in nieuwe wi' B. Wilton nieuwe voorzitter K.v.K. wordt nieuw aan ws'» Schiedam B. en w. willen onderzoek Juventus was sterk in Den Haag moet na voorsprong punten delen Vrouwenkoor bereikte aanvaardbaar niveau Slechte beurt' van S.V.C. TE BEVR. QRINraTERlüfilNG RQTTïRBW, TELOW^iatfpftlBfi b Moeilijk ERWIG HEEFT EEN GROTE SORTERING PHILIPS-TELE VISIES Xetefoon 263144 - DAM 13-38-14 - Telefoon 266231 j SCHIEDAM Tegenstelling groot- en klein-bedrijf C. H. BUSCHMANN KRUIDENIERS SLACHTOFFER HUIDIGE ONTWIKKELINGEN LEIDDE KAMER VEERTIEN JAAR Gezond WATERTOREN TE KOOP Afronding Maasboulevard-complex DEZE WEEK BEGONNEN Mutaties bij het onderwijs Rijnmondraad wil contact met KvK Ernstig gewond bij botsing Open-deuravond in Opstandin gskerk Natuurhistorische vereniging is bijzonder actief KOERIERSTERS Automobielbedrijf „Waldo" MONOPOLE, Pasfoto's kls&r terijl u wacht. Foto Voo Vuureo, Hoogstr. 106 banden .hogévtaruüwaardê. plutmveebedrlj v.;?Debrand'-Qn De heer Wilton v/é geboren; In *7 1 94Q£lbeï Ptom awerktuigkuhd Sinds 1951 is de hee van Wltlon-Fy enoord isappari ilde'.gel woensdag 27 oktober 1965 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het gemeentebestuur is van voornemen op korte termijn een onderzoek te laten instellen in de wat moeilijke en onoverzichtelijk materie van het scheppen van vestigingsplaatsen van nieuwe winkelbedrijven in de nieuwe stadswijken. Met de nadruk op de verdeling van de beschikbaar komende ruimte tussen de groot winkelbedrijven en de kleinere zelfstandige winkeliers. Er is wel enige haast bij, omdat immers volgend jaar de wijk Groenoord in volle ont wikkeling zal zijn gekomen, terwijl ook de vraag is gerezen of het daar geplande aantal winkels wel voldoende is om de behoeften van de zo snel groeiende wijk-bevolking op te vangen. Dit heeft wethouder mr. M. J. M. van Kinderen verklaard op vragen van enkele raads leden naar aanleiding van een bij het gemeentebestuur binnengeko men brief van de Stichting „Waarborgfonds voor het Kruideniers- bedrijf". In deze brief wordt er voor gepleit om de zelfstandige levensmiddelen handel dezelfde dan wel vergelijkbare kansen te geven als het grootbedrijf bij de vestiging in nieuwe koopcen tra, opdat de zelfstandige kruidenier niet de dupe zal worden van de hui dige ontwikkelingen. Immers, de be volking die zich in de nieuwe wijken vestigt Is voor een belangrijk deel af komstig uit de oudere stadsbuurten. De daar sinds lang gevestigde kruidenier (maar ook de andere winkeliers) ziet buiten zijn schuld zijn debiet blijvend verloren gaan. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. Ir. B. Wilton is gistermiddag met 2& van de 29 stemmen gekozen tot voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas. Hij volgt daarmee de heer C. H. Buschmann op, die deze functie veertien jaar heeft vervuld. De heer Wilton is even eens benoemd tot commissaris in de N.V. Beneluxtunnel. Ook hier volgt hij de heer Buschmann op als afgevaardigde van de Kamer van Koophandel. De verkiezing van een nieuwe voor zitter en de overdracht van het presi dium vormden gistermiddag het sluit stuk van de vergadering van de Ka mer van Koophandel, die voor het eerst in het nieuwe gebouw aan, de Hof la an werd gehouden. Na de schriftelijke stemming sp de 74-jarige heer Buschmann een af scheidswoord. Hij dankte de leden en zijn mede-bestuurders voor de pretti ge samenwerking en memoreerde