Receptie van gouden Chr. Besturenbond Sint Nicolaas houdt intocht in Schiedam Rotterdamse haven in „Brandpunt" Shell gaat voor 40 miljoen uitbreiden SCHIEDAM 1 Met pensioen bij Bakkerij Vlug Samenwerking met andere vakbonden Huldiging bij afscheid F. A. Putto Succes voor SVC-teams Harmonie in gala-uniform SV Schiedam weert zich uitstekend In Waalhaven verdronken M O N O P O L E Koeriersters I W» J- Batenburg door dankbare klanten gehuldigd Zwart-Schiedamis voorbij Burgerlijke Stand OP ZATERDAG 21 NOVEMBER H. Th. de Kievith onderscheiden Uit geldkistje ƒ1635 gestolen TELEVISIEPLOEG MAAKT AL VARENDE GROTE REPORTAGE Mej. Hazebroek directrice van Sportfondsenbad Russische dienst van Rotterdam op Montreal Echtpaar door kolendamp bedwelmd SCHIEDAM f "Wij houden otyelykS zMwg f Set vice Hartverheffend Mej. ds. A E. Ruys over vluchtelingen Geen krant ontvangen? In Sportfondsenbad ESHaSI Met schepen voor vaart in zwaar ijs r a. chauffeurs b. werkkrachten c. automonteurs d. baggerlieden-bakschippers Woninginrichting lluTC S GR0TE MARKT 19-21 v Jï I- woensdag 18 november 1964 - pag. 8 Sporthuis Ter Braak VOLLEYBAL Rectificatie Indeling van Hum. bej aardencentrum (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Het Rotterdamse havengebied zal op dinsdag 15 december een half uur lang in het „brandpunt" van de te levisiebelangstelling staan. De KRO zal in samenwerking met de gemeente Rotterdam etn repor tage maken, zoals in Nederland nog niet eerder werd vertoond. GEMEENTE SCHIEDAM JEUGD VAN WIJK OOST, kom naar je éigen jeugdbibliotheek .J Hoogstraat Misdaad door hartstocht Tokio in de nacht De stropers van Alaska Fotografie EETHOEKSTOELEN, keus uit 30 verschillende model- len, per stuk vanaf zowel Windsor als modern Z7.50 BANKSTELLEN, keus uit meer dan 20 verschillende modellen, stoffen enz. vanaf 245.00 SALONTAFELS met keerblad vanaf 75.00 SALONTAFELS zonder keerblad vanafee ca COMPLETE SLAAPKAMERS bestaande uit 2 nacht- kastjes, 2 stoelen, 1 tafel, 1 ledikant 120x190 vanaf175.00 LEDIKANTEN, 1-pers. 80enl90 in diverse uitvoeringen SCHIEDAM - TELEF. 26 77 62 Wat u in onze etalages niet ziet vindt u beslist in onze 2800 m2 toonzalen Grote Markt 19-21 ■s Vrienden maken bij het rondbrengen van brood (Advertentie LM.) Komt/look eens zitten want SCHIEDAM, woensdag De heer W. J. Batenburg is brood bezorger. Maar dan een hele goede. Van het oude slag dat wéét wat „service" betekent en klanten-bin ding. Vijfendertig jaar lang (de laatste achttien jaar voor Bakkerij Vlug) heeft hij brood bezorgd in dezelfde wijk, de Aleidastraat en omgeving. Maar toen d<? klanten daar hoorden dat „Willem Baat" op 19 oktober 65 jaar was geworden en nu met penswen zal gaan, heb ben ze gezegd:'„daar moeten we iets aan doen". Een comité onder leiding van mevr. De Blooisvan Hattum werd gevormd om hem bij dit afscheid te huldigen. Doch de directie van Bakkerij Vlug heeft het initiatief overgenomen en zo werd aan de heer Batenburg èn echtgenote gistermiddag in ge bouw Irene een afscheids-receptie aangeboden, die klonk als een klok. Het komt in deze tijd maar hoogst zel den voor, zo'n hartverwarmende hu'di- ging van een man die hart heeft voor zijn klanten en nu bij zijn afscheid daarvoor beloond wordt. Met officiële huldigende toespraken, maar vooral ook mei geschenken van zijn tevreden klan ten. Ook de hele Vlug-familie was aan wezig. De „oude baas" Vlug, de huidige ciirecteur, de „jonge meneer Vlug" en ook achterkleinzoon Petertje, die kraai end het „feestvarken" bloemen mocht aanbieden. Vtn1'jiririchting - Broersvest 