Veertig kilometer in groene golf Afscheid dertien Raadsleden SCHIEDAM Itoeeimlees Dansschool Westhuis Interpellatie in Gemeenteraad Auto tegen fabriekspand seizoen met krappe zege In Burg. van Haarenlaan Aanzienlijke wijziging in nieuwe Raad Muren van Schouwburg vertonen scheuren Lijnbaan en 'Kunstbrug' moeten '70 klaar zijn SCHIEDAM Wethouder Van Kinderen geeft toe: TE LANG GEWACHT MET DE TOEVOEGING STERKE GEUR Bankwerker raakte bekneld Zaalvoetbal in de Sporthal Hond loopt bromfiets Nalatigheid BURG. ROELFSEMA BRACHT DANK Controle S.V.C. begint de training Burgerlijke Stand VRIJAGE IN HET WATER GEVALLEN Kleine kans Politie succesvol bij schietwedstrijden Watervrienden viert lustrum Formaat met Metselaar trekt met auto grillig spoor over kruising neemt toe Personeel gebr. Coster N.V. met vakantie naar Israël op kosten directie MUTATIES Geëtaleerde marmotten gedragen zich als kannibalen Oogstfeest 100-jarig CJ.M.V. 'Onesimus' MACHINEZAGERS GEPENS. MANNEN dinsdag j>„seRtémfcer. 1966 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. -— Tijdens de interpellatie over het aard gas en de recente ontploffingen, die de Gemeenteraad, voor het laatst bfleen in de oude samenstelling, gisteravond toestond aan de heer G. P. Verhulsdonk (WD), heeft de wethouder voor de Tech nische Bedrijven, mr. M. J. M. van Kinderen toegegeven, dat er een fout is gemaakt, namelijk dat er te laat overgegaan is tot het doen odoriseren van het aardgas. „Noem het een beleidsfout, als u wilt, maar het college staat nog steeds achter dit beleid", merkte mr. Van Kinderen op, die zich verdér heftig verweerde tegen de aantijging van nota bene zjjn partijgenoot, de heer H.' W, Metaal „dat het aardgas op onverantwoorde wijze in Schiedam is gebracht". „Deze opmerking van de heer Me taal is onverantwoord. Daarmee legt hij een onverdiende blaam op het col lege en op de leiding van zowel de Technische Bedrijven als Gemeente- werken. Deze wijze van discussiëren zal de onrust onder de bevolking nog doen verhogen." Want dé wethouder heeft nooit ontkent dat een grote mate van onrust over het aardgas begrijpe lijk was. Hèt was overigens ir. C. Boerman (PvdA), die In een rustig betoog met een de kern van., de moeilijkheden blootlegde. Namelijk in de eerste plaats het feit dat het aardgas niet di rect bij de invoering sterker is geodo- riseerd, hoe-yvel de Gasunie (die grote installaties daarvoor aan het eind 'van dit jaar in gebruik zal nemeh) de ge meenten nog gewezen heeft op de ver antwoordelijkheid van de gemeenten, om dit zelf te doen zolang als die in stallaties nog niet werken. Doch ook wees Ir. Boerman er op dat het lekken-zcekapparaat, waar de Techn. Bedrijven op vertrouwd heb ben niet deugdelijk voor aardgas, is ge bleken. „Goede apparaten zijn overal verkrijgbaar," verklaarde hij. Aanduwen na mankement: (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op de 's Gravelandseweg sloeg de motor van een personenauto, bestuurd door de 46-jarige halsvrouw A. M. B. alt Vlaardinyen, af. De bestuurster slaag de er niet In de motor weer te starten, waarop de wagen werd aangeduwd door een mede-inzittende. Toen gege ven moment de motor aansloeg, raak te mevrouw A. M. B. volledig de kluts kw(jt en reed met haar auto frontaal tegen een muur van het fabriekspand van de N.V. Schuitema. Van het fabriekspand werd de bui ten- en een binnenmuur vrije ernstig beschadigd, terwijl ook verwarmings buizen, een ruit en een tegen de muur staande fiets het moesten ontgelden. De rechter voorzijde van de pèrsonen- auto werd geheel in elkaar gedrukt. Er deden 2ich geen persoonlijke onge lukken voor. De bestuurster van de auto was niet in het