Stand van woningbouw nu en in komend jaar Sport in f «notoir™™! Prognose een flits Nogmaals AR-Kies- ver. en de kermis '65: 685 woningen „Moeder" (17) op zwerftocht met 3-jarig meisje SCHIEDAM 58 UITEENZETTING B. EN W. SYC-dames moeten delen Maar meneer AGENDA Buitenlandse cursisten in Rotterdam Niets bekend over zwakke constructie brugleuning lUedecstecs total Nu moeilijkheden zijn opgelost SCHIEDAM Geen krant ontvangen Contingenten Medewerking aan bouw Sporthal Openbare les aan grafische school Zwerftocht Vrije sector POGING OM IDEAAL TE VERWEZENLIJKEN Carnaval Burgerlijke Stand Gevlogen Niet boos Longontsteking T oueelopvoerin gen Oranjevereniging Voorlichtingsavond over liet goede bed N.V. Brugverbindiiig Haringvliet: Grootste lading kolen naar Rotterdam Goede zaken op Speldjes-beurs UllV: ADMINISTRATIEVE KRACHT (mnl. of vrl.) M O NOPOLE, ïiï»8'- woensdag 3 maart 1965 - pag. 5 Nieuwe kantine Secretaris Piet Boogaers van de korf balclub „Schiedam" heeft vol trots in het clubhuis uiting gegeven aan de manier waarop de nieuwe kantine (die nu klaar is) er gekomen is. Wat de financiële kant van de zaak be trof het volgende: De sporttoto deed een flinke duit in het zakje, want die leverde 3000 op. Vooral dank zij het werk van de „plakploeg", mensen die elke week de toto-formulieren op gin gen halen. De papierophaaldienst le verde een bedrag van ruim 1000 op en het batig saldo van een feestavond was maar liefst 1150. De glazen- actie en verkoop in de „nood"kan- tine nog eens 550 en rente en schen kingen ook nog een bedrag van 500, wam zo het bedrag voor de nieuwe kantine bijeen, ook de snipperdagen van o.a. de ieren Hans Josen, Piet Tax en Piet van. Abshoven gingen er aan om het gebouw te plaatsen. De komende zaterdagen zullen de vak mensen de afwerking van het nieuwe „home" van Schiedam ter hand ne men. Wanneer de stukadoor, de elek tricien en de schilders er de laatste hand aan gelegd hebben, is deze jonge korfbalclub een clubgebouw rijker, waaraan alle leden hebben meege werkt, zij het door te sparen of door zelf te werken. Inderdaad, om trots op te zijn! SSV-agenda Secretaris Webers van de Schiedamse scheidsrechtersvereniging stuurde ons de agenda voor de maand maart. Op donderdag 4 maart wordt de busreis besproken; alle deelnemers worden verzocht aanwezig te zijn. Donder dag 11 maart is er de traditionele spelregelavond en op de 18e een dis cussie-avond, De 25e maart wordt een belangrijke avond, want dan komt de huidige trainer en coach van het Nederlands elftal, Dennis Neville; op bezoek om een spreekbeurt te ver vullen. Er wordt dan op een druk bezoek gerekend in de knusse kan tine van de voetbalvereniging „Schie dam" op Harga. [Het Rotterdamsch Parool-abonnees 5 gunnen ons dit telefonisch melden* ►van maandag tm. zaterdag van< 17.30-19.30 nar Telefoon 135430 J Abonnees bulten R'dam-SchiedamJ kunnen zich wenden tot plaatselijke agenten. VOLLEYBAL SCHIEDAM, woensdag Het eerste dameszestal van de Schiedamse Volley bal Club heeft in Dordrecht een 2-2 ge lijk spel bevochten. Hoewel de Schie damse dames technisch de betere ploeg vormden moest een pont worden afge staan door het ontbreken van twee speelsters, waardoor de aanval vooral aan kracht heeft ingeboet. Dames 2 moet haar eerste plaats nu delen met Libanon na een 0-3 nederlaag tegen dit team. De Rotterdamse