'Rijk gelijk op met bedrijven' Ver. Glas fabrieken ontslaan 260 man ARTSEN: 'EERST ONS VOORSTEL BESPREKEN' w Overtollig personeel Werkspoor naar YMF Boeiend interview met Bergman in Cinéma VASCO-BOUWMIJ KRIJGT WEER DIRECTIE ECONOMIE OVERHEIDSADVISEUR EFFICIENCY: BMC ontslaat 12.000 man meesterwerken van z tot a ZentrA Drankslijters willen geen versnelde inning KIJKONDER ZOEK NAAR BRANDPUNT Vreemde gebruiken in Libanese zakenwereld 'Overheid kan echter niet op efficiency- lauweren gaan rusten' Noord-Hoilandsche Hypotheek weer winst Dit bracht de t.v. Italiaanse radio-tv moet zeven miljoen betalen Omzet Scholten Honig omhoog DE ZON IN EEN FLES PROGRAMMA'S Vanavond: Radio Televisie Duitse tv MorgenRadio Televisie, yiIJJjj t uoiwi-M- 1U66 - pagina 17 (Van onze economische redactie) DEN HAAG, donderdag. „Het Nederlandse overheids apparaat doet op het gebied van de efficiency niet onder voor vergelijkbare beheers- en bestuursfuncties in het bedrijfsleven. Integendeel, op sommige punten werkt de overheid zelfs ratio neler". Dat is een uitlating van ir. J. Smit, adviseur voor de organisatie van de rijksdienst en voor dat doel speciaal in dienst van de rijksoverheid. Het werk van de heer Smit is de laatste tijd herhaaldelijk in beperkte kring: Ju het nieuws" gekomen door oproepen van de Nederlandse hogere ambtenaren in hun correspondentie blad „Contact" om toch vooral ver spillingen te voorkomen Daarom hebben wij dezer dagen een gesprek gehad met de heer Smit. Vijf entwintig ;aar ervaring met het be drijfsleven hebben hem geleerd dat er in de ondernemers wereld nog zeer veel te verbeteren valt op het stuk van de beheets- en bestuursorganisatie. „De overheid kan dus allerminst op haar lauweren gaan rusten met de we tenschap dat zij een vergelijking met het bedrijfsleven ruimschoots kan doorstaan", zo voegt hy schielijk aan zyn eerste opmerking toe. Het moment, waarop wij met hem zijn gaan praten, is voor de heer Smit eigenlijk niet zo gunstig. „Met de val van het kabinet is mijn directe (poli tieke) chef, de staatssecretaris van binnenlandse zaken, verdwenen". (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT, vrijdag. De directie van Werkspoor Utrecht N.V. heeft in het personeelsorgaan meegedeeld, dat afvloeiing van oudere werkne mers met veelal een lang dienstver band een verkeerd uitgangspunt li geweest. Enkele wekeu geleden leid de die nn herroepen afvloeiing tot een korte staking. Door overplaatsing van personeelsleden binnen het verband van de Verenigde Machine Fabrieken N.V, en door verschuivingen binnen Werkspoor Utrecht zelf zal de ver plaatsing van het personeel bekeken worden. De directie kondigt aan, dat niette min andere maatregelen noodzakelijk blyven om in de toekomst tot een per soneelsbezetting te komen, welke leidt tot betere economische verhou dingen, waarbij de wijze waarop het personeelsprobleem wordt behandeld sociaal verantwoord is. Daarover wordt intensief overleg gepleegd met de vakbonden, zo deelt de directie mee. De heer A. Groenevelt, districtsbe stuurder van de b(j het NW aange sloten Algemene Nederlandse Me- taalbedrijfsbond, deelde mee, dat het personeelsprobleem een „natuurlijke" dood zal sterven. Dit gebeurt door een personeels stop voor het concern van de VMF (17 ondernemingen en 20.000 werkne mers), waardoor via her- en over plaatsingen het overtollige personeel uit Utrecht niet ontslagen behoelt te worden. Voor Utrechtse werknemers is een regeling getroffen, die onder meer in houdt, dat bij functieverlies hetzelfde loon enige tijd wordt gegarandeerd en de verworven rechten worden ge handhaafd. Een aantal buitenlanders zal wor den overgeplaatst naar het constructie bedrijf van Werkspoor in het Botlek- gebied. Binnen 14 