bezit van een rij bewijs. r SCHIEDAM, dinsdag. In de ma chinefabriek van - Feyeuoord-Brons- werk liep de 32-Jarige bankwerker P. L. de Jonge een scheurtje ïmzUn sche del op, toen hij voor een moment be kneld raakte tussen twee stalen ko lommen, welbe in de fabriek geplaatst werden. De heer De Jonge verrichtte nog enige kleine werkzaamheden aan een reeds geplaatste kolom.' Een andere kolom werd dóór middel .van een elek trische kraan op zijn plaats'gebracht. Tijdens een van de manoeuvres van de kraanmachinist, zwaaide de.kolom. iets te ver uit. waardoor de heer De Jonge (heel kort) met zijn hoofd knel kwam te zitten. Hij werd door' de G.G. en G3. naar de Nolet-stichting vervoerd. SCHIEDAM,,, dinsdag.In de Schiedamse Sporthal wordt gen zaal- voethal toernooi gehouden, georgani seerd door de voetbalclub Van den Bor. De deelnemende ploegen zijn die van de Manometerfabriek, Ter Braak, Soheffers en Van den-Bor zelf. Aan vang 19 uur; toegang gratis, voor be langstellenden. Als verklaring gaf de wethouder Van Kinderen, dat reeds vorig jaar een odoriserings-apparaat was besteld, die in juni-geleverd zou worden. Daar het aardgas in mei de intrede deed in Schiedam, had het college gemeend voor één maand de verantwoordelijk heid van niet geodoriseerd aardgas te moeten dragen. Doch het apparaat is niét op tijd geleverd en In feite nog steeds niet aanwezig. Hier, gaf hU toe, ligt een nalatigheid, die nu zeer be treurd wordt. Verder wierp hij tegen dat goed functionerende aardgas-detectors „overal" verkrijgbaar zouden zijn, „Wij hebben gezocht en deskundig ad vies ingewonnen, doch zo'n apparaait nog steeds niet kunnen vinden/' Het nu aanwezige lekkenzoek-apparaat. dat jarenlang met succes is gebruikt voor stadsgas, was aangeschaf t op ad vies van een deskundige organisatie, die zelf niet bleek te weten dat dit ap paraat niet of niet goed werkt op aard gas. „Wij blijven zoeken". Interpellant G. P. Verhulsdonk legde de nadruk op een betere voor lichting aan de huisvrouw („bij de fol ders die rondgestuurd worden, niet al leen wijzen op de voordelen, maar ook op de nadelen van aardgas")en op een betere controle op de werkzaam- heden bij het leggen van gas-leidingèn („vooral bU de laatst te maken aan sluiting moet die zeer streng zijn") en op het gebruikte materiaal.. „Wij zullen de huisvrouwen zeker wijzen op het verschil.van geur tussen het oude stadsgas en hét, nieuwe aard gas", verklaarde de1 wethouder, die verder meende dat de huisvrouw "toch ook weer niet al te vee) overstroomd moest worden met circulaires en waarschuwingen, omdat zij' dan de werkelijk belangrijke punten 'bij de overschakeling op aardgas dan niet meer zou kunnen onderkennen, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, De 47-jarir ge metaaldraaier A. H. v. D. kwam op de Rembrandtlaan te vallen, doordat een hond, behorend aan de 35-jarlge magazijnbediende K. B., los schoot en tegen de bromfiets van A. -H. v. D. op liep. Met schaafwonden aan gelaat en benen eneen gekneusde rechter enkel werd de. bromfietser door de G.G. en G.D,. naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, vanwaar hij,,na behandeling naar huis kon terugkeren. !