Goncentratie biedt vele mogelijkheden Man pleegde Jubileum feest van C.B.B. fraude en diefstal Schiedamse Bioscopen Eddie zet zich schrap in een grote bankroof Het voetbal- programma dit weekend Romantische stropers Benen-show in Tokio Snelle Duitse dienst op Oost-Azië Jachthaven is veel te druk SCHIEDAM Ti KASTJE KIJKEN i i fl Koeriersters Marcus Bakker C.P.N. - afd- Schiedam f Aan Archimedesstraat r Eerste vrucht van samenwerking Burgerlijke Stand W ithandgibbon in blijdorp geboren Bibliotheek in nieuw pand Verkeerscursus begint weer Uitbreidingsplan door de Kroon gewijzigd i11 I In Verbetering Succes in Zuid Geen probleem Geen krant ontvangen? Ook centrales? Wekelijkse afvaart van Rotterdam Tarieven van GG en GD worden weer herzien Afscheidsreceptie ir. C. van Traa Bedrijfsklaverjas Het vorstelijk gebaar H. TH. van der VLERK in Schiedam Groot bal na 4 Ml donderdag 19 november 1964 - pag. 5 Afd. Rotterdam Barendrechtse klacht: Illii Personeel gevraagd Diversen De geste, waarmee U hem of haar immere ge lukkig maakt. De grote verrassing het precieuse geschenk met zijn altijd blijvende waarde. Het sieraad, de! het simbool is van Uw bizondere genegenheid. Er zijn zoveel mogelijkheden om dit vorstelijk gebaar te maken en aavele prijs klassen. Op vrijdag 20 november a.s. spreekt ons 2e t Kamerlid Marcus Bakker op een openbare bijeenkomst van de in Tivoli, Nieuwe Haven. Aanvang 8 uur. ƒ1.50 BON t' 4*1 t i I »ïl rij it si-*-?*»*'#- »W \>- -**1 W Jeugd-filiaal van Gem. èn r.k. bibliotheken SCHIEDAM, donderdag. Het samengaan van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek met de r.k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek St Liduina" voor wat betreft de exploitatie van de filialen, waar aan de Gemeenteraad eind septem ber de goedkeuring heeft gehecht, heeft nu al tot resultaat gehad dat een nieuw Jeugd-filiaal kan wor den geopend. Dit eerste nieuwe object van beide bibliotheken is gevestigd in een lokaal van de St. Rosa-kleuterschool. Maar terwijl de kleuterschool de ingang heeft aan de Lange Singel straat 53, is voor de Jeugdbiblio theek een afzonderlijke ingang ge haakt aan de Archimedesstraat, zodat men geen last heeft van el kaar. Zowel ie directrice van de Gem. Bibliotheek, mei. R. G. P. Visser als haar collega van de r.k. Bibliotheek, mej. H. J. H. Hessels feonden zich alternate verheugd met dc.-e oplos stag. waardoor de toch wel talrijke kinderen in uitgebreide Singelwtjk m eigen jeugd-bibliotheek krijgen. Een opmerkelijke vrucht van goede samenwerking. Nu bad de Gemeente-Bibliotheek, naast het filiaal in de Lorentzlaan (waar ook kinderboeken zijn te krij ger.), nog een uifleenpost in de Prof. Kohnstammschool aan het Lorentz- plein. Doch dit was maar een hulp- past. Deze wordt niet opgeheven zo- Img er nog aanloop is, doch blijft nu uitsluitend bestemd voor kinderen tot 13 jaar. De volwassenen moeten hei doen met het filiaal aan de Lorentz laan. De oudere kinderen kunnen voortaan terecht (evenals de jongeren overigens) in het nieuwe filiaal aan de Archimedesstraat. De r.k. Bibliotheek isad een filiaal m de Singelvvijk, doch dat was zeer ongunstig gelegen aan de Emmastraat trok bijna geen kinderen. Dit filiaal wordt nu opgeheven. Maar voor beide bibliotheken betekent het nieuwe fi liaal een duidelijke verbetering. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De heicr C. I. (21) hoorde gisteren een gevangenisstraf van een jaar, door te ercngen in het tehuis voor Jongelieden, tegen zich eisen. H|j bad alch op on wettige wfjze geld toegeëigend. Een daad waarvoor hij zich voor de Rot terdamse rechtbank moest verant woorden. Op een nacht was hij met een nog in zijn bezit zijnde sleutel het pand van zijn vroegere werkgever aan de Willem Buytewechstraat ingeslopen. Daar had hij postcheques weggenomen. Een ambtenaar van het postkantoor in Rotterdam wees hem niets vermoe dend hoe hij de cheques die hij zelf van een bepaald bedrag voorzag moest innen, Maar voor de uitbetaling kon plaatsvinden had de gedupeerde firma de rekening reeds laten blokke ren. Wel inde verdachte 420 by het hoofdpostkantoor in Den Haag, waar hij via een spaedbehandeling in het bezit van het geld kwam. Uitspraak dinsdag 1 december. SCHIEDAM. Geboren: Linda d. v. H. J. T. de Bruin en U. J. Poelman, CH J. T. de Bruin en U J. Poelman, Cornelia z. v. P. Winterswijk en J. T. Nooden. Overleden: D. van der Ende, 64 jr. A. C. M. van Gent, 89 jr. wed. Zoet mulder. Een kijkje in het nieuwe Jeugd- filiaal aan de Archimedesstraat van de Gemeentelijke en de R.K. Biblio theek samen. een selectie worden toegepast, omdai nu eenmaal ie ruimte en ie voorraad boeken niet. onbeperkt is. „Het heeft zo weinig zin om in eca filiaal bv. Frans - romans neer te leggen ais je btf voorbaat weet dat die in slat filiaal toch weinig of niet gelezen worden. Dan kunnen ze beter elders geplaatst worden, waar er wèl vraag naar is. Maar als iemand in dat filiaal naar die Franse romans vraagt, kan hij ze altijd krijgen uit de centrale biblio theek". la prettige samenwerking met Zr, Ansberiha, hoofd van de St. Rosa- kleuterschool, heeft de fa. Kloppers de verbouwing ter hand {genomen en er een prettig, licht en ruim vertrek van gemaakt. Beide bibliotheken le verden de l.SOO boeken en de handige rekken voor de „open uitlening". Het is wel een volwaardige Jeugd bibliotheek geworden. De kinderen kunnen' er met alleen boeken lenen, maar er staan ook tafels met klein formaat stoelen waar zij kunnen le zen. En eventueel hun huiswerk ma ken. Op woensdagmiddagen is er „vertel-uurtje". Daarvoor staat in een hoek één grote „Oma's vertelstoel" met daaromheen een aantal piep-klei- ne rotan-stoeltjes. Erg leuk. Ais leidster van het filiaal zal op treden mej. G. E. Speksnijders (Gem. Bibl), met als assistenten mej. L Maris (r.k. Bibl.) en mej. S. Dek kers (Gem. BibL), Het filiaal zal ge opend zijn op dinsdagen van 18.30-21 uur, op woensdagen van 13.30-17 uur en op vrijdagen van 15-17 uur. Dit o»g dan het eerste grote ob- iect zijn, de samenwerking tussen bei de bibliotheken gaat uiteraard verder. Alle filialen van beide bibiioti- .kt worden nu gezamenlijk geexplolteer i wat een opmerkelijke, besparing geeft op arbeidskracht en op boekenvo -r- nad, In Schiedam-Zuid heeft het tota «n concentratie geleid. Alle jeugd-le- fen van beide bibliotheken kunnen nu jerselst in hei oude filiaal van de r.k. Bibliotheek aan de IJsselmonde- 'raat, terwijl de volwassenen verwe eft worden naar het filiaal van de Gem, Bibliotheek in de Leliestraat. Dit betekent meer ruimte door min der bocken-voorraad en zo ook meer jswsiag. „Het is direct een succes ge bleken, De toeloop van de kinderen Raar de IJsseimoBdesestraai werf zó groot dat het personeel versterkt moest worden", vertelde ons mej. Vis ser. Geeft de samenwerking nu geen Problemen bij de keuze van boeken? ..Welnee", meent mej. Visser. „Alle eioiiotheekassistenten hebben dezelfde opleiding gehad en allen streven naar fc Voorziening met de best mogelijke lectuur. Bij kinderboeken is hst hele maal geen probleem. Bij, de boeken voor volwassenen zijn er wel twijfel gevallen, Deze boeken worden dan in »e centrale bibliotheken gehouden (waar geen samenwerking voor be staat) en de leden van beide biblio theken kunnen dit boek dan op aan vraag krijgen". Voor de filialen moet toch altijd al Het Hotterdamscb Parool-abon- omis kunnen ons dit telefonisch meiden van maandag tot en met zaterdag van 11,30—18.30 nnr Telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam