Verhoging van bijstand t Wielrennen zit hem in het bloed Onderzoek gebreken woningen Hogebanweg Sabena laat Rotterdam nog wachten Wethouder opende 'Dominant' Commissie behartigt belangen luchthaven Schiedam volgt Rijksregeling Scholieren E«>a-uitgave krijgen het' Sleutel diploma Esso bestelt weer twee mammoets Vragen over RET-service Ivoor gemeente f 208.132 André van Dun15 jaar PRIJZEN STICHTING BOUW SCHIEDAM Echtparen 65; alleenstaanden f45,50 KERSTZANG KLONK VOOR LAATSTE MAAL IN AHOY'-HAL Aanhangwagen kantelde IN DRIE JAAR 93 MAAL EEN OVERWINNING Broodbezorger (18) na oplichting van werkgever in arrest Geen krant ontvangen Esperanto-agendo NOG GEEN GROTE VERANDERING OP KORTE TERMIJN Koren van Jo Mulder hadden veel succes VFC. verloor 'Lijnbaan' haalde 3000 gulden op maandag 27 december 1965 - 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag:. Voor de tweede maal binnen een jaar heeft de gemeentelijke inspecteur van het on derwijs te Schiedam, de heer C. A. Kamp, op de openbare school in de Laan, Sleuteldiploma's uitgereikt. Dit zijn met de eerste geslaagden mee to taal 50 leerlingen, die in het bezit zijn van dit diploma. Elisabeth van Berkel, Johanna Bo gend, Elisabetlh den Hertog, Marianne Luijendijk, Berendina Krikke, Laura v. Gort, Sophia Peterbroers, Barbertje van Popering, Neéltje de Rover, Anna van Rins urn, Jacqueline Sanit, Betty Teekamp, Yolanda Trompper, Lucia Verkerk, Constance Wolzak, Thomas Ammerdorffer, Jan Bosman, Cornells van der Burg, Karei Doesburg, Adel- bertus Gomvdeeuw, Bastiaan van Driel, Adrianus Greten, Hendrik Klein Johannes de Kwant, Robert van Loopik Gerrit Sdhreij, Johannes de Wijze, Ed dy Ströthauim. Nu "het algemeen-vormend gödeeLie van de opleiding met het Sleutel-di ploma is afgesloten volgt voor deze leerlingen een meer beroepsgerichte studie, waarvoor de leerlingen in twee groepen zullen worden verdeeld n.l. een groep, die de opleiding tot kantoor assistent zal volgen en een groep, die wondt opgeleid vóór het winkelbedrijf. Dit beroepsgerichte onderwijs gaat via de studie voor de z®n. units, die we kunnen onderscheiden in: de verstan delijke units zoals b.v. de unit Engels, unit boekhouden, unit handelskennis, unit verkooptande enz., en de vaar- digheidsunits zoals de units: typen,, spreekvaardigheid, etalageschrift enz. Units zyn afgeronde leerstofeenheden in het Ivio-systeem. Ivio betékent In stituut voor Individueel Onderwijs. Het instituut is in Amsterdam geves tigd en opgericht door prof. dr. P. A. KOhnstamm. Van deze instelling be trekt de praktijkschool het grootste deel van de leerstof. De diploma's, door het Ivio uitgereikt, worden toe gekend onder toezicht van een Rijks- gecommitteerde. De school met Prak tijkopleiding in "de Laan te Schiedam mag rich in een steeds groeiende be langstelling verheugen, hetgeen blijkt uit de snelle toename van het aantal leerlingen. De school telde bij de aan vang in 1964, 52 eerlingen; nu heeft deschoo' 's 102 leerlingen. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM, maandag. De Fran se dochteronderneming van de Esso- groep heeft twee tankschepen van 170,800 ton d.w. besteld. De schepen, die per stuk 50 miljoen gulden zullen kosten, worden gebouwd door de werf Chantlers l'Atl antique (Penhoet- Lolre) te St. Nazalre. Het eerste schip komt in het begin van 1968 gereed en, het tweede onge veer een half jaar later. Met deze twee m ammoetiamkers he^ft de Esso- groep in totaal vijf schepen v^n 170,800 ton <Lw. in bestelling en een komt vermoedelijk onder Nederland ss vlag le varen. In de gehele wereld zijn thans 50 iankschepe-n van meer dan 100.000 ton d.w. besteld. Japan neemt hier de lei ding met een aantal van 27 schepen, Duitsland bouwt er zeven, Engeland en Frankrijk ieder vijf. Zweden en Noorwegen ieder twee en ten slotte Nederland en Denemarken ieder één. (Van een onzer verslaggevers) botterdam, maatu!» Het raadslid S> Groenendijk (cpn) heeft aan burgemeester