handenarbeid als toegift Juventus won 4 in E-hal Geert kwam niet aan zn trekken deze week... fl Medewerking van buiten imnam Weer succes Juliana-dames „Shalom" ligt bij Wilton AGENDA Ds. Beukman neemt beroep aan «Natuur leverde genoeg op mm Vrolijke klucht van Tot Steun Nico v. Bekkum in Punt Vier NOAD moet winst delen Prijsuitreiking bij „Union" Man overboord op „Rotterdam" Gouden koorden aan jonge padvinders uitgereikt Meisje op zebra aangereden Twee wedstrijden IIS Zorg ]>Ji\ Handenarbeid Esperanto-agendo Feestavond van de P.V. Roelants DWS kijkt terug op zomerkamp Geen krant ontvangen?" Schieten „Bloemen voor Barbara" prijzen-slag Familie Knoester laat dia's zien bmhétglijk wmrm in mtrenp- mn rultdnmmlns pr^fê maandag 26 oktober 1964 - pag. 5 hi BASKETBALL TAFELTENNIS V oetbaloverzicht VOOR IETS GOEDS <?3rt9cV 'vV -:rfA - Life toonde herfst in geuren en kleuren (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Bui-1 tea laat de natuur op het ogenblik duidelijk, maar vol gratie merken dat zij er voor dit jaar meer dan genoeg van heeft. De Mathenesse- i school heeft daar dankbaar van geprofiteerd. Zaterdag was in een ff aantal lokalen de herfst in al zijn hevigheid aanwezig. Leerlingen f van de drie hoogste klassen had- den een dag te voren de knap af gewerkte najaarsprodukten ver sameid en met veel hulp van bui tenaf was er een bijzonder leuke tentoonstelling van gemaakt. Het is een rijke oogst geweest, die De "POezette vogels in riet vorm de kinderen van hoofdonderwijzer D. '3er' uo?r «e jonge bezoekers van M. A. van der Giessen in de Brabantse Herfsventoonste'ling een dank- bossen konden binnenhalen. Het „groei zame" weer van de laatste weken had de paddestoelen bij duizenden uit de,grond getrokken. „Het waren wel veel dezelfde, maar er stonden er zo veel, dat wij moesten oppassen ze niet te vertrappen" rapporteerden de heer Van der Giessen. Met zorg zijn de mooiste uitgekozen. 'doorzichtige handen hebben „peluw tjes van mollig mos" uitgegraven, bla ren verzameld en grillige, vaak door zwammen geteisterde boomstronken opgeraapt. Samen met de met bessen versierde takken, die de gemeentelijke Plantsoenendienst leverde, werd het een gecultiveerde reconstructie van een najaarsbos. Zij stonden er allemaal. Het rag fijne, oranje koraalzwammetje, de wat plompe aardappelbovist, de ge wone zwavelkop wat kleur betreft even liefelijk als de naam elfen bankje, maar even giftig als de pad destoel, die naar de grimmige naam van panterarnaniet luistert. Om te laten zien dat paddestoelen niet allen voor de sier zijn had de Wassenaarse champignonkwekerij „De Wingerd" voor een kweek van deze eetbare soort gezorgd. baar onderwerp voor het maken van tekeningen. SCHIEDAM, maandag De dames teams .van liiliana hebben tijdens de afgelopen week weer voor verdienste- I lijke resultaten gezorgd. Het eerste team haalde bh V.C.K. 2 de volle I winst. Het tweede damesteam ver-j sloeg in drie sets het Rotterdamse D.0.S. 3. Van de herenleams wist j slechts heren 1 uit Dei». Haag één pun'. weg te halen, het tweede en het derde team stelde» duidelijk teleur door van. esp. Hou Stand en Kangoeroes te ver liezen. t Dames 1 had vooral de eerste set danig te kampen met aanpassings moeilijkheden. Toch wisten zij de eer ste set mei 1513 op hun naam te brengen. Hierna gingen zij vee! vrijer spelen en met 15—6 er. 158 lieten zij de Krimpense dames kansloos. Het tweede damesteam had niet veel moeite met D.O.S. 3. De Schie damse domes combineerden werkelijk heel aardig en met 15—7, 15—11 en 157 gaven zij hun tegenstandsters geen schijn