Poldervaart-'duiker' Rijksweg 20 SCHIEDAM Speelgoed Prins iïwwesim Activiteiten bij S.S.V. Gemeente overweegt instituut sociaal raadsman LAATSTE VLUCHT MET HELIKOPTER André v. Dun onstuitbaar in cross Resultaten bij S.V.C Wie heeft iets verloren Bewusteloos na val in kelder Jongetje stak plotseling over SCHIEDAM Club-kampioenschap Flimkring met 'Pickpocket' VNFG stelt in principe programma voor 10 januari vast Burgerlijke Stand Open uw hart voor gehandicapte kind Kapitein Würffe en cis. Fischer onderscheiden T. Kapteyn benoemd tot officier O.N. Ex-burgemeester Hillegersberg overleden ROTTERDAM GOOIT FLESSEN IN ZEE EDDIE TREYTEL VANDAAG GEOPEREERD Dienst op Rotterdam gestaakt Joodse muziek in Doelen le verkoopster en leerling-verkoopster hulp-verkoopsters MONOPOLE 2 ADMINISTRATIEVE KRACHTEN -.M woensdag 2 november 1966 - 5 (Van een onzer verslaggevers) Het nu alweer bijna zeven jaar durende werk aan de aanleg van de Rijksweg 20 op Schiedams grondgebied is zo langzamerhand in de laatste fase gekomen. Dat mag ook wel, want volgens het schema moet immers deze Rijks weg vanuit het westen uit tot aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam medio volgend jaar in gebruik komen. Er komt einde lijk meer tekening in onze tot dusver wat duistere zaak. Dat is ook met de bijbehorende kunst werken het geval. Op de grote foto kan men zien dat de grote duiker in de Rijksweg, waar als noodmaatregel de Poldervaart doorheen geleid zal worden, vrijwel gereed Is. We hebben reeds uitvoerig gemeld dat deze duiker is gemaakt om een dam in de Poldervaart te kunnen leggen voor de Rijksweg. De vaart zal dan tijdelijk, in afwachting van de algehele opheffing, met een bocht door deze tunnel geleid kunnen worden. Ook de hulpdijkjes in de bocht zijn al gereed, zodat binnen af zienbare tijd de oude kaden van de vaart doorbroken kunnen worden. Een merkwaardige nood-oplossing, maar de nu gereed gekomen tunnel zal la ter dienst kunnen doen voor een weg ten westen van de Poldervaart, lopen de langs de Sporthal en verder gaan de naar Harga. Het viaduct over de Churchillweg is vrijwel gereed; het wachten is nog op de hard-nodige herbestrating van de Churchillweg, die heel breed wordt. Ook het werk aan het viaduct over de Schiedamseweg bij de oude Blauwe Brug schiet al aardig op; binnenkort zal het wegdek gelegd worden. Verder is men al bezig met het aanleggen van de op- en afritten naar de Rijksweg bij Groenoord en Harga. Parkweg De andere foto toont dat het spoor wegviaduct over de verlengde Park weg gereed is gekomen en dat ook de bestrating van de Parkweg onder de twee viaducten door bijna klaar is. Jn het Pr. Beatrixpark is men overi gens ook al bezig met het doortrek ken van de weg door het park heen. Jammer, dat dit werk niet een paar maanden eerder gereed is gekomen, want dan hadden de vele tienduizen den bezoekers van het park er deze zomer ook nog wat aan gehad. SCHIEDAM, dinsdag. De Schïe- diunse wielrenner André van Dun heeft rijn eerste cycle-cross, ultge schreven door de Pedaalrldders als twee-weekse competitie, op overtui gende wijze gewonnen. BQ de nieuwe lingen was hij een klasse apart. Ook Arie Teeuw kon zich, ondanks een verkoudheid, in de voorste gelederen handhaven en werd vierde. Daar ook Henk Hoek op de zevende plaats ein digde, rijn alle Schiedammers bij de eerste tien geflnished. In het totaa lklassement werd Arie Teeuw 3de met 7 punten, Henk Hoek 5de met 15 punten en André van Dun 10e met 24 