met de beesten DHS komt na fel duel weer dichter bij titel lp DRZ en WT halen winst 'Schiedam achter bij bleef net Gelijkspel Haarlem voor GSS en GTB 1-1 VOETBAL IN SCHIEDAM Alblasserdam Vlootschouw HONKBAL van Viking DHS slaat toe in 8e inning Herfkens Jeugd-hockey- toernooi in Sportmaand Successen van TSF-tennis SCHIEDAM KINDERBOERDERIJ TREKT JONG-SCHIEDAM DEZE ZOMER OPNIEUW NAAR BEATRIXPARK Gewillige dieren A fdelingsvoetbul ook nu weer fijne vriendjes Verdwenen Schildpadden 1-0 zege op I Ir rr. Beatrix-park SFCMartinit 01 ODI—SVDPW 2—2 Leerdam-Excelsior 1-0 Zaterdag-voetbal Fluitjes voor zwembad(en) Herten me Jap Th. S. Herigst jubileert DHS—ADO 5—4 De Zuiderhof geopend BEDDEN TAPIJT* 'IWè6§§I0§M uw maandag 9 mei 1966 - pag. 5 (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Van de '-"'Schiedamse afdelingsclubs konden al- *leeu Wilton Fljcoioord en DRZ tot een Kge komen, want zij versloegen res pectievelijk Hurricanes (4—1) en TOGZ (03) Schiedam moest het hoofd buigen voor een beter Bolnes 3), Urstts kon het niet bolwerken fctegen Saturnus (24) en Schiedamse Boys werd teruggewezen door Eure ka (1—0). SchiedamBolnes 13 De Schiedammers namen door een treffer van Struiok de leading en kon den toen nog de aanvallen van de gas- Aten wel opvangen, ook al omdat doel- mao Vermeulen zijn werk goed deed. De bezoekers sloegen in de tweede helft echter hard terug met drie tref fers (I3) v. SaturnusUrsus 4-2 Al gauw keken de Schiedammers (tegen een 30 achterstand aan door doelpunten van de gebroeders Hout- fjnan, maar Verwey kon voor een 21 ruststand zorgen. In een aao- Rekkelijke tweede helft kon Van Leeu- £wen voor Saturnus de score verhogen, ïjnaar Van Katwijk maakte er nog '13—2 van. Tenslotte greep de thuisclub rfle zege door een doelpunt van v.d |Starre. EurekaScliied. B. 10 t'. In een tam duel kon de thuisclub Vin de laatste fase van de strijd aan ■?;'de goede zijde van de score blijven. De Boys hadden drie invallers en het V.'was eigenlijk aan het goede spel van •(doelman Van Kasteren en Lieken- dieck te danken dat de score voor de Rotterdammers niet groter werd. TOGZ—DRZ 0—3 De zege is voor de Schiedammers geen ogenblik in gevaar geweest. Toch namen zij eerst in de 3e mi nuut door Van Beek een voorsprong. In de tweede helft werd TOGZ volle dig teruggedrongen en met treffers van Wigmans en Klein werd dit zwak ke duel besloten. WFHurricanes 41 X Door deze zege is WF in veiligheid (gekomen. Van Zelm opende de score en een minuut voor rust maakte De - Winter er 2—0 van. Ook in de tweede helft was de 'thuisclub toonaangevend en hoewel Hurricanes een keer te rugsloeg, het was De Rijke die met twee doelpunten voor een royale 41 zege zorgde. (Advertentie I.M.J nu... beduidend goedkoper Midden In 't seizoen een aanbie ding van 3 soorten prachtige Terlenka Marquisette, met ruim een gulden voordeel per meter^ 90 cm breed en In prachtige kwaliteiten. A. Richelieu Terlenka Mar quisette, met fraaie borduur- rand van 2.95 B. Ruche Marquisette met entredeux* waaraan ruim ge plooide volant van 2.85 C. Fantasie Marquisette van Polyester garen met ingeweven kleurstrepen, van 2.80 Morgen kiest U ze uit, deze beeldschone marquisette, per meter voor nog géén een gul den tachtig. Morgen begint de speciale ver koop van deze 3 soorten Ter lenka fantasie Marquisette, 90 cm breed, door elkaar, per meter (Van een onzer ■verslaggevers) SCHIEDAMvrijdag. Weer een hele zomer lang