MAANDAGSLUITING BIJ TEXTIEL KANSRIJK Rotterdammers nemen deel aan Veiligheidscongres Sz Expositie herbouw R'dam léés die knmt! Vrijwillige basis blijft Bedrijfsveiligheid is toegenomen Excelsior open voor niet-katholieken Atoomschip „Savanna naar R dam Delftenaren danken voor lekker water Mr. voor Heusdens pleitte tijdige uitvoering van compleet wegennet Te kleine opkomst voor besluit maar Schiedam begint met derby Schiedam speelt tegen Sparta A. Pfeifer gaat naar Zwolle Kleine aanrijding Voordelen Eenheid Schiedam toeristenstad DUIVENSPORT Burgerlijke Stand Twee gewonden Zonder rijbewijs op motor Exposities in Boymans Onveilig tverhen wordt soms stoergevonden in Nederland Re lieer J. J.MicIo nieuwe voorzitter Wij noemen haar de Prinses Beatrixluun Bromfietser ten val Dr. M. C. G. de Bruyn overleden Minister kwam, zag cm hoorde over Bcneïuxtiinnel-perïkelen Singer verkoopt meer dan naaimachine» Training praktisch vervallen Psychologisch klimaat OOK IN UW VAKANTIE woensdag 22 juli 1864 - pag, 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Naar alle waarschijnlijkheid zal de ge meente binnenkort van de Schiedamse Middenstand Centrale het ver- maandagmorgen naar de middag te verschuiven. De middenstanders zoek inrijgen de verplichte winkelsluiting voor de textieldetaillïsten van in deze branche zullen dan vrijwillig de ochtend dichtblijven, zodat een algemene maandagsluiting voor het textielbedrijf ontstaat. Deze voorspelling is te maken, omdat op een vergadering, waar wel is waar maar een kwart van de 105-textielhandelaren aanwezig waren una niem in principe de handtekening onder dit voorstel is gezet. Voetbalcompetitie SCHIEDAM, woensdag. De eerste qompetfUeda« de beste krijgt Schiedam at een derby te verwerken. De competitie- leider heeft SVV en Hermes DVS op 23 augustus tegenover elkaar genet onder 't motto de eerste klap Is een daalder waard. De twee clubs, die het komend seizoen 'waarschijnlijk broederlijk het terrein op Harga zullen delen, zijn ingedeeld in de tweede divisie B met de andere „zuidelij ke" clubs. Dit zijn Fortune Vlaardingen eo Xerxes (goed voor een aantal semi- derbies), het Dordtse DFC, Baronie (Bre da), de Tilburgse clubs NOAD cn Longa, de besde Bossche verenigingen BW en Wilhelmina, drie Limburgse vertegen woordigers Helmondia '55, Limburgia en RODA JC, HVC uit Amersfoort en 't Gooi uit Hilversum. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Het ziet er niet naar uit, dat „Schiedam" de laatste honkbalwedstrijd in de nederlaagserie zal winnen. Als tegenstander heeft het ne gental vanavond landskampioen Sparta. De vorige wedstrijden tegen de Haagse eerste klasscr A.D.O. en stadgenoot D.H.S. eindigden in overwinningen, De wedstrijd wordt op Harga gespeeld en begint om zeven uur. SCHIEDAM, woensdag, De heer A. Pfeifer, ambtenaar culturele zaken en als zodanjg belast met de dagelijkse leiding, zal Schiedam gaan verlaten. Met ingang van één november is hij benoemd tot cul tureel voorlichtingsambtenaar in Zwolle. Vorig jaar had de heer Pfeifer al naar de ze functie gereflecteerd. De benoeming Is geheel onverwacht afgekomen. SCHIEDAM, woensdag. Op de Vlaar- dingerdijk tegenover de ingang van Wil ton-Pijenoord stak gistermiddag onver wachts de negenjarige H. Planken over. Een automobiliste, mevr. M. A, van G. W., kon nog bijtijds stoppen, de achter haar rijdende A. S. niet. Hij reed met zijn be stelauto tegen haar wagen op. Beide wa gens werden beschadigd. De heer F. Sterenberg, branchevreemde