van kans. Heren 1 heeft het in Den Kaag niet gemakkelijk gehad. Gedurende de eer ste set leek het er op dat Juliana een gemakkelijke overwinning zou gaan behalen: 155. Daarna ging het al veel slechter. Vooral aanvallend wer den bijzonder veel fouten gemaakt ter wijl ook de verdediging in het achter veld werd verwaarloosd. Door steeds te vroeg oplopen van cie achterspelers ontstonden regelmatig misverstanden waarvan de tegenpartij dankbaar ge bruik maakte. Heel verdiend won Blokkeer de tweede set met 158. In de 3e set kwam Juliana weer even te rug tot 1414 en met twee verradelij- ke floaterservlces nog met 1614. In de laatste set stapelden cie Schiedam mers weer fout op fout. Blokkeer won snet 1512, Door dit gelijke spel blijft Juliana toch in de kopgroep met ze ven punten uit vier wedstrijden. Heren 2 speelde een ongelukkige wedstrijd tegen Hou Stand. Niettemin vertoont het spelpeil van dit team een stijgende lijn. De setstanden waren: 7—15, 13—15, 15—11 en 13—15. Het jonge en onervaren derde team moest het onderspit delven tegen Kangoe roes 1. De setstanden: 715, 515 en 1416. Het meisjesteam verloor van Jong Pendreehl. Het juniorenteam maakte een vergeefse reis naar Liba non '50. Het s.s. „Sfuilom", viaggeschip van de Israëlische Scheepvaart maatschappij Z.l.M. ligt momenteel bij Werf Wilton Fijenoord in dok 7 voor een ingrijpende verbouwing. Van dit grootste passagiersschip van de Israëlische handelsvloot zal namelijk de eerste klas accommo datie belangrijk worden uitgebreid. Wederonï een spoed-karwei voor de Schiedamse werf, want de „Sha lom" moet gereed zijn voor de win- tercruises. Een met herfsttakken versierde boerekar, geplaatst voor de ingang van de Mathenesseschool, vormde de stijlvolle introductie tot de Herfsttentoonstelling binnen. Veel meer verenigingen en insta»' •ties hebben trouwens met meer dan raad en daad geholpen. De Nederland se Jeugdbond voor Natuurstudie had zelfs één van de drie lokalen voor haar rekening genomen. Deze altijd erg en thousiaste jongeren touwden een com pleet strand-riet-duin landschap na. Krabben, kreeften en schelpen lagen iets overzichtelijker dan in werkelijk heid over het zand verspreid, terwijl van de overkant (opgezette) vogels toekeken. Mensen die net als dé N.J.N.- ers wel eens „uit het lawaai de natuur instappen" ontdekte daaronder al gauw een fuut, een kievit, een wulp en een blauwe reiger. Waar hun kennis faalde sprong gretig een rondleider bij. De oudere collega's van de N.J.N.- ers, de leden van de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereni ging, badder, ook voor materiaal ge zorgd. Hetzelfde deden de archeologt *h» werkgroep Hellnium, Aqua Fauna en dé Gemeente Bibliotheek, die daalt baar profiteerde van de gelegenheid «m in te haken op de opgewekte be langstelling voor én natuur. Laatste in de rij der medewerkers was Gusto's Schilderclub Beat!, die een zaaltje afrondde waarin handenar beid van de kinds an was uitgestald. De laagste klassen hadden hun onder werp en materiaal dicht bij huis ge zocht. Kabouters, paddestoelen en een compleet van kastanjes vervaardigd dierenrijk bevolkten hun tafels. De ouderen van de scholen (ook de Gunningschool had haar steentje bij gedragen) toonden andere interessen. De vijfde en zesde klas maakten samen een voetbalveld-met-spelers, terwijl de derde en vierde klas een markt op bouwden. Alleen zette de zesde-klas- sers een' fabriek in elkaar, die tegen een havengezicht door hun „opvolgers" geschilderd te pronk stond. Vooral de ouders van de leerlingen zullen met plezier op dem tentoonstel ling hebben