dames speelden een mooie partij volleybal, SVC speelde slechter dan ooit. Ook da mes 3 stelde teleur door van het zwak ke Shell met 3-0 te verliezen. Dames 4 bleef kampioenskandidate door een 3-1 zege op AMVJ 4 en dames 5 kreeg met 3-0 klop van Jong Pendrecht 2. Heren 1 verspeelde de twee punten voorsprong door een nederlaag tegen Libanon 3. Met 3-0 werden de Schie dammers verslagen. Heren 2 speelde niet door niet opkomen van Spel. Hil- ligersberg. Heren 3 deelde de punten met Spivo (2-2). Heren 4 en 6 speel den wederom tegen elkaar en weer ze gevierde het 6e met 3-1. Heren 5 ten slotte speelde. 2-2 tegen Hou Stand 2. Jeugdteams: meisjes: SVC ADOP A 3-1; SVC B—DOP B 2-2; SVC C— BHC A 3-1; Jongens: SVC A—Juliana A 3-1; ZVCA—SVC B 2-2. Onder de kop „Wijziging in stand punt? AR-Kiesver.: Kennis géén ban deloosheid" hebben wij vorige week een artikel opgenomen met aanhalingen uit een lang artikel dat onder het op schrift „Anti-Revolutionaire geluiden" in het gereformeerde „Schiedams kerkblad" is verschenen. De schrijver van dat artikel, de heer J. van Katwijk meent nu dat zijn uiteenzetting niet dui delijk is overgekomen, niet in het kerk blad en helemaal niet in onze aanha lingen. Hij komt met een verduidelij king, die wij hieronder in extenso over nemen, Allereerst wil ik dan stellen dat de anti-revolutionairen nimmer tegenstan ders zijn geweest van een kermis of jaarmarkt in zijn oorspronkelijke bete ken is. In tegendeel, de ontmoeting van stad en platteland was voor beide zeer nuttig en werd door de AR toegejuicht en waar mogelijk bevorderd. Er is ech ter het een en ander in de relatie stad «n platteland veranderd en die ver andering was niet overal in het land gelijktijdig noch redelijk. De zgn. termiskwestie is ontstaan toen de jaar markt weinig of geen economisch nut meer had en het karakter ervan wijzig de. Weliswaar bleef het een jaarlijks terugkerend evenement mw van een markt kon niet meer worden gesproken. Het werd wat anders. Heel wat an ders. Prostitutie, dronkenschap, bedrog en handgemeen kwamen inplaats voor uitwisseling van goederen en kennis, pit alles tastte in grote mate de publie ke eerbaarheid aan en het is niet ver wonderend dat de ordelievende AR rich over dit nieuwe verschijnsel ging beraden en deze bandeloosheid afwees. Dat doen zij nog! Zij zijn voorstanders van volksfeesten maar wijzen alle ver maak af dat „onbeperkt" is, de „per ken te buiten gaat", dat alle remmen losmaakt en overgaat in liederlijkheid, de mens onwaardig. Daarom, mijnheer de redacteur, „als in onze gemeente AR-raadsleden nun Aem uitbrengen tegen het houden van kermis, dan handelen zij overeen- Komatig het AR-standpunt" en geen ordelievend burger zal dit betreuren, zeker niet als hij weieens geconfron teerd is geworden met dit bandeloze vermaak en weet van de gevolgen daar na. oe overgang van jaarmarkt-I i Pretkermis. heeft tussenvormen gekend. Van uitsluitend economisch nut P8ar toevoeging van wat vermaak is net geworden louter vermaak. Niet overal verliep dit proces even snel en op meer dan één plaats was plaatselijke riëntatie nodig en ontstond er een situ atie waarin AR-raadsleden verschillend stemden. Zo ontstond de zgn. kermis- kwestie. Uit dit alles zal het u duidelijk zijn dat de door mij, in het oorspron kelijke artikel, gebezigde argumenta tie niet zo