Villawijk Spieringshoek: contrast in Nieuwland b s voor Duitse werf ruim Iets meer werklozen in R'dam Wijziging in BK-laan: rijwielpad verlegd Waar eens de ijsbaan lag! Diamanten bruiloft Aanvaring in Waalhaven Brandstichter hoort een milde eis Oranje Nassau wint van TOP Collecte voor de „Kruis5 -en De gemeente en de kunst HSLEiSH RIJWIELEN ^«prth«ils Ter Braak Burgerlijke Stand EHBO-cursussen in Kethel St. Nicolaasmars van Trekvogels G.A.B.: ARBEIDSMARKT AANHOUDEND KRAP. Wedvlucht van P.V. Union EIS VAN 2 JAAR TEGEN 19-JARIGE GLAZENWASSER OBK-concert in Pr. Beatrixpark Ongeluk met kinderfiets: gebroken been Bouwresultaten MONO PO L E 1 iS I *i dac al lf-i.ii, - 'V (Advertentie LM.) GROTE MARKT 3 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) .SCHIEDAM, woensdag. D« villawijk „Spieringshoek" heeft het gezicht gekregen! Het is tenminste nu al duidelijk te zien hoe dit complex, gelegen tussen de Burg. van Haarenlaan en dc spoorbaan SchiedamVlaardingen, tussen de torenhoge Flat Spieringshoek en de pretentieloze maar aardige openbare A. G. Gerhardschool. bestaat uit comfortabel gesitueerde, riant gemonteerde gro tere vry sta an de-won In gen. .dierenhuizen", zegt het reclamebord, of „villa-tjes", 10 men wB. „Pittig duur", zal de volksmond er wel van maken. Nog is de wijk bij lange na niet voltooid; wel zjjn meerdere woningen al betrokken, terwijl het merendeel In het stadium van de .afbouw verkeert, maar er zijn ook straten die nog dik in de bouw-rommel steken. Doch het is nu al in grondlijnen te zien hoe het complex in de toekomst zal worden, een vriendelijk royaal opgetrokken wijk. Doch de entree tot deze wijk is hièt royaal. En dat zal voorlopig nog wel zo blijven ook, nemen wc aan. Men rijdt er binnen via de Burg. van Haarenlaan over het verlengde van de P. J. Troel- stralaan. Dan ziet men direct aan de rechterkant een wilder nisje. Een dras sig stuk grond met hoog-opgeschoten onkruid. In de plassen en onder het on kruid ligt dan verborgen een verzakte paalfundering, tien jaar geleden gesla gen om een torenflat te schragen, doch verlaten toen de palen uit het lood vie len. DE villawijk Spieringshoek, zoals die ligt aan de voet van de torenflat Spieringshoek (van waaraf deze fo to is gemaakt), met op de voor grond. het stuk van de voormalige ijsbaan, en daarachter de Laan van Spieringshoek. Rechts de acht vier kante „villa's van Baron" aan een open terreintegenover de Willem de Zwijger-ulo H. Geheel rechts de A. H. Gerhardschool. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM, dinsdag Er ïs sprake van een kleine staging van de arbeidsreserve. Een normale stijging, die voor de maand au gustus uict vreemd is. Wc vernemen dit op het gewestelijk arbeidsbureau. In juli waren er 506 werklozen geregistreerd, eind augus tus waren het er 670. Ook de vraag naar arbeidskrachten is iets gedaald, hetgeen evenmin abnormaal is voor de oogstmaand. Inmiddels is het aantal Spanjaarden, dat in Rotterdam werkt, gestegen tot 2500. van wie cr rond 2000 in de stad wonen. Maandelijks ''omen cr nog steeds Spanjaarden op het Centraal Station in Rotterdam aan. Vanuit dit „opvangcentrum" (Utrecht is de op vangplaats voor de Italianen) worden de Spanjaarden over Nederlandse be drijven gedistribueerd. Een klein aantal blijft in Rotterdam achter. Opvallend is het verschijnsel dat de Spaanse werknemers, over wie men in vele gevallen zeer goed te spre ken fs, zich langzamerhand wat meer gaan verspreiden over de Rotterdam se bedrijven. Wanneer een Spanjaard eenmaal van zijn jaar-)contract af is, mag hij een andere werkgever gaan zoeken. Dit gebeurt dan ook nogal eens. Ook komt het voor, dat landgenoten van de in Rotterdam werkende Span jaarden, die elders een werkgever heb ben gevonden, na