- SCHIEDAM. Ter .voorbereiding van het volleybal-seizoen '66-'67 is de Schiedamse Volleybal Club weer be gonnen met de training van zowel de senior- als de Junior-ieslallen. SVC zal ook dit Jaar weer -met,een negen tal senior- en een drietal jnhiorteams aan de competitie deelnemen. Dit aan tal isvoor uitbreiding .vatbaars >.v Jongens en meisjes vanaf 12 jaar, doch ook ouderen en zelfs sportieve hulsvrouwen en- veteranen zuh wel kom bij de trainingsavonden, op maandagen en vrijdagen van-10 tot 22 uur in de gymnastiekzaal aan de Tho mas k Kempisstraat te Schiedam. Inlichtingen te verkrijgen bUde heer W. Huyskes, Burg. v. Haarenlaan 987, tel 262974. SCHIEDAM: Geboren: Ingeborg A. H. d.v. H. C. Clarljs en H. W. M. Be rende; Christiaan z.V; W. van Es en C. J. van Leeuwen; HendrikaF. d. v.J. Vervoort én; H. F;-; deGroot;; Gaecüia d.v. W. L,.; H.Wan Veen en J. M. G. Kerkhof. Vi krr;vV Overleden: M. van Guliki 83 Jr. wed: Mooy: T. Jü, 64 jr.; M.J.Axnes, 85 jr. wed: Slieker; G, Nagtzaam, 67 jr. Oversteekplaats bij hotel „Rijn mond": Lange wachttijden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Twee verliefden, een 27-jarige koeltechnicus en 'zijn 24-jarige verloofde hebben gisteravond laat een nat pak gehaald toen de be stelauto waarin zij zaten de Kra- lihgse Pias inrolde.-' De 24-jarige timmerman H, Hogenes uit Bergschenhoek die het ongeluk bemerkte, sprong ge kleed in het water en wist de por tieren van het voertuig'te openen. De twee jongelui kwamen onge deerd op de wal. De. Ifoeltechni- cus verloor echter zijnporte- feullc mét vierhonderd gulden In het water. V' Het verloofde stel ;hadde be stelauto aan de rand;van,de Kra- llugs'e Plas1 geparkeerd, met de voorzijde naar. hét water-gekeerd, Vermoedelijk heeft een van hen toen per ongeluk de versnelllngs-, handel in de „vrijstand". geduwd," waardoor de wagen het water in rolde. (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Twee weken eerder dan de politie ge pland had, is de zogenaamde „groene golf" op de Burgemeester van Haarenlaan een feit gewor den. Indien de automobilisten de juiste snelheid in acht nemen, kunnen zij nu, zonder oponthoud, vanuit beide rij-richtingen de ver keerslichten passeren. De (auto matische) installatie is zodanig afgesteld, dat een vlotte doorstro ming- wordt verkregen bij een snelheid van veertig kilometer per uur. De politie Is, na vele proefnemingen tot de conclusie gekomen, dat bU deze snelheid de meest ideale toestand ont staat, De praktische capaciteit van de Van Haarenlaan kan volledig worden benut, terwij! ook het verkeer, komen de uit de zijstraten, zich gemakkelijk en vlot kan inpassen. Juist omdat de Van Haarenlaan, hoewel een moderne en brede ver keersweg, toch ook ®en „wükweg" is,, door de vele. overstekende kinderen en het grote aantal winkels, acht de poli tie het van primair belang, dat de (aanbevolen) snelheid laag is, maar niet vertragend werkt. ,Er kleven nog wel wat schoonheids foutjes aan de „groene golf". Met na me de voetgangers moeten vrij lang wachten, eer zij kunnen oversteken voor Hotel Rijnmond. Daarbij gebeurt dit dan nog in twee etappes, zodat het kan gebeuren, dat er (te) veel voet gangers op de middenberm staan. Het geen echter ondervangen kan worden door aan de linkerkant van een, door verkeerslichten beveiligd, kruispunt haaks over te steken. Dit lijkt omslachtiger, maar de praktijk wijst uit dat men op, die ma nier sneller aan de overkant van de rijbaan komt. Ook' dè verkeerslichten óp het "kruispunt B.KIaan-Van Haa renlaan maken deel uit van de „groe ne golf'. Een dezer dagen zal er een begin worden gemaakt met het plaatsen van borden, waarop de automobilisten ge adviseerd zal worden zich te houden aan een snelheid van veertig kilome ter. De controle op .werk en materiaal is reeds streng^ verklaarde weth. Tan Kinderen. Elke verbinding wordt aan een drukproef onderworpen en is op dat mument beslist goed. In hoeverre 'die controle nog verscherpt kan wor den, is nu nog niet te zeggen. De de fect geraakte leiding Is voor onderzoek naar TNO in Delft gestuurd, maar de uitslag zal pas over enige tijd verkre gen kunnen worden. In zijn betoog ging de heer