en wethouders ge- vrragd of het college kennis heeft ge nomen van de „groeiende ontstemming hü het rijdende publiek en bjj het per soneel van de RET na de Ingrijpende Wijzigingen van de frequenties van het openbaar vervoer". Voorts vroeg de heer Goenendijk of burgemeester en wethouders met hem van mening zijn dat experimenteren rij het openbaar vèrvoer gauw te lang duurt en daardoor nog grotere schade veroorzaakt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Een aanr- hangwagen van een combinatie van de firma Beekhof uit Tiel kantelde van morgen om half acht op de Westzee- vjük ter hoogte van de Pie ter de Hoogh- s'.raat. Dit gebeurde waarschijnlijk doordat de aanhangwagen bij het rem- men weggleed. De aanhangwagen kwam dwars over de weg te liggen, net tramverkeer uit de richting Park- hulzen werd tot negen uur gestremd. U(V,r ilii nnffAVAAC (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM, maandag. Aan- 1 gezien de Ministers van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk en van Sociale Zaken en Volksgezondheid besloten heb ben, gezien de indexcijfers van de lonen en de prijs-index van het levensonderhoud, de ryksuitke- ringen voor werklozen, minder- validen en blinden te verhogen j met 5,27 procent, heeft ook het I Schiedamsc College voor de ver- I lening van bijstand besloten de uitkeringsbedragen in Schiedam te verhogen. Het College van b. en w. geven hiervan kennis aan de Gemeenteraad, met de mede deling dat deze extra-uitgaven voor Schiedam begroot worden op f 208.132.—. rveiiu IVJt ucgcu uiri Sw«v,.,-. Door dit ongeluk vloeide ongeveer r D.D.T. over het wegdek. De Inn U ZOO liter D.JJ.T. over pet wegaes. vc brandweer spoot het wegdek schoon, Roteb strooide zand De verhogingen zijn als volgt: Antivoord op vragen J. H. Simons J De gezinsled en toeslag wordt met de zelfde bedragen verhoogd als door bet rijk is geschied, «odat de uitkerings bedragen van de gemeente weer gelijk zijn aan die van bet rijk, te weten: voor kinderen van 0 t/m 5 jaar van 7— lot 7,35; voor kinderen van 6 t/m 12 jaar van 10.50 tot 11.05; voor kinderen van 13 tm 20 jaar van 13.50 tot 14.20. Het uitkeringsbedrag voor echtparen wordt verhoogd van 62 tot 65 per week. De uitkering van het rijk be draagt thans voor deze categorie men sen 61.05 en die volgens de Divosa- richtiijnen 61.50 per week. Het uitkeringsbedrag voor alleen staanden wordt verhoogd van /41.50: tot 42.50 per week. De uitkering van> het rijk bedraagt voor deze groep 42.40 en die volgens de Divosa- richtlijnen" 41.per week. De laatste twee bedragen dienen nog verhoogd te worden met huishuur en ziekenfondspremie. Het uitkeringsbedrag voor kostgan gers, dat tot nu toe ƒ51.50 all-in be droeg, wordt gewijzigd in ƒ45.50 per week, te vermeerderen met 60 procent van de huur van de hoofdbewoner met een minimum van J 9, alsmede met de ziekenfondspremie, waardoor de uitke ring is aangepast aar de door het rijk gevolgde berekeningsmethode voor de werkloosheidsuitkering. De uitkering van het rijk bedraagt voor kostgangers 42.40 per week, te vermeerderen voor werklozen niet 60 procent van de huur en voor mindervaliden met een vast huurbedrag van ƒ9 alsmede met de ziekenfondspremie en die volgens de Divosa-richtlijnen ƒ51 inclusief de huurvergoeding ad 10, doch de zie kenfondspremie buiten beschouwing gelaten. Het basisbedrag van 45.50 voor al leenstaanden en kostgangers is 70 pro cent van het basisbedrag van 65 voor echtparen. Dit percentage is gebruike lijk en wordt ook bij benadering door het rijk in de rijksgroepsregelingen ge hanteerd. Op 1 januari 196G zullen de huren met 10 procent worden verhoogd. De AOW- en de A WW-rechthebbend en zullen daarvoor van rijkswege com pensatie ontvangen. Voor de overige bUstandbehoevenden zal de gemeente deze huurverhoging moeten betalen, hetgeen een -extra-uitgave zal beteke nen van 19.000. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag, Mr. C. T. de Vries Robbé, voorzitter van de Stichting Centrum Bouwen in Staal, heeft dezer dagen in Rotterdam aan de heren ir. R, Filarski en ir. A. R. Manuel twee door deze stichting beschikbaar gestelde prijzen uitgereikt Prof. ir. A. A. van Douwen droeg de prijswinnaars voor. De Stichting Centrum Bouwen in Staal heeft deze prijs ingesteld om haar waardering te kunnen uiten voor de wijze waarop een afstudeer-onderzoek op het gebied van de staalconstructie is verricht. ROTTERDAM, maandag (ANP) De Amsterdamse politie heeft een 18- jarlge broodbezorger uit Rotterdam gearresteerd wegens verduistering ten nadele van zijn werkgever, een Rotterdamse coöperatie. Na een dag in dienst te zijn geweest bU zijn nieu we baas ging de bezorger er met de ontvangsten van die dag vandoor: een bedrag van ongeveer 500. De jonge man maakte een belangrijk deel van het geld op ia de hoofdstad. Hij is In middels overgebracht naar Rotter dam waar hij op het bureau Oosten vaotstraat Is opgesloten. Het Rotterdamsch Parool-abonnees kunnen ons dit telefonisch melden yan maandag tm. zaterdag van 17.319.30 oor Telefoon 13 54 30 Abonnees bulten R'dam-Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Nog altijd beeft de gemeente Rotter dam geen bericht gekregen van de Sabena of deze Belgische luchtvaartmaatschappij de lan dingsrechten van helikopters voor Heliport wil verkregen. Begin oktober maakte de Rijkslucht vaartdienst een eind aan de vluchten van de Sabena met één- motorige helikopters op Heliport in Rotterdam. De Rijksluchtvaartdienst vond het te gevaarlijk eenmotorige hefschroef- vliegtutgen in een dicht bebouwde wijk van een stad te laten landen an opstijgen. Deze dienst bepaalde daar om, dat als de Sabena op Heliport wil de blijven vliegen deze maatschappij tweemotorige toestellen moest aan schaffen. Natuurlijk brengt de aankoop van dergelijke toestellen enorme investe ringen met zich en daarover beraadt de directie te Brussel zich op het ogen blik nog. De gemeemte Rotterdam heeft bovendien nog bepaald, dat de Sabena voor eind van dit jaar moet beslissen. En zoals gezegd: de gemeente heeft nog mets gehoord. Hoofddirecteur van Gemeentewer- ken ir. J. A. C. Tillema zei hierover: „Deze kwestie is een van mijn speciale kinderen". Maar ik kan er op het mo ment niets aan doen. Ik héb voortdu rend in contact gestaan met Brussel, maar men kan daar nog niets zeggen. Brussel vermoedt, dat wij half Januari antwoord zullen krijgen. Als er dan nog maar niets onherstelbaars is ge beurd.'' In Brussel deelde men ons mede, dat de Sabena op het ogenblik onderhan delt met de Belgische regering over een subsidie voor de aanschaf van tweemotorige hefschroefvliegtuige.n. Waarschijnlijk zal de beslissing var. deze subsidie afhangen. SCHIEDAM, maandag. Merkredon, la 29 an de decembro dum tlu vespero nl ne kunvenos,sed la 5an de januaro 1066 ni ciuj ce-estos en Ploegstraat 19. Bonan silvestron kaj prosperan nov- jaron. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Bur gemeester en wethouders van Schiedam hebben het socialisti sche gemeenteraadslid drs, J. H. Simons geantwoord op zyn vra gen van 8 december 1965, be treffende de berichten in de pers over de toestand van de gemeen te woningen aan de Hogebanweg. De fractievoorzitter van de PvdA vroeg het college van b. en w. of de gemeen te-woningen aan de Hogeban weg, tussen de Dr. Zamenhofstraat en de Jan Leeghwaterstraat, inderdaad gebreken vertoonden, zoals lekkages en scheuren. Verder vroeg het raadslid zich af of de fundering van deze wo ningen d« laatste tijd aangetast is. als gevolg van de druk die het voor de Hogebanweg opgeworpen zandli- rhaam uitoefent en of de toestand van de fundering gevaar kan opleveren voor de bevolking. De heer Simons wenste verder inlichtingen over de oorzaken van de gebreken, de getrof fen of te treffen maatregelen, de tijd waarop de bewoners zijn of worden ingelicht over hetgeen er gaat gebeu ren, en de wijze waarop