man r i JEÜGDIGE GROTE S MATEN I 5 s [Brunott Matte vergadering jeugd-gemeenteraad S t 11 Kerstfeest bejaarden imwmiv DIRECTEUR DR. R. OORT: Gymnastiek- wedstrijden van THOR SCHIEDAM Gelukkige Kerst bedankt en 'Ik kan gerust afscheid nemen 'U hent lastig geweest voor ons en daar ben ik blij om' Esperanto Agendo Iels persoonlijks.... Leo de Hartogh naar Haagse Comedie Tweede plaats voor Juventus op toernooi in Delft Eén dode bij ernstig ongeluk op Rijksweg Stroomversnelling Dr. Oort in Rolls Royce door de stad Gerust Revue JAZZ TEGENOVER STADHUIS Vage conclusie na veel gepraat 'BURGERSCHAP EN BURGERZINIS WEINIG GESLAAGD T entoonstellmg van p.v. Union in Arcade Enorme sortering van 39.50, 59.50, 69.50 3 MODEMAGAZIJN A\\UV!'fWmi% KOERIERSTERS maandag ZO' 'decémtièr 1965 - 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Oort is weg. De R-HBS en MSvM zullen het voortaan zonder hem moeten doen. Autoriteiten, vrienden en be kenden namen, in de aula van het Stedelijk Museum, af geheid van dr. R. Oort, sinds 1946 directeur van de R-HBS en MSvM. Onder de talloze aanwe zigen bevonden zich ondermeer burgemeester H. Roelfsema, de wethouder van Onderwijs, Socia le Zaken en Volksgezondheid, H, Sabel, en de hoogbejaarde professor Van der Woude, de promotor van dr. Oort. Namens het Departement van Onderwijs en Wetenschappen sprak dr. J, Verlinde de scheiden de directeur, op de valreep van zijn pensionering, toe: „U bent lastig geweest voor ons en daar ben ik blij om, want dat betekent dat u voor uw school opkwam". Ook de echtgenote van dr. Oort betrok hij in zijn dankwoord: „Veel van de dank, die uw man hier vandaag krijgt toegezwaaid, behoort ook u toe". ZE STAAN ER WEER, of liever: ze hangen er weer, de kerstpotten van het Le ger des Heils. Zoals ieder jaar is ook nu dat ver trouwde beeld: drie latten, de braadpan aan een ket ting, de vlaggen en een verkleumde heilsoldaat, overal in onze stad aan wezig. In weer en wind staan de heilsoldaten te wachten op uw gift, opdat zij straks tegen al de genen, die niet in staat zijn de dure winkels binnen te lopen en voor prachtige ca deaus te zorgen, kunnen zeggen; „Een gelukkig kerstfeest". EVEN voor de afscheidsplechtig- heid in de aula van het museum stapte,dr. Oort uit de statige Rolls Royce,' waarmee een oud-leerling hem van huis haalde. SCHIEDAM, maandag. De Gym nastiekvereniging THOR hield zater dag in de gymnastiekzaal van de Wil lem de Zwijgerschool II onderlinge wedstrijden voor meisjes en jongens van 12 tot 15 jaar. De meisjesgroep stond onder leiding van mej. N. Boender; die van de jon gens onder de heer J. v. d. Touw te vens algeheel technisch leider bij deze wedstrijden die uit een vijfkamp be stond voor de jongens en voor de meis jes uit een vierkamp waarin beide vrije oefeningen en toesteltumen wa ren opgenomen. Om geheel in de wedstrijdsfeer te geraken werd het Olympische Cere monieel Frotoculair vóór en na de kampen in toepassing gebracht. Een op- en afmars met wapperende vlag gen als een eerbetoon aan de leden van het bestuur die de wedstrijden bij woonden. De voornaamste inzet vormde de twee wisselbekers beschikbaar steld door de veteranengroepen van THOR, dames zowel heren. Deze vielen ten deel aan Anneke van Ruiven die met 35,6 punten bij de meisjes als eerste eindigde en aan Eric Kortland, winnaar bij de jongens met 41.4 punten. Het tweetal ontving de beker uit handen van de voorzitter van THOR, de heer A. van Schie alsmede een me daille als blijvende prijs. Hanny v. d. Touw bezette bij de meisjes met 35.4 punten de tweede plaats. Met 34.6 pnt. werd Linda Sluiters derde. Bij de jongens ging de tweede prijs naar Hans Sluiter. De derde naar Ton- ny de Raad. Beide jongens haalden 39.2 pnt. Merkredon, la 22an de decem- bro„ ciu klopodu prepari ion por la plej proksima