Ook beroep afg Laurel en Hardy in militaire kolder ewezen Wilton wil boot voor personeel artifort meubelen vms Ertstanker botst tegen kraanbaan GEESTDIEP DE DUIZENDSTE Ontvangst op stadhuis Schip botst tegen kraan B. en w. weigerden vergunning TAXI?^ EUROTAX 2694 60 Schenkingen aan Museum Zaalhandbal programma R.E.T. -tarieven kinderkaartjes Rome valt Duitser kwam diefstal bekennen Tank-invasie .Athenoula' nog steeds vast Zwart goud' Tiener-moeder Record voor haven 98 Schiedamse bioscopen Nieuwjaarsrede in de Raad Burgerlijke stand Drieling geboren in ziekenhuis Dijkzigt Minder knallen f in Rockanje Maassluis in feeststemmingj Kerstbomen verbranden O. Zeegers hoofd Christinaschool m De tafelteniiis- kampioenschappen Artsen-diensten Geen krant ontvaren 1 Goederen gestolen uit spoorwagon DE, KERKDIENSTEN i if donderdag 31 december 1964 - I herenkleding nu beduidend goedkoper (Advertentie l.M.) dire kt- (EURÓTAX) of Y^teKpV broersvest 64-66 schledam Bij „Nieuwe Waterweg" (Advertentie l.M nu... beduidend goedkoper Neemt U de maat van Uw kamer mee? 1 tl De geestdiep, een van de vele „Geestboten" van de rederij van Geest uit 's-Gravenzande, heeft Maassluis als thuishaven. De coast er meet 360 brt, kwam vanmorgen uit Boston en was met 70 koeien geladen. nü beduidend goedkoper Tè groot duivenhok in de achtertuin gebouwd Advertentie l.M «l STEEKT ÉR MET "COUPE EN SCHOUDERS" BOVEN UIT HOOGSTR.174 SCHIEDAM (Advertentie '.Al.) Als U zaterdag voor de overvolle toonbanken met heerlijk wollen pullovers zult staan... dan vraagt U zich af hoe het mogelijk Is, dat deze jumpers die stuk voor stuk in de serie van 12.95 thuis horen, aangeboden worden voor nog géén acht gulden. En toch Is het een feit, want nu koopt U ze, wollen pullovers met Col, da grote vraag van dit seizoen. Modieuze pullovers, met de vlotte aangebreide boordjes, in een prachtige kwaliteit. SCHIEDAM, donderdag, De ge meenteraad van Schiedam zal op maan dagavond 11 januari voor «Se eerste maal in het nieuwe laar 1965 in verga dering bijeenkomen. Voor tie eerste maai sok zal de vertrouwde figuur van mr. J. W. Peek achter de tafel van het College ontbreken. De voorzittershamer aal dan gehanteerd worden door de loco-burgemeester, wethouder H. Sabel. Als voorzitter zal de heer Sabel ook de traditionele Nieuwjaars-toespraak houden, het belangrijkste punt op een heel korte agenda, die verder weinig punten van betekenis oplevert. SCHIEDAM. Geboren: Robertus F. A. z. v. P J. Joore en E. J. B van Dijk; Brigitta S M. d v. A. Bonte en S. A. van de KJundert; Matthijs z.v. M. Schaap en L. M. Mollers; Edwin z.v. G. Koorengevel cn S Goedhart; Vincentius H. zv. A G. Schippers en H. J. Denkers. Ronald z.v. B. P Swam en H. Lenos. Overieden; B. Zeger, 72 jr, L. P. Ooster beek, 81 jr. straks TELEFOON SCHIEDAM, donderdag Op maandag 4 januari sluit de inschrijving voor de Schie damse tafeltenniskampioenschappen, die dit jaar van 11 t m. 16 januari in de Koopmans beurs worden verspeeld Inschrijvingsformu lieren (tevens inleveringsadressen) zijn ver krijgbaar bij* mev. H. Marijnen, ^Koemarkt 1 d; J. D Degreef, Vlaardingerdijk 344, en aan de Koopmansbeurs. Advertentie LM.) 1 exclusief desier SCHIEDAM, donderdag. Op Oudejaars dag «vanaf :4 uur) en Nieuwjaarsdag zijn In spoedgevallen de volgende artsen te raadple gen: W. H. F. Metier. Swammerdamslngel 43, tel. 269*696: F. Jungérlus, Jacob Catalaan 6, tel. 267355 en L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2. tel 268357. De zondagsdienst op 2 en 3 Ja nuari wordt waargenomen door de artsen: U B. E van Hoogerihuyze, Nassaulaan 59, tel 268067; W. J. Franke. Burg. Knappert- laan 30. tel. 268163 en