ervoor zal worden zorggedragen dat het ongerief dat een en ander voor de bewoners met zich mee zal brengen, tot een aan vaardbaar minimum zal worden terug gebracht. In de Ahoy'hai in Rotterdam is op kerstavond getrouw aan een jarenlange traditie weer een volkskerstzang gehouden. Hon derden Rotterdammers bezoch ten deze bijeenkomst, waaraan ondermeer enkele koren mee werkten. Wellicht is dit de laatste kerstzang op deze plaats ge weest. Volgend jaar moet er aan de vooravond van kerst 'n andere plaats gezocht wordten voor deze gezamenlijke zang. Aanpak Burgemeester en wethouders ant-' woordden de heer Simons bevestigend. Zij deelden hem mede, dat zij volledig op de hoogte zijn met de toestand van de woningen en merken daarbij op, dat reeds in juni 1982 door de Gemeente lijke Woningdienst werd geconstateerd dat de kopgevel van het bedoelde wo ningblok scheuren vertoonde. Regel matig hebben functionarissen controle uitgeoefend. Nadat was gebleken, dat de scheurvorming zich doorzette, is men overgegaan tot regelmatige me tingen. Eind februari Is de fundering voor een nader onderzoek gedeeltelijk ontgraven. Naar aanleiding hiervan werd in de vergadering van maart 1985 besloten om enkele ingenieurs- en architectenbureaus in te schakelen om de aangelegenheid in samenwer- king met het Laboratorium voor Grondmechanica te Delft te onderzoe ken, teneinde de Gemeente in te "lich ten over de oorzaak van de verzakking de mogelijkheid van herstel en het wegnemen óf bestrijden van de oor zaak. Met dit onderzoek is men nog steeds doende. Oorzaken Burgemeester en wethouders kun nen zich dan ook nog niet uitspreken over de oorzaken van het euvel. De toestand van de fundering levert mo menteel geen gevaar op voor de bewo ners. Regelmatige controle blijft, han gende het onderzoek naar de oorzaken, plaatsvinden. In verband met dit lopend 'onder zoek kunnen nog geen Ingrijpende ver anderingen worden aangebracht en op korte termijn kan men dus geen alles omvattende herstelwerkzaamheden verwachten. Burgemeester en wethou ders delen verder mee, dat wanneer zou blijken, dat er herstellingen of in grijpende reparaties moeten worden verricht, welke voor de bewoners con sequenties met zich zouden meebren gen, zU hiervan tijdig op de hoogte zullen worden gesteld. Een eventueel voor de bewoners optredend ongerief zal zeker tot een aanvaardbaar mini mum worden beperkt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. Zeer grote belangstelling was er in het pand Markt 43, waar de muziek school „Dominant" van de heer C. Don officieel werd geopend. Een aangelegenheid die graag werd ver richt door de heer II. K. van Min nen, wethouder van culturele zaken. Niet voor niets had de heer Don de heer Van Minnen uitgenodigd de opening te verrichten, want beiden kennen elkaar reeds jaren lang. De wethouder zei dat de heer Don 15 jaar geleden tot stadsbeiaardjer werd benoemd en dat hij al gauw het Vlaardings stedelied had ge componeerd, hetgeen hem bijzon der had getroffen. Het gebouw heeft lange tijd op de no minatie gestaan: verdwijnen of be houden. Als een vervallen kantoor heeft het een tijd leeg gestaan, totdat de heer Don het pand geschikt achtte om er een muziekschool in te rich ten. De heer Van Minnen vond dat idee prachtig. Dit was er mede aanleiding toe dat het pand uit de klauwen van de ondergang kon wor den gered. Van binnen ziet het verbouwde pand er keurig netjes uit, maar aan de buitenkant „hangeri de vellen er bij", al is het dan een gemeentelijk ge bouw. De heer Van Minnen hoopte, dat de gemeente er een paar centen aan zal besteden, opdat het gebouw een waardiger aanzien zal krijgen. Hij uitte zijn bewondering voor de wijze waarop hek inwendige op een wonderbaarlijke wijze is opgeknapt. De heer Van Minnen sprak zelfs over een kunstsalon, waarbij behalve het oor door de muziek, het oog ook nog wordt gestreeld. De ruimten in het gebouw zijn name lijk gevuld met een aantal werken van