H. W. Metaal (KVP) in op tal van technische details, maar slóeg, daarbij de plank nogal eens mis," zoals 1 de heer B, E, Collé (CPN),, zelf bouwkundige, vast stelde. De heer Collé zelf drong echter aan op een nader onderzoek of de nu toegepaste flexibele wijze van verbin dingen in de leidingen, die tot nog toe hebben voldaan, ook bij de sterke ver zakkingen die zich voordoen in laatst bebouwde delen van de stad, nog wei votdoen. De wethouder zegde een uit gebreid onderzoek op dit punt toe. Eén ding Is we! duidelijk geworden bij deie besprekingen (die groten-: deels een herhaling waren, van wat wij In dit blad al vermeld hebben), dat hel ontploffingsgevaar bij aardgas niet groter, in tegendeel, juist geringer is dan bij het onde aardgas. Alleen, als het tot een ontploffing komt, rijn.de gevolgen ernstiger, door de grotere concentratie van aardgas, f (Van een onzer verslaggevers) i SCHIEDAM, dinsdag. Tijdens de nationale schie (kampioenschappen van de Nederlandse; Politie Sportbond be haalde de SoMedamse hoofdagent J. Voorend een eerste prijs op het num mer „vaste baan geweer", met een se rietotaal van 89. - De brigadier 0. A. Efabermehl eindigde, 'met een totaal van 87, op de twaalfde-plaats. Inspec teur B. C. W. 'Maliepaard werd achtste I -P, M .w4jrtwl,,,IK<ïoue^ met een serietolaal van 49. (Van een,onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Schie damse „Watervrienden", afdeling van de Ned. Culturele Sportbond, gaat het eerste, lustrum op zondag 16 oktober 'vieren met oê. een 'vijfkamp, waar- aan ook- de Watervrlenden uit Delft, Ijmulden, Heerlen en, Enschede deel- (Van onae korfbalmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag ODI is het nieuwe korfbalseizoen uitstekend be gonnen. De eerste zege al is die dan op het nippertje behaald is bin nen en ook de lagere ploegen zorgden met uitzondering van de junioren voor winst, Schiedam en Succes leverden op seriewedstrtiden wisselende pres taties. De eerste bezoeker van ODI was Oud Beijerland en daarmee werd een gelijkopgaande strijd geleverd, met de gasten lange tijd het fortuinlijkst voor de korf. Jan Versteeg bezorgde ODI de leiding, maar de rust ging in met 12. Na de thee bracht mej. Diet Sluimer de score in evenwicht, doch in derde opstelling kwam Oud Beijer land met 24 voor. Door Arie van 't Hoff werd het 34, maar weer liep de tegenpartij uit (35). In tweede op stelling was Gtel Bos echter goed op dreef. Hij trof tweemaal de roos én maakte daarmee niet alleen gelijk (55), maar hij legde bovendien de basis voor de zege. Mej. Aida Smits scoorde dat winnende doelpunt en wat Oud Beijerland in het laatste kwar tier ook probeerde het bleef bij 65. ODI 2 won mét 4—1 van Blauw Wit 2, de junioren verloren uit met 6- van Kwiek en de aspiranten kwamen met de volgende resultaten uit de bus: ODI a—Blauw Wit a 4^0, ODI NIO c 20, Schiedam al—Het Zuiden a 2 2—0, Schiedam b 1—Sperwers b 30, pupillen Succes c 1Trekvogels c 2 1—1, Schiedam c 1WION c 2 3—0. Schiedam heeft aan seriewedstrij den van DKC in Delft deelgenomen en won daarin met 2—0 van Tovers en 10 van Samoa, maar verloor met 21 van Danaiden en met 20 van BKC. In het RKB-toernooi heeft Suc ces met 1—0 van WION 2 gewonnen, tegen Unicum 2 werd met l—l gelijk gespeeld en van Ons Huis 3 werd met 10 en van De Bermen met 41 ver loren. Schiedam 2 verloor de vier ge speelde partijen en wel met 3—0 van Ten Donck, met 2—0 van Rozenburg 3, met 10 van Unicum en met 2- van De Spartaan. De junioren van Succes behaalden een tweede prijs door met 40 te winnen van Unicum, met 2-H) van Sperwers en tegen De Bermen en WION met 0—0 en 2—2 ge lijk te spelen. De juniorploeg van Schiedam speelde gelijk tegen HFV (1—1) en WION 2 (l—l), maar ver loor van Charlois (1—0) en van Ten Donck (21). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Aan het slot van de Gemeenteraads vergadering van gisteravond is afscheid genomen van de Raads leden, die vanavond niet meer in de nieuw-verkozen Gemeenteraad geïnstalleerd zullen worden. Het zijn er liefst dertien, of 35 procent van het totaal van 37. Dit betekent dus een aanzienlijke wijziging van de bezetting van de Raad. Dit zijn, in volgorde van de duur van hun Raadslidmaatschap de heer H. Sabel (pvda), die 22 Jaar lid was, waarvan 17 Jaar wethouder. Zeven tien dienstjaren hebben mej, G. Bur ger (pvda). en de heren W. van Schooneveld (ar), die ook vier*- jaar wethouder is geweest, ir. K. J. J. Do- minlcus (ar), H. C. van Ruiven (pvda), W. de Vries (pvda) en H. M. Willemse (kvp). Tien dienstjaren hebben de heren M. van Harmeien (pvda) en A. J.J. van Dijck (kvp) acht dienstjaren G. Westerveld (ar), vijf Jaren P. Brouwer (chu) en vier jaren A. Aar doom (pvda) en N. J. J. v. d. Water (kvp). Raadsvoorzitter burgemeester H, Roelfsema heeft deze scheidende raadsleden dank gebracht voor het vele belangrijke werk dat zij in dé Raad en voor de gemeenschap heb ben verricht. „De Gemeenteraad staat niet meer in zo groot aanzien in onze moderne gespleten maatschap pij", zo constateerde hij'. „Vroeger was het een grote eer om raadslid te zijn waarvoor men moeilijk kon wei geren". Dat is'nu niet meer het geval, hetgeen burg. Roelfsema weet aan de afgenomen zelfstandigheid van de ge meenten, aan het feit dat de politick niet meer kan boelen, maar ook aan de gedaalde belangstelling voor de lo kale problemen, nu men zo makke lijk kan uitzien tot over de gemeente grenzen. Toch Is voor velen het raads werk een stuk van het leven gewor den, voor enkelen zelfs een levensver vulling. Voor- de jonge leden zullen;er op het gebruikelijke clubuur onderlinge wed strijdjes zijn, zoals een race op lucht bedden .voor de. ongediplomeerden, onderwatérzwemwedstrijd, een ver- kleedwedstrijd en een grabbelton wedstrijd die een verrassing moet pin. - •ROTTERDAM, maandag. Gister avond heeft de,35-jarige-metselaar Th. P.''v. d. A7 met zijn wagen een gril lig spoor gétrokken 'over 'dé kruising Max Havelaarweg, Pleter Staatokweg. Eerst botste.de wagen tegen een trot toirband, geheel links, daarbij schamp te'hij eeq tégèhligger; en hobbelde via het rijwielpad .tegen een boom op de rechterkant :van de weg. De men verklaarde onverwacht yoor een bromfietser te hebben'moeten'uit- wijken.. Hij-bleek eehter'onder invloed van alcohol te verkeren.,Züh rijbewijs ls 'ingenomen:'"'Vv. •v.. ."'.v:. 4 '.r> OUDERKERK5"A;* D. IJSSEL, dins- dag; 'TTT-dM^t- ingapgi-.vap woensdag 21 september zullen weer iedere woens dagmiddag van 2.30-»4,30 uur in dt middagen worden gehouden. ROTTERDAM, maandag (ANP). Het handelsverkeer tussen Nederland en de Volksrepabliek China neemt nog steeds toe. In de eerste vijf maanden van dit jaar exporteerde Nederland 'voor f 26,7 miljoen (y4. ƒ22,4 mil joen) en kwam in Nederland uit China binnen voor een waarde van 48,7 miljoen <v.j;.U38;l miljoen). De uitvoer naar China was in 1964 reeds "68,7; miljoen. De invoer uit dit land steegs van. 72,2 miljoen in .1964 tot ƒ92 miljoen in 1965, aldus een overzicht .van de Centrale Kamer van Handelsbevordering, De toeneming van het handelsver keer met China was ook te merken In de haven van Rotterdam. In 1965 werd aan lading uit China gelost 195.000 ton(1964: 143.000 ton) eh werd voor China geladen 295,000 ton (1964: 53.000 ton, 1963: 264.00Q ton). ROTTERDAM, maandag. Het ge hele personeel van gebr. Coster N.V. gaat