Clubhuis St. Joris Doele moet gaan verdwijnen SCHIEDAM „Slag om Napels55 semi-documentaire een flMCO mmmm C. A. Henrion Verpoorten: Werk is in gewijzigde vormnog nodig Het voetbal programma dit weekend Orgelconcert Feike Asma en Chr. Bor Schoolsport- toernooien Supersterke Goliath Verdoemden ILaecietdws SCHIEDAM Geen krant ontvangen LIGGING TE GEÏSOLEERD DE LOOP RAAKT ER UIT Maarten Kemper Supply-boat voor Smit-Lloyd N.V. Zwarte Zee sleept Maltliezer schip Zr. Gertrudo Martens in Galerie Honger Burgerlijke stand Oecumenische dienst Schiedamse Bioscopen Levenspositie smet W SERVICE MODE HAKKERT Fa. J. MAK zn. 50 jaar woninginrichting VERWANEN M. REESE donderdag 4 maart 1965 - pag. 5 >Het Rotterdamsch Parool-sbonneesJ ïkunneo ons dit telefonisch melden $van maandag tm, zaterdag van* 17.30-19.30 uur Telefoon 13 54 30 Abonnees buiten R'dam-Schiedam 5 kunnen zich wenden tot onze 2 plaatselijke agenten. In Magnolia Déikerk SCHIEDAM, donderdag. In de Magnalia Deï-kerk in Nieuwland heb ben veie muziekliefhebbers gisteravond genoten van het orgelconcert van een in grootse vorm spelende Feike Asma, die in enkele nummers optrad met de 14-jarige violist Christiaan Bor. Gezien de buitengewone goede opkomst en de goed tot zijn recht komende akoestiek {het kerkgebouw schijnt zich bijzonder goed te lenen voor dergelijke concerten) mag het initiatief van het werkcomité volledig geslaagd genoemd worden. Na het openingsnummer „Toccata over psalm 146" van Jan Zwart werden het „Adagio in F dur" en de „Toccata et fuga in D moll" van Joh. Seb. Bach grandioos vertolkt. Christiaan Bor toon de daarna zijn kunnen door het adagio, allegro, larghetto en allegro te spelen van de Sonate TV in D dur van G. F. Handel, waarbij het samenspel tussen organist niets te wensen over liet. In „Variaties op Het gebed des Heren" van F. Mendelssphn was vooral de laat ste variatie bijzonder beweeglijk. „Can- tilène" uit de sonate XI van J. Rhein- berger was een nummer apart en de vele orgelspelliefhebbers kwamen vol ledig aan hun muzikale trekken. Van W. A. Mozart werd voorts ten gehore gebracht het „Adagio in E dur" waarbij Christiaan Bor weer zijn violis- tisehe medewerking op voortreffelijke wyze verleende. In het „Allegro Vivace" uit Sympho- nie V van Ch. M. Widor deden enkele „loopjes" het bijzonder goed. In dit nummer benutte Feike Asma vrijwel alle mogelijkheden van het prachtige orgel. Tot slot werd de Koraalfinale Psalm 138 van Feike Asma zelf vertolkt. (Van onze sportverslaggever) SCHIEDAM, donderdag Er staat de Schiedamse amateurvoetballers het komende weekend geen gemakkelijk programma te wichten, vooral voor SFC, dat koploper R.VC in eigen home moet bestrijden. Ook Excelsior '20, dat -„good old" HVV ontvangt, staat voor een moeilijke opgave. Vorige zondag kwam alleen Wilton Feyenoord bij de Schiedamse clubs tot winst in de afdeling Rotterdam. Wtf venvachten echter dat er a.s. zondag meer tot puntenwinst zullen komen! Hoewel het voor Excelsior '20 dus geen gemakkelijke opgave is om van HW te winnen, hebben wij toch het grootste vertrouwen in de uitslag. Zal het SFC gelukken om tenminste met een puntje in Schiedam terug te keren na het bezoek aan het sterke RVC? Ook DHS speelt een uitwedstrijd en wel tegen Bergambacht en dat kan winst betekenen voor de DHS'ers! Demos zal het ook niet gemakkelijk krijgen om de positie te verbeteren in de thuiswed strijd tegen Lenig eit Snel. Martinit kan winnen als het DZB op bezoek