evaa Brief aan de heer Van Dis MMH Gedistilleerd-export handhaaft zich op peil van topjaar 65 Kerstmis is rustig verlopen p ferkoop van knallende en gillende produkten bereikt ongekende hoogte mt SCHIEDAM ALLEEN VOOR ËPERSONEN BOVEN DE I 18 JAAR Boete Buitenland GEVAARLIJK SPEELGOED VOOR DE KINDEREN Gevaar EXPOSITIE EN KEURING BIJ DE VRIJHEID Ondanks grote moeilijkheden in afzetlanden Advocaat W.-Duitsland Beneluxtunnel hindert scheepvaart niet meer Padvinders houden nieuwjaarsinstuif J. A. OVERZET VOORZITTER K.N.M.T.P. Meer spreektijd bij behandeling van gemeentebegroting Esperanto-agendo VAKWERK IN REVUE VAN SLEESWJJK door Hon von der Meijde Agent volgde (bloed) spoor zeer ver terug ,DE HOOPMAAKTE DIT JAAR REIS ROND DE WERELD dinsdag 27 december 1966 - pag, 5 p. (Van een onzer verslag- v;; gevers) SCHIEDAM, dinsdag. De kerstdagen achter de rug hebbende, richt men zijn blik op de komende Oudejaars avond. Met oliebollen, appel beignets, een kostelijk drank je en oiri twaalf uur vuur werk. Het is nu eenmaal de ge woonte om het uit- en inlui den gepaard te doen gaan met bet gegil van keukenmeiden, zevenklappers, vuurpijlen en knallende rotjes. Dat hoort er bij en er is ook niets op tegen. Alleen zit er aan vuurwerk een „maar" vast. Er kunnen on gelukken mee gebeuren. Die ge beuren dan ook. Deels door een ondeskundig gebruik, deels door een ongelukkige samenloop van omstandigheden. „Voor mij hoeft het ndet", zeg gen een aantal mensen. Zij zijn echter ver in de minderheid, het geen onder meer wordt bewezen door het feit dat geweldige hoe veelheden vuurwerk (nu al) over de toonbank, richting küamt, zijn ^esehoveir. „Tot nu toe heb ik al 30% meer vuurwerk verkocht dan. varia: jaar in de vergelijkende periode", vertelt de heer J. H. Villeritis, eigenaar van de feestartikelenwinkel „Het Masker", san het Broersveld. „Men heeft er veel geld voor over. We kflken echt niet gek als iemand voor ISO,- vuurwerk komt kopen. Een „normale klant" koopt bfl ons voor een tientje of twee. Beneden de 10,- zjjn voor ons „kleine klanten". Een directe aanwijzing dat er tjjdens de jaarwisseling heel wat geld de lucht in gaat. De heer Villerius heeft een per manente vergunning van Hinderwet om vuurwerk te verkopen. „Met de politie bestaat er echter een soort gentleman's argeement. Ik mag het hele jaar vuurwerk verkopen, maar ik doe het meestal zo vanaf half tot eind december. Gedurende de rest van het Jaar worden er natuurlijk wel uitzon deringen gemaakt,* b.v. de padvinderij en de Bescherming Bevolking kunnen bij my altijd terecht". Veel last beeft het winkelpersoneel van de jeugdige personen, die, ondanks dat de leeftijd van achttien jaar niet is bereikt, toch aan vuurwerk trachten te komen. „Ze staan de hele dag voor de deur proberen bijna iedere (meerder- Hrlge) voorbijganger er toe over te «ten, vuurwerk voor hen te kopen. heb al een biljet op de winkeldeur ©hangen, waarop vermeld staat, dat het ten strengste verboden is vuur werk aan minderjarige personen door te verkopen, maar steeds wordt het weer geprobeerd. Vorige week is de politie er aan te pas gekomen. Er viè- ten toen twee bekeuringen. Dat kost je Mn toch minstens ƒ25,-". