trams voor lijn 4 KAMPEERPLANNEN? Moderne dubbel gelede drie-delige stellen worden ook voor Schiedam ingevoerd Bevolking liep terug Eind-uitvoering van de Muziekschool Inbraak in winkel voor rechter faBnéenspetiatoè) AGENDA TAXI? EUROTAX 26 94 60 FA. MAK - Hoogstraat 125 In de maand mei Burgerlijke stand RAILBAAN EN WACHTHUISJE BIJ KOEMARKT VERPLAATST Verplaatsing Abri In september Congestietoeslag Philippijnen Vrouw aangereden Inbreker verbrast geld altijd op Katendrecht Geslaagden BRONZEN BEELDEN BIJ „BOEG" Man gooide uit nijd over taxi ruiten in Dame viel van paard Kom dan eens kijken naar de Speciaalzaak van Schiedam UW BIJDRAGE ZAL KLINKEN ALS EEN KLOK CARILLON SCHIEDAM huishoudelijke hulp handige jongedame Meer keus Betere pasvorm Prof. Ariëns wéét het! WILTON - FIJENOORD CORRESPONDENT VERTALER (Advertentie IJHJ Nog nooit werden er zoveel paraplules verkocht als nu en of het nu veel oF weinig regent... het heeft er tóch heus geen Invloed op. Neen, een paraplule Is eep mode* artikel geworden, waar niemand meer bulten kan, ook U niet. Maar wil een paraplule modieus zijn, dm dient U toch te zoeken In de duurtjere series, luxe para plules, die onze klanten kunnen uitzoeken voor een ouderwets lage prijs. Nylon pencil paraplules, met blank stalen binnenwerk, één brok soliditeit, gepaard aan elegante Nylon overtrek, voor nog géén acht gulden. In onze afdeling Paraplules, par- tere, kiest U Uw modieuze paraplule uit, weer of géén weer, .U heeft hem toch nodig, In de kleuren zwart, d. groen, rood, grijs, marine en beige, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Evenals in de voorgaande maanden is ook in mei de bevolking van Schiedam teruggelo pen en wel met 46 personen. Daardoor telde Schiedam op 31 mei 81.886 in woners. Nu was het geboorte-overschot in die maand niet. erg hoog, n.l. 42. Te genover 95 geboorten stonden 53 over- lijdensgevallen. Dit was lang niet vol doende om het forse negatieve vesti gingsoverschot van 88 op te vangen. 361 Schiedammers gingen zie helders vestigen, terwijl er maar 273 personen van elders voor terugkwamen. Vooral Maassluis, Vlaardingen en andere ge meenten in Zuid-Holland hebben .de Schiedammers weggetrokken, zoals wéér vele Rotterdammers naar Schie dam kwamen. In mei werden in Schiedam 59 hu welijken gesloten, waarvan 35 tussen Schiedammers onderling. Drie huwe lijk werden ontbonden. Er is wel druk verhuisd in niei in Schiedam. Daar waren 153 gezinnen en 59.alleenstaanden bij betrokken, in totaal 606 personen. SCHIEDAM. Geboren: Robert J. Z.V. -JW. Fredörikse en S. van Nus, Rttertus J. H. z.v. J. C. G. Stouthart S. Klonrogge, Mairtlnus F L jm T. Kuiters en J* J. T. Noor- üflk, Henzo E, zlv. E. KUjn en ,E. L. van Jole. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrydag. Op de „Schiedamse" lijn 4 van de R.E.T., de Rotterdamse Elektrische Tram", zal binnenkort, hoogstwaarschijn lijk reeds in september van dit jaar, hot aller-nieuwste materiaal worden ingezet. Dit zün de zogenaamde „dubbel gelede" of wei drie delige tramstellen, bestaande uit een „kop", een middenstuk en een achterstuk, zo als die sinds kort reeds in gebruik zijn op de lijnen 2, 3, 10 en 14 in Rotterdam. Om deze nieuwe tram-stellen te kunnen invoeren zal echter bij het eindpunt van lijn 4 in Schiedam aan de Koemarkt een kleine wijziging van de trambaan nodig