Koud karwei in Binnensluis Voorbereiding bouw medische faculteit t 3 FONTEIN KLATERT IN HOOGSTRAAT De jeugd kon weer op de schaatsen komen Man met kleinzoon aan dood ontsnapt i A SCHIEDAM Juliana stuit bi j PYC op tegenstand Werkkeet van twee etages bij Ahoy ^g| KIKVORSMAN HAALT CLOSETPOT, DEKSEL EN KACHELPIJP VAN DREMPEL SLUISDEUR SCHOONMAAK IN IJSKOUD SCHIEWATER S Politie grijpt joy-riders Bromfietser gewond op straat gevonden Geen verrassingen Kampioenschap tafeltennis van Schiedam Strengere eisen gevraagd voor BP-raffinaderij in Europoort P. Smit jr. levert profielzuiger 'Mosa' af Laat kerstconcert toch sfeervol Ijsbaan vandaag open KERNEN Inbraak in kantine Nievelt Goudriaan OP SINGELS EN VIJVERS Wethouder opent nieuw pand van N.V. Snaathorst TIMMERMAN WILDE RUZIE 'S NACHTS OM VIER UUR BIJLEGGEN Onenigheid in Republikeinse Partij Bodemzuiger voor Adriaan Yolker - dinsdag 11 januari 1966 - pag. 5 VOLLEYBAL (Van een onzer SCHIEDAM, dinsdag. Geruime tijd rjjn werklieden gistermiddag be zig geweest met opruimingswerk zaamheden in de Binnensluis aan de Lange Haven. Vele malen dook een kikvorsman onder water, om dan en kele ogenblikken later weer boven te komen met een of ander grillig voor werp, dat het snel open- en dicht doen van de sluisdeuren enigszins on gunstig beïnvloedde. Functionarissen, van de Havendienst verklaarden ons echter, dat de werk zaamheden in de sluis niets om het lijf hebben en dat men gewoon met de jaarlijkse controle bezig was. De duiker verklaarde echter, dat zich op de drempel van de sluis enkele voor werpen bevonden, die wel degelijk een belemmering voor het goed functione ren van de sluisdeuren waren. Zo la- gen er een closet-pot, een deksel van een wasketel en een oude kachelpijp. Hierdoor konden de deuren niet ge heel gesloten worden. Dat de dag In dag uit doortrek kende baggerbakken de nodige scha de aan de sluis toebrengen bleek wel, toen de kikvorsman bovenkwam met enkele enorme brokken steen, af komstig uit zijwanden van de sluis en afgestoten door de baggerbakken. Natuurlijk trokken de werkzaamhe den veel publieke belangstelling en men keek met groot ontzag naar de kikvorsman, die zich telkens In het wel wat erg koele sop liet zakken. Dat liU het niet alleen koud, maar op een gegeven moment ook wat benauwd kreeg, dankte de duiker aan een auto mobilist, die er kennelijk de nood zaak niet van In zag om zijn auto niet op de slang van de zuurstoftoe voer te parkeren. Een panische kreet van een der werklieden bracht hem overigens onmiddellijk tot andere ge dachten. Na ongeveer anderhalf uur had men de rommel zodanig opgeruimd dat de deuren weer precies sloten. De kik vorsman werd op het droge gehesen en nadat hij met man en macht uit zijn nauwsluitend rubberkostuum was getrokken, wachtte hem de warme kadheL Tot slot een raad voor al degenen, die nog een closetpot te missen heb ben.1 gooit u hem olstublief niet in de bmnendluis, want de duiker voelt er na dit koele avontuur beslist niets voor om weer naar die drempel te dui ken. Drempelvrees vrees ik. (Van een onzer Verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdagDe Schie- damse politie heeft Iwoe jeugdige Schiedammers opgepakt, die zich heb ben schuldig gemaakt aan joy-riding. De jongens, de 19-jarige H V. cn de 17-jange E. T.. stalen in de Nieuwe Damlaan een Volkswagen, die met epen portier en de contactsleutel in het slci geparkeerd stond. Zü verklaarden de auto nodig g:had tc hebben voor het thuisbreng er. van een kennis, met wie zij samen aan de zwier geweest waren. Nauwelijks had den zij echter de auto gestart of de eigenaar bemerkte wat er aan de hand was. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie. Een kwartier later dwong een survelllanceauto de joy-riders tot steppen in de Vlaardingerstraat. (Van een orazer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Ernstig ge wond werd de 16-jarige bromfietser A. M. B. op het trottoir van de Vlaar dingerstraat aangetroffen. Het is niet bekend hoe het ongeluk is gebeurd, maar vermoed wordt, dat de jongeman met zijn bromfiets van achteren door een auto is geschept en daarna tegen de grond geworpen, is. De jongeman is direct naar de Dr. Noletstichting over- gebracht. Er is geen levensgevaar. SCHIEDAM, dinsdag Het hoog geklasseerde Juliana heeft het tegen het Haagse P.V.C. veel moeilijker gehad dan het verschil op de ranglijst zou doen vermoeden. De Schiedammers hebben vijf sets nodig gehad om hun enthousiaste tegenstanders te klop pen. Aanvankelijk leek Juliana op een vrij gemakkelijke zege af te stevenen. De eerste set werd met ruim verschil! 15-7 gewonnen. In de tweede set ging het echter direct veel moeilijker. De' verdediging van PVC kwam steeds' beter op dreef. Voorlopig echter be hield Juliana het initiatief en kon daar door deze set met 15-12 in haar voor deel beslissen, In de volgende set waren de rollen omgedraaid. PVC wist, gesteund door de sublieme verdediging, en gebruik makend van korte en steek- set-ups het initiatief over nemen. He zelfvertrouwen van de Schiedammer?, werd ondermijnd waardoor de derdt set niet 15-13 en de vierde set zelfs met! 15-6 verloren werd. De Palans was nu weer in even-! wicht en cr was dus weer van alles i mogelijk. In die vijfde en laatste set echter hervond Juliana weer het zelf vertrouwen. PVC wist geen raad met de gevaarlijke floater-services van Pe ter Soeters en keek in minder dan geen lijd tegen een 9-0 achterstand aan. De gehele Juliana-ploeg draaide weer als vanouds. Vooral de jonge Cees de Munnik was de Haagse verdedigers keer op keer te slim af. PVC vocht wanhopig terug maar kon toch niet verhinderen dat deze set met de spre kende cijfers 15-4 naar Juliana ging. Het lek in de Hoogstraat. Een bezem verdwijnt bijna gehee! in het gat. ,DE SCHIEDAMMER' is verhuisd Het kantoor van De Schie dammer is verplaatst van Lange Haven 103 naar Hoogstraat 76. Onze telefoonnummers zijn dezelfde gebleven, n.l. redac tie 26 65 05, alle overige afde lingen: 2672 79, en 's avonds na half zes: 13 54 30. SCHIEDAM:, dinsdag. De eerste avond van de Schiedamse Tafeltennis- kampiocnschappen 1966 heeft in ver schillende lagere klassen de bekende voorhoede-gevechten te zien gegeven, waarbij, volgens de verwachting, wei nig verrassingen te noteren vielen. In de A-groep, die van de overgangs- en eerste klassers, werd nog slechts één poule gespeeld. Daarin toonde zich R. Schewe (Service) sterker dan A. Braak (NOAD) en A. B. MeUer (RAP). Door een duidelijke 218, 218 zege van Braak op Meijer plaatste ook eerst genoemde zich. voor de tweede ronde. Bij de tweede klassers wenden als twee kwartfinalisten bekend. J. Vis (NOAD) won in de tweede ronde van G. Wigmans (Service) met 21—14, 2119 en. P. Dries sbhakelde in de achtste finale C. Wijnties (NOAD) met 2115, 2220 uit van verdere deel neming. De vierde klasse leverde alle ktvart- finalisten op. TSF is met drie deel nemers siterk vertegenwoordigd (F. Jorritsma. R. Klink en D. Nu'?), even als NOAD met A. de Groot, L v. d. Veen en P. Joosse. Twee Serv'cc-spe- lers, F. Homan en J. v. cl. Lee vuRer. het achttal aan dat om de titel 4e k'as-; kampioen gaat strijden. Bij de niet-: NTTB-ers ten slotte plaatsten W, Fa lend jn, H. v. d. Broek