punten. Op het parcours van de vereniging „"Westland wil voorult"_ is voor de Schiedamse renners de tijdrit gehou den, wat de volgende resultaten ople verde. Bij de amateurs (over 30 km) was de uitslag: 1 en kampioen P. de Raaij, 2 Th. Cino en 3 B. Kanselaar. Bij de- nieuwelingen (15 km): 1 kampioen Jan Bergkotte, 2 Arie Teeuw", 3 André van Dun, 4 Henk Hoek, 5 Piet Willemse, 6 F. v. Krugten en 7 D. v. d. Knaap. A. aspiranten (15 km): 1 en kam pioen Hans Rietkerken, 2 Nico Fille- kens, 3 Hans Verbeek, 4 Bob Bals, Pirn v. d. Werf, 6 Rien Pols, 7 Jan Breur en 8 F. Dolstra. Bij de B-aspi ranten was Benny Rietkerken de eni ge kandidaat; daar hij beneden de ge stelde Limiet van 18 minuten over 10 km bleef werd hij club-kampioen. Kampioenschappen Het officiële clubkampioenschap van de R.C. Schiedam gaat over drie ritten tw. lange afstand, sprint en tijdrit. Wie de minste punten heeft is de kam pioen van het jaar. Bij de amateurs ls dit Peter de Raaij met 5 put,, 2 Boy Kanselaar 8 pot, 3 John Bakker 10 pnt en 4 Theo Cino 10 pnt. Bij de nieuwelingen haalden zowel Arie Teeuw (le, 4e, 2e) als André van Dun (3e, le, 3e) zeven punten. Maar Arie werd kampioen en André tweede, 3 Jan Bergkotte 8 pnj, 4 Henk Hoek 8 pnl. Bü de A-asplranten; 1 en kampioen Hans Rietkerk 3 pnt, 2 Nici Fillekens 8 pnt, 3 Bob Bals 10 pnt, 4 Pim V. d. Werf 12 pnt. B-aspiranten: l en kam pioen Benny Rietkerken. SCHIEDAM. De Schiedamse Filmkring vertoont pp dinsdag 8 no vember In het Monopolie-theater, aan vang 2o uur de film „Rlckpocket" in 1959 door Robert Bresson vervaardigd. In deze film, die het commercieel slechtheeft gedaan en na een week bij de bioscopen uit de roulatie la ge nomen, tekent Bresson een jongeman, die zakkenroller Wordt, niet in de eerste plaats als middel van bestaan, t&aar als levenshouding. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De Ver eniging Nationale Feest- en Gedenk dagen heeft mededeling gedaan wel ke punten er in principe op het (feest)programma staan voor de 10e januari, de huwelijksdag van Prinses Margriet en Mr. Pieter van Vollenho- ven. In de Sporthal zullen o.m. twee va riété-voorstellingen voor de lagere schooljeugd worden gegeven ('s mor gens van 1012 uur en *s middags van 2—4 uur) en in de avonduren een jeugdbal. Verder een filmmiddag voor bejaarden in gebouw „Irene" (van 2—4 uur) en eventueel schiet wedstrijden in de Korenbeurs. Het bestuur van de VNFG zal te vens trachten lijn te geven aan een algemenè inzameling voor een huwe lijkscadeau. SCHIEDAM Het eerste dames zestal van de Schiedamse Volley bal Club heeft de eerste nederlaag ge leden. De SVC-damés speelden ver be neden hun normale spelpeil, terwijl tegenstandster OVC over een bijzon der sterk en enthousiast team bleek te beschikken. De Schiedamse meisjes werden met 31 geklopt. Hot eerete heren-team bleef op de goede weg voortgaan. Hoewel het geen hoogstaande wedstrijd was kanden de Schiedammers toch beide punten mee naar huis nemen. Alexo werd In Delft met 31 geslagen. Dames 2 bezocht het Rotterdamse DOP en moest aldaar met een 22 puntenverdeling genoegen nemen. Da mes 3 speelde een goede en spannende wedstrijd en zegevierde met 3—1 Over Set Up 1 uit Eerkei. Dames 4 speelde 2—2 tegen Spirit 1. Het 2e herenteam moest de meerdere erkennen in een sterk spelend Jong Pandrecht 1, Een 3—0 nederlaag was hier het eindresul taat. Heren 3 versloeg een veel zwak ker ZVC 3 met 30 en het jongensju- ni oren team klopte DRL-A met 31. SCHIEDAM: geboren: Marcel z, V. C, Brouwer en M. Bervoeta; Robert J. z. v. K. FUk en M. V, Janwen: Yvetie d. v. N. D. Mulder en D, C. Kapoen; Hendrlcua A, x. v. H. A. Kerkhof en A. C. van der Helm; Jacobs d. v. J. Punt en C. H Sleeuwenhoek; Gerard H. z. v. H. T. L. Coster en R. D. Overweel; Edwin z, v. G. J. Onverwacht «n T, A. den Hartog; Men» dy d. v. C. H. N1Jman én A. Heijïter; Je roen z. v. J.