voorzitter (hij is zelf drogist), weet de ge ringe opkomst aan de hoosbui, die kort voor het begin van de vergadering was losgebarsten. Tot zijn teleurstelling moest hij er de conclusie aan verbinden, dat er slechts principebesluiten kunnen worden genomen. Bij gunstige ontvangst van het oMC-voorstel konden daarna de overige texticldetaillisten worden bewerkt tot de benodigde 75 was bereikt. Jawoord Overigens heeft de Mitex, fervent voor vechter in de strijd voor de vrije maan dag, al een keer van 78 van de Schie damse textielhandelaren het jawoord ge had op de vraag of zij maandag de hele dag wilden sluiten. In de praktijk blijkt, dat dit principebesluit sommige midden standers om verschillende redenen niet belet toch 's middags open te gaan. *s Morgens is dit niet mogelijk, want de gemeentelijke verordening is op dit punt dwingend. Zou deze verplichting echter naar de middag worden verschoven, is de overweging, dan zal geen enkele winke lier beboette voelen de klantenarme maan dagmorgen open te gaan. Ook dc groot winkelbedrijven niet, die per so tegen maandagsluiting zijn. Voordelen van deze maandagsluiting zijn, zo stelt de Mitex, geen moeltykbeden met het arbeldsrooster, een aantrekkelijke vijf daagse werkweek voor het personeel (In feite inzet van deze hele actie) en het be houd van de zaterdag als koopdag. De overweging om zaterdagmiddag te sluiten kwam dit keer maar terloops ter sprake, omdat voorzitter Sterenberg terecht vond, dat dit niet aan de orde was. Enkele detaillisten waren bang, dat men als men maandag de hele dag sluit toch vast zal zitten aan de door werknemers organisaties gewenste zeven vrije zaterda gen. Deze bepaling is inderdaad in het SER-ontwerp opgenomen, maar kan wor den ontweken als de textiel in haar geheel op maandag sluit Ook bestond er vrees, dat als Schiedam vooruitloopt op een landelijke regeling, de winkeliers bij het tot stand komen van een dergelijk algemeen besluit vast zou den zitten aan op zijn minst anderhalve verplichte sluitingsdag. „Dan", stelde de heer Sterenberg ge rust, ..zullen er heel wat minder woorden voor nodig zijn om de vereiste 75 c/e, die een verzoek aan B. en W. moeten onder tekenen bereid te vinden."' SCHIEDAM, woensdag. - Dringend ver zoek van een ieder, die van Schiedam een toeristenstad wil maken: houdt de Maas boulevard schoon. Deze trekpleister wordt dagelijks ontsierd door alle mogelijke af- valpapier. Het is een kleine moeite het papier in een bak te gooien en de stad niet te laten lijden onder de slordigheid. Dras- tig gezegd: een ogenblik van ondoordacht- zaamheid maakt dat Schiedam toeristisch jaren lijdt. SCHIEDAM. Uitslag S.C.V. de Postduif, wedviucht voor jonge duiven, vanuit Duffel, afstand 96 km. Deelname 798 duiven. Gelost 19-7-1964 om 8.00 uur. i de laatste pnjs- A. Brökilng 1 13 29 33 57 72 178 189; P. kouwenberg 2 4 18 38 58 78 85 163 171; L. Toutlm 3 6 11 76 77 112 113 181 175 183 190; P. van Eijk 5 EO 73 134 149; W. van Deurzen 7 59 74 198: A. Smits 8 23 69 129 172: E. van Smirren 9 31 54; A, Brouns S; Co 10 47 105 165 174 187; A. Boes 12 30 41 56 131 132 103; A. Middendorp 14 55 158; H, v. d. Kant 15 20 26 39 43 103 104 111; A. in *t Veld 17 109 194; C. den Tuinder 18 35 51 102 126 137 165 199; W. v. d. Kant sparla'19 46 83 107 130 133 170 186; L. Vis 21: N. van Ark 22 65 93 110: 3. de Koster 24 42 45; L. v. d. Mey 25 62 64 105 125 161 196: A. Ktepke 27 31; J. Verhaal 28 98; G. Meyer 32 101 123 157: H- Blonde 37 a0 BI 127 170 