Sint had drukke dagen Comb SUPERMARKT 1 ST. NICOLAAS OP DE HOGE 'STROOI-TOER' Zangwedstrijd van Harzer-kanaries Ondanks de regen bleef hij niet weg Van Spangen5 voor gehele Rijnmond Mè* 59 SCHIEDAM Programma van scheidsrechters- vereniging in december PPSC wint zaalvoetbal- toernooi Juliana legt zwak S.O.S. de wil op TOT GROTE VREUGDE OP VELE KINDER-FEESTEN Esperanto-agenda Handbal huwelijk SERVICE I VERGROOT VOORSPRONG STED. MUSEUM GESLOTEN VOETBALLERS GAAN WEER KLAVERJASSEN OM DE „BOET" Grando 19 ct Perlas 17 ct Coachingcursus Cricketbond in Schiedam BENGO i 1.50 'S'Gravelandseweg 606-610 (Verlengde Broersvest) Schiedam SUPERPILS BIEFSTUK >25 GEHAKT GOUD RENETTEN RODE KOOL maandag 5 december g-5 (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM. Secretaris L, C. Webers van de Schiedamse Scheids- rechtersvereniging (intussen verhuisd naar de Mackaystraat 46 in Schie dam) vertelde dat voor de maand de cember de volgende avonden *Ün ge pland: Op 8 december wordt er geklaver-' jast met de voetbalclub Schiedam en worden de spelregels onder de loep genomen. Op donderdag 15 december is er weer de traditionele spreekavond en hoogstwaarschijnlijk zal bondsbe- stuurder Dirk Nijs de gast zijn! In het kader van Kerstmis wordt er op 22 de cember een klaverjasavond gehouden, waarbij de kerstbout de hoofdrol speelt en op donderdag 29 december sluit de SSV het jaar met een discus sie-avond. Zoals gewoonlijk vinden deze avonden plaats in de gezellige kantine van „Schiedam". De SSV begint in 1987 de activitei ten op vrijdag 8 januari met een Nieuwjaarsavond viering in de „Schie dam"-kantine waarbij de muziek wordt verzorgd dooor de heren Sla venburg en J. Bosman. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De spe lers van PPSC, zijn ondanks het slech te weer niet werkeloos gebleven» want zij namen deel aan een zaalvoetbal - toernooi in een veiljnghal te Waddinx- veen. De Schiedammers speelden zes wed strijden en met succes, want zij ver sloegen beurtelings WGZ met 9—2, De Zweiver 1 met 40, Be fair met 5—2, Excelsior Pernis met 20 en NSW met 2—1. Het tweede team van De Zwerver wist de PPSC-ers een (I—1) gelijkspel af te dwingen, maar kon toch niet verhinderen dat de Schiedammers, die met het grootste puntenaantal eindigden, met de eerste prijs gingen strijken. Tot dit Schiedamse succes droegen vooral doelman Kalkhoven, die slechts zesmaal geslagen werd, stopper Teeuw en Van Veen, met goed spel bij. Het toernooi, dat door zestien zaterdag clubs werd gespeeld, had een spannend verloop en werd door een groot aan tal toeschouwers bijgewoond. eerste herenteam van Juliana heeft in de ijskoude Beatrix- V n ütrechtse SOS-2 een gevoeli ge 3-0 afstraffing gegeven. De Utrech tenaren waren in het geheel geen par- H>J°or de in hoog tempo opererende ocniedammers. Een goed teken was aat de Juliana-spelers, ondanks de ongunstige omstandigheden en een volledig falende tegenstander, van be rin tot eind zeer geconcentreerd heb ben gespeeld. De setstanden 15-0, 15-2, 'aten hieromtrent weinig twyfei bestaan. Opvallend zijn de prestaties van iSfV» derde heren team. Geen en- fff]V was nu toe in staat lan- »fLief^nstand te bieden dan hoog stens een set. Ook Spiva-3 kon alleen li u £erste set weerstand bieden: «-Mj 1S-2 en 15-6. ,i,?eren~^ verloor op teleurstellende Wijze van VCK-2: 0-3. tweede meisjesteam vrrloor u in sterke Intermezzo: 3-15, 4-55, 15-10 en 9-15. st£vier<laÊ a,s* krÖSt Juliana het 0' ve Zeemeeuwen uit Amsterdam KPJ5ÖJ» de zaai aan de Thomas a (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Zelfs bij het