dagen zullen 20 tot 25 beambten en 10 werknemers uit het produktiebedrijf naar andere VMF-fabrieken worden overgeplaatst, terwijl voor 55 anderen herplaatsing in Utrecht mogelijk is gebleken. Door pensionering en natuurlijk verloop zullen nog 98 probleem-gevallen tegen eind 1967 opgelost kunnen zijn. Voor een klein deel van de circa 250 werknemers, waarvoor aanvan kelijk ontslag was aangevraagd, zal dan nog misschien ontslag moeten volgen, zo deelde de heer Groenevelt mee. De vakbonden hebben de directie gevraagd hiervoor reeds thans een afvloeiingsregeling te ontwerpen. AMSTERDAM, vrijdag (ANP), Hoewel ook in 1Ó65 aan de uitvoering van bijzonder onderhoudswerk bedui dende bedragen werden besteed, kon de exploitatierekening van de N.V. Maatschappij tot Onroerende Goede ren. de voormalige Noord-Holland- sche Hypotheekbank, toch wederom met een voordelig saldo worden afge sloten. Het exploitatie-overzicht der geza menlijke maatschappijen, met inbe grip van de in 1985 betaalbaar gestel de schuldbriefrente ad ƒ21.037, laat een overschot zien van ƒ5.651 tegen vorig jaar ƒ8.806. Na aftrek van dit overschot resteert een totaal verlies saldo van 254,708. Ir. Smit is de hoogste staffunctiona ris op het gebied van organisatie en automatisering in de overheid en als zodanig „valt5' hij direct onder die staatssecretaris van binnenlandse za ken. IN ÉÉN HAND Pas sinds vorig jaar is de supervisie over de efficiency-controle bij de ver schillende departementen weer in één hand na een penode van tien jaar, waarin ieder departement afzonder lijk verantwoordelijk was voor zijn eigen doelmatige organisatie. In 1954 had het toenmalige kabinet-Drees be slist dat ieder departement meer nog: iedere chef op een departement - verantwoordelijk diende te zijn voor zyn eigen afdelirig. Gecoördineerd, gestimuleerd en ge adviseerd door de directe organisatie en automatisering rijksdienst onder leiding van ir. Smit werd vanaf dat jaar gewerkt met een systeem dat iedere chef de mogelijkheid bood de hulp in te roepen van organisatie-des kundigen. „Daarbij wilde ik geen cen trale bevoegdheid; ik wilde alleen een goed samenspel bevorderen als dat no dig was, organisatie-cursussen verzor gen, prikkels tot grotere efflency geven enzovoort" MEER POLITIEK „Toen de automatisering echter op gTote schaal haar intrede deed in de uitvoerende taken van de overheid, groeide meer en meer de behoefte aan een meer politiek gerichte benadering van het organisatie-probleem, omdat de computer de grenzen tussen de mi nisteries begon te overschrijden. Denkt u maar eens aan de controle op de mo torrijtuigenbelasting. De gegevens die daarvoor worden verzameld, kunnen ook prachtig worden gebruikt voor de controle op kentekenbewijzen en bij de controle op de naleving van de ver plichte WA-verzekering. Maar deze zaken ressorteren allemaal onder ver schillende ministeries," aldus de heer Smit. Terugkomend op de tegenatelUng hedryfaleven-overheid constateert de heer Smit dat de ondernemers wereld ln het voordeel is, omdat daar de prijs van het produkt of de dienst nog enig houvast biedt. In de sfeer van de over heid is het eehter de politiek die be langrijke beslissingen op organisato risch terrein beïnvloedt. Een bepaal de (op het oog achterhaalde) depart© mentele afdeling kan pas worden op geheven als een daartoe strekkend voorstel de ministerraad en daarna het Parlement Is gepasseerd. DEMOCRATIE „Hier. komt de werking van ons de mocratische stelsel weer bovendrijven: de in het Parlement vertegenwoordig de groeperingen kijken te weinig naar de kosten van bepaalde voorzieningen, zij letten meer op de specifieke eisen die de achterban aan nieuwe initiatie ven stelt. Het is daarom van het aller grootste belang dat