181; A. van Gogh 38 67 82 118; H. Crama 40 99 117 138 147 192; C. Herwig 44 91 116: H. Brókling 48 92 142; F. Koppenha gen 49 68 128 14B: L, -Borram Co 52 68 143; G. Vermeer 53 95; 1. v. d. Tuyn 61 97 122 141 195; C. Paardekoper 63 70 173: J. van Gils 71 <9 120; T. van Weelle 75 84 90 94 144: C. Landzaad 80 167; A. v. d. Gnjp 87 133; A. Vis 88 143; A. V. d. Tuyn 69 156 159; J. V. d. Waard 96 197; J. Lips 100 121 153 dipl.: W. Poelman 108 180; T. Jansen 115 154 160: C. v. d. Grijp 119 191: P. van Os Co 124 13G; G. Boon 139; W Verhaeren 140 182; O. Bolken baas 146 169; D Zeeman 150; J. Sllvlus 162 '35; A. v. d. Oever 155; K. Jansen 162; J. Pau lussen 164 176 188; A. Lóke 168; W. van Gilden 177; A. Karreman 184; G, Roet 200. BIOSCOPEN: Monoptfe, 20.00 uur: Gordon en de zwarte piraat Passage, 20.15 uur: De rose Panter. APOTHEEKDIENST: Apotheek Nieuwland, Wibautplein 17. Uit de vergadering bleek, dat een over grote meerderheid voor de verschuiving was, al twijfelde een enkeling aan de heid als het werkelijk op sluitenaan- kom.t Bij de stemming bleek dan ook m principe iedereen voor te zijn. Nu zal eerst het aantal handtekeningen moeten wor den aangevuld voor het verzoek door kan naar B. en W. Kamer van. Koophandel en Adviescommissie zullen het daarbij dienen te steunen. Geboren; Johannes, z. v> W. Bikker on D. v, d, Meulen; Geradus A., 2. v. H. Tolud en A. C. de Korte; Petronella C. M., d. v. J. M, van der Moezel cn A. c. P. Hollander; Guldo. z. v. J. C. Verhagen en TBijiel; Allta, d. v. B. van der Esch en F. von Henning; Geert J.. z. v. K, J. van'Aarsen en S. J. Risseeuw; Johannes G„ z. v. K. J. van Aarsen en S. J. Riseeuw; Bri gitte F. M.. d. v. T. M. J. van der Graaf en N, Bakkeren; Annemieke M„ d, v. P. C. Prins en E. Kuijpers; Irma H. C., d. v. J. C. A. Hen- drikx en A. Baror; Andreas C. J-, z. v. G. J. Olsthoorn en H. A. Olsthoom: Cornells, z. v, W. M. Beekman en P. C. Mateboer; Anne Ma de, «5. v. L. P. Groeneweg en J. den Duik; Hubcrtus G. M., z v. M. C, M. Straver eo J. tv. M. Schepen: Franciscus B. J., z. v. J T. den Brmker en T. J. Kleiss; Cerdsna W. B d. v. N. J. van de Goorbergh on G. Liefheb ber; Edwin L. F z. v. J. A van Noordt cn C. van Sonsbeck; Picter T., z v P. Pelieboer cn M. Adriaanao; Anita J., d. v. A. F, H. M. van der Burg en P. Hoogland; Cornells G z. v. J. C. van der Drift en A. J. M. van der Maarel; Hans. 7. v. H. van Gemerden cn J. B. Zonne veld; Anthonius, z. V. J. T. Vlasveld en H. Wlttekopf; Enrico A., z, v. J. Groene veld en E. van Scheldt. Overleden: E. Hulsman. 57 jr.: A. G. M. Cooijman, 63 Jr.; J. M. van Kemenade. 63 jr., eehtgen. van Breve: J. van Hunnik. 73 jr., erhtpen. van Pieters; D. de Jong. 33 jr.; G. J. Verdel 79 jr. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND, woensdag De met in het bezat van een rijbewijs zijnde 22-jange militair W. J. de J. uit Rotterdam botste gisteren met zijn motor in Hoek van Holland tegen een perso nenauto. De militair en zijn duopassagie- re werden tegen de straat gesmakt. Hij brak zijn rechter dijbeen en zij liep een zware hersenschudding op. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, woensdag. Van 29 ju li tot en met 13 september wordt in de zaten van het Prentenkabinet van Mu seum Boyraans-van Beunlngen. een ten toonstelling gehouden van ISde-ceuwsc Vonetiaanse prenten. Deze expositie kwam tot stand in nau we samenwerking met de Groningse uni versiteit en Italiaanse musea en geeft m meer dan honderd tekeningen een over. zicht van de Venetiaanse tekenkunst uit de 18de eeuw. Van 1 augustus tot en neet 31 augus- is exposeert Museum Boymans-van Beuningen keramiek van Etie van Rees onder de titel „Tussen mens en dier". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De katho lieke sportvereniging Excelsior '20 staat van nu af aan open voor mensen van bui ten dit geloof. Tot deze meer dan oecu menische stap Is beslolen op de één dezer dagen gehouden jaarvergadering. Verheu gend Js. dat het voorstel hiertoe van de leden zelf afkomstig Is. Excelsior '20 blijft een principiële ver eniging, maar leden en bestuur achten Belangrijk is ook de houding van de buurgemeenten Rotterdam cn Vlaardin gen. Er bestaat hoop, dat zij ook besluiten in deze richting zullen nemen en dat, wat In Schiedam en andere plaateen begint als een sneeuwbal zal voortrollen. Of bij Schiedam werkelijk de victorie zal begin nen, zoals de heer Sterenberg opmerkte, biyft de vraag gezien de houding van de grote confectiebedrijven die dienstverle ning aan de klant vooropstellen. „Wy dienen om te verdienen", Ml een midden stander heel eerlijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het nu nog naamloze weggedeelte tussen het gerea liseerde deel van de toekomstige provin ciale weg nr. 15 en de Schiedaraseweg zal, als de raad het voorstel van B W, aanneemt, Prinses Beatrixlaan gaan he ten. Deze naam geldt alleen voor het op Schiedams grondgebied gelegen deel. Overweging bij dc naamgeving is ge weest de nabijheid van het Beatxixpark. SCHIEDAM, dinsdag. Op het rijwiel pad van de Gerrit Verboonstraat kwam de Rotterdamse bromfietser P. A. van de J. gisteren zo ten val, dat hij een hersen schudding opliep. Bij het passeren van twee naast elkaar rijdende fietsers raakte hij vermoedelijk de stenen band die het rijwielpad van de rijbaan scheidt. De man is in het gemeente ziekenhuis opgenomen. ROTTERDAM, woensdag Op de Al gemene Begraafplaats Crooswljk is van morgen het stoffelijk overschot van dr. M. C. G. de Bruyn ter aarde besteld. Dr. De Bruyn was tijdens zijn leven een ..e-kcncl importeur van machinerieën. Hij behaalde zijn ingenieursdiploma te Ziinch. Daar deed hij ook doctoraal exa men in de economie met staatkundige inslag. Reeds 35 jaar geleden vestigde hij zich in Rotterdam als importeur van machinerieën ten behoeve van de ma rine. maar ook koelkasten, wasautomaten, schrijfmachines, gasfornuizen cn produk- ten van Philips on Erres. In andere landen wordt dit al langer gedaan. Vanmorgen heropende de directie de winkel, die een vernieuwing heeft on dergaan. In tegenstelling tot voorheen worden nu ook tiz wanden benut, om dc verschillende artikelen uit te stallen. (Van een onzer verslag geefsters) ROTTERDAM, woensdag Vanaf van daag verkoopt de zaak van dc Singer ...om ...uw. „„Luu. Maatschappij N.V. aan de Hoogstraat met het nodig ook sportlieden van een andere alleen meer naaimachines, breimachines geloofsovertuiging toe te laten. Zij zullen1— zich wel aan de sfeer, die de vereniging kent moeten aanpassen Andere voorstellen, die uit de leden naar voren zijn gekomen zjjn door het be stuur ter nadere overweging overgenomen. Men wil n.l. de overleden afdeling atle tiek weer tot leven roepen. Ook de oprich ting van eenzaterdagelftal wordt over wogen. Hier zullen leden, die om ver schillende redenen niet op zondag willen of kunnen spelen een onderkomen vin den, MUTATIES In het bestuur vonden verschillende mutaties plaats. Belangrijkste was wel het aftreden van voorzitter F. Bakker