de goede sfeer waarin de debatten steeds waren gevoerd, „Mijn verhuizing bui ten het district en ook mijn leeftijd hebben er toe geleid, dat ik mijn functie uit vrije wil heb neergelegd. Ik draag een gezonde Kamer van Koop handel aan de heer Wilton over en hoop dat hij onze instelling zal leiden naar een nog. grotere voorspoed", al dus de heer.Büsehmann. De heer Wilton memoreerde dat het nieuwe gebouw door initiatief van de heer Buschmann. tot stand is gekomen „U, als oud-toneelspeler weet dat de cors belangrijk zijn. Zo is het ook met het nieuwe gebouw, waarin de verga deringen voortaan gehóuden, worden. Maar belangrijkerdan de decors is de inhoud van. een stuk. Dat geldt ook voor de bijeenkomsten van de Kamer. Hei nut dat daarvan uitgaat wordt vooralbepaald door wederzijds be grip en een sfeer van begrijpen en vertrouwen/ Daarin heeft u een zeer belangrijk aandeel gehad. Ik zal mijn uiterste best doen om datgene wat hebt opgebouwd,: iiit te breiden ente vervolmaken", aldus de nieuwe voor zitter, ir. Wilton, Brief In de nieuwe centra zijn de winkels doorgaans groter, zodat ook het groot bedrijf in toenemende mate zich voor vestiging daar interesseert. Zij stre ven naar een monopoliepositie, waar schuwt het Waarborgfonds. Ook voor de consument heeft deze ontwikkeling bedenkelijke kanten, omdat juist bij de zelfstandige levensmiddelenbedrijven de klant meer persoonlijke aandacht zou krijgen. Het Waarborgfonds komt met de volgende suggesties1, in de moderne winkelcentra is ook plaats voor een of meer groente-supermarkten, mits deze geen monopolie-positie innemen en het kleinere bedrijf verdringen. Wel kan het zelfstandige bedrijf streven naar grotere winkel-eenheden van 400 tot 750 m2. Ook moet geprobeerd worden, aldus het Waarborgfonds, om een ver houding tussen groot- en kleinbedrijf van 30 tegen 70 paocent te handhaven, wat dan geregeld zou kunnen worden met bindende voorschriften bij de uit gifte van bouwgronden. Rapport Vervolgens dankte hij de leden van» de Kamer voor het in hem gestelde vertrouwen. „Maar het leiding geven aan een instelling als de onze is In de huidige maatschappij een moeilijke taak. Dal kan niet door één persoon gedaan wórden. Eén van de grondste eën van de democratie Is een gedach tewisseling scheppen, om daarna een besluit te nemen. Ik hoop dat ik in die *in op uw medewerking kan rekenen". Secretaris A. van Minnen gaf "daar na een overzicht van de 'loopbaan- van de scheidende voorzitter. De" heer Buschmann werd in 1934f gekozen als lid van de t Kamer:van.-"Koophandel. Van 1942 tot 1950 moesten-de -activi teiten echter stopgezet worden in "ver band met de oorlog. ,In 1951 .startte Deze brief nu Is door de Raad „ter afdoening" in handen gesteld van b. en Het wordt een onderzoek, heeft daarop weth. mr. Van Kinderen ver klaard. De directeuren van Gemeente werken en van de Bedrijfseconomi sche, dienst zullen een rapport opstel len over de kwestie, maar eerst na dat oriënterende gesprekken zijn ge voerd met een aantal Schiedammers, die als representatief in deze materie kunnen worden beschouwd. Met een vertegenwoordiger dus van de Kamer van Koophandel, van de Sohiedamse Handels- en Bedrijfsraad, van groot- middel- en kleinbedrijf, de midden standsconsulent, eventueel de Coöpe ratie, enz. Hoe dat allemaal precies zal gaan moet echter nog nader he keken worden. „Ook in het verleden., bij de ontwik keling van vorige winkelcentra, zijn er vele mensen bij het College geweest met adviezen, voorstellen en wensen; het waren bouwers en belanghebben den. De nu binnengekomen brief is voor het College aanleiding geweest om zich op het hele probleem te bera den", vertelde wethouder Van Kinde ren. Tevreden Het raadslid G. P. Verhulsdonk, te vens voorzitter van de Handels- en Bedrijfsraad, wees er op dat er in de brief nogal wat kritiek stond aan het adres van de gemeentelijke overheid. „Maar die verdient wel een klopje op de schouder", vond hij. Bij het winkel centrum aan de Mgr. Nolenslaan Is het uitstekend gegaan, zowel grootbedrijf als de zelfstandigen zijn tevreden. Er is een goede opbouw geweest tussen de verschillende branches en ook de grootte van de winkels ls bevredigend. „Maar deze brief kan ook beschouwd worden als. een waarschuwing,name lijk ten san-zien van de nog te bouwen een-tra." Hij hoopte daarom dat de'ge meente oók voor die komende centra dezelfde richtlijnen zouwillenaan houden als - voor de Mgr. Nolenslaan, voor wait betreft de vertegenwoordi ging van de verschillende branches en de afmetingen van de winkel-eenhe den. ..DirigisÜM-li" Ook drs. J. H. Simons vond dit «en bel» ngt jkc.. aangelegenheid., omdat de behingen van de gehele'bevolking, ge raakt worden en ook wegens het ge vaar van monopolisering, poch hij maakte bezwaren tegen de „'dirigisti sche tendensen" in de brief, namelijk daar waar de verhouding tussen vesti ging van groot- en kleinbedrijf, met 30 tegenover 70, wordt aangegeven en eveneens waar meieen maar de ge- wenste grootte van7de winkel eenheden wordt vastgesteld. A {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het Schledamse basketballteam „Juven tus" I heeft maandagavond het basket ballteam van de Haagse Academie voor lichamelijke Opvoeding (samen gesteld alt landelijke hoofdklasse en ex-ere-divlsle-spelers) met' 61—68 verslagen. De Schiedammers gaan nog steeds vooruit, vooral wat spelopvatting be treft. Ook mentaal zijn. zij sterk. Zij wonnen reeds beide competitiewed strijden in de Rotterdamse eerste klasse. Vooral Pivot Eric van Woerkom (gekozen voor het nationale jeugd- team) was weer een groot gevaar. Hij bracht bijna de helft van de doel punten op zijn naam, maar de stevige Frank van Dalen bleef niet veel bij hem achter. Reeds met de rust 'had Juventus een voorsprong van 2820. Na de thee gingen de Hagenaars over tot de con sequente mandekking (man-to-man), waardoor Juventus even in de knel raakte, maar spoedig sloegen, de Schie dammers weer terug. Het gevecht werd steeds harder. De academiemensen hadden waar schijnlijk hun tegenstanders onder schat en wilden nu koste wat het kost de overwinning forceren. Dat lukte niet. Vooral ook door het goede ver dedigen, waarbij Paul van Vliet goed de snelle en gevaarlijke R. Ferrier uit schakelde. Ed de Vries en Hans Lem waren eveneens op dreef. Wim de Visser vol deed naar verwachting als wissel speler, (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM, maandag, Ondanks de fraaie weersomstandigheden is het voor onze korfballers een vrfj somber weekend geweest. Van de eerste ploe gen heeft alleen O.D J. een winstpunt binnen kunnen halen en van de lagere hebben alleen de Schledam-asplranten twee overwinningen en een gelijk spel geboekt. In de wedstrijd Aïbatros-O.D.I. ging het om de bezetting van de eerste plaats. De winnaar van deze