Schiedam kunnen zich wenden tot 1 onze olaatselljke agenten De samenwerking tussen beide Schiedamse openbare bibliotheken biedt vele mogelijkheden. Deze blijft nu nog beperkt tot een samenwerking in de filialen. Doch het is niet mogelijk dat in de toekomst ook de centrale bibli otheken samengebracht worden, „Mis schien dpi dit er dan toe zal lelden dat er een groter gebouw beschikbaar komt een groter gebouw beschikbaar komt voor de bibliotheek. Want er is nu echt wel een gebrek aan ruimte", hoopt mej. Visser, Waar wèl eea nieuw gebouw toe- schikbaar komt voor beide bibliothe ken tezamen, dat is In het komende nieuwe centrum van Kethel. Er ïs aan gedacht om in de geplande winkel galerij twee winkelruimte» aaneenge voegd te bestemmen voor leeszaal en bibliotheek. Dat,zal,hard nodig wor den in het zo snel groelendè Kethel. Want de Ges. Bibliotheek heeft aan de nu beschikbare ruimte in het voor malige Raadhuis echt niet meer ge noeg. (Van onze sportverslaggever) SCHIEDAM, donderdag. Door «le zeer vete afkeuringen tengevolge van de overvloedige regea van vorige week, zijn er nogal wat gaten gevallen in het schema voor het amateurvoetbal, Voor komend weekend is weer een volledig programma opgesteld, doch (iet blijft de vraag of het wel helemaal zal kun nen doorgaan. Excelsior gaat naar Den Haag om het al-oude HW partij te geven. Deze club heeft grote plannen om net als stadge noot HBS, kampioen te worden. Daar zouden de Schiedammers wel eens 4e dupe van kunnen worden. Gelukkig heeft Excelsior beslag kunnen leggen op een trainer zo dat de ploeg niet zon der trainer zit. SFC krijgt op Thuriedc bezoek van RVC en zal, mits er wonderen gebeuren, niet tot een zege komen. De klad zit er nu eenmaal in en dat raak je niet zo snel kwijt. Toch zijn de Schiedammers vol goede moed dat zij in de derde klas zullen blijven. Hopelijk dat zij gelijk krijgen maar moeten er dan van het be gin tot het eind voor vechten. DHS doet het goed en na de prima overwinning van zondag tegen Unie ziet de toekomst er voor de geelzwarten bij zonder boed uit. Als zij de thuiswed strijd tegen Bergambacht ook tot een overwinning kunnen brengen zijn zij op de goede weg. Demos gaat naar Lenig en Snel en zal bijzonder hard van sta pel moeten lopen om het deze ploeg moeilijk te maken. Martinit is door twee aeiiteenvolgen- de nederlagen de aansluiting met «ie kopgroep kwijt. Een klein stukje van het verloren terrein kunnen de rood- hemden weer terug winnen als zij zon dag by DZB tot een overwinning ko men. Iets meer attentie in de Schie damse verdediging is wel geboden. SVDPW gaat een zware wedstrijd te gemoet bij Tranvalia. Deae ploeg is op eigen grond moeilijk te kloppen en dat zal zondag ook wel het geval zijn. Ais de Schiedammers tot een overwinning komen zal dat een verrassing zijn. Ook de afdellngsclubs komen allen in het veld, béÜMve Schiedam, want de wedstrijd tegen WCR is uitgesteld. DRZ ontvangt Puttershoek; geen ge makkelijke tegenstander. Als de Schie dammers de beschikking hebben over hun volledige eerste team dan kunnen zij tot een goed resultaat komen. Ursus zal tegen PKL op grote tegenstand stui ten,, Toch moeten onze stadgenoten deze wedstrijd tot een overwinning brengen «ai niet te ver schier te raken. Schie damse Boys krijgt bezoek van Sagu Boys, een club mat een grote aanhang» W.F. speelt om tien iiur al tegen AVS en zal de opgelopen schade tegen Metro „Edils zei zloh schrap" betekent voer de liefhebbers van deze iro nische, zich hard door het leven slaan de Don Juan met een as fond erg goed geweten, een kleine anderhalf uur un gename verpozing, Eddie is nu een ex-reclameagent dis als romancier in Madrid hei armoedi ge hoofd boven water tracht te houden Door een