de afzonderlijke ministeries prioriteiten, een volgorde van belangrijkheid, in hun wensen aangeven, die daarna bekeken moeten worden door de ministerraad en ten slotte door het Parlement. Er moet, aldus de heer Smit, meer met prioriteiten worden gewerkt om het Parlement en ook het volk goed te doordringen van het feit dat, als er bij de ene taak een schepje bovenop moet worden gedaan, dit noodzakelijkerwijs ten koste gaat van een andere taak. Dit besef bij Parlement en volk zou een juiste afweging van belangen ln de hand werken en de mogelijkheid van het doelmatig functioneren van de overheid helpen bevorderen, meent hy (Van onze correspondent) LONDEN, vrijdag. Engeland kampt nog steeds met geschillen over arbeidsomstandigheden verscheidene fabrieken. Het zwaarst getroffen is de British Motor Corporation (BMC), waar 12.000 man vandaag zijn ontsla gen. Van de ruim 90.000 resterende BMC-arbeiders zijn er 40.000 op kor tere arbeidsuren gesteld, terwijl 34.000 in het geheel niet kunnen werken door een wilde staking van 190 man In de Morris Radiatorenfabriek. Deze sta king gaat zeker tot maandag door, Veertien vau BMC's 20 fabrieken lig gen nu stil. Van de 5 grote automobielconcems heeft alleen Ford geen moeilijkheden. By Standard-Triumph hebben 7000 van. de 13 500 arbeiders werktijdver korting gekregen. Bij Rootes werken 3000 man tijdelijk niet en 5000 man korter dan normaal. Bh VauxhalJ werken 5000 van de 19.000 arbeiders vier dagen per week. De moeilijkheden breiden zich nu ook uit tot de toeleveringsbedrijven. Een van de grootste onderdelenafbrie- ken in Birmingham beeft al 7000 man kortere werktijden gegeven. (Van. onze economische redactie) SCHIEDAM, vrijdag. Een onbevredigende ontwikkeling, waarbij de omzetgroei niet vol doende was om de stijging van de loonkosten op te vangen, heeft er toe geleid dat binnenkort de ves tiging te Nieuw Buinen (120 man personeel) van de N.V. Vereenig- de Glasfabrieken, zal worden ge sloten. Daarnaast zal de kristal prod uk tic, die nu in Leerdam en Maastricht Plaats vindt, versneld worden samen gebracht ln de N.V. Kristalunie te Maastricht. Iïierby zullen 80 werkne mers overtollig worden, Als gevolg van een reorganisatie zullen verder nog 60 beambten moeten afvloeien. Naar de directie in een communiqué heeft meegedeeld zal er naar worden gestreefd voor het vrijkomende cao- personeel (de 200 niet-beambten) el ders in het concern een functie aan te bieden, zoveel mogelijk ter vervanging van personeel van derden. Bij afloop van contracten met buitenlandse gast arbeiders zal de voorkeur worden ge geven aan het eigen Nederlandse per soneel. Op deze wijze, aldus de directie, kan een verdere stijging van de kosten worden opgevangen, waardoor een ge zonde basis zal ontstaan voor verdere expansie. De ondernemingsraden ln de betrokken bedrijven zijn gisteren van de besluiten van de directie op de hoogte gesteld en over de gevolgen van de reorganisatie zal morgen met de vakorganisaties gesproken worden. De vakbonden hebben overigens wel vertrouwen dat er een goede af vloeiingsregeling tpt stand zal komen. Enkele jaren geleden moesten in het zelfde bedrijf te Nieuw Buinen 125 werknemers afvloeien door een in krimping van de produktieafdeling van medicijnglas. Toen zijn naar her oordeel van ae vakbonden regelingen gecreëerd, waarover zij by zonder te vreden waren, aldus een mededeling van de heer Chr. Gijsen, hoofdbe stuurslid van St. Willibrordus, de ka tholieke bond van werknemers in de industriële bedrijven. (ADVERTENTIE) jjfel" H J5_R t, 6 d S DEN HAAG, donderdag (ANP). Het bedrijfschap voor de detailhandel m alcoholhoudende dranken gaat de minister van fi nanciën verzoeken om de slijters buiten de versnelde inning van de