-van Deunen en I. Kooü. Overleden; D. J. J. Windhorst, oud 19 }T. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In de maand november zuilen de leden van de Schiedamse. Scheldsrechters-Ver- eniging weer voor de nodige actie zor gen, want behalve activiteiten op de donderdagen in het clubgebouw van de voetbalclub Schiedam, is er 01 vrijdag 11 november een spelregel- wedstrijd, die in het kader van het COVS door de SSV wordt georgani seerd. Tot deze groep behoren tevens de scheidsrechterverenigingen uit Rotter dam, Den Haag, Gouda, Delft ei Vlaardingen. Dit duel wordt gehóuden in de grote zaal van gebouw Irene en vangt om acht uur aan. Er wordt oen vol huis verwacht, want de supporters uit bovengenoemde steden zullen hun favorieten zeker niet in de steek laten. Het programma voor de maand no vember luidt verder; op 3 november een Bingo-avond o.Lv. de heer Verwey; op 10 november spelregel avond o.l.v. de heer Van Ravens; op 24 november een spreekbeurt die wordt vervuld door commissaris van politie de heey K, Rijpma en op 17 november de' discussieavond. Het bestuur roept de arbiters op om op de trainingsavonden dinsdags o.l.v. de heer R. Vis aanwezig te willen zijn. Want ook een scheidsrechter moet in conditie blijven! SCHIEDAM. Onder het motto „Open uw hart" voor bet geestelijk gehandicapte kind wordt deze week een HJst- en op zaterdag a.s. een straatcollecte gehouden door de Stichting Federatie Sociaal Pedagogi sche Zorg voor Zwakzinnigen te Rijs- bergen, waarin samenwerken de drie grote organisaties op dit gebied, maar ook de drie ouderverenigingen „Helpt Elkander" (algemeen) „Philadelphia" (prot, chr.) en „Voor het zorgenkind" (R.K.), De plaatselijke afdelingen van deze genoemde verenigingen doen nu een beroep op jongelui van 14 jaar eh ouder (gezond en géén hulp behoe vend) zich te willen melden als col lectant. Dit kan geschieden bij H. Bal, Louis Ramakerstraat 199; D, Bruin, Prof. Kamerling Onneslaan 13b tel. 287988; H. W. Feenstra. Burg. van Haarenlaan 478 tel. 268281; 2. Hazewindus, Prof. Lamerlingh Onnes laan 94a tel. 154151; A. J. Houtema, Burg. K. Knappertlaan 234a telefoon: 264372; F. J. v. Noortwijk, Veenlant- straat 12a; tel. 265507 en J, Vlug, Voornesestraat 24. SCHIEDAM. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schie dam. dagelijks van 817 uur, behalve op zaterdag en zondag: zwarte knipportemonnee met inh., netje; bruine aktetas, inh. gereedschap; plastic tas inh. autogereedschap; (Post Kethel)zwarte lederen tas inh., boek jes en papieren; bramfietsplaatsje GTF 516; wieldop van een auto; bromfietsplaatsje FGM 280; brom fietsplaatje MRG 728; rode madelot; zwarte damesglacé (L); grijze poncho; bruin kinderpetje; zwart hoedje (Post Ketihel)rode mohair sjaal; 1 paar zwarte sokken; autosleuteltje FlAT; ring met fietssleutel; ring met 3 sleu tels; 11 sleutels in bruin etui- blauw zeil; winkelraam; schoolboekje schriften. Te bevragen aan het Dieren Asiel, St. Anna Zusterstraat: zwarte poedel, reu; zwarte kater met witte neus, pim. 6 wkn, oud; grijze volwassen kater; bastaard terrier, reu; jonge hond, reu, pim. 40 cm'bruin wit en zwart; bruin hondje, teef, met gele halsband en riem. Te bevragen bij de vinders: verchr. dameshorloge, met lederen bandje, Be- zemer, W. Pastoorss-tr. 20; doublé da meshorloge, bruin lederen bandje, P. Groenevéld 2e Van Leyden Gaelstraat IE, Vlaardingen, tel. 01898-2991; ver chroomd herenhorloge, zwart bandje, Konings, Nieuwe Maasstr, 65; bank biljet, Duifhuizien, Vlaardingerdijk 3. bankbiljet, Van Os, Nieuwe Maasstr. 