en H. Meijer zich, door pocde-overwhuiingen, bij de laatste twaalf van het wedstrijdsche ma. In de strijd om de verenigingsbeker heeft NOAD na deze eerste avond met twaalf punten een kleine voorsprong op Service (elf punten) en TSF dat met tien punten verrassend goed mee komt. RAP is met drie punten hekke- sluiter. Hedenavond worden de wed strijden voortgezetmet in hoofdzaak de derde, vierde en. vijfde klasse. ROTTERDAM, maatodag. Aan het bureau Oosiervantstraat werd gis teravond aangegeven dat er zaterdag avond een vechtpartij was geweest in de taverne Vat aan de Nieuwe Bin nenweg. Bij onderzode bleek, dttt hierbij de 24-jarige A. U, Zodanig was geschopt en geslagen/dart hij in het Dijkzlgtzle- ketohtiis moest worden opgenomen. Na een koele duik in het water helpen collega's de duiker op het droge. ROTTERDAM, maandag (ANP) Twee leden van de Rijnmondraad, mevrouw P. van Kranenburg-Klein en mr. H. Versloot, beide lid van de PvdA-fractic, hebben het dagelijks bestuur schriftelijk gevraagd of het hun mening deelt dat „aanzienlijk stringentere" eisen gesteld moeten worden gesteld bij het vestigen en in bedrijf stellen van de B.P.-raffinaderij in Europoort, Dit gezien de overlast die nu reeds van de Gulf-raffinaderlj wordt onder vonden in Hoek van Holland, Oost- Voome en aangrenzenden gemeenten. Zij vragen verder of het niet ge wenst is om gebruik te maken van de voorwaarden, die rijk, provincie en gemeente gezamenlijk hebben" opge steld voor de raffinaderij van Mobil- oil in Amsterdam. Deze voorwaarden zouden dan nog moeten worden aangepast aan de veel zwaardere belasting van het milieu rondom het vestigingsgebled van de B-P.-rafÜnaderijOok vragen deze le den van de Rijnmondraad of de (voor lopige) voorwaarden ten aanzien van de Gulf-oil-vestiging kunnen worden herzien, (Van onze sohecpvaartredactie) ROTTERDAM, maandag, De ma chinefabriek en scheepswerf van P. Smit jr. N.V, te Rotterdam heeft aan de N.V. Aannemersbedrijf voorheen fa, T. den Breejen van den Bout te Aer- denhout de profielzuiger „Mosa" over gedragen. De „Mosa". die P. Smit jr. heeft ge bouwd onder toezicht van bureau Ve ritas en Scheepvaart Inspectie, heeft een korte beun, waarin de driekwart meter middellijn zuigbuis flexibel is bevestigd. Het ruim vijftig meter lange schip is uitgerust met een aantal die selmotoren voor de aandrijving van pompen en de opwekking van elektri citeit. In het bedieningsdekhuis, zijn twee consoles opgesteld voor de bedienings- apparatuur en de meters. De hutten voor schippen en machinist bevinden zich op het boofddek terwijl onder hel hoofddek vier bemanndngshutten en twee reservehutten zijn aangebracht. De zuigdiepte van de „Mosa" bedraagt 25 h 30 meter. ROTTERDAM, maandag. Hei mag dan. bijna half januari zijn, toch werd ei' zondagmiddag in Rotterdam nog een kerstconcert gegeven. Wel licht wait aan de late kant dus, maar daardoor zeker niet minder sfeervol. Dat kerstconcert werd gehouden in de kerk „Het Steiger" aan het Hang en uitgevoerd door de ongeveer zes tig leden van hot Graduale-koor, welk koor gevormd wordt door leerlingen en oud-leerlingen van het r.