inkomstenbelasting te. laten val len. De heer L. 3. Platen borg, voorzit ter van het bedrijfschap, meent dat de overheid de redelijke grenzen over schrijdt, als de slUtera deze last wordt opgelegd. De verhoogde accUns- en omzetbelasting, die moeten worden voorgeschoten, vormen een aanslag op de llquiditeitspositie. aldus de heer Platenburg. Op de openbare vergadering van het bedrijfschap betoogde de voorzit ter, dat de verhoging van de accijns op gedistilleerde dranken voor dit jaar geen enkel resultaat heeft opge leverd. ,,'s-Rijks kas wordt niet ge spekt met een extraatje van 80 mil joen, terwijl de consumentenprijs werd verhoogd en de detailhandel zijn inkomsten zag verminderen", zei de voorzitter. OMZET De heer Platenburg uitte zijn be zorgdheid over het omzetverloop, dat tot nu toe met ongeveer 20 procent is gedaald. (De omzetbelasting werd van 10 tot 18 procent verhoogd). Verwacht werd dat door de accijns verhoging per 1 januari 1966 1193 tot 1400 per hl ad. 100 procent) dit jaar 345 mihoen naar de overheid zou vloeien, hetgeen ƒ80 miljoen meer betekent. De oorspronkelijke raming in de miljoenennota (voor de accijnsverhoging) was ƒ265 miljoen. De herziene raming was ƒ305 mil joen en de vermoedelijke uitkomsten zijn begroot op 265 miljoen. De heer Platenburg acht de mini mumprijs voor gedistilleerde dranken gewenst Nog steeds worden er win kel? opgericht aldus de voorzitter van het bedrijfschap waarin met hoeveelheden van meer dan tien liter sterke drank wordt verkocht aan de consument. Hiervoor is geen vergun ning nodig en vergunningsrecht wordt dan ook niet betaald. Is Ingmar Bergman een charlatan of niet? Deze vraag werd onlangs behandeld op een van de film-teach~ms dtie warden gehouden ifi de Amsterdamse Ctnetoibioscoop. Ik zou, als ifc erbi? was geweest en niet naar de tv had hoeven kyken. die vraag graag met ja hebben beant woord Niettemin heb ik geboeid gekeken naar Cinema, het maandelijkse filmprogramma van de VPRO, gepre senteerd en geredigeerd door Jan Blokker, dat dit keer voornamelijk ging over de meer bewierookte dan ver guisde Zweedse cineast. Charlatans kunnen namelijk veel interessanter zyn dan oprechte men sen die iets wezenlijks te vertellen hebben, zonder goed te weten hoe Bergman heeft, naar myn idee, in wezen mets te zeggen, maar hy weet dat op briljante wijze te camoufleren (dat heeft hy dan gemeen met Godard, met v.ie Blokker hem te recht vergeleek). Dat vacuüm m het middelpunt van Bergmans werk zuigt als het ware interpretaties aan, en we zagen en hoorden daar in Cinéma een paar frappante staaltjes van, die Bergman zichtbaar amuseerden, zijn verba zing leek me ietwat gespeeld. Het was heel slim van de VPRO om de gebruikelijke godsdienstige causerie van vijf minuten meteen na dit programma en vlak voor The un touchables te plaatsen, en niet aan het eind van de avond, al sprak dB. Van Leeuwen zelf over een „sluitings babbeltje"; zijn religieuze bespiege ling was overigens volwassener dan deze kneuterige aanduiding doet ver moeden. Van die Untouchables kon ik mij weer niet tijdig genoeg losrukken om op het eerste net althans het laatste halfuur te zien van Ik wil naar huis, een stuk van de Engelse toneelschrij ver Bernard Kops Ik heb af en toe wel even overgeschakeld, maar het contrast tussen het onnatuurlijke Ne derlandse spel in dit realistische stuk en het Amerikaanse acteren zonder poeha in een gestroombjnde (zij het op de werkelijkheid gebaseerde) thriller, was mij toch te sterk. De politieke actualiteit (een fasci nerend mengsel van schijn en werke lijkheid) kwam uitvoerig aan bod in Brandpunt Het licht viel hier voorna melijk op drs, Schmelzer en op sena tor R. Kennedy, de gaande en. de coming man. Ik keek, alweer, liever