Leningplafond beperkt gemeente-activiteiten Burgerij nodige krijgt niet verzorging Aardgas na 1965 „Verlovingsringen festival 1975" Groei van Schiedam beneden verwachting r - W eo van ïerland Schied. Jeugdraad wil subsidie meer KREUGER Schiedam Koeriersters Weth- van Bochove: Alg. Beschouwingen op Begroting Schiedam laat de eer aan Schiebroek Burgerlijke Stand SVC-dames zegevieren WETH. W. VAN SCHOONEVELD JAARVERSLAG 1963-64 TSF I boekt nederlaag Veel verloop bij bestuur Ongelukken op sportterreinen VDL won verdiend Weinig heil in Alaar dings adres NOAD wint met gemak Jaarfeest van PTT-personeel Uitvoering van Balletschool Geen krant 1 ontvangen? Geen „voeding" Postzegelverzamelaars maken propaganda Urgeiilie-scliema Prijspolitiek van de regering „niet reëel" prijzen-slag' Leverancier van St. Nico laas; Twee strafschoppen heslisten duel Hé Jekker warm! r0de en blauvvn schotse KORFBAL Weth. van Kinderen dinsdag 24 november 1964 - pag. fe .Nw-C., Hoogbouw! Opspuiten Onvoltallig Weth. van Bochove TAFELTENNIS Mevr. W. van der Burg J' "H (Advertentie LM.) komt ook voop u Morgen begint de verkoop van vederlichte linnen of vliegtuig- koffers... hoe U ze maar noe men wilt, uit de collectie van 12.7'Si voor nog géén acht gulden. tinnen koffers, met sterk frame en solide trekslulting, gegarandeerd waterdicht, met fraai plastic handvat en in leuke schotse ruiten. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze uiterst lichte ruitkoffers met trék- sluiting, In diverse dessins en kleuren, voor Géén tef. of schriftfast. SCHIEDAM, dinsdag' On korf baller hebben wederom wisselende prestaties geleverd, maar over het ge heel gezien is er toch wel enige re den tot tevredenheid. Jammer is het, dat Schiedam zijn dag niet had ets de eer moest laten aan Schiebroek. Suc ces heeft ook verloren, maar de cij fers mogen gezien worden. Schiedam J, 3 en 4 kwamen daarentegen bijzon der goed voor de dag, waarvan in het bijzonder de prestatie van Schiedam 2 opvalt. Ook O.D.I., die zaterdagavond bovendien feest vierde, mag met twee overwinningen in twee gespeelde wed strijden hoogst tevreden zijn. In de wedstrijd Schiedam-Sehie- broek wilde het vooral in de tweede helft niet bij onze stadgenoten lukken. Ook voor de rust was het spel niet da verend, maar toen lukte het nog Schie broek 'bij te benen. De gasten amen de leiding, gevolgd door de gelijkma ker van Mej. F. Hoodenburg. Vervol gens werd liet 12, waarna F. Veer er voor zorgde, dat er met 22 kon worden gerust. Na de hervatting lie pen de gasten evenwel uit tot 25 zor>- der dat bij Schiedam de wil aanwezig was op elk doelpunt een antwoord te vinden. In feite was na het bereiken van die stand het pleit beslecht. P. Boogaers slaagde er nog in enkele mi nuten voor tijd de eindstand op 35 te brengen. Succes heeft zich tegen Ter Gouw goed geweerd. Dat de Gouwenaren ten slotte met 8—5 aan het langste eind trokken duidt er in elk geval op, dat de blauwwitten niet met zich hebben laten sollen. De overige uitslagen zijn Schiedam 2-Sperwers 4 80, R.K.C.-O.D.Ï, 2-46, Vlaardingen 2-Succes 2 62, Schiedam 3-D.B.T. 5—3, Schiedam 4-Het Zuiden 6 5—0, junioren Sperwers 2-Suceas 1— 6, Blauw Wit-OX).I. 08, aspiranten Trekvogels b-Schiedam a 20 en Ajax a-Succes a 31. SCHIEDAM Geboren: Jozeph W. P- z.v. C. A. J. Stoffer en B. P. Groene- woid: Angela M. d.v. C, Venturini en J. J- Bakker; Maria C. J. d.v. L. H. van Vliet en A. M. J. van Paassen; Monique d.v. M. W. van Steenoven en H. Klos; David E. a.v. F. A. P. van Tricht en C. H. van Slobbe; Wilhelmus M. z.v. D. Heinebal en J. E. M. Pijnhout; Desirée A. W. M. d.v. G. M. H. Boeiers en G. M. Gerrits. - Overleden: J. van Meuxs, 86 jr, wed. van der