L. H. Geerdes, Veen lantstraat 2. tel 268357. Apotheek 't Gouden Hert, St. Liduinastraat 58. is geopend van 31 december 18 uur tot en met zondag 3 januari 8 uur van. Apotheek Evers, Lange Haver, 81 Is geopend zaterdag 2 januari van 8 uur tot 18 uur en on zondag aa 8 uur v.m. en Apotheek Kethel, Schie- damseweg 41 zondag na 8 uur v.m. Het Rotterdamzch Parool-abonnees kunnen ons dit telefonisch melden van maandag tm saterdag van II-ISJU uur l'eleloon |3 6# M Abonnees buiten H dam-Schiedam kunnen neb wenden tot onze olaaiteliikv agenten vV v jWWVVWWWVA SCHIEDAM, donderdar. De N.V. Dok- en Werfmaatschappü VVilton- F|jenoord in Schiedam denkt er over eventueel een personeeishoot aan te schaffen om werknemers van en naar de overkant van de rivier te varen in ver-1 hand met tijdverlies, dat tegenwoordig door het gebruik van de Maastunnel ontstaat.' Dit plannetje duikt op in het verslag van de ondernemingsraad. Maar voor alsnog wil men het effect op het vervoer van en naar Rotterdam-Zuid bekijken door het in gebruik nemen van de Van Brienenoordbrug in januari. Het vervoer van personeel gebeurt ge organiseerd met bussen. Deze verliezen 's morgens als zij de ongeveer 800 uit Rotterdam-Zuid afkomstige werknemers naar Schiedam brengen niet zo veel tijd. Dat is 's avonds echter anders, waardoor velen zeer laat thuiskomen. Is het effect van de Van Brienenoord brug ongunstig dan worden zij per boot vervoerd en aan de overkant worden zij dan door bussen opgewacht, Een derge lijk systeem wordt ook bij Verolme toe gepast. SCHIEDAM, donderdag Het Col lege van b. en w. deelt de Raad mee de volgende schenkingen aaa het Ste delijk Museum, gedaan in 1963, te heb ben aanvaard. Van de heer P. Dirkzwager een gouache „Man aan zee" van Gerrit Ben- ner. Van de heer H. W. Meihuizen een te kening „Kinderen met ballonnen" van Gerrit Benner. Van prof. mr. P. Sander een schil derij „Image s. toi" van Serge Van- dercam en een schilderij „Compositie" van Ernst Vijlbrief. Van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum een schilderij „Ako No Maiso" van Mine-u Agata. Van wijlen mevrouw A. E. Hofman- Paling een legaat, waaruit aangekocht het beeld „de denker" van Lotti van der Gaag en een legaat, bestaande uil thee-emmer, theekistje, comfoortje, waterketel, lepeldoosje met lepeltjes en acht gedenktegels. Van de heer R. Citroen te Amster dam een zilveren potloodhouder en een zilveren houtskoolhouder, resp, eere- prijs der vierde en eere- prijs der derde klasse, uitgereikt in 1843 door de „Stad teekenschool te Schiedam". Van de heer J. Denninger te Rot terdam een 19e eeuwse piano, merk Fois Berden Cie, Bruxelles (1847) Van de heer W. Bergijk te Schiedam een 19e eeuwse spiegel Van mevrouw M. Heeren-Hersbacht te Helmond, de heer A. Hukshorn te Schiedam en mej. M. P. S. Cool te Schie dam historische prenten en tekeningen Van het Ministerie van o„ k. en w. 8 grafieken van Nederlandse kun stenaars met als onderwerp de Delta werken en een portret ets van prof, dr. L. J. Rogier doer J, B. Sleper. SCHIEDAM, donderdag De tweede helft vm de zaalhandbalcompetitie start zondag. De DWS-dames zijn vrij. De dames van Wilton «Uenoord spelen in Poeldijk tegen Verburgh. Onze stadge noten hebben nog niet veel gepresteerd deze competitie en zitten in de onderste regionen Meestal spelen zij in de tweede «elft beter e» dat zullen zij dan zondag tegen Verburgh waar moeten maken. De UVG-dames krijgen het tegen ADO In Rotterdam niet gemak kelijk maar geilen hun spel in deze competitie moeten ifi toch zeker één winstpuntje kunnen behalen. Bij de heren moet Wilton FeJjenoord het ©penemen tegen de leider van de dis tricts le klas Vires et Celeritas