Verdeling woonruimte volgens puntenstelsel 2* C J. A. Bruin 10 jaar in de Beursfoyer ƒ59.50 Doorstroming' doorbreekt het systeem Optiek Argus moderniseert Jubilarissen bij „Graauwe Hengst" Limburgia bij Hermes-DVS De strijd rond de korven /SB Wie heeft iets verloren? De Mol Jansen Bekendmaking If. en W. Bij Bureau Huisvesting in werking nubeduidend goedkoper SW-Xerxes op het kasteel Huisvrouwen uiet naar de Brandweer Burgerlijke Stand Doorstroming Belemmering Vlag in top op R.-k.-kerk Onze profs „De nieuwe typiste" door Othello Glazenwasser met tapvergunning Binnenbrandje snel bedwongen Opbrengst collecte Kankerbestrijding nu... beduidend goedkoper Jongen met voet tussen spaken Geld en sieraden uit tuinhuis je gestolen H00GTEZ0NNEN Yoor sanering bestemd huis uitgebrand Oude man dahloos 1 DRONKEN MATROOS SCHOPTJI RUIT m Auto's botsen Rij oversteken aangereden Groot visconconrs JKgfl Advertentie IM.) Morgen een ééndaagse aanbie ding van de grootste mode- troer van dit najaar... dames- blouses met kanten stroken voorkant. Blouses, die In alle collecties van toonaangevende huizen voorkomen... zo uiterst fijntjes en elegant, vooral onder mantel pakjes en tailleurs. De meest gewilde blouse voor het komende seizoen, een prach tige kwaliteit Trfcot-Enkalon, fmakfce/fjk was baar en n/et strij ken). Met lange mouwen en een weel de van smetteloos witte kant op voorpand en manchetten, (of in zwarte uitvoering,). Dere grote modeblous«;colIec- tieprijs 16,95, koopt U morgen, slechts één dag, voor nog géén acht gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Tricot Enkalon blouses, In de maten 38 t/m 66, In wit en zwart. Cifn tel. of schrift, bert. SVV speelt zondag de semi-derby te gen Xerxes op het Sparta-kasteel. De rood-gToenen zullen het niet makkelijk krijgen daar de Xerxanen in deze com petitie nog wat goed te maken hebben b|j hun aanhang. SW zal met "beter aanvalsspel voor de dag moeten komen willen ze winnen. Maar doelman Van der Velde en verdediger Pim Visser spelen nu in een liun vertrouwde omge ving. SVV 2, dat tegen Feyenoord prima partij gaf en pas op het laatst het hoofd moest buigen, ontvangt zaterdagmid dag om 3 uur in Harga Go Ahead uit Deventer; het zal er spannen. Het SVV-Jeugdteam gaat een zware "wed strijd tegemoet tegen Fortuna '54 in Geleen. SVV 3 speelt bij ADO 3 en het vierde elftal ontvangt zondagmorgen om 10 uur Schiedam 2, voor een derby. SCHIEDAM, vrijdag. Het bezoek dat de Vei', van Huisvrouwen te Schie dam donderdagmiddag 24 september aan de brandweerkazerne zou gaan brengen, kan niet doorgaan. Zo verzocht het bestuur ons te willen mededelen. De brandweer heeft het namelijk te druk om dit bezoek voor te bereiden. SCHIEDAM Geboren: Egbert R. zoon van -E. Westerveld en J. van Heest; Jo landa, dochter v. M. Goudzwaard en T. Xorte- Jand; Johanna M. M. d. v. L. Clausing en C. T. M. Klapdoor; Martin us z. v. A Slinger land en G. van GeijL Overleden C a .W -Hetjnsbroek. 8? jr W H Frein, 25 jr BIOSCOPEN Passage: 2 en 8.15 uur: „Veel liefs uit Moskou". Monopole: 2, 7 en 9.15 uur: Samson te gen de piraten". APOTHEKERSDIENSTEN Apotheek: Nieuwland, Dr. Wibaut- pletn 17. SCHIEDAM, vrijdag Bij het Bureau Huisvesting in Schiedam is geruime tijd geleden een nieuw systeem in toepassing gekomen voor de toewijzing van woonruim te via dit bureau. By dit z.g. „pun tenstelsel" worden zoveel mogelijk de factoren, welke by de beoorde ling van de omstandigheden van de ingeschreven woningzoekende een rol kunnen spelen, met objec tieve punten gewaardeerd. Nu dit stelsel