De 'Petrar kis Nomikos - ramp eiste dertien doden silps&s Dertig jaar geleden: 31 oktober 1936 Voetbal gaat weer rollen Unique ligt uniek aan Stationsplein SCHIEDAM jubil eum Vogelshow van N.B.v. V. Scherven op Broersvest Congr I P form van stam tot meubel voor meubelen naar de stam Instructeur viert zilveren DRIE EXPLOSIES: HELPERS VIELEN ALS SLACHTOFFER Kantoorbediende naar Italië met gestolen loon College wil loods met erf aan Pijlstoep kopen lAJdndntc-eriiJi MMHKSinM THÉ-DANSANT DE COSMOPOLIET Burgerlijke Stand Dr. Th. v. d. Hammen benoemd tot lector Eerste steen Martinuskerk Invitatiecross van R.C. Schiedam PLOTSELINGE KOUDE WAKKERT KOOPLUST AAN Burg. Roelfsema bij opening: es over binnenvaart in Doelen Diefstal van spaartegoed Rijksweg neemt ruimte van 24 huizen in Kapitein twee maanden geschorst Garage onder Horvathweg POLYESTA groothandel in: PLASTIC EN POLYETHER VERKOOP AAN PARTICULIEREN Broersveld 58 KOERIERSTERS donderdag 3 november 1S66 - 5 (ADVERTENTIE) ROTTERDAM MARINIERSWEG 39-47 MEENT 7 A, AFO. KLASSIEK TELEFOON (010) 120400 vraagt onze Gratis Catalogus (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Precies dertig jaar geleden, op zaterdag 31 oktober 1936 ontplofte het bij de werf Wilton Fijenoord gelegen Griekse tankschip „Petrarkis Nomikos". In de annalen van de nu jubilerende Schiedamse Vrijwillige Brandweer staat deze ramp, die aan dertien personen het leven heeft gekost, te boek als het zwaarste en moeilijkste karwei dat ooit geklaard is moeten worden. De oudste leden van het korps praten er nu nog met ontzag en huivering over; twee collega's verloren daarbij het leven, de kringcommandant Jaco bus Nieuwenhuyse en de brandmeester Jacob v. d. Plas, Aan de hand van oude krantenverslagen brengen wij deze ramp in herinnering. Het was om tien minuten voor tien op die herfstige zaterdagmorgen dat een oliebunker onder in de „Petrar kis Nomikos" ontplofte, met een dreun die tot in Rotterdam de ruiten deed rinkelen. Door de kracht van de ontploffing was de scheepsketel dwars door het dek, achter de schoorsteen geslagen. Een kraan midscheeps brak af en viel op het dek. Stukken reling werden later 300 meter verder op het werfterrein terug gevonden. Aan alle kanten sloegen de vlam men uit het schip, verspreid door de wegspattende olie. Daartussen lagen de gewonde leden van de bemanning en arbeiders van de werf. De gealar meerde Schiedamse brandweer kwam aan boord evenals de reddingsploe gen van de werf om zo snel moge lijk de gewonden in veiligheid te bren gen en het vuur aan te tasten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. In aanwezigheid van vele belangstel lenden is vanmorgen in de kan tine van het gebouw van de G.G. en G.D. aan de baan hel zilveren jubileum gevierd van de heer C, den Haan, instructeur van het Prinses Beatrixbad voor spasti sche kinderen. De directeur van de G.G. en G.D. dr, L. Burema, wees in zijn welkomsttoe spraak op de bijzondere kwaliteiten van de heer Den Haan: „U bent een van de grote figuren geweest bij de totstandkoming van een eigen instruc- tiebad. Daar bent u nu een bijzondere man op een zeer bijzondere eindbe stemming". Namens b. en w. van Rotterdam bood hij de jubilaris de gebruikelijke enveloppe aan. BIJDRAGE Na dr. Burema sprak de revalidatie arts J. E. van Gogh: „Hoewel u geen bevoegdheden hebt op het gebied van paramedisch werk, heeft u daaraan toch Veel bijdragen geleverd. Ik wil daarmee natuurlijk niet zeggen, dat u buiten uw bevoegd heid bent