lief meisje van een belager te ontdoen raakt hij verzeild in een bende, die ongelooflijk ingewikkeld in elkaar zit. Er is een hoofdzakelijk te lefonerend bendehoofd die het lieve kind in zijn macht heeft en nu Eddie voor zijn karretje probeert te spannen. Hij is namelijk bestemd om de lei ding te nemen van een grote bankroof, die eigenlijk geen roof meer is. Eddie doet het, maar uiteraard met zeer goe de bedoelingen. Het is een heel listig uitgedachte in trige, die Eddie wel ruime gelegen heid geeft om zijn stevige knuisten in werking te stellen. Eddie zouEddie niet zijn als hij daar niet uit zou ko men, uiteraard mèt het meisje. (PASSAGE) TpEN even romantische als ongeloof- -*-1 waardige geschiedenis is „De stropers van Alaska", Een robbenjager in de lang vervlogen dagen, dat Alaska nog Rus sisch bezit was, raakte in de ene verwit- keling na de andere, niet alleen omdat hy zich by zyn robbenjacht af en toe op Russisch gebied waagt, maar ook omdat hy, als hij met z'n schip en beman- ning in Sas Francisco tydens een verlof de bloemetjes buiten zet, verliefd worgt op mn Russisch meisje, dat de bruid van de één of andere Russische prins is. De liefde is wederkerig, maar de prins ontvoert zijn bruid, waarop robbenjager Captain Jonathan Clark (Gregory Feck), die niets van de ontvoering weet, teleur gesteld naar Alaska reist, daar door de Bussen gevangen wordt genomen en dan verneemt hoe de kaarten liggen. Het bruidje Marina (Ann Blyth) stemt in een huwelijk met de prins toe op voor waarde, dat Jonathan zal worden vrij gelaten. Maar eenmaal vrij, ontvoert de ze nu Marina op zijn beurt en zeilt met zijn clipper en haar in zijn armen regel recht naar het geluk. Spannende clipper-races en verwoede gevechten, krijgslist en romantiek, dat alles is rijkelijk opgedist eer het zover is. Maar dat blijkbaar alles mogelijk is en goed afloopt, daarover verwondert de bioscoopbezoeker zich na afloop het meest, (MONOPOLIE - matinees) TpEN aanzieniyk deel vaa ie bewoners van Tokio stort zich Iedere avond in liet nachtleven. Het schijnt «en door handel en industrie bevorderde snede gewoonte, die men weg kan declareren net &is hU ons een zakenlunch. Hoe we lig dat nachtleven daar nu tiert toont .TOKIO IN DE MACHT." Japanners zijn altyd goed geweest in het nabootsen van westerse produkten Ook hun floorshows getuigen daarvan. Ze zijn van alle westerse markten thuis met cancan, strip tease en twist en ze zijn dol op de benenzwaaiende girls die in le jaren dertig in Amerika populair waren. De film iaat zien dat de Japanse meis jes mooi zijn en zich beduidend sierlij ker dan in onze streken aan de floor show wijden. (MONOPOLE, t.m. woensdag) weer te niet kunnen doen door van AVS te winnen. Bij de zaterdagsclubs zal. HBS het niet gemakkelijk krijgen bij Die Haghe. De Hagenaars beschikken ov«? een goed elftal en bij verlies van HBS zullen de concurenten alleen maar lachen. FPSC kan op een warme ontvangst rekenen by 's iraveztmde, die nog een kleine rekening heeft te vereffenen, GSS krijgt bezoek van WIA en GTB ontvangt The Red Stars in Harga. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM, «woensdag Snel heid is een versohijnsfel van deze tyd, ook in het transport, Hoe sneller een scheepslading ter waarde van ettelij ke millioenea op haar bestemming is, hoe meer bespaard wordt op rente en andere kosten. Dit keiharde feit, waar mee de reder rekening heeft tm ht >■- den, heeft de directie vaa de Nsrd- deutscber Lloyd te Bremer, doen be sluiten ter versnelling vas haar tachtig jaar bestaande dienst op Oosi-Azië een rigoureuze verbouwinr van haar vloot te ondernemen. In het afgelopen jaar werden zeven van haar stoomturbinevrachtschepen veranderd, een bulbsteven aange bracht, de turbine-installatie vervan gen door een 14.000 a.p.k. M.A.N.