zal de Kin derboerderij in het Beatrixpark het speéldomein zijn van opgroei end Schiedam. Nu vorige week stralend lenteweer de suggestie heeft gewekt, dat we weer een keertje zomer krijgen, hebben vele moeders-met-kinderen de weg naar de Kinderboerderij al weer gevonden. Wat de Kinder boerderij te bieden heeft is beslist de moeite waard. Bokken, geiten, eenden, schapen en vele andere dieren tonen zich er waardige speelkameraadjes Voor oppasser Plet van Mil is deze kindervreugde de beloning voor het werk, dat hij In de boerderij verzet. Een beloning, waaran overigens af breuk wordt gedaan door een aantal lafhartige diefstallen. Zo zijn sinds drie maanden geleden, toen Piet van MU de inmiddels gepensioneerde op passer Post opvolgde, verscheidene ko nijnen en een aantal zwaneëieren spoorloos verdwenen. Een aantal weken geleden deed zich weer een opmerkelijk voorval voor. Op een morgen trof oppasser Van Mil een totaal onbekend jong geitje in de weide aan. Het dien was meer dood dan levend. Piet van Mil deed wat hij kon om het beestje van een vrijwel zekere dood te redden. Het lukte hem en langzamerhand kwam het dier weer bij. Nog aiitdjd wist men niet aan wi* de „vondeling" toebehoorde. Dat deed er toen overigens niet veel meer toe. Het geitje dartelde vrolijk mee met de andere dieren. Een paar dagen geleden constateerde Van Mü echter, dat het geitje uit de weide was verdwenen. Hij stond voor een raadsel. De dieren in de Kinderboerderij, zijn kennelijk erg blij dat de winter weer achter de rug is en dat hun oude speelkameraadjes weer van de partij zijn. De eerste-jaars onder de beesten moeten nog wel even wennen aan de kinderen, maar de meeste passen zich al gauw aan. De enige dieren, die de winter niet zo goed zijn doorgekomen, zijn de schildpadden. De meeste gingen dood tijdens die lange winterslaap; slechts twee schildpadden bleven in leven. Piet van Mil is met de schildpadden ook niet erg gelukkig: „We piekeren er al serieus over, om die beesten aan de kant te doen. Daarvoor in de plaats willen we marmotjes nemen. Die zijn voor de kinderen ook veel gezelliger. Schildpadden zijn van die vreselijk trage beesten en soms zitten de kin deren ik weet niet hoe lang te wach ten, tot die dieren eindelijk eens een poot verzetten. Toch worden de kin-, deren wel door die schildpadden ge-1 boeid. Het is wel vreemd, maar ik ge- loof, dat ze ze gewoon „gekke dingen" vinden" To eat or not to eat Kindje-omver-gooien is een grote witte geit op de Kinder van de liefhebberijen van de boederij. Een robbertje stoei en gaat hij niet uit de weg. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Hoewel het voor de DHS'ers iedere week moeilijker wordt, zijn zij er ook mi weer in geslaagd, via een kleine 10 zege op Alblasserdam, iets dichter bij de begeerde titel te komen. Excelsior 20, dat nog een goede kans op de tweede plaats had, werd met dezelfde cijfers geslagen door Leerdam Sport en Martinit won, ook met 10, de der by tegen SFC, zodat het nu weer Iets veiliger op de raugHJst Is gekomen, SYDFW kwam tegen ODl niet verder dan een gelijkspel (2—2). De eni'ge 'ter ff er is in dit felle duel even voor rust gescoord door Web er, die eetj dieptepass van De Jager doel treffend afrondde. Het technisch bete re DHS werd nogal eens teruggedron gen door het fel spelende Alblasser dam, maar werkelijk in gevaar zijn de Schiedammers niet geweest. Even voor het einde werd de inzet van Van