krijgt, maar dat staat nog niet vast voor SVDPW dat 't Rotterdamse Trans- valia op visite krijgt. Met winst voor de Schiedammers zullen zij wel uit de gevaarlijke zone geraken! Afd. Rotterdam Schiedam heelt de laatste weken de kans op een kampioenschap verspeeld, maar kan zondag zeker winst behalen uit de thuiswedstrijd tegen DEH. DRZ zal moeten vechten in het duel tegen Euro sport, waar het op bezoek moet. Verlies betekent een nog verder afzakken op de ranglijst. Ursus gaat naar DRL en kan haar positie aanmerkelijk verbeté ren door een zege. Schiedamse Boys at de laatste weken in de hoek waar de slagen vallen en zal toch ook weer eens voor een zege moeten zorgen. Daar krjjgt het de kans voor als het naar tr.oet! WF blijft winnen en daarom zien we het duel met Boezemkwartier een gerust hart tegemoet. Bij het zaterdagvoetbal komt alleen GTB in actie tegen OFB en daarbij hebben de Schiedammers een goede kans op de zege. Een verlies? Natuurlijk wel. Er is nu verklaard dat in de toekomst het Clubhuis aan het Doeleplein zal moe ten verdwijnen, maar er is nog niets gezegd over een vervangende ruimte. En wat is het clubhuiswerk zonder clubhuis? Nu heeft het Clubhuis St. Joris Doelc wel de uitspanning Polder- zicht aan de Poldervaart ten geschen- ke gekregen (waar de leiding heel blij mee is!), maar dat kleine, afgelegen gebouwtje kan natuurlijk nooit de ruime behuizing aan de Schle gaan vervangen. Dat zit er niet in. De toe komst wordt das zorgelijk. Maar aan de kant is de ligging aan de Schie verre van ideaal. „We liggen hier volkomen geïsoleerd en het club huis is nu moeilijk te bereiken", ver klaart de heer C. A. Henrion Verpoor ten, hoofdleider van het Clubhuis. „Als ik bezoekers krijg van elders, dan maak ik maar een afspraak om ze er gens anders te ontmoeten en dan breng ik ze hierheen. Want zelf kunnen ze de weg niet vinden". Die situatie is ontstaan doordat het oude Spoeling bruggetje, dat de Noordvest verbond, met het Overschieseplein, is verdwe nen, met de aanleg van de Proveniers- brug. En deze mooie grote brug geeft géén aansluiting op het Doeleplein. (Van een onzer verslaggevers) Een proeve van het werk van Maar ten Kemper, te zien In de Galerie „Punt 4". SCHIEDAM, donderdag. Het saneringsplan Schie-no-ko, voor j (jrClleri/G het stadsgebied tussen Schie, Noordvest en Korte Haven, hangt als' TV een dreiging over het Clubhuis St. Joris Doele. Want volgens dit plan JJ/1XT zal het Clubhuis, zo schilderachtig gelegen aan het Doelepleintje achter de „zwaaikoni" in de Schie, plaats moeten maken voor een groot modern pand, waarin bedryven en kantoren een plaats kunnen krijgen. Een pand dat weliswaar niet zo schilderachtig zal aansluiten op de wijk Schienoko maar architectonisch aangepast zal zijn aan de bouw in Nieuwland en die aan de Broersvest in de toekomst. Dit Clubhuis is eigendom van de gemeente. Indeling naar leeftijd SCHIEDAM, donderdag:. In de Galerie „Punt 4" aan de Buitenhaven weg 176-6 zal van 5 tot 24 maart een expositie worden gehouden van wer ken van de Rotterdamse kunstenaar Maarten Kemper. De heer C. II. Schwagerman zal vrijdagavond om 1.30 uur de opening verrichten. len op een rijtje, maar de jongens zie je altijd op straat, Met alle schadelij ke gevolgen daarvan. Dat hoeft toch niet?". Groepswerk Contact verloren „Ik merk het ook terdege aan het aantal leden. De jeugd weet het Club huls natuurlijk wel te vinden, maar het Is nu zo moeilijk te bereiken, zo dat