gegaan, maar door langdu rige oefening in het bad heeft u daad werkelijk tot het herstel van velen bij gedragen". Administratief adjunct-directeur K. Smaal sprak: „Op uw schouders rust een enorm zware taak. Wij hebben nog wel zo'n jaar of twaalf tijd met u, maar we zouden niet weten, wie we daarna zouden moeten aanstellen, want wie zou die inzet kunnen opbren gen, waarmee u altijd uw werk hebt gedaan". Tenslotte spraken nog de heren T, G. den Broeder, namens het personeel, J. F. Cock, als woordvoerder van alle pa- tienten, Th. B. Sondermeljer voor de Stichting Bouwend Rotterdam, P. L. van der Streïn, namens de Bond van Oudei's van Spastische Kinderen, en J. de Wind, namens het Prinses Beatrix- fonds. De heer Den Haan dankte in het kort. ROTTERDAM, woensdag. De ze ventienjarige kantoorbediende B. C. van G. uit Rotterdam, verdacht van diefstal van drieduizend gulden uit loonzakjes, is vandaag voor de offi cier van justitie geleid. De jongen moest op 23 september loonzakjes met een inhoud van drie duizend gulden wegbrengen van het kantoor Pakhuismeester en' naar werk nemers aan de Lekhaven. In plaats daarvan reisde hij evenwel naar Italië waar hij na enige tijd werd aangehou den. Hij werd door de politie op de trein gezet, maar stapte in Frankrijk uit. Ten slotte is hij ook daar aangehou den en in een vliegtuig naar Schiphol gezet. ALBLASSERDAM, donderdag. Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld met het oog op de sanering van de Pijlstoep eo de Pijlsteeg van de heer J. Gort te Al» blasserdam de loods, staande in de nabijheid van het zwembad Lamme tjes wiel, met daarbijbehorend erf aan te kopen, Het ligt in de bedoeling deze loods te slopen en het onderliggende terrein te egaliseren, aankoop, de kosten van slopen enz. vragen een bedrag van ƒ3000,waarvoor burgemees ter en wethouders krediet hebben ge vraagd. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag De KNVB- clubs gaan in verband met de inter land Nederland-Tsjechoslowaklje in dit weekend inhalen. DHS, dat, door de zege op koploper HOV, in de kop groep Is doorgedrongen, krijgt weer een moeilijke tegenstander, n.l. het Rotterdams Spartaan'20, maar gezien de prestatie van afgelopen zondag, hebben wU vertrouwen In de uitslag. Excelsior '20 heeft zich goed hersteld en het kan via een zege op Velo, dat op bezoek komt weer in de kopgroep komen. Martinit en SVDPW staan on deraan hi 4H, beide met vier punten. Martinit kan deze positie verbeteren door in de thuiswedstrijd tegen RDM op winst te komen, maar SVDPW krijgt het moeilijk tegen Voorwaarts, dat zij in Rotterdam gaan bestrijden. Bovenstaande vier duels beginnen alle reeds om twaalf uur! Aid. Rotterdam De Schiedamse afdelingsclubs doen het, op een enkele uitzondering na, bijzonder goed. Ursus is via een zege op koploper Bolnes aan de kop in la gekomen en het laaggenoteerde Nado - V, dat op bezoek komt, zal geen roet in het eten kunnen gooien. Schiedam komt moeizaam op dreef en zal moeite hebben in de uitwedstrijd tegen RKWEK, Ook SFC staat aan de kop en krijgt Dirksland op visite en dat kan weer winst opleveren. Wilton Feljenoord blijft ondanks de nederlaag van zondag toch nog aan de kop in 2b, maar zal toch tegen SC Maas goed voor de dag moeten komen om die plaats te behouden, Schiedamse Boys moet het tegen Boezemkwartier op nemen en kan de winst in Schiedam houden. Zaterdagvoetbal Ook in het zaterdagvoetbal doen de Schiedamse vertegenwoordigers het goed, want HBSS kan haar leiders plaats weei