64-66 Olractesss* M. VIuï gewaagde van de „voor-oorlogse service" die „Willem Baat' zijn klanten pleegt te geven. Lan ge tijd met 'schuif van een gewone bakfiets en later met zo'n „rijdend win keltje". Doch deze werd voortgetrokken door een stang, totdat een klant (het was omstreeks Sinterklaas) een bos hooi met ten peen aanbood „voor bet paard Wille»", omdat hij zo hard moest trekken. Binnen een week zat er toen een motor op de wagen en daarna reed de heer Batenburg ais eerste Vlug-be zorger op een moderne elektro-car. „Willem had hort voor de zaak", ver klaarde de heer Vlug. Toen de bakkerij m het nieuwe bedrijf trok, wat vele moeilijkheden gaf en wat ook merkbaar was aan de kwaliteit van het brood, kon „Willem Baat" het alles weer rechtpra- ten bij zijn klanten. „Wij zullen hem missen, want een betere bezorger zul- en we nooit meer vinden." „Nog vele goede jaren, Willem", wen ste mevr. De Bloois, die hem namens alle klasten een enveloppe met inhoud aanbood. Daar deed de heer Vlug snel een soortgelijke enveloppe bij. Namens de Ned. Ver. van Werkgevers te het Bakkersbedrijf bood de heer Stoopman „voor vele jaren door weer en wtaé trekken" een oc-rkonde aan niet de bijbehorende medaille. De heer C. Tet- telaar, voorzitter van de afd. Schiedam van de Alg. Bedrjjfsbond v. Voedipgs- en ecnp'-ild<<elen sprak, omdat de lieer Batenburg al vesrilg jaar lid «ai be stuurder is van deze bond. De heer H. C. van Huiven, districts bestuurder van deze bond en zelf ook. broodbezorger geweest in dezelfde wijk vond het „hartverheffend" zoals de klanten hun bezorger hebben willen hul digen. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door de heer Van Krogten na mens het Harmonie-orkest Oefening Baart Kunst, waar de heer Batenburg veertig jaar een zeer actief lid van is geweest. Al die tijd heeft hij de grote trom geroerd. SCHIEDAM, woensdag Op woens dag 25 november komt mejuffrouw ds. A. E. Ruijs, p.. edikante te Berlijn, die speciaal is belast met het werk onder de vele vluchtelingen van Oost naar West, op verzoek- van de plaatselijke Oecumenische Raad van kerken in de Lutherse kerk spreken over haar werk. De vergadering vangt om 20 uur aan en is voor ieder toegankelijk. Geboren: Tjerk F z v L. Ultoe en N. Jager: Jo- «ephus H A. z. v. J. A. A. RüsewUk en J. f- Vreezen: Lucia M. L. d. v. G A. G. Jouwens en M. T. van der Knaap; Birgttta 4 v a van der Graat -mi J. Verboom: Si- Won z v. R J. van Rhijn en E, van VIM; Johannes J. z. v. J. Buisman en T. .1. Kui ters: Maria d v. H. J. Marcus en E M. JPrtng in 't Veld: Robertas P. D. z v. P. L Buljtendük en I. C. van Etten; Irene,El. f d v M, G, Ksndrite ers M. B. A. Roe vers Overleden: d» Ronde, 70 Jr., wed. HOmtog; J, E. «unkerk, 69 jr.; 3. van Doornmalen, 47 Jr., Het Biitterdamscb Parool-abon- oees kunnen ons dit telefonisch melders van maandag tot en met zaterdag van 17.30—19.30 uur Telefoon 135430 Abonnees batten Rotterdam Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten Broodbezorger Willem Batenburg met het hem aangeboden diploma. Links directeur M. Vlug en rechtf mevr. Batenburg in de bloemen. SCHIEDAM, woensdag, De Chris telijke BestoKEbond Schiedam, de plaatselijke afdeling van het CNV en overkoepelend orgaan voor de plaatse lijke afdelingen vaa de Chr. vakhonden, heeft ter gelegenheid van het vijftig jarige bestaan gisteravond in het eigen bonds-gebouw voor Chr. Sociale Belan gen eea receptie gehouden. De vertegen woordigers van de aangesloten bonden waren uiteraard aanwezig om hun be stuur geluk te wensen, maar ook ver- tegenwoordigers van feet NVV en van het NKV (de oude KAB), terwijl bur- (Advertentie l.M.) NYLON JACKS v a 29.75 Let op: CABANS ƒ54.75 Grote Markt 3 - Schiedam SCHIEDAM, woensdag De af scheidsreceptie van de heer F. A. Put to, directeur van het Sportfondsenbad Schiedam die met pensioen is gegaan, Is lot een grootse huldiging ge word _n Vele vertegenwoordigers uit de Sport fondsen organisatie, waaronder sok voorzitter mr. J. A. C. Bierenbrootspot en de oudste directeur E, van Es, K.N.Z.B.