Vlies; A.' Hijs, 60 jr; E. Stolk, <9 3r, eehtg. Verhagen; S. Ton, 40-jr; P- Ris, 80 jaar. Het Rotterdamsch Parool-abon nees kunnen ons dit telefonisch meiden van maandag/tot en met, zaterdag van 1 n 17.30—19..30 oor Telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam Schiedam kunnen zicb wenden tot onze plaatselijke agenten. Benauwender dan dit (tijdelijke) le» nings-plafond vond hij dan ook dat dc voeding van ite gewone dienst op de begroting steeds onvoldoende was en oak bleef. Be uitgaven stijgen jaar lijks met miljoenen guldens en loch wordt het gemeentelijke verzorgings- peil niet noemenswaardig verbeterd De regering heeft hepaald dat de ge meentenstijging der uitgaven moeten be»erken tot 4 procent, namelijk de stijging van het nationaal Inkomen. „Als da econoom minister Witteveen dan nog meent dat in die vier procent ook nog ruimte Is gelaten veor de uit zetting van de taken, dan blijft hij als bestuurder beneden de maat", vond een verbitterde wethouder van finan ciën. De enige weg,die de gemeenten zo wordt gelaten is een verhoging van de gemeentelijke belastingen. Als mr. Scheler (KVP) meent dat dit nog kan, dan moet hij bedenken dat verhoging var: tarieven en retributies gelijkelijk drukt op armen en rijken, dus relatief veel zwaarder op de armen, verklaar de mr. van Bochove „Het kan toch de bedoeling van de regering niet zijn dat wanneer de regering de belastingen verlaagt met één miljard gulden, dat dan de gemeenten gezamenlijk de be lastingen weer verhogen-met een mil- jard". Ook vond hij het „waanzin" dat de gemeenten de' voorzieniningen voor de levering van aardgas uit eigen midde len moeten bekostigen, terwijl het Rijk direct en"ook indirect als aandeelhou der'de winsten uit het'aardgas op strijkt. SCHIEDAM, dinsdag De Ned. Ver. van Postzegelverzamelaars houdt van avond in de bovenzaal van De Amstel- bronaan de. Broersvest een propagan distische vergadering. Deze gaat uit van de.afd; Vlaardingen,'-dis. onder de rond tweehonderd leden' ook eer: vijftigtal Schiedamse" postzegelverzamelaars telt. Omnude - vereniging in Schiedam te propageren wordt deze vergadering ïsu eens in onze stad gehouden. Belangstel lenden zijn uiteraard welkom. (Van een onzer redacteuren) SCHIEDAM, dinsdag. „De gemeente Schiedam heeft jarenlang een rustig en verantwoord financieel beleid gevoerd. Maar nu zijn wij niet langer in staat de burgerij de noodzakelijke verzorging te geven, waar zij recht op heeft". Zo heeft de wethouder van financiën, mr. P. van Bochove, zyn „droevige relaas" besloten over de financiële situatie van de gemeente. Typerend is ook dat,.tegen de normale gang van za ken in, by het beantwoorden door het College van de Algemene Be schouwingen op de behandeling van de Begroting 1965, juist de wet houder van financiën het eerst het woord had gekregen. Doch dat was gedaan omdat de antwoorden van de andere leden van het College gezien moesten worden in het licht van de zorgwekkende financiële situatie. „Als er in deze Baad ons woorden van lof worden toegezwaaid over het feit dat wy de Begroting 1965 toch maar sluitend hebben ge kregen, dan is dat helaas slechts schone schyn; in feite zyn de finan ciën geheel uitgehold". Deze moeilijkheden zijn ©ntstaan doordat de minister in november 1963 eea „lenings-plafond" heeft vast ge steld voor het opnemen van kredieten door de gemeenten voor hst uitvoeren van kapitaalswerken. Op zich zelf geen onredelijke maatregel, meende van Bochove, doch .fit plafond is lager dan wy prettig vinden. Dit komt er op neer dat maar 90 procent geleend mag worden, van wat de gemeente placht te lenen. Voor de gemeente Schiedam komt dat Beer op 14 miljoen voor het ko mende jaar. Maar daar