ontmoe ting had deze eer kunnen opeisen, maar het is tenslotte 6—0 geworden. Het wonderlijke daarbij is, dat O.D.I. met 5—1 heeft voorgestaan en Albatros daarna met 11 man heeft gespeeld. Desondanks hebben de Zwijndrechters een puntenverdeling weten te bereiken. De partijen wogen aanvankelijk goed tegen elkaar op. Na een half uur nam Albatros de leiding en J. Versteeg zorgde er vpor, dat met 11 werd ge rust. Na de hervatting bezorgde C. Tous- saint zijn club de leiding door twee maal in te schieten. Het tweede doel punt kwam via een strafworp tot stand. Ton Spruyt gooide er nog een schepje bovenop door de stand op 1-5 te bren gen en toen dacht OJXI, het pleit te hebben gewonnen. Maar het werd 25 en weliswaar 2G door J. Versteeg, maar in de laatste twintig minuten 6—6'dank zij een voortreffelijke finish van Albatros. De Spartaan^ kwam in een kort offen sief tegen Succes met 30 voor. Door een treffer van Benno van Krogten werd de eerste helft met 31 afgeslo ten. Na de hervatting heeft Succes al les geprobeerd om een beter resultaat te behalen, hetgeen aanvankelijk leek te lukken. Otto de Beus haalde tot 32 op, maar de verwachte gelijkmaker bleef uit. Er werd juist aan de andere kant gescoord, waardoor de Spartaan met 42 zegevierde, Schiedam heeft aan zijn reisje naar Den Haag evenmin vreugde beleefd. De Haagse De Raven was vooral voor de rust sterker hetgeen in een 3—0 voorsprong werd uitgedrukt. Direct na de hervatting haalde Joke Verschoor tot 3—1 op, maar de derde aanval kon niet tegen de Haagse verdediging op. Omgekeerd ging het wel, waardoor het einde kwam met 51. De verdere uitslagen rijn: Schiedam 2-Spangen 3 34, Ons Huis 5-Succes 2 42, Kwiek OD.I. 2 90, Schiedam 3 Ons Huis 4 06, junioren Eureka Ons Huis 1—4, Rozenburg-Succes 81, OJJ.I.-R.W.R. l8, aspiranten Schie dam a-Spangen en 2-1, Het Zuiden a- Succes a 15-0, Thor a-O.D.I. a 14-0, Ons Huis d-Schiedam b 02, O.D.I. c- Fluks b 08 en Schiedam C-W.LO.N. c 00. De laatste wedstrijd was de eerste pupillenwedstrijd van een Schie dams twaalftal. Hieraan nemen meis jes én jongens deel van 0-11 jaar. De watertoren van Hellevoetsluis is te koop. Gegadigden kunnen terecht bij de eigenaar, het Rotterdamse Drinkwaterleidings Bedrijf aari de Hontngerdijk. De Watertoren werd in 1896 in Gotische stijl gebouwd. Hij doet nu geen dienst meer. Vanaf de bovenste verdieping biedt de toren een fraai uitzicht op het eiland Voorne. MAASSLDl^, dinsdag Dertienhón derd kippen/zijn zaterdag in de vlam- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, Ter af ronding van het zo fraaie complex van de Schledamse Maasboulevard, heeft de gemeente tenslotte de verbetering van de oude en vrij troosteloze Haven- dijk ter hand genomen. Dit ls mogelijk geworden nu de buiten-waterkerende dijk gereed is gekomen. Deze loopt thans van de nieuwe Spuisluls huiten de vijf hoge flatgebouwen aan de Maasboulevard om, om dan weer bij de Rijnstraat op de oude Maasdijk aan te sluiten. Daardoor is de functie van de oude Havendijk als bultenvcrtc- kering komen te vervallen. Voor de aanleg van de toch wel erg gewenste nieuwe wegen daar zal de dijk nu ge deeltelijk afgegraven kuqnen worden. Op .de Havendlj'k liepen vanouds twee rijbanen, gescheiden door een brede,'met bomen beplante, midden- s-Trook De noordelijke rijbaan ls nog steeds in gebruik voor het verkeer al is het wegdek niet zo best meer. De zuidelijke baan ls' bij de aanleg van het hoge flatgebouw sterk in verval geraakt, en grotendeels niet meer als zodanig, herkenbaar.. v Hoofdbaan Volgens het nieuwe, nu in uitvoering gekomen wegenplan sal echter juist die zuidelijke rijbaan de hoofdweg worden. Een negen meter brede wég, d ie recht op de Spnfeiuis aahsl uiten vlak Isags de flatgebouwen zal lopen. 