-officials, feestuarsleden van zwemverenigingen in Schiedam en .Delft en van de Rotterdamse Zwem - hond, de inspecteur voor het onderwijs, de heer C. A. Kamp en diens voorgan ger M. Moll (die hei schoolzwemmen in Schiedam heeft ingevoerd), gemeen telijke autoriteiten, maar ook vele, zeer vele zwem-vrienden waren naar het Sportfondsenbad gekomen om de beer Putto ten afscheid de hand te drukken. Maar het was burgemeester mr. J. W, Peek die zich tot officiële woordvoer der maakte voor al die gevoelens van waardering en hoogachting voor de heer Putto, die in de dertig jaar dat hij in Schiedam directeur is geweest, zeer veel heeft gedaan tot bevordering van de zwemsport in het algemeen en het schoolzwemmen in het bijzonder. Hii was het ook die namens al deze vrienden een zeer dikke enveloppe kon aanbieden waarvan de inhoud bijeen is gekomen vooral dank zij een actie van de heer Van Es. Tevoien had het personeel van het Sportfondsenbad al afscheid genomen van directeur Putto. Daarbij heeft de chef-instructeur de heer J, J. A, Gar naal namens het personeel een elek trische platenspeler aangeboden. Bij die gelegenheid is ook bekend gemaakt dat mej. C. J. H. Hazebroek tot directrice van het Bad is benoemd en zo de heer Putto zal opvolgen. SCHIEDAM, woensdag. De teams van de Schiedams© Volleybal Club hebben ook ditmaal weer voor fraaie successen gezorgd. Damas 1 ontving no. 2 van de ranglijst, hei sterke C.S.V.D. uit Delft en wist deze ploeg een 22 gelijkspel af te dwingen. Het was een redelijke wedstrijd waarin de SVC-aanval echter te kort schoot. Setstanden: 9—15, 1513, 515 en 15—7. Heren 1 kreeg het nog eveneens on geslagen Spel. Hilligersberg op bezoek en verzekerde zich na een 31 over winning voorlopig van de eerste plaats. Het was een goede en spannende par tij volleybal, waarbij beide partijen zich sportief gedroegen. Hier waren de setstanden' 157. 1512, 915 en 15—10. Dames 2 en heren 2 weren vry. Da mes 3 verspeelde onnodig een punt tegen het tegenvallende WICO (2—2) terwijl heren 3 een keurige 3—0 zege behaalde op het derde team van AMVJ. Overige uitslagen: dames: CVV 1SVC 5 22; heren: DVO— SVC 4 30 en jongens: SVC AZVC A 03. SCHIEDAM, woensdag. Ir» ons ver- slag over de bouw van het Humanist!- sche bejaarden-centrum van maandag, is een storende zetfout gekomen, door dat een paar regels zijn uitgevallen. Het gaat om de inrichting; deze zal be vatte» 161 bedden in het verzorgingste huis, 36 bedden In 18 tweepersoons wooneenheden, 17 bedden in de zieken afdeling en 6 bedden in de personeels- kamers. SCHIEDAM, woensdag. Sint Ni colaas aal aanstaande zaterdagmiddag zijn officiële intocht in Schiedam hou den, Als hei weer een beetje wil mee werken, za! het weer een mooi kinder feest worden. Volgens schema zal de Sint omstreeks 2 uur op zijn stoom boot en vergezeld van een aantal Ple ten dc Voorhaven binnenvaren. Langs de Hoofdstraat tegenover het kantoor van de Havendienst zal de boot aan legger en daar zal de grote kinder vriend aan land komen. Ongetwijfeld zullen weer vele kin deren aanwezig zijn om