dreinerige regenweer drukte de naderende strooiavond zaterdag een stempel op de verschillende winkelstraten van onze stad. Overvolle winkels en een druk gesjouw met allerhande pakketjes waren hiervan de zichtbare symptomen die trouwens elk jaar opnieuw zijn waar te nemen. Een gezellige drukte ook in de talrijke feestzalen en verenigingsgebouwen waar voor de kinderen het Sinterklaasfeest werd gevierd met als hoogtepunt een kort bezoek van de goedgeefse kindervriend die, ondanks z(jn hoge leeftjjd, ook nu weer geen enkele uitnodiging voor een persoonlijk bezoek van de hand heeft gewezen. Regen en wind moest de krasse grijsaard trotseren om te komen op de plaatsen waar zijn komst met het zingen van liederen, hem ter ere, vol spanning en met blijde verwachting werd verbeid. Tn Volksgebouw In het Volksgebouw bezorgden een gecombineerd damescomité van de Partij van de Arbeid en het NVV twee honderd kinderen een. genoeg lijke ochtend. Namens iedereen ver welkomde mevr. A. Hoek de goede Sint die zich met enkele kinderen on derhield waarbij vermanende en lo vende woorden te pas kwamen. Natuurlijk ontvingen de kinderen een presentje en keken zij naar een leuk variété-programma waarin op traden' een goochelaar plus snelteke naar, terwijl bovendien de poppenkast werd vertoond. Voor de kinderen der leden van de Schiedamse Politie Sportvereniging maakte Sint Nicolaas in Arcade zijn opwachting en deed dit niet met lege handen. De dames Kamp vertoonden enkele leuke films terwijl de heer J. H. Kooy het elektronisch orgel be speelde, beschikbaar gesteld door Stef Meeder om dit feest de nodige muzikale luister bij te zetten. Verschillende personeelsverenigin gen hadden eveneens de Sint uitgeno digd om aanwezig te zijn op de te zijner ere georganiseerde kinderfees ten. Hieronder dat van het personeel van Eurotax, wat heel wat blije ge zichtjes opleverde. Voorts bezocht hij de sportcomplexen waar in verschil lende clubgebouwen zijn naamfeest werd gevierd. Spanje kampioen Tot zjjn grote verrassing vernam St. Nicolaas btf SVV, dat in het gehouden pupillen-landentoernooi het „Spaanse elftal" als kampioen was geëindigd. Rusland bezette de tweede plaats met als derde West-Duitsland. De spelertjes van de winnende teams werden door de Sint gehuldigd en ontvingen hun prijzen. Ook de overige pupillen gingen niet met lege handen naar huis en kregen tevens een leuk filmprogramma te zien. Sportfondseiikad In het Sportfondsen bad heerste za terdagavond weer het gebruikelijke lawijt nu hier de Schiedamse Red dingsbrigade voor de Jeugd een Sin- terklaas-festyn organiseerde en-daar aan bet diplomazwenunen koppelden. Hier werd St. Nicolaas door honderd- vyftig kinderen en meer dan twee honderd ouderen uitbundig begroet. Tot ere-gasten van die avond behoor den tevens burgemeester H. Koelfse- ma en z)jn huisgenoten. Alle kandidaatjes legden hun proe ven van bekwaamheid met goed ge volg af, zodat de Sint 34 diploma's I en 30 diploma's II kreeg uit te reiken. Met grote aandacht volgden jong oud de demonstratie met deauto- duikcabme waarin men het onderwa ter negen minuten kan uithouden. De vrolijke noot in het programma werd nu gebracht door pantomimegroepen o.a. van de Rotterdamse Reddingsbri gade die met de nodige kolder met succes een aanval op de lachspieren van de aanwezigen deden. Alles bij elkaar een gezellige en ook nuttige avond waarvoor het brigade- bestuur een vast recept schijnt te be zitten. Zondag op pad Ook zondag toog St Nicolaas weer op pad met als eerste adres Musis Sacrum waar do kinderen van de postduiven]lefhebbers aangesloten