beëindiging van het contract naar Rotterdam komen. De meeste Spanjaarden die nu nog in ons land arriveren zijn bestemd voor de metaalsector. Van de 2500 in Rotterdam werkzame zuiderlingen zijn er circa 600 in de bouw werkzaam en ongeveer 400 in dienst van de gemeente Rotterdam. _Het (bona fide) Westduftse scheep uit Hamburg,, dat onlangs heeft ge tracht zeer vakbekwame werknemers te werven, is er in geslaagd een klein aantal Rotterdammers, maar een veel groter aantal Amsterdammers over te halen voor 250 gulden per week in Hamburg te komen werken. Naar we vernemen is bet niet waarschijnlijk, dat de werving, die op EEG-gronder mogelijk was, zal doorzetten. SCHIEDAM, GEBOREN: Francina C. d.v. F. van der Pol en P, H. F. Hen driksSikko z.v. S. Gerkcma en W. van Voorst; Arie P. z.v. H, Lussouburg er A. P.- Zevenbergen; Irma d.v. W. var GJggelen en H. C. F. Kou wonhoven, Christina V. d.v. J. A. van Renswoude en F. Sjoerdsma; Eduard J. z.v. A. H. de Raaij en J. E. van Zuijdam; Stefanie d.v. d. Overdijk en C. M. Tulling; Mari- ?¥..z,v- w- Jansson en G. F. Sloof: ^dRh C. M. d.v. J.. G. van Raaü en C. ni. M, van der Avoird; Eduard C. z.v. C. J. G. Vink en H. M. M. Tromp; Rudi 2.v. v. W. Janssen en G. M. Scholten; Silvia c. d.v. W. G. Ooijkaas cn C. van W'jnen; Johannes A. z,v. J. A. A. van Y^en en C. A, M, Klein; Ignatius z.v. W. landsbergen en R. M. de Maat;' tbeodora W. E. d.v. N. Hagers cn G. E. Grotenbreg: Annette G. d.v. T. C. Leeu wendal en A. J. van der Bank; Made- d.v. A, Verdam en M. J. van Gutpieusden; Johanna T. L. d.v. A. P. n £?n en Krljnen; Antonius A. B. M 2.V. F. J. U. van den Broek en J- B- A. Gijsbcrs. OVERLEDEN: S. J. Wesriorp. 86 j„ weduwe van Leeuwen; P. dc Waard. I- L. do Ruiter. 71 j.: E. fvl. Jung. •s J- wed. van Ouwons'- M. Krabben- dat", 78 j. DIT is het laatste u-at er nog over is van de voormalige Schiedamse- weg in 'Nieuwland. Het wegdek is al gedeeltelijk weggebroken. De weg ral vervangen worden door hel daarnaast liggende sierlijke -voet gangers-bruggetje, dat over een heel lange singel komt te liggen, reikende van de flat Spieringskoek tot aan de Nieuwe Damlaan. Dan zal de Schiedamseweg afgegraven zijn en verdwenen. Ter oriëntatie: geheel rechts de A. H. Gerhard- kleuterschool, met daarachter nog net zichtbaar de oudere huizen aan de roormaiige Schiedamseweg. SCHIEDAM, woensdag - Het echt paar F. W. Etman en mevr. M. p. Et- man -Wijzenbrook, wonende aan de Geervlietsestraat 25 hoopt zaterdag 12 september het diamanten huwelijksfeest te vieren. Het zijn beide geboren en getogen Schiedammers, die altijd in onze stad zijn blijven wonen. De heer Êtman is geboren op 2B febr. 1682 en zijn vrouw op 12 dec. 3883. Zij hebben elf kin deren gehad, dertig kleinkinderen en nu zijn er al zes achter-kleinkinderen. Ge zien de hoge leeftijd laat de gezond heidstoestand wel eens iets te wensen over. Dat zal niet verhinderen om de diamanten bruiloft zaterdag opge wekt te vieren met een bijeenkomst in de feestzaal van de Goede Havenkerk, nadat 's morgens een bijzondere mis is bijgewoond in de H. Hartekerk. SCHIEDAM, woensdag Ook Kon. Ned. Ver. EHBO in Kethel gaat beginnen met de cursussen voor Eers te Hulp en wel voor beginners oj maandag 21 september en voor gevor derden op donderdag 24 september, aanvang 8 uur. De cursussen worden gehouden in het voormalige Raadhuis aan de Schiedamseweg in Kethel. In schrijving kan geschieden op 14 sep tember in het Raadhuis van 8-9 uur of bij de bestuursleden de heer A. Jong ste, Schiedamseweg 58 of mevr. M Nefkens, Fr. Haverschmidtlaan 52. SCHIEDAM, woensdag - De Wandel sportver. „De Trekvogels" te Schei- dam organiseert ook dit jaar weer, voor de 17 e maal de Sint Nicolaas-wan- delmars en wel op 21 en 22 november. Het batig saldo zal bestemd worden voor de Stichting Sporthal Schei dam. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. De toestand op de arbeidsmarkt kan worden aangeduid met een term uit het verslag van het Gewestelijk Arbeidsbureau ^aanhoudend krap", In het rayon Nieuwe Waterweg Noord (Vlaardingen en Schiedam) liep de arbeidsreserve verder terug en nam het aantal aanvragen toe. Het reservoir in Vlaardingen is tot de bodem uitgeput, alléén in Schiedam kan deze nog teruglopen. Het rayon Maassluis vertoont een lichte staging van het aantal werklozen, maar deze is te wyten aan jongeren, die net van school komen. Volgens de (nu al zoetjes-aan weer verjarende) plannen van de gemeente zal hier alsnog een flatgebouw boven op geplaatst worden, doch dan vrij laag. Maar wel met een uitschieter tot grote hoogte erbij. Want die „toren" heeft stedebouwkundig gezien een be langrijke. functie, n.L als visuele „af sluiting" van de P. 3, Troelstralaan. Via de Laan van Spieringshoek. komt men dan in de wijk. Grappig is, hoe de wijk eigenlijk in tweëen wordt gesplitst door de bebouwing aan twee dwars wegen, de Van der Falmlaan en de Van der Leeuwlaan. Aan deze Van der Leeuwlaan ligt ook zijdelings het lage en langgerekte gebouw van de Willem de Zwljgcrschool II voor ulo, die met de lange zij-kant ligt aan een open terrein. T6ii nog een kaal veld (hoewel sierlijk), maar volgens plan za] hier een boom-beplanting komen. Aan de overkant van het veld liggen dan de langzamerhand in Nieuwland wel beroemd geworden acht pllledoos vormige villa's, die als eerste wonin gen daar z(jn neergezet door de firma Baron. De Nicuvvlanders spreken nog steeds met ontzetting over de kost prijs van bijna één ton! De oostelijke afscheiding van dit plein èn van de wijk wordt gevormd door wat eens de Schiedamseweg was. maar thans de Van der Duyn van Maasdamstraat heet. Deze straat buigt zich om de nu a! „gevestigd" aandoen de gebouwtjes van dc A. H. Gerhard- school en loopt ook langs de oudere woningen bij dc spoorbaan. Hoewol van een totaal andere bouwstijl als de nieuwbouw, detoneren deze woningen toch niet. Vriendelijke villa-achtigc hui zen. Vergeleken bij de pilledozen van Baron zijn de andere woningen in de wijk niet zó duur. Ze staan dan ook meest twee-onder-een-kap cn zijn ge bouwd door het Bauwconsortium N. Kloppers en Zoon N.V., N.V. Aannc- mingsbedrijf Van de Wetering en Van Dalen en H. Hooghart en Zoon. Aan de Kapeyne van de Coppellolaan is het Aannemingsbedrijf H. van der Kraan uit Kethel nog bezig met bouwen. Grappig is de straatnaamgeving. Twaalf jaar na het begin van de bouw van Nieuwland kreeg de Ge meenteraad op een avond het helde re idee dat de tot nog toe in Nieuw land gebruikelijke pompeuse naam geving, ontleend aan moderne staats lieden, maar dan compleet met alle titels en voorletters toch wel erg on- practisch en uit de tijd is. Die zijn nu versoberd. Vandaar dat de stra ten in villawijk Spieringshoek kaal zijn gehouden: „Van der Leeuwlaan", zonder meer. Ironisch is wel dat nu de straten tussen de woningwetwoningen in Nieuwland, waar dus de gewone ihan woont, zijn voorzien van pompeuse en complete namen, terwijl wijk Spie ringshoek. waar deze deftige naam geving niet zou misstaan, heel pro gressieve simpele nanien heeft. Op hetterrein in de Nïeuwlandse polder, waar precies tien jaar geleden voor het laatst nog is geschaatst op de laatste (jsbaan van Schiedam, (in de blubber ligt nog de roestige centrale lichtmast van de ijsbaan) is nu een nieuwe stadswijk verrezen, fraai van aanleg. Een plezierige afwisseling met de rest van de houw in Nieuwland. De daling van 103 naar 84 is een ge trouwe afspiegeling van het beelc van vorig jaar echter op een lager ni veau (1963: 234 in juli, 148 in augustus). De werkloosheid van