Schiedam biedt kansen i ICoetiezdezs Uit de gemeente raad Vierduizend bomen gaan in vlammen op Nieuwe vleugel Dr. Nolet- stichting SECRETARESSE Duitse zeeman schopt man bewusteloos Schiedammer haalt twee autorijders uit IJsel SCHIEDAM Nieuwjaarsrede burgemeester H. Roelfsema Als nieuwelingvele goede dingen gevonden Sluisdeuren Nieuwjaars-ruzie Esperanto-agendp Aandacht voor sanering, verbindingen en outillage BIJ BRAND IN KERSTBOMEN WARE VUURZEE Traditioneel nieuwjaarsvuur Aan Penninglaan Mutaties I i Opnieuw meer beschonken rijders voor politierechter iVERGAAN VAN I 'SEA GEM' SCHADELIJK VOOR I.H.C. JONGENS KRIJGEN STUIVER VOOR ELKE KERSTBOOM Zware schacle bij botsing tussen drie auto's Opvoering frequentie bus 45 geen oplossing GESLAAGD NIEUWE GIDS VOOR DE SCHEEPVAART WfILTON-FIJENOORD N.V. jongste bediende (mnl.) TELEFOON 135430 dinsdag 4 januari 1966 - pag. 5. •(Va» een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Nieuw jaarsrede van burgemeester H. Roelf sema, die we hiernaast in het kort weergeven, was het belangrijkste punt op de korte agenda van de Gemeente raadsvergadering van gisteravond. Deze werd volgens gebruik beant woord door de nestor onder de Raads leden, de heer H. M. Willemse. „Wy zijn content met de voortvarendheid en de wijsheid die uit deze rede spreekt", zo constateerde hij. Daarna kwamen nog wat punten in bespreking. Drs. J. H. Simons trapte (tot veront waardiging van ir. K. J. J. Domini ons) (Prot. Schiedam) kennelijkopoud zeer uit de commissie toen hij zijn ver bazing onder woorden bracht over de lage canon van een in erfpacht uit te geven perceel. Een oude, al lang sle pende zaak, verklaarde wethouder W. van Schooneveld; een compromis ook, waarmee alle partijen tevreden zijn. Maai- drs. Simons kreeg zijn zin met een kleine wijziging in de erfpacht- overeenkomst. De heer B. E. Collé (CPN) vond 42.000 voor nieuwe deuren voor de Buitensluls wat erg veel, temeer daar die deuren slechte enkele jaren dienst zullen doen, tot de nieuwe buitenwa terkering tot stand komt. Wanneer bU de zeer hoge waterstand van drie we ken geleden er ook nog een noord westerstorm had gestaan, dan had er licht een ramp kunnen plaatsvinden, verklaarde wethouder W. van Schoo neveld. Niemand durft nu de verant woording te dragen als die nieuwe deuren er niet zouden komen. Zuinig heid kan ook wel eens te ver gaan. De deuren zullen er nu komen. Op zijn 'beurt vond mr. J. B. Schue- ler (KVP) 124,000 toch wel erg veel voor een houten noodgebouw voor een bibliotheek-filiaal in Kethel, Het wórd afgeschreven in 20 jaar moet de bibliotheek er zó lang mee doen? Maar wethouder mr. P. van Bochove legde lilt dat het houten gebouw maar een aantal jaren door de bibliotheek gebruikt zal worden, tot er een defini tief gebouw komt in het te bouwen winkelcentrum in Keithel, Daarna kan het gebouw voor wat.anders gebruikt worden. Bovendien; zonder dit ge bouw krijgt de bibliotheek geen subsi die en mèt het gebouw een hogere. Voor dit klinkende argument zwichtte mr. Schueler. ,DE SCHIEDAMMER' is verhuisd Het kantoor van De Schie dammer is verplaatst van Lange Haven 103 naar Hoogstraat 76. Onze telefoonnummers zijn dezelfde gebleven, n.l. redac tie 26 65 05, alle overige afde lingen: 26-7279, en 's avonds na half zes: 13 54 30. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De 19-ja- rige Duitse zeeman U. M. is door de Schtedamse politie van zy» in de Waalhaven liggende schip .Dorado" gehaald en In het bureau opgesloten, omdat hij b(j de jaarwisseling tijfels «en ruzie een Schiedammer, de 47- jarlge magazijn-bedlende J. P., zo hard in het gezicht heeft geschopt, dat deze bewusteloos raakte en ln het zieken huis opgenomen moest worden. Beide mannen hadden, elkaar op Oudjaars-avond in het stadscentrum ontmoet, waarna de heer P. de jonge zeeman uitnodigde om het feest verder voort te zetten in zijn woning aan de Nieuwe Haven, Daar ontstond de ru zie, waarbij de zeeman de heer P. met een schop in het gelaat ernstig ver wonde en hem toen bewusteloos achter liet. Na echter eerst nog een radio toestel en voor 100 aan geld meege nomen te hebben. De heer P bleef twaalf uur buiten bewustzijn en strompelde daarna naar de buitendeur om hulp te halen, Een voorbij gangster merkte aan zijn be bloede gezicht dat er iets mis was en waarschuwde de politie, die hét slacht offer met spoed mar de Dr. Nolet- s-tichtimg liet overbrengen, waar hij ook is opgenomen. Met mede werking van de Rotter damse Rlvier-politie werd daarop de jongt» zeeman van boord gehaald, Hij bleek nog in het bezit van het radio toestel. (Van een onzer redacteuren) SCHIEDAM, dinsdag. „Het is mg in het afgelopen halve jaar, opgevallen, dat Schiedam en de Schiedammers ten onrechte een fe geringe dunk van de eigen stad koesteren. Komt dit, doordat men zo dicht tegen het grote Rotterdam aanleunt? Ik weet het niet zo pre cies, doch ik wil er wel op wgzen, dat Schiedam veel goeds herbergt. Laten we dat met elkaar naar buiten en naar binnen goed „verkopen". Schiedam heeft behoorlijke ontwikkelingskansen. Bg geleidelijke vernieuwing van de oude binnenstad kan Schiedam mèt dit nieuwe centrum een aantrekkelijke woon- en werkstad worden". Aldus heeft burgemeester H. Roelfsema opgemerkt in zgn „Nieuwjaarsrede", die hg gisteravond uitsprak tijdens de eerste vergadering van de ge meenteraad iu het nieuwe jaar. Eigenlijk was het geen „rede", heeft de burgemeester zelf opgemerkt, want hij wilde geen uitvoerige beschouwin gen wijden aan de plaatselijke gebeur tenissen van het voorbije jaar. Burg. Roelfsema vond dat hij nog tè kort in Schiedam vertoeft om de gebeurtenis sen van 1965 op bevredigende wijze te kunnen doorlichten. Ook zou hij, zo kort na de behandeling van de Begro- ting, te vaak in herhalingen moeten treden. Wel heeft hij ..ais nieuweling ini Schiedam." hier vele goede dingen aan getroffen: fraaie, nieuwe stadsdelen, een prachtig Beatrixpark, vele nieuwe scholen, een goede sportaccommodatie, mooie bejaarden-tehuizen „en nog veel meer om trots op te zijn". HET gebruikelijke nieuwjaars- vuur, thans aan de Burg. van Haarenlaan ontstoken, trok gis teravond veel bekijks. Dat men in de modder moest staan werd sr op de koop bij genomen. SCHIEDAM, dinsdag la 5am de jan/uaro i960 klubv< Ni konversacdos ce kmo v. Ginfe, Ploeg- straat 19. Atentu, la sciigo dum la sek- vouta semajno estos tre grava. Hoofdpunten: H. ROELFSEMA .Schiedam veel goeds. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Voor de Dr. NoletsUchting het R.K.-zlekeuhuls te Schiedam, zal op woensdag 5 januari de eerste paal worden geslagen Xoor een nieuwe vleugel. Dit gebouw vormt de voltooiing van de westelijke zijfe van het ziekenhuis-bomplex aan de penninglaan. Het verbindt de polikli niek en „klasse-vleugel" met het be staande hoge „beddenhuis" aan .de S tadhouderslaan De nieuwbouw zal bestaan uiit drie lagen, Op de begane grond worden on dergebracht twee polikliniekruimfcn, elk met een spreekkamer en twee on- derzoekkamers, benevens een behan delkamer. Verder een poort vooV de toegang van de ziekenauto's tot het binnenterrein; een uitbreiding van de keuken (o.a. een afzonderlijke dieef- keuken) en voorts, aansluitend aan de parterre van het reeds bestaande bed denhuis, een ruime accommodatie met dagverblijven en wasruimte voor op lopende patiëyten. Op de eerste eu tweede verdieping komen een 15-tal één- en tweeper soonskamers. Deze beide verpleegaffe- lingen sluiten