uit Gouda. Kunne» de rood-witten hier winst behalen, dan zullen zij uit de on derste groep komen en zelfs de derde plaats bereiken. Het puntenverschtt in deze afdeling is zeer klela. De DWS- heren krijgen het tegen Olympic: uit Den Haag wel zeer moeilijk. De Hage naars zijn vorig Jaar gedegradeerd en zullen alles in het werk stellen om deze verloren plaats weer in te nemen. Ge zien hun positie op de ranglijst zijn zij aardig op weg. De heren van UVG komen uit tegen Veto en moeten maar trachten de ne derlaag zo klein mogelijk te houden. SCHIEDAM, donderdag. De heer J. v. d. Berg te Schiedam, Oostersstraat 24, heeft de duiven sport als hobby; om de vogels te kunnen huisvesten heeft hq in zqn achtertuin een duivenhok ge bouwd, een groot duivenhok, veel te groot volgens de Bebouwings voorschriften voor de bebouwde Kom. Deze verordening bepaalt, dat op het achtererf een gebouwtje mag worden opgericht met een maximum vloeroppervlak van 6 m2 en een grootste hoogte van 2.25 meter. Het toouwsei heeft echter cea vloer oppervlak van 12 m2, terwijl de hsogté varieert van 2.50 tot 2.99 meier; dit laat ste is des te ingrijpender omdat tiet hok is gebouwd op «ie noordwestelijke erf- scheiding van de achtertuin, zodat het voor de buurman aaa de zuidoostelijke kant staat en zodoende veel zonlicht on derschept Wanneer de heer v.d. Berg met dit plan naar de Woningdienst of naar de stedebouwfcundige afdeling van Ge meentewerken zou zijn gegaan, zou hij op een en ander zijn gewezen en had hij zijn plannen met de voorschriften in overeenstemming kunnen brengen. Dat heeft hij echter niet gedaan; hij heeft eerst gebouwd en pas later, na herhaal de aanmaning van de zijde van de Ge meente, een bouwvergunning aange vraagd. Deze vergunning is door Burgemees ter en Wethouders geweigerd, omdat de door de Bebouwing:,voorschriften toege stane maten al te zeer waren overschre den. De heer v.d. Berg is van deze beslis sing in beroep gegaan bij de Gemeente raad, Door de onjuiste adressering en onduidelijke formulering is zijn brief aanvankelijk door Burgemeester en Wethouders behandeld en afgedaan, docfe na nadere toelichting alsnog bij de Raad ingediend. Zo kwam het beroep tenslotte in han den van de Beroepscommissie Bouwver gunningen, die, in overeenstemming met de gevoelens van B. en W„ de formele bezwaren tegen het beroepschrift niet in aanmerking wilde nemen. Maar op andere gronden adviseert de Beroeps commissie de Raad om dit beroep af te wijzen. De Commissie heeft begrip voor de wens van appellant om zijn hobby op een zo goed mogelijke wijze uit te oefe nen en een welwillende beoordeling van zijn bouwplannen is alleszins te verde digen, Een zekere overschrijding van de gestelde normen zou de commissie niet al te zwaar willen laten wegen en toe passing van de vrijstellingsmogelijkhe den willen overwegen. Maar er zijn ten slotte grenzen en deze zijn toch wel overschreden nu het gebouwde 2'/* maal zo groot is als door de verordening is toegestaan en bovendien is opgetrokken op een minder geschikte plaats. Met B. en W. is de commissie van mening, dat het duivenhok in zijn huidige vorm niet kan blijven bestaan. Bij een onderzoek ter plaatse is geble ken, dat een andere oplossing zeer wel mogelijk was geweest en ook nu nog kan met enige goede wil een zodanige voorziening worden getroffen, dat het bouwsel als geheel meer aanvaardbaar wordt. De heer v, d. Berg is aangeraden zich hieromtrent te verstaan met de ge meentelijke instanties. Wellicht zou het gemeentebestuur door een soepele hou ding de overgang van het ene plan naar het andere vlot kunnen laten verlopen. 