-k. lyceum „Maria Vingo". Dirigent was de heer P. van den Oort. Het kerkorgel werd bespeeld door René Banten. HOEK VAN HOLLAND, dinsdag Met ingang van vandaag te de ijsbaan in Hoek van Holland weer voor de le den van de Ijsolub opengesteld. De ijs baan fcs gelegen aan de Zdkkenweg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Timmerman D. A. van Donk 59 jaar oud is vanmorgen met enkele andere timmerlieden van liet aannemingsbedrijf Van Ees teren begonnen met de opbouw van een werkkeet op het terrein bij de Ahoylial. Geen groot nieuws ware het niet dat de bouw van deze keet bet begin is van de grootse plannen in Rot terdam een medische fapulteit uit de grond te stampen. De keet, twee verdiepingen hoog en zeven bij dertien meter groot moet op 18 januari klaar zijn. Dan treden de slopers aan om de Ahoy-hal met de grond ge-i lijk te maken. Een harde, maar noodzakelijke maatregel. Na overleg met b. en. w., de com missie voorbereiding en de directies van gemeentewerken, stadsontwikk- ling en energiebedrijf (om er maar enkele tc noemen) is voorlopig een werkprogramma opgesteld. Op 18 ja nuari begint de sloop van de Ahoy'- hal, op 25 januari komt het grondwerk aan de beurt en op 7 februari gaat met drie stellingen het heiwerk beginnen. Later wordt h&t aantal heistellingen uitgebreid tot vijf. De bouwers streven ernaar om op l september 1968 de eerste fase van het klinisch laboratorium gereed te hebben en,dertig procent van de laag bouw, met inbegrip van enige college zalen. Daarvoor is het nodig dat reeds In oktober van dit jaar de acht kernen van de hoogbouw moeten zijn vol tooid. In oktober hoopt men de hoogte van honderd meter te hebben bereikt. Rondom dit gigantische bouwprejr^t zijn vele maatregelen genomen, die een ongestoorde voortgang van de bouw dienen te verzekeren. De straten rond hel Ahoy'-complex worden verwijderd, rioleringen moe ten worden verlegd, het hek via D!jk- zigt moet wonden verplaatst, evenals het transformatorslation in het ten- toonsettlngscomplex. Er worden speciale voorzieningen geroffen waardoor de toegang tot het ziekenhuis Dijkzigt open blijft. Nadat de laatste bezoekers van de sport vak beurs zijn vertrokken, zal het terrein rond de Ahoy'-hal, alleen nog maar toegankelijk zijn voor slopers en bou wers. i (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Bij Nievelt, Goudriaan en Co. N.V. aan de Veerhaven is in de nacht Van zaterdag op zondag ingebroken. In de kantine werden enige kasten opengebreken. Men kwam binnen na vernieling van enkele ruiten. Er wordt niets vermist. VANMORGEN zijn werklieden van Van Eesteren begonnen met de bouw van de werkkeet voor de medische faculteit bij de binnenkort af te breken Ahoy'hal. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Voor de tweede maal deze whiter hebben de schaatsliefhebbers de smalle Ijzers kun nen onderbinden. Na de vroege vorst in november zullen zij bij, de eeuwige regen en storm In december de moed al wel haast opgegeven hebben. Maar zie, Januari bracht toch weer vriezend weer, haast onopvallend ingetreden. Za terdag lagen de vijvers en stadssin gels al dicht en zondag werd er hier en daar al gezwierd op de smalle Uzers. Maar dat was nog lang niet overal het geval. Gisteren echter kre gen we het beeld van de volledige Ijs- prct. Daar kon zelfs het gulle zonnetje overdag niets meer aan veranderen. Dat di.t nu moest gebeuren na, of he lemaal aan het eind van de-kerstva kantie van de scholen, was natuurlijk wel erg jammer voor de schooljeugd, maar de wegen van Koning Thialf zijn nu eenmaal grillig en onbegrijpelijk. Ondanks de bedenkelijke gezichten van> vele ouderen, was het gistermid dag een vrolijk gekrioel op de stads singels van al die kinderen, die tussen en na schooltijd haastig op de schaats zijn gekomen. Tegenwoordig mag je al niet meer spreken van „de schaat sen onderbladen", wamt de oude ver trouwde Friese doorlopers hebben al vrijwel over de gehele linie plaats moe ten maken voor de moderne (en duur dere) schaatsschoerven en die bind je niet onder. Op de stadssingels was het ijs al re delik