1De "noordelijke'baan 'blijft wélge handhaafd én7 zal. ook een: nieuwen 'k goed - wegdek' krijgen','-- möar^7rzal#de functie verliezen van' dóoi$aaï&é-''w'ég;? i'-Hetbësteandé'nivèa^ geheven worden, waarvóór "dé "r~'J denstrook'.ï afgegeven, '-jprtattKju. ën-óp;^ llè ergens in de^Vóprhav'éi stroom van de Havemdijk afgebogen naar de Lekstraat, die ook een betere aansluiting zal krijgen op de Haven- dijk. Dus niet naar de Rijnstraat aan het einde van de Havendijk. Bomen Het werk is deze week begonnen met het rooien en omhakken van de (overigens niet indrukwekkende) bo men op de middensfcrook van de Haven- dijk. Onder zeer grote belangstelling van de buurtbewoners overigens. Ge schat wordt dat - het hele project in drie maanden gereed kan zijn. Dan zal eindelijk het complex Maas-boulevard, waaraan ruim twaalf Jaar geleden be gonnen is, voltooid zijn7 Het fraaie font van Schiedam naar de Maas. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De teams van de Schiedamse Volleybal Club hebben een slechte beurt gemaakt. Van de negen teams, die in het strijd perk kwamen, wist slechts een team te zegevieren. De overige verloren. Dames 1, gehandicapt door inval sters, kreeg van een beslist niet sterk Delta met 31 klop. Een zeer slap ge speelde wedstrijd. Dames 2, eveneens zonder vechtlust, werd met 30 door Lekkerkerk teruggewezen. Dames 3 verloor, eveneens met 30 van Con cordia 2. Slechts dames 4 smaakte het zoet der overwinning door een 31 zege op VCK 2. Heren 1 werd met 31 door Blok keer 2 geklopt, dat aan het net ver standiger volleybalde. Heren 2 verloor met 31 van Libanon 3, terwijl heren 3 met 30 werd verslagen door Jong Pendrecht Heren 6 verloor met 3—1 van DRL en jongens A kon evenmin bekoren door een 3—1 nederlaag tegen SplvoA. Geen beste resultaten. SCHIEDAM, dinsdag. De meenteraad heeft gisteravond de vol gende benoemingen en ontslagverle ningen goedgekeurd. De heer J. Jiskoor Is benoemd tot onderwijzer In lichamelijke opvoeding bij het openbaar onderwüs in Schie dam. Aan mevr. C. H. S. van der Kaay- Menschaart, onderwijzeres öan de "Willem Brouwerschool is eervol ont slag verleend wegens het' bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Aan de heer D. A. Visser, onderwij zer aan de Willem de Zwügerschool II voor ulo is eervol ontslag verleend wegens benoeming In gelijke functie in Harderwijk. Aan de heer A. Mandors, onderwij zer aan de Rheo Thijssenschool eervol ontslag verleend wegens ne- noemïng in gelijke functie te Renkum. Aan mevr, M. H. Beneker-van Wag- tendonk, onderwijzeres aan de Goe man Borgesiusschool is eervol ont slag verleend zulks in verband met haar afkeuring door de Pensioenraad. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag Het openbaar lichaam Rijnmond heeft te kennen gegeven prijs te stellen op een min of meer geregeld contact met de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Beneden-Maas. Aldus werd meegedeeld tijdens de vergadering van de Kamer, die gis termiddag werd gehouden. De voor zitter van Rijnmond, mr, Marijnen zal binnenkort in een gesprek, met de nieuwe voorzitter van de Kamer van Koophandel zich nader omtrent het district oriënteren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Op het kruispunt van de Burg. Honnerlage Gretelaan met de Park is maandag, een taxi, wegens het niet verlenen van voorrang in botsing gekomen met een vrachtauto. De passagiere in de taxi, de 28-jarige mevrouw M. W, van P. liep vermoedelijk een hersenschudding op én is, naar de Dr. Nolet-stichting overgebracht. De taxi werd ernstig be schadigd. De 23-jarige mej. L. J, M. de B. uit Vlaardingen liet zich, rijdende op een fiets voorttrekken door een brommer. Op het kruispunt JulianalaanBos boomlaan raakten de sturen elkaar en mej. De B. liep bij de val een ernstige hersenschudding op. De jongedame werd naar het gemeenteziekenhuis ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De com missie voor het Opendeurwerk organi seert donderdag 28 oktober een Open- deuravond In de grote zaal onder de Opstandin gskerk. Aanvang 20 uur. De voorzitter van de commissie, ds. R. H. Wisslnk, houdt deze .avond een inleiding over het onderwérp: „De kerk binnenste buiten." Deze avond is bestemd voor allen die zich afvragen wat de kerk in onze tijd nog kan be tekenen voor mensen en in welke vor men zich de kerk kan en moet orga niseren, om opgewassen te zijn tegen de stroom van onkerkelijkheid en geesteloosheid. HET Schiedams Vrouwenkoor onder leiding van Ria Borg- meijer is een koor dat de reputa tie geniet, zowel in de keuze van werken als in de uitvoering daar van, een hoog niveau te hand haven. Die reputatie zorgde dins dagavond voor een volle zaal in gebouw Arcade, een zaal die on geschiktheid uoor dergelijke ccm- certen en ongezelligheid in zich verenigtdoch die blijkbaar voor de Schiedammers de enige wijk- plaats biedt. Het Schiedams vrouwenkoor had voor een aardige verrassing gezorgd bij gelegenheid van het vierde lus- strum, dat dit stabièle ensemble dit jaar viert, in de vorm van een werk, van Th. B. Pitfield, waarin op geestige en vaak charmante wijze een reeks vrouwentypen aan het publiek wordt voorgesteld. Zijn „A sketchbook of wo- men" is een, zij heit wat brokkelige, aaneenrijging van korte karakterschet sen van de zangeres, de roddelaar sters, de oude vrouw, de schoolmees teres en nog vele anderen, met muzi kaal raffinement geschreven en sa mengebonden door een introductie, een tussenspel dat evengoed achterwe ge had kunnen blijven en een .conclu sion" een sluitstuk waarin het begin- thema weerkeert. Hot Schiedams vrouwenkoor heeft van deze cantate voor vrouwenkoor, sopraansolo, plano, strijkorkest en slagwerk een puntige, geestrijke uit voering gegeven, al waren er wel wat remmingen die een ideale interpreta tie in de weg stonden. Daar was al lereerst heit West-Nederlands Sympho- nieorkest, dat de tempi maar nauwe lijks bij beende, daar was ook het moeilijke contact met pianist Harry Holtman, die zijn uiterste best deed om in het gareel te blijven maar daar in niet altijd kon slagen. Annette de la Bije heeft de haar toebedeelde solistische gedeelten met haar grote stemkwaliteiten zeer knap vertolkt, fraai van expressie en vol te derheid in „The singer" en „The mo ther" en gracieus in „The dancer". Het koor heeft Ln vrijwel onberispelijk En gels van deze Dylan Thomas-achtige parodie een markant stukje zelfspot gemaakt waarvoor het alle lof ver dient. Voor