moet ook alles in ondergebracht worden, ook de ver dere financiering van de reeds in uit voering zijnde werken. En werd in het lopende jaar deze maatregel nog vrij soepel toegepast, voor 1965 zal dit niet meer het geval zijn. Als men dan nog rekent dat daar van, krap gemeten 8 miljoen nodig is om. de gemeente op gang te kunnen houden, dan blijft er maar een 5 a 6 miljoen over voor nieuwe werken. Er kómt dan wel een vijf miljoen te rug uit verstrekte lenings voorschot ten, maar daar staan weer andere reeds aangegane verplichtingen tegen over. Maar dc gemeente Schiedam beeft nog zoveel wensen, die op uitvoering Wachteit en zoveel uitgaven die nood' zakelQk verricht inoefen worden. Het is wel duidelijk dat de minder urge: te werken nu wat moeten wachten op uit. voering. Door het College zal In over leg met de hoofden van diensten een prioriteits-schems moeten worden, die medio december in de Raadscommissies besproken zal worden. De lopende werken, die niet aange houden kunnen worden, zullen in de eerste plaats voortgang moeten vin den. Daarnaast ook de woningbouw, met alles wat daaraan vastzit. Maar hoe het moest met de scholenbouw, de voorzieningen voor da levering van aardgas (wat 5,5 min vergt}), het grote verplichte plan voor de riolering en de rioolzuivering, de demping van de Poldervaart, dat wist de wethouder niet. Dan nog de bouw van het Ge meente-ziekenhuis. Om van de vele kleinere wensen maar niet te spreken. Er is één lichtpunt: dit leningspla fond kan niet steeds zo laag gehou den worden en zal eens omhoog moe ten gaan, anders zou het werk in de lagere publiekrechtelijke organisa ties verlamd worden", meende mr. van Bochove. SCHIEDAM, dinsdag Het aardgas komt vermoedelijk eind 1965 in Zuid- Holland. Maar wanneer dit gas ook in Schiedam geleverd kan worden is nu nog niet te zeggen. Er zij'; enkele ge meenten in Zuid-Holland die al aard gas hebben, maar dat is gas dat in eigen provincie wordt gewonnen. Zo heeft de wethouder voor de Technische Bedrij ven mr. M. J. M. van Kinderen gister avond verklaard tijdens de Algemene Beschouwingen op de begroting. Binnenkort wordt een urgent !e-sche ma opgesteld, waarin de volgorde wordt bepaald waarin de onderhavige gemeen ten aangesloten worden op het aardgas- net. Eerst daarna kan het tempo van de voorbereidingen nauwkeuriger worden bepaald en ook het schema van het om bouwen van de gastoestéilen door de N.V, Gascon. Een „aardgas-nota" zal worden opgesteld, met ooit de prijzen waartegen het aardgas wordt geleverd. Vermoedelijk komen die op hetzelfde peil als in Rotterdam. €#verigens vond de Wethouder de prijspolitiek van liet aardgas „niet reëel", Het gehele risico van het hogere gasverbruik wordt op dc schouders van de gemeente gelegd. Be. gemeente moet enerzijds tariefsverlagingen doorvoeren maar anderzijds de isoge investering*- kosten, waaronder de ombouwkosten van de toestellen, voor haar rekening neme». Dit is temeer onbevredigend, vond mr Van Kinderen,-nu het Hijk enerzijds van de wijziging grote bedragen zal ontvan gen en anderzijds de gemeenten voor schrijft de voor de investeringen beno digde gelden binnen het lenings-plafond te vinden. SCHIEDAM, dinsdag Het eerste dasneszestal van de Schiedamse Volley bal Club heeft wederom de volle- winst behaald. Be Blokkecr-DES combinatie uit Den Haag werd mei 30 geklopt, via de setstanden 159, 157 en 15— 13. De voornaamste winst was echter het feit dat de SVC-aanval weer als vanouds draalde, met felle harde sma shes en keurig geplaatste tactische bal len. Dames 2 wilde voor het eerste niet onderdoen er» won eveneens met 30, van Concordia 2 uit Rotterdam. Dames 4 gaat op de goede weg vóórt. Met 2. invalsters spelend