Warm eten voor bejaarden Hollandse musical Samenwerking tot lenigen van nood door Krispijn i met spitse tekst Particulier initiatief Schiedam Sinds kort ook in Schiedam Juventus niet te stuiten Kostelijke liedjes SCHIEDAM Initiatief dames comité van alle gezindten Heerlijk duurt het langst Warme maaltijden Keukens Man reecl auto zonder geldige papieren Aanpak DRIE MAAL PER WEEK AAN DE DEUR BEZORGD Herenteam van SYC danig in opmars ECHTPAAR DOOR KOLENDAMP BEDWELMD Geldtrommel met 900 gestolen LIJK OPGEHAALD MONOPOLE Gemeenteraadsverkiezing VERHOEFF 5.90 woensdag 9 februari 1966 - pag- 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het Is een geheel particulier initiatief, wat de dames van de Sectie Wanne Maaltij den van de Raad voor het Bejaarden- werk te Schiedam aan het uitvoeren zijn. Zonder steun of ook maar mede werking van de gemeentelijke over heid dus. Want het College van b. en w. heeft er geen vertrouwen in. Toen tijdens de begrotingsdebatten in de raad, deze zaak aan de orde werd gesteld door meerdere enthou siaste raadsleden, heeft de wethouder van Sociale Zaken duidelijk afstand genomen van de plannen. Hij voorzag vele organisatorische en financiële problemen, die met enthousiasme al leen niet op te lossen zouden zijn, Eerst die Raad van het Bej aarden- werk maar eens flink van de grond brengen en dan kunnen we verder zien. Met amateuristisch werken be reik je op de langere duur toch weinig, zo was toen ongeveer zijn betoog. Ook waren b, en w. niet bereid het werk financieel te steunen. Dat moest komen volgens de regelingen van de Bijstandswet. Nog steeds zijn b. en w. niet bereid tot financiële hulp, zo heeft ons het dames-comité verteld. Een zekere voorzichtigheid van de gemeentelijke overheid is inderdaad wel geboden. In het verleden zijn te veel van deze vormen van particulie re hulpverleningen aan bejaarden mislukt Meestal gestrand op gebrek aan geld, aan medewerking, aan ge brek aan goede organisatie. Doch de laatste tüd ziet men de verstrekking van warme maaltijden aan bejaarden die daar zelf niet voor kunnen zorgen, in vele steden tot stand komen. Géén eendags-vliegen. We hebben het meerdere malen ver meld; ook de schrijnende toestanden die daarbij aan het licht komen. Nu is in Schiedam het werk uitein detijk toch ook van de grond geko men. Het wordt gedragen door al die organisaties die zich reeds vele jaren bewegen op maatschappelijk-sociaal terrein en door dames die wel meer hebben gepresteerd op dit terrein. Al les in verheugende samenwerking. Bewezen zal nog moeten worden of het werk ook op langere termijn stand zal weten te houden. Doch als dit zo mocht zijn, mag de stedelijke overheid dan afgewend blijven staan? Wij dachten van niet. Het gaat tenslotte om het belang van vele bejaarden, die in nood verkeren. Daar komt de warme maaltijd! Mevr. C. van Seters Macor (rechts), 80 Jaar oud! heeft de gewassen pannetjes van vorige keer at bij de hand, wanneer mevr. Spaüng, medewerkster In de Sectie Warme Maaitijden van de Raad voor Bejaardenzorg haar de nieuwe portie, lekker warm gehouden, komt overhandigen. HOEK VAN HOLLAND, woensdag. De harmonie vereniging „Rotter dam Aan Zee" geeft vrijdagavond haar voorjaarsconcert in gebouw i Harmonie in Hoek van Holland. Het 1 programma vermeldt onder meer de „Nederlandse suite" van Van Lijn schoten, de „Lustspïel ouverture" van Kessels en een optreden van de RAZ- drumband. De jeugdgroep van de to neelvereniging ATC zal na de pauze het blijspel „Bloemen van Barbara" opvoeren. Bij de Dr. Nolet-stlchting laadt mevr. Endenburg een partij war me maaitijden in haar apto, stemd voor de bejaarden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. „Niet te veel vragen naar de organisatori sche achtergronden en binden", laten de bestuursleden van de Sectie Warme Maaltijden van de Raad voor het Bejaardenwerk-m-oprieh- ting te Schiedam