b(j de P.V. Union hem zaten op te wach ten. Ook hier viel waar dit nodig was een vermanend woord en kregen de kinderen een mooi geschenk mee naar huls. Ongeveer vijfhonderd kinderen, tel gen van. leden van het NKV kregen in Arcade hun traditionele Sint Nicolaas- feest .Hier toefde de bisschop tüdeni de hele voorstelling tussen de kinder ren en genoot even "hard als zy van het filmprogramma met veel humor en o,m. een léuke dierenfilm. SCHIEDAM. - Merkredon, Ia 8an de decembro klubvesperoNi koliver- sacios ee kado H. Lefcsch sr Lekstraat 100 b. Vi estos bonvenaj. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM., maandag. Jn de ocniedamse handbalwereld vindt deze week een huwelijk plaats. Jan dett Brinker, speler van het eerste herenteam van de hand balclub UVG heeft zijn bruid ge vonden in het eerste damesteam van deze handbalverenlgijig, na- melxjk An ja Ron (el tap, die mat prestaties betreft, niet onderdoet doet voor haar a.s. echtgenoot. Het huwelijk wordt urijdag J6 de cember om tien uur voltrokken op het Stadhuis en een uur later umdt de inzegening plaats in de parochiekerk van het H. Hart aan de Lekstraat. Het bruidspaar gaat zich wel in Maassluis vestigen, maar gaat niet verloren voor het Schiedam se handbal, want het blijft actief voor UVG. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De Rot terdamse Kanarie Vereniging „Span gen" met leden uit het gehele Rijn mondgebied, organiseerde in gebouw Arcade de jaarlijkse onderlinge zang- wedstrijd voor de door de ongeveer vijfendertig leden gekweekte of ge houden Harzer-kanaries. Hieraan na men tweehonderd vogels deel die te vens enkele dagen voor het publiek te bezichtigen waren. Na de ontdekking van de wilde ka narie (Fringilla caoaria) door de Ncr- mandlër Jean de Betbancourt in 1402, vonden deze vogels ook hun weg naar het Harzgebergte waar zij in zelf ge vlochten kooien de woningen van de bevolking met hun melodieus gezang vulden. Marskramers die regelmatig de bergdorpjes aandeden zagen hier in een handelsobject, wat heeft bijge dragen aan de verspreiding over ge heel centraal Europa. Sinds jaren wordt ook in ons land de Harzerkana- rie louter en alleen gehouden als zang vogel wiens lied is onderverdeeld in verschillende zangtoeren. In vereni gingsverband kwam het wedstrijdele-, ment naar voren waarbij de vogels met het meest uitgebreide „toerenre- pertoire" tot „meesterzangers" worden uitgeroepen. Bij het nu gehouden zangtoernooi fungeerden de heren J. Jansen, Am sterdam en J. B. de Jong ulfc Tilburg als juryleden die uren achtereen de vogels stuk voor stuk op hun zang en toervariaties kregen te beluisteren. Tot le en 2e „Meesterzanger" wer den uitgeroepen vogels van de heer A. Voskamp elk met 87 punten. In klasse 1 (stammen van 4 vogels): 1 Voorzitter L, A. Landsmeer met 324 punten; 2 W. Roks, 318 pnt.; 3 C.D. van Gulik, 306 pnt.; 4 J. Kazenbroot, 300 pnt.; 5 J. J. Sas, 300 pnt.; 6 A. Vos kamp, 297 pnt. Klasse 2: (Stellen van 2 vogels): Kampioen, A. Voskamp, 174 pnt.; 2 A. Voskamp. 168 pnt.; 3 D. Meljndert, 185 pnt.; 4 w. Roks, 162 pnt.; 5 J. Kazen broot, 162 pnt.; 6. A. Voskamp, 159 pnt. Klasse III (Enkelingen); 1 J. Hout man, 84 pnt.; 2 C. D. van Gulik, 84 pnt.; 3 L, J. Berkhout, 81 pnt.; 4 L. A. Landsmeer, 81 pnt.; 5 L. Buytendijk, 78 pnt.; 6 J. J. Sas, 78 pnt. Klasse IV (overjarige vogels)*. 