Bockkom door de doelman vaat de gasten achter de doellijn -gestopt, bet- geen deze zelf toegaf. Toch werd de treffer -door ae arbiter afgekeurd. Martinit is door deze zege weer iets veiliger gekomen. Het werd geen groots duel, maar er was wel span ning. Fn de eerste helft werd er n'i'et ge scoord en de enige treffer in dit duel werd uit een strafschop geboren, want Hekman veroorzaakte in de tweede helft een strafschop, die door De Zwart werd benut. Dezelfde speler werd een officiële waarschuwing ge geven wegens herhaaldelijk ruw spel! Val) Gerven was de man die de Schiedammers in de eerste helft de leiding bezorgde en ook in de tweede helft een fout van doelman Schuring' afstrafte (20). ODI kwam echter juist in. deze periode fel opzetten met het gevolg dat Pijpers ook inet twee treffers -Loch nog voor een gelijkspel zorgde. (23). Eeu gewijzigd Excelsior heeft in Leerdam het hoofd moeten buigen voor een beter spelend Leerdam Sport. De treffer werd niet gescoord' door de man die he; niee.de met pech Ie kampen had, wan; Abbcl raakte wel driemaal het houtwerk boven doelman Spoelmeijer. maar zijn mid denvoor Sohaay maakte een beter ge bruik van de vrije -arap die hij negeh minuten voor tijd moch-t nemen 1-0).: Theo var. Deventer kreeg daarna nog; de kans om -de partijen op gelijke voet te brengen, maar uit een strafschop schoot hij de bal in de handen van de Leerdainse doelman. (Advertentie IM.) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag De Schie damse Mod el jacht vereniging „Viking" hield zondag op een van de vUvers van het Prinses Beatrixpark een „vloot schouw" die het bekijken meer dan waard was. Een dubbele vlaggemast met de nationale driekleur en de ver- enigingsvlag gaf de plaats aan waar de schouw zou worden gehouden terwijl het voor dit doel beschikbaar gestelde deel van de vijver eveneens met vlag gen was afgezet. Als blanke meeuwen scheerden de miniatuur-ze i'lj aehtjes van verschil lende grootten en. types over het wa- 1 ter Radiografisch bestuurbare en op j schaal gebouwde motorbootjes ploeg-, den door het af en toe woelige water. Hieronder bevonden zich sleepbootjes, een coaster en een naar eigen fantasie gebouwde patrouilleboot. Bij de zeil jachten waren die van de B.M.-Wasse, de Gouden Wiek van de initiatiefne mer de heer Hoogerwerff en voorts een Engelse Draak gepresenteerd door de heer A. Ouwens. Deze is nog geen lid van. „Viking" wat hem echter niet belette aan deze vlootschouw deel te namen. Do heer Ouwens bracht tovens eeft Sharky en een B.M. op het water als eigen werk stukjes die heel wat vrije uurtjes heb ben gekost. Hij wil lid worden van de vereniging en voor het volgende sei zoen een wedstrijd-zeilboot gaan bou- we'n. Hoewel het niet bijzonder druk was j in- het park, toonden, vooral de jonge- ren grote belangstelling voor deze aan- i trekkelijke en- zinvolle bezigheid waar van heel wat Schiedammers gedurende de zomermaanden nog veel plezier kunnen beleven. nu... beduidend goedkoper Een goede zomer Is er voor speld, maar of 't waar Is of niet... toch zullen er weer drommen naar zee en strand gaan én de warme stad ontvluchten. Tentlinnen, 120 cm breed, in bijzonder fri?, fleurig -streep- dessin, voor wind- of zonne scherm. strandtenten enz., koopt U nu voor iets meer dan anderhalve sulden per meter. De herten maken het ook best. Nu ook bij deze dieren verscheidene „blij de gebeurtenissen" hebben plaatsge vonden, werd men