enige tyd in werking is, ach- ten Burgemeester en Wethouders het blijkens een officiële bekend making nuttig hieraan meer be kendheid te geven. Ook om de aan dacht op enkele factoren te vesti gen. Een van de voorwaarden is uiteraard dat de Ingeschrevenen bij het Bureau Huisvesting zullen moeten aanvaarden, dat zü, die het hoogste aantal punten, hebben, ook de meeste voorang krijgen bij de toewijzing van een woning. Ditzelfde geldt voor de huiseigenaren, wier eigen voorkeur slechts dan kan lelden, wanneer dit een gezin betreft, waaraan een vrijwel gelijk aantal pun ten is toegekend als aan de kandida ten, die door het Bureau Hulsvesting voor de desbetreffende woning zijn op gegeven. Op de loyale medewerking hieraan van de huiseigenaren wordt ge rekend. De voornaamste factoren die in over weging worden genomen bij het toe kennen van punten zijn: de grootte en de samenstelling van het gezin; de beschikbare woonruimte, met berekening van het tekort; sa menwoning or inwoning; het ontbreken van keuken, stookgelegenheld, medege bruik W. C„ e.d.; Toestand van de wo ning; geneeskundige indicatie van de G.G.-en GJ>.; datum van inschrijving; voor ongehuwden en gehuwde Inwonen de de gezamenlijke leeftijd van het a.s echtpaar, c.q. het echtpaar, even tueel de leeftijd van kinderen Inbegre pen. (voor de Jaren boven de geza menlijke leeftijd van 53 jaar worden extra punten toegekend); voorts socia le en morele indicatie enz. Bij de toewijzing van bejaardenwo- ningen, die nog steeds schaars zijn, worden in hoofdzaak in aanmerking ge nomen de leeftijden (bóven 65 jaar al léén, of 130 jaar samen), de overtolli ge woonruimte, de verklaring van de G. G.- en GD, en verder bepaalde omstandigheden, die toewijzing kunnen rechtvaardigen. Uiteraard zijn er factoren, waarbij het aantal toegekende punten slechte een ondergeschikte rol speelt. Onder meer suilen zU, die een grote of goed kope woning vrijlaten, een kleinere, resp. duurdere woning kunnen betrek ken, ook al te hun geval met minder punten gewaardeerd. Door deze door stroming wordt immers bereikt, dat gTotere of goedkopere woningen vrijko men, geschikt voor de grotere of min der draagkrachtige gezinnen, welke daaraan de meeste behoefte hebben. Overheids-personeel, daaronder be grepen leerkrachten in dienst bij het bijzonder onderwijs, dient, wanneer het algemeen belang dit vordert, voorrang te hebben. Voor de jeugdigen, d.w.z. zij, die samen jonger zijn dan 54 jaar, leeftijd van kinderen eventueel inbegre pen, blijft de regeling van kracht, dat zij uitsluitend in aanmerking ko men voor z.g. „minder aantrekkelijke": woningen of voor inwoning. Ook hier-, bij wordt het puntenstelsel toegepast voor zoveel het zelfstandig verhuurde woonruimte betreft. „Vestigingen" van elders worden in* concreto beoordeeld, waarbij de afstand van de woonplaats tot de werkgemeente de belangrijk ste factor uitmaakt. Er wordt op gewezen, dat het hebben van huurschuld en een slechte wijze van bewoning voor het toewijzen van een andere woning een ernstige belem mering is, ook al is het geval met een hoog aantal punten gewaardeerd. Onder de aandacht wordt gebracht,' dat veelvuldig bezoek aan het Bureau Huisvesting geen enkele invloed kan hebben op de toewijzing van een wo- ning. Het aanvragen zelf van een be paalde woning geeft geen enkel recht op toewijzing ervan. Nogmaals wordt er op gewezen, dat men zich met eventuele klachten om trent de woningtoewijzing of werkwij ze van het Bureau Huisvesting schrif telijk kan wenden tot de Huisvestings- Commissie; Brieven te adresseren aan het Stadhuis. (Advertentie LM.) (Advertentie IM.) Dit is géén aanbieding die U een tweede keer kunt verwachten... want kocht U ooit een dames parapluie... een pencil voor nog géén zes gulden? Morgen'koopt U deze pencils... omdat wij In een regenland wo nen en altijd aan regen denken, óók als wij met vacantle gaan. Pencils Uit 'de prijsserfes van 10 tot 12 gulden, met stevig binnenwerk, dubbele, sterke baleinen, overtrokken met prachtige cmbré-dessin? en met modieuze knop uit een stuk. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze dames para- plules pencil model, in fraaie ombré-desslns, compleet met Mm r) 'foudraal, Géfn t«f. of schrift. hil. SCHIEDAM, vrijdag. Opiiek Arirus aan de Oranjestraat heeft gistermiddag met een druk bezochte receptie de ver grootte en gewijzigde zaak heropend. Niet dat de uit 1952 daterende vorige inrichting (toen de Oranjegalerij werd geopend) ai verouderd zou zUn, maar de heer J. Wtfganö, die vijf jaar ge leden de zaak overnam, meent dat hjj de clientèle de moderne „open verkoop"- methode met de „keuze vrije uitstal ling moest bieden. De bril-monturen niet langer In Iaden doch overzichtelijk langs de wanden geëtaleerd. Door een scheidingsmuur af te bre ken, de toonbank te verplaatsen en een trap weg te werken, werd een dubbel zo grote verkoopruimte verkregen. De firma Winkel uit Ridderkerk heeft ver der gezorgd voor een modern-efficiente, rustige, maar toch ook warme aankle ding. De klant kan zo zélf een keus doen, uit liefst 1.700 modellen! Maar als zo dat kiezen te moeilijk wordt (vooral bij de ouderen) dan staan nog altijd vier pastafels beschikbaar, waar men er rustig over kan praten. Enkele nieuw tjes: de oude „goud-omrande" bril is weer terug, maar dan in een aangepaste doublé uitvoering. De „big boss" zwaar- omrande bril begint er weer uit te ra ken, nu krijgen ae heren-monturen een bescheiden versiering. Brillen zijn de hoofdzaak, maar de foto-afdeling is, anders opgesteld, ge- handhaafd. SCHIEDAM, vrijdag Op de in aan bouw zijnde katholieke Johannes de Doper-kerk aan de Mgr. Nolenslaan in Nieuwland werd gisteren de vlag uit gestoken, als teken dat het hoogste punt was bereikt in de bouw. Bij deze kerk zullen, behalve een pastorie voor de huisvesting van meerdere geestelij ken, ook een jeugd- en een sociaal cen trum komen, gelegen rond een pleintje. Met de drie aangrenzende scholen, een ulo-, een huishoud- en de nieuwe tech nische school wordt zo een katholiek centrum in Nieuwland gevormd. SCHIEDAM, vrjjdag. Drie leden van het personeel van de Distilleerde rij „De Graauwe Hengst", de heren J. Weyers. J. de Lange en C. Beljaars hebben het zilveren jubileum bij del distilleerderij gevierd. Tijdens een ge zellige bijeenkomst in „De Bron" met leden van de directie en chefs, echtge noten en familieleden, collega's en vrienden zijn zij flink In het zonnetje gezet. Staande voor de aardige en zeer toe passelijke versiering heeft namens de directie de heer drs. C. H. Kleipool hen hartelijk gelukgewenst en de dank van de directie voor de trouwe dienst overgebracht, welke woorden verge zeld gingen van een cadeau onder cou vert. Drs. L. A. v. d. Jagt had een meer persoonlijk gericht woord van hulde voor de drie jubilarissen. Voor de heer Weyers, die als vertegenwoordiger een grote populariteit geniet by de klan ten, voor de heer De Lange die in zijn kelder-pakhuis de machines heeft zien komen en voor de heer Beljaars die als echte Schiedammer „een grote voorliefde voor het Maaswater" heeft. De heer Van der