volgend Jaar februari'in twee groepen een reis naar Israël maken. Eerder at werden vóór het personeel reizen georganiseerd naar België/ Luxemburg. Frankrijk (Parijs), Enge land (Londen) en Denemarken/Zwe den. De reis naar Israël aal acht dagen déren. Ook deze keer neemt de directie de kosten geheel voor haar rekening. Niet alleen de personeelsleden zelf. maar ook de echtgenotes van de mannelijke werknemers kunnende reis meema ken. Het eerste vliegtuig vertrekt op 7 februari 1967, het tweede op 21 fe bruari. Voordat het personeel op stap gaat zal het door middel van een film avond geïnformeerd, worden over Is raël. De reis voert naar Tel Aviv, Jaffa, Jeruzalem. Naïareth, Haifa en de Dode Zee. Aan de reis wordt door 250 personen deelgenomen.' Hef wordt verreweg de duurste reis, die de medëwerksers van de gebr. Coster ooit.aangeboden heb ben gekregen. Deze achtdaagse reis is onderdeel van de vier weken vakantie -die het personeel elk Jaar 14 dagen 's zomers, 14 dagen 's winters krijgt Het is gebruikelijk, dat het personeel ;een week-ln-de winter.gezamenlijk op vakantie gaat (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De Rotterdamse Schouwburg heeft scheuren in de muren van de twee kleine foyers. Ook de grote bovenfoyer heeft er, zij het in minder mate, mee te kampen. Op andere plaatsen vertoont deze Aoodschouwburg eveneens ouder- domsverschij nselen. Achter het toneel loopt bijvoor beeld een scheur door de muur. De dienst gemeentewerken, die het onderhoud van de Rotterdamse Schouwburg verzorgt, deelde ons mee, dat in het geheel geen gevaar dreigt, Men houdt de zaak door middel van metingen nauwkeurig in de gaten en als het proces zich zou voortzetten, is men van plan om maatregelen te tref fen. Welke die maatregelen zouden zijn, kon men ons niet vertellen. Omtrent de oorzaak van de scheuren in de foyers aan de voorzijde wist men niet meer te zeggen dan dat zij wel licht ontstaan zijn ala gevolg van een horizontale grondverschuiving tijdens de bouw van de ondergrondse par keergarage. Voor elk van de scheldenden had burg. Roelfsema een persoonlijk woord van waardering en lof. Het langst stond burg. Roelfsema stil bij de persoon van wethouder Sabel, die hij een „gemeentebèalimrder van for maat" noemde. De self-made-man, die, als landarbeider in Strü en begon nen, door zijn helder verstand en grjj- te strijdlust geworden is tot een man die allerwege respect afdwingt." Door zijn persoon, a(fn werkkracht, maar ook door alles was hij heeft weten te bereiken voor Schiedam. „Ik ben vervuld van blijdschap, van dankbaarheid, maar ook van weemoed, -"nu Ut- voor een afscheid sta", verklaarde weth. Sabel, die het overigens juist vond om als 65-jarige plaats te maken voor jongere krach ten. Hij bracht verder dank aan allen die hem. gesteund en geholpen had den' in zyn werk, „hoewel ik. "'geen makkelijke wethouder was;', :maar kon het. ook niet nalaten een woord van kritiek, een waarschuwing, te la ten horen jegens de. Raad, die vaak te diep op de details ;wilde ingaan, te veel zelf wilde gaan doen en regelen. „De Raad moet niet. op 'de zetels van b. en w. willen - gaan zitten", maakte de heer Willems de waar schuwing duidelijker. Ook de heren Van Ruiven, ir. Dominicus en "WI- lemse spraken woorden van dank na mens de scheidenden in him functies. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, De ge meenteraad heeft de volgende muta ties goedgekeurd. Tot onderwijzeres aan de W. A. van Lieflandschool is benoemd mej. W. J. F. D. 'Ho A Fat, thans onderwijzeres in Naaldwijk. Tot hoofd van de Comeniusschool A is benoemd de heer W. Harms, thans onderwijzer in Dordrecht. Mei. A. G. Eilander, onderwijzeres aan ae Burg. Verveenschool is'in vas te dienst benoemd. Mej. L. Koopal, onderwijzeres aan de Jan Ligthartschool is in vaste dienst benoemd. Mevr.