6 Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze wollen pullovers In alle courante maten en diverse kleuren, w.o. zwart, marine, groen enz., voor Als de verwende jonge miljonair Da- niël Forrester voor zijn nummer moet opkomen, (rekken zijn trouwe vrienden. Stan Laurel en Oliver Hardy eveneens dewapenrok aan om voor hem te kun- nen blijven zorgen, Dan gaat het „Met grof geschut" er op los. ROTTERDAM, woensdag. B. en w. Geheel tegen de verwachtingen in blijkt Daniel zich opperbest te kunnen handhaven onder de militaire tucht. Het zijn veeleer Stan en Olhe, die het moei lijk krijgen met de lastige drilsergeant hebben thans de gemeenteraad voorrte- Hippo. Penelope, de lievelingskraai vansteld de RET-tarleven voor kinderkaar- het tweetal groene rekruten, is haar bics vast te stellen op J 0,15 voor de meesters tot in het legerkamp gevolgd stadslijnen en ƒ0,25 voor de bijzondere en het kost veel moeite om haar Uit de autobuslijnen, handen van cie boze Hippo te houden, f Daniel heeft intussen zijn hart ver- Wfl betre" de schoolmaandabonne- loren aan de aantrekkelijke Ginger, een menten zouden b. en w. de taneven wiK meisje, dat in de garnizoensplaats een len vaststellen op ƒ6,25, 7,50 en 8,75 winkeltje drijft. Stan en Olhe vinden I y°°S resp. een, twee of drie lijnen c.q. deze „liefde op het eerste gezicht" hoogst1 trajecten van bijzondere autobuslijnen, verdacht. Zij denken, dat de schone j(" deze tarieven willen b. en doen Ginger het op de miljoenen van Danielmgaan op een nader te bepalen datum, heelt voorzien en proberen daarom vanAanvankelijk waren deze tarieven hoger alles om de idylle te verstoren. i vastgesteld, doch zoals bekend maakten De jaarlijkse manoeuvres breken aan hogere instanties bezwaren, en het spreekt bijna vanzelf, dat Laui el en Hardy door de vijand worden ge vangen genomen. Damef en de kraai Penelope komen hen echter te hulp en siagen er ten slotte in na veel moeilijk heden en gekke situaties de twee on- gelukssoldaten te bevrijden. (PASSAGE) (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag. Na ruim Romë'ln'het toch nteïïatendtechristenen twee jaar werd in het Dijkzigtzieken- ouderwets voor de leeuwen te gooien, i weer een drieling geboren» Zondag rPERWIJL de Vandalen al aan de poort ■*- van Rome kloppen, kan een kwalijke Een superieur met nobeler inborst wijst op die fout, maar veel helpen doet het niet. Door het uitmoorden van de chris tenen krijgen de Romeinse troepen hei extra zwaar in hun veldslag tegen de barbaren en daarvoor komen ste dagen van Rome" in zicht. De Amerikaanse regisseur Anthony Dawson heeft er voor Italiaanse duiten een rauwe film van gemaakt, die af en toe cverj stilstaat om de christenen een vrijzinnig bijbellesje te laten opzeggen. Dat stoort soms wel, maar actie ss er bij de vleet en als er op grote schaal ge- vochten moet worde» tonen de knpkfi- guranten zich bijzonder actief. De pit tige massa-regie van Dawson vergoedt niet alles, maar wel veel. (MONOPOLE, donderdag t.m. zaterdag.) schonk mevrouw A. Rijsdllk-van Tol uit «le Brouwersstraat het leven aan twee jongens en een meisje. Twee van de baby's, Wendy (1800 Dp ».<■«-'gr> en Rudy (2000 gr) liggen nog in de couveuse. René, die met zijn 2600 gr de ligt sinds gisteren In een grootste is, bedje. Zowel de gelukkige moeder als de drie kinderen maken het uitstekend. Mevrouw Rijsdijk, die reeds in het bezit is van een kindje, zal volgende week naar huis gaan. De baby's moeten nog een poosje langer blijven, totdat ze groot genoeg zijn om op eigen krachten verder te kunnen. ROTTERDAM, woensdag. In d( nacht van maandag op dinsdag meiddi zich bij de recherche op het hoofdbu reat! Se 26-jarige timmerman H, K uit Emmerik, die