vreemd is als U stelde. Indien de Schiedamse Gemeenschap een vakantiefeest organiseert en daar aan een vermaakcentrum koppelt, dan kan ik daar in de verste verte geen kermis in zien ook al heet het in de volksmond „de Schiedamse kermis". Of een dergelijk vermaak gewenst is heeft met dit alles niets van doen. Als het gebeuren in onze stad kermis is, dan rijst de vraag of het vermaak in de grote thee tuin-uitspanningen even eens kennis moeten worden genoemd. Die uitspanningen bieden nJ. vrijwel identiek vermaak en vragen- ook voor de meeste attracties een betaling nog afgezien van de verplichte consumpties. Nee, nee, schudden nu alle vaders en moeders het hoofd. Daar, in die uit spanningen is geen sprake van lieder lijkheid of het uitleven van zingenot, noch heerst daar een gewilde bande loosheid. Daar heb je echt vermaak. Kermis is iets anders Naar mijn mening is het zo ook ge steld met het Schiedamse vermaak centrum. Het is een „uitspanning" voor jong en oud (met uitzondering van de omwonenden) en het lijkt; mij dat zich hier een gelegenheid voordoet, zo dit verschijnsel voortduurt, om dit vermaak zodanig te richten dat het de burger zin bevordert en daardoor de volks kracht verhoogt. Dan heeft men aan dat burgerfeest een positief aspect. Ten andere, mijnheer de redacteur, speet het mij dat u mijn zienswijze in uw commentaar hebt genoemd „de uitspraak van de AR-kiesvereniging. Ik neem aan dat dit „a slip of the pen" uwerzijds is geweest want van een uit spraak van deze kiesvereniging is mij niets bekend (en ik zou dat toch zeker moeten weten). Ten slotte wil ik nog even stilstaan bij de positie van de raadsleden. U stelde: „Zij behoeven niet tegen stemmen". Het Is een opmerking die past in het tijdperk van het Mandat Im- peratif. Het vóór- of tegenstemmen is een zaak van de raadsleden zelf. Zij hebben zitting in de raad zonder last of ruggespraak en zijn volkomen vrij naar eigen eer en'geweten, te spreken en te stemmen, zelfs al zou er een uit spraak van de kiesvereniging zijn. Naschrift van de redactie: Wty van mening dat het eerste artikel van de heer Van Katwijk wel degelijk dol- APOTHEEKDIENSTEN Nieuwland, Dr. Wlbautpleln 17 BIOSCOPEN •/«age: geen voorstelling «onopoie: 19.30 uur „Lawrence van Arabië" u DIVERSEN ^«afhall* Deikcrk ap uur Concert Fel- C ke Aama •»-: 15*®* 20 uür Luchtvaart Club- Film, rutage 20 uur Amsterdams Volksto neel. de heer Van Katwijk wel del ijk ls geweest Ook voor ons. misverstand Is alleen dat de heer Van Katwijk primair de nadruk legt op wat het standpunt van de AR-raadsleden ls en kan iHn. Inmke de kermis, in oude en gewljtlgd© vorm, terwijl het er ons alleen om te doen h te signaleren dat de beswaren AR tegen het honden van - nlenwe-stRl blijkbaar niet geldt voor de Schiedamse kermis. WU menen stellig to weten dat het vroeger toch wel anders lag. En voor ons ls de Sohie- damse kermis een heel gewone norma le „kermis". Dat wöeea uiteenzetting vip do heet Van Katwijk "een ...uit spraak van de AR-Kiesverenlglng" hebben genoemd, wat vow de hand lag maar bet büjktooar toeh ntet offktol is, daarvoor ooze excuses, Red. De Schiedammer) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Na de sombere geluiden die de wethouder van de "Woningdienst bü de behan deling van de Begroting 1965 heeft laten horen ten aanzien van de wo ningbouw, komt