Jagt reikte hen ook de medailles en diploma's, door het Centraal Gedistilleerd Bureau toege kend. uit. Namens het personeel heeft de heer Foist enkele geschenken aangeboden. SCHIEDAM, vrijdag. Herin es- DVS ontvangt zondag om 2 uur in Har- ga de ploeg van Limburgia. Dit brengt in herinnering dat vorig jaar, toen Her mes zeer matig was gestart in de com petitie, de eerste van een zeer lange reeks van overwinningen werd be haald juist op Limburgia en nog wel In Brunssum. Nu het Hermes in de nieuwe compe titie wederom niet voor de wind gaat, wordt er maar op gehoopt dat de ko mende wedstrijd, maar nu thuis, de ommekeer zal brengen. Want afgelo pen zondag heeft Hermes toch geen slechte wedstrijd gespeeld tegen het sterke Heimandia. Er zat winst in, maar het is anders uitgepakt. De grote wedstrijd zal worden voor afgegaan door het competitie-duel Her mes 2 NEC 2, aanvang 12 uur. De Hermes-Jeugd, goed van start gegaan met een overwinning op ZFC, ontvangt zaterdag om 4.15 uur de jeugd van EDO in Harga, wat weer winstpunten kan opleveren. Hennes 4 speelt zondag om 10 uur in Harga tegen DCV 3; het derde elftal is vrij. SCHIEDAM, vrijdag, De Toneel vereniging' „Othello" geeft zaterdag 19 september in Musis Sacrum een opvoe ring van het blijspel „De nieuwe ty piste" van Q. Hersman. De regie be rust bij Piet de Kaper. Aanvang 8 uur. Advertentie l.M.) woninginrichting BROERSVEST 64-66 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Het is geen gala-avond geworden. „Tien jaar is ten slotte niets", zei de heer J. A- Bruin. N.O.A.D, en T.S.F. hebben tegen elkaar getafeltennist en daarna Is men nog wat bij elkaar gaan zitten gisteravond. Daarmee was de huldiging van de heer Bruin, die tien jaar geleden de Beurs foyer pachtte verleden tijd. Bovendien had men de opening van het nieuwe tafeltennisseizoen achter de rng, want dat ging in één moeite door. Bijna elke avond (alleen zaterdag en zondag niet) is de heer Bruin in de Beursfoyer te vinden. „Hij heeft de af gelopen tien jaar veel bijgedragen aan de sfeer in de verenigingen", zeggen de verenigingen. Dat is niet helemaal waar, want pas vijf jaar geleden heeft de „jubilaris" het werk van zijn (in middels getrouwde) dochter overgeno men. RUSTIGER Vergunninghouder is hij al twintig jaar, maar met van professie. Toen hij twaalf was kwam hij bij zijn vader in het schoonmaakbedrijf. Dertig a veer tig jaar is hij gebleven, als glazenwas ser. Zijn plan was het om de fabriek van „Hollandïa" op de Parijse manier schoon te maken: met veel water on der hoge druk. Nu beheert zijn zoon het bedrijf. „Ik ben een dagje ouder geworden", zegt de heer Bruin (54), „ik doe het nu wat rustiger aan". Dat rustpunt het zeer toepasselijk „Rust-wat" het paviljoen, dat hij deze zomer bij het volkstuinencomplex Bab- berspolder opende. Een houten ge bouwtje met een terrasje. Het is in. feite in de plaats gekomen voor de kan tine, die hij beheerde bij sportpark Wilton. Twee jaar geleden is het ver dwenen voor de dokbouw. „Jammer", zegt de heer Bruin, „het was één van de mooiste plekjes van Schiedam". (Advertentie IJVf.) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Bij de fam. Van Oort aan de RuysdaeJstraat brak; woensdag brand uit. In een kanjer] waar bromfietsonderdelen waren opge slagen stootte een 13-jarige jongen een1 fles benzine om. Toen even later een lucifer werd aangestoken ontstond er brand. Mevr, Van Oort bluste het vuur met water en een deken, zodat de ge waarschuwde brandweer niet in actie behoefde te komen. SCHIEDAM vrijdag De vorige week in Schiedam gehouden collecte ten bate van het Kon. Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding heeft het' mooie bedrag van S 10.361,60 opgc-1 bracht. Het comité brengt dank aan allen die de medewerking hebben, vooral aan de collectanten en dan weer in het bijzonder aan mevr. Jongbloed uit de Thomas a Kempïsstraat die geheel alleen met lijsten en met de bus een bedrag van f 2.000,87 bjjeen- b recht. (Advertentie LM.) nu... beduidend goedkoper Wij gaan door met de verkoop van grote partijen wol... lang geleden ingekocht, toen de prijs het laagste was... en die wij nu gaan verkopen vèr onder de normale prijs. Morgen begint de verkoop van een prachtige partij, „Hol- tandia Sportwol" In de mooiste kleuren. Een bijzonder mooie breiwol, die door zijn samenstelling van garens niet alleen heerlijk warm, maar ook bijzonder sterk en slijtvast is. Deze breïwol die Ideaal is voor schoolkleding voor kin deren, en gezellige slobber truien voor tieners, maar ook voor vesten, pullovers, truien enz. voor volwassenen, nu per knot van 100 gram, voor nog géén «en 'gulden zeventig. Zij dleal eens eerder een bood- - scnaptas kochten tijdens zo'n speciale aantreding, weten dat fantastisch lage prijzen voor de meest solide kwaliteiten geen zeldzaamheid zijn. Morgen begint do speciale ver koop van grote elegante bood- schaptassen van het onverslljt- bare Pergatex (kunstleder op linnenbasis), Modieuse, practTsche tassen, afwas baar, met zeer ruime ope ning en «en zee van bergruimte. Pergatex tassen, die onder alfa weersomstandigheden soepel blijven, voorzakje met rits en prettige ronde handvaten, koopc U morgen nfet voor de normale prijs 13.50, maar voor nog géén zes gulden. J. A, Bruin TUD - Voor Wilton en de Beursfoyer waren er de café's waar hij werkte. Welke? „Teveel om op te noemen, ik ben van Oud-Holland naar Wilton gegaan". Tijd hiertoe liet zijn werk hem wel. Voor „Rust-wat" is het seizoen bijna afgelopen. Toch gaat de heer Bruin nog elke morgen ora acht uur naar het pa viljoen om koffie te zetten voor de men sen. van de zand pers er. Langs zijn café lopen de pijpleidingen voor zandtrans- port naar Kethel. „Tegen mijn klanten zeg ik altijd, dat ik er het bier van de brouwerij door krijg". Tien jaar is niets. Als je niet van plan bent er mee op te houden helemaal niet. De heer Bruin wil nog wel een .r jaar doorgaan. Misschien kunnen de verenigingen nog wel meer van de ze jubilea vieren, ook als jongens on der elkaar". Morgenvroeg om 9 uur be gint de verkoop van deze grote sortering breïwol in de kleuren marineblauw, koren- blauw, vuurrood, donkerrood, grijs, geel, okergeel, zwart en wit» per knot voor Smw Géén I*/. of schrift, but. SCHIEDAM, vrijdag. Asl Ter Gouw zijn tweede twaalftal niet zon hebben teruggetrokken uit de junioren- competitie van de 'r.k.b. zouden in het komende weekend alle korfbaltwaalftal len. die onze korfbalclubs kunnen for meren, in het veld zijn gekomen. En dat zijn er 16. De junïorploeg van Schie dam is nu vrij en daardoor treden er nu 15 ploegen aan. Schiedam speelt op eigen veld tegen H.P.V. en kan de tweede overwinning binnen halen. We verwachten geen gro te cijfers en het zal hard werken wor- voor de roodzwarten. Succes zal weinig kans hebben tegen De Spartaan ook al komen de bïauwwitten op eigen veld uit. Ook klasse genoot Schiedam 2, DIE Actief op bezoek krijgt, geven we* weinig kans op winst. O.D.I. gaat op reis naar Bolnes om daar de tweede ploeg van de club met dezelfde naam te ontmoeten. Misschien herstellen de O.D.I.