St. Nicolaas te verwelkomen ia Schiedam. Voor de hoogstnoodzakelijke muzikale omlijs ting zullen dan zorgen Gusto's Mu ziekgezelschap maar ook het Tam boers- en Pijperskorps Harmonie, dat voor het eerst de prachtige nieuwe gala-umformen in het openbaar zal ionen. Daarna maakt de Sint de ge bruikelijke rijtrser door de stad naar de Grote Ma: kt waar burgemeester mr, J. W. Peek omstreeks half vier cle hoge gast op het Stadhuis zal ont vangen, St. Nicolaas zal plaatsnamen in een open calèche en vergezeld zijn van zeven Zwarte Pieten, In de stoet lo pen en rijden verder mee de twee ge noemde muziekkorpsen, acht Pieten op scooters en bovendien een tiental Spaanse edelen te paard. Op speciaal verzoek van de bisschop, die niet alleen van lieve kinderen maar ook van een schone stad houdt, zal een voertuigje van Gemeentewer ken met fipschriftan van „Opgeruimd staat netjes" ia de stoet mestrekken. Na de ontvangst ten Stadhuize zal St. Nicolaas nog een rondrit door Nieuw- land maken. De route van de rijtoer zal zijn: Hoofd. Rijnstraat Lekstraat Nwe Maasstraat Middelharnissestraai Groeneiaan Willemskade Wester- havenbrug Stadhouderslaan Wil lem de Zwijgerlaan Schoolstraat Nieuwe Haven Oranjestraat G. Verboonstraat Koemarkt Broers- vest Singel Proi. Kamerlingh Onneslaan Lorentzplein. Boerhave- laan Rotterdamsedijk Hoogstraat Grote Markt aankomst Stadhuis circa 15 30 uur. Vertrek Stadhuis circa 13.50 uur en verder Vijgensteeg Spinhuispad Parkweg Mgr. Nolenslaan Nwe Damlaasi Vlaardingerdijk Aleidastraat Westfrankelendsestraat Mesdaglaan Rembrandtlaan Troelstralaan Dr. Wibautplein. SCHIEDAM, woensdag. Tijdens een feestelijke bijeenkomst op het kan toor van P, van Gent's Distilleerderij NV aan de Noormolenstraat 16, heeft vanmorgen burgemeester mr. J. W. fwk aan de heer H. Th. de Kievith, bedrijfsleider bij genoemde distilleer- derlj öe Era-medaille in zilver, verbon den" san de Orde van Oranje Nassau met een huldigend woord uitgereikt. De heer De Kievith, die op 6 decem ber 1899 in Schiedam werd geboren en thans aan Noordmolenstraat 4 woont, viert namelijk zijn veertigjarig jubi leum bij de Distilleerderij. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Ia de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een pand aan de Gouvemestraat, waar ten nadele van de 50-jarige fabrikant J. B. K, uit «en geldkistje 1635 gulden werd gestolen. De diefstal werd mabb- dagmiddag ontdekt toen de boekhoud ster geld voor een betaling nodig had, Eén inbraak in het panel van de N.V. L.R. aan de Veilingweg leverde in de nacht van zondag op maandag een slof sigaretten op, Enkele bureaus werden doorzocht SCHIEDAM', woensdag In de eerste en tweede ronde van de competitie van de Rotterd. Schaakbond heeft de schaak vereniging „Schiedam" met haar tien tallen zich voortreffelijk geweerd. In klasse lb heeft Schiedam 1, na tegen Dordrecht een 3V«-l'/« voorsprong te hebbes verkregen, deze ontmoeting In de tweede sitting met een 64-zege afgerond. Eveneens in de eerste klasse spe lend, maar dan in groep la, laat Schie dam 2 vriend en vijand verbaasd staan door zich tot nu toe in deze klasse bij zonder goed te weren. Ondanks het pessimistische geluid dat dit tiental in daze omgeving voor haar geheel nieuw wel niet zou kunnen klaren, vatte Schiedam 2 onvervaard de strijdbijl op en klopte „De Zwarte Dame" uit Rotterdam met 6—4. Vervol gens kwam „Hoogvliet 1" op bezoek Ook dit maal gaven de Schiedammers blijk een goede spelopvatting te hebben De gasten kwamen met een uitslag van 44 voorlopig op gelijke boogie met de