genoodzaakt een aantal van deze dieren te verkopen, Er zijn nu nog dertien herten in het j kinderpark te vinden. V. Gttn t«f. of uhtift. Mit Met het ezeltje Japie gaat het ook al uitstekend. Omdat men vindt dat dat er ook hij de ezels maar eens ge- boren moet worden, heeft men de be middeling van een hengst ztlt Tilburg ingeroepen. Niet alle dieren zijn even blij met de komst van de Schiedamse kinderen. Er zijn enkele onder hen, die het maar vervelende indringers vinden en de goedwillende kinderen dit op een wei nig vriendelijke manier duidelijk ma ken. Zo Is er een kalkoenhaan, die het af en toe eens nodig vindt om van zich af te pikken, terwijl een grote witte geit er kennelijk behoefte toe voelt om kleine kinderen met haar kop omver te duwen. Toch vormen deze ongezellige spelbrekers eenvrijwel te verwaarlozen minderheid en de meeste dieren hebben dan ook niet het minste bezwaar om eens een lekker robbertie met de kinderen te stoeien. Vooral de geitjes en de konijnen zijn niet bij ze weg te slaan. Het is erg leuk om te zien hoe de jeugdige Schiedammertjes met hun beesten omgaan. Omver gooien in het gras, aan de staart hou den en lekker ravotten, alles vinden de dieren leuk en geen enkele keer blijkt kwaadaardigheid. Zo Is ook nu weer de kinderboerderij in het Beatrixpark een Dorado voor jong-Schiedam. Een hele zomer lang. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Tijdens een t eestverga dering van de Ned. R. K. Bond van Werkmeesters, afd. Schiedam is de heer Th. S. Hengst ge huldigd nu hU dit jaar 60 jaar lid is van het NKV waarvan 47 Jaar bU-de Bond van Werkmeesters. Met hem jubileerden de heren-'J. J, Bosch en J, Helrisbroek, belden een halve eeuw lid. De heer G. S. Sluyter Is 40 jaar georganiseerd, en als em- polyé van de R.D.M. koninklijk onder schelden.- Hij ontving uit handen van hoofdbestuurder C. Commandeur het bondsgoud, zijn mede-jubilarissen wa ren al eerder onderscheiden. (Van een onzer sportverslaggevers) j SCHIEDAM, maandag. De nieu we eerste-klasser Schiedam heeft de eerste nederlaag te pakken, want het kon in Haarlem tegen SC Haarlem net niet tot een zege komen. De Schiedam mers verloren met 43. DHS Het voor de tweede maal de supporters wel heel lang in het ongewisse, want zetten de Schiedammers vorige week tegen Laakkwartier een achterstand van 15 om tot een 185 zege, nu werd het Haagse ADO van deze taktiek de dupe. Een achterstand van 04 werd in een 54 zege veranderd, DRZ stond na drie innings tegen SVO met 100 voor, maar toen moest de strijd we gens regenval worden gestaakt. Reeds In de eerste innings wisten i de Haarlemmers op een 3—0 voor sprong te komen door treffers van Rombouts, Van Leeuwen en Versloot. De Schiedammers hadden geen ant woord op dit geweld, ondanks honksla- gen van Lupker en Tettelaar. En Herd; Kempen werd kansloos uit- gevangen. In de derde innings sloegen de Haarlemmers weer toe door Van Leeuwen (40) en toen bleef bet tot de zevende innings rustig. Toen was het de beurt aan de Schiedammers, want met drie. punten (Van Lupker Tettelaar en Van Kempen) werd de stand op 43 bepaald. Ondanks hard werken kwam ln deze stand geen ver andering meer. Werpersresultaten: Haarlem: La Planohe en Qttolander 84—5. Schie dam (Kempen en Abresch) 7—2P Ook de DHS-crs keken In de vjetde tunings al tegen een.0—4 achterstand aan, want na twee puntehloze Ihnlng* sloegen de Hagenaars ln de derde slag beurt genadeloos toe. Op een