosten blijken aanmerkelUk hoger dan de geraamde 400.000, de laagste in- schryver was de fa. F. Wlilemse uit Schiedam met 539.665. Deze kloof moet' worden toegeschreven aan het gestegen prijspeil. Ook de inriehtings- en bijkomende kosten zijn sterk gestegen. B. en W. stel len de raad daarom voor het krediet voor de eerste fase (alle kosten inbegre pen) van 600000 naar f 850.000 op te trekken. De Minister van Binnenlandse Zaken is gevraagd de buitengewone uit kering, die het gebouw mede zal finan cieren. eveneens aan te passen aan het resultaat van de aanbesteding. Aan dc inschrijving namen de volgen de bedrijven deel: Geerdink Aannemersbedrijf, Rotter dam 621.000; Bouw- en Timmerbedrijf ,,Nebo"„ Rotterdam 600.900; Kooyman Jan Leendert, Slikkerveer 600.750; Utrecht 599,500; Cornells van Leur, Utrecht 599 390; Fa. J. Duivestey Zn. Don Haag 591.00; A. J. v. d. Pol Kapel-Aveza ath 587.900; A v- d. Voor de, Amstelveen 577.000; Bouw- en Aann. bedr. A. van Doom, Den Haag 569.000; Com Johannes Strijk, Oegst- gcest 549.000; Fa. Abr. den Ouden <!e Zn., Gouda i 54G.0OQ; Kloppers Zn. N.V., Schiedam 541.500; F. WUlemse (Franciscus), Schiedam (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag Jan V. d. Velde, reserve-doel man van Sparta zal volgend seizoen voor SW uitkomen. Vanmorgen bereikten de beide vereni gingen overeenstemming over de trans fersom. VLAARDINGEN, zaterdag. Hoewel Vink, de nieuwe trainer van Fortuna, officieel al sinds 1 juli in dienst is en een aantal roodgelen tweemaal in toe vallige ontmoetingen kon gadeslaan (zonder daarbij veel wyzer te worden), is hij vrijdagavond begonnen met zijn nieuwe taak. Dat gebeurde in een zaal in Vlaardingen, waar voor allen, die een contract van Fortuna hebben of kregen aangeboden, Vink een aantal uiteenzettingen gaf. De veldtraining zal volgende week beginnen, terwijl Fortuna druk bezig is een aantal oefenwed strijden vastgesteld te krijgen. Op de foto: Vink stelde zich met een sympa thieke speech voor (hetgeen \roor een aantal aanwezigen nog nodig was). En wat ons betreft; veel geluk. ROTTERDAM, vrijdag Donderdag wilde de 17-jarige mej. Jf. S. van Oost uit de Miinsherenlaa.li (zonder beroep), In de woning een deur openen. Zij duw de echter mis, waardoor tjj met haar rechterhand de ruit van deze deur ver brijzelde. Zij liep bierbij een diepe wond op aan T- - -» yj haar hand, waardoor een slagaderlijke van J. W. Doornbos en L Bovenkerk, bloeding ontstond. Zij hep de straat op. Sandra, d. van A. A. van Vu et en J. waar een politieman de slagader dieht- Jansen; Wera, d. van G. Mettes en H. - - Pedersen; Bemardus P., z. van B. P. Jeene en B. M. J- Verhagen. OVERLEDEN: C. H. van Mourïk, 57 jaar, echtge. van T. Zaal. SCHIEDAM. GEBOREN: Jeanette d. v. J de Kok en W. F. Hoorweg: Ronaldus M. G. Z. V. M. A. Droog en J. Wltberg; Astrid H.. d. v. G. Vos en W. M. OnnekinK: Jan, z. v. J Hoogcndoom en C. Quist; Anthorde, z. v. J. Hoogendoom en C. Quist; Maria J. A„ d. v. H J. Roerdlnk en W. H. te Focht; Bouwina A, B„ d. v. J. J. C, JUL Lokkerbol en C. A. Dekker: John. z. V. C. F. Wansleeben en A. J. Ringel berg; HencLrfkus J. z. v. M. Zagwijn en A. H. F. Beckers: Christiaan, z. V, T. J. H. van Kampen en L. de Man. ONDERSTROUWD: J. Blok, 33 j. en P. J- T. Kruintag. 27 j.; A, C. M. L. Borsboom. 23 J. en M. C. J. de Bruin. 20 J.: P. G. van Erp. 23 i. en W. J. M. Siemons. 21 j.; J. G. r1- Flanderijn. 25 j. en A. J. van den Boogert. 20 j.; R. W. L. Huffmeijer, 26 J. en M. A. de Vries 28 j.; G, M. Prein, 33 j. en W. J. Hebers, 29 j.; J. W. v. Ultert. 21 j. en M. E. Jongbloed, 18 U 3. Vermeegen. 22 i. en T. de Groot, 29 i.; L. Vermeer, 22 i- en.H. M. van der Raaf, 19 J.: J. A. Verzijden, j. en A. P. G. C. van Loghern. 19 j.: D. D. van Wijk, 22 j. en M. A. T. Bos. 19 j.; J-jde Zeeuw, 24 j, en C. J, L. Schoenmakers. 20 J. GEHUWD: C. F. van Lieshout, 22 J. en M. van Schie, 21 j.; G. van den Engel, 24 j. en D. P. van den Berg, 19 jJ. W. H Lutters, 21 J. en J, P. Krommenhoek. 21 j.; W. J. Schoonode 23 j. en J. S- Boerboom. 21 J.; C. H. dos Santos, 23 j. en. C. M. de Groot, 27 j.; A. M. Groenendaal, 23 j. en A. A. van Puifelen, 22 j.; A. Florijn, 23 j. en G. J. den Teullng. 19 J. M. Lbke. 21 i. en A. L. M. F. van der Hoek, 18 j.; W. H. T. A. van SUp- donk. 27 j. en B. J. M. Alberts, 21 j-S J. B. Bijtenhoom 27 j. en B, F. A. van Huet, 22 j;: w. We5tdijk, 23 j. en A. M. DuImeL 20 j.; H. de Groot, 22 j. en H. Krabbendam, 24 jj.; G. H. Löke. 28 i. en J. L. VerwUs, 21 J.; M. Vogel, 28 en M. VeUekoop, 19 J. kneep cn haar binnenbracht in een wo ning aan de Dordtselaan, vanwaar zij naar het Zuidemekenhuis is overge bracht SCHIEDAM, vrijdag Voor het mulo- A diploma zijn dinsdag 14 juli geslaagd de dames N. C. Lock (Maasland), M. Rodenburg (Vlaardingen). K. Westerdyk (Vlaardingen), E. J. de Neef (Vlaardin gen). M. H. Verheij (Maassluis), J. Hoo- gendam (Vlaardingen), A. Zipp (Vlaar dingen) en de heren E. Kruinïnger (Maassluis), C. Noord hoek (Vlaardin gen), J. P. van der Linden (Vlaardin gen), J. A. Poldervaart (Vlaardingen); A. van der Wees (Maassluis), C. van der Wees (Maassluis). H. W. de Wilde (Maas sluis), N. de Valk (Schiedam), F. J. N. Zebel (Schiedam) en L van Muijden (Vlaardingen). A met middenstandsdiploma behaalden de dames G. den Hoedt (Vlaardingen), M. J. Moerman (Vlaardingen), C. Mo lenaar (Vlaardingen) en W. de Vries (Schiedam) en de heren L. R. Wiegel (Schiedam), C. de Wit (Schiedam), H, J. W. Oost er berg (Vlaardingen) en R. J, Pollema (Vlaardingen). Er moesten twee kandidaten worden afgewezen MAASSLUIS, zaterdag. Uitsluitend voor spoedgeval!en: Van zaterdag 12 uur lot maan dagmorgen 3 uur: Artsen, dr. B. D. Elsman, Haven 40. telef. 2109: Vertosk.: mcj. J. Y. van der Veen. Jac. Catsstraat 24, telef. 2375, (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag Henny Shou- ten heeft woenbdagavond de ronde van Maasdijk voor amateurs gewonnen. Schouten ontdeed zich in de voorlaatste ronden van rtjn concurrenten en Finishte onbedreigd. De verdere uitslag was: 2. G. Brum (Andijk); 3. H. van Pire (Uithoorn); 4. Rudi Liebrechts (Vlaardingen); 5. A. v d Voort (Honselcrsdijk); 6. E. Kroon (Den Haag); 7. M. v. d. Klooster (Rotter dam); 8. G. Cuvelier (Nieuw Vennep); 9. J. Wuurman (Amsterdam); 10. Paul (Den Haag). Bij de nieuwelingen won H Jansen uit Amsterdam voor K. de Graaf uit Hilversum en J. Brouwer uit Rotterdam ROTTERDAM, vrijdag. De Rotter damse rechtbank heeft vanmorgen con form de els de kantoorbediende GJ.H. (22) veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en negen maanden met af trek en daar by tot een straf van drie da gen wegens bet dragen van een revolver zonder daartoe vergunning te hebben. Zijn vriend JJLB. (19), kelner, kreeg conform, de eis een jaar en zeven maan den met aftrek. Beide jongens maakten er hun gewoonten van brommers te stelen om zodoende aan geld te komen en twee- tweedehands auto's te kunnen kopen. SCHIEDAM, vrijdag. Op de Prof, Kamerh'ngh Onnes!aan stak gisteren de lS-jarige D. van der S, achter een pas serende wagen over. Hij lette daarbij niet op de uit de tegenovergestelde rich ting komende bestelauto van H. de J. Bij de botang liep dc jongen een zware hersenschudding op. Hij is naar het Ge meenteziekenhuis vervoerd. lAdvertentie lM.) Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 153655 ROTTERDAM, vrijdag Donderdag middag is de 2-jarige Pleter IJdema uit de Pieter de Hoochstraat, die ln het ritje achter op de brommer van zijn moeder zat, door de dalende afsluitboom van de Lage Erfbrug geraakt en met het ritje op het wegdek terecht gekomen. Hij is met verwondingen aan het ach terhoofd naar het Dijkzigtziekenhuis ge bracht. De juiste toedracht is onbekend. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag De Rotter damse rechtbank heeft vanmorgen de Viaardingse visser-sjouwer B. J. L. (24) conform de eis veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 2 jaar met aftrek. De man brak diverse keren in winkels in. Hij werd op II maart betrapt bij een poging tot inbraak in het huis van de VJaardingsc» wethouder mr. H. K. van Minnen. DE Burgemeester Honnerlage Grete laan, lange tijd een onaantrekkelij ke, morsige weg, heeft zich plotseling na het gereedkomen, èn van de weg èn van de aanliggende bebouwing, op ver rassende wijze ontpopt tot één van de fraaiste wegen in Schiedam, zoals dit „doorkijkje" ook toont Een triomf voor al voor de stedebouwkundige aanleg. De nog maar kortgeleden gereedgekomen singel, met het grappige ijle bruggetje er over wel het „gezicht" gegeven, waar door de op zich zelf nu niet zo uitzon derlijk mooie gebouwen een vriendelijke en warme aanblik krijgen. Het is het ge heel, het samenspel van ruimte, spiege lend water en de moderne bebouwing dat het zo goed doet. Geheel rechts het kolossale complex au de r.-k. technische school met een opvallend fraaie architectuur. Let op de kolonnades bij de royale entree, bij de brug gelegen. Wanneer het daar ge plande pleintje tussen de drie katholieke scholen en de in aanbouw zijnde r.-k. kerk gereed is, zal 't nog aardiger wor den. Daarnaast de hervormde Masten broek. en de gereformeerde Joh. Cal- vjjn-school voor lager onderwijs. Een voudige systeembouw-scholen. die het aan het water toch wel bijzonder fris en prettig doen. Daarnaast weer met het wel heel ijle torentje de gerefor meerde Mam alia Deï-kerk, op zichzelf niet mooi maar hier wel heel aardig aansluitend bij het geheel. Op de ach tergrond, als visuele afsluiting van de waterpartij, het kloeke, indrukwekken de gebouw van de chr. technische school. Eén opmerkelijk accent ontbreekt nog. maar komt er binnen niet al "te lange tijd: het bejaardentehuis „Thurlede" van Humanitas, dat hoog boven de omgeving zal oprijzen, maar zich zal aanpassen aan de waterpartij aan de voet ervan. De andere kant van de laan is niet zo opmerkelijk met de flatblokken rond het Schuttersveld, de zware kolos van de Cartonnagefabriek en de vriendelijke flatwoningen van het Pensioenfonds van Wilton SCHIEDAM, vrijdag, Een loslopen de hond beet gisteren in de Huisman straat de zesjarige Robert van de Rin- gelenstein in het gezicht. De jongen kon na te zijn behandeld ln de Dr. Nolet- stichting, naar huis worden gebracht. De hond is opgevangen en in het asiel, ondergebracht. i {Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM» zaterdag, De steeds moeiiyker wordende verkeerssituatie op het kruispunt VI aan dinger dijk BJL laan Burg. van Ilaarenlaan—Julianalaan hebben B W ertoe doen besluiten ie raad voor te stellen een krediet voor ver keerslichten uit te trekken. Daarby had men de keus uit twee soorten apparatuur met en zonder handbediening. Op het ogenblik zou handbediening no dig zijn. De kosten van zo'n installatie zijn ƒ46.750 voor één. zonder handbediening zal ƒ27.500 moeten worden uitgetrokken. Binnen twee a drie jaar zullen echter meerder verkeerslichten tussen 't kruis punt en Plein 1940—1945 een z.g. „groene golf" doen ontstaan, die de stroom af remt. Een uitgaaf, die "belangrijk groter dan ƒ27.500 achten. B W daarom niet verantwoord. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De kaas Is gïoot dat naast groten als Rik van. Steen bergen, Zilverberg, Maliepaard en co ming-man Den 11 arteg ook de winnaar van de groene trui Jan Janssen mee zal rijden In de Schiedamse profronde. Dft Rennersclub Schiedam streeft er naar een zo sterk mogelijk veld van rond de veertig wieiercoureurs op de flets fa brengen. Op hef ogeblik worden er al onderhan delingen gevoerd met Kees Fellenaars om de hele Televisier-ploeg op het par cours rond de Plantage te laten rijden. Fal ie Lyke, de schoonzoon van Rik v. Steen bergen, staat al onder contract Het j* zaak zo vroeg mogelijk kaarten te kopen, In de voorverkoop bij V.V.V. en bekende sigarenwinkeliers kosten zij 1,—Zater dagmiddag 8 augustus zelf moet u het dubbele betalen. in onze restanten-verkoop hebben wij enige bankstellen 500.afgeprijsd. Ó6k op onze bedden-afdeling koopt u nu bekende merk-matrassen tegen verlaagde prijs, woninginrichting broersvest 64-66 vraagt voor spoedige indienst treding en Voor deze functies komen ïn aanmerking tekenaars/ die zich verder willen bekwamen, bijv» door het volgen vaneenavond- H. T. S en tekenaars-construc teur met diploma H.T.S.-werk- tuigbouw. Gegadigden/die ervaring heb ben op dén der volgende ter reinen/ genieten de voorkeur: a. algemene machineconstruc ties b. constructiewerk c. pijpleidingen d. drukvaten en de berekening daarvan Enige kennis van de moderne talen is zeer gewenst. Plaatsing in één der productie afdelingen van hef bedrijf, in dien aanleg en ambitie daartoe zijn gebleken, behoort tot de reële mogelijkheden. Eigenhandig (niet met ballpoint) geschreven sollicitaties te richten tot bovengenoemde maatschappij, postbus 22, Schiedam. vraagt voor spoedige indienst treding met H.T.S.- of gelijkwaardige opleiding Accuratesse, beheersing der moderne talen, alsmede het vermogen om met diverse af delingen op prettige wijze contacten te onderhouden, zijn voor het vervullen van deze functie van essentieel belang» Ervaring jn het begroten van machine-installaties, pijplei dingen en constructiewerk strekt tot aanbeveling. De aan te stellen functionaris zal na ïnwerkperioae en ge bleken geschiktheid zijn taak in steeds toenemende mate zelfstandig moeten vervullen. Leeftijd ca. 35 jaar» Eigenhandig (nïet_ met ballpoint) geschreven sollicitaties te richten tot bovengenoemde maatschappij, postbus 22, Schiedam. Fotografie ttoirilms vergeteal Ue auu> maal Staat voor u klaar Allt soorten üims Foto tL van Vuureo Hoogstraai W6 Vooi pastoto oaHi tt. van Vuuren Hoogstraat 106 tel 6 67 20 in een dag gereed Te koop aangeboden Droogproblemen? Centrifuge 4 kg 138.-. Combinatie lang zaam met Spoel-centrifuge ƒ395.-, ook merkmachines 15 tot 30% korting Showroom Coja, Lange Haven 126. Tele foon 63341. Kapsalon tièlene, de salon vooi de betere permanent Stroomloos, voor ieder haar geschikt f 7.50. Héténe üftde permanent de meest ideale natuurlijke permanent ƒ10.-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hei éne. Rem- raiidtlaan 22 Schiedam, te lefoon 6 71 70 1.— red uk ti 8 op de2e advertentie. Diversen Laat an «piraat vermaken tot modern opklap- ol kan- iel bed. Prima afwerking. Al» rneuw terug Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal la (Broersveldpad) telefoon 6 70 28 (na 18 uur telefoon 67 89) Ledikanten hutledi kanten» kam peer bedden

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 2