de kunstenaarsgroep S 45 uit Schiedam. De wethouder vond de tentoongestelde werken heel knap en vond het idee om de school le combineren met een expositie zeer origineel. Voor alles had hij veel re spect. Hij hoopte tevens, dat er veel werken van S 45 verkocht zou den worden, temeer omdat de prij zen redelijk te noemen zijn. De heer Don betuigde zijn dank aan vrienden en buren, die hem hadden geholpen bij alles en was zeer ver heugd over de bloemen en andere at tenties, die hem hadden bereikt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. Het programma, dat in de Stadsgehoorzaal werd gebracht door de koren van Jo Mulder liet niets te wensen over, Het was weer een zeer geslaagde kerstuit voering, waaraan bijzondere aandacht was besteed. De uitvoering werd gehouden onder auspiciën van de plaatselijke afdeling van de Volksbond tegen Drankmis bruik en werd geopend door de voor zitter daarvan, de heer D. v, d. Ende, (Van een onzer verslaggevers) NAALDWIJK, zondag. - VFC speel de op Tweede Kerstdag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Westlan- dia. De Vlaardjngers die nogal veel Invallers hadden, verloren met 5—4, ROTTERDAM, Vrijdag. Alle op de luchthaven Rotterdam gevestigde bedrijven en de luchtvaartmaat schappijen met lijndiensten naar en van de Maasstad, hebben besloten tot do oprichting van eon Commissie Luchthavenbelangen. Deze commis sie zal namens de aangesloten be drijven optreden als gesprekspartner, met de luchthavendirectie c.q. de gemeente Rotterdam en tevens ad viserend optreden waar het de pro motie en de ontwikkeling van de luchthaven betreft. Onmiddellijk na de oprichting van ge noemde commissie hebben er ge sprekken plaats gehad met de lucht havendirectie en het Luchtvaart Syndicaat te Rotterdam, waarin naast vertegenwoordigers van de ge- v meente tevens representanten van de Kamer van Koophandel en het Rotterdamse bedrijfsleven zitting hebben. De commissie aal zich de eerste tijd in het bijzonder bezighouden met de luchthaven-promotie, waarover men zich in Rotterdamse luchtvaartkrin gen ernstige zorgen maakt. Het bestuur van de commissie lucht havenbelangen bestaat uit de heren C. W. de Visser van de KLM, na mens de Rotterdam Airlines Asso ciation; J. Hafkamp van Aero Ypenburg-Aero Camera, namens de kleine lucht vaart; J. van Doorn van Air B.P. (secreia-, ris), als vertegenwoordiger van de oliemaatschappijen; P. Dekker, namens de commissie lucht haven Rotterdam van de Neder landse Vereniging van Luchttrans port (expediteurs) en J. G. C. Mach- wirth, directeur van Rotterdam-Air (voorzitter), namens de charter maatschappijen en. andere bedrijfs groepen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De actie die door de vereniging „Wmtkel- promenade Lijnbaan" rond de kerst dagen werd gevoerd is succesvol ver lopen. De opbrengst is bestemd voor dc Rotterdamse polio- en spastische kinderen en de Stichting van de bouw nijverheid voor bijzondere recreatie voor dergelijke patiënten. De sneeuw pop bevatte na afloop een bedrag van 3.000 en een flink aantal cadeautjes. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. An dré van Dim, een naam om le ont houden! Deze vyf tien jarige knaap is sinds 1 september 1962 lid van de Rennersclub „Schiedam", maar met een staat van dienst, die te denken geeft. Want als hy in drie jaar tyds 93 overwinningen boekt, ga je zo'n jongeling toch wel even anders bekijken dan de gemiddel de renner, die zo nu en dan wel eens een zege behaalt, maar voor de rest het toch echt maar als liefhebberij blijft beschouwen. Dal is bij André anders! Mis schien treffen vvy hier weer zo'n knaap aan, wie het wielrennen in het bloed zit. Overigens te begrij pen als men weet, dat André een neef is van Wim van Est! André is ook in liet Brabantse land ge boren, nanieljjk in Breda, maar woont al vele jaren in Schiedam. Drie jaar geleden werd hij dus lid van „Schiedam". Een echte racefiets had hü echter nog