merken, wanneer zij vertellen hoe het nu in z'n werk gaat bij de verstrekking van warme maaltijden aan de bejaarden en hulpbehoevenden. „Maar we werken onverzuild". stelling. Dit zijn vier in elkaar plaats bare bakjes waarin het voedsel wordt rondgebracht. Met een isolerende man tel om het warm te houden, Tewe stel len met één mantel kosten rond vijf tig gulden en binnenkort nog meer. Het ideetje werd wel enkele jaren geleden in de kring van het Groene Kruis geboren, maar het is er toen niet van gekomen, Nu de nood onder de bejaarden hoog is gestegen en zij het direct aan de maag voelen, ztfn door vele verenigingen, werkzaam op maatschappelijk terrein, vooral op het gebied van de bejaardcnzo.g, de han-' den ineen geslagen. Zo zijn het hervormde en het gere- formeerde maatschappelijke werk vertegenwoordigd door mej. C. Nie- mantsverdriet in het comité, mej. A. M. J. van der Burg zit er voor de rooms-katholieke instellingen, terwijl mevr. H. Hazenbroek en secretaresse mevr. J. Poll-Schut „de rest", dus o.a. het Groene Kruis, Humanitas, enz, vertegenwoordigen. Maar. daar gaat het, zoals opgemerkt, niet in de eerste plaats om. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. In een auto die hij vorige week zaterdag had gekocht, is de 22-jarige kolenwerker A. J. P. uit Rotterdam gisteravond op de Goudsesingel aangehouden. Bij on derzoek bleek dat hu geen rijbewijs, geldig kentekenbewijs en wegenbelas- tin'gkaart had en dat de atrto niet was verzekerd. Er is proces-verbaal opgemaakt. De auto is voor nader onderzoek uit het verkeer genomen. Dan de keukens, die voor het voed sel moeten zorgen. De Dr. Nolet-stioh- ting doet direct mee en neemt de dieetmaaitijden voor zijn rekening. Ook het St. LI du Lna-tehuis voor be jaarden. Maar het is een Schiedams restaurant (dat zorgt voor het leeu wendeel van de maaltijden. Dit levert voorshans veertig maaltijden per keer (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De 33- Jarige bootsman F. Guerlesquin van het Franse schip president Pierre Angot beeft gistermiddag by een val van acht meter in het ruim van zijn schip een schedelbasisfractuur opgelo pen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het is toch voor elkaar gekomen; sinds begin van dit jaar bestaat ook in Schiedam de mogelijkheid dat be jaarden, die daar behoefte aan hebben en die niet in staat zgn er zelf voor te zorgen, drie maal per week een warme maaltijd thuis bezorgd krijgen! „Ik wist wel dat er behoefte aan was, maar niet dat deze zó groot zou zgn. We hebben gemerkt dat er bejaarden zijn, die al in geen drie weken een wanne maaltijd hebben gehad en het geheel met brood doen. Eu dan die weduwnaar, die, sinds zijn vrouw zeven jaar geleden overleed, thuis nooit meer warm heeft gegeten; alleen wanneer zijn kinderen of vrienden hein te eten vragen, krflgt hg warm eten. Ontstellend gewoon! Dit zegt mevrouw H. Hazenbroek - de Boom, voorzitster van het (als we het goed begrepen hebben: vrij infor mele) dames-comité, dat de naam draagt van Sectie Warme Maaltijden van de eveneens nog niet-officlële Raad voor het Bejaardenwerk in Schiedam. Maar deze dames tillen niet zwaar aan formaliteiten en organisa torische beslommeringen. Er is bard- nodig een sociale taak te vervullen en daar hebben zij hun schouders onder gezet. Schouders overigens, waar wel meer sociaal-maatschappelijk werk op rust. Veertig Het resultaat is dat nu reeds veer tig Schiedamse bejaarden driemaal per weck een warme maaltijd thuisbezorgd krijgen. Het is mooi, maar het Is nog maar een begin, weten de dames. Want in eerste instantie kwamen tachtig aanvragen binnen, die dus niet alle, bü gebrek aan middelen, geholpen kunnen worden. En de werkelijke be hoefte zal nog wel groter blijken te zijn. Hóé groot weet ook het dames comité niet te zeggen. Want het staat al bü voorbaat vast dat het over-grote deel van de bejaarden géén