klubvespero. Ga- jan Kritnasko kaj prosperan No- vjaron. (Advertentie LM.) cadeau voor Haar moest Jeta persoonlijks zljnr helemaal alleen voor Haarl Zodoende kwam hij bij Brunott en hij slaagde er, het werd een gouden armbandt Prijzen v.a. f. 79.50 WINKELCENTRUM - BINNENWEG 45 TELEFOON 11.66.15 - ROTTERDAM Punch do juiste beatrijddngsmettiode kon laiten toepassen- Maar Juventus won eerder op de dag in wedstrijden van rfcwee maal een kwartier van Groene Uilen (Gronin gen), Te Wei-ve (Den Haag) en Achil les (Delft). Er-deden aeh't ploegen mee, die waren ingedeeld 'in twee poules. De Sritiedamariers met aan het hoofd coach Ruud Scala hebbeh bij zonder veel van dit .toernooi geleerd. De spelers hebben ervaring opgedaan. Tot de u-i tb Linkers behoorden dit keer Eric van Woonkern, Ed de Vries, Frank van Dalen (die veel last van kramp had), Fred van Toom (die later door zijn enkel ging), Paul van Vliet en Hans Lemm. Nieuweling Jan van de Wetering was als verded-iigcr niet slecht. ROTTERDAM, zaterdag (ANP). De acteur Leo de Hartogh zal het ko- mende seizoen deel uitmaken van de -meedeed. Hij heeft zeüf de Schiedam-j Haagse Comedie. Hij is dan drie jaar mers hun systeem van aanvallen en I verbonden, geweest aan het Nieuw Rot- verdedigen. geleerd, zodat hij n-u terriams Toneel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Het Schie- damse baskctballteam Juventus 1 heeft zaterdag tijdens een toernooi in Delft een fraaie tweede plaats achter Punch 2 bereikt. In de finale wedstrijd (zui vere speeltijd Iwee maal 20 minuten) bleek de conditie van de Schiedam mers minder dan die van dc Delftse studenten, van wie er bovendien aantal hoofdklasse-ervaring heeft- De wedstrijd ging verloren met 61- 34. De handicap voor de blauwwittcn was ook, dat vroegere -trainer oud-in- ttema-tional Henri Joubeiit in Punch SCHIEDAM, maandag. De Ge reformeerde Vereniging voor Zieken zorg en Maatschappelijk Werk hield zaterdag in gebouw Arcade de jaar lijkse kerst middag voor bejaarden. De middag werd Bijgewoond door de predikanten J. Couvee, F. Everaars en J. Nanningsma alsmede door wet houder W. van Schooneveld. 'De organisatie van deze kerstmid dag was goed geregeld. Ongeveer driehonderd personen, onder wie lang durige zieken en gehandicapten, die met auto's thuis werden afgehaald en na afloop thuisgebracht, vulden de zaal toen de presidente van de vereni ging, mevr. E. Moor-Huson de middag opende. Het programma, geheel in stijl van het komende kerstfeest, werd ver zorgd door het Utrechtse Kamerkoor o.l.v. dhr Mees van Huis en de hoboïst Henk Knöps.: Verder -was er samen zang onder pianobegeleiding van de heer C. Dubbeld. Alle medewerken den ontvingen van mevr. Moor een attentie als een blijk van waardering voor de fijne middag welke zij de be jaarden wisten te bezorgen. Voor het naar huis gaan kregen alle bezoekers een -traktatie in de vorm van een flesje-eau de cologne voor de dames en sigaren voor de heren. (Van onze correspondent RIDDERKERK, maandag. Bö een ongeval op de rijksweg 15 bij Rid derkerk Is zondagmorgen om één uur de 24-jarigev A. A. M. J. Callaars uit Veghel op slag gedood. De man, die gehuwd was en twee kinderen had, was met twee collega-fabrieksarbeiders in een auto op weg naar huis. De drie mannen waren tn Rotterdam uit ge weest. Zij moeten met grote "snelheid 'heb ben gereden toen de 18-jarige Th. K. U. uit Handel tussen Ridderkerk en Alblasserdam doorde regen en wind stoten de macht over het stuur verloor". Met grote kracht vloog de auto toen op een boom, waarbij de wagen finaal in tweeën brak. Öp vijf meter afstand van elkaar kwamen de brokstukken van de personenauto in een sloot recht. De bestuurder van de wagon bleef nagenoeg ongedeerd. Een derde inzit tende moest met een gebroken pols huiswaarts keren. Het slachtoffer, dat op de