werd SV Hoogvliet met 3-1 geklopt. Dames 5 bereikte een 22 eindstand, op bezoek bij Jong Pandrecht 2. Heren 1 stelde ditmaal teleur. Na de prachtige overwinning op concurrent Hillegersberg werd nu met 3i ver loren van Libanon 3. Hoewel de hoofd aanvaller van SVC ditmaal door ziekte ontbrak, was dit toch niet de oorzaak van de nederlaag; de verdediging schoot in tactisch opzicht volkomen tekort, setstanden: 13—15, 15—6, 12—15 en 9—15.' Heren 3 gaat op de goede weg voort. Ditmaal werd Spivo 1 met 31 ver slagen. Heren 4 tenslotte verloor met 1—3 van heren 6, terwijl het jongens A-team Juliana met 30 klopte. Advertentie LM.) Kom kijken in ons (10 jaar vóór op de tijd) Naast hel creëren van deze nieuwste afdeling, restaureerden wij ons gehete interieur. Door verplaatsing van ons magazijn wonnen wij 100% ruimte. U kunt thans rustiger kiezen en overwegen. Wij popelen van ongeduld U onze nieuwste exclusieve goud-kol'akties te tonen. Onze weer uitgebreide keuze briljanten sieraden (met garantiecertificaat voor ioupe- zuiverheid) en onze unieke sortering bijzondere klokken. LIJNBAAN 50 ROTTERDAM (Van een onzer redacteuren) SCHIEDAM, dinsdag. Dc finan ciële zorgen van de gemeente zullen ook de dienst voor gemeentewerken in 1965 niet onberoerd laten. Vele werken waarvoor da kredieten reeds z(jn aangevraagd zullen toch naar de toekomst verschoven moeten worden. Wat niet betekent dat men by Ge meentewerken in zalig niets doen kan blijven zitten, want er is werk ge noeg. Zo heeft dc wethouder voor ge meentewerken, de heer W. van Schoo tsveld gisteravond in de mlgemene beschouwingen op de begroting 1965 aangekondigd. Overigens in een onge woon korte rede, die weinig nieuwe gezichtspunten bood. Over de bevolkingsprognose waar drs. J. J. Houtman zo diep op was ingegaan, wilde de wethouder niet veel zeggen. Wel wees hij er op dat precies vijf jaar geleden met enige feestelijkheid de komst van de 80.000e bewoner van Schiedam was begroet. Maar in die vijl jaar is de bevolking met nog geen tweeduizend personen gegroeid. Daarmee is Schiedam ver beneden de verwachtingen gebleven. „Prognoses zijn hachelijk", vond de wethouder. (Advertentie I AI.) Morgen begint de verkoop van een grote partij keperflanellen herenpyjama's, die In ons kli maat bepaald géén fuxe zijn, maar nu voor een, ongekend lage prijs. Herenpyjama's vaneen pracht kwaliteit sterke keperflanel In vlot streepdessin Heerlijk warme, luxe pyjama's in royale maten, koopt U nu voor nog géén zeven gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de speciale verkoop van deze keperflanellen herenpyjama's, in de maten 48 t/m y, 56, In diverse W1 kleurstellingen, voor m W Géén tel. of schrift, beit. SCHIEDAM, dinsdag De iafclten- nlsteams van TSF hebben afgelopen week minder goede resultaten dan an ders behaald. Alleen het vijfde en zes de team wonnen en blijven ongeslagen aan de kop van de afdeling. TSF 1 en- 4 leden een nederlaag en het derde team verspeelde één punt, zij het colt tegen de naaste concurrent Ilobart I. TSF 1 verloor teleurstellend maar wel verdiend met 4-6 van Hollandiaan. Dat lag niet aan .Tohn Sehilperoord die tegen, zijn oude club goed op dreef was en slechts van A. Stuye verloor, Haartje v. d. Wilt en Han Wlgmans konden slechts .