die ne gen jaar de vereniging heeft geleid. Dc heer Bakker treedt wegens zakelijke om standigheden af. Zijn opvolger is de heer J. J. Mield. De heren W. Brtining en M. Heijnsbroek stelden bun plaatsen ook om persoonlijke redenen beschikbaar. Zy worden vervangen door de heren Th. de Veth en L. van Duyn. Ook de samenstellingen van verschil lende commissies ondergingen wijzigin gen. De heor P. Lëermaker trad tot de elftalcommissie toe. In de commissie, die het eerste elftal samenstelt hebben nu zit ting de heren J. N. Mazee, H, Bosman cn P. Heijnsbroek. De heer H. Kleinekoort neemt de plaats van de heer P. van der Ploeg als secretaris van de elftalcom missie in. DELFT, woensdag. (ANP). Om de Delftenaron. die op Rotterdams water zyn aangewezen, een smakelijke kop thee of koffie te geven, reikt het Shell Laboratorium aan de Broekmolenweg te Delft (net over de grens van Rijswijk gelegen) nu al ruim anderhalf jaar de helpende hand. Buiten het hek heeft ze een kraan aangebracht, waaruit iedereen die dat wenst dag en nacht Haags drink water kan tappen. Tijdens de watermi sère van enige maanden geleden in Delft profiteerde men wel in bijzondere mate van deze service van genoemde maat schappij en toen nam een in Delft ver- «chijndund dagblad, de ..Delftse Courant", hot initiatief om namens de bevolking van DeUt de directie van de Koninklij ke Shell een blijvend aandenken aan te bieden en haar daarmee dank tr betui gen namens al die duizenden v-> van haar goede diensten gebruik hebben ge maakt. Het initiatief is nu met succes bekroond en aan de gevel van het labo ratorium zal een plastiek in sieraarde- werk worden aangebracht, dat wordt vervaardigd bij de Koninklijke Delfts Aardonwerkfabriek „De Poreeleyne Fles" te Delft, naar een ontwerp van H. J Tieman. Het plartiek stelt voor drie men den met emmers op weg naar de Shell cm water te halen Ze wordt 1,20 meter hoog en een meter breed. Er onder komt eon bronzen bordje met een tekst, waar uit zal blijken, waarom men de plastiek het aanbiengcn. VLAARDINGEN, woensdag. Gister avond zou de veld training bij Fortuna beginnen. Hoewel een aantal spelers aan wezig was, kwam de training door de abnormale weersomstandigheden prak tisch te vervallen. Ook bij VFC bleef de praktische kennismaking met de nieu we trainer. Jans, daardoor beperkt tot enkele handdrukken. Ook nederland behoort tot de 67 landen, die met rond 750 afgevaardigden deelne' men aan het vierde "Wereldveiligheids- congres, dat momenteel in Londen wordt gehouden. De president van dit congres is prins Philip, hertog van Edinburgh, de opening geschiedde de vorige week door de Britse minister van arbeid God- ber. Dit vierde congres de vorige werden gehouden m Rome, Brussel en Parijs heeft zich bezig gehouden met technische en algemene zaken, die de veiligheid voor arbeiders in de industrie en bedrijven be treffen. Voor het eerst werden ook de werknemersorganisaties hierbij betrok ken, omdat het aandeel dat de vakbewe ging kan hebben in het bevorderen van de beveiliging van werknemers, zeer groot wordt geacht. Merkwaardig was het zo vertelde de heer J. Lührs die als een van de 25 ne- deriandse afgevaardigden het Rotterdam se Gemeentelijk Energiebedrijf op het ROTTERDAM, woensdag (ANP), —-congres vertegenwoordigde, dat uit d» ontwikkelingslanden de Wacht, kwam, dat leveranciers van machinerieën uit de westelijke landen niet altijd de nodige beveiliging aantreffen. De verklaring hier voor zijn. de totale andere omstandighe