ze wegblijven". Maar dat laatste komt niet alleen door het wegvallen van de verbindingsbrug, geeft de heer Verpoorten toe. „Vroeger lagen we ei genlijk wel midden tussen de wijken, waaruit we voornamelijk de kinderen in het Clubhuis kregen. De oude bin nenstad en de straten rond het Station, Maar ja, die wijken worden gesaneerd, de bewoners worden naar elders ver huisd en dan ben Lk het contact kwijt. Ik kan moeilijk verwachten dat de kin deren uit de gezinnen die naar Schie damZuid zijn overgegaan, om efcn voorbeeld te noemen, nog geregeld hier in het Clubhuis komen. In het begin komen ze wel, maar dat verflauwt na enige tUd en weg zUo ze." „Er komt ook nog een ander facet bij. Als de gezinnen naar Nieuwland verhuizen, wat de laatste tijd nogal eens voorkomt, dan komen ze in een geheel nieuwe wijk en een andere, mo derne woning. Dan moeten de kinde ren, maar ook de ouders, zich eerst n aanpassen aan de nieuwe om standigheden en Ja, dan is vaak de be hoefte om naar een Clubhuis te gaan, zoals die tevoren wèl bestond, veel ge ringer. Op zich zelf is dat een gunstig teken, begrijp me goed, en ik gun ze die vooruitgang in het woongerief be slist wel. Maar voor het Clubhuis be tekent het een verlies. En wat zal er in de toekomst nog overblijven! Van de wijk Schienoko hoeven we het niet te hebben; daar wonen nu al bijna geen mensen. Het Clubhuis St. Joris Doele staat dan echt wel op de ver keerde plaats." Noodzakelijk Is dit ciubholswerk nog wel zó nood zakelijk? „Ja", vindt de heer Verpoor ten, „Maar dan in een gewijzigde vorm. De structuur van de samenle ving verandert en dat gaat snel. Wij moeten meegaan met die veranderin gen. Het elubhuiswerk is écht nog wel belangrijk, zelfs noodzakelijk, om een deel van de jeugd op te vangen. Het gebeurt nog veel te weinig", vindt de heer Verpoorten, die overigens een grote hekel heeft aan de term „onge organiseerde jeugd", zoals die nog voorkomt in de officiële mam nJ. de „Stichting voor bet clnbhuiswerh onder de ongeorganiseerde Jeugd te Schie dam", „Want we zijn toch niet onge organiseerd? Toe nou." Er moeten meer clubhuizen komen. In het westen is er niet één. Ook het oudere deel van Nieuwland is allang aan een clubhuis toé. Daar ligt dus werk voor de Stichting met de onaan vaardbare naam. „Maar we moeten wel oppassen dat we niet gaan „con curreren" met de andere organisaties die ook op dit terrein werkzaam zijn, zoals het St. Franciscus liefdewerk," WOTHEEKDIENSIEN Apotheek Nieuwland,, Dr. Wibaut- Plem 17. BIOSCOPEN Passage: 14 en 20,15 uur )rDe slag Napels" Monopoie:;i4 en 20-uur..„Goliath--te^ gen de reuzen.",:' «F- DIVERSEN - „„iQe: 10-3O uur. Tech, Club Kappers- ,$,vond, BIJeenkomBt. Nieuwe wijken ,Ik denk ook aan een nieuwe wijk hét Groenoord. Wij weten niets van de samenstelling van de bevolking daar. Maar,.ik dacht zo. dat daar in de toekomst tóch ook wel behoefte zal. ko men aan een clubhuis voor de jeugd." In het uitbreidingsplan Voor Groenoord is géén clubhuis opgenomen. Mogelijk wèl in de wijken, die, na Groenoord ge bouwd zullen worden, heeft de wethou der van de Woningdienst eens in het vooruitzicht gesteld. Met deze opvatting is de heer Ver- pooten het duidelijk niet eens. „Als in. Duitsland een nieuwe wijk-wordt ont worpen is daar meteen een clubhuis of althans een ontmoetingsplaats voor de. jeugd in opgenomen. En wat voor een prachtige clubhuizen zijn dat vaak niet! In Hamburg heb ik zo'n jeugd centrum gezien waar de oudere'scho