-die- sel en de passagiersaccomodatie uitge breid van 8 tot 12 passagiers. Be dienst- snelheïd van de zeven 10.000 tonners werd hiermede opgevoerd van 17 tot 20 mijl per uur. De verbouwingskos- ten waren niet mis, zij beliepen onge veer de helft van de nieuwbouwprijs van de zeven schepen. Vandaag is met de afvaart van Rot terdam van het MS „Weserstein" de versnelde dienst naar Oost-Azië, waar van Wm. H. Muller en Co N.V. de Ne derlandse agente is, ingegaan. Samen met de Hapag biedt de Norddeutscher Lloyd nu in een gecombineerde dienst elke week een afvaart van Rotterdam naar Japan. De „Weserstein" vaart van Rotter dam direct naar Singapore, Hongkong en Yokohama, D reisduur naar Yoko hama is nu 31 dagen, d.w.z. 8 dagen korter dan voorheen. Behalve de ge noemde havens va., de „Weserstein" rijn er ook schepen die afwisselend Peaang, Fort Swettenbam, Manilla, Kaohsiung, Pusan, Nagoya en eventu eel andere „outports" aanlopen. Hat vaarschema van de thuisreis van Oost- Azië is precies eender ingericht als die van de uitrei?. Voortaan zullen iedere maand vier schepen uit Oost-Azië in de Rotterdamse haven arriveren. '(Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM, woensdag. Op warme dagen wordt het clubgebouw van de jachthaven Barendrecht vol komen overspoeld. Kinderen en teen agers komm in natte badpakken bin nen: zij verkleden zich op de toiletten, telefoneren en kopen versnaperingen. Volgend jaar zal de jachthaven op warme zomerse dagen hetzelfde te verwerken krijgen als het strand te Scheveningen. Het »is ces klacht van ie beheerder van de jachthaven aan het bestuur van het recreatieschap Oude Maas. Hy zegt dat het praktisch niet goed mogelijk is een dergelijke piekbelas- ting op te vangen en de..orde te hand haven. De rust die varensmensen van een jachthaven verlangen-kan hij niet geven. t8it - De beheerder heeft nu aan het recre atieschap verzocht het fachthavencom- Slex- .temogen afsluiten, waarmede et dagelijks bestuur akkoord'wil gaan mits het zodanig gebeurt dat een deel van de oeverstrook aan de westzijde voor iedereen vrij toegankelijk blijft Het overige deel van ae oever, gren zend aan de haven, wordt das, "aan de openbare recreatie onttrokken. SCHIEDAM, donderdag. De Christelijke Besturen Eton?} Schiedam heeft de viering van het Sfl-jarig be staan gisteravond afgerond nset een feestavond voor de leden in het Passa- heeft hei .vrij talrijke publiek, waar onder bok vertegenwoordigers van ver schillende kerkeraden en van de afde lingen in Vlaardingen en Rotterdam, moeten mededelen «1st CNV-voorzitter J. van Eibergen verhinderd was. (hij lit in de loononderhandelingen!) de feestrede te houden. In zijn plaats heeft gesproken de secretaris van het CNV, dr. W. Albeda. In zijn openingswoord heeft de heer Van Pelt er op gewezen dat in de af gelopen vijftig jaar zeer veel Is bereikt door de vakbeweging, vooral mate rieel. „Doch we zijn er nog niet," verklaarde hij, waarbij hij er op wees dat het nog altijd mogelijk is dat be drijven gesloten worden of opgekocht en weer afgestoten, zonder dat de werk nemers er ook mtar iets vaa weten. Dr. Albeda wees er in zijn rede op, dat terwijl de vakbeweging nu een al gemeen gewaardeerd instituut is, een steunpilaar voor de maatschappij, „Maar het CNV zou niet geworden zijn wat het nu is, zonder het NVV er, het NKV. En deze twee hebben de invloed ondergaan van het CNV. Want er bestaat een Vruchtbaar dialoog tus sen deze drie vakbonden, maar ge lukkig ook met de werkgevers en de staat. Dat heeft de CNV altijd gewild, deze vruchtbare samenwerking." Verder wees hij er op dat de arbeid een andere en belangrijke plaats heeft gekregen in het produktie-proces. Stond vroeger