het College van B. en W., nu de moeilijkheden gro- tendeels zijn opgelost, met een uit eenzetting over de stand van de woningbouw. Daarin wórdt ook een prognose gegeven van de aan-; tallen woningen die in dit jaar 19651 gereed zullen komen. Dit zijn in totaal 685 woningen en wel 413 in de woningwet-sector, 150 met pre mie en nog 122 in de ongesubsi dieerde sector. Geen aantallen om hoera over te roepen, maar aan de andere kant valt het nog mee. Wat de woningwetwoningen betreft, zullen gereed komen het complex van 152 tussen de beide Damlanen (de eerste zijn inmiddels al uitgegeven); de laatste 111 woningen die voor de Woningbouwverenigingen „Volkshuis vesting" en „Onze Waning" gebouwd; worden in wijk Groenoord ten zuiden van de Laan van Bolnes en vermoede lijk ook nog 150 (uit een complex van 351) „ElementunV'-woningen, waarvan de bouw binnenkort zal beginnen. In de premie-sector komen 150 woningen gereed van de Bouwverenigingen „Eendracht" en „Schiedam Vooruit" in wijk Groenoord ten noorden van de Laan van Bolnes. In de ongesubsidieer de sector tenslotte 35 waringen aan de Maasboulevard van Bouwmij. Van der Velde; 28 van het Bouwconsor- tium in de villawijk Spieringshoek; aan het Plein Nieuwland aan de wes telijke kant 48 woningen van N.V. Ge stel en aan de oostelijke kant 9 van de Fa. Van Dort. Dan nog 2 woningen voor de Erven Lucas Bols. Verder, ko men gereed het N.P.B.-Bejaardencen- trum en de tweede fase van de St. Ll- duinastichting. Wat de verleende eu de te verwach ten bouw-contlngenten betreft geeft het College de volgende cijfers (waarbU aangenomen wordt dat het contingent 1966 even groot zal zön als dat in 1965In de wonbigwetseetor 879 wo ningen en wel een rest van 167 van 1964 en 356 voor zowel 1965 als 1966. In de premie-sector 530 woningen, de restant '64 130 en 200 telkens 1965 en 1966. In de ongesubsidieerde sector ls het aantal 331 en wel een rest van 149 voor 1965 en 182 voor 1966, Aan deze contingenten denkt het Col lege de volgende bestemming te ge ven. Volgens de Woningwet 523 wo ningen die door Muys en De Winter in wfjk Groenoord /worden neergezet, plus de 351 Elexnentum-woningen. Hier aan wordt in 1965 begonnen. Verder zal Muwi in 1966 nog 338 woningen in uitvoering nemen, eveneens In wijk Groenoord. Er blijft dan een restant van 18 over, maar dat zal naar 1967 overgeschreven worden. In de premie-sector bouwt Muwi in 1965 330 woningen en in 1066 62 wonin- gen in wijk Groenoord. Dit is totaal 392 woningen, zodat er 138 overblijven uit het contingent. Verwacht wordt dat in 1965-66 de derde fase van de uitbrei ding van de St. Liduinastichting, zijn de ca. 45 woningen, gerealiseerd kan worden. Voor het restant 93 woningen in het contingent zal nog bouwrijpe grond beschikbaar gesteld moeten wor den. SCHIEDAM, woensdag, In de afgelopen week heeft weer een aantal Schiedamse bedrijven de medewer king toegezegd aan de bouw van de Sporthal, door het leveren van mate rialen of diensten. Het zijn volgens op gave van het bestuur van de Stichting: de schildersbedrijven Gebr. Beerman en R. Smits; de Fa. A.W.G. de Leede; Kantoorboekhandel Mercurius: Spuit- inrichting Dries; terrazo-bedrijf J. W. Cleypool; Fa. Brouwer in betimme ringen; Glasindustrie Pieterman er Garage Waldo. ROTTERDAM, dinsdag. Voor be langstellenden wordt in de Nijverheids school