één partij winnen en wel van G. Bal. TSF 3 speelde thuis gelijk tegen Ilo bart 1, de concurrent voor de titel. Maar de Schiedammers houden de leiding, zij het met slechts één punt voorsprong. A. Zuidgeest en R. Timmer wonnen elk twee partijen en H. Wittop Koning een. Het vierde team leed een kleine 4-6 nederlaag tegen Hermandad 2. Invaller A. Zuidgeest sr. won twee en Buyk eo Degreef elk een partij. TSF 5 klopte Germinal 8 met 6-4 en. TSF 6 won. ver dienstelijk van concurrent Elan 10. Dit betekent drie punten voorsprong op nummer twee. (Advertentie l.M.) De herenmodezaak van Schiedam BROERSVEST 6 - .TEL. 68206 SCHIEDAM, dinsdag „Schiedam %vas een van de eerste gemeenten, die het jeugdwerk subsidieerde, maar thans moeten w(j helaas constateren dat Schlc. dam op andere gemeenten ver achter ligt", zo schrijft voorzitter C. A, Hcnrion Verpoortc in het pessimistisch gestelde Jaarverslag 1963-'64 van dc Schiedamse Jeugdraad. Het huidige jeugdwerk is niét meer het z.g. „patronaalswerk". De jeugd van nu vraagt naar activiteiten welke op de huidige verlangens zijn afgestemd Zoals het geslaagde Eurobal. Dat tie overheid ook in deze nieuwe aanpak van het jeugdwerk een stimulerende, inaar bovenal een belangrijk steunen de taak heeft, zal niemand kunnen ont kennen. De Schiedamse Jeugdraad zal dan ook in de toekomst moeten blijven aandringen op een betere waardering en subsidiëring van de vrije jeugd- vorming. Aldus het Jaarverslag. Er wordt zo vaak beweerd, dat een deel van de hedendaagse jeugd moei lijk te benaderen is. Maar wordt de VLAARDINGEN, dinsdag - Er vonden zaterdagmiddag drie ongevallen plaats bij het voetballen. Op het sportveld Zuidbuurt kwam in de wedstrijd G.T.B.- D.V.O. de 32-jarige lasser J. M. Meij- dam van G.T.B. in botsing met een te- gemstander. Méijdam brak zijn rechter- onderbeen en is door de GGD naar het Holy-ziekenhuis gebracht. Op hetzelfde sportpark geraakte de 18-jarige kantoorbediende H. Stolk uit Rotterdam, doelman van R.S.M. m de wedstrijd tegen Vlaardingen geblesseerd. Hij is door de GGD naar het Zuiderzie kenhuis gebracht voor narlar ondrzoek. Op het B.P.M,-sportpark kreeg de 22- jarige houtbewerker M. Pronte uit Deo. Haag, speler van SHS in de wedstrijd tegen TSB een elleboog tegen zijn hoofd. Hij moest met een hersenschudding naar hei Holy-ziekenhuis worden gebracht. De ook voor Schiedam werkzame stedebouwkundige Rein H. Flcdderus heeft (op een vergadering van de P.v.d.A.) een veel hogere woning bouw gepropageerd en ook een direc teur van G.W. in Rotterdam heeft de bouw in twintig lagen wenselijk ge acht. Maar hier wilde de wethouder niet veel over zeggen. In Groenoord kan het alvast niet meer. Misschien in de (gesaneerde) driehoek „Schie- kono" (d.w.z. tussen Schie, Noord- vest cn Korte Haven). Ook «ver een „grondultgifte-beleid", waar ar. H. B. Engelsman voor heeft gepleit volg den geen mededelingen. Enkele korte opmerkingen. Als het tracé voor de Deltadijk langs de Wü- helminahaven wordt gehandhaafd, dan zal daar geen plaats zijn voor een nieuw openluchtbad voor Schie» dam-Zuid. De plannen, voor de Pol dervaart verkeren technisch in een eindstadium. De op stapel staande nieuwe Woonwagenwet zal bepalend zijn voor de plannen voor het Schie damse woonwagenkamp. De aula bij de alg. begraafplaats is „gelukkig" nog niet gerealiseerd; de bouw wacht op de stedebouwkundige oplossing voor de omgeving van het Slachthuis, Wat de ijsbaan betreft (waar drs. Houtman voor pleitte) is de gemeente bereid iets aan de vijvers te do:.., maar dan moet de IJs-vereniging ook maar eens tot activiteiten komen. jeugd wel voldoende geholpen op deldem gebruik gemaakt moet wel voldoende, goede gelegenheid, waar de jeugd zichzelf kan zijn, eigen activi teiten kan ontplooien, de eigen ziens wijze kenbaar kan maken? Veel hangt af van de kwestie, of men het als nor maai zal gaan beschouwen, dat een overkoepeling van het jongerenwerk ook inderdaad door jongeren naar buiten zal worden gepresenteerd. Verslagspcriode is niet gekenmerkt door spectaculaire gebeurtenissen. Dat kon niet, want het bestuur bleef on voltallig en er hadden meer