het eigendomsrecht op de eerste plaats, nu wint, mede dank zij de vakbeweging, het arbeids-recht aan betekenis. Maar dit betekent ook dat de verantwoordelijkheid van de arbeid steeds groter wordt. Laat dit jubileum een stimulans zijn tot grotere activi teit in de vakbeweging," 20 besloot dr. Albeda zijn rede. Aan dese feestavond is medewerking verleend door de Schiedamse muziek vereniging „Harpe Davids" die voor de aanvang musiceerde en ook het zin gen van het bondlied „De Vrijheids vaa" begeleidde, door dé Chr. Muziek, club „Insulinde" uit Vlaardingen met pittige muziekjes en door de Chr. To neelver. Animo uit Vlaardingen die na de pauze het blijspel „Bloemen voor Barbera" voor het voetlicht bracht. ROTTERDAM, woensdag Het col lege van b. en w. heeft de gemeente raad voorgesteld de tariefverordening van de GG en GD te herzien en som mige tarieven te verhogen. Een ea an der Is noodzakelijk i.v.m. recente kos tenstijgingen. De laatste tariefherzie ning dateert van 14 maart 1963. De raad. bespreekt het voorstel op 26 november. ROTTERDAM, woensdag Op 23 november bestaat voor de Rotterdam se burgerij gelegenheid afscheid te ne men van ir. C. van Traa, de hoofddi recteur van de dienst van stadsontwik keling van wederopbouw, die per 1 de cember met pensioen gaat. De afscheidsreceptie wordt gehouden in de tuinzaal van het muséum Boy mans-van Beuningen: zij is voorlopig bepaald van 5.306.30 uur. ROTTERDAM, woensdag. Dit weekeinde aanschouwde in diergaarde Blijdorp een wlthsndgibbon het levens licht. Hoewel gibbons in vele dieren tuinen worden gehouden blfjven ge boorten van deze fraaie kleine mens apen een zeldzaamheid. Tot nu toe gaat het met de jongge borene uitstekend. De moeder ver zorgt de baby met grote toewijding en ook de vader Is in de spruit geïnte resseerd. Het publiek krijgt de baby niet of nauwelijks te zien, want de moe der vouwt zich om het jong heen als een levend foudraal van bont. Alleen wanneer de ouders hun luide zang ten beste geven kan de moeder zich soms niet meer bedwingen en maakt een paar sprongetjes waarbij de zuigelinge dan. eventjes zichtbaar wordt. Voor diergaarde Blijdorp is dit de eerste maal dat een gibbon levend ge boren wordt. MAASSLUIS, donderdag. De Christelijke openbare leeszaal en bi bliotheek te Maassluis, die enkele ja ren op bescheiden wijze in het pand Hoogstraat 13 gehuisvest was, betrok woensdagmiddag haar nieuwe huisves ting in het pand Haven 28. Een smaak vol en doelmatig ingericht gebouw voorheen gem. dienst maatschappely ke zorg dat een aanwinst van bete kenis genoemd mag worden. De ope ning werd verricht door mevrouw J. W. v. Dijck-Hofman, die allereerst vaststelde, dat de bibliotheek geduren de de laatste jaren een enorm groepro- ees heeft ondergaan. Met in 1963 een bezit van 6,000 boeken en byna 13.000 uitleningen had deze bibliotheek bijna het hoogste uitleenpercentage van ons land. MAASSLUIS, donderdag De afd, Maassluis van het Verbond voor Vei lig Verkeer zal weer beginnen met een nieuwe verkeerscursus. Op een zestal avonden zullen aan de band van de Verkeerssleutel een door het ver bond uitgegeven cursus- de lessen worden gegeven, De kosten bedragen voor de gehele cursus 8.voor niet-leden en ƒ4, voor leden. De eerste les wordt gegeven op dins dag 24 november a.s. te 20.00 uur in een lokaal van de N.V. Key en Kra mer aan de Adriaan van Heelstraat alhier. MAASSLUIS, donderdag. In de (Advertentie l.M.) Exclusieve deux-pièces jumpers en vesten KORTE HOOGSTRAAT 22 TEL. 119000 ROTTERDAM DEN HAAG, donderdag. (ANP) De Kroon heeft bet uitbreidingsplan noord-west van Maassluis gewijzigd. In een aantal beroepen tegen het be sluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland waarbij gedeeltelijk goed keuring is