voor Grafische Vakken aan de Roemer Visscherstraat 18, op donder dag 11 maart van 18 tot 21 uur openbare les gegeven. Leerlingen van de school zullen aan het werk zijn in de afdelingen: foto lithografie, offsetdrukkerij, letterzet- terij, boekdrukkerij en boekbinderij. Bovendien worden werkstukken van de handvaardigheidsklassen tentoon steld. ROTTERDAM, dinsdag. De heer 'H. J. Burgerhout vierde zaterdag het feit. dat hU 25 jaar In dienst ls op de: afdeling bank werker ij van Noorder- meer's Metaalwarenlndustrie N.V. Door directie en collega's werden hem verscheidene geschenken aangeboden Tevens ontving hij van de directie een cadeau onder couvert. Ella terug bij haar moeder Zondagmiddag is Joke K., die enkele straten verder dan Ella woont, met het kind weggegaan. Ook haar vriend uit Zevenbergen ging mee, maar later in de middag kregen ze ruzie. Toen moet bij Joke het plan zijn opgekomen om met het meisje, met wie zij vaak bood schappen had gedaan, weg te gaan. Joke K., die ook veel met andere kin deren uit de buurt optrok, begon aan een lange zwerftocht. Zij reisde eerst naar Dordrecht, waar zij de 25-jarige Willem v. W. uit Zwljndrecht bij het station ontmoette. Willem v, W., een jongen die niet helemaal normaal is, besloot met het tweetal mee te gaan. Joke vertelde hem, dat zij de moeder van Ella was, „Ik was 16 toen ik trouw de", zei ze hem. „Mijn man is wegge lopen," In de ongesubsidieerde sector ligt de besteding van de contingenten nog niet so duidelijk. Voor het Bejaardencen trum van Htunanltas kunnen vast 5 woningen uitgetrokken worden en' 2 particuliere woningen ls de xaak rond. Resteert uit het contingent 92 woningen. Onderhandelingen worden gevoerd met Van Straalen en Van der Have r een vierde hoog flatgebouw bU n 1940-45 met 72 woningen en met L. Punt voor ca. 50 woningen in de Spieringshoek op en nabij het daar wezlge palenveld. Lukt bet niet onderhandelingen, dan zal Nieuwland grond gevonden worden voor deze 92 woningen. Uit het contingent 1966 zijn aan Mu wi reeds 100 woningen toegezegd en een gelijk aantal voor 1967. Hiermee kunnen de zeer hoge flatgebouwen ge realiseerd worden aan de kant van de Benelux-weg in wtlk Groenoord. Het College ls tot deze toezegging gekomen om de bouw in Groenoord-midden van woningwet- en premie-woningen moge lijk te maken. <want Muwi heeft zich bereid verklaard om voor eigen reke ning maar vastt dit Jaar en volgend jaar de premie-woningen te bouwen, zulks om j^een verdere stagnatie in bouw te y Volledigheidshalve dat na 1965 gereed drie hoge fiaif met 231 de Gravelaiideewég van 291 Elemenhun-w woningwet-sector.Dan ningen, die voor i» m Parkweg worden gebouwd en gesubsidieerde sector de drie boawen van de 8.8Jf. met t«k Groen. oord. ROTTERDAM, PAPENDRECHT, dinsdag. Een jong meis je uit Papendreeht heeft in een opwelling geprobeerd haar ideaal moeder te zijn voor een klein kind te verwezenlij ken. In het afgelopen weekeinde ging zij met de 3-jarige Ella van Giersbergen uit haar woonplaats op stap. Het meisje, 17 jaar oud, heeft het kind tot maandagmorgen bij zich gehouden. Door een oproep en het tonen van een foto voor de televisie kon het tweetal worden opgespoord. (Van een onzer verslaggevers) De reis leidde vervolgens naar Bra bant, waar Joke en Willem met de klei ne Ella tot diep in de nacht carnaval vierden. Tegen