90; goud-doublé kettinkje met hanger; v. d. Windt, Pendrechtsestraat 3a; bei ge-bruine damesportemonnee met inh., Van Wijk, Voltastr. 16a; rood kinder tasje met afbeeld., Huigen Tuinlaan 32b; Bruine aktetas, inh. sdhildersbe- nodigdb., Verkalk, Van Oldenbame- veltstr. 104, na 18.00 uur; bruine kin- derportemonnce, ledig, Sprij, J, .Cats- laan 13; tas met krulspelden, De Blau we Ster, Nieuwe Mathenessers traat 3844; rode portemonnee met inhoud, Schlarmann, N. C. M. De Groot straat 41; zwart-gelakte damestas met inh, verzekeringsbew. ten name gest. Grafische School, Roemer Visscherstr. 18, Rotterdam; plastic etui met school» behoeft., Foppen, Alph. Ariënstr. 76; bruine herenportemonn.ee met inhoud, Notenboom, Heinsiusstr. 72; beige plastic damesportemonnee met inhoud, Kerk mans. Lange Kerkstraat 42) bromfietsplaatje JVT 388, Van Dijk, B. K. Laan 191; dop benzinetank met slot, Quaadt van Swindenslr, 59b; grijze regencape, den Hartog, Edison str. 33; blauw-groene mohair-sjaal, v. Konijnenburg, lepenlaan 24; groen ke telpak, W. F. Wolthuis, Leliestr. 34. grijze jongens pull-over, Trommel, Mackaystraat 40; badhanddoek, plus zwembroek, Plas beck, van Oldenbar- neveltstraat 67; grijs wollen jongens broekje, de Graaf Oosteratr. 98; wit klndersehoentje (L), Visscher. J. Ou- degeeststr, 5; wit kinderwantje, Schil- peroord, Nieuwe Damlaan C85; l paar groene damesglacé's, de Wit, Rubens plein 23 b; blauw nylon jack, de Groot, J. van Avennesstr. 49; zwarte dames handschoen (L) Postkantoor, Lange Niieuwstr.; groen nijlon jack, Rijswij! Pinasplein 15, Rotterdam; 1 paf gymn. schoenen, Minsteren, Nieuwe Damlaan 615; damesslipje en rood ta felkleed, Rissema, Rynstr. 45b; lips- sleutel, A. van Noort, Singel 95; ring met 8 sleutels, v. Welü, Lekstr, 48b. lipssleuteï, Bronsgeest, Oosterstraat 81 ring met 4 sleutels, M. v. d. Vlies, Goe- reesestr. 16; mëisjesbril, vlindermodel, paars montuur, N. van den Ban, Rot- terdamsedijk 258 b; lipssleuteï, d« Bruin, Morsestr. 28; ring met 6 sleu tels en Franse medaille, Scholte, Rijn str. 32a; kinderbril, Verhagen, Park weg 35; geel-zwarte arutostep, de Kruïjff, Groenelaan 93; rode autostep, crème spatborden. Van Put, van Kar- nebeekstr. 82; blauwe autostep, Van Haastert, P.K.O, Laan 170b, tel. no. 152304; Japanse nachtegaal, Mook- hoek, Donker Curtiusstr. 92; zwarte kruiharige hond, verm, bouvier, v. d. Wel, Mariastr. 94a; beige hondje, Eerenberg, van Beverenstr. 19b; mi croscoop en telescoop in doos. Spring in 't Veld, Piersonstr. 6; globe in doos, Boekhandel Modern, Boerhaavelaan 124. ROTTERDAM, dinsdag. Drie mandflesseri met.mlerenzuur zijn gis termiddag van een vrachtwagen op de rijbasfci van de Groene Kruisweg vlak voor Spijkenlsse, stukgevallen. Voor het schoonmaken door de brand weer sloot de politie de weg af. Het verkeer in de richting Spijkenlsse werd vla .de ^otlekbrug geleld, Na veertig minuten was de eituatle weer normaal. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Met een hersenschudding is gisterm ddag, vermoedelijk na een val in de kelder van het pand van Küijper, Van Dam en Smeer aan de Van Vollenhoven- straat, de 22-jarige employé W. van Gemeren. uit Boskoop naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. De heer Van Gemeren was naar het archief in de kelder gegaan; enkele uren later berAerkte een collega, dat hij nog steeds niet terug was. In be wusteloze toestand trof men hem ten slotte in de kelderruimte aan. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag. In het Martin Behalm Haus heeft de Duitse consul in Rotterdam, de heer H. Rode gisteren namens de Duitse bondspre sident H. Lübke, het „Verdienst-Kreuz 1 klasse" uitgereikt aan ds. Hans Fischer en de heer Würffel, havenka pitein in Rotterdam van de Unter- weserreederei A.G. Bremen. Ds. Fischer heeft sinds december 1940 de Duitse Evangelische Gcmeln- de in Rotterdam geleid. Hij is tevem dominee voor Duitse zeelieden en lei der van het'Duitse Seemannsheim. Dc heer Würffel heeft de orde van verdienste vooral ontvangen, omdat hfj sedert de oprichting van de Duitse school in Rotterdam 'de leiding van het bestuur op zich heeft genomen. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag, De heer T. Kapteyn, Inspecteur-districtshoofd van de veeartsenijkiindige dienst en veterinair inspecteur van de volksge zondheid In het district zuidelijk Zuid- Holland, is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, Dezer dagen nam de heer Kapteyn afscheid wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Het ge meentebestuur wil het instituut van sociaal raadsman in het leven roepen. Omdat de uitwerking van de plannen nog enige t(id za! vergen zal de ge meenteraad die over enige weken een voorstel hierover krijgt, een principe uitspraak moeten doen. Een sociaal raadsman geeft voor lichting en treedt op als caratactman en bemiddelaar. Rotterdammers die. met problemen zitten kunnen bij hem terecht. Het ligt In de bedoeling dat de so ciale raadsmannen ieder een eigen wijk krijgen. Zij zullen spreekuur hou den en de diensten die zij verlenen, zullen gratis zijn. Ervaringen in Den Haag en Amster dam leren, dat men de sociale raads mannen vooral benadert met kwesties op het terrein van het invullen van het belastingbiljet, AOW, AWW, kinder bijslag, behuizing, financiële moeilijk heden, Van een sociale raadsman mag niet worden verwacht, dat hij overal een antwoord op heeft. Over ingewikkelde kwesties zal hij zich bijvoorbeeld eerst moeten oriënteren. Hij kan de mensen 'ook verwijzen naar instellingen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, De acht jarige Henny Schrouwers stak op het Dr. Wibautplein plotseling de rijbaan over. De bestuurder van een personen auto, de 25-jarige J. G. kon miet tijdig genoeg remmen en een aanrijding volgde. Het jongetje moest met een rechterbeenfractuuv en schaafwonden door de GGD naar het gemeentezie kenhuis worden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Op de hervormde begraafplaats in Hillegers berg zal aanstaande donderdag om 12 uur de begrafenis plaats hebben van de heer F. H. van Kempen, oud-bur gemeester van Hillegersberg. De heer Van Kempen overleed zondag in het DUkzigtziekenhuls op de leeftyd van 87 Jaar. Van de vroeger zelfstandige ge meente Hillegersberg is de heer Van Kempen burgemeester geweest van 1 oktober 1924 - als opvolger van jhr. V. H. de Villeneuve tot september 1941, toen Hillegersberg door Rotter dam werd geannexeerd. Tijdens