rondgewandeld. Mochten tij meer willen weten over hei ander- werp (het mes sneed hier duidelijk &»n twee kanten) dan waren er sag de te lingen van ie heren A. de Jong en J. 6- Kiieker. In ieder geval sSja >U er echt eens „uif-geweesi. En dat Is goed voor u. SCHIEDAM, maandag. Mekredon, <b 28an de oktobro klubverspero. Ni- konversacios ce kado H. Letsch sr Lek straat, 100 b. Zorgu, ke la gastigantino havas muite de laboro. BIOSCOPEN Passage: 2 en 8.15 uur: „Mensen van morgen." Monopole: Geen voorstelling. APOTHEEKDIENST Apotheek Ever®, Lange Haven 81. SCHIEDAM, maandag, Velen onder wie talrijke kunstenaars, zijn vrijdagavond in de Galerie „Punt Vier" bijeengekomen om de opening bë te wonen van de tentoonstelling van Nico van Bekkum, die tot en met 23 novem ber iljn aquarellen exposeert. In zijn openingswoord gaf de schilder Sies Hofman op zijn eigen wijze een soort karakterschets van deze schilder, wiens kleine grote wereld is vastgelegd In reeksen interessante aquarellen, zo als hij zei. De picturale evocatie van deze schilder heeft niets van een tragische problematiek, zoals bij zovele moder nen, maar vertoont een blijmoedige, harmonische, kleurrijke blijdschap. Cabaretier Peter Blanker gaf daerna zijn muzikale en vocale medewerking. Het werk van Nico van Bekkum wijkt sterk af van dat van andere moderne schilders, in zoverre het non-figura tieve hier ten enemale ontbreekt. Zijn aquarellen zijn neo-realisttsch met een vleugje romantiek. Vele ven de zeven tien geëxposeerde werken zijn gemaakt in deze omgeving. De titels ervan ver tellen dit reeds: Fabriekswijk pelfs- haven. Sanering Schiedam, Café De Ster, Bouwput Compagniestraat en Brienenoordbrug in aanbouw. SCHIEDAM, maandag. Op de jaar lijkse feestavond van de Personeelsver eniging van Drukkerij Roelants zater dag in Musis Sacrum, presenteerde Pim Canté een vrolijk cabaretpro gramma met optreden van een aantal bekende artiesten, zoals Willy Varia, met operetteklanken, Duranti, wervel- windxylofonist, Diana en Duranti, een muzikale show, Conny Ravel in haar re pertoire, allea met een muzikale om lijsting door George Amelung, wiens kwartet ook zijn medewerking gaf aan het bal, dat na af loop plaats vond. De voorzitter, de heer C. H. Kam- pert verwelkomde in zijns openings woord de directeur, mr. H. A. M. Roe lants. SCHIEDAM, maandag De postdui venvereniging .Union" hield zaterdag in het gebouw Arcade een druk be zochte contacts vond. «tie geopeai werd door de voorzitter, de beer ,1. EI. SI- noo, met o.a. als doel het huidige», van de acht generaa-kampioen-.n, n.l. A. Heeren, W. Kerk hof f, ïi, G. v.d. Schalk, J. Wen te-er, C. Verlinde, mevr. A. v.d. Hoeven, P. Slegt en Co en C. Verboom De Tegnier-bekcr, geschonken door N. Vellekooi ontving de winnaar A. Kveren terwijl de Wisselbeker de heer C. van Saus te beurt viel. TusseaiUds was er een prijsuitreiking van het kas- concours 1964 vanuit St. Denis. Een aardig cabaretprogramma vulde het verdere gedeelte van de avond met als medewerkenden de conferencier Mario Rigetti, Wim Scholte, zang, crn,cn,„ .The Movers en Les Bollini's, clowna, SCHIEDAM, maandag. Na de eer- jbekcnd van circus Strassburger. Er volle nederlaag tegen Gispen I, met ver- werfj gedanst bii muziek van het dans- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, saterdag. Het passakierssebip „Rotterdam" van de Holland-Amerika Lijn heeft geseind, dat de 57-jarige adjunct perser A. J. van den Hoek uit Leiden over boord is gevallen. Het schip bevond zich op ongeveer zeven mij! ten zuidwesten van Kaap Grisnez toen de man werd vermist. De „Rotterdam" is teruggevaren en heeft enkele uren tevergeefs naar de drenke ling gezocht. Schepen in de omgeving werd vrzocht naai* de man uit te kijken, Aangenomen moet worden dat hij is verdronken. De Rotterdam was met ruim 500 passagiers onderweg naar de thuis haven. Met enkele uren vertraging meerde het schip vanmorgen om onge veer half elf aan de Wilhelminakade af. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De dit seizoen opgerichte cn enige Schiedamse basketbalvereniging „Juventus" heeft zaterdagavond B.O.B. (Oud-Beijerland) met 29 17 gewonnen. De blauwwitten bevochten daarmee hun vierde overwinning in successie, want zij hebben twee vriendschappe lijke en twee competitiewedstrijden {tweede klasse Rotterdamse Bond) in winst kunnen omzetten. Juventus startte uiterst gespannen. In hoeverre moeilijkheden op privévlak, die schijnen te bestaan tassen* een der scheidsrechters, en enkele spe lers daaraan schuld hadden, valt moeilijk te zeggen. In ieder geval: het spel werd vrijwel doodgefioten en de Schiedammers werden uit hun concentratie ge haald. BOB speelde een hoger tem po en de schoten van dit team trof fen meer doel. Krampachtig kwam Juventus terug. De verdediging Paul van Vliet en Chris Stehouwer sloot goed. De voorspe lers misten met hun schoten echter alle richting. Jammer was het dat de lange Eric van Woerkom totaal van slag was, waardoor zijn lengte het Juventus- team geen profijt kon verschaffen. SCHIEDAM, maandag. De Schie damse Arbeiders Roneelvereniging „Tot Steun in Seis Str(jd" voerde za terdagavond te het Volksfgcbouw het to neelstuk „JU er uit, «f ik er uit", een klucht In drie bedrUven door Piet Mos- sinkoff onder regie van P. Rodenberg Rondom het woningnoodprobleem bouwde de auteur dit spel van dwaze verwikkeUingen op, totdat het een per siflage op een van de schrijnendste vraagstukken van onze tijd werd. Ten slotte krijgt de kruidenier Jakob Hof man zijn huis. Het stuk werd vlot ge speeld en de spelers waren rolvast. Met veel brio en in een vlot tempo brachten ze het vrolijke verhaai, vol aardige scenes, waarom de zaal nog al eens moest lachen. De rolverdeling was als volgt; Jakob Hofman, kruidenier, (P. Kreeft), Sofie, zijn vrouw (Mej. A, Rodenberg), Freek zijn zoon (L. de Vogel), Coby, hun doch ter, een gymnasiaste (Mevr, B. de ¥o- gel-Ouwens), Leo Wiegel studievriend van Freek (W. Romein), Gerard Jon ker, boekhouder (W. de Vogel), Lennie, de winkeljuffrouw (Mevr. J. Morra-Ro- denberg) en Anita Bolero, directrice van een circus (Mevr. H. v. d. Roer- Goedhart;). Na afloop was er een gezellig samen zijn voor de leden. woede tegenstand in een inarathon- wedstrUd, heeft NOAD ook in de derde wedstrijd in de overgangsklasse van de tafeltennis-competitie geen volle winst kunnen halen op Elan 2 uit Rottertf >m. Nadat de Schiedammers een 53 voorr sprong hadden opgebouwd, moesten z(j tegen de verwachting in. nog met eert 5—5 gelijkspel genoegen nemen. Eikmans, die in de voorgaande wed strijden sterk spel had laten zien, kwam nu niet verder dan één overwinning. Aben en Suttorp boekten er elk twee. Met drie punten uit drie wedstrijden zit NOAD nu in de middenmoot van de afdeling. Vrijdagavond a.s. speelt NOAD weer thuis in de Beurs tegen SVE uit Utrecht. Gezien de stand op de ranglijst moeien onze stadgenoten kunnen winnen, doch het kan .ook anders uitpakken. SCHIEDAM, maandag Er bestond bijzonder veel belangstelling o.a. van de zijde der ouders voor de reünieavond •-•ar de ruim tweehonderd leden tellen de handbalvereniging D.W.S. zaterdag avond in gebouw Ire..;*. Na een kert