betrouwbaar, het niet overal. Hier en daar zUn er dan ook „natte voeten" gehaald, Zelfs verschenen er optimisten in het Pr. Beatrlxpark om to MJken en te proberen of het Us op de vijvers' bet al kon houden. Maar daar staan nog overal de waarschu wende rode vlaggen. De talrijken die met Sinterklaas of Kerstmis schaatsen hebben gekregen (die zijn de winkels uitgevlogen, hoor den we) zullen, zo te zien nu toch aan hun trekken kunnen komen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Wet houder J. U. Schijthuis heeft zaterdag het nieuwe bedrijfspand van de N.V. Snaathorst Staalbouw en Plaatswerk- constructies geopend, dat is gevestigd aan de Vlaardingweg in de Spaanse' polder. Het oude pand aan de Kieln- polderkade in Overschle wordt afge stoten. Het nieuwe pand is tweeduizend vierkante meter groot. Het telt twee etage3. Gelijkvloers bevint zich de fa- brieksruimte, waar plaatconstructies voor onder andere de huizenbouw worden vervaardigd. Voorts vormt de constructie van airconditioning een belangrijk onderdeel. De kantoorruimten, kantine en was gelegenheden voor het personeel treft men op de eerste etage aan. Daarbo ven liggen onder meer woonruimten voor de directie. Architecten zijn Rothuizen cn Visker aannemer is Van Iïennik uit Rhoon. De bouw begon 13 april 1964. In het be drijf werkt 55 man personeel. RIDDERKERK, dinsdag. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de 36-jarige timmerman P. S. geprobeerd om de ruzie, die hij met zijn vader had, bij te leggen. Hij deed dat echter wel op een vreemde tijd en op een vreemde manier. Tegen een uur of vier in de nacht klopte de timmerman na melijk aan zijn ouderlijk huis (hij woont elders in een pension) in de Willemstraat aan, maar kreeg geen gehoor. Met vakmanschap forceerde hij daarop het we- raampje en klom naar binnen. Zijn vader, die aanvankelijk dacht met inbrekers te doen te hebben, en die de nachtelijke ver zoeningspoging bepaald niet op prijs stelde, belde de politie. Agen ten haalden de timmerman op. Hij bleek sterk onder de invloed van alcohol. (Van een onzer verslaggevers) Het was een, leuke, frisse over stroming gistermiddag in de Hoogstraateven ixa vijf uur. Compleet met een forse fontein die de gevel uan. een winkel nat- spoot, een wild dartelerid water wel en een ruisend beekje, dat snel stromend van de Hoogstraat afliep de Lange Achterweg in om pas veel verder, bij de korte Ach terweg in de daarvoor bedoelde rioolputten liep, Alles tot groot vermaak van het publiek, vooral ran de jeugdigen onder hen en tot schrik van de omwonenden. Het dtiurde echter slechts kort, dit onverwachte waterfeest. Een paar ?nonnen van de Waterlei- dmpdien.st waren bezig met het repa reren urm een lek in de leiding onder het. wegdek non de Hoogstraat. Het bekende rood-ioltte hekje werd ge plaatst in de toch al smalle straat, en de pcbruifcelijlcc kuil wercl gegraven Een normaal verschijnsel in de win ter. Toen ging het alles mis. Het lek werd een vloedgolf! Uit het gat spoot een metershoge fontein omhoog en een sterke waterstroom gutste uit een nabij gelegen brandkraan. de bron voor het ruisende beekje. De mannen van de GTB zetten het op een lopen om de hoofdafsluiter dicht te maken en op straat ging het feest vrolijk door. Een leuk schouwspel. Daar de fontein het front van de kunstwinkel van St. Jan onder water zette, kwam iemand op het snuggere idee om een grote pa pieren doos omgekeerd over de kuil te leggen, met stenen verzwaard, waar op de fontein in gepruttel werd ge smoord. Toen ook de hoofdafsluiter dicht ging, was alles voorbij. Een kletsnatte Hoogstraat en Lange Ach