beroep zal doen op deze hulpverlening. Want meestal is het toch nog wei zo, dat bejaarden, ook de alleenstaande mannen, zelf nog wél aan warme maaltijden kunnen komen. Zij vallen dan buiten de termen. Want het gaat juist om die mensen, die het niet meer kunnen. Heel oude mensen dus, of zie ken (denk aan de vele reuma-patiën ten) of zij, die zo slech/t ter been zijn, dat zij de noodzakelijke inkopen voor de maaltijden niet meer kunnen doen. Van de kok Ook invaliden. Ook die willen de dames wel onder hun hoede nemen, Zoals het zielige geval van de veertig jarige vrouw, die aan haar rolstoel gekluisterd, zat te verkommeren. Ook z(| wordt geholpen. Niet echter de man, die om hulp vroeg, maar bü on derzoek financieel best in staat bleek „van de kok te eten". Wat h(j dan ook maar gedaan heeft, op advies van de dames. Een maatschappelijk werkster is ingeschakeld om uit te maken wie wel en wie niet in aanmerking komt. Het is een stevige maaltijd, die ver strekt wordt. Soep en dan aardappelen, groenten en, vlees (100 gram per keer, op vrijdagen vis en. eiergerechten). Eén maaltijd, zeggen de dames. Maar kleine eters en dat zijn de meeste be jaarden wel, kunnen er vaak twéé dagen mee toe. Dan hebben ze iedere dag warm. eten. Kostprijs Men krijgt het eten overigens niet gratis. Berekend wordt 5.25 per week voor drie maaltijden. „Dat is de kost prijs en goedkoper kunnen we het niet doen", verklaren de dames. Anders zou er toe gelegd moeten worden en dat is de bedoeling niet. Maar het werk wordt gratis ver- riéht. Niet alleen door de dames van het comité, maar ook door de 35 40 medewerksters die zich belast hebben met het snel rondbrengen van het eten. Dat gebeurt dan in speciale dragers, vier op eikaar passende pannetjes voor het voedsel, te plaatsen in een isole rende „mantel", die het eten twee uur op temperatuur houdt. Het is daarbij de bedoeling dat de bejaarden, bij het ontvangen van het voedsel, dan gelijk tijdig de gewassen pannetjes van de vorige keer weer Inleveren. SCHIEDAM, dinsdag. Het eerste herenleam van de Schiedamse basket- ballverenigïng .Juventns'' heeft zater dagavond in ZwUndrecht winst ge boekt op „Krispijn". De uitslag was: 21—57. Krispijn probeerde de Schiedam mers te stuiten door man-to-man te spelen. Die opzet slaagde voor de rust goed. Maar de Zwijndrechtenaren kwamen ook zelf door hun systeem in het geheel niet aan een doelpuntenpro- duktie toe. Dat bewijst trouwens de ruststand wel; 617 in het voordeel van Juventus. De inspannende mandekking brak de Krispijnspelers na die rust echter op. De vermoeidheid ging een rol spelen, waarvan de mannen van coach Ruud Skala uitstekend profiteerden. De doelpunten werden aan de lopende I band gefabriceerd. Zij waren ook het i gevolg van vloeiende combinaties, hoewel sommige a an valsspelers soms het samenspel onderbraken voor een tc zelfzuchtige doelpoging. Krispijn ging toen over op een zone- systeem. Die vcrdedigingstactiek liep echter helemaal op niets uit, zodat spoedig de oude spcltrant weer werd opgevat. De overwinning kon Juventus toon al met meer ontgaan. De Schiedam mers staan nu samen met „RZ2" aan de top van de eerste klasse. Er zit al een zekere promotie naar de districts— klasse in en mogelijk door promotie wedstrijden een overgang naar de lan delijke hoofdklasse. Al lijkt ons die op gave wel heel zwaar. Coach Paul van Vliet leidde Dames 1 naar een regelmatige overwinning op BOB 3. De uitslag werd: 22—14. In Schiedam is reeds tweemaal eer der een poging gedaan ln die richting en die zijn uiteindelijk op nleta uitge lopen. ,JDe aanpak van toen, het op zetten van de organisatie, was toen niet groot genoeg", verklaren de da mes nu. Het dames-comité heeft nu aan ook maanden geploeterd aan het voorbereidende werk „Vaak dachten we: hoe komen we eruit. Maar het ia ten slotte toch gelukt", verklaren de dames met voldoening. Eerst het geld; zonder