wijzi gingen plaats, zodat aan bepaalde acti viteiten niet meer aandacht kon wor den geschonken, dan strikt nodig. Toch werden ook een aantal -aken op gang gebracht, zoals het Cultureel Jeugd laspoort, waarvan gehoopt wordt dat tilt er ook spoedig zal komen; het on derzoek naar de behoefte aan een kam peerinslructicterrein. Het programma van de Commissie Jeugd Recreatie kan. voor een goed deel worden uitgevoerd, met het Eurobal als meest geslaagde onderdeel, Helaas was de belangstelling niet altijd zoals gehoopt. Er zijn thans 17 jeugdverenigingen aangesloten bij de Schiedamse Jeugd raad. Een beter contact met de leden- verenigingen is wenselijk en noodzake lijk; dit kan door het organiseren van contactavonden of door het uilgeven van n eenvoudig mededelingenblad. Hoewel start gegaan, is het niet mogelijk ge bleken om het orgaan „Kern" in het verslagjaar te doen verschijnen. Geble ken is dat er bij de verenigingen be langstelling bestaat voor bepaalde vor men van kadervorming. In het bestuur van de Schiedamse Jeugdraad hebben thans zitting A. J. A. van Lingers, voorzitter; R. Ronirie, secretaris, A. Koppenol, penningmeester en de leden mej. A. M. Munnik, M. Dielemar.s, F. Toxopeus en J. Wansink met de heer G. Rens als adviserend ge meenteambtenaar voor jeugdzaken. Tenslotte: met de opspuitingen in Groenoord is het College allerminst gelukkig. Elke week worden de vor deringen gecontroleerd. Als cle zand- leverancicr in gebreke blijft zal mo gelijk weer een kort geding tegen hem aangespannen worden. Maar het is mogcRjk dat door de abominabele toestand van dc bodem méér zand no dig zal zijn dan verwacht. Het is nu zo dat voor het sonderen van de bo- (Van onze correspondent) MAASSLUIS, dinsdag. Na twee nederlagen heeft V.D..L. zondag tegen Zuiderster een verdiende overwinning behaald. Met een 14 overwinning kwamen de blauwwitters in Maas sluis terug. In deze sportieve wedstrijd gaf Zui derster echter de toon aan. De Kot- terdammers namen aa twintig minu ten de- leiding. Vijf minuten later zet te Aad Koudijzer een prachtige voor zet van Gijs Brinkman in een doel punt om (11), hetgeen de ruststand betekende. In de tweede speelheift gaf V.D.L. de toon aan. Van der Stelt en Brink man voerden de score tot 1—3, waar na door een ernstige verdedigingsfout van Zuiderster de eindstand op 14 werd bepaald. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, dinsdag. Excelsior behaalde in de laatste minuten van de wedstrijd iegen Barendrecht de volle winst. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat het een puntenverdeling zou worden, niettegenstaande Excelsior de gehele wedstrijd de toon aangaf. In da 37e minuut van de tweede speelheift en in de 42e minuut kwamen de gast heren op z0 te staan door twee strafschoppen, die op deskundige wijze door Fr. v. d. Burg werden genomen. weg naar de volwassen-wording? Is ei' I van een bootje, vanwege het vele wa - MAASSLUIS, dinsdag. Mevr. J. Rijpsma-Klein slaagde voor pedicure. Kat examen vond te 's-Gravenhage plaats on word afgenomen door de worden I Ned. Ver. van Opleiders in de voet- SCHIEDAM, ginsdag. Het gemeen tebestuur van Schiedam Is bereid het adres te ondertekenen dat ae gemeen te Vlaardingen samen met vijf andere gemeenten in Süuid-HoIIaaci aan de re gering en de beide wil richten, om te wijzen op de zorgwekkende financiële toestand waarin ieze gemeenten ver keren., Zo heeft de wethouder van fi nanciën, mr. F. van Bochove gister avond bij de Algemene beschouwingen on de Bagroting 1965 meegedeeld. j" Maar mr. van Bochove meende dat zo'n adres heel weinig effeetszou. heb ben bjj de minister, to de - Ver, van Nederlandse Gemeenten hebben de ge meenten een orgaan