lleren worden opgevangen, tussen de schooltijden en daarna. Daar kun nen dan hun boterhammen eten, of biljarten, tafeltennissen, lezen of, ge woon wat praten. Zoiets moeten we eigenlijk in Schiedam, ook hebben. In Nieuwland liggen drie technische scho* Clubhuiswerk In een gewijzigde vorm. „Sinds september vorig jaar zijn we hier in de St. Joris Doele be gonnen met het groepswerk. Daarmee worden bepaalde activiteiten ontwik keld. Gespreksgroepen bijvoorbeeld, maar dat lukte maar ten dele. Niet dat er in het Clubhuis niet gepraat wordt door de leden, maar liever niet in ge- oiganiseerd verband. BU het prakti sche werk lukte dat veel beter." „We hebben nu een leuke foto-groep. Maak eens een foto van onze „club huis-kat", zei ik en uren zijn de leden bezig geweest met hun toestellen rond die gekke poes. Op wel tachtig foto's staat die kat nu. We hebben nu een ei gen „technische dienst", die in het he le gebouw een geluids-installatie heeft aangelegd. Dat denken de jongens met hun leider uit en dan tikken ze.op de markt een luidsprekertje op de kop of een microfoontje en nu hebben we een vernuftig geluids-systeem. Een andere groep maakt draad-plastieken; gewoon draden aan elkaar solderen en dan ver-, ven. In de kantine hangt daar een heel aardig werkstuk van. Dergelijk groeps werk moeten we meer hebben, naast al die ander gewone activiteiten, die we altijd al gehad hebben". Een nieuwe mogelijkheid is weer ontstaan, door het bezit van de uit spanning Polderlust. Reken maar dat deze „ongeorganiseerde jeugd" In ge organiseerd verband danig van leer zal trekken om de nieuwe aanwinst in vorm te krijgen en te houden. Ook dat is clubhuiswerk. Maarten Kemper kreeg zijn oplei ding aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam en is mede-op richter en lid van de Rotterdamse groep „Kode 4". Daartoe behoren ook1 Pieter Staats en Ton van Os, welke laatste twee reeds bij „Punt 4" expo seerden. Zijn werk is ook opgenomen in de rondreizende tentoonstelling „Jonge Nederlandse kunstenaars", de JNK, welke binnenkort ook in het Ste delijk Museum Schiedam te zien zal zijn. Hij exposeerde reeds in de Salon der Maassteden, in kunstzalen te Rotter dam en Dordrecht en ook te Kopen hagen in 1963. Zijn aquarellen zijn o.a. aangekocht door de gemeente-archie ven van Rotterdam, Utrecht, Delft en Schiedam evenals het Spoorwegmu seum in Utrecht. ROTTERDAM, dinsdag. Volgende week vrijdag 's middags om 12 uur, zal op de werf van Van der Giessen-De Noord N.V. te Krimpen a. d. IJssel, de eerste van zeven bevoorradingsschepen te water worden gelaten, die de Smit- Lloyd N.V. bij drie Nederlandse werven heeft besteld. Men hoopt deze eerste „Supply-boat" op 15 mei a.s. te kunnen opleveren. Mevrouw T. Wainwright, echtgenote van de bedrijfsdirecteur van de Continental Oil Company of England zal het schip de naam „Smitlloyd geven, De werf van Van der Giessen bouwt drie van deze' dubbelschroef-dieselsche- pen, de Scheepswerven v. h. H. H. Bode- wes te Milljngen drie en de Scheepswerf Gebr. Pot te Bolnes één. ROTTERDAM, woensdag. In de afgelopen nacht heeft het Malthezer vrachtschip „Tlmios Stavros" de hulp geaccepteerd van de Rotterdamse sleepboot ..Zwarte Zee". Het 5333 brrt. metende motorschip 1 was onderweg van Alexandria naar i Havana en kreeg op 14 februari in open zee machineschadc. Dc „Zwarte Zee" vertrok uit Horta (Azoren), waar zij gestationeerd ligt. naar de „Timios Stavros" on 800 mijl ten oosten van