dat doet men niets. Bedrijven zijn aangeschreven en ook particulieren. Het geld kwèm er. Genoeg om veertig bezorg-„sets" aan te schaffen met twintig meer in be- op. De aanvraag is groter, Er zouden meer moeten komen en er is ook wel aanbod. Maar het tekort bestaat voor al aan dieet-maaltijden en de Dr. Nolet-stichting kan er per keer maar maximaal tien leveren. Daarom ho pen de dames dat het gemeente-zie kenhuis nog zal willen bijspringen. Ten slotte: de bezorging. Er zijn voorlopig nog dames genoeg die be reid zijn om er met hun auto op «H te trekken. Op de melkboeren hoeft, zoals gesuggereerd door Raadsleden, dan ook geen beroep gedaan te wor den. „Het zou alleen wel makkelijker rijn, wanneer ook de gemeente ver voer beschikbaar stelde voor het rond brengen van het eten", vinden de da mes. Waarom zou dat eigenlijk ook niet kunnen? gekregen", verklaart mevr. Hazen broek. „Maar nu moeten wij het ook van de grond houden en doorgaan". Daarvoor is meer medewerking nodig en meer geld. Het bij elkaar gekregen begin-kapitaal van rond vijfduizend gulden is opgegaan bij de aanschaf van de etensdragers, waarvan nog twintig ln bestelling zijn en andere aanloop uitgaven. Aanvulling van het kapitaal is nodig, waarvoor een beroep wordt T> gedaan op het publiek. Dat kan ge- OcZUrglIlg schieden door storting op giro 300323 tn.v. A. E. Hazenbroek, Burg. Knap per tl aan 264 A te Schiedam, met ver melding „Sectie warme maaltijden". En dames die bereid zijn om te hel pen, vooral bU die de beschikking heb ben over een auto, kunnen zich opge ven bij de leden van de sectie: mevr. H. Hazenbroek, Burg. Knappertlaan 264A, tel. 269530, voorzitter; mevr. J. Poll-Schut, TuinJaan BZ, tel, 267856, secretaresse, mej. C. Nlemantsverdrlet, Lange Kerkstraat, tel, 267889 of mej. A. M. J, v. d. Burg, Stadhouderslaan „Wij hebben bet werk van de grond 99, tel. 268632. (Van een spor(medewerkster) SCHIEDAM, dinsdag. Voor de vierde achtereenvolgende maal heeft het eerste herenteam van de Schie damse Volleybal Club een overwin ning behaald en ia nu danig ln opmars naar hogere regionen. Het puntloos onderaan bungelende Zandvliet 2 werd met 30 geklopt, doch beslist niet zonder moeite. SVC verscheen met 2 invallers, terwijl een van de spelers van het basisteam reeds in de eerste fase van de strijd een handblessure opliep en zodoende op halve kracht meedraaide. Aangezien door een misverstand re serves ontbraken zag alles er somber uit. De Schiedammers hadden echter geluk dat de tegenstanders, eveneens met invallers, zeer zwak speelden. De set-standen tonen het benauwde van de zege duidelijk aan: 1513, 15—7 en 15—12. Heren-1 gaat deze week op bezoek bij het Delftse Punch, terwijl dames- 1 het team van RVC ;2 uit Den Haag ontvangt. Op papier moet de zege bij de Schiedamse teams terechtkomen, doch niets is zo wisselvallig als vol leybal. Elke prognose blyft dus een gevaar. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Nadat de negentienjarige scholier Martin Kalm gisteren enige malen vergeefs had aangebeld bi) zijn grootouders in de Nachtegaalstraat, liep hij naar ztfn schoonzuster ln de buurt Samen vernielden zij daarna een keukenruit van de woning, waarna zij de grootouders, de 77-jarige W. Lang straat en zijn 73-jarige vrouw bewus teloos op bed vonden. Zij werden naar het Dïj'kzrgfcziekenfhuis gebracht. De brandweer constateerde later dat er kooLmouoxyde in huis was, afkomstig van een in de huiskamer staande kachel. De scholier was gewend in de mid dagpauze zijn brood bij zijn groot ouders te eten. (Van een onzer verslaggevers) DANK zij het Kunstcentrum en) de Katholieke Kring hebben l wij het in Schiedam ook mogen' zien Annie M. G. Schmidt's eigen musical „Heerlijk duurt het langstGisteravond voor het eerst in het Passage-theater en vanavond nog eens. De zaal was propvol en het publiek ttitgeïa- ten enthousiast. Alles volgens