vrouwen nam toe van 28 naar 57 gevallen (in 1963 van 20 naar 56). Oorzaak is ook hier het grote aantal meisjes, die van school zijn gekomen. Een specificatie van hel' aantal werkoosheidgevallen laat zien, dat deze alleen onder wrijvlngswerkoos- heid en minder-geschikten zijn te rubri ceren. De daling van de arbeidsreserve werkt door in alle beroepsgroepen. In de bouwnijverheid bijvoorbeeld met zé ven man, bij het met-varend verkeers- personeel met vijf, in de metaalnijver heid met negen en bij het handelsperso- neel vier. Alleen de groep kantoorper soneel wijkt hiervan af. De meeste jon geren laten zich hier n.l. pas na de vakantie inschrijven. Zij vormen ook de hoofdmoot yande 25 werklozen (vorige maand 16) in het rayon Maassluis (om vat ook Maasland, Rozenburg en Hoek van. Holland). Bij de vrouwen „steeg" de reserve van vier naar zes. In Zuid-Holland liep de reserve ook op, een tendens die tegenovergesteld is aan de landelijke. Dc plaatsing van pas ingeschreven jongeren en de veel werkkrachten vragende oogstwerk- zaamheden drukken de cijfers. jfuiislanti Het G.A.B.-Nieuwe Waterweg-Noord zit nog met een paar ontslagaanvragen van mensen, die op een Duitse werf in Embden willen gaan werken. Over bet algemeen heeft deze wervingsaktie (nog) weinig weerklank gevonden. Dit ondanks de gunstige arbeidsvoorwaar den. Verdient een vakman hier f 2,35 30% prestatietoeslag in Duitsland ligt dit uurloon op DM 3,87 en per 1 oktober zelfs op DM 4,11 (de prestatietoeslag inbegrepen). Daarbij komt nog een scheidingstoclage van DM 75 per weck, waarvan de arbeider alleen z\jn maal tijden moet betalen. De kosten hiervan zijn niet hoog, een warme maaltijd kost de man 95 Pf. Bij het GA.B. houdt men er reke ning mee, dat 'n afwijzing van de aan vrage niet gemotiveerd kan worden door de ligging over de grens alleen. Door de E.E.G. is de markt nu een maal verruimd. De beslissing in deze zaak zal echter consequenties voor vol gende aanvragen hebben. De komende weken zal men de knoop doorhakken. Overigens blijft de vraag naar bui tenlanders groot. Bedrijven van aller lei grootte en uit verschillende lakkei willen het experiment wagen. Ande ren, die al langer op de markt warei zetten dit op uitgebreider schaal voort. Van één ding heeft men echter moeten afzien: het aantrekken van vrouwelijke buitenlanders. Op Maltha en in Turkije bleek geen belangstelling onder de vrou wen te bestaan voor een baan in Ne derland. SCHIEDAM, woensdag, De P. V. Union nam met 386 duiven deel aan de wedvlucht uit Vilvoorde, afstand 112 km. Eerste duif binnen om 15.55 uur; laatste.prijsduif om 16.30 uur. Uitslag: J. Wenteler 1, 5, 15, 23; W. Kerkhoff 2, 3, 7. 8, 10, 18, 19, 20, 22; A. Heeren 4; W. v.d. Hoeven 9; E. Rokers 11; C. Ver boom 32, 13,; E. Sebrechts 14: J. Ben- ninghof en Co 16; H. v. Gogh en Co 17; C. Verlinde 21; C. v. Saus 24; J. v. Leeuwen 25. De postduivenhouders kunnen don derdag a.s. van 19—20,30 uur inkorven voor de nationale wedvlucht, vanuit Parkstone in het clubgebouw aan de Boterstraat. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De Offi cier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank heeft gisteren tegen de gla zenwasser A. J. 1L (19) een gevange nisstraf van twee jaar met aftrek ge- eist. k Hem waren vier inbraken ten laste gelegd. In totaal had hij er, echter 24 gepleegd. De buit van de vier inbraken bedroeg ƒ800. Als glazenwasser had hij een goed overzicht over de objecten waar hij in brak. Zijn raadsman merkte dan ook op: „Hier heeft duidelijk de gelegenheid de dief gemaakt". Verdachte vond dat alles zo makke lijk was gegaan. „Als ze me bij de eer- ste keer al hadden betrapt, was het nooit zo ver gekomen." Het geld maak te hi; op in café's on bioscopen. Hij was totaal op drift