welkomstwoord door de voorzitter, de heer A. J. Stgmond wer door eigen le ciea een bont programma Opgevoerd, dat geheel was afgestemd op het zo merkamp van DWS gedurende twee weken te Roden in Drenthe gehouden Behalve de vertoning van fraaie dia's was er declamatie en opvoering van schetsjes. Rita Bergkotte (16) oogstte veel succes met het gedicht over een te laat komend meisje op school, daarbij bijgestaan door Danielle Pierrot (15) als schooljuffrouw. Aardig waren ook de Mummers „De drilsergeant" en van de Jojoka's ge bracht door drie meisjes en drie jon gens. Het Rotterdamsch Parool-abon nees kunnen ons dit telefonisch melden van maandag tot en met zaterdag van 17.30—19.30 uur Telefoon 135430 Abonnee® buiten Rotterdam Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Ook de andere spelers schotes slecht, zelfs de later ingezette Frank van Daüen en Ed de 'Vries vonden hun schot terug. Langzaam kwamen d» Schiedammers de psychologische te genslag van de veel blazende scheidsrechter te boven. De rust ging in met een 1211 voor sprong:* een mager resultaat. Na rust begon de ploeg soepeler te draaien en: Frank van Dalen vond zijn schot terug. Wim Tieman betrok hem echter te weinig in de combina tie, terwijl zijn eigen pogingen niet in treffers resulteerden. BOB kon het tempo niet meer blijven volgen en daarvan maakten de Schie dammers voldoende gebruik. Terecht zag coach Dick van der Reijden in de laatste time-out van het wisselen van een paar spelers af: zijn ploeg draaide weer „ouderwets", maar te laat om een grotere overwinning te boeken. Deze lage uitslag toont dan ook het la- .ge tempo aan, dat een groot deel van de wedstrijd is gevolgd en bo vendien dat er nog wat aas het zui vere schot schort. AAV werd gedanst bij muziek van het dans- orkest The Rhytm Aces o.l.v. Jos Tepel. VLAARDINGEN, maandag. De Prins Mauritsgroep van het District „Beneden Maas" van De Nederlandse Padvinders was zaterdagmiddag in de Psdvindersboerderij aan de Broekweg hijeers voor een plechtige bijeenkomst. Voor de verkenners Hans Ploeg en Koos van der Vaart was het feest in het club huis, want zij vormden het middelpunt- van de belangstelling. Beide knapen hebben dezer dagen hun verkennerstraining met succes afgerond en daarvoor werden zij gehuldigd. Op vrij jeugdige leeftijd (resp. 15 en 14 jaar oud) zijn zij er in geslaagd om de ver eiste insignes te veroveren, waardoor zij recht kregen op de. gouden koorden. Deze werden hun uitgereikt door hop man W. J. de Jong, die beide verkenners niet alleen van harte gelukwenste met de hoge onderscheiding, maar er tevens de nadruk op legde, dat het dragen van de gouden koorden verplichtingen mét zich meebrengt. Gezien het feit, dat de jongens bijzonder hard hadden gewerkt om de onderscheiding te verdienen, had de heer De Jong het volste vertrouwen in beide verkenners. Voor tal van andere verkenners be tekende het uitreiken van de gouden koorden een stimulans om zich eveneens in te spannen, ten einde een uitermate voorbeeldig padvinder te worden. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, saterdag Op een zebrapad op «1» kruising Mathenesser- Saais-Nieuwe Binnenweg*, werd de tien jarige Greetje Gdderblom van de Nieu we Binnenweg gisteren aangereden door een brommer. Het meisje stak samen met haar va der over. De bromfietser wilde nog even een paar fietsers passeren en ach ter het meisje langs rijden. Hierbij raakt hij haar met zijn stuur. Greetje is met een hersenschudding en eer. pijn lijke linkerschouder naar .het Dijkïigt- ziekenhuis gebracht. ROTTERDAM, zaterdag Met de opvoering