zijn. In ver band met de verkeers-situatie op dit Schiedamse eindpunt zullen de nieuwe stellen alleen ingezet worden op de z.g. „witte" lijn 4; de lijn dus die van Schiedam bij het Marconipleïn naar links afslaat over de Mathenesserweg liaar de Middellandstraat. Op de „zwarte" lijn 4 (over de Schiedamsevveg) blijven de thans in gebruik zijnde tram stellen rijden. Lijn 4 is de „zwaarste" lijn van de K.E.T. Daarom is de directie van de R.E.T. bereid, mede uit bedrijfsecono mische overwegingen, om het rijdende materiaal op deze lijn te modernise ren. Daarmee wordt tegemoet geko men aan de verlangens van de zeer vele gebruikers van deze heel drukke üjn die zich altijd al achtergesteld hebben gevoeld door het handhaven van het verouderde materiaal. Dat dit niet reeds veel eerder is ge beurd (ér zijn jaren geleden al uitge breide proeven genomen met gelede tram-atellen), ligt aan de situatie van het eindpunt aan het Koemarktplein. Gelede tramstellen hebben namelijk een eenzijdige besturing, kunnen dus alleen in één richting rijden, zodat een „lus" in de baan aan het eindpunt nodig is. Bovendien kan men in die stellen, alleen aan de rechterkant in stappen. Nu is bij het Koemarktplein wèl een lus aanwezig, maar geen uit- stapmogelijkheid aan de rechterkant: Immers, op het „midden-eiland" tus sen de ruilbanen rijden de trams steeds aan de rechterkant. Dit nu heeft jarenlang de invoering van stellen op lijn 4 tegengehouden. Nu echter gaat men de knoop radi caal doorhakken, door eenvoudig de trambaan op dit „midden eiland" aan de kant van de Hema naar het midden te verplaatsen. Niet veel, ongeveer ter breedte van een ra 11baan. De ruimte van de rallbaan komt po beschikbaar voor het in- en uitstappen. Een hek zal.de passagiers dan beveiligen tegen het drakk^ wegverkeer daar vlak langs. Aan de andere zijde van het mid deneiland, de kant dus bij Willems en Ernsting, kan de baan niet verlegd worden. Dat is de reden dat de „zwar te" lijn 4 de thans gebruikte tramstel len blijft houden. Daarbij kan men immers zowel links als rechts uitstap pen. Het is echter niet onmogelijk, zo gaf men ons van de zijde van de RET te kermen, dat in de verdere toekomst ook hier iets aan gedaan zal worden. BIOSCOPEN "•'wet 14 en 20.15 uur „Jerry, hou u je roer recht". ««mopole: 14. 19 en 21.15 uur „Hercules togen de aoon van de Zon". •7- APOTÜEEKDIENSTEN Apotheek Gouka, Groenelaan 127. (Advertentie fJtf.J- Een consequentie van de baanver- plaatsing is, dat ook het vermaarde om niet te zeggen beruchte tramhuisje verplaatst moet wórden. Ook dit la een verbetering, want er komt een nieuw huisje tussen de banen. Iets kleiner dan de bestaande, metende 5.5. bij 3.5 meter. Daarin weer ruimte voor het KET-personeel, een chefs-kamer, toi letten, maar ook en dat is belangrijk een abri voor de passagiers. Door het V-vormige dak door te trekken, kan men de wachtende tramreizlgers nu beschutting bieden tegen wind en regen. Van deze nieuwe dubbel-gelede tramstellen heeft de R.E.T. een serie van 36 besteld, waarvan de laatste eind volgende week op straat zal ver schijnen. Direct daarop begint de-af levering van nog eens 24 enkel-gelede stellen, met twee delen dus. Dat lijn 4 juist de drie-delige stellen krijgt, komt omdat een evenwicht gehandhaafd moet blijven met de oude stellen die op de „zwarte" lijn blijven