gastheren, maar een vluchtige analyse, van de twee partijen die zijn afgebroken, laat een overwicht zien die voldoende is om een succesvol einde van dit treffen voor Schiedam 2 aanneme lijk te maken. In klasse 3a moest Schiedam 3 het opnemen tegen „Spijkenisse 1". Met een 5Vs4V« nederlaag werd het onder spit gedolven. In de tweede ronde bleek Schiedam 3 niet nogmaals be reid een rol var, ondergeschikte bete kenis te vervullen, hetwelk tot uiting kwam na een pittig duel tegen G.E.B, 2, die een 64 overwinning opleverde. De persoonlijke resultaten in boven staande ontmoetingen waren als volgt: Schiedam 1Dordrecht 2; win naars A. Noordegraaf, O. K. Harmannij, H. Huizer, H. Planken .en J. Kok, Remise; H. den Uyl en Vrijland, Ver liezers; J. C. Holzken. N. Greven- broek en D. Dekker. Totaal 64. Schiedam 2De Zwarte Dame; Win naars, J. de Bruyn, H. Huizer, J. R. Kok, M. J. C. Hersbach en P. G. Maas. Remise; D. Dekker en S. Koster. Ver liezers; A. Moleman, W de Bruin en A. v. Etten. Totaal 6—4. Schiedam 3Spijkenisse i Winnaars F. G. Maas, C. A. en G. H. den Uyl Remise; H. Bogers, P. Willems en J. A, Koudijzer, Verliezers; N. 3. C. Hersbach, A. v. Etten, J. P. v. Leus den en C. M. Smits. Totaal 4Vs-5V«. SCHIEDAM, woensdag. Tot direc trice van het Sportfondsenbad Schie dam is benoemd mej. C 1, H. Haze broek, de assistente van de scheiden de directeur F. A. Putto, die *i dus nu raat opvolgen. Geboren in 1930. kwam jsö in 1352 als caissière in dienst bi) feet Sportfondsenbad, maar bfl «Ie snelle ontwikkelen v*n het zwemmen ea het toenemen van de bezoekers werd *ij de onmisbare assistente van de di recteur. Voor de zwemjeugd is zij echter „juf frouw Corrie", want in de jeugdbewe ging heeft zij haar sporenreeds ver diend. Zij is leidster geweest bij een padvindstersgroep om later over t® gaan naar het bestuur van de R.K. Zwemclub Start, waar zij secretaresse van was. ROTTERDAM, dinsdag De 26-jari- ge stuurman R. 8. F. Bygrave uit Tot tenham is maandagmiddag in de Waal wen nabij pier 6 verdronken. De man bracht vanaf het terrein van Simons proviand aan boord van een schip. Hij is waarschijnlijk op een gegeven moment misgestapt. Zijn lijk la nog niet gevon den. 1 gemeester mr. J. W. Peek, en weihouder W. van Schooneveld het gemeente bestuur vertegenwoordigden. Burgemeester Peek had woorden van hulde en erkentelijkheid voor de wijze waarop de CBB in de afgelopen vijftig jaar de gemeenschap heeft gediend en voor de verheffing van de arbeiders massa heeft geijverd, vaak ten koste van persoonlijke offers. Veel :s bereikt en het beruchte „Zwart-Schiedam" van toen is nu wel verdwenen. Uw voorgangers hebben met taaie Volharding gevochten om een toen on willige maatschappij betere levens- en arbeids-voorwaarden te dwingen. Dat is nu wel gelukt. Maar burgemees, ter Peek wilde de sfeer van toen niét uitsluitend (zoals momenteel gebruike lijk is) door een zwarte bri! bekijken. Het was bij de gezagsdragers van toer, vaak meer een kwestie van onmacht dan van onwil om de bakens te ver zetten en de toen nieuwe opvattingen te doen invoeren. DOEL BEREIKT Nu het doel is bereikt, is de oude geestdrift en het elan er uit geraakt en de leden laten het werk maar al te graag aan de bestuurders over. Nu de werknemer meer vrije tijd heeft ge kregen, nis blijkt dat hij veelal «Jaar geen raad saee weet en gr niet toe komt om zich in de culturele kanten van het leven te verdiepen, „Hier ligt voor u nog een probleem ter oplossing", vond burgemeester Peek. De heer Donkersloot, voorzitter van de CBB Vlaardingen wees ook op de veranderde