vertelde* dat hU zie) in november schuldig had gemaakt aal diefstal ten nadele van een schoonzus; ter uit Millingcn (Did.). Hu had, zo verklaarde hij, op 25 no' vember, toen hij bij zijn schoonouder logeerde, het spaarbankboekje van zijl schoonzuster weggenomen en van het' tegoed bij een bank ill Millingei DM 4200.opgenomen. In het ooekje lag nog een bedrag vat DM 200.Met deze bedragen was hi met een ui huurkoop gekochte auto naai Nederland gereden. In Amsterdam tia( bi| van hei: geld goede sier gemaakt e( verkocht daarna de auto voor DM 160J om zijn kasgeld aan te vullen. Op 2r december had hij zijn intrek genome; in een Rotterdams hotel. I Toen het geld op was en hij in he. hotel nog een schuld had van 60.-; kwam hij zijn zonden biechten bij dj recherche. Hij zal donderdag voor dl 'officier van justitie worden geleid. ROCKANJE. woensdag Het voorstij van h. en w. van Rockanje ons het gé, brulk van de zogenaamde hnalappara ten, door tuinders te beperken, is gis teravon» door de gemeenteraad aange nomen. De tuinders mogen de knalap j paraten niet in werking stellen vanaj i een half nur na zonsondergang tot 5,® in de morgen. i! De bewoners en vooral ook in de zo J mer de hotelgasten, ondervonden vee, hinder van deze apparatuur, die bedoelf is om de vogels af te schrikken. f De heer T. Briggeman (PvdA) merk te naar aanleiding hiérvan op: „Wj hebben ook last van de badgasten, dij houden mu ook de halve nacht wakkerj BOTTERDAM, woensdag, In nacht van maandag op dinsdag zijn het handelsterrein aan de Binnenh ven twee spoorwagons opengebrokei De lading bestond uit stukgoede» waarvan verscheidene dozen en kiat' werden opengebroken. Vermist woï den goederen ter waarde van cird 265,-. Een grote, partij Bouclé tapijt, 100 cm breed, gaan, wij Zater dag verkopeh. Een merktapijl, dat U zult herkennen aan het prachtige weefsel en de sublieme kwaliteit en dat wij nu als speciale aan bieding gaan verkopen, niet voor de vastgestelde prils 18.90 per meter maar voor nog géén veertien gulden. tic Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van dit Bouclé tapijt, in uiteenlopende kleuren, ideaal voor de huls kamer, 100 cm breed, per meter i voor SCHIEDAM, donderdag. Tenge volge van hevige rukwinden is dinsdag avond omstreeks negen uur de Griekse ertstanker „North Highness" van onge veer 15.000 brf in de Schiedamse Vt' 11- helmlnahaven tegen een kraanconstruc tie van de Scheepswerf „De Nieuwe Waterweg" opgevaren. Door deze bot sing kantelde een vier ton zware kraan en viel over de boeg van het schip. Er ontstond een grote ravage, maar er raakte niemand gewond. De „North Highness" werd door een paar sleepboten naar een drijvend dok van de werf gesleept om daar voor reparatie opgenomen te worden. Maar door de harde wind liep het schip uit het roer en voer, zonder dat de sleep boten er iets aan konden doen, tegen de over het water gebouwde kraanbaan op. Niet alleen de kraan die over het schip in het water viel werd bescha digd maar ook de baan en een deel van de kade waarop de baan lag. De totale omvang van de schade is nog niet vastgesteld. Nadat de over hangende kraan verwijderd zal zijn, zal de tanker als nog in het dok worden opgenomen. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag. De ge strande Liberiaan „Athenoula" zit nog steeds muurvast op het strand van Hoek van Holland. Vannacht om twaalf uur trachtten de sleepboten van L. Smit en Co, de Orinoko en de Steenbank, het schip vlot te trekken. Er was échter niet ge noeg water, zodat de Orinoko buiten het ondiepe gedeelte vooi moest De wind moet nog iets verder draaien naar het zuidwesten, opdat het water hoog genoeg zal zijn. SCHIEDAM Ned. Hervormde Gem. Oudejaarsavonddiensten: Grots? Kerk 19.30 uur ds. J. G. Jansen; Bethelkerk 19.30 uur ds. H. G. Wissink; Opstan- dingskerk 19.30 uur dr. L. J. Cazemier; Vredeskerk 19,30 uur ds. C. v. d. Steen. Nieuwjaarsdag 1 januari: Grote Kerk 10.30 uur ds. A. Hofmann; Bethelkerk 10.30 uur ds. H. G. Wissink; Opstan- dingskerk 10.30 uur ds. J. D. Speling; Vreöeskerk 10.30 uur ds. C. v. d. Steen. Zondag 3 januari: Grote Kerk 10 uur ds. J. G. Jansen en 17 uur ds. C. v. d. Steen; Bethelkerk 10 u ds. A. Hofmann én 17 uur ds. A. le Coq; Opstandings kerk 10 uur ds. H. W. Hemmes en 19 uur ds. J, D. Spaling; Vredeskerk 9 uur en 10.45 uur ds. J. D. Spaling en 19 uur dr. L. J. Cazemier. Hèrv. Gem. Kethel Oudejaarsavond: Dorpskerk 10 uur ds. W. Vons. Nieuw- jaarsdienst: De Rank, 10.30 uur cis. W, Vons. Zondag 3 januari: De Bank 8.30 uur eerw. hr. A. v. Zetten (Vlaardln- gen); Dorpskerk 19 uur eerw. hr. A. v. Zetten en 19 uur ds. A. J. Hoorn (Vlaar- dingen). Evang. Lutherse Qcm, Oudejaarsdsenst 19.30 uur dr. H. J. Jaanus (Rotter dam)* Zondag: 10 uur ds. W. L. Steln- hart {'Utrecht). Ned. Prot. Bond Westvest 92, Oude- jaarsavonddienst 19.30 uur ds. A. D. Klaassen. Zondag: 10.30 uur ds. L. J. Ori (Alblasserdam). Oud. Kath. kerk. Dam 28. Nieuwjaars- dienst: 10.30 uur Hoogmis. Zondag: 10 uur H. Mis. Leger des Heiig. Oudejaarsbidstond 19 uur. Nieuwjaarsdag: 17 uur ont vangst-samenkomst. Zondag 3 januari 10 qur Opdrachtsamenkorast o.l.v. mevr. brigadier Souverein en 7.30 uur Ver- 'osslngssamenkomst. Alle samenkomsten in de kerkzaal Lange Haven 27 o.l.v. majoor en mevr. S. A. Drjjver-Salomon. meermalen verfilmde Nortnandt sche invasie van dc Amerikaanse troepen bepaalt ook de inhoud van Daar komen dc tanks." i Het is een verhaal van de aanvanke lijk gehate, maar geleidelijk toch res pect en vriendschap afdwingende com mandant van een tankgroep (Steve Cochran), die met niets ontziende eer zucht zijn mannen m de voorste linies aanvoert en van Normandië doorstoot dwars door de Siegfried Linie. Een he- rische strijd van keiharde kerels, die de toeschouwers een maximum aan spanning biedt. Mari Aldon als de oorlogscorrespon dente zorgt er voor dat ook de liefde aars haar trekken komt in deze film. (MO NOPOLE, vrijdag). DE hebberige misdaad tiert welig om een ouderwetse oliebron. De bron is vait eerlijke stoere mannen als bij voorbeeld Philip Carey. Hij en dc zijnen hebben veel te stellen met talrijke min der Laaie personen, die in de troebele j olie wilden vissen. „Het gevecht om liet zwarte Goud" volstaat met anderhalf uur harde vuist slagen ten overstaan van een zeer luie camera, die af en toe toch beweeglijk wordt als er een meegaand krocgmeisje voor verschijnt dat de glazen vult of een dansje opvoert. (MONOPOLE). ""TIENER SUSAN (Connie Stevens) er- vaart in Uit angst voor de schande de gevolgen van een onbe zonnen verkering. Vriendje Conn geeft, als de baby daar is, niet thuis, waarna ook de volgende kandidaat het laat af- weten als hü de feiten verneemt. Dat zijn lelijke tegenvallers voor het meisje en haar moeder, die aanvankelijk de anker buurtpraatjes nog wilde voorkomen (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, donderdag. Geestdriftig is vanmorgen om kwar voor negen de coaster „Geestdiep" in de haven van Maassluis begroet het was het duizendste schip, dat dit jaar de haven binnen voer. AU< j in en rond de haven liggende boten nanicn inet hun gefluit aan he het welkom deel. De pavoiseringen kwamen te voorschijn. Van enkel gemeentelijke gebouwen ging de vlag uit. door voer te wenden dat het hier haar baby gold. Uiteindelijk treedt, na anderhalf uur complicaties, toch nog een goede brui