rijden. Daarvoor zal lijn 10 een aantal van die dubbel-gelede stellen moeten af staan aan de Schiedamse lijn, om er de nieuwe enkel-gelede stellen voor terug te-krijgen. Het tempo van de. aflevering van het materiaal zal bepalen, wanneer begonnen kan worden mét de Invoe ring van de wijziging in üjn 4. Maar aangenomen wordt dat begin septem ber de baan-verlegging ter hand ge nomen kan worden. Dit is geen erg groot werk, zoddt hoogstwaarschijn lijk kort daarop de nieuwe drie-delige wagens door Schiedam «uilen rijden. Wat een aantrekkelijke verbetering zal zijn. ROTTERDAM, donderdag. Vinke en Co.. agente te Rotterdam van de Eastern Shipping Lines Inc. te.Manila, deelt ons mede, dat de met Ingang van 19 juli a-s. geannonceerdecongestie- toeslag van 25 procent naar de Philip^ pijnen bij verscheping met de Eastern Shipping Lines'niet in rekening'ftal worden gebracht. Deze maatregel gaat reeds In voor het eerstvolgende'schip van de Phllippijnse rederij, de.„Eastern Meteor", dat op 30 juli a.s. van Rotter dam zal vertrekken. l. -■ 1 (Van een onzer -verslaggevers-) ROTTERDAM, doodeodagivH- In;de 7 Graaf Florisetr&atIsl woensdagmiddag de 40-jarige naaister B. Gorter. bij; het idoor'een^JtóH'. jsoncnauto.-MeU.^en fcersenecbiaj^lng sriUnèar.jhot asype^$g|$ jDftkzdgteiel (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, donderdag De Officier van Justitie, mr. P. A. H. Bos, eiste vanmorgen drie jaar jeugd gevangenis, de maximumstraf, tegen de 18-jarige M. P., die in februari en maart van dit jaar verscheidene In braken heeft gepleegd. „Verdachte gaat een veelbelovend misdadiger worden, er is niets meer aan te doen. Toen hij het laatste ver grijp pleegde, was hij 17 jaar, maar- de kinderrechter Is met hém uitge praat. Bovendien heeft hij, zo jong hi) is, het geld opgemaakt in „Katen drecht". zei mr. Bos iij zijn requisi toir. P. heeft geen beroep. Op 26 februari ging hij achter een beheerster van een melkzaak aan. Bij haar huis in Lom- bardijen gekomen, rukte hij haar tas met geld weg. Verdachte, die al meer op zijn ge weten had, werd samen met een vriend je voor een tijdje opgeborgen in het kamp Overberg, maar zij grepen de eerste de beste gelegenheid aan om te ontsnappen. Onderweg stalen zij' uit een brandkast op het station in Vee- n endaal 400.—. Een dag later, 16 maart, drongen zij de woning binnen van de grootmoeder van P. De buit was 450.en een klok, hetgeen de president van de rechtbank, mr. F. J. M. NIvard. de opmerking ontlokte of hij anderen wil de laten zien hoe laat het was. Als of dit laatste feit nog niet genoeg was, gingen beide jongens in de nacht van 17 op 18 maart naar een woning aan de Putsebocht. Daar stalen zij ƒ600, Mr. Ntvard vond dat verdachte in. zijn jonge' leven al heel wat op zijn geweten had. Hij heeft al deze mis daden begaan zonder" ook maar iemand (hierbij dacht de president; aan de grootmoeder van verdachte) of Iets te ontzien. De raadsman stemde met de straf SQiïTBDAM Bij de Huishoud- en Indu strieschool voor Schiedam en Omstreken zijn gisteren, de gnfcuigsdhriften. uitgereikt. Getuigschrift primaire opleidingM, Aart- se»; A. vd. Bos; J. V. Daaten; I. v. Deven ter; V v. Dijk; R. v.d. Hoeven; T. Hooge- veen; B. Hoogland; fiï. Kerpel: T. Keyzer; R. Rouwenoord; L. v.d, Meyden; T Nele- maat; T. v. Noortwük; M, Sloots; E, Trooster; A. de