naar Robert dan naar Norbert. J. E. (Van onze radio- en tv-redactie) ROME, vrijdag. Een rechtbank in Rome heeft de RAl (Italiaanse ra dio-televisie) veroordeeld tot betaling van 1.377.000.000 lire (ongeveer zeven miljoen gulden) aan de nationale mu ziekacademie „Santo Cecilia". Krachtens een wet van 1935 moet de RAI de academie een procent van de inkomsten (uit de luister- en kijk gelden) uitkeren. Santa Cecilia had in 1057 een vervolging Ingesteld om dat de RAI haar uitkeringen niet in overeenstemming met de grotere ont vangsten had verhoogd. (Van onze radio- en tv redactie) HILVERSUM, vrijdag. Hot contl- nu-programmaonderzoek van NTS/ NRU naar de populariteit van radio- en tv-programma's heeft een aantel gegevens opgeleverd over de KRO tv- nieuwsrubriek „Brandpunt". Brandpunt werd in 1966 gemiddeld gewaardeerd met 71 punten. In de uit zending van 14 oktober j 1 werd dit waarderingpercentage overtroffen Ongeveer drie miljoen kijkers, 40 pro cent van het Nederlandse tv-publiek, hebben naar deze Brandpunt-uitzen ding gekeken, waarvoor zy gemiddeld een waardering hadden van 75 pun ten. In deze aflevering waren studio-in terviews opgenomen met de fractielei ders Roolvlnk (AR), Nederhorst (PvdA) en met N.K.V.-voorzitter Mer- tens. Ook drie van de vier fractieleden van de KVP, die tegen de motie - Schmelzer hadden gestemd, kwamen aan het woord. De uitzending werd be sloten met een lang interview met KVP-fractieleider Schmelzer. De VPRO-leden konden met 79 pun ten gemiddeld de meeste waardering opbrengen voor dit programma. De aanhang van de KRO kwam op de tweede plaats met een waarderingscij fer van 77 punten. De VARA-leden scoorden gemiddeld 75 punten, de NCRV-leden 74, en de AVRO sloot de rij met 71 punten. Kykers met een middelbare- of ho gere opleiding konden de uitzending het meest waarderen, en waren met een gemiddelde van 77 twee punten boven het algemeen gemiddelde. De laagste opleidingsniveaus waren met 75 punten gelijk aan het algemeen ge middelde. De KRO-led en hadden met 47 procent de grootste kijkdichtheid. (Van onze sociaal-economische redactie) AMSTERDAM, vrijdag. Maandag gaat „het Gemeenschappelijk Overleg Ziekenfondsen (GOZ) zich beraden over een brief van de Landelijke JBuls- artaenverenlglHr (LHV), waarin deze meedeelt, dat zH zowel het eigen ver stol als dat van het GOZ in bespreking wil brengen. „Er zit in deze clausule", zo vertelde (Van onze economische redactie) HOOGEZAND, vrijdag. De N.V. Koninklijke Scholten Honig heeft in het per eind augustus afgesloten boekjaar een omzet geboekt van on geveer 380 miljoen tegen 328,8 miljoen over het voorafgaande boek jaar. In het lopende boekjaar hoopt het concern een omzet te realiseren van circa 400 miljoen, aldus presi dent-commissaris G. F. Dalenoord. De heer Dalenoord verwacht dat in de Nederlandse aardappelindustrie geleidelijk enkele bedrijven gesloten moeten worden. Hij acht het niet uit-* gesloten dat de aardappelmeelfa briek van Scholten in de Drentse plaats Smilde de produktie zal sta ken. TILBURG, vrijdag (ANP). Het eerste halfjaar 1966 heeft voor de mees te onderdelen van de wolindustrie gun stiger resultaten opgeleverd dan in het zelfde tijdvak varr 1965. In bijna alle sectoren werd meer geproduceerd en af geleverd. Slechts in incidentele gevallen lag het activiteitspeil lager dan een jaar geleden, zo meldt de Federatie Neder landse wolindustrie. (Van onze economische redactie) HEERLEN, vrijdag. Het be stuur van de .Stichting Administra tiekantoor Vascomjj NV" heeft de heer J. Frantzen uit SUtard, adjunct- directeur van de technische dienst v»n „Ons Limburg" en ir. A. L. G. Hoefnagels, hoofddirecteur van open bare verken to Heerlen, belast met de waarneming van de directie van