degom aan (Troy Donahue): een ma negeknecht die echter auteur wil wor den en dan ook de hele film door wat dromerige en bescheiden terzijde heeft gestaan. Het is duidelijk dat regisseur Belmer Davis met het steriele en cliché-matige scenario moeilijk uit de voeten kon. Ge lukkig vergoeden de mooie kieuren en Susans aangrijpend, betraande ge zichtje nog iets. De stroeve beeldmon tage doet dat niet. (MONOPOLE, zon dag t.m. woensdag) SCHIEDAM, woensdag, heftige rukwinden is gisteravond om streeks 9.15 uur bet Griekse schip „North Highness", dat in de Schiedam se Wilhelminahavea voor een steiger van d« ssbeesmretf „De Nieuwe Wa terweg" lag tegen «en grote kraan op de wal gebotst. De kraan viel op het schip. Ook werd een deel van de steiger ver nield, Er hadden geen persoonlijke on gevallen plaats. Voor de rederij werden onlangs aan de Burgemeester De Jonghkade nog bijzondere voorzieningen getroffen. Het gemeentebestuur hechtte veel belang aan de vanmorgen bereikte mijlpaal voor de in betekenis groeien de Maassluise haven. In de loop van de morgen werd een ontvangst op het stadhuis georganiseerd. Oorspronkelijk was gisteren het dui zendste schip al verwacht. Door de wilde zeeën hebben veel schepen ver traging opgelopen. Nog juist voor het middernachtelijk uur werden het 898e en 889e binnenkomende schip geregis treerd. Iets meer dan negen uren heeft men daarop moeten wachten voordat het „jubileum-schip" binnen viel. Dat was dus vanmorgen om kwart voor negen. Een typische bijzonder' heid was wel, dat nauwelijks een kwartier tater de „Geestdijk" van de zelfde onderneming de duizend sche' pen in de Maassluise haven al over schreed. Voor Koos Rodenburg, de plaatsver vangende kapitein van «Je Geestdiep was het wel een grote bijzonderheid het middelpunt van dc festiviteiten te worden. Hij zou slechts voor enkele reisjes de met verlof zijnde kapitein C. Muis vervangen. MAASSLUIS, woensdag. Door de n„„_ .„(dienst van gemeentewerken worden op maandag 4 januari 1985 de gebruikte kerstbomen tegen een bedrag ad. ƒ0.10 per boom ingenomen. Het is de bedoeling, dat alle kinderen in de gelegenheid worden gesteld vanaf 1 ui - *3 middags tot 4 uur *s middags kerstbomen in te leveren op het terrein achter de Pieter de Hoochstraat, gele gen langs de Boonervliet. Om half vijf worden de bomea verbrand, waarvan alle kinderen getuigen mogen zijn. Mr1! m- l.M )j ROTTERDAM, woensdag Tien kin deren zijn gisteren door het ijs van de Heemraadssingel gezakt. Vijf van, hen zijn onbekend gebleven eti na op da kant te zijn geklauterd waarschijnlijk naar huis gegaan. De andere vi)f zijn na aanvankelijk te zijn binnengebracht in een hotel, per politiewagen naar hun ouderlijke woningen gebracht. Laat ze maar praten In de buurt... laat ze maar kijken naar Uw nieuwe, tas - en zich afvragen„Waar doet ze 't van?" U weet per slot waar U zijn moet om zo'n modieuze, luxe boodschaptas (die een blik vanger Is in de collectie van de duurste speciaalzaak) met een normale serieprljs van 13.90... aan te schaffen voor nog géén acht gulden. Fijne jusin tassen, met groot voorvak met rits, gemaakt van een 3-laags materiaal, zó luxe en tegelijk zó practisch en prettig, dat U hem dagelijks zult gebruiken. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, donderdag Met alge mene stemmen werd deze week door de raad de heer O. Zeegers wit Delft be noemd tot hoofd van de Prinses Christi naschool. Zaterdag om 9 uur begint da verkoop van deze prachtige jusln tassen, niet van echt leer te onderschelden... een ele gante boodschaptas, in fraaie* cognackleur met zwart afgepaspeld, voor /-ir_1

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 2