den, bijvoorbeeld klimatologische waar onder gewerkt wordt, die een andere op stelling nodig maken. Het ontbreken van experts in die lan den deed het congres besluiten aan te dringen stappen te ondernemen om ook in de ontwikkelingslanden de nodige bevelling mogelijk te maken. Dc bedrijfsarts van het Rotterdams G.E.B. dr. A. J. Ferburgh, was tydens het congres tot de ontdekking gekomen, dat Nederland op het gebied van de pre ventieve geneeskunde met name van het voorkomen, van beroepsziekten, vooraan staat, maar dat in het algemeen het psy- cologisch klimaat in Nederla'nd nog niet zo ver is als in vele andere landen wat betreft de "beveiliging. In Engeland bij voorbeeld is veilig werken een onderdeel goed werken. Een arbeider kan daar, al is zijn arbeidsprestatie uitstekend, slecht beoordeeld worden, als hij noncha lant omspringt met de veiligheidsvoor schriften. Hij zal dit in zijn beloning be merken en kan er zelfs voor worden ont slagen. In Duitsland moet ieder bedrijf dat meer dan 20 man in dienst heeft, een speciaal opgeleide bedrijfsmspecteur heb ben. Ook in de Verenigde Staten bestaat nauwe samenwerking tussen werkgever en werknemer om tot het minimum aan bedrijfsongevallen te komen. Men stelt zich daar op het standpunt: veilig werken is een produkt, al is 't niet verkoopbaar, In Nederland, aldus dr. Ferbargb, is men gauw geneigd het „stoer" te vinden de beschikbare veillgheidsmiddelen niet te gebruiken. Vooral tn de kleinere be drijven, waar de controle minder inten sief kan zijn, leidt dit tot ongelukken of brokken en zelfs ernstige stagnaties. De overspannen arbeidsmarkt maakt het bovendien vaak moeilijk in deze in Ne derland streng op te treden. Er is het ge vaar van weglopen, „omdat er getreiterd wordt". Dit probleem is vooral een preventief probleem dat bestudeerd wordt bij TNO, de Kema en 't veiligheidsinstituut. De op lossing van het probleem, zo luidde een der conclusies in Londen, is alleen moge lijk in samenwerking met alle betrokke nen en bij aanwezigheid van persoonlij'ke verantwoordelijkheid. De bedrijfsveilig heid is in ons land, zo zeide de hr. Lührs sterk toegenomen, maar kan nog aan zienlijk worden opgevoerd, mits allen die er bij betrokken zijn maar van de nood zaak ervan zijn doordrongen. Hiervoor is veel propaganda en voorlichting nodig en een zoveel mogelijk aangepaste wetge ving. ROTTERDAM, dinsdag. Onder auspiciën van het Comité Rotter dam 1965 zal volgend jaar van 18 mei tot 14 augustus in het bouw centrum een tentoonstelling wor den gehouden onder de naam „Stad in beweging". B. en. w. hebben de raad voorgesteld een krediet van ƒ150.000,voor deze tentoonstelling beschikbaar te stellen, te weten, 70.000,voor dit jaar en 80.000,- voor het jaar, waarin dc expositie zal worden gehouden. Het zal een niet omvangrijke doch wel representatieve tentoonstelling worden over de herbouw en ontwikkeling van de stad, haar haven en omgeving. Het jaar' 1965 werd gekozen, omdat het dan 25 jaar zal zijn geleden, dat de stad ten dele werd verwoest. Rotterdam wil „als het ware in het openbaar verantwoording af leggen over de herhouw en de groei van de stad en het perspectief voor de ko mende jaren". 