aan by de bestaande derde klas-afdelingen aan de Stad houderslaan. Ook op deze verdiepingen is van de gelegenheid gebruik gemaakt om de voorzieningen voor ambulante patiënten (zijnde dagverblijven en wasgelegenheid) te verbeteren, De één- en twee-persoonskamers zullen ten dele dienen voor patiënten in de eerste en tweede klas, maar ook voor patiënten uit de derde klas. die om welke reden dan ook niet to) ka mers met zes bedden verpleegd kun nen worden. De nieuwe kamers zul len dus beschikbaar zyn voor alle klassen. De bouw staat onder leiding van het architectenbureau Kraayvangcr en wordt uitgevoerd door de N.V. Aanne- m m.gsro aa tschapp ij Gebr. v.d. Lult- gaa-rden te Rotterdam. De bouwsom bedraagt 1.342.600. (Van een onzejr verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De Ge meenteraad heeft gisteravond de vol gende besluiten genomen Aan de heep D. K. vain der Kooy is wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend als directeur van de gemeen telijke middelbare handelsavond school. Tot het'eind van de lopende cursus blijft hij belast met de waar neming van het directoraat. Aan de heer L. J. van As, onder wijzer aan de W. A. van Liefland- school is eervol ontslag verleend we gens benoeming elders. De heer F. Flameling is be noemd tot onderwijzer in vaste dienst aan de Erasmusschool. De heer A. Tj. Bergsma is be noemd tot onderwijzer in vaste dienst aan de Willem de Zwijgersehool II voor ulo. De heer A. M. Loozen, onderwijzer aan de Erasmusschool is overge plaatst naar de Willem de Zwijger- school I voor ulo. Uit de veelheid van objecten en wensen heeft burg. Roelfsema een paar hoofdpunten gehaald, die in de komende jaren aan de orde zullen moeten komen. „De sanering der bin nenstad zal grote en voortdurende aandacht vragen. Wij moeten proberen in de komende tien jaren een nieuwe binnenstad op te bouwen, Niemand zal menen, dat dit een eenvoudige zaak is. Het wordt een zaak van geduld, van intens overleg, van volhardende ar beid." Hoger tempo „Voorts zuilen de interne en externe verbinideinigen sterke verbet tering be hoeven. Dat zail in goed samenspel 'bus sen Rijk, provihcie en buurgemeenten moeten geschieden.. Het gronidsbraimen ligt vast; met de uitvoering van. vele plannen is een begin gemaakt. Het zaH zaak zijn, zweel mogelijk mede te wenken aah het verhogen van hat uiit- voerings-tempo," „In de derde plaats", aldus burg, Roelfsema, „verdient'- de eigen outil lage der gemeente te worden verbe terd. Een nieuw raadhuis is* bepaald geen weelde, al zou het voorlopig moe ten bij ven, bij de bouw van een werk- igedeelbe. De brandweer en de ver* voers-, reinigings- en ontsmettings- •dienst zullen het ogenblik zegenen, waarop zij in. nieuwe, moderate gebou wen zulleta zijn ondergebracht. Met deze drie objeaten wil Ik beslist niet alles gezegd hebben over de materiële Outillage der gemeente." Cultureel patroon „Naast deze concrete zaken zou ik er gaarne op willen wyzen, dat de leefbaarheid der gemeente Schiedam enorm zou winnen, indien het gelukte een eigen, cultureel patroon op te bou wen. Ik zou de hoop willen uitspreken dat de her-opening van het Stedelijk Museum in hot midden van 1966 sym bolisch een nieuw begin mag worden van diepe bezinning op de eigen cul turele mogelijkheden en noodzakelijk heden van Schiedam. De op stapel staande culturele nota zal by die be zinning van dienst kunnen zijn." „Hot werk aan de sporthal nadert zijn voltooiing en dk wil 'hier gaarne de verwachting uitspreken, dat deze hal (allereerst natuurlijk in sportieve zin) een zinvoLte vrijetijdsbesteding zal bevorderen. De initiatiefnemers voor de bouw van deze sporthal ver dienen lof en dank. Bij de exploitatie z(j hun sterkte èn vindingrijkheid toe gewenst." Financiën Maar burg. Koeirsema heeft ook ge wezen op de benarde omstandigheden, waarin de gemeenten financieel zlln komen te verkeren. Met een gezamen lijk tekort van ƒ250 miljoen. „Het is bijzonder gemakkelijk tal van wensen op te sommen met betrekking tot ge meentelijke activiteiten, Misschien gaat het tegenwoordig wel eens tè ge makkelijk. Want wensen realiseren be tekent het oproepen van financiële zorgen.'