plaats naast de bestuurder zat, waar de. boom in de auto drong, werd bij de botsing uit het wrak geslingerd. Een Ridderkerkse politieman haalde zijn lichaam later levenloos uit het slootwater. Bij een reeks grote sprekers had zich ook burgemeester H. Roelfsema gevoegd; „Het doorgeven van. weten schap is in onze steeds ingewikkelder wordende wereld onontbeerlijk, maar het overdragen van cultuur is ruimer en maakt de mens tot wezenlijk mens. U hebt in onze schoolgemeenschap, in onze opvoedingsgemeenschap, in Schiedam, een belangrijke plaats inge nomen bij de- overdracht van weten schap en cultuur. Re mag, hoewel ik u nog niet zolang ken, u danken na mens de Schiedamse gemeenschap, voor wat u voor de jongere opgroei ende generaties hebt gedaan. Het di recteurschap van een school is geen gemakkelijke zaak.' De directeur moet de leider van de school zijn; hij moet de leraren tot een team kunnen sme den. Hij moet de vertrouwensman zijn van de opgroeiende jeugd in een dy namische tijd, waarin het onderwijs in een stroomversnelling verkeert. De directeur moet tijdens de stroomver snelling meedenken, meeleven, wil hij bij de tijd blijven. In de cullfcuuróver- dracht is de directeur een bindende, verzoenende figuur tussen ouders, teerlingen en leraren. Het gemeente bestuur dankt u voor alles wat u voor de leerlingen hebt gedaan. Schiedam is er naar geest beter op geworden en Nederland heefb van uw geest geprofi teerd. U mag uit deze gemeenschap de overtuiging meedragen, dat uw werk werd gewaardeerd, wordt gewaar deerd, ook in de toekomst." Verder spraken: drs. C. J. J. v. d. Maas, onderdirecteur van de school en voorzitter van de. Commissie Af scheid dr.R. Oort, oud-rector van het Stedelijk Gymnasium, dr.P. Herfst (mede namens de rector van het gym nasium, dr. L. W. Labordus, M. Brogtrop, namens de coördinerend in specteur van het Rijksonderwijs,- prof. dr. A. A. Kampman, hoogleraar aan de universiteit van Istanbul, namens de oud-docenten, ir. H. Hoek, voorzit ter van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs in Schie dam, Connie Pleters, namens de oud- teerlingen en Gérrit Smit, voorzitter van de schoolvereniging „Onder Ons", namens de leerlingen. Ook dr. J. E. W. Spronk, directeur van de R-HBS te Den Helder en op volger van dr. Oort, richtte het woord tot de vertrekkende directeur: „Ik heb nogal eens met u van mening ver schild. Nu ik eens achter de schermen van het directeurschap heb gekeken, neem ik driekwart van de opmerkin gen terug..." Voor. de scheidende directeur van de HBS, dr. R. Oort, was het za terdag een bijzondere dag. Niet vaak zal hij in Schiedam zoveel opzien gehaard hebben als op de dag van zijn afscheid. Vele Schiedamse ogen hebben zaterdagmiddag voor het eerst zo'n gro te, statige, zwarte Rolls Royce gezien. In de wa gen zat prinsheerlijk dr. Oort: misschien ook voor het eerst in zijn leven.. De auto was eigen dom van een oud-leer ling, Luc Pennincx, 22 jaar en student in de economie aan de Ge meente Universiteit van Amsterdam. Ongeveer een half jaar geleden kocht Luc Pennincx drie Rolls Royce uit 1936. Hij haalde ze uit Engeland en begon er in Amsterdam een ver- huurbedrijfje mee; spe ciaal voor diverse gele genheden. Hilton is een vaste klant. Loopt het huren van een Rolls Royce onder normale omstandigheden behoor lijk in de papieren, deze keer was het helemaal gratis. Ten slotte hield dr. R. Oort een korte afscheidsrede, hierbij sprak hij xijn vertrouwen uit in de toekomstige di recteur: „Zolang er nog mensen zijn, docenten, die zo hun taak opvatten, kan Ik gerust afscheid nemen...." Het -afscheid van dr. Oort \verd za terdagavond besloten met de'opvoe ring van de revue „AL Oort Weggaat" in Musis Sacrum. De revue, met ondertitel „een oorspronkelijk verbaal waarin het laatste oortje versnoept