1. L. A, Lansmeer 84 pnt.; 2, W. Roks, 84 pnt. Klasse V (niet zelf gekweekte vo gels) 1 Th. Nieuwenburg, 84 pnt. 2 D. Meijndert, 81 pnt. Kampioen met 7 vogels, de heer L. A, Landsmeer (502 punten) waarmee hij tevens Clubkampioen 1906 werd en o.m. beslag legde op de wisselprij- zen: „De Zilverenkooi" en de „Gou den St. Annalandvogel", Tweede werd de heer W, Roks (559 pnt.), derde de heer C. D. van Gulik met 544 pun ten. Het predikaat „A-vogel" werd ver leend aan de inzending van de heer J. J. Sas. Hoogst aantal predikaatpunten: Klasse 1,'L. A. Landsmeer; 2 A, Vos kamp; 3 J. Houtman. Damesklasse: 1 mevr. Voskamp; 2 mevr. Meijndert; 3 mevr. Landsmeer; 4 mevr. Roks; 5 mevr. De Ruiter. Mooiste zangtoeren: Hol en Knor; A. Voskamp; Schokkel; C. D. van Gu lik; Kloeken, A. Voskamp; Holklingel: T, Mulder; Fluiten: J. Houtman, jHBjHMB SCHIEDAM. Het eerste team van Service heeft afgelopen zaterdag Vriendenschaar uit Gouda een duide lijke 82 nederlaag toegebracht. De Schiedammers vergrootten daardoor hun voorsprong tot vier punten. De wedstrijd had niet zo veel belang meer daar ook Vriendenschaar zich reeds gekwalificeerd had voor de kam- pioenscompeiltie die omstreeks half januari van start gaat. Nico van Slobbe behield zijn onge slagen positie, maar aan zijn spel was duidelijk te zien dat dit min of meer als een last op zijn schouders drukte Hans Kreischer was bijzonder goed op dreef; voor het eerst zorgde hij voor drie winstpartijen. Dick Boer leverde weer de constante bijdrage van twee overwinningen. Het dubbelspel ging verloren, wat in dit duel niet zo erg was. Zaterdag sluit Sendee het eerste deel van de competitie af met een thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Germinal. Uitslagen van de overige Service-teams: Intiem 1-Service 2 5- 5; Eendracht 10Service 3 46; Ser vice 4Hermandad 73; Telefoon 3- Service-teams: Intiem 1Service 2 5 5—5; Service 8—HPV 4 2—8; HPV 6— Service 9 9l. SCHIEDAM. Het Stedelijk Mu seum van Schiedam is In verband met de inrichting van de komende tentoon stellingen van maandag 5 december t.m. zaterdag 17 decmber gesloten. Vanaf zondag 18 december zijn dan te bezichtigen de tentoonstellingen in gericht ter gelegenheid van het huwe lijk van Prinses Margriet en mr, Pieter van Vollenhoven n.l. „Oranje en Schie dam" en „Kinder-Feest". Dinsdag 20 december is hét museum de gehele dag voor het publiek gesloten. In deze sluitingsperiode vinden de activiteiten in de aula normaal door gang, zoals op donderdag 8 december, 1B66 tel20.15 uur de lezing van de auteurwTheun de Vries over „Mijn visie als romancier op Rembrandt, Van Gogh en Jeroen Bosch". Eindelijk is het eens in Schiedam gelukt om St.- Nicolaas te „betrappen" op zijn traditionele, zeer ver maarde, maar altijd wat in het geheim uitgevoerde tocht over de daken. Om de kinderen strooigaed #e verstrekken via de schoorstenen. Onze fotograaf heeft, om aan alle •twijfels op dat punt een einde 'te maken, maar een paar foto's gemaakt. De Sint nam aanvankelijk een afwijzende houding aan, maar kon later toch tot een vriendelijke groet komen. Op de grote foto moest de Sint even wachten op een dak achter het Zakkendragershuisje, want Zwarte Piet, zelf ere-lid van het voormalige Zakkendragersgilda, wilde even bin-nen gaan kijken wat ze bij de restauratie van „zijn" oude gildehuis hadden gemaakt. „Goede dak- ruiterpaden hier", vond St.