de Bermuda's, Het schip, dat een lading rijst ver voerd zal naar de Bermuda's worden gesleept, waar het zal worden gere pareerd. De „Timios Stavros" is eigendom van de Drive Shipping Transport Organisation Corap. Ltd. op Malta. SCHIEDAM, donderdag. Binnen kort beginnen weer de school-sport- toernooien voor voetbal, korfbal en handbal. De Centrale Schoolsport-com missie (secretariaat: Bureau Sportza ken, Oude Kerkhof 19a) heeft mede op verzoek van enkele leraren MOP, be sloten om bij wijze van proef een nieu we indeling te maken van de deelne mers, nl. naar dc leertijd. Daarbij mo gen jongeren, als daar redenen voor ziin, wel deelnemen in een oudere groep, doch niet omgekeerd. Het schoolvoetbaltoernooi wordt ge houden met de paasdagen op 20, 22 en 22 april met de finales op Koningin- nendag 30 april. De jongens zijn in gedeeld in vijf groepen. A voor de leer lingen geboren na 1 september 1945, B voor na 1 sept. 1946 geborenen, C 1 sept. 1948, D na 1 sept. 1950 cn ten slotte E voor elftallen van de lagere scholen. Het schoolvoetbaltoernooi voor jon gens en meisjes, heeft plaats op vrij dag 23 april, met de finales op 30 april De groepen van de lagere scholen spe- len zeven-handbal, de ouderen gewoon elf-handbal. De leerlingen van het voort gezet onderwijs, jongens zowel als meisjes spelen in senior- en junior-for matie, met als grens een geboorteda tum van 1 september 1949. Het schoolkorfbaltoernooi heeft alsj steeds, eerst later plaats, nl. op 8 juni. SCHIEDAM, donderdag. Pater De; Boer opent op vrijdagavond 5 maart om half negen een tentoonstelling van werken van zuster Gertrudo Martes, die tot 4 april te bezichtigen is in de Galerie „Honger", gevestigd in een. garage aan de Idenburgstraat 8. Ge opend op werkdagen van 19 tot 21 uur; zaterdags en zondags van 1417 uur. SCHIEDAM Geboren: Yvonne E. d. v. IC, van Iperen en L. van der Tang; Gretske M. M. d. v. N. van Crevonbroek en C, M. A. Lui: Christina M. E. d. v. A. A, M. Köss en M. H. E. van der Klink. Overtellen; P. Lenos, 69 jaar; G. J. Bentem, 77 Jaar. SCHIEDAM, donderdag. De plaat selijke oecumenische raad van kerken organiseert zondag 7 maart een oecu menische dienst in de Opstandings- kerk, In deze dienst zullen voorgaan de pastoor van de Oud-Katholieke Kerk, pastoor C. P. v. d. Berg en de hervormde predikant ds. A. D. Klaas- sen. Ds. Klaassen verzorgt in deze dienst de prediking, pastoor v. d. Berg dc liturgie. TN september 1943 sloot maarschalk Badoglio, die de regering van Mus solini had overgenomen, een wapenstil stand met de in Italië gelande gealli eerden. De Duitsers, die toch al geruime tijd tegen hun zuidelijke bondgenoten hadden aangekeken als Iets dat de kat op de deurmat had achtergelaten, zagen het als verraad en begonnen nu tegen de Italianen dezelfde represailles te nemen als tegen de bevolking van dc reeds lang bezette gebieden. In Napels, op bijna schootsafstand van de geallieerde troepen, brak vlak voor de bevrijding een opstand uit en daar heeft nu de Italiaanse regisseur Nannl Loy een semi-documentalre flim aan ge wijd, „De slag om Napels" (Le quattro g lorna te di Napoli). In Moskou is het werk onlangs tijdens het festival goed ontvangen, en men kan zich dat wel voorstellen, want het is duidelijk anti-Duits zonder in dit op zicht vertekend te raken. Om dezelfde reden trouwens zijn er in West-Duits- land enkele rellen rondom deze film op gestoken en ach ja, het is te begrijpen dat de Duitsers niet blij