de morgen begon de jonge Papendrechtse zich zorgen te ma-' ken. In Breda trachtte zij zich van Ella te ontdoen, maar dit lukte niet. Zij wil de het kind in een taxi achterlaten, wat de chauffeur van de auto echter voor kwam. De man waarschuwde niet de politie, maar zette het drietal op een hoofdweg af. een wollen vestje ouder haar jasje aangedaan. Ella had weinig over haar avontuur te vertellen, „Ik ben in een auto geweest," zei ze bij haar thuiskomst. Joke K. zou in de loop van de dag worden verhoord. De rijkspolitie in Pa pendreeht meldde, dat ze tot nu toe wei nig heeft gezegd. Het meisje, dat tal van baantjes heeft gehad, staat onder toe zicht van Pro Juventute. SCHIEDAM Geboren: Johan M. z. V, W. Boa en J. van der Windt; Catharine L. G, d. v, H. P, Sluijmers en J. H. SehuUer; Patri cia Y. N. d. v, E. Islaratoeboen en J. C. den Herder: Marleen W. J. d. v, F, X. M. M. Cremrs en G, E. L. Bunnik: Komelia d, v. H .Klop en W. H. van der Geer; Jolanda d. v. C. Muilwijk en A. Notenboom: Paul G. J. z. v. A. P. Gerringa en G. J. Lubking; Bar bara E. d. v. L. H. Ruiter en M. H. Knoes- ter; Rudolf J. L. z. v. J. R. Wertmüller en E. C. L. van der Tuljn: Robert L. z. v. R. A. van de Griend en E. FIJnekam; Maria d. v. M. A. T, A. Overheul en J. Bals: DIederick G. N. z. v. J. C. C. Dekker en M. A, B. Dun selman. Overleden: F. W. Etman, B2 Jt: H. J. Beu kers, 69 jr. echtg. Borsten; F. T. Kouwen- Liftend werd de terugreis naar het westen aanvaardt, In Zwljndrecht ging Willem W. met Joke en Ella naar zijn moeder, die voor onderdak en eten zorg de, „Ik dacht echt dat het meisje de moeder van het kind was," zei zij, „maar voor alle zekerheid heeft mijn man de volgende morgan de politie ge waarschuwd. Toen bleken ze plotseling gevlogen te zjjn." In de middag van maandag vervoeg den Joke en Willem W. zich met Eila nog bij een zuster van de jongen, die om geld werd gevraagd, 's Avonds klop ten zij aan bij een oom van Willem W. Een bewoner van de straat herinnerde zich toen hij de foto van Ella na het journaal van 8 uur zag, dat hij dat meis je in de buurt had gezien. De gewaar schuwde politie trof het drietal inder daad in het bewuste huis aan. Gisteravond om ongeveer 11 uur had de 38-jarlge mevrouw J. van Giersber- gen-Brouwers uit de Middenstraat in Papendreeht haar dochtertje weer terug. „Ik ben niet kwaad op Joke," zei zij, terwijl Ella met cadeautjes, haar door buren gegeven, speelde. „Dat meisje heeft ook d'r ouders. Ik heb meelij met die mensen." Mevrouw Van Giersbergen (4 kinde ren) zei ons: „Ik wist niet meer wat ik op het laatst moest denken. Na het voor lezen van het opsporingsbericht over de radio maandagmiddag had ik weer hoop, maar later in de middag kreeg ik een erge inzinking. Het ging weer wat beter toen het op de- tv was geweest, en daarna, wel, toen hadden w'e Ella gauw terug." -.r'V. Sr l Het meisje onderzocht,v maar verontrustends vinden. De kans he- stond, dat Ella, die urenlang In de nachtelijke kou is geweest, t een longontsteking had opgelopen. Mevrouw - -Vani Giersbergen: „Ik heb haar TOnd&ffsmlddags voor- dat se de straat opging nog gauw is door de dokter aa'ar deze kon niets ROTTERDAM, dinsdag. Van 15 tot 24 maart krijgt de Rotterdamse ha ven bezoek van een groot aantal cur sisten, die in het buitenland in de ha ven werkzaam zijn en die ons land