niet en h|j deed het nog maar met een klein sportfletsje met gewone wieltjes en handen. On danks dit vehikel, met een onmogelijk klein verzet, zag h|j toch kans zich reeds enkele malen in de prijzen te rij den. Toen het seizoen voorbij was, prijkten er al zes medailles en een bekertje In zijn prUzenkast, waaronder een prijs voor de beste B-junlor van het seizoen! André ging opvallen door zijn prestaties en ging hard trainen in de winter op de hometrainer. Racefiets In maant 1963 ging zijn liefste wens in vervulling; een echite racefiets! En de eerste wedstrijd van het seizoen werd een zege voor Andiró! Dat sei zoen is een succes geworden voor de veelbelovende jongen, wamt hij behaal de niet minder dan 36 overwinningen, waaronder hot kampioenschap van Rotterdam op de lange afstand, het spriratkampioensohap van Schiedam en het clubkampioenschap op de lange afstand, in de sprint en in de tijdrit. Toen al een veelzijdig rennertje dus! Ook 1964, hU is dan Inmiddels aspirant, was een succesvol jaar met 22 overwinningen. HU veroverde het kampioenschap van Rotterdam cycle- cross, werd eerste in de ronde van Breda en clubkampioen, lange afstand, tydrlt en sprint. In het afgelopen sei zoen van '65 ging André rustig door. Hij boekte 35 overwinningen, o.a. in de cycle-cross in het Kraling- se Bos, m de Ronde van Best, in de - Ronde van Schiedam en won ook de Ronde van Prinsenbeek. Hij werd kampioen van Zuid-Holland bij de cycle-erossers terwijl hij ook het clubkanrpóoenschap lange aistaind en sprint weer veroverde. Een begena digd talent dus! Ontwikkeling BIJ dit alles is het van het grootste belang hoe deze Jonge renner zloh ver der gaat ontwikkelen! En daarom Is het maar goed, dat hU zich onder de hoede bevindt van de oud-renner en tevens Hd van „Schie dam", de heer H. Klis. Deze zal er namelijk wel voor zorgen, dat André op het goede rennerspad blijft. André wordt op 20 april van'het vol gend jaar zestien jaar en dan nieuwe ling, De weg is nog lang naar de top, maar wij 'twijfelen er niet aan daft die is te bereiken voor de jeugdige Schie dammer. Hij heeft in de afgelopen maanden reeds op hometrainer-wed strijden met nieuwelingen en amateurs gereden, waarbij hij heft zelfs al tot een tweede plaats bracht. En een week 1 after bracht hij het in dit gezelschap tat een overwinning! Belofte Misschien Is deze oartagorie hog iets te zwaar voor André, want hij viel daarna weer iets terug in zijn presta ties, De cyle-oross ligt hem beter, want op 5 december startte hij bij de nieuwelingen zeer succesvol. Het was weliswaar een zwaar parcours, maar dat ligt André juist goed! Hij werd eerste in de strijd met achttien tegen standers! Volgens Hans Kils bezit André alle eigenschappen om etn groot renner te worden. GEMEENTE SCHIEDAM Dienstplicht aangifte ter Inschrijving. De in 1946 geboren mannelijke personen, die in een Nederlands bevolkings register zijn opgenomen of daarin behoren te zijn op genomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht noch een bewijs van niet inschrijving hebben ontvangen, zijn verplicht zich voor 1 januari 1966 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woon plaats of gewone verblijfplaats. De aanmelding moet geschieden door deze personen zelf, bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoor diger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust bij verhindering de ver plichting tot aanmelding op de bestuurders. Zij die zich aanmelden, worden, indien zij de Nederlandse nationali teit bezitten, ingeschreven voor de dienstplicht. Schiedam, 23 december 1965. De burgemeester: H. ROELFSEMA Auto's en motoren Wts&iLèAND N.V.. Raam 26, tel. 29S&M dagelijk: geopend van 1 uur 's middag,, tot 's avonds half acht, zater dag* vom 9—5 uur)Nieuwe en gebruikte automobielen. Alle merken,. Monteren, repareren, Qpsrtdjden, balanceren. Oude banden hoge tomilwaarde,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1965 | | pagina 2