verleend aan het uitbrei dingsplan noord-west der gemeente Maassluis heeft de Kroon allé beroe pen ongegrond verklaard, doch met handhaving voor het overige van het bestreden besluit van Gedeputeerde Staten alsnog goedkeuring onthandden aan het plan voor wat betreft de be stemmingen woonwijk, industrieterrein en tunnelweg in het noordelijke gedeel te en de bestemming winkelcentrum en aan weerszijden daarvan bestemmin gen bijzondere doeleinden. De Kroon heeft onder meer overwo gen dat de capaciteit van het" plan geenszins te ruim is, maar zij kan zich er niet mee verenigen dat een strook grond bestemd is voor weg en tunnel weg. Dit plangedeelte moet haars in ziens nader worden bezien, enerzijds moet het oog op de behoefte aan re creatieterrein, anderzijds omdat be twijfeld moet worden of op de aange duide plaats een tunnel aangelegd zal worden. Het winkelcentrum is intussen in een ander uitbreidingsplan opgeno men. De Kroon is ten slotte van me ning dit in dit plan niet wordt vooruit- fa edrijfsklaverjascompetitie" bleef het ffloPen op een eventuele grenswijzi- team van Waiïramit aan de kop door|® tussen Maassluis en Maasland, van De Neeff te winnen; het tea», van Futura verzekerde zich van de tweede plaats middels een overwin ning op Elementum, terwijl Dirkzwa ger zegevierde over V.T.M. De uitslagen zijn: WallramitDe Neeff 15230—14650 pt., Elementum Futura 14845—16365 pt., Dirkzwager Ver Touwfabrieken 1606714523 pt. Donderdag wordt gespeeld Elemen tumWaliramit en vrijdagavond Ver. TouwfabriekenDe Neeff. Het bestuur van, de afd. Maassluis- Maasland-H. v. Holland van het Ned. Roode Kruis heeft i.vjn, de zeer ern stige overstromingsramp in Zuid-Vietr nam namens de afdeling 100,- overger maakt. Na een grote zending melk heeft het hoofdbestuur maandag j.l. op drin gend verzoek van het Int. Rode Kruis onmiddebjk nog eens 1000 wollen de kens per vliegtuig naar Zuid-Viet- nam gezonden. V AATW ASM ACHINES de MOL JANSEN LANGE KERKSTR 66 TEL. 68570 Voer spoedigs indiensttreding gevresgd: actieve bezorgers, - iftijd v.s. 18 jaar. Aanmel den: De Schiedammer, Lange Haven 103, tel. 287279—266505 Na 6 uur 242142. R2 Fotografie ROLFILMS VERGETEN? De automaat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 106. i 9 Pasfoto's klaar terwijl u wacht Foto van Vuuren. Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 266726, Let op Juiste adres. R19 DROOGPROBLEMEN? Centri fuge 4 kilo '.38 Combinatie langzaam met spoel-oentrifuge 395, ook merkmachines 13 tot 30 pot korting. Showroom Co la Lange Haven 126, telefoon 263341. R20 Laat onze uitgebreide collectie sieraden voorleggen. Met ona ad- vit* ie het niet moeilijk meerl Horloger Juwelier Edelsteenkundlge F.G.A, ROTTERD.DIJK 288, SCHIEDAM 3 Artiesten en regisseurs, tezamen met de grote heirschaar van technische medewerkers, zorgen voor ontspanning en dramati sche ontroering via het fascinerende medium televisie. In deze pocket stelt onze radio- en televisiemede- werker H. J. Oolbekkink een aantal aan u voor. Opdat u weet wie die man of vrouw is, die u, In hui selijke kring, niet zelden by da voornaam noemt zonder hem of haar te kennen. De bundel is ontleend aan de lange reeks tel*visie portretten, die H. J. Ool bekkink gedurende een aantal jaren in,Het Parool heeft gepubliceerd. Een pocket 160 pagina's, inel. foto's, mat een fleurig geplasticeerde bandom slag, getekend door Wim Bijmoer, Verkrijgbaar bij onze agenten en bezorger», als mede bij de boekhandel, of via onderstaande bon. Aan de administratie van dit blad. Stuur my rechtstreeks ex. pocket 'Kastje Kijken' door H. J. Oolbekkink ƒ1.50, 'Naam; Adres: Woonplaats: r k- i li 8 j f 8 I s r 1 "'1 rVi VI ■j -VS V 1, t

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 2