Zeeuw; W, Öitmarsch; G. Bakker; T. Blumers; L. Buytenhek; R. Donkersloot; J. HUysman; S de Jong; E. v. Katwijk; A. de Klerk; A. v.d. Kraan;. E. Molenaar; C. v. Opijnen; G. Rotera; A. Seheenloop; A. Sla venburg; H. Voogdt; T. v.d. Werff; C. v.d. Wijngaard; E. v. Beers; 3. BoxrrwnT. de Bruin; A. V. Daalen; N. Durivou; R. Goos; I. v,d Horst; E. Klok; W. Kranendonk; W. v. Leeuwen; C. v.d. LUtft; N*. plugge; A, v. Ruiven; I. Wüheimua; M. de Wit: C. v.d. Boogaard; C. Coraax; S, Dekker; C v. Kan; C. Kriek; M, Krommenhoek; Y. v.d. Lubbe; R. Moerer; B. v. Mourik; I. Noordzij; M. Ooms; W. v. Ou den aar en; T. Pegels; K. Plan- beek: R. Smdft; J- Vertinde; M. Vijvinkel; M. Akkerman; D. v.d. Bos; J. Blom; N. is; B. Bruggeling; J- Clausing; S. Öouma; Ligthart; J. Mastenbroek; E. Snelleman; N', de Vries: M. v. Zon; J. v. Doom; W. v. D(}k; G. Frederik; R- Gosens; E v. "t Hof; N. Jung; B. v. Kan: T. Klepke; A v. Mas- trigt; J,. Oonk; W. Poot; I. Putters'; A. Sla venburg; A. v. Steenoven: N. Stompé; W. Weber; R, Woermeyer. 6 leerlingen kregen een getuigschrift; i>5 leerlingen kregen geen "atulgsohrift. Getuigschrift Assistente Huishoudelijke Vakken: W den Boer; J. v.d. Broek; O. Be- zemer; F. Öitatarsch; C. Dtichateau: I, Elfe T. vd. Hoek; A. v.d. Hoeven; I. Höasen; I Niezen; J. Petera; J. v. Semis; I. Sonne veld; M. ScrimeveldH, v.d. Werff; A. de Wit; L. Bfeetveld; A. v. Gulfk; 1. v.d. Peppel; F. Snoey; J. Snijders; F. Weltering. 4 leerlingen kregen een uitgesteld getuigschrift, 4 leerlin gen kregen geen getuigschrift. Getuigschrift Assistente Naaldvakken: T Donkersloot; W. Elderhorst; B. Hollebeek; A. Jonkman; M KJaasse; R. Kooxevaar; J. v, Smirren; I. Ton-; G. Welland. 1 leerling ontving geen 'getuigschrift. Getuigschrift Leerl.-Verkoopsters; E. v, d Bergh; A. v.d. Ble; L. v. Boehove; E. Bou- man; C de Bruin; L. Hagens; L. Mulder; T. v. Rij; E. Schouten; C. STetne; A. Tol; E. v.d. Water; R, Zuidgeest; S. Bos; C. vd. Graaf; J. Huyaman: E. de Vries. Br werden geen meisjes afgewezen. Getuigschrift vooropleiding Leerling-Kap ster: M. v. Beek; L. Chaigneau; S. Domenie; A. den Herdor; A. Hom; G. Pek; A. Plooy; Y. Seger. 1 Meisje ontving geen getuigschrift. Getuigschrift Kinderverzorgsters: J. Bak ker: J. den Boed: I. Boender: M. Buis; M. Doesburg; A. Gerrots; M. Gerkema; J. Kloet Overbeeke; M. v.d. Kraate: D. Kuyper; S. Scherpenlsse. 1 Meisje ontving geen ge tuigschrift. Diploma kinderverzorgster in koloniehui. zen: A. Gerrets; R. Hoogstad; N. Hasafeld A, Kiaasse; T Sjnolders. l Meisje word af gewezen. Getuigschrift Kostuamnaaisier: A. Brandt; G. Bijl; T. B(JI: W. Bijl; R, Greten; N. Hay- reman; I. v^. Have; R. v.d. Mosrt; M. Schol- te; C V43. Vooren. Er werden geen meisjes afgewezen, SCHIEDAM, vrijdag. Bij de le Schiedam gehouden Mulo-examens zijn geslaagd voor het diploma A (met M tevens voor het Middenstandsdiplo ma) die dames: C. Cramer, M. H. Heij- koop (M). A. van ïperen, S. Mooiman (M), E. A. Montizaan (M), allen te Maassluis; J, v.d. Kooy, A. M. Moer man (M), beiden te Maasland; P. F. J. v.d. Weijden (M), A. Puik, beiden te "Vlaardingen; en de'heren J. 