geraakt, toen kortelings zijn stiefvader was overle den. Uitspraak donderdag 22 september. EEN voorbeeld van de bouw in de wijk SpieringshoekDeze wo ningen liggen aan de Van der Leeuwlaan. SCHIEDAM,woensdag Het con cert dat het Harmonie-orkest Oefening Baart Kunst zondag 6 september zou gei en in het Pr. Beatrix-park, kon we gens de regen geen doorgang vinder,. Hel concei-t, met hetzelfde program ma zal nu zondag 13 september plaats hebben, op de zelfde plaats van 3 5 uur. BIOSCOPEN Passage: 2 en 8.15 uur: „Mogen zwijgen?" Monopole: Alleen 8 uur: „Goliath en de gemaskerde ridder". APOTHEEKDIENSTEN Apotheek Rembnuidt. Hembrandüaan 5. DIVERSEN Arcade: 8 uur: Natuurgenot in Huis. Lezing. (Advertentie LM.) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag - Uit lierdes- verdriet was de Schiedamse kopersla ger A. B. (33) zo ver gekomen, dat hij naar de woning van zyn vrouw, waar van hij gescheiden leefde, trok om te proberen deze in brand te steken. Dc president van de Rotterdamse recht bank was over zijn handelswijze aller minst te spreken. De officier van justitie toonde toch wel begrip voor B's moeilijkheden. Hij eiste een gevangenisstraf van tien maan den met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk. B. had uit minnenijd zijn echtgenote al eens afgeranseld. In de nacht van 30 april dronk hij veel, waarna hij in dz richting van de woning in de Kreupe,- straat in Schiedam verdween. In de woning goot hij benzine over het vloer kleed en stak het daarna met een «as- aansteker in brand. Het vuur kon weer snel A-arden ge blust, waardoor ook de aangrenzende zeer oude woninkjes konden worden' gered. Momenteel is B. wettelijk van zijn echtgenote gescheiden. Uitspraak over veertien dagen. ROTTERDAM, dinsdag - Gistermor gen vond in de Waalhaven een aan varing plaats tussen het Duitse kust vaartuig Hinnerk, 424 brt, geladen met koper en het Nederlandse sleepschip Damcn 136, 2988 ton, geladen met su perfosfaat. De Damoo 136, gesleept door de Fin land van. Stoomsleepöienst v.h. P. Smit jr, kwam van Waalhaven 6 en ging naar Waalhaven RKC aan de Heyplaat De sleep was ter hoogte van Waalha ven boei 23 gestopt om het overige scheepvaartverkeer voor te laten gaan. Tussen de sleep en de Waalhaven NZ voer het m.s. Koncalli, richting "Waal haven NZ. De Hinnerk kwam van de rivier en wilde tussen de Roncalli en de Damco 136 door naar Pakhuismeesteren in de Waalhaven varen. Door een manoeuvre van de Roncal li kwam dit schip dwars voor de Hin nerk te liggen. De Hinnerk trachtte door bakboord roer te geven en volle kracht achteruit te draaien een aanvaring te voorkomen, doch liep door het trekken van de schroef stuurboord uit en liep nagenoeg stevelings in de stuurboordzij de ter hoogte van ruim 5 van de Damco 136. De Hinnerk kreeg in de voorsteven een deuk. Van de Damco 136 werd het bestek over een lengte van 1.25 m naar binnen gedrukt. Door 't binnendringen de water werd de lading van het ruim beschadigd. Nadat eerst door een pompboot assistentie was verleend, is het schip naar de Waalhaven RKC ge sleept, waar het is gelicht tot de averij boven de waterspiegel was. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Gister middag is de 7-jarige scholier Gert Abma uit de Rösenermanzstraat, toen hij liep op het voetpad, gelegen tussen genoemde straat en hei speelveld ten westen van deze straat, aangereden door een 9-jarige jongen, die op eeu kinderfiets reed. Met een gebrokr:, lin ker onderbeen is de jongen naar het Bergwegzïekenhuis vervoerd. VLAARDINGEN, woensdag. - In au gustus zijn in Vlaardingen 55 woningen klaar gekomen, één huis werd ge- sloopt. Er zijn op het ogenblik 1319 huizen in aanbouw. In het totaal is het aantal woningen dit jaar vernvn- derd mt 18. Dit is te wijten aan de sloop van 173 huizen. 