omstandigheden in het vak bondswerk en constateerde dat er bij de leden maar ai te vaak geer, belang stelling en aandacht meer bestaat voor dat, wat door de beweging zo moeizaam is verkregen. De heer S. Salomon, sprekend namens het NW, wees er op dat beide organi saties meer naar elkaar toegegroeid zijn en niet meer als kemphanen tegen over alkaar staan („Wij zijn roder geworden en jullie meer oranje", vond voorzitter L. van Pelt). „Wij zijn ge grondvest op hetzelfde principe: het Woord van God", verklaarde de heer Hermans van het NKV. oud-voorzitter Wiekenkamp kwam oude herinneringen ophalen. Zo ook dat dit bondsgebouw is opgetrokken met bijdragen uit het ,,2'/i cent-fonds". Voorzitter L. van Pelt, die alle spre kers dankte voor hun gelukwensen merkte op dat het vijftig jaar geleden aiet denkbaar zou zijn geweest, dat een burgemeester bij de wieg van een vak bond zou hebben gestaats. „Maar nu Is hij er wèl, by ons gouden jubileum", In totaal zullen bij deze produktie ze ker meer dan vijftig man betrokken zijn. Een gehele reportagetrem zal op eer, punt van het havenbedrijf worden gezet en al varend beelden en interviews uit zenden. Deze worden opgevangen door drie FTT-masten die op verschillende punten m het havengebied staan opge steld en naar Bussum gerelayeerd waar ze op de beeldband worden vastgelegd. Door deze werkmethode wil men berei ken dat het programma het karakter krijgt van een rechtstreekse uitzending. Brandpunt zal op 15 december de hele haven laten zien, van de stad. tot Euro poort. Het programma wordt opgeno men op 14 en 15 december en op 15 de cember 's avonds om kwart voor tien uitgezonden. Voor het welslagen vao de operatie die men al sinds enkele weken aan het voorbereiden is, hoopt men op goed weer omdat de korte dagen en de uitgestrektheid van het havengebied aan technici en programmasamenstellers zware eisen stelt. Be pont die gebruikt wordt is van het zelfde type ais het Loogenveer dat vaart tussen Vlaardingen en Maassluis. Men heeft zo'n hoog schip nodig om ervan verzekerd te zijn dat de uitgezonden beelden ook inderdaad de PTT~masten bereiken. ROTTERDAM, dinsdag Een perso nenauto werd maandagmorgen bij een botsing met het R.T.M.-treinije in cle 2e Rosestraat ter hoogte van de afrit van de Varkenoordsebocht ernstig bescha digd. De bestuurder, de 60-jarige hoofd- baas C. A. v.d. Vark van de L. Hilleweg, die bet fluiten van de trein niet heeft gehoord, klaagde over hoofdpijn en pijn in de borst. ROTTERDAM, dinsdag Met ingang van december zal de Baltic Steam Na vigation Company uit Leningrad een maandelijkse wmterdienst gaan onder houden van het continent naar Mon treal, Canada. Deze dienst zal gevaren worden met schepen, die speciaal voor de vaart in zwaar ijs zijn gebouwd. De eerste afvaart zal plaatsvinden tussen. 12 en 18 december a.s. met hst m.s. „Volkhovges" van Hamburg, Ant werpen en Rotterdam, terwijl de tweede afvaart geannonceerd staat tussen 12 en 18 januari 1965. Na de laatste conti nentale haven worden geen verdere af- laadhavens meer aangelopen. De Russische rederij is van mening, dat zij haar ervaring met de vaart In arctische wateren bij deze dienst in praktijk zal kunnen brengen. Voor Rot terdam treedt Pakhuismeesteren N.V. op als agent. ROTTERDAM, dinsdag De Shell Nederland Raffinaderij NV gaat haar opslagcapaciteit in Eu ropoort voor nog eens veertig miljoen gulden uitbreiden. Het gaat om een extra capaciteit van 420.000 kubieke meter aan opslag ruimte. De werkzaamheden beginnen nog dit jaar en zullen in 1965 worden af gemaakt. Om