* „Rijk, provincies en gemeenten moe ten financieel alle worden gevoed uit de opbrengst der belas langen. Het Is blijkens de ervaming moeilijk by de verdeling van de belasfcimgpot een rechtvaardig evenwicht te" vinden. De gemeenten hebben de stellige indruk, dat dit evenwicht bepaald niet is be reikt." Zelfwerkzaamheid „koewei ik van menttog ben en blijf, dat de voeding van hert gemeen tefonds onvoldoende ja, zou ik mèt endige nadruk willen zeggen, dat de ge meentelijke zelfwerkzaamheid op hat stuk der inkomsten, ao groot mogelijk behoort te zijn. Pas dan hebben de gemeenten -tegenover het Rijk voluit recht van spreken;^ Aldus burgemeester H, Roelfsema ln *Un Nieuwjaarsrede, waarin hg tevens de dank uitsprak voor de hartelijkheid waarmee gemeentenaren uit alle groe peringen hém en rijn gesin bjj de komst in Sèhledam rijn tegemoetgetreden. i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Bas Schil- peroord van de Nieuwe Damlaan te Schiedam, 18 jaar oud en byryder op een van de grote gele vrachtwagens van „Schiecarton" heeft gisteravond de zaak moeten opbellen dat hü te Iaat terug zou komen van de rit, „Ik moest even twee mensen uit het water van de IJsel halen", was zijn laconie ke verklaring. Het gebeurde gistermiddag toen de vrachtwagen, met chauffeur F, Meyn- kens -aan het stuur, op de terugweg was van Zwolle naar Schiedam. On geveer drie kilometer builen Zwolle zagen beide mannen een personenauto (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, maandag. Het aantal dronken rUders in auto's is vorig jaar weer toegenomen: 509 gevallen werden door politierech ters afgedaan. In 1964 waren het cr 462. (In 1960 194). Hert aantal bromfietsers, dat on der invloed reed bedroeg 122, vier meer dan in '64; hot aam tal fiet sers 93, zeven meer dan in '64. Het rijden tijdens ontzegging is sterk toegenomen. Zestig gevallen werden door politierechters afge daan; in '64 waren het er 29, De politierechters deelden in het geval van onder invloed rij dende autobestuurders, waaronder zes scooterrijdors, een motorrij der en een tractorbestuurder aan 482 verdachten onvoorwaardelijke gevangenisstraffen uit: 16 perso nen kregen vrijspraak, vier kre gen geldboetes (merendeel bui tenlanders) en zeven mensen kre gen voorwaardelijke gevangenis straffen (zeer bijzondere geval len, waaronder twee vrouwen). Ook het aantal winkeldiefstallen is sterk toegenomen. In 1960 be gon het met 175, in 1064 waren het er 216 en vorig jaar 309. Het aan tal zedenzaken bedroeg 01, weder* spaminigheid 20 en steunfraude 7. Dit laatste delict is teruggelopen, zes minder dan in '64. In 1960 be droeg het aantal gevatter. van steunfraude 46. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM, maandag. Het' vergaan van het booreiland „Sea Gem" in de monding van de Hum- berrivier heeft tengevolge gehad dat een kostbare in Nederland vervaar digde staalconstructie overbodig is ge worden. Het betreft hier een zogenaamde „Well-jacket", een stalen constructie die boven de door de „Sea Gem" aan geboorde produktieve put moest wor den geplaatst. De „Sea Gem" moest namelijk worden verwijderd en naar eon nieuwe locatie gébracht. Het bou wen van de „Well-jacket", was een. spoedopdracht aan de I.H.C. Holland en werd door een werf in Slikkerveer