versterken door een zege op RCL en PPSC kan de punten mee naar Schiedam nemen als het uit Rüs- oord terugkomt. GTB krijgt de kans om tegen DOS'32 het verlies van jongstleden zaterdag goed te maken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Van vr(j- dag 25 tot en met 27 november houdt de Schiedamse afdeling van de Neder landse Bond van Vogel liefhebben In de bovenzalen van gebouw Arcade de jaarlijkse vogelshow die vooraf wordt gegaan door een keuring. Deze is voor de leden belangrijk daar wederom de kampioenen der rassen en soorten uit de inzend luren worden geselecteerd. Voor de vogelliefhebbers In het al gemeen is deze expositie ook aantrek kelijk, aezien de zorg welke hieraan altijd door een speciale tentoonstel lingscommissie pleegt te worden be steed. De tropische vogels enz. worden ook nu weer in verlichte vitrines on dergebracht, voorzien van takken en planten om een natuurlijke staat te suggereren. De kanaries in veel kleur-variëtei- ten huizen die dag ln tentoonstel- lingskooien en vormen dar een orkest van „gepierewiet" en „rollers". Daar naast de verzameling vorm- en pos tuurkanaries, eigen fokresultaten nu deze varëteiten enkele jaren geleden vanuit Engeland werden geïmpor teerd. Het tweede Doch dit werk was maar nauwe lijks begonnen, of een tweede ontplof fing, nog erger dan de eerste deed zich voor. Opnieuw dreunde de tan-1 ker, opnieuw was er een enorme lichtflits, opnieuw ook Vielen er ge wonden en vele doden. In één ver schrikkelijke seconde gebeurde het. Een moment was iedereen, op het brandende schip, maar ook op de werf verstijfd van schrik. Dan volg de een panische schrik. In wilde vlucht liep men door elkaar, waar heen besefte men niet. Men sprong van boord en holde weg. Nergens voelde men zich meer veilig. En de sirenes loeiden angst-aanjagend Het hele dek was opengespleten, evenals de scheepshuid aan stuur boord. De machinekamer was één laaiende gloed; er was geen bijkomen aan. Het gehele schip trilde, vooral bij de tanks. Er stond kennelijk gro te spanning door gasvorming in die tanks. Een dreigende aanwijzing dat het gevaar nog niet voorbij was. Een plaquette In de Brandweer kazerne herinnert aan de ramp op de Petrarkis Nomikos die In 1936 het leven kortte aan brandmees ter Jacob v. d. Plas en kringcom mandant Jacobus Nieuwenhuyse. Brandweerman H. P. Schriek atlerf In 1910 bij een brand in een branderij aan de Lange Haven. Helpers (ADVERTENTIE) Elke zondag van 36 uur in Dancing Nieuwlandplein 12, Schiedam (sterk gereduceerde cot munptieprijsen) deze maand MOONGLOW-TRIO Toch klom men weer aan boord. De moedige, plichtsgetrouwe mannen van de brandweren van Schiedam, Rotterdam en Vlaardingen, van politie, van de reddingsploegen van de werf. Want er moesten gewonde mensen gered worden, doden gebor gen. Ziekenauto's snelden af en aan. Doden, verminkten, zwaargewonden werden op ladders getild en naar de verband kamers gedragen. En op de achtergrond lag daar onheilspellend het verraderlijke schip, waaruit hoog de vlammen oplaaiden. Duizenden kij kers hadden zich voor de werfpoor- ten verzameld. Pas bij de derde explosie kwam men tot bezinning. De reddingspogin gen werden op bevel van de brand weercommandanten gestaakt en daar op volgden uren van martelend wach ten. Pas tegen de avond ging men weer aan boord van het nu vrijwel uitgebrande schip. Stoffelijke resten werden geborgen en met de brand slangen en een waterkanon werd het vuur gedoofd. Eerst tegen half elf 's avonds had men