-J. A. HupkesGoed, arts te Rotterdam, is benoemd, tot arts bij de G.G. en G.D. Aan mevrouw dr. J. A. van Haaf- ten, arts by de G.G. en G.D.is op verzoek eervol,ontslag verleend. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De dienst van stadsontwikkeling rekent erop dat de Lijnbaan in 1970 geheel voltooid is. De win kelgalerij zal zich dan uitstrekken van de Kruiskade tot de Binnen weg, waar de Lijnbaan zyn af sluiting vindt in het kunstcen trum van de Kotterdamsche Kunstkring, de zgn. Kiinstbrug. Het nog af te bouwen deel van de Lijnbaan bestaat niet alleen uit win kels. Achter het gebouw van de Amro- bauk zal een bovengrondse parkeer garage verrijzen en onder de Lljn- baanbebouwing komt een ondergrond se parkeergarage. Verder aal achter de lage winkels van de Karei Doorman- straat een hoge flat komen. Voor de Rottérdamsche Kunstkring is dit vanzelfsprekend verheugend nieuws, want er blijkt uit dat het In 1963 ingediende plan (van architect Bakema) voor een cultureel en. recrea tief centrum ln het hart van de, stad niet zoals sommigen vreesden onder tafel is verdwenen. Of dit plan Inderdaad pas in 1870 verwezenlijkt zal zijn-hangt af van de uitbreiding van het warenhuis Ter Meulen in de richting van de Olden- bameveltstraat. Bouwtechnisch hangt deze uitbreiding (eveneens ontworpen door het architectenbureau Van den Broek en Bakema) zeer nauw samen met het kunstcentrum. Zonden de benodigde .vergunningen van rijk en gemeente voor dexe uit breiding vau Ter Meulen snel komen, dan is het niet onwaarschijnlijk dat Rotterdam nog voor 1970 eUn cultureel en recreatief centrum bezit. ROTTERDAM, maandag. Veertig marmotten waren giste ren tot ontzetting van voorbijga tl- gers ln een etalage van een die renhandel ln de Brielselaan bezig elkaar op te eten. De beestjes, wa ren uitgehongerd. De eigenaar, de 37-jarige J. V. verklaarde de mar motten zondagmorgen uog eten te hebben gegeven. Volgens hem was het normaal,'dat zij elkaar opaten. Tegen de x opgemaakt. Is proces-verbaal ROTTERDAM, maandag. Het jaarlijkse oogstfeest van de C.JM.V. „Onesimus" staat dit Jaar ln het teken van bet 100-jarig bestaan. Het oogst feest wordt gehouden op 10 september in het jeugdgebouw aan de Gashou derstraat 9, van 's morgens 10 tot 's avonds 23 uur. In de Foyer en grote zaal zullen verschillende verkoopstands worden ingericht met groenten, fruit, bloemen en levensmiddelen, beschikbaar ge steld door de Kralingse tuinders en winkeliers. Verder is er een groot aantal attracr ties, waaronderschiettent, rad van avontuur en dergelijke. De opbrengst van het oogstfeest is bestemd voor het jeugdwerk ln Kra- In onze volkomengemechaniseerde eternit-zagerij is plaats voor twee Wie met zaagmachines weet cm te gaan en maatzuiver werkt, kan inlichtingen krijgen bij de heer Zantboer.;' TH. J. L. VAN DEN BERG BEVEKA-COMBINATIE N.VX WESTVEST 33, TEL. 269444.' Personeel gevraagd Voor' «powUsc indiensttreding N actieve BEZORGERS v.a. IS jaar. Aaomel- j Schiedammer, Hooestr. -in. Schiedam, W. 387Z79— 296605, Na 6 uur 242142, H2 Foto - Film Hoogstraat 106, Schiedam, teL 396720. Lei op het jutte adres. Inschrijving nieuwe leerlingen dagelijks van 2 lot 10 uiir. Warande 207. Tel. 010-268211, Schiedam. N.V, W. KESTER BANKETBAKKERIJEN vraagt voor lichte inpakwerkzaamheden r- voor dé>' ochtend- en-of middaguren ,(7.50^- 12.3C-én 13.0017,30), tól.' aan ons 'kantoor Broersveld 67,' telef, 284355." ersveld 67, telef. 264355."

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2