uitgevoerd, In slechts 21 dagon werd 245 ton staal verwerkt. Ondanks hot feit, dat door stormweer in vier da gen niet met de kranen kon worden gewerkt en hot werfterrein goduren- do -twee dagen onder water kwam te staan was men, op tijd mot de afle vering. Op maandag 20 december ver trok de sleepboot „Friesland" vam Bu reau Wijsmuller met een bak waar op de constructie zeevast geladen lag naar de Noordzee om de „well- jacket" aan het booreiland af te leve ren. Tijdens de rats over 'de Noord zee stortte het booreiland boven de boorput in elkaar, en was er natuur lijk geen sprake meer van de con structie in. zee te zetten, een karwei dat door Brown en Root-Heerema zou worden uitgevoerd. Hert; Slikkerveerse bedrijf van de werf Gusto in Schie dam had dus vergeefs zo hard ge werkt! De British Petroleum, <le op drachtgeefster, heeft nu beslist dat de staalconstructie naar Nederland' moet worden teruggesleept. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Na een week van verwoede straatgevechten heeft de Sohledamse jeugd gister avond gezien hoe de moeizaam bij el kaar gehaalde vierduizend kerstbo men ln vlammen zijn opgegaan. Op het afgesloten gedeelte van de Burgemeester van Haarenlaan, tussen de Dr. Schaepmansimgel en de Vlaar- iditvgerdijk, groeide gisteren Ln de loop van de dag de stapel afgedankte kerst bomen tot een enorme hoogte. Gewa pend met kn uppels en- geïmproviseer de afweerapparatuur kwamen de jon gens meit hun bomen naar de plaats, waar onder -Leiding •van de Schiedam- se Jeugdraad, in. samen-werking met het gemeentelijk Bureau voor Jeugd zaken en de Sehied.am.-se Gemeen schap, de bomen in brand gestoken zouden worden. Het was voor de jongens niet alleen een pleziertje, want dc strijd om de kerstbomen had ook een meer of minder commercieel bijsmaakje: voor iedere aangesleepte boom werd een stuiver in baar geld uitbetaald. Gistermiddag omstreeks c:;. uur of vijf hadden- de organlsatrrra at meer dan vierduizend situiivevs "n :le broek zakken van de enith-oiis'aAe jon-gelui laten verdwijnen en twee uur later was het dan zover. Eek greet aantal helanigstellen-den was naar de plek gekomen, waar een- grrepje fakkel dragers gereed stond cm de stapel kerstbomen, met petroleum overgo ten» in brand, te steken. Even later was de stapel denmebomen veranderd in een- knetterende vuurmassa, die tot hoog boven de Burgemeester van Haa- ren-laan reikte. Iedereen, al dan niet iu de modder, genoot stil van het prachtige schouwspel, gecompleteerd door een aantal prachtige, van oud jaar overgebleven, vuurpijlen. Een. uurtje la-ter zat het er overigeite weer voor een jaar op en keerde iedereen huiswaarts, behalve dan de jongelui, die weer wat „versierd" had-den. Zij bleven n-og even na op dat romanti sche plekje, waar een nieuwe idylle een aanvang had genomen en genoten van het kleine vuurtje, dat plotseling hoog oplaaide. KRIMPEN AAN DE IJSSEL, dins dag. In de afgelopen week raakte de bestuurder van een personenauto op de Abram van Rijckevorselweg te Krimpen a,d. IJssel in de zachte berm. Hij trok het stuur naar links en gaf flink gas, met het gevolg dat zijn auto naar de linkeivveghelft schoot. Daar kwam hij ln botsing met een tegenligger,'draaide een hele slag om, botste vervolgens tegen een twee de tegenligger. Deze tweede wagen werd bestuurd door de 22-jarige ijzer- werker C. Noordegraaf uirt Ouder kerk, zijn- voertuig werd totaal ver nield. De heer Noordegraaf -moest met een gebroken neusbeen, sny-won- den aan het gezicht en. een hersen schudding naar het .Dykzigtzieken- huis te Rotterdam worden overge bracht. De belde andere auto's wer den zwaar beschadigd, maar de be-' stuurders bleven ongedeerd. BAS SCH1LPER00RD pardoes in de IJsel rijden