gekregen waar zy de noden kunnen uitspreken en die de belangen van de gemeenten het best kan behartigen. ter. En dit bootje is nu op een zand bank gelopen! SCHIEDAM, dinsdag NOAD heeft zonder veel moeite met 73 gewonnen van Salamanders 2, Het Haagse team bezat niet de kracht ons het NOAD erg lastig te maken. Opmerkeiyk is wei dat elk van de NOAD-spelers één party verloor en elke Hagenaar één won. NOAD staat nu met 9 punten uit ze ven wedstrijden in de bovenste helft van de ranglijst. Maar vrijdag komt Wilskracht uit Utrecht naar Schiedam en dat is een wat sterkere ploeg dan Slamanders 2. Daarna komen dan nog cle moeilijke wedstrijden tegen de sterk ste teams m de afdeling n.l. tegen Elan 1 en Dordrecht 1. SCHIEDAM, dinsdag De personeels- en ontspanningsver. van de PTT la Schiedam vierde in gebouw Irene het jaarfeest mat een toneel-avond, ver zorgd door de Rotterdamse PTT-vereni- ging. Onder regie van Jan Daniels werd hei aardige blijspel „De familie van mijn vrouw" van Ger van Zanten opge voerd. Daarna een gezellig bal. Voorzitter A. Verlinde heeft een over zicht gegeven van het komende pro gramma, Op 12 december is er een kla- verjas-ccmpetitic in de grote hal van het postkantoor en op 18 december heeft de prijsuitreiking van de Alg. Bedrijfs- klaverjas Competitie plaats in do kan tine van de Cartonnagefabriek; daarby wordt de opbrengst van de actie, be stemd voor de Sporthal, overhandigd. In febr. is er een soiree-dansante in Irene en tot slot een cabaret of toneel avond in april. SCHIEDAM, dinsdag De Schiedam se Balletschool heeft onder leiding van mej. C. Suttorp zaterdagmiddag in ge bouw Irene de jaarlijkse leerlingen uitvoering gegeven, bijgewoond door ve le ouders, die kwamen kyken naar de vorderingen van hun kinderen. Het eerste deel van ie uitvoering was instructief, een beeld werd gegeven hoe de kinderen leren dansen: oefenin gen aan de barre plier, in een kring en* ee i pas de quatre. 'Daarna volgde opvoering van het ballet-sprookje la drie delen „Ht verdwenen olifantje" De ,dames Carlisse Suttorp en Peggy van Ham hadden de choreografische leiding, Ria Renard begeleidde op de piano. verzorging. MAASSLUIS, dinsdag. Uitslag kla verjassen* persoonlijk kampioenschap van Maassluis; aantal deelnemers 48 (waaronder 3 dames). De volgende personen plaatsten zich in de finale: 1. A. Bredcrveld Jr. 5672 p; 2. J. Bes- tebreurtjo 5501 p; 3. J. Krouwel 5484 p; 4 D. Hubert 5460 p. ROTTERDAM, maandag De 17-ja- rige Ria van der Sijde van de Libanon- weg werd gisteravond in de hal van het Centraal Station plotseling door een man in haar wang geknepen. Zij bleek hier niet, van gediend te zijn en ver weerde zich, waarop de man haar tegen het onderlichaam schopte. Met hevige buikpijn werd het meisje naar het Dijfe- zigtzickenhuis gebracht. De man, de 25- jarige loswerkman Th. W. T. uit Vlaar dingen, werd door de politie aangehou den en op het hoofdbureau ingesloten. Zuiver wollen, wevenit of jersey japonnen en deux-pieces in alpaca of zijde. Zie onze etalage, zie collectie binnen. Lange Kerkstraat 19 Schiedam Tel. 26 6135 DIV- UXTLAATDEMPERS €mm Korte Singelstr. lla-b, Schiedam, tel. 269628 Personeel gevraagd Voor spoedige indiensttreding gevraagd actieve BEZORGERS. Leeliljfi v.a, lï jaar. Aanmel den: De Schiedammer, Lange Haven 10$. tel. 267270—266505 Na 6 uur 242142. R2 Fotografie pasfoto's ktear terwijl wacht. Foto van Vtiuren, Hoogstr. 106, Schiedam, tel. 266720. Rl» Diversen DROOGPROBLEMEN? Cen- trifuge 4'kilo ƒ13Z. Combine-' tie langzaam met spoel-centri- fug® 395. Ook merknaacaine*" 15 tot 30 pet. korting. Show room Coja, Lange Haven 123. telefoon 263341. R20

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 2