zekerheid van de aantallen slachtoffers. Tientallen gewonden en dertien doden. Het was een zwarte dag voor de werf Wilton, maar ook een zwarte dag voor heel Schiedam. Toen, dertig jaar geleden. De rotste „Nog steeds z(ju scheepsbranden de rotste voor ons", zegt de huidige brandweercommandant D. de Jager. „Ook al hebben ze niet de omvang als die op de „Petrarkis Nomikos". Je weet nooit wat er kan gaan ge beuren. Je moet afdalen door nauwe gangen naar ruimten, waar je niet be kend bent en waar Je weinig of niets ziet En Je moet nog lerur kunnen komen ook", „Natuurlijk ben je bang. Maar je gaat tóch, de bevelvoerenden voorop. Waarom? Ik weet het niet. Het is nu eenmaal je taak en dan ga je. Met moed heeft het niet veel te ma ken". Toch Sinds de ramp op de „Petrarkis Nomikos" zijn de technische midde len verbeterd. Niet alleen bi) de brandweer, ook de beveiliging op de schepen. Dat hiermee alleen derge lijke scheepsrampen niet voorkomen kunnen worden, is weer eens duidelijk gebleken bij de ramp op de „r Star" op de werf van Yerolme. SCHIEDAM. Geboren: Aemoud C. z.v. H, letjna en H. H. G. Schapelhouman] Johan- .ja M. d.v. W. Krul en cTj, M. van der Valk; Anna. C, d.v. J. A. Duümeljer-en A. C. Rliw- ma; Anita d.v. P, E, van Leeuwen en E, van, der Huh Marco z,v. M. C. Otte en J, C, Zomers- Overleden} J, Kerkmens BS jr.; B, van-der HUL M jr.: A. de Heet TS jr, e,*. Wleringen; A. Talman 78 jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Een vrachtauto van de fa. Van W„ rijdend over de Broersvest, viel een pakket met 236 flessen limonade en bier. Het grote aantal glasscherven stagneerde gerui me tijd het verkeer. De chauffeur van de wagen en zijn bijrijder, maakten de rijbaan weer vrij, door alle scherven bijeen te vegen. AMSTERDAM, donderdag. (ANP) Aan de universiteit van Amsterdam is met Ingang van 1 november dr, Th. van der Hammen uit Leiden benoemd tot gewoon lector in de paly nol ogle. De heer Van der Hammen werd in 1924 in Schiedam geboren. Hij stu deerde aan. de rijksuniversiteit h Leiden, waar hij in 1949 het doctoraal examen geologie met paleontologie en plantkunde aflegde. Van 1948 tot 1951 was hij wetenschappelijk assistent bij het rijksmuseum van geologie en mi neralogie. Hij promoveerde in 1951 in Leiden op een proefschrift over „Late-glacial flora and periglacial phenomena in the Netherlands". Van 1951 tot 1959 was hij hoofd van de afdeling palynologie van de Servicio Geologico Nacional te Bogota, waar hij tevens „Professor de Catedra" was aan de Nationale Uni versiteit in Deiden waar hij tevens een onderwijsopdracht in de palynologie vervulde. SCHIEDAM. Als tweede bouw fase van de nieuwe St. Martinus kerk in Kethel in Groenoord zal op zaterdag 12 november om half elf op feestelijke wijze de eerste steen wor den gelegd. Een gedenksteen en een loden koker worden ingemetseld met alle gegevens over de tot standkoming hiervan, ook een lijst met de namen van alle deelnemers aan „De Gulden Kerk Actie" die een steentje tot de bouw hebben bijgedragen. De plechtigheid wordt muzikaal op geluisterd door de Harmonie St. Rad boud. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, donderdag. De ren nersclub Schiedam organiseert op de zondagen 6 en 13 november in de 's-Gravelandsepolder een tweedaagse Invitatiecross. De aspiranten gaan om half tien van start, de nieuwelingen om tien uur en de amateurs om elf uur, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De waarschuwende vinger van Koning Winter Is voor vele Rotterdammers aanleiding geweest om een collectie ve stormloop te ondernemen op de verschillende bedrijven. Vooral de winkels ln de kledlng-sector hebben alle zeilen moeten bijzetten om aan de onverwacht grote drukte van gis teren het hoofd te bieden. Aanleiding tot deze ongewone toe loop „Allerheiligen (een vrije dag voor katholieken) en de herfstvakan ties van de schooljeugd. Bovendien kwam daar nog bij het plotseling intreden van een venijnige koude 1 tenslotte wellicht de belangrijkste factor: het begin van. een nieuwe maand en dus goed gevulde beur zen! Een directielid van een van Rot terdams grootste warenhuizen ver telde, dat men in zijn bedrijf ternau wernood aan de grote vraag had kunnen voldoen. „Wc hebben bij ons natuurlijk rekening gehou den met Allerheiligen, dc herfstva' kanties en „het begm van de maand", maar de plotselinge kou heeft ons een beetje overvallen. In de diverse afdelingen hebben we voor extra be zetting gezorgd, maar nog kwamen wc handen, tekort. Het is overigens met de stedelingen heel anders dan met de bewoners van de provincie. Ons bedrijf heeft ook een postver- zendafdoling en zodoende kunnen we een vergelijking maken. Mensen, die buiten wonen en om streeks september beginnen te den ken, dat ze eigenlijk wel een extra deken kunnen gebruiken, bestellen deze dan direct. Met dc stedelingen is het niet zo: een Rotterdammer bijvoorbeeld moet eerst koude handen hebben, voordat hij een paar handschoenen koopt. Het winterseizoen in de postver- cendafdeling begint bij ons dan ook tl omstreeks half september, terwijl ie gewone verkoopafdelingen pas ha ie loop van november beginnen te draaien". De bedrijfsleider van een ander groot warenhuis: „Als ik de cijfers van gisteren vergelijk met die van het vorige jaar, dan is er eigenlijk met zoveel verschil. Het verschil dat er is, moeten we wel toeschrijven aan de onverwachte kou. Vooral m de mode-vakken spreekt dat duide lijk aan. Voor de kledmg-afdelingen is oktober een tamme maancl ge weest. Dat Is nu plotseling veran derd, hoewel dat nog niet zeggen wil, dat we daardoor de schade zullen inhalen, die we de vonge maand hebben geleden, want dat is prak tisch gezien uitgesloten". Ook de automobilisten hebben de waarschuwing van de naderende wmter niet ln de koude wind g gen: de grote vraag bij de garages naar anti-vries toont dat duidelijk aan. De chef-werkplaats van een autobedrijf vertelde: „Vanmorgen hebben we de eerste bevroren auto's binnen gekregen. De meeste mensen hebben nog geen rekening gehouden met de koude, maar dat is plotseling veranderd. Iedereen komt nu voor de wmterbehandeling van zijn auto: bi- takken, anti-vries en dergelijke. Het nieuwe visitekaartje van Ga rage Unique: de showroom onder in de Stationsflat, die gisteren of ficieel 18 geopend. ALBLASSERDAM, donderdag. De toneelvereniging NKF organiseer! op do vrijdagen 11,18 en 25 november drie toneelavonden in het dorpshuis, Opgevoerd zal worden het blijspel ln drie bedrijven „Maribel". van Miguel Mihura. ROTTERDAM, woensdag. Op 24 november zal in de kleine zaal van het congrescentrum „De Doelen" te Rotterdam het 22ste binnenscheep- vaartcongres worden gehouden. Op de agenda staan o.m. inleidin gen over de onderwerpen „aanra- kingsvlakken tussen de verontreini ging van oppervlaktewater en de binnenscheepvaart", „Enkele sociaal- economische facetten van dc binnen vaart" en „De kosten van de weg". Staatssecretaris ir. S. A. Posthu mus van verkeer en waterstaat zal het congres