en onder water verdwijnen. „We stonden nog niet eens helemaal stil, toen Bas ai met .z'n kleren aan het koude water in dook", vertelde chauffeur Meijn- kens. „Ik heb er eigenlijk helemaal niet by nagedacht, het ging vanzelf", vond Bas Schilperoord. In de personenauto was eeh "echt paar gezeten. De vrouw zag nog kans bovenop de auto te klimmen, maar de man zat klem in de auto en kon er niet uit komen. Bas, geholpen door nog een passeerder, hebben toen de man uit de auto losgekregen en hem naar de wal gebracht. .Evenals de vrouw overigens. Ergens heeft Bas droge kleren kun nen krijgen en toen ging welgemoed de reis verder naar Schiedam. Na een telefoontje naar de zaak, dat de wagen te Iaat zou komen. Nou ja. (Van een onzer verslaggevers) "ROTTERDAM, maandag. Verho ging van de frequentie van buslijn 45 biedt geen oplossing voor de onder vonden bezwaren. Dirt zeggen b. en w, in, antwoord op oen aantal schriftelijke vragen, van het KVP-raadslid, de heer C. F. Kleister- lee. De antwoorden op de overige vragen van de heer KleisteaTe-e komen als mosterd na de maaltijd, wamt op 29 december is de nieuwe regeling voor bus 45 in werking getreden. SCHIEDAM, dinsdag - In het Ge meente-Ziekenhuis. te Schiedam slaag den voor hert examen voor de aante kening kraam verpleging de verpleeg- stera: M. A, v.d. lely; A. C. Boktoren; M, M. Muns; A. Heer-Inga; L, Beyboer; A. van Veen; E. E,. v.d. Water; T Kiebrtra; M. C. Haaksma; G. H. Tem pert; G. de Jong. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM, woensdag. De N.V. v/h firma Groenendijk, Enk 142 .(e Rotterdam (zuid) heeft een nieuwe Gi'ds voor de scheepvaart (de 37ste jaarlijkse uitgave) het licht doen zien, een enorme verzameling gegevens ten behoeve van de Rijn- en binnenvaart en het havenbedrijf. Om bij de tijd te blijven heeft men in de nieuwe uitga ven nog een groot aantal gegevens aan de verzameling toegevoegd ten aanzien van hei tijdelijk duwvaart-reglement, duwvaar Noordzeekanaa'l en de duw- va-art-regeling op de Moezel en in Bel gië. Voorts zijn opgenomen de maatre gelen bij lage watered and op de Waal- Nederrijn en Lek en. tenslotte nog de publikatiebonden voor de scheepvaart van <le 'Nederlandse grens door geheel Duitsland. VLAARDINGEN, dinsdag. -- Bur gemeester en wethouders stellen de raad voor bij het ingebruiknemen van de school voor debielen aan de Delft- se veer weg de naam Ericaschool fe wij zigen in Dr. Albert Schweiizerschool en aan de openbare school voor bui tengewoon lager onderwijs voor imbe cielen de naam Ericaschool te geven. SCHIEDAM vraagt voorspoedige indiensttreding ter assistentie van het Hoofd van de Personeelsdienst met goede algemene ontwikkeling op middelbaar niveau. Naast stenografisch opnemen en uitwerken van brieven, hoofdzakelijk in de Nederlandse en Engelse taal, zal zijdoor het zelfstandig uitvoeren van opdrachten haar chef doeltreffend dienen te assisteren. Ervaring in een dergelijke functie strekt tot aan beveling. Met eventuele vakantie-afspraken kan rekening worden gehouden. Eigenhandig (niet met ballpoint) geschreven sollicitaties te richten tot bovengenoemde maatschappij, Postbus 22, Schiedam. N.V. Distilleerderij Wenneker en Co. te Schiedam vraagt voor directe indiensttreding: Ook zij die niet in het bezit zyn van het Mulo-diploma kunnen solliciteren. Aanmelden aan het kantoor: Schie 98—102, dagel. tussen 912.30 en 25 uur. Personeel gevraagd spoedige Indiensttredin igd actieve BEZORGER 6*,iO-lgU OC-ibUltMtRl, Leeft. v.a. 18 Jr. Aanmelden De Schiedammer, Lange Haven 103, tel. 267219—26050B. Na 18 •uur 242143. Foto - Film Foto Van Vvuren. il06, Sohdedam,- tel. op jutate a die*. itr&Bt Let Rie

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2