wordt" werd opgevoerd door ruim honderd medewerkenden, van wie leerkrachten, oud-leerkrachten, leer lingen, oud-leerlingen, docenten en oud-docenten. Een uit twintig delen bestaand programma, alle betrekking hebbend op het schoolleven van dr. Oort. Aan het slot van alle feestelijkheden dankte dr. Oort voor de hem bewezen hulde. Uit handen van drs. C. J, J. v. d. Maas ontving hü een geschenk onder couvert, bestemd voor een reis naar Joegoslavië (de grote hobby van dr. Oort). AI met al een groot afscheids feest dat nog lang In herinnering zal blijven. (Advertentie LM.) Jimmy Witherspoon, John Lee Hooker, Ted Curson (was/29 nov. met het Misja Mengelberg trio op dé televisie) - namen die de kenners onmiddellijk thuis brengen. Ook die van Albert Ayler, Anthony Williams, Bill Evans, maar daarmee zijn we ai bij een veel groter publiek. Dankers heeft hun gram mofoonplaten allemaal. Van het zeer exclusieve en extravagante tot en met de jazz die zich in een nieuwe populariteit mag verheu gen. Dankers op de Cool- singel, bij het Metro station, tegenover het stad huis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. „Burgerschap en Burgerzin" was het onderwerp van gesprek, tij dens die in het Stadhuis gehouden vergadering van de Schiedamse Jeugdgemeenteraad, Het hoekje „Burgerschap en Burger zin" wordt van gemeentewege toege zonden aan Jonge mensen, vlak voor het bereiken van de kiesgerechtigde leeftijd (21 Jaar). Het werkje heeft ten doel, de aanstaande kiezer een Inzicht te geven, in wat er zich op de politieke markt afspeelt. De bezwaren tegen de vorm, waarin het boekje is gegoten, werden te berde gebracht door de fracties, waarbij PvdA en VVD niet vertegenwoordigd waren en de fractieleden van het ANJV (cpn-jongeren) halverwege de vergadering kwamen opdagen. De fractievoorzitter van de KVP- jongeren (jokvp), M. Overveld wees op de behoefte aan politieke voorlich ting. Hij vond, dat het boekje hierin niet voorzag. Hij pleitte voor het or ganiseren van een zogenaamde Burger- dag voor jongeren van 21 jaar en ouder, teneinde de kiesgerechtigden wat meer politiek besef bij te brengen. Bert Steenbergen, fractieleider van de CHU-jongeren, interrumpeerde met de opmerking, dat ,een dergelijke mani festatie beSlis. zou ontaarden in een dansfestijn. Het leek hem geen ideaal plan. Hij vond het boekje ook geen succes en dat de Schiedammers er in afgeschilderd werden als nette, ener gieke mensen was, volgens hem, meer dan lachwekkend. De voorzitter van de AR-jongeren (arjos), R.I.I. Spriens- ma, meende ook dat het boekje zijn doel gemist 'had. Hij vond dat het op het eerste gezicht al ean Slechte indruk haid gemaakt. Als eerste vereiste stelde hij een fleurige opmaak, waardoor de mensen er eerder in geïnteresseerd zouden zijn. - Ten slotte voegde E. de "Witte, frac tievoorzitter van het ANJV, hier een en ander aari toe. Graag zag hij enkele problemen van sociale aard in het boekje opgenomen. In. dit verband dacht hij ondermeer aan het woning probleem. Na de koffie-met-het-boterbiesje en een politiek getinte limerick van voor zitter A. Dussel-dorp werd de discussie hervat. AR en CHU verschilden van mening over de aard van de "voorlich ting. De AR-fractie wilde dit laten ge beuren vanuit de politieke partijen, terwijl de CH-jongeren dit juist de taak van de gemeente vonden, omdat voorlichting vanuit de partijen het vooropgestelde objectief-informatieve beeld scheef trekt door partij-politieke belangen. Het is een kwalijke zaak, dat vele fractieleden zich volkomen onvoorbereid rond de tafel had den geschaard. Het was dan ook geenszins verwonderlijk dat de conclusies veel te oppervlakkig en weinigzeggend Ayaren. Tijdens de discussie moet rtlén wel'tot de ontdekking zijn gekomen, dat men ergvoorzichtig moet zijn met het zich aanmatigen van