1 Een beeld van de wijziging van het profiel van de Burg. Knappertlaan tus sen de Thomas a Kempisstraat en de Nieuwe Haven, waar kortgeleden zo veel deining over is geweest, omdat de wethouder van Gemeentewerken wat voorbarig is geweest met het omhak ken van bomen langs de laan. Er is een verhoging aangelegd van één meter breed, tussen de drukke rij weg en het rijwielpad. Dit pad is dan nog iets verbreed en het trottoir daar entegen sterk versmald. Dit is gedaan om een betere en vooral veiliger af scheiding te krijgen van rijweg en rij wielpad. De profielswijziging (die ook aan de overzijde van de BJK.-laan van gelijke aard is) Is dus weinig ingrijpend geweest. Doch er moest een aantal bo men voor wijken, en dat heeft kwaad bloed gezet. De bomen in de achtertuin van het aangrenzende pand (de Bank van R. Mees en Zoonen) blijven voor een*groen accent- zorgen, doch aan de andere kant van de weg is Garage Uni que er kaal bij komen te liggen, wat daar wel niet betreurd zal worden. Het wegdek van dé rijbaan (géén flesse- hals, want even breed als anders) zal overigens geasfalteerd worden, doch dat moet nog gebeuren. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingen, woensdag - Het eerste team van Oranje Nassau heeft zater dag een kleine 7-6 overwinning op het Rotterdamse TOP behaald. De wijze waarop deze tot stand kwam getuigt echter van een sterk moreel: een 5-1 achterstand werd in een overwinning omgebogen. De Rotterdammers waren in het begin op het gladde veld net iets sneller. De aanvallen van O. N. misten kracht en van 1-1 kon TOP al gauw naar 5-1 springen. Na de rust ging 't vlotter bij de Vlaardingse hand ballers. Het werd nog 3-6, maar O.N. maakte gelijk en greep twee minuten voor tijd via een benutte strafworp, de winst. I VLAARDINGEN, woensdag, De samenwerkende plaatselijkeKruisver- enigingen gaan weer collecteren. Van 14 tot en met 25 september gaat men weer met intekenlijsten rondDe op brengst is speciaal bestemd voor de uitbreiding van de gebouwen van de drie verenigingen. Iedereen, die wil meewerken kan zich aanmelden bij het secretariaat Van Hogendorplaan 104 a, tel. 4211. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag De gemeente heeft twee beeldhouwwerken beide van Belgische kunstenaars, aan gekocht. Een jongensfiguur in brons van Jean Decocn zal een plaalskrljgen voor de bouten school aan de Floris de Vyf- dclaan b|j de ingang van de Westwük, „De treurende vrouw" van W.Kreltz eveneens in brons komt op de begraaf plaats aan het Emaus te staan. Ondertussen is de commissie voor beeldende kunsten ook weer begonnen met haar werk. De komende maanden zullen dr{e tentoonstellingen in de Vis- bank worden gehouden. De eerste be gint op 18 september en duurt tot 5 ok tober. Het zal een expositie zyn van werk van tien gouachisten. Er is werk te zien van Gerrit Benner, Theo Bitter, Christiaan de Moor, Jan vau Heel, Lei Molin, Johan Haanstra, Hendrik van der Spoel, Perdok', Jaap Wagemaker en Jan Homan. Op deze tentoonstelling volgt die van werk van de Rotterdamse graficus Ed van Zanten, deze duurt van. 16 oktober tot 2 november. Daarna start een expo sitie met schilderijen van Bob Zijlmans. Hoogstraat 2 Schiedam - Tel. 6 88 08 dond. 2-8 za.naeht 12 u. Jonge meisjes cn jonge mannen bjjeen.... een bron van avontuur en gevaar. DE VRUCHTEN ZIJN RIJP vry.zat. 2,1,9.15 zond. 7, 9.25 u. ma, geen voorst, di. 2, 8 uur. wo. 2, 8 uur. De populaire CLIFF RICHARD, begeleid door o.a. THE SHADOWS slaat in. deze film alles! Zijn vrou welijke partner CAROLE GRAY danst dat de splinters er af vliegen THE YOUNG ONIS zo. matinee 2. 4.15 uur. Een handvol helden trotseren het Nazi-leger. ONTSNAPPING ONDER SPERVUUR

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1