aandoen op uloodiging van de NUFFIC (Ned. Universitetts-Stichting v. Internationale Samenwerking in Den Haag). Een en ander geschied in sa- mer werking met het Ned. Bureau voor Intexnationale Technische Bijstand van het ministerie van buitenlandse zaken. De cursus is ingepast in de, een jaar durende, studie in waterbouwkun de aan de Technische Hogeschool in Delft. Het werkbezoek aan Rotterdam (en Amsterdam) is een van de onder delen van het internationale „Seminar on port management in the Nether lands", dat van gisteren tot 10 april wordt gehouden. Het Rotterdamse programma is op gesteld door het gemeentelijk havenbe drijf. SCHIEDAM, woensdag Voor de Oranjever. „Wilhelmina" te Kethel zal op vrijdag 5 en zaterdag 6 maart in gebouw De Rank aan de Schiedamse weg de Toneelver. „Alberdingk Tbijm" een opvoering geven van het blijspel „Hoog heid, uw kameel staat voor". Leden hebben gratis toegang, anderen kunnen kaarten aan de zaak krijgen. Op vrij dag is er bovendien bal na. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag, Vol gende week donderdag zal de plaatse lijke Stichting voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting zich bezig houden met de vraag: „Op welk bed is het goed rusten." Dat gebeurt in Het Hoekpunt Broekweg. Toegangskaarten DEN HAAG, dinsdag (ANP) Het Tweede Kamerlid P. Voogd (Bóeren- Partij) heeft de minister van verkeer en waterstaat vragen gesteld over klachten van chauffeurs over de con structie van de Haringvlietbrug. Hij vraagt of het de minister bekend is, dat bij ambtenaren van Rijkswa terstaat, evenals bij de chauffeurs, de mening heerst dedconsttiet urtace„e meningheerstdatde constru te ucoETAOI mening heerst dat de constructie te licht is. Is de minister bereid hiernaar een onderzoek in te stellen, althans 2ich met de N. V. Harihgvlietbrug in ver binding te stellen, en mocht het no dig zijn de nodige verbeteringen te doen aanbrengen, zo vraagt de heer Voogd, Bij de N. V. Brugverbmding Haring vliet is niets bekend over een te lichte constructie van de brugleuning. De brugleuning is evenals de gehele brug gebouwd onder directie van Rijkswa terstaat en bij Rijkswaterstaat wenst men geen inlichtingen te verstrekken, omdat er vragen aan de minister zijn gesteld en op de beantwoording daar van loopt men nier vooruit. De zaak kwam in het nieuws toen een vrachtautochaffeur in de Flak- keese Nieuwsbode schreef, dat hij de brugleuning te zwak vond. Een truck rijdt er gemakkelijk doorheen, vindt hij. Overigens zal de brug over het Ha ringvliet in de nacht van 5 op 6 maart in verband met werkzaamheden aan de bascule voor het verkeer gesloten zijn van's avonds tien uur tot de vol gende morgen zes uur. oord, oud 3 maanden; j. M.' Rutteman, ai jr. zijn aan dit adres verkrijgbaar. ROTTERDAM, dinsdag. De N.V. Anker Kolen Mij. verwacht woensdag 10 maart a.s, het van Hampton RoadS komende motorschip „Ulysses" In de Rotterdamse haven met de grootste la ding kolen die ooit in Nederland werd aangevoerd t.w. 55.000 ton. Met de komst van een dergelijke omvangrijke lading wordt een geheel nieuwe ont wikkeling op dit gebied in de Rotter damse haven gemanifesteerd. Als het schip is gelost zal een receptie aan boord worden gehouden. VLAARDINGEN, woensdag De maandagavond In gebouw Excelsior gehouden speldjes-ruilbeurs ls niet te vergelijken met