zijn ambtsperiode heeft hij er voor gezorgd dat de Bergse Plassen van particulier bezit tot gemeentelijk eigendom werden. De heer Van Kempen stamde uit een familie van zilversmeden; zijn vader was lid van de firma Van Kempen en Begeer te Voorschoten. Nadat hij in 1905 zijn studie beëin digde, werd de heer Van Kempen secre- Piloot Trémerie voor zijn Sabena. helïkopter. taris der gemeente Benneöroek. De ze functie werd gevolgd door een aan stelling in 1909 als burgemeester van de gemeente Montfoort en Willeskop. In mei 1912 werd hij gekozen tot lid van de provinciale staten van Utrecht. In juli 1915 werd hij tot burgemeester van de zilverstad Schoonhoven be noemd. De heer Van Kempen was voorzitter van de stichting Plaswijck-park. Om zijn verdiensten voor Hillegersberg werd hij benoemd tot officier in de or de van Oranje Nassau. (Van onze schecpvaartredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Van nacht nog is de grootscheepse drijf- flessenactle onder de naam „FoaÜng Dutchman" van start gegaan. Kapi tein E. G. A. Heymans van het stoomschip „Rotterdam" van HAL had gistermiddag een party van ongeveer 800 flessen onder zijn hoede genomen en vannacht toen zijn schip op weg was van Rotterdam naar Havre zijn in de Straat van Dover 192 drUfflessen over boord gegaan. Niet allemaal tegelijk, maar een voor een om te voorkomen datde flessen op elkaar stuk zouden slaan. De Lucasflessen zyn gedeeltelijk met water gevuld, zodat ze drijvend in zee, zo weinig mogelijk wind van gen en dus meer met de zeestromin gen meedrijven. Dat is ook de bedoe ling want de vinders van de flessen wordt via een in de fles ingesloten brief verzocht de gegevens omtrent tijd en vindplaats naar Amsterdam op te zenden. Op die manier hoopt tnen gegevens te verzamelen, waarmee de wetenschappelijke afdeling van het KNMI in staat is de stromenatlas bij te werken. De „Rotterdam" zal nog op drie andere plaatsen een partij van 192 Lucasflessen over boord zetten. Dat gebeurt in de monding van het En gels Kanaal, wanneer de Rotterdam op weg Is van Southampton naar New York, verder op de Atlantische Oceaan ten zuiden van Nova Scotta en voor de laatste keer in de Caraïbische Zee wanneer het Nederlandse passa giersschip op een plezierreis is. De „Rotterdam", die gistermiddag uit de Maasstad vertrok, blijft een lange tijd van huls. Het schip 2al di verse cruises maken en keert eerst in april van het volgend jaar in de thuis haven terug. Commodore Auke de Jong, die vijf jaar achtereen met kerstmis en nieuwjaar op zee waa, zal nu een keer thuis zijn. In januari neemt hij in Amerika het schip van kapitein Heymans over. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Eddie Treytel, de doelman van Xerxes, die vorig Jaar in de wedstrijd tegen Velox een dubbele beenbreuk opliep, is gis termiddag qpnieuw in het Dykzlgtrie- kenhuis opgenomen. Vandaag zal een zilveren plaatje, dat in zlJn llnkerkuit- faeen is aangebracht, operatief worden verwijderd. Eddie Treytel hoopt komende vrij dag het ziekenhuis al weer. te mogen verlaten in de eerst volgende thuis wedstrijd van Xerxes (zondag 13 no vember tegen P.S.V.) weer van de partij te zijn. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Gister middag om kwart over vijf zette Sabe na piloot G. Trémerie (45) voor de laatste maal zijn helikopter neer op het platform van de Luchthaven Rot terdam. Na dertien jaar een heUkopterdïenst Brussel-Rotterdara tc hebben onder houden, zijn met ingang van vandaag de vluchten gestaakt. Een vertegenwoordiger van Sabena gaf als reden op, dat de operationele kosten te hoog zijn geworden. Tevens is met deze laatste vlucht van Brussel, via Eindhoven naar Rot terdam een einde gekomen aan het net van helikoptervluchten. dat de Belgi sche maatschappij eens, met Brussel als middelpunt, over de naburige lan- den had uitgespannen. Enkele jaren geleden nog kon men van Brussel uit per helikopter naar Parijs, Keulen,' Dortmund en Rotter dam vliegen. De lijn Brussel-Rotterdam was sinds april van dit jaar de laatste dienst die nog bestond. In september 1953 is Sabena met Sikorsky helikopters die zeven passa giers konden vervoeren de dienst op dc Rotterdamse helihaven begonnen. Vier jaar daarna kwam een groter mo del helikopter, die twaalf passagiers kon meenemen, de diensten overne men. Het waren toestellen die echter slechts één motor bezaten en gezien de toenemende bevolkingsdichtheid van Rotterdam, achtte men het vorig jaar beter dat voortaan de luehtha- van als landingsplaats werd gebruikt. Met de laatste vlucht uit Brussel reisden tot Rotterdam slechts twee passagiers mee. Vanmorgen om half negen heelt piloot Trémerie zijn toe stel weer meegenomen naar Brussel. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Muziek uit de J3e en 14e eeuw, die terug gaat tot de Joodse liturgische en kaballsti- sche melodieën, zal op 21 november in de kleine zaal van „De Doelen" worden uitgevoerd door het Joodse muzieken- semble Collegium Musicum Judaicum. Tijdens dit concert, dat wordt gediri geerd door kantor Chaim Storosum, docent in de Joodse muziek aan het muzieklyceum te Amsterdam, worden eveneens melodieën uit het recent ver léden ten gehore gebracht. De afdeling Rotterdam van het ge nootschap Nederland-Israël organi seert dit concert en wil hiermede een overzicht geven van de gehele tot nu toe bekende Joodse muziekliteratuur. ■Hvt-1" ROTTERDAM, dinsdag. Acht- duizend gulden bedroeg de schade bij - een korte maar hevige brand van morgen om half negen op de tweede etage van het woonhuis Nassaustraat 58 a. De brand, waarvan de oorzaak nog onbekend is. liet weinig over van de vloerbedekking, plafonds, meube len en kleding. Na een uur blussen met een hoge- drukstraal was er nog slechts een ro kende verdieping over. GEVRAAGD: Voor de St.-Nicolaas drukte kunnen nog enkele geplaatst worden, voor enkele uren per dag. HOOGSTRAAT 68 - TEL. 208681 Hoogstraat 2 Schiedam - Tel. 26 88 08 donderdag 2-8 vrijdag 2-7-8.15 zaterdag 2-7-0.15 zondag 7-9.15 dinsdag 2 (8 uur besloten) woensdag 8 zaterdagnacht 12 uur zondag 2-4.15 woensdag 2 GODIN VAN DE WRAAK LEX BARKER - SENTA BERGER Wos haar glimlach een belofte van liefde, marteling of doodt Technicolor GIF IN HET BLOED ALEXANDER GAVRIC - RUTH GASSMANN eeri open- GUNS IN THE AFTERNOON RANDOLPH SCOTT- MARIETTE HARTLEY Hij voldeed aan de wen» van een stervende het geld bij de bank te brengen. Cinemascope Technicolor. Foto - Film PASFOTO'S KLAAS TERWIJL IHOLFLLMB VHRQOTEN? D* V WACHT. Foto Var Yuuren.1 automaat rtaat voor u ictaon treat 10ft, Schiedam. ToL Afl&e soorten «Ima. Foto K,-ven Let op het Juist» adres.IVwmo, Hoogstraat we. RIS Op het Districts Consultatie Bureau Stadhouderslaan 117 Schiedam, kunnen geplaatst worden Afwisselende werkkring. Salaris volgens rijksregeling. Schriftelijke sollicitaties te richten tot, de Geneesheer Directeur. '«r; fhjfc-. V' iiuV1:. - -V

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2