-Nicolaas. „In vroeger eeuwen hadden de bouwmeesters ten minste aandacht voor .rmjn belangrijke werk". Op weg naar de kinderen in Nieuwland („die platte daken daar zijn wei fijn, maar, o wat een moeite om bo ven te komen!") vond hij het plaveisel in de Breed straat zó slecht, dat hij daar maar over het dak is gaan rijden. ,,'t Gaat bést zo", vond Piet, die de schimmel even hielp bij de sportieve klimpartij. En onderweg was het „strooien, strooien, strooien; jongens,wat een pret!" (Van een onzer sportversleggevm) SCHIEDAM, maandag. Zoals elk jaar in december gaan ook nu weer de voetbalclubs fclaveTjastocrnooi- en organiseren met als inzet de kerstbout'. Bij „Schiedam" kunnen de klaverjas sers hun hart ophalen op vrijdag 23 december. De bestuurders maken hier gelijk een gezellige avond van met tombola, etc. Inschrijven kan geschieden voor een gulden. Ursus doet het in twee avonden en wel op 12 en 19 december in de kantine. Aangezien er overheerlijke prijzen beschikbaar zijn, zullen die moeten worden gehonoreerd met een deel name a twee gulden per persoon, maar dan mag er ook twee avonden gespeeld worderDe Ursus-junioren worden ook niet vergeten, want in dit voetballoze tijdperk kunnen zij zaterdags in de kantine terecht voor sport en spel. DRZ stelt de leden in staat een kerst bout te winnen op de vrijdagavon den 16 en 23 december in de kanti ne, maar dan moet er goed geklaver jast worden. HBSS is al enige weken bezig met een klaverjascompetitie. Deze avonden worden druk bezocht, waarbij do dames zich ook niet onbetuigd laten. In het laatste cluborgaan werd ge meld, dat de heren Beekhuis en Rey- gersberg het klassement aanvoeren met ieder 65 punten, op de voet ge volgd door de heer Meulendljk die 62 punten heeft behaald. Aangezien er tien konijnen beschikbaar zijn voor de einduitslag, zal er in de laat ste ronden hard gevochten worden! Het bestuur van Wilton Feijenoord roept de leden op deel te nemen aan de kontakt-avond op 17 december en de dames zijn ook welkom. (ADVERTENTIE) VS6® rfs%feesV SENORITAS SCHIEDAM. De Technische Coach- ingscojiunissic van de Kon. Ned. Cricketbond gaat ook in Schiedam een coachingcursus houden waaraan leden van de cricket beoefenende verenigin gen kunnen deelnemen. De cursus zal bestaan uit 14 lcs- avonden te houden in het gymnastiek lokaal van de R-K. Huishoudschool aan de Parkweg, te beginnen in januari 1967. Daaropvolgend een examen ter verkrijging van het door KNCB en het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk af tc geven diploma voor jeugd-crickettrainer. Een Rijksgecommitteerde zal zitting nemen in de examencommissie. Per vereniging kunnen zeven leden boven de 17 jaar aan de cursus deelnemen die door de Coachingcommissle uit de aanvragen, waarvan het aantal groot zal zijn, worden geselecteerd. ÜKËDKRODESPEELT VOOR ORANJEVER. [N KETHEL (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag;. De oran jevereniging .AVilhelmlna" uit Kethel bood haar leden In gebouw „De Rank" de jaarlijkse toneelavond aan, ver zorgd door de R.K. Toneelgroep Bre- dcrode met het blijspel: „Ben ik ge trouwd of niet?" Voor Brederode was het een vóórultvoerlng van die op 12 januari in Musis Sacrum te geven In hel raam van de toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap. Het vrolijke gegeven van dit blijspel bezorgde de leden van "Wllhelmlna een kostelijke avond, die met een bal werd besloten, muzikaal verzorgd door het trio Peet van Heus. Op 30 april en 5 mei van het vol gend jaar zullen in Kethel wederom kinderspelen worden gehouden en sportevenementen waarbij de hele Kethclse schooljeugd zal worden be trokken. Dit deelde voorzitter Vlug- man mede aan het begin van deze ge staagde avond, dia door een groot aan tal leden werd bezocht. pocketboek vol pracfe* beschreven trtekena door «n MARQA HUPERTI agenten e& alimed* de boek. wchUtreek» bil de nn dit Wed- Telefoon 26 91 07 1 4 «asjes van 1.59 vaar 250 gram 500 gram gratis kruiden 4 kilo panklaar 500 gram

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2