van Dick Maasïand's blijspel „Bloemen voor Barbara" kan cie to neelvereniging „Animato-Aspasia" op een goede start van het seizoen terug zien. Regisseur Jan van Veen. die zelf een der hoofdrollen voor zijn rekening nam, is er gisteravond in de schout5,'burgzaal Odeon in geslaagd de drie bedrjvea zo danig op cie planken te brengen, dal dit „hiemendalletje" waarin gangsterdo.u rond juwelen een belangrijk aandeel heeft, van begin tot eind aangename ver pozing bracht. De voorzitter de heer A. L. Visser deelde in zijn openings woord mede, dat AAC dit seizoen met een Antwerpse toneelclub „uitwisselt". Advertentie LM.) Voor hen die gewend zijn om eisen te stellen aan hun gaine*» Is dit een bijzondere aanbieding. Gaines, het elastieken corset, dat door de dames, die toch een corset nodig hebben het meest gewaardeerd worden... brengen wij In de verkoop voor een prijs, dtetothedenonmcgelljkscheen. Gaines, van 12.95, extra ver stevigd, geheel van dubbelge- breide elastiek, en met stevig satin voorpand, koopt U nu voor nog géén zeven gtilden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze gaines, van een prachtkyvaiiteit zware elas tiek, met haaksluiting opzij, in wit, taillemaat 70 t/m 86 cm voor Géén ttl. of tehrlft. tut. DIT IS GEERT, die met zijn tien maan den de Jongste orang-oetan in ilerga» ide Slijdorp Is. Donderdag Is hij van zl|n moeder Tineke gescheiden, Dezv ogen- tchijniljk barbaarse maatregel ie In bet belang van Geert genemen. Op tiet eerst» gezicht zorgda Tineke goad voor je Tom worden. haar spruit, maar In werkelijkheid at zij all» op. Het gevolg was dat Tineke bijna dichtgroeide, en deert vermager* de. Oppasser Chris Barls heeft de toch nog goed uit de kluiten gewataen Geert order xljn hoede genomen. Binnenkort zal Ml het speelkameraadje van aap* (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN, maandag, Op nieuw ging van het gehele vastgestel de voetbalcompetttieprogramma bijna niets door. Rouwkoop kor» TSB ontvan gen, maar beleefde weinig plezier ven de komst van de Shellploeg: 05, Voorts werd alleen nog gespeeld Sport- lust 2Zwaluwen 3: 1—6 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. De Remonstrants Gereformeerde gemeen te is er in buitengewoon bijzonder korte tijd in geslaagd te voorzien in twee vacatures. Nog niet zo heel lang geleden nam ds. G. Ch. Duinker af scheid van deze gemeente, tërwljl gis teren ds, J. G, J. van Iterson voor hef, laatst als plaatselijk predikant het woord bediende. Twee weken geleden werd «Is. H. R. Postma als opvolger van ds. Van Iter son bevestigd, hetgeen al als een unicum kon worden gezien. v Woensdag werd (Is, C. Beukman, voorganger bij de Nederlandse Protes tanten Bond te Ede-Bennekom, als op volger van ds. Duinker beroepen. Ds. Beukman kreeg tev»ns een beroep van de NPB te Maassluis. Op de valreep kon ds. Van Iterson tijdens de gistermorgen gehouden af- scheidsdienst de gemeente verblijden met het bericht, dat ds. Beukman het op hem uitgebrachte beroep heeft aan- genomen, :odat hij in Vlaardingen de Rem. geref. gemeente zal dienen en In Maassluis de NPB. VLAARDINGEN, maandag, De Vrouwengroep van. de Partij van de Arbeid te Vlaardingen houdt woensdag 28 oktober, 's avonds om 8 uur. een huiskamerbijeenkomst bi| de familie Cornelisse, Mendelssohnplein 15a. De heer en mevrouw Knoester zullen de aanwezigen daar aan de hand van film en dia's laten meegenieten van de reis naar en door Israël, die zij enige tijd geleden maakten. WASAUTOMATEN do MOL JANSEN LANGE KEHKS7R. Mi TEL ÜH570 'f; i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 2