zijn met de wij ze waarop ze afgebeeld worden door voormalige bondgenoten, die zichzelf in deze episode voornamelijk als verbitter de helden tonen. Los daarvan en de politieke Impli caties hoeven ons dan verder niet te ra* ken is „De.slag om Napels" een in drukwekkend stuk film geworden, waar in de, overigens historische opstand van de Napoütanen voor werkelijkheidszin en beklemming is neergezet. Met onbe kende acteurs en actrices (die terwille van het totaal, anoniem wensten te blij ven) en met talloze „mensen uit het volk" heeft regisseur Loy een stuk rea liteit bereikt waar men verbijsterd in moet geloven. Men volgt een aantal mannen en vrouwen, die, om verschillende redenen maar met hetzelfde doel, in verzet ko men als de Duitsers willekeurige fusilla des gaan uitvoeren. Soms komen de le vens van die mensen samen, vaak lopen ze parallel, maar in elk geval heeft Loy een eenheid kunnen bewaren waardoor het totaal van de opstand voortreffelijk tot zijn recht komt. Er heerst een enor me wanorde In de stad, die echter, door de gezamenlijke strijd, in een soort orde wórdt herschapen het is de grote kracht van Loy dat hij die uit chaos voortvloeiende discipline logisch en onontkoombaar tekent. Ook al omdat de spelers zelf anoniem wilden zijn heeft het geen zin op per soonlijke prestaties In te gaan: allen, de bevolking niet het minst, doen het vol komen overtuigend, tegen het decor van een steeds-meer ontluisterd Napels -L; men ziet, zich hier wezenlijk een fase van de oorlog voltrekken ,èn dat is stel lig ook een gevolg van het camerawerk, dat nimmer zijn bijna documentaire karakter verliest en daardoor in hoge mate authentiek lijkt. (PASSAGE) Goliath, een super-sterke man geeft een paar sup er staaltjes kracht ten beste in „Goliath tegen de reuzen". Brad Har- ris is de acteur die Goliath, „man met stalen spieren en ijzeren zenuwen" ge stalte geeft. Het Is een beste kerel, die Goliath. H(j heeft een fijne neus boven zijn ringbaard voor wat goed en kwaad In deze film presteert hij het om het volk van Beirath, dat al jaren onder een. despotisch juk van de wrede Bokan leeft, te bevrijden. Dat gaat natuurlijk niet van een leien dakje. Voordat Goliath de hem toekomende troon van Beirath kan bezetten, komen er heel wat zwetende, woeste mannen met vervaarlijke blikken op het doek en kletteren de zwaarden enkele keren. Er is ook een vrouw in het spel, de welgevormde Elea, die Goliath eerst naar het leven staat maar hem later vu rig aanbidt, Om het allemaal nog sensa tioneler te maken, beleeft de oersterke Goliath nog wat avontuurtjes met een oorlogszuchtige vrouwenstam en een minder charmant maar niet minder ge vaarlijk zeemonster. Om deze heldenda den (in kleuren) te zien moet men veer tien jaar zijn. (Monopole, Lm. woensdag) T^EN kleurige film, rijkelijk voorzien J-J van woeste Indian en horden die ka ravanen van pioniers in het wilde wes ten aanvallen, kunnen de liefhebbers van het genre „actie-rolprenten" be wonderen in „Karavaan der verdoem den". Het ls een enerverend verhaal, waar in Satank, het opperhoofd van de Kio- wastam, een belangrijke plaats inneemt; Het slot is bepaald indrukwekkend met een grote slag tussen Indianen en pio niers, waarin de laatsteh de overwin ning weten te behalen. 'v In deze film worden de hoofdrollen vertolkt door John Payne, Faith Domer- gue en Rod Cameron. ROTTERDAM, woensdag. De politie 2oekt sedert enkele dagen naar een ongeveer. 