politicus-allures. De onvoldoende voorbereiding was er debet aan, dat de meesten zich met hun be toog het brevet van onbekwaam heid toekenden. De woorden stroom van de JOKVP-voorzitter werd gekenmerkt door een in drukwekkende terminologie, waarvan de inhoud weinig hout sneed. Ook zijn agitatorische op merkingen in de richting van de ANJV-fractiie was verre van rid derlijk. Wanneer de JOKVP- voorzitter de vergadering in een officieel jasje wil zien, dan lijkt het ons raadzaam dat hij ook zijn dobbelstenen thuis laat en zijn spelletje poker elders speelt. SCHIEDAM, maandag. De P.V. Union, aangesloten aan de Nederland se Algemene Bond van Postduiven- houders, hield in Arcade de jaarlijkse tentoonstelling van prijsvliegers en de kweekvogels van de leden. De bondskcunucesters J. van Heer schop uit Haarlem en J. de Wit, Utrecht kregen 388 duiven te beoorde len waarvan zij de oude doffer, eige naar C, Verlinde, tot de schoonste van het geheel uitriepen en dit met 93 pun ten honoreerde. Hoofdprijswinnaars in de diverse klassen waren: Onbevlogen doffers oud: 1. S. J. Bouman; 2. W. Kerkhof; 3. M. Noor- dijk. Dito duivinnen: 1. C. J. Zand boer; 2. J. Wenteler; 3. P. Ilmer. Bevl, doffers, oud tot 300 km: I. Verlinde (de schoonste)2. J. van Triel; 3. A. Heeren. Dito duivinnen: 1. en 2. A. Heeren; 3. W. Kerkhoff Bevl. doffers boven 300 km: 1. M. Noordijk; 2. C. Verboom; 3. C. Ver tinde. Dito duivinnen: 1. A. Heeren; 2. C. Verlinde; 3. M. Noordijk. Jonge duiven tot 100 km doffers: 1. C. Ver tinde; 2. comb. P. Sleetde Graaf; 3. J. van Triel, Dito auivinnen: 1. J. van Triel; 2. J. F. Brand; 3. D. v. d, Schalk. Tot 300 km: 1. B. G. Rokers; 2. M. Noordijk; 3. A. van.Diest. Dito duivinnen: 1. D. G, v. d. Schalk; 2, P. J. "Wijnties sr.; 3. J. F. Brand. Boven 300 km: 1. M. Noordük; 2. J. Bennningshof; 3. J. Wenteler. dito duivinnen: 1. A. Heeren; 2. C. V. Saus; 3. A. Heeren. Late jonge duiven: dof fers 1. C. J. Niemeyer. duivinnen: 1. A. Heeren; 2. J. Wenteler. Jeugdklasse, doffers: 1. F. de Wolf; 2. J. Verboom, Damesklasse, duivinnen: 1. P. J. Wijn ties sr.; 2. W, Kerkhof; 3. G. Overgoor. Tijdens de hiervoor zaterdag gehou den feestavond werden de prijzen uit gereikt. Wisselbekers en ander ere metaal en tevens luxe huishoudelijke gebruiksartikelen waarvoor de dames van de winnaars de keuze bepaalden, De Frans Claes wisselbeker. Inge steld ter nagedachtenis aan een van de grootste d ui venpioniers uit Schie dam, werd voor de eerste maal uitge reikt aan het lid J, Pijpers als win naar in de vereniging bij de vlucht vanuit Tergnier. Vice voorzitter C. Verboom huldigde tevens de verenlgingskampióenen van het vliegseizoén 1965, Het eindklasse ment hiervan luidde: 1. D. _v. d. Schalk; 2. A. Heeren; 3, Kerkhoff; 4. J. Wenteler; 5. Chr. Zandboer; 0. C. Vertinde; 7. W. v. d. Hoeven; 8, C. v. Saus,. Ook dezen ontvingen trofeeën en waardevolle persoonlijke prijzen. mantels, pakjes, rokken, regen mantels» blouses etc. Bij Aljakunt u een enorme sor tering grote en took jeugdige modellen vinden. Zoekt u niet verder, maar kom eens kijken: enz. BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL. S6 7416 SCHIEDAM TEL. 26 7416 maandag t/m donderdag tot 9 uur 's avonds geopend. Auto's en motoren WISSELBAND N.V., Schiedam, Raam 2B. tel. 268351 (dagelijks geopend van 1 uur 's middags tot 's avonds hall acht, zater dags van B—uur). Nieuwe en gebruikte automobielen. Alle rnertewv Monteren, repareren, opsnijden, balanceren. Oude banden hoge in ruilwaarde. R15 Ow kleine advertentie In deze kolom wordt gelezen met de zelfde aandacht, ate waarmede u deze las. Diversen KERSTBOMEN, groot of klein, 3.—. De Plantentuin, Warande 127, Schiedam, Geopend elke dag von 3—5 uur. 's Zaterdat van 8—5 uur. rdaaa bso

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1965 | | pagina 2