twee- honksl&r van Grootus kwamen Leef- larig en Jooeen over de thuisplaat en ook Grootus kwam binnen (03), DHS kon in de vierde innings nog Morgenvroeg om 9 uur begint In onze Camping-afdeling 2e etage de yerkoop van dit tentlinnen, In de nieuwste streepdessins, 120 cm breed, per meter voor niet voor vuurwerk zorgen, maar ADO I kon de stand op 04 brengen, omdat] Overboek Bloem door een verre tik van Joosen binnenkwam. Dit gebeurde j allemaal door het goede werpen van de Hagenaar Salemink, die er steeds beter in kwam, nadat hij het gemis van een werpheuvel op het gladde DHS- veld te boven was. Veel veldfouten van de DHS-crs waren ook niet vreemd aan deze 04 achterstand. Tot aan 'de achtste innings gebeurde er niets meer, maar in die slagbeurt sloeg DHS toe. Gé Krommenhoek kwam op het eerste honk door een honkslag en Tromp sloeg hem naar het tweed* honk. Qstlano bracht hen beiden bin nen (2-4), Hij kwam zelf op het derde honk en werd door Ab Bons binnenge» loodst (34). Schipper kwam door een doorgeschoten bal over de plaat en v. d. Hamer sloeg Bons hunnen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Een schaduw rustte zaterdagmiddag op de officiële opening van het nieuwe club gebouw van de Völkstuindersvereni- ging De Zuiderhof", die in twaalfen- eenhalfjaar aan de Zuiderparkweg is uitgegroeid tot een gezonde vereni ging, waarin 186 leden zich op 13 ha grond beijveren de natuur in de stad te brengen. De man die sinds 1960 zich volledig heeft gegeven, voorzit-; ter P. Klapwijk, heeft door zijn over-1 lijden op 19 april j.l. de bekroning van zijn werk niet mogen meemaken. De heer P. Visser van het Algemeen Ver bond van Volkstuinders nam nu als gastheer voor De Zuiderhof de hon neurs waar. Wethouder R. Langerak verrichtte met een terugblik op de na-oorlogse pionierstijd de opening. Dr. J. G. Bosma sprak namens de Raad voor de Lich. Opvoeding. De heer E. Hoevenaars deed dit als wnd, voorzitter van de Rotterdamse Bond, waarna mevr. P. de Groot-Van Loon (Nut en Genoegen), c C. de Bruin (Helpt Elkander), L. Valster (Zand weg) en ten slotte de heer D. Bree- man, die namens de leden f 2:4QO.- en drie klokken aanbood, er door woor den en geschenken toe bijdroegen, dat de opening tot een onvergetelijk hoog tepunt werd. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Bij de zaterdagvoetballers kwamen alleen de afdelingsclubs uit in de competitie. De beide Schiedamse clubs GSS en GTB konden het in hun duels met res pectievelijk Hellevoetsluis en Groen wit niet verder dan een 1—1 gelijk spel brengen. Hellcv.sluisGSS 11 Omdat er te weinig identiteitskaar ten waren meegenomen op de reis naar Hellevoetsluis, konden maar tien GGSS-ers het void betreden en daarom speelden de Schiedammers een ver dedigende taktiek. Tien minuten voor rust leidde dat tot een strafschop in het doelgebied van GSS en Hellevoet- sluis kon de leiding nemen. Toch kwa men de gasten in de tweede helft nog gelijk met de thuisclub, want een hoekschop stelde Munnlk in staat 1 I aan te laten tekenen. Groen-WitGTB 1—1 GTB nam in de eerste helft de lei ding. In een geiykopgaande strijd, door Rietveld, die een pass door het midden goed benutte. Een strafschop In de tweede helft door de thuisclub goed benut bracht hen weer op gelij ke voet met GTB (11). Ligstoel lopers, 40 cm breed, effen groen, met fc/c/ne foutjes per meter voor Advertentie IM.) 1 Directeur B. J. Helsma van Bad Groenoord heeft als