openen. ROTTERDAM, woensdag. De re cherche stelt een onderzoek in naar diefstal van een spaartegoed van 900 van een 38-jarige Engelse constructie- werker, Deze mist uit zijn hotelkamer enige papieren en een spaarbankboek je. Volgens hem heeft de dief zich bij de Amrobank gelegitimeerd en van het tegoed van duizend gulden ƒ990 opgenomen. <Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag, —Aan de Ameidestraat zullen 24 woningen moeten verdwijnen vamvege werk zaamheden die nodig zijn voor de aan sluiting van de rijkswegen 20 eu 3 op rijksweg 13. De bewoners hebben be gin deze week een brief ontvangen van de gemeentelijke woningstichting, waarin hun wordt medegedeeld, dat uiterlijk per 30 april 1967 de huur wordt opgezegd. De hulzen, die ontruimd zullen moeten worden zijn alle 5-kamerwo ningen. De gemeentelijke woning stichting zal alle mogelijke moeite doen om de bewoners van deze pan den aan nieuwe woningen te helpen. Een maatschappelijk werkster zal hen bezoeken om van hun wensen kennis te nemen ten einde zo redelijk moge lijke voorzieningen te treffen. De wo ningstichting deelde desgevraagd mede, dat het hier niet gaat om hele jonge gezinnen; om destijds voor be woning in aanmerking te kunnen ko men moest men de nodige kinderen hebben, De woningstichting verwacht dat de zes h zeven maanden ruim schoots voldoende zal zijn om de be trokken gezinnen elders aan woningen te helpen. De woningstichting zal een financiële tegemoetkoming in de ver huiskosten geven. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM, woensdag. De raad voor de scheepvaart heeft ka pitein K. van het Rotterdamse mo torkustvaartuig „Sonsbeek" voor 2 maanden geschorst, omdat het aan zijn zorgeloze navigatie te wijten is, dat zijn schip bij het aanlopen van de Zuidamerikaanse haven Ilheus aan de grond gestoten heeft. Het feit dat de kapitein na de stranding met zijn schip de Atlantische Oceaan is overgestoken naar Huil, verdient vol- tens de raad hoge afkeuring omdat het schip aanmerkelijk bodemschade had, waarbij schip en bemanning aan ernstige gevaren hebben blootgestaan. Mr. P. W. M. Broekhoven te Rot terdam is benoemd tot gerechtssecre- tarls 1ste klasse in tijdelijke dienst bij de arrondissementsrechtbank te Rot terdam. Op de lijst van aanbeveling in ver band met het vervullen van een vaca ture van rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam staan: mr J. J. van Benthem te Arnhem, mr. Th. H. A, M. van Eupen te Breda en Breda en mr. J. M. L. Pompe te Rot terdam, ROTTERDAM, woensdag. Ds. Van der Veen, de nieuwe predikant van de Gereformeerde Kork van Rot- terdam-Delfshaven, doet zondagavond 20 november zijn intrede. Eerder op de dag wordt hü in de Oude Mathenes- serkerk in zijn ambt bevestigd door ds C. J. Honig. Ds. Van der Veen (in 1928 te Ter- neuzen geboren) is benoemd in de va cature van ds, K, J. Schaafsma. Ds. v. der Veen is op het ogenblik predikant te Zwijn drecht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. „Unique is wel uniek komen te liggen", verklaarde burgemeester H. Roelfsema, toen hij gister middag het nieuwe bedrijfspand van dc N.V. Garage Unique onder in dc hoge Stationsflat opende. Uniek inderdaad, door de ligging aan het fraaie Stationsplein, dat een van de belangrijke centra van de stad is geworden, vlak bU Internationale en interlokale wegen en ook vlak naast het station (,4e onderlinge concurren tie verhindert niet dat trein en auto elkaar toch opzoeken"). Maar ook uniek omdat het bedrUf, voor