de nieuwe tanks volle dig te kunnen benutten, is het nood zakelijk enkele andere grote projec ten uit te voeren. Ten westen van de reeds bestaande pier, wordt een nieu we lossteiger gebouwd, die bestemd is voer tankschepen groter dan 100.900 ton. Voorts zullen twee pijpleidingen worden gelegd van Shell-Europoort naar df» Shell-raffinaderij in Persist zij kruisen het Calandkanaal en le Oude Maas. De grootste leiding is be stemd voor de verpompingen van de Rotterdam-Rijn Pijpleiding Mij. De andere wórdt, met 'de bestaande lei ding, gebruikt voor de aardoliedestil- ïeerfabrieken. Tussenopslag komt nu te vervallen. De in Pernis vrijkomen de opslagruimte wordt benut voor an dere produkten. Beide nieuwe leidingen worden in ok tober volgend jaar al in. gebruik geno men. In de periode mei-augustus wor den acht nieuwe tanks "'gezet; aan het eind van het volgend jaar moet de steiger klaar zijn. Gezien de nog beschikbare ruimte zijn verdere uitbreidingen nog mogelijk. Eind 1965 wordt de totale opslagruim te 1,25 miljoen kubieke meter. ROTTERDAM, dinsdag Het bejaar de echtpaar Va» Nieuwlanc! uit de Py- perstraat werd maandag door kolen damp onwel. De kannebuis op de op het dak staande schoorsteen was ingestort, waardoor de rook van de kachel niet naar buiten kon. De brandweer heeft maatregelen genomen. Het echtpaar werd voor behandeling naar het Berg wegziekenhuis gebracht. Bij de GEMEENTELIJKE VERVOER-, REINI GING S- en ONTSMETTINGSDÏENST SCHIE DAM kunnen geplaatst worden een aantal: Vereist; rijbewijzen CE. Leeftijd tot circa 45 jaar. Bruto-salaris, afhankelijk van leeftijd, 554.36 tot 337.39 per maand, inclusief huurcompensatie. in algemene dienst (vuilnisophaaldienst, veegdienst, baggerwerk enz.) Leeftijd eventueel ook boven 45 jaar. Bruto-salaris afhankelijk van leeftijd, 523.99 tot 590.82 per maand. Inclusief huurcompensatie. Bruto-salaris, afhankelijk van opleiding, be kwaamheid, leeftijd en ervaring, 590.82 tot *127.28 per maand, inclusief huurcom pensatie. Bruto-salaris, afhankelijk van leeftijd, ƒ523.99 tot 360.82 per maand, inclusief huurcompensatie. In voorbereiding is een tariefregeling met een maximale premie van 17 pet. Premie A.O.W. voor rekening van de gemeente. Kinderbijslag maandelijks; vakantietoeslag 4 pet.; vijfdaagse werkweek; gepremieerde spaarregeling. Aanmeldingen, mondeling of schriftelijk, bij voor noemde dienst, Buitenhavenweg no. 154, Met ingang van 20 november a.s. is er een filiaal van de Gemeentelijke en R.K. Openbare Biblio theken gevestigd in de St. Rosa-kleuterschool toe gang hek Archimedesstraat. Geopend: vrijdags van 1517 uur en verder dins dags van 18.3021 uur, woensdags van 13.3017 uur. Op woensdag ook voorlezen of vertellen! Abonnementsprijs 1.per schooljaar. 2 - Schiedam - Tel. 6 88 08 dond. 2-8 zat nacht 12 uur Op een stille zondagmiddag wordt 'n meisje dat bekend staat om haar losse zeden, gewurgd. Bernard Blier en Dantele Delorme in 18 jr. vry, zat 2, 7, 915 zond. 7-9.15 di. 2 uur wo. 8 uur diavond besl. voorst. Prikkelende cocktail* gemengd met sprankelende attractie. 18 jr. zo. mat. 2, 4.15 uur wo. mat. 2 uur Fel bewogen avonturen, spanning en sensatie. Gregory Peck Ann Biyth Anthony Qulnn 14 jr. WASAUTOMATEN de MOL JANSEN LANGE KERKSTFi 66 TFL 6U5IO Pasfoto's klaar terwijl u wacht, Foto Van Vuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 386720. Let op juiste adres. B19 P..LFILM-. VERGETEN: De «rtoirwst staat voor u klssr. All# soorten films. Feta K. van Vuuren, HoogKrast 106, H19

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 2