25-jarige man, die door middel van een wisseltruc een pomp bediende In het westen van de stad voor honderd gulden beeft opgelicht. De man een zuidelijk type was te voet. HIJheeft zwart achterover gekamd haar en'ls gekleed in een aonkére laa. IHJ heeft ook geopereerd in Dordrecht, Dén Hdag en Den Bosch. Ook was hij wel eens in ge zelschap van. een vrouw. VLAARDINGEN, donderdag. Vrij-j dagavond is er weer een klavcrjasavondl in De Serre (om acht uur). U kunt momenteel overal werk vinden, maar dat alleen vindt U niet voldoende. U kunt meer dan dat. U kunt zich een goede positie in de toekomst verwerven. "U wilt een redelijke kans hebben. Zulk een kans is er voor eerlijke mannen bij een dynamisch verzekeringsbedrijf. Leeftijd 23-35 jaar, Borgstelling vereist. Standplaats: SCHIEDAM Om te solliciteren naar deze functie met een In komen zonder maximumgrens van werkgeverszijde behoeft U alleen onderstaande coupon, ingevuld in te zenden, waarna vrijblijvend inlichtingen zuilen worden verstrekt. .hierlangs afknippen s.v.p,. COUPON In te zenden onder nr R 2537 bur. v.d. blad Ondergetekende Geboortedatum Wonende Te wenst vrijblijvend alle inlichtingen te ont vangen 's avonds - 's middags - 's morgens (Doorhalen wat niet wordt gewenst.). Inlichtingen uit het kiezersregister De burgemeester van Schiedam brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder'kusteioos inlichtingen uit het kiezersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel 6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethou ders verbetering van' het kiezersregister te vragen, Schiedam, 1 maart 1905 de burgemeester voornoemd, w.g. H. Sabel wnd. Personeel gevraagd en JON GEDAME voor Lab.werk. Aan melden: Lab. G. Halvax, Plein Eendragt 1, Schiedam; Telefoon 26674—268827. R2 Voor spoedige indiensttreding gevraagd actieve BEZORGERS Leefttldvj). 15 Jaar. Aanmel den: De Schiedammer. Lange Haven 103. tel. 287279—268505. Na 18 uur: 242142. R2 Kleding Laat uw Japon pasklaar maken 5.90, Modebladen ter inzage. E.V.A.S. Broersveld 23. Alle inlichtingen: tel. 261154. Rllb Onroerende goederen Te koop te Schiedam. Brug- manstroat 35. vrije boven- en benedenwon., waarvan bene denwoning leeg te aanvaarden. Huur bovenwon. f 699.lasten f 84,— p. Jaar. Te bevragen: 010-1^0403, R10 Auto's en motoren Te koop RENAULT DAUPHI- NE 1032, km.stand 31.000. P.K.O.taan 157a, tel. 263747. Foto - Film Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Schiedam. Tel. 266720. Let op Foto van Vuurcn, Hoogstr. 106 Juiste adres. RIS ROLFILMS VERGETEN? De automaat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, R19 MUZIEK INSTRUMENTEN GRAMMOFOONPLATEN RADIO T.V. SCHIEDAM VOOR AL UW HERENMODES BROERSVEST 56 TEL. 26 96 42 Een bril van Voor een goede tent Hoogstraat 125 geeft u zekerheid van goed zien ORANJESTRAAT 9 Telefoon 267982 m Meer dan volledige Altijd het nieuwste medeninagazijn Hoogstraat 184—186 HOOGSTRAAT .80 TELEFOON 'H ROTTERDAM, woensdag. Met ingang van 1 september opent aan do Baljuwstraat dc Katholieke UTS. Deze uitgebreid technische school is bedoeld als streekschool voor Rotterdam, de Drechtstcdcn en het gebied van de Nieuwe Waterweg. Er zal al direct een aanvang wor den gemaakt met de opleidingen voor werktuigbouwkunde en elektrotech niek. Binnen twee of drie jaar zullen er nog ten minste twee studierichtin gen bijkomen. Tot directeur is be noemd de heer A. C; F. van Dijk. t

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1965 | | pagina 2