de, in financiële moeilijkheden ver kerende Heerlense bouwonderneming Vascomij. Dit stoat in een gisteravond door het gemeentebestuur van Heer len uitgegeven communiqué. Ten einde een zo goed mogelijk overzicht te krijgen in de financiële situatie van. de Vascomy is de stich ting voornemens alle haar bekende crediteuren te verzoeken om voor 10 november een vordering op de Vas comij NV of een der nevenbedrijven in te dienen, aldus het communiqué. Het verzoek tot faillissementsver klaring van de Vascomij, dat door vijf kleine crediteuren bij de recht bank in Maastricht is ingediend, zal volgénde week in behandeling geno men worden. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat dit Vandaag zou zijn gebeurd. Naar de voorzitter van het stich tingsbestuur Vascomij, prof. dr. E. A. A. Luyten, meedeelde, worden op het ogenblik door het stichtingsbe stuur onderhandelingen gevoerd met de Wilma-aanyemlngsmaatschappij NV te Weert over eventuele overne ming van de Vascomij. Ook Melchior Bouwmaatschappij NV te Maastricht en enige andere bouwondernemingen hebben belangstelling getoond voor overneming van de Vascomij, aldus prof. Luyten. ons gisteren de heer J. Hendriks, voor zitter van het GOZ, „echter één maar, die het voor ons erg moeilijk maakt ja op het voorstel te zeggen. De huisart sen willen éérst over hun voorstel spreken en pas over het voorstel van de fondsen als tot „genoegdoening van belde partijen" het voorstel van de artsen is behandeld. Ik kan mij niet voorstellen, dat wü de artsen genoeg doening kunnen verschaffen op basri van hun voorstellen, want daarvoor liggen hun opvattingen en de onze te ver uiteen", aldus de heer Hendriks, De heer Hendriks hoopt, dat de art sen alsnog bereid zijn een „college van wijze mannen" aan te wijzen, die een gemeenschappelijk uitgangspunt voor de onderhandelingen kan aanwijzen. (Nieuwsdienst New York Times) BEIROET, vrijdag. Als gevolg van de sluiting van de Li banese Intrabank doen in Bei roet een aantal verhalen de ronde over gebruiken ln de Libanese zakenwereld. Een Amerikaanse bankier kreeg van een Libanees advocaat te horen, dat het zinloos was om een achterstallige hypotheekle ning op een boerderij op te zeg gen. „Iedereen die door opzegging van de hypotheek het land zou verwerven en dit zou willen be houwen, zou ongetwijfeld door de buren gedood worden", aldus deze advocaat. Een andere bankier merkte eens dat hij 1 miljoen dollar uit geleend had op een volkomen verzonnen onderpand. Hij had evenwel geluk. Het bedrog was zo duidelijk, dat de familie van de schuldenaar het grootste deel van de schuld inloste om de schuldenaar uit de gevangenis te houden. Volgens een oud, maar nau welijks overdreven verhaal, is het ln de Libanese zakenwereld gewoonte om er drie boekhou dingen op na te houden: één voor de belastinginspecteur (hieruit blijkt grote armoede), één voor de banken (hieruit blijkt grote rijkdom) en één voor de familie (hierin staat de waarheid). (ADVERTENTIE) De Kuyper is erin geslaagd de zon in een fles te vangen. Bessen De Kuyper, gemaakt van zonrijpe bessen. En.let wel: Bessen De Kuyper nog steeds in de héleli ter-fles. (ADV Op Nederland-1 vanavond van 19.05 tot 20.00 uur het maandelijkse tiener-magazine van de NCRV Twien. In deze aflevering o.a. blues- en folk- stnger Mark Spoelstra, de beatgroe- pen The Zipps en The Habits en een gesprek van Ronnie Tob er met Ram ses Shaffy. „De graaf van Monte Christo" is vanavond aan de zesde aflevering toe. Deel 8 heet Onbeperkt krediet. (Nederland-2, 20.01-20.50 uur). HILVERSUM I. 18.30 Voor twin tigers. 19.00 Nws. 19.10 Actualit. 10 30 Muzikaal Spectrum. 20.00 Omroepor kest, koreo en sol.: operaprogr, 21,00 Klare tal, lezing. 21.15 volksmuziek. 21.35 Radiorama. 