'Nleu- wenhuizen (M), P. J. Spaargaren, bei den te Vlaardingen; R. v.d. - Graaf, P. J, G. Kottman, beiden te Schiedam en R. v.d. Kraan te Maassluis. Voor het diploma B slaagden de da mes; E. v.d. Kruijt, J. G. de Klerk, bei den te Schiedam; en de heren R. Ooms, D. P. Roggeveen, H. J. Schutte, A. van Loopik, F. van Zuuren, allen te Schie dam. Afgewezen werden elf kandida ten. (Advertentie 2JÜ.) Zojuist ontvingen wij een bijzon der mooleTerlenkavensterval -een fijn weefsel met rijk brode rie motief. Een val, die bedoeld Is voor 't najaarsseizoen, ver kopen wij voor de bekende ter MeulenprIJs. Een beeldschone vensterval, juist dat tikje luxe, voor Uw vensters, per meter voor nog géén twee gulden. In onze vitrage afdeling 1e Etage verkopen wij deze fraaie Terien- ka Broderie vensterval,... 40 cm hoog, met zoom en hoofdje, per meter voor (Advertentie IJH.) ROTTERDAM OP Z'N BEST SP1DO - HAVENRONDVW.RTEH - OELTATOCHTEM I ■L1JDOPP EUROPA'S MODERNSTE DIERGAARDE KUItOWlA«T-'NUNIEKUrraCHTOPt10M.HOOaTE I ROTTERDAM .donderdag (ANP). Het nationale monument voor de koopvaardij, dat staat aan het Leu- vehoofd In Rotterdam, zal binnen kort worden voltooid. Voorlopigstaat er nog slechts de „Boeg", maar hier hoort een greep bronzen beelden bij, vervaardigd naar een ontwerp van prof. F. Carasso. Deze beeldengroep zo meldt de Stichting Nationaal Monument voor de Koopvaardij is nu gereed en zal binnenkort op de sokkel worden geplaatst. Het monument gewijd aan de nagedachtenis van koopvaar dij personeel dat in de Tweede We reldoorlog sneuvelde, is dan echter nog niet gereed, omdat nog allerlei •bijkomende werkzaamheden moeten worden verricht, waartoe gemeente werken Rotterdam nog geen gele genheid had. Het plaatsen van de beeldengroep zal dan ook niet gepaard gaan met een speciale plechtigheid. De officiële onthulling volgt later. ROTTERDAM, donderdag. Na een val van vier meter uit een boom, werd de elfjarige scholier Ro®l Dekker woensdagmiddag met een gebroken been naar het Zulderziekeohuis ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag In de op en kele plaatsen na uitverkochte zaal van Arcade hebben de leerlingen van de Schiedamse Muziekschool donderdag avond een geslaagde einduitvoering ge geven, De directeur van deze muziek school, de heer Kees Bak verwelkom- de in z(jn openingswoord de leden van het schoolbestuur, de oudercommissle, de leerkrachten, de geslaagden en al le overige aanwezigen. Ook burgemees ter H, Roelfscma, die zich onder de aanwezigen bevond en van de aanwe zigen een gul applaus kreeg. Lidy de Boer beet de spits van het programma af met de vertolking van een Sonatine van A. Diabelli. Op rus tige en beheerste wijze speelde deze pianiste dit nummer. Blokfluitiste Willy de Boer bracht de Sonatine in F. gr.t. van "W. Roehr, waar bij Emmy de Nie voor een juiste piano begeleiding zorgde. Ook zij kregen een welgemeend applaus, want het publiek houdt er rekening mee, dat de musici jeugdig zijn en nog maar pas geslaagd. Onder het toeziend ook van leraar Louis Stone speelden Loes Roggeveen, Wim Spruyt en Roel de Bruin ver volgens Marsch, Andante en Landler opus 1C8 van Jos Kiiffner op de gitaar. Zo werd een gevarieerd programma van 16 punten afgewerkt, waarin ai- leen een nummer afgelast moest wor den wegens ziekte. Het laatste onderdeel van het pro gramma was de uitreiking van 33 getuigschriften voor AVMO en 18 voor de instrumentale vakken, welke uit reiking door Kees Bak geschiedde. De heer Bak deelde nog mee, dat een stad als Schiedam nu 1V»% leerlingen in de muziek „levert" maar dat dit in feite tweemaal zoveel