jubileums- geschenk drie badmeesters fluitjes met linten in de Schie damse kleuren gekregen van het bestuurslid, mevr. J. Krikke- Hein. Ook drie fluitjes voor sport-wethouder mr. P. van Bochove, om hem er aan te her inneren dat „Schiedam-Zuid zo heel graag een eigen bad wil hebben, want de stadswijk komt zoveel tekort op het gebied van de recreatie". Misschien een aanwijzing voor do zeer actieve Winkeliers-ver. „Zuid" om het initiatief te nemen voor zo'n bad, vond mevr. Krlkke, die in de Lekstraat woont. De wethouder wil bést helpen, maar de ge meente heeft geen geld. (Van een onzer verslaggevers) i SCHIEDAM, maandag. In het ka der van sportmaand organiseerden de twee Schiedamse hockeyclubs Asvlon en Spirit op het veldencom- plex van laatstgenoemde een Junioren- toernooi. Als gast verenigingen namen hieraan deel: Aeolus en RBC uit Rot terdam; Pollux, Vlaardingen en het Delfte Ring-Pass. In beide afdelingen eindigden teams van Asvion en Spirit met een gelijk aantal punten als eersten, zodat beslis singswedstrijden nodig waren. BIJ de meisjes eindigde deze in een zege van 10 voor Spirit. De jongens versloe gen Asvion met 40 zodat Spirit dub- belvoudig toernooiwinnaar werd. Voorzitter R. Brouwer van Spirit reikte na afloop de wisselbekers uit aan de captains van de zegevierende teams. Voor de tweede prijs waren eveneens bekers beschikbaar die bei de de prijzenkast van Asvion gaan Meren. Bij de meisjes eindigde Aeo lus als derde en bij de jongens Ring- Pass. De overige teams ontvingen een herinneringsvaan tj e. SCHIEDAM, maandag Het derde tennis week eind heeft alle TSF- teams winst opgeleverd. Nog vier van de ze ven teams zijn ongeslagen en staan aan de kop van de ranglijst. Het eerste team heeft de wedstrijd bij een 4-2 stand moeten afbreken. Het tweede team staat ongeslagen bovenaan, met G punten en de prach tige score van 22-2. Dit weekend werd de Haagse Tennisclub aan de zegekar .gebonden met 7-1. Alleen Nel v, d. Vaart verloor haar enkelspel tegen Mej. W. Gerritsen. Het derde team, boven aan de ranglijst met 1 punt voorsprong op Haagse T.C., 'heeft te gen Oranje T.C. een 7-1 zege behaald. Alleen. Alerda Boon. verloor. Het vierde team heeft een mooi re sultaat geboekt om tegen het team van Toegh 4-4 gelijk ite spelen. De enkel spelen werden verloren terwijl de dubbelspelen Winst voor TSF oplever de. De benjamins van het vijfde team behaalde de eerste zege op Lommer- dijk 4 en wed met 5-3. Het zesde team in de dtstrikscompetitie eerste klasse, behaalde eveneens de eerste overwin ning tegen het Vlaardingse Sunlight 1 met 4-1. Het zevende team is nog on geslagen en versloeg het zaterdag- team van Toegh met liefst 5-0. UITZENDBUREAU IS MANPOWER MANPOWER vraagt voor directe uitzending naar bij haar bekende bedrijven: BOEKHOUD(ST)ERS BOEKHOUDMACH. KRACHTEN ADM. KRACHTEN (mul. en vrl.) Voor elke Manpower uit zendkracht vanaf 1 januari een hoger tarief en alge hele sociale verzekering. Elke vrijdag uitbetaling per kas, per giro of per bank. Ons kantoor Is voor u ge opend van maandag t.m, donderdag van 9.00-13.00 uur en van 14,00-17.0Q uur, vrijdags van 9.30-13.00 tl. en van 14.00-1B-00 uur; zaterdags gesloten. Voor de verzorging van uw sociale uitkeringen en in lichtingen daarover is tij dens do uitbetalingen een deskundige van Manpower voor u beschikbaar. Manpower Hoogstraat 1fcB, Telefoon 26 08 44 Schiedam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2