terweg achterlatend en een paar zeer mopperige GTB'ers. „Komt wel vaker voor. Alleen wat vroeg in de vorstperiode", zei een door ervaring wijs geworden Hoogstraten (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag De bewoners van het pand Ael- breehtskade 94 B en de belenden de percelen zijn vanmorgen om streeks 12 uur wonderlijk ge- ROTTERDAM, maandag (ANP). Er ls onenigheid ontstaan in de on langs opgerichte Republikeinse Par tij: drie van het uit vier leden be staande voorlopige bestuur hebben zich gedistantieerd van de man die tot dusver als woordvoerder naar bul ten optrad, de heer A. Dunnewind te Leidschendam. Deze drie bestuursleden hebben be sloten gezamenlijk verder te gaan. Het secretariaat berust bij mevrouw mr. A. Löbler-Polling, Koninginneweg 42 te Rotterdam. „Het verschil van mening betreft", aldus mevrouw Löbler, „onder meer het optreden van de partij naar bui ten, de heer Dunnewind was voor stander van een grote mate van publi citeit reeds in dit stadium, terwijl de anderen eerst de plannen willen co- ordineren, statuten willen opstellen en. dergelijke", aldus mevrouw Löbler. De heer Dunnewind heeft xneege-l deeld dat hij de heer T. Evenwel enj mevrouw Löbler deze week heeft ge— I weigerd als Ud van de partij, omdat zij het voor de oprichtingsvergade ring verstrekte „centrum-beginselpro gramma" niet onderschrijven. „Het is hun goed recht een partij te vormen. Maar zij kunnen daarvoor de naam Republikeinse Partij niet gebruiken, aldus de heer Dunnewind. (Van onze correspondent) IIARDINXVELD-GIESSENDAM, dinsdag. De Koninklijke Maat. schappij van Openbare Werken Adri aan Volker N.V. te Slledreoht heeft op dracht gegeven tot de bouw van een grote bodemiulger, de „Sliedreoht 22", aan de Scheepswerf en Machinefabriek De Merwede N.V. te Hardlnxveld- Giessendam. Het schip wordt 53.50 meter lang en 11.50 meter breed. Het totaal-vermogen van -de nieuwe zuiger komt op ongeveer 6000 pk. Er zullen onder meer twee Werkspoor dieselmotoren ingebouwd worden, elk met een vermogen van 2000 pk. De zuigdiepte van de „Sliedrecht 22" komt op 35 meter. Het nieuwe vaartuig moet medio 1966 In bedrijf gesteld worden VLAARDINGEN. dinsdag. Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan organiseert de personeelsvere niging van Sunli^ut een receptie' op zaterdag 22 januari van half drie tot half vijf op het terrein van L.Z.M. in Vlaandingen. GROOT WAS de ravage nadat een heistelling op een woonhuis aan de Aelbrechtskade was ge vallen. noeg aan een ramp ontsnapt, toen aan de achterzijde een meters hoge, vele kilo's zware hijskraan annex hei-installatie met veel ge raas omviel, 't Zware gevaarte viel in de tuin van nr. 94 B tot aan 't balkon, terwijl de stalen heipalen op het dak terecht kwa men. Do verbogen, meterslange pa len drongen door het dak en ver nielden een badkamer en een slaapkamer van het echtpaar S. Kompas. De 61-jarige heer Rompas was met zijn kleinzoontje als enige in het huis. Kort tevoren had hij de slaapkamer, onder het vernielde dak verlaten. De stalen heipalen trokken een dikke voor in het schuine dak, er ontstond een gleuf in van enkele meters diepte. De ravage in de slaapkamer en in de badkamer was groot. En de veilig- helösdienst is vanmorgen na het on geluk, waarvan de politie zegt: „H«t is een wonder dat hierbij geen doden' zijn gevallen", met een uitgebreid on derzoek begonnen, Kort na het middaguur werden "1 voorshands twee mogelijkheden ge- noemd: de grond onder de Installatie^' kan zijn verzakt of de installatie zelf v is topzwaar geworden. r

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2