zou moeten zijn. Nu telt de school bijna 1000 leden, maar dat zouden "er ruim 1600 moeten zijn. Op donderdag 16 september volgt in Arcade de Instrumentenparade van de Schiedamse Muziekschool. De geslaagde leerlingen zijn: Alg. Vormend Muziekonderwijs (AVMO), 4 jarige cursus: Gerda Berrevoets, Rla Berrevoets, Trudi Besemer, Henny Breevoort, Mary Bijloo, Anita Elder- horst. Martin Elderhorst (mei lof), Myra Elgers, Marja van Gameren (met lof), Annelies v. d. Heijden, Het ty Hoekstra, Rikkie den Houting, Laila Jansen (met lof), Anita van Kerne beek, Ellen de Kluijver, Marlène Kort- rijk, Ati van Laar, Marita Melchers, Jeanneke Mellaart, Yvonne Meijer (met lof). Helen de Mos, Diny Ophof, Rla Plaisler, Hugo van Rooy, Lilian Schil fers, Anita Swïers, Monique v. d. Toorn (met lof) Ada v. d. Veen, Henk de Vlieger, Ada Voorend, Wil Vijfvin- kei, Ton Willemse, Wilfred v. d. Wijk. INSTRUMENTAAL. BLOKFLUIT: Ingrid de Blane, Wil ly de Boer, Dick Couvé, Maarten Elf- fers (met lof), Jennefcte van Es (niet lof), Willy Mak. VIOLONCELLO; Roel Knape. GITAAR: Rudolf Harmsen, Wim Spruijt (met lof). PIANO; Hilleke Barënswaard; Joop van Egmond, Theo van Es, Frits de Koster, Axja v, d. Hoeven, LonnieHom-, bouts, Astrid Slavenburg, ELisa Stent- Ier, Ries Verbeek (met lof); Herexa men: 1 kandidaat. Afgewezen: 1 kan didaat. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, donderdag. „Je wilde of durfde niet naar huis. Daar om ben je In die anto gestapt om te slapen. En toen ben je blijkbaar wak ker geschrokken doordat er een came ra en een paar handschoenen waren." Dit zei de president van de rechtbank mr. F. J. M, NIvard vanmorgen tegen de 20-jarige J. H. van K. uit Schie dam. Op 25 maart had verdachte samen met een vriend zes camera's uit een winkel in Schiedam gestolen, nadat de vriend de ruit had ingeschept. „En dat was het misselijke van jullie: Je hebt ze in het water gegooid. Hup, daar ging voor drie mille", zei mr. Ni- vard, De Officier van Justitie, mr. P. A. H. Bos eiste een jaar straf in een jeugdgevangenis. „Je bent op de middelbare school geweest. Als die mensen dat hu ook al gaan doen, waar blijf je dan? Je komt uit een goed milieu", aldus mr. Nivai'd. Mr. Bos vond, dat yerdachte zijn glazen grondig had ingegooid. „Maar hij heeft de kans om opnieuw te be ginnen. Hij deed het niet om het ge win, maar eigenlijk om* de aandacht op zich te vestigen. Op zijn vijftiende jaar heeft zijn rechtvaardigheidsge voel een geweldige knak gekregen. Om een kleinigheid werd hij van school verwijderd. Süisdien is verdachte de verkeerde kant opgegaan. Zijn ouders hadden niets meer over hem te zeg gen." De raadsman vroeg om verdachte niet in een jeugdgevangenis te plaat sen, maar een lage straf op te leggen. Daarna heeft verdachte de kans om weer in het gezin te worden opgeno men, Uitspraak, op 15, juli. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM donderdag. Uit nijd omdat htf niet tijdig een taxi kon krijgen, heeft de 21-jarige assistent- boekhouder de ruiten van een kiosk aan de Wolphaertsbocht ingegooid. Er is proces-verbaal opgemaakt we gens vernieling. (Van een* onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Op het ruiterpad aan <de Boezembodht is woensdag de 24-jurige mejuffrouw N. Hokking tijdens een. rit van haar paard gevallen, Zij werd met rugklachten til