wat de werkplaatsen betreft, ligt onder, de Horvathweg, in wat aanvankelijk was opgezet als een parkeergarage. "Wel zal de kelderachtige ruimte onder de Horvathweg later gedeelte lijk worden gebruikt voor het parke ren van auto's, maar aangezien er mo menteel een grote show van Fiat-auto's wordt gehouden, konden de bezoekers er gisteren hun auto's niet in kwijt. Zelfs burgemeester Roelfsema niet; hij had zijn auto een eind verder moe ten neerzetten „met dc kans op een bonnetje", zoals hij lachend opmerkte. Toch verwachtte hij dat Garage Unique een bijdrage zou leveren in de oplos sing van het parkeerprobleem. Easo-bouw Daar niet alleen het nieuw-betrok- ken pand, maar ook de hele Stations flat in opdracht van een gebouwen- exploiterende dochtermaatschappij van dc Esso Nederland was gebouwd (door de Schiedamse aannemer D. Ba ron, op ontwerp van het architecten bureau Spruyt en Den Butter), kwam ook de heer J. v.d. Veen namens de olie-maatschappij zijn voldoening uit spreken over de nieuwe aanwinst, waar een Esso-pomp voor de deur staat. Hij verwachtte er veel van. In Nederland wordt momenteel 7 miljoen liter benzine per dag vei'bruikt. Zoals ook de heer J, L. Lang van de Fiat-vertegenwoordiging in Nederland (het nieuwe model Fiat 124 werd hier bij geïntroduceerd) goede verwachtin gen had. Na hem sprak nog de heer P. G. C. Pieterscn namens de BOVAG in Rotterdam zijn bewondering uit. Mr. A. F. A. van Velzen, president- commlssarls van Garage Unique, die de gasten had verwelkomd en ingeleid, bood de burgemeester een schilderij aan voor het Sted. Museum. Uitbreiding Voor de Garage Unique, in 1924 door de heer F. Blok sr. gesticht als een eenvoudige werkplaats op de hoek van de Burg. Knappertlaan en Nieuwe Haven, maar later, vooral na de oorlog sterk vergroot met o.a. vestigingen ln Rotterdam en Vlaardiugen, betekent het nieuwe pand een belangrijke uit breiding. Naast het „servicestation" aan het Stationsplein (waar later mogelijk ook een automatische autowasinrichting komt) en de enorme werkplaats (vier bruggen) met onderdelenmagazijn in de kelder, ook een kantoor en niet te vergeten de fraaie showroom als een grote glazen uitbouwsel aan de kant van de Overschiestraat. De vestiging aan de Burg, Knappert laan blijft gehandhaafd, maar de nog betrekkelijk nieuwe showroom met werkplaatsen aan de Parkweg is op geheven en overgedaan aan de wo ninginrichter De Stam uit Rotterdam. ROTERDAM, woensdag, Een 38-jarige kantoorbediende uit Den Bosch is gistermiddag in de Bijen korf aangehouden, verdacht van dief stal van sieraden ter waarde van on geveer 220, Dit betekent, dat onze collectie enorm is. De prijzen lager dan waar ook, alle maten en modellen in elke vorm en iedere dikte en kwaliteit, kunt u Ln onze speciaalzaak aantreffen, Komt u eens vrijblijvend kijken dan kunt u zich overtuigen. Broersveld 58 Schiedam, telefoon na 19 uun 249583. Gev.aana HOUTBEWERKER. Perspex- en Plastic industrie J. van Schagea N.V., Graaf» stroomrtraat 79. tel. 183366 R2 Personeel gevraagd Voor spoedige Indiensttreding gevraagd actieve BEZORGERS, Leeft. v.a. IS Jaar. Aanmelden De Schiedammer, Lange Haven 103, telef. 267279—26B505. Na 8 uur: 24142. R2 Foto - Film ROLF1LMS VERGETEN? De automaat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van. Vimren, Hoogstraat 108. Rja PASFOTO'S KLAAR TERWIJL', U WACHT. Foto Van Vuuren,1 Hoogstraat 108, Schiedam, tel. 266720. Let op het juiste adres. I

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2