de pauze zong het koor wer ken van Handel en Purcell, van welke laatste het prachtige „Shepherd, shep herd, leave decoying" werd uitge voerd. Buxtehude's solokantate „Herr, auf dlch traue ich" bleek voor het or kest een wat moeilijke opgave. Annet te de la Bije zong dc kantate met be wonderenswaardige diepte, al speelde het moeizaam zich voortslepende or kest haar wel parten. Het zelden uit gevoerde „Miserere" van Hasse, voor sopraan, vrouwenkoor, strijkorkest en basso continuo geschreven, bleek een lichter te volbrengen opgave en daar van voldeed de interpretatie dan ook in alle opzichten aan hoge eisen. Harry Holtman bespeelde afwisse lend piano en harmonium, beide niet zeor geëigende instrumenten voor deze continuopartijen, doch aanvaardbaar en met toewijding gebruikt. A.I. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. De 7 plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging heeft voor de maand november een aantrek-* kei Ijk programma samengesteld. Op 2 november ie er een filmavond in Triangel over het vogelleven van 1 Indonesië en Nleuw-Guinea. Op zon- dag 7 november wordt een ochtend-, excursie gemaakt naar Hoek van Hol- land. Op 13november wordt vogel- inventarisatie in de Broekpolder opge-ri maakt. Zondag 21 november is be-? M stemd voor een dagexcursie naar het Hellegatsplein. Dinsdag 23 november: houdt de heer Sipkes een lezing over' de planten en bloemen. Op 26 novem ber is er een lezing van.de heer Korf- maker, de vroegere opzichter van het voormalige natuurreservaat De Beer.'%, SLIEDRECHT, woensdag. De vo- gel vereniging De Vogelvriend, afdeling;,', van de Nederlandse Bond van Vogel-", liefhebbers, organiseert op 1B, 10 en 20 7: november een vogeltentoonstellingin, het B.V.L.-gebouw. Foto - Film HOLFILMSVERGETEN? De automaat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren. Hoogatnaat 106. R19 Schiedam, Tèl. .286720. Let op juiste adrea. R18 Auto's en motoren v WISSELBAND rït.Vv'Schiedam, :-D "Raam 26. teil 268351 <da«lijks Wf 7-geopend:;vah.l:'.uur.*'B middags 7: tot 's. tmmd«:.:halt;.;acht:. zajter- ;v.7 HV'Vdig»' van '79—2 in);! Nieuwe - en gebruikte autobandon, i"Alle i> merken..ren, repareren, Woningruil A'dam-Rotterdam/Sc hied am AAN GEB. l.gez. hula. 4 kam,; gr. zolder, iwv.botrw In A'daan, Sl.meer. GEVE. Idem of vrij bovenhuis 4 kam. of meer in Rotterdam, Tei. 020^-132387 of br. R7- 11390, R'damsche Parool. Te koop wegen* inruil: DS 19 van 1961, MeaMO van 1903—63, 2 CV A.Z. van 1961, AMI 6 de luxe van 1962, AMI 6 grand luxe 1963.; -Afd. Quick Service, ;A 7 Singel 41—45, Schiedam, telefoon 26 24 30. Hoogstraat 2 - Schiedam Tel. 26 88 08 Donderdag 2-8. vrijdag 2-7-9.15. zaterdag 2-7-9.15, zondag 7-9.16, dinsdag 2-8, woenaciag 8 uur: KENNETH WILLIAMS BARBARA WD/DSOR GEHEIMAGENTEN IN DE HAttEM Nog nooit hebt u zulke rare spionnen in zulke gekke situaties gezien. .14 Jaar zaterdagnacht 12 uur MICHAEL HINZ ELKE SOMMER OP HET PAD DER ZONDE Z(j leefden in krotten en jazzkeldera. zondag 2-4.15. woensdag 2 uur BEN COOPER ANNA MARIA ALBERGNETI DUEL OM DE APACHEBRON De'gevreesde .Durangokld1' voor wiens wapens iedereen ln het westen êlddorde. Clnem-aScope Technicolor; v. y. 14 Jaar Nommerbrieven, die volgens ons oordeel niét ri? Hf?! ter zake! doende reageren op de Inhoud vanri:7 V' de advertentie/ wórden rüet dcorgezenden.-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1965 | | pagina 2