verwachting dus. Wat valt er, na at die publiciteit die er al over is geweesl, ook in ons biad, eigenlijk nog over te zeggenOnze cri- ficas, H. v.d. Berg had gelijk toen hij schreef: „Heerlijk duurt het langst" is' géén My Fair Ladydaarvoor is ket te Hollands, te veel een schepping van on-1 ze eigen Annie, Hollands is het thema van het opgebroken huwelijk in at zijn! betrekkelijkheid en huiselijkheid; tl)-! pisch Annie Schmidt is de uitwerking. Het aardige maar dood-simpelc pege-J ven wordt in een serie cabaret-skat- ches uit de doeken gedaan. Echt vrou welijk is de werkwijze ook, door de tie/dcvolje verzorging van de details en de geringe belangstelling voor de grote lijn". De schrijfster verstaat als weinigen de kunst om te zeggen wat iedereen graag wil horen; met het bezwaar dat Iedere schokkende verrassing of mee slepende vernieuwing ontbreekt. De gesproken tekst is vaak verrukke lijk. Speciaal in de prachtige, overal verstopte kleine woordgrapjes en in de met onweerstaanbaar observatietalent genoteerde ruziescènes. Jammer daar om dat deze tekst vaak en voor velen onverstaanbaar over het voetlicht kwam. Bovendien beeft Annie Schmidt de sluizen van de pikanterie, ongehin derd door de morele remmingen van de aether, met welbehagen wagenwijd opengezet. 1AE muziek van Harry Banning klonk vaak meeslepend; vele van de der tien liedjes zullen ongetwijfeld popu lair worden, zoals „Kom Kees", „Zeur niet", „Sex" en „Op een mooie Pink sterdag". Regisseur-choreograaf Gordon Marsh zorgde voor veie verrukkelijke vondsten en boekte vooral succes met de alleraardigste dansscènes. Door de handige twee draaitonelen waren blik semsnelle changementen mogelijk, zo dat het tempo heel hoog lag. Dan de spelers, zorgvuldig gekozen, Connie Stuart was geknipt voor de vrouwelijke hoofdrol en kwam vooral in haar liedjes (hoe kan het anders!) tot grote hoogte. Een groot-meesteres CONNIE STUART en Leen Jongewaard in de musical Heerlijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt. in de kleine kunst. Een openbaring teas de van het serieus toneel bekende An dre van den Heuvel, die als de schuinsmarcherende echtgenoot met het grootste gemak niet alleen in dit lichte genre speelde en zong, maar zelfs ook een mooie dans weggaf met tiuee balletmeisjes. De geroutineerde Leen Jongewaard stal met zijn even aangezette spoel- trant als de in Freud verdiepte krui denier keer op keer weer de show. Winnifred Bosboom was een zeer charmante „fatale" secretaresse. Al leen Freddy Albeck, als Deen nauwe lijks verstaanbaar, kon als de stijve charmeur-op-leeftijd, maar moeilijk meekomen. Francien ter Linden en Rob van Houten mochten, sterk gesty- leerd, de jeugd vertegenwoordigen. Maar de twaalf jeugdige leden van het ba liet en koor hebben ook een stevige pluim verdiend voor hun bijdragen in deze levendige en bruisende musical. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Een geldtrommel met negenhonderd gulden vormde de buit van een inbraak bij de N.V. Moderne Montagekeukens aan de Heem raadssingel, Bij deze inbraak in het weekeinde uitgevoerd werden alle kantoorvertrekken doorzocht IJlt een opengebroken vitrine van de N.V. Rotterdamse Manufacturen- handcl aan dc Nieuwe Binnenweg werden drie b.h.'s, een jupon en cor selet gestolen, terwijl uit de kassa van het reisbureau Gold Express in de Witte de Withstraat vyftig gulden verdween. AVABO, een (technisch handelsbu- reant aan de "Waalhaven werd even eens met een nachtelijk bezoek ver eerd. ln het kantoor wend tijdens het weekeinde een bureau geforceerd, terwijl in de fabriek de slangen van een bramfdapparaat werden uitgerold en een zuurstoffles en gasfles openge draaid. Vendor kwam men niet. Scha de: honderd gulden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Uit het water van de Achterhaven is gisteren het lijk opgehaald van 'de 78-jairige I. Springer uiit de Schoomderloostiraat. Men vermoedt dat de man tijdens de duisternis Ln. het waiter is gevallen. Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 26 88 08 Medewerksters Op maandagen, woensdagen en vrij dagen, tegen het middaguur rijden dan drie ploegen, bestaande uit de chauf- feuse die de auto beschikbaar stelt met een „bijrUdster" met het voedsel rond. Daar er genoeg medewerksters rijn, hoeft maar één dag in de twee weken „dienst" gedaan worden. Voor het bereiden van het voedsel heeft 't damescomité de medewerking gekregen van drie „keukens", teweten van de Dr. Noletstichting, het Liduina- tehuls en dan nog van een restaura teur, die niet genoemd wenst te wor- ien, maar toch het leeuwendeel van le maaltijden voor zijn rekening neemt. Er is aanbod van meer keukens. Dieet Maar helaas een tekort aan „dlcet- hcukens". Vele van de geholpen en zijn nuneiyk op dieet, wat het bereiden vin de maaltijden moeilijker maakt, srecialistetuverfc ook. De, Dr. Nolet- stchtlng wil ook hier helpen, maar hd kan niet verder gaan dan tot tien dhet-maaltyden per keer. En dat is te weinig. Een beroep Is gedaan op het gene en te-ziekenhuis, maar (nog?) nht ingewilligd. De dames hopen nuor, dat ook van die kant medewer kt* nl worden verkregen. donderdag 28 vrijd. 2-7—9.15 zaterd. 2-7-9.15 zondg 7-9.15 dinsdag 2—8 woensd. 8 uur. RICHARD WIDMARK (BOSANA SCHIAFFINO DE VIKINGEN KOMEN Een bruisende vloed van ruige avon turen 14 jaar Cinemascope Technicolor zondag 2—4.15 woensdag 2 uur RANDOLPH SCOTT JOAN LESLIE WREKERS TE PAARD Felle gevechten ln een land dat zijn eigen wetten maakt. 14 jaar zaterdagnacht 12 uur IK REMIN, JIJ BEMINT Liefhebben in alle toonaarden over de gehele wereld. 18 jaar Inschrijving naam politieke groepering De BURGEMEESTER van SCHIEDAM brengt ter openbare kennis, dat politieke groeperingen voor de dit jaar te houden verkiezing van de leden van de Gemeen teraad (KANDIDAATSTELLING 19 APRIL a.s.) aan jiet centraal stembureau voor deze verkiezing kunnen vragen haar naam, een aanduiding daarvan of beide in te schrijven. De aanvragen moeten SCHRIFTELIJK worden ingediend b(j dit centraal stembureau, gevestigd ter gemeente secretarie, binnen acht weken doch uiterlijk zes weken voor de'dag van de kandidaatstelling. (Dus né 21 februari en vóór 8 maart 1966). Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Afd. Algemene Zaken van de secretarie (Oude Kerkhof; 19). alwaar de benodigde aanvraag-formulieren ver-: krljgbaar zijn. Schiedam, 9 februari 1966 De Burgemeester van Schiedam, H. ROELFSEMA STOOMVERVERIJ Fabriek: Singel 142, tel. 269929 Filiaal: Colijnstraat 22, tel. 268924 (evenwijdig a.d. Mgr. Nolenslaan) Schiedam. „ALS VERHOEFF HET DOET IS HET PAS GOED" Ilcrenkostuum chem. reinigen 5,75 Colbert chem. reinigen 3,50 Pantalon chem. reinigen 2,75 Dames mantelkosL chem. reinigen 5, Deux pièces chem. reinigen 4,50 AFLEVERING BINNEN ENKELE DAGEN Personeel aangeboden AVONDBOEKHOUDER heeft tijd voor uw adm, - en bals- tingen. Goed werk, btUijtoe ta rieven. Brieven, nr .S 1923, bur. „De Schiedammer", Hoogstraat 78, Schiedam. Ri Personeel gevraagd Voor spoedige indiensttreding gevraagd actieve BEZORGERS. Leeftijd v^a. lfi Jaar. Aanmel den: De Schiedammer. Hoog- atraat 76. tel. 267207—2Ö6506. Na 36 uur: 1&50QO. RS Foto - Film PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto v. Vuuren, Hoog- str. 106, Schiedam, tel- 206720. Let op het juiste adres. R19 'ROLF1LMS VERGETEN? De automaat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstr. 106. R18 Amsterdam {e hebt een zoute smaak door MEIJER SLUYSER Ruim 200 pagina's op prachtig pa pier, gevoelige illustraties van W. Bijmoer met foto's uit de verzame ling van K. Spook. Verkrijgbaar bij bijkantoren, agenten en bezorgers, alsmede de boekhandel, of rechtstreeks.bij N.V. Het Parool, afd. uit geverij, Postbus 433, Amsterdam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2