het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. NU zeif - snéller en goedkoper- een lekke goot dichtmaken met HOLTS CATALOY Deuken, scheuren, barsten en gaten repareert U vlot en afdoende met Holts Cataloy, het moderne catalytlsche vulmiddel. Hecht enorm op metaal, hout, steen en plas tic. Zo gemakkelijk In het ge bruik als plamuur. Wordt In weinige minuten metaalhard en kan dan meteen gevijld, geschuurd en gelakt worden. i.. Ook onmisbaar voor reparaties rap: iuio-plulwerk i« SOORTEN BUNGALOWTENTEN S SOORTEN BDBBELDAKSTENTEN GROTE SORTERING CAMPING-ARTIKEEEN Elke dinsdagavond TENTENSHOW van 7.30 uur tot 10.00 uur, Gebouw SURSUM CORDA, Nieuwstraat 12, telefoon 287982. Kleine en grote bijdra gen zijn welkom op giro no. 2717 t.n.v. de Spaarbank Anno. 1820 Schiedam, ten gunste van de Stichting (Advertentie aangebo den door Wilton-Fije- noord-Bronswerk N.V.) V akantievetblyven Slaapzakken 16.90 luchtbed den v.a. f 24,90 Spijkerbroeken /9.B5, kakibroeken f 8.90. THE AMERICAN HOUSE, Broers- veld 127, tel. 263605. RSd .Auto's en motoren WISSELBAND N.V.. Schiedam, Haam 26, tel, 268351 (dagelijks *3 middags merken. Monteren .repareren, ojwnflden, balanceren. Oude banden hoge inniUwaarde. Diversen Voor verf naar ,V; D. VLlST, GEMEENTE SCHIEDAM In het GEMEENTEZIEKENHins" té SCHliÈAM is plaats vooreen 1 - in de keuken. -Vi--- 'r Zij wordt'tijdens de vrije dagen óf vakanties van éénder koks bij het koken-betw#l^/-c.^0^^- VSollicitaties te' richten aan of aanmelden^ bfj de GEMEENTE SCHIEDAM In het GEMEENTE ZIEKENHUIS te SCHIEDAM kan op de operatiekamer een ter assistentie van de hoofdverpleegster, worden geplaatst. Sollicitaties te richten aan de adjunct- directrice.. - Hoogstaat 86 Schiedam Zuchtend en steunend vanwege helling op, hel ling af, bewogen de toeristen al of niet gesteund met een stoere bergstok zich in het landelijke Val kenburg. De eerste tien kilometer, nou ja, laten we zeggen vijf, werd vief afgelegd. Maar toen zag je ze in elkaar schrompelen. De goede professor bekeek dit vanaf zijn terras (verwarmd, wegens het koele weer!). Hjj bekeek dit gestumper in de vrije natuur heel kritisch. Hij zette zijn bril af, een gewoontegebaar als hij zich ergert. Dit zou hèm niet óverkomen! Want als je flinke wandelingen maakt (en daarvoor kom je tenslotte in Valkenburg) dan zorg je dat je goede, vormvaste schoenen aan hebt! 't Resultaat is dan alleen dat je over de hellingen vliegt. En de kin deren van Schiedam?Die krijgen een HUPPEL DEPUP VROLIJKE KERMIS ZACHTE „G" VAN LIMBURG ZALIGE LIMBURGSE VLAAI opblazer cadeau. Op de broersvest 54. SCHIEDAM biedt aan ENKELE JONGELIEDEN van 16 tot 21 Jaar, met belangstelling voor moderne talen, de gelegenheid om te worden cpgeleld tot Hiervoor komen in aanmerking zij, die in het bezit zijn van een H..B. S.-> (M.)U. L.O.- of een gelijkwaardig diploma. Gezien het internationaal karakter van,onze onderneming biedt de functie van correspondent-vertaler aantrekkelijke mogelijkheden voor de toekomst. Indiensttreding kan op korte termijn geschieden. Met eventueel gemaakte vakantie-afspraken zat rekening worden gehouden. Solaris» vmefaalii de C. A. O, voor de beambten in de Met de hand geschreven sollicitaties (niet met ballpoint) te richten tot bovengenoemde maatschappij, postbus 22, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1965 | | pagina 2