59 ROTTERDAM, dinsdag (ANP) Bin nen kor! zullen iu Rotterdam besprekingen worden gehouden over de komst van het [Amerikaanse stoomschip „Savanna" naar Rotterdam, tussen een Rotterdamse dele gatie O.I.V, ir. F. Posthuma, directeur van hel gemeentelijk havenbedrijf en een Amerikaanse delegatie, wjarxan onder meer dc Amerikaanse consul-generaal in Rotterdam, de heer Barr v. tVasbum, deel uit maakt. Het onderwerp van gesprek is: welke consequenties zijn er verhouden aan de komst van dit vrachtschip dat door atoom- kracht wordt voortgedreven. Het slaat namelijk vast dat de „Savan na" op 30 september, komende van Ame rika, m Rotterdam zal afmeren. Het schip vaart van Rotterdam naar Antwerpen, waar het op 6 oktober arriveert. In Ant werpen zijn reecis besprekingen over de te nemen veiligheidsmaatregelen gevoerd; de vraag is namelijk; wat gaat er gebeuren als de „Savanna" bijvoorbeeld een aanva ring heeft en de reactor zal worden be schadigd, zodat atoomkracht vrijkomt. In het overleg met de Amerikaanse au toriteiten hoopt men in Rotterdam liet juiste antwoord op deze en dergelijke vra gen te vinden. SCHIEDAM, woensdag. Een hoofd opzichter van de gemeente Schiedam heeft bij de politie aangifte gedaan van het verdwijnen van honderd tegels en zes meter betonband. die lagen opgeslagen bij de speelplaats van de noodschool Geer Vlietscstraat. Advertentie /.Af.) woninginrichting BROERSVEST 64-66 7 ADAT gistermiddag het gemeentebestuur van Vlaardingen vertegenvjoor- 1V digd door burgemeester mr, J. Heusdens, de wethouders T. de Bruïjn en M. H, L. Weststrate, gemeentesecretaris A. Kranenburg en directeur van gemeen tewerken ir. C. Brouwer) minister mr. J. van Aartsen, die was vergezeld van zijn secretaris-generaal en een aantal vooraanstaande functionarissen van dc rijks waterstaat. in het DeitcJiotei had ontvangenwaar het op de Beneltuctunnel aan sluiten de wegennet het hoofdthema van het gesprek was geweest, ging de be windsman het werk ter plaatse in ogenschouw nemen. Op het Westerhoofd stapte het ministeriele gezelschap met mr. Heusden fin zijn kwaliteit van commissaris van de N.V. Beneluw-Tunnel) aan boord van de in opdracht van de ,JVcstum II" de uituoeringsmaatschappü wan de tunnelbouw varende Bruinvis. Het ge zelschap nam de stand van de werkzaamheden op de zuidelijke rivieroever in ogenschouw. Op de foto heeft het gezelschap zich juist aan boord wan de Bruinvis begeven; rechts zien we minister mr. J. van Aaartsen, links (met para- pluie) mr. J. Heusdens. Wederom kunt u in uw vakantie-oorcf rekenen op Hef Rotter- damsch Parool. Gezien het stijgende oantal vakantie-adressen en de werktijd verkorting kunnen wij echter alleen dan beioven dat u uw krant tijdig op uw vakantie-adres krijgt, als u aan de volgende voor waarden voldoet; Tenminste één week vóór uw vakantie onderstaand formulier nauwkeurig en s.v.p. met blokletters ingevuld zenden aan onze abonnementen-afdeling. Het formufier rechtstreeks aan ons kantoor zenden. Dus geen vakantie-adres opgeven aan onze bezorgers. GEEN TELEFONISCHE OPGAVE. Als u weekabonnee bent wilt u dan zo vriendelijk zijn het abonnementsgeld voor de vakantieperiode vóóruit aan de bezorgers te voldoen. DIT AAN ONS ZENDEN Naam abonnee; Huisadres (vaste adres)s VAKANTIE-ADRES Naam abonnee: P las Straat: Plaats: - Provincie: Land: Datum van vakantie: van km Bij Oostvoorne duidelijk vermelden of het recreatie centrum „KRUININGER GORS" is of DORP Oostvoorne. Bij Hoek van Holland eveneens vermelden of het KAMPEER TERREIN of DORP ïs. Voor de vakantïegnngers verblijvende ïn de Kruininger Gors te Oost voorne ligt dagelijks een krant klaar bij de Tijdschriftenhandei op het Gorsplein. Adresseren aan de abonnementen-afdeling Het Rotterdamsch Parool, Westblaak 9Tl.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1