22.10 Parlement, weekoverz. 22.30 Nws 22.40 Europees concert: moderne rauz. 23.35 Gramm.- muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM EL 18.00 Nws. 18,15 In alle Staten: nieuws uit Amerika. 18.20 Ultz. van de PSP. 18.30 Jazz- rondo. 18.50 Inform, over informatie, praatje. 19.00 Voor de jongeren. 19 30 Nws. 19.35 Grammunuziek. 10 40 Zus ter Henriëtte, hoorsp. 21,00 NoordeL Filharm. ork. en zangsolmoderne muziek. 22,15 Vocaal dubbelkwartet: Oud-NederL volksliedjes. 22.30 Nws. 22.40 Actualit. 22,55 Lichte gramm.- muziek. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND 1. 19.00 Nws. 19.01 Film. 19 05 Twien* maandel. magazine voor tieners en twens. 20.00 Journ. 20.20 Attentie. 20.45 De Lucy Show. 2110 Op de helling, progr. over de Nederl, scheepsbouw. 21,50 Stiefbcen Zoon 22.35 Dagsluiting. 22.40-22,45 Journaal NEDERLAND 2. 20 00 JournaaL 20.01 De Graaf van Monte Christo, tv- feuilleton. 20.50 Achter het nieuws. 21.15 Mies en scène. 22.00 Uitgere kend: geldbesparing bij het kopen. 22.05 JournaaL 22.10 Pauze. 22,30- 23.00 Teleac: Kernfysica. EERSTE NET. 18.00—18.05 Nws. (Reg. progr: NDR: 18.05 Actual. 18.16 Das Freltagsmagarin. 18.50 Zandman netje. 19,00 Actual, 19.21 Wenn die Musik nicht wër", TV-film. 19.59 Progr.-overz. WDR: 18.05 Sportoverz. 18.30 Journ. 19.10 Voordracht. 19.40 Progr. voor de jeugd. 20.00 Journ. 20.15 Act. progr. 21.00 Achtung, Dyna- miti, TV-fUm. 21,45 Journ. 22 00 Rep. uit Bonn. 22.15 Jeder stirbt fiir sich alleln, TV-film naar Hans Fallada. 0.05 Nws. TWEEDE NET. 17.40 Sportjoum. 18.10 Nws. 18.20 Actual en muziek. 18.55 TJlrich en Ulrike, TV-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. 20.00 SOS—Mor- ro Castle, doe. spel. Aansl.: Nws. 21.30 Schlagers van gisteren. 22.00 Filmrep. 22.45 Nws. HILVERSUM t 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord: meditatie. 715 Klass. pianomuziek. 7.30 Nws. 7.32 Gees tel. liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Diinn, gevar. progr. (8.30—8.32 Nws. 8.32—8.34 KNAC- J-ber. 9.35 Waterst.) 12,25 Marktber. 12.27 MededeL t.b.v. land en tuinb. 12.30 Nw3. 12.40 Overh.- voorL: Geven en nemen. 12,50 Relig. nws. 13.00 VerzoekpL progr. voor mi litairen, 14.00 P.M.: Zaterdagmiddag familieprogr. 16.30 Franse les. 17.00 Carionca: progr. voor tieners. HILVERSUM H 7.00 Nws„ och- tendgymn, en social, strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.55 Meditatie. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. muziek. (B.30 Van de voorpagina. AansL we- geninfor. dienst.) 915 St: Klass. gramm. muziek. 10 00 Z.O. 135: gevar. progr. (11.00 Nws.) 12.15 Voor nu en later, praatje. 12.27 Mededel. tb.v. land- en tuinb. 12,30 Act. sportnieuwe, 13.00 Nws. 13.10 Vara-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14,15 Uitlaat, progr. voor twintigers. 14.55 Radio Jazz mag. 15.25 Wat doet Sigma?, doe. 16.00 Nws. 16.02 Kernpunt, lezing over een act. onderwerp. 16.15 Lichte gram, muziek. 17.00 St: Salonorkest. 17.30 Radioweekjoum. HILVERSUM m. 9.Ü0 Nieuws. 9.02 Orkestraal allerlei 9.30 Leger des Hells muziek. 10.00 Nieuws, 10.02 Klas sieke gramnunuziek. 10.30 Licht mu- ziekprogr. (11.00 Nieuws). 12.00 Nws. 12.02 Variant: actual» rep. en veel mu ziek. 13.00 Nieuws.113.02 Wekel. pla- tenshow voor tieners. 14.00 Nieuws. 14.02 Liederen. 14.30 Lichte gramm.- muzlek. 15.00 Nieuws. 15.02 Kiosk. 15.30 Ned. orkesten. 16.00 Nieuws. 16.02 Licht muziekprogr. 17.00 Nws. 17.02—18.00 Sportshow: rep., uitslag., comment en lichte gramm.muziek. NEDERLAND 1. 16.00 Popeye» tekenfilm. 16.05 Dennis the menace, tv-filnu 16.30 Voor lezen een tien; fi nale voorleeswedstrijd tussen school kinderen. 17.1017.45 Voor de jeugd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 4