de speldjesruilmarkt, zoals die in Papendreeht werd gehou den en waar de burgemeester- als een Beatle", door zijn. fans, jvertrapt dreigde te worden. :.v' Toch stonden tal van jeugdige speld jes-liefhebbers lang voor het openings tijdstip te dringen voor het gebouw om toch maar zo spoedig mogelijk te wor- den binnengelaten. Het bestuur van de plaatselijke afdeling van „De Verzame laar" nam toen een kloek besluit om het gebouw maar wat vroeger te ope nen met als gevolg, dat de grote 'zaal in een ogenblik was herschapen In een soort jeugdhuis. Honderden jongeren namen hun kan sen waar om te ruilen waar mogelijk en er werden inderdaad goede „zaken" gedaan en met recht was er sprake van „ruilen zonder huilen". Na het „speldjes-uur" bleef de 2aal vol met belangstellenden, die andere verzamelobjecten als hobby hadden. Het ziet er naar uit. dat de vereniging zal moeten omzien naar een groter ge bouw, want de belangstelling blijft stijgende en daardoor wordt ook deze zaal te klein. Personeel gevraagd GevT. op tandtechnisch lab.: nette Jongeman voor de EX PEDITIE. Bromfiets aanwezig en nette Jongedame en Jonge man voor lab. werk. Aanmel den Lab. O. Halvax. Plein Een- 11. Schiedam. Tel. 2MB™- Gevraagd WERKSTER voor I ochtend in de veertien dagen ƒ2.50 per uur. Dag nader te bepalen, Telefoon 2BS8U9, me vrouw v. d. Steen, v. Swlnden. singel 80. R2 Te huur gevraagd TOTAL NEDERLAND AARDOLIEPRODUCTEN N.V. Blekerstraat 12, Rotterdam Jongeman zoekt zo spoedig mo- E'lijk KAMER zonder pension, efst in Schiedam-Centrum. Br. no. 1005. Het Rotterd. Parool. Wij vragen voor de sectie installaties van onze Exploitatie-afdeling, welke ls gevestigd in ons kantoor te Schiedam; Leeftijd: 18—25 jaar. Opleiding: UD.O. of daarmee overeenkomend. Administratieve ervaring strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan. bovengenoemd adres met op de envelop links bovenaan: „Exploitatie". Telefonische sollicitaties te richten aan ons kantoor te Schiedam, telefoon (010) 264610, toestel 40. Auto's en motoren Onroerende goederen Te koop C.OGGO ISAR 700, eind 1982, 1 jaar verzekerd. In staat van nieuw. Elke keuring toe. staan ƒ2800.—. Inruil Te koop te Schiedam. Brug. manstraat 35, vrö boven- en, beneden won., waarvan beneden benedsxvwon., waarvan bene. ƒ54.— p. jaar' Te bevragen 010-190493, S10 gestaan 2800.—. Inruil moge lijk. Telefoon 131381, B15 zaterdags van 95 uur). Nleu- Meubelen en huisraad de- Te koop: elektr. kacheltje en Koelstra kinderwagenmet t" neembarebak, C. Roodehbui Molensingel 81, tel. 251841. Foto - FUm Diversen ROLFILMS VERGETEN? automaat staat voor u k Alle soorten lllms. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 108, R19 Linguaphonacunua DUITS te koop gevraagd. Telefoon 883721 PASFOTO'S klaar t#*w wacht. Foto v. vuuren.. shut 108, Schiedam/Te Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 26 88 08 donderdag 8-8 vrij. xat. 8-7-9.15 dinsdag 2-3 Goliath, sterker dan wie ook. evnibool van een door tirannen gemarteld volk BRAD HARRIS.- GLORIA MILIAND GOLIATH TEGEN DE REUZEN lij. 8 uur ti- wo. mat. 3 uur JOHN PAYNE - ROB CAMERON KARAVAAN DER VERDOEMDEN MJ. sat.«acht- voorat. Een film waarin, drie titanen der. terreur een hoofdrol y. VINCENT PRICE PETER LORRE BORIS KAftLOFIf/. 4 DE RAVEN

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1965 | | pagina 2