-ers zich van de nederlaag tegen Spirit. De overige vastgestelde wedstrijden O.D.I. 2-Spirit 3, Schiedam 3-Trefcvo- gels 4, Vlaardingen 2-Schiedam 4, ju nioren Succes-Ons Huis 3,O.DX-T.QJ?., aspiranten Schiedam a-Overkanters a, O.D.I. a-Blauw "Wit a, Succes a-Ajax a, Schiedam b-De Bermen c, N.I.O. c- O.D.I. b, Hoogvliet d-Succes b. SCHIEDAM. Te bevjregpn ean het Hoofdbureau van Politie, dagelijks van 8 00-17.00 uur. behalve op zaterdag en zon dag: zwarte regenbroek; alpino; overall; hoofddoek; badhanddoek «n zwembroek zij den sjaal; étui met inh.; sleutel: sleuteltje; muntbiljet; fietspomp; fietspomp; 1 paar stof handschoenen; kindertasje met snoepjes: portemonnee met Inhoud, handenhalsband. Te bevragen b(f de vlndeis: klnderporte- lonnee. Van Hattum, Rozenlaan 5; akten- tas met werkkleding. Mandenmaker. Paral lelweg 136b; portemonnee met lnh., Kou- zenkamp, Nw. Damlaan 747; kinderporte monnee, Valbeek. Vondellaan 33; kinder mandje, n. Noort, Lange Singelstraat 96; wieldop. Kloppers, Newtonstraat 42b: bedej- kettlnkje, Le Blanc, BUrg. van Haarenlaan 1343; bedeikettinkje. Opsohoor. M. C. M. de Grootstraat 48; dameshorloge. Berouwer, Dr. Zamenhofstraat 125; 4 bankbiljetten. De Kaper, van 's-Gravensandestraat 26a; dames horloge. Zevenboom. Genestetstraat 7; kra len halsketting. Lubbers, v. Oldenbamevelt- straat 13; vulpen. Bode. Lindemaan 35: ring met 3 sleutels. Betjl. Burg. van Haarenlaar ,864; ring met 4 sleutels. Nagtraam. Vlaar- 'dingerdijk 287a: rood mantelpakje. Post kantoor, Mgr. Nolenslaan; trw en hondje, Scoollng, Portugaalsestraat 9; jongensjasje, de Bruijn. v. RuySdaellaan 70b; coat, v. SUijle- kom. Parkweg 10, dame sh an d se hoen. Loen- hout, Prof. Treublaan. 25; babyjurkje en slabbetje. Bossu. v. Kamebedstraat 72; vest, v. Noort. Lange Singelstraat 96b, regenpak, v. Lutterveld, Burg. van Haarerdaan 1039: kanarie. Melehers. Warande 142: (605181: hondje (langharig!; v. M ons el, Etrickledeweg 101. kinderfietsje. van Mill. Fillps van Bourgondiestraat IS f68257); 2 mappen met inh.. v. Willigen, Abbenbroeksestraat I7a: parkeerschijf, Wakkers. Stadhouders laan 87; trekveer. He ins broek. Onsstraat 27; rekenliniaal, liniaal en schabloon: v. Gro ningen, Speenkruidestraat 23d, Vlaardingen; rablespenning, Vermaat, Piersonstraat 42; autoplaid. Broekhuizen, Gr. Rorisstraat 43. SCHIEDAM, vrijdag. Op de Burg. Honnerlage Gretelaan. ten hoogte van de chr. technische school kwamen twee jongens met htm fiets ten val omdat een van. hen met zijn voet tus sen de spaken kwam. Dit was de 14- jarige H. Hilgersdom die voorop zat bij de evenoude R. Hulsman. De laat ste brak bij de val twee vingers. Een politieauto heeft de jongens naar het gemeenteziekenhuis gebracht waar hij is verbonden. (Van een onzer verslaggeefster) ROTTERDAM, donderdag Door vernieling- van een ruitje is men in de nacht van dinsdag op woensdag binnengedrongen in een tuinhuisje op het volkstuinencomplex aan de Ka- naalweg. Er wordt voor 185 gulden aan geld en sieraden vermist. In de nacht van dinsdag op woensdag is men ook binnengedron gen in een. woning aan de Larixlaan. Alle laden en kasten zijn doorzocht. De inhoud lag over de vloer verspreid. In verband met vakantie van de be woners kon eventuele vermissing nog niet worden vastgesteld. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze tassen In een moderne /jf kleur beige, 4^ Géén tel. «f schrift, but. VLAARDINGEN, vrijdag. Sursum Corda geeft morgenmiddag om dire uur; een concert in dc verplaatsbare muziek tent, die momenteel op de Promenade west staat opgesteld. (Advertentie 2.M.J Wij hoeven U toch niets meer te vertellen over de grote voor delen van Bel O Fast over hemden, die druk geadver teerd in prijzen tot 1ó gulden toe, voldoende bekend zijn. Wassen zoals U zelf verkiest... met de hand of In de machine- Bel O Fase overhemden van popellne, dat zich zelf strijkt Irr de was. Van deze voortreffelijke hem den, met alle goede eigenschap pen die U van Bef O fist kunt verwachten, hebben wij morgen een speciale aanbieding voor minder dan de halve prijs. (Advertentie ZJlf.) Philips - Hanau Reeds vanaf LANGE KERKSTRAAT 66 - TeleToon 6 55 70 Vakkundige adviezen - KE.S.-zegels Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Bel O f^st overhemden, MLS f hagelwit, In de maten 36 t/m 43. voor mSS Géén tel. of schrift, but. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, vrijdag. Heil reeds onbewoonde, voor afbraak be|| stemde pand Joubertstraat 3 is gister-tl middag geheel uitgebrand. Dit pand wa)l een gewild speelobject van jongens, di*l er herhaaldelijk vuurtje in stookten', waarschijnlijk wel met de bedoeling zel'L eens „een flinke fik" te hebben veroor:B zaakt. Zulks tot ergernis van omwonenjl den, die al diverse malen de hulp vaijl de politie inriepen. iU Gistermiddag om half één werd zo^-I begin van brand ontdekt en in de 3den;l gesmoord. Maar om twee uur mocs'l groot alarm worden gegeven. Hoewel dfl brandweer snel ter plaatse was en mclS zes slangen water gaf (foto) bleek heil niet eenvoudig het vuur uit het verjj molmde hout te verdrijven. Uit voorzorg werd het aangrenzendrjl pand De Wetstraat 34, nog bewoon/*" door de alleenstaande 77-jarige J. dj Boode ontruimd. Zelf moest de bejaard nog gewekt worden: hij deed zijn mid dagslaapje. Zijn huisraad werd op straa gezet. Ambtenaren van Maatschapp»! lijke Zorg hebben zich het lot van dfl man, wiens huisje weliswaar niet afjl brandde maar toch wel helemaal onbtóf woonbaar werd, aangetrokken. si (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, donderdag. De 2l|l jarige Finse matroos F. A, M. is in bes» waring gesteld op het bureau Sandef" lingplein, omdat hij in een dronkei bui een etalageruit in de AtjehstraajJ inschopte. Eveneens beschadigde vier in de omgeving geparkeerd staal de personenauto's. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, donderdag Op kruising Wolphaertsbocht-Van Oesb destraat botsten gisteren twee per nenauto's tegen elkaar, doordat gei voorrang werd verleend. De bestuurder van de ene auto, 48-jarige vertegenwoordiger P. Smit uit de Bergselaan is met een hersen schudding naar het Bergwegzieken huis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Ia dl Vierambachtstraat werd de 57-jarigi kantoorbediende C. Th. van Stapele ui de G. J. Mulderstraat gisteren «bij he oversteken door een bromfietser aan gereden. De man. liep een linkerschouv. derfractuur en een hersenschudding I op. (Van een onzer verslaggevers) 1 VLAARDINGEN, vrijdag. N.V. „D< oude Lijnbaan" organiseert morgenodn tend een hengelconeours, waarvocn meer dan dertig personeelsverenïg' hebben ingeschoven. De Vlaarding» Hengelaarsbond verleent volledige me-' deweriring. Het concours wordt gehou den in de eerste drie vijvers van he park 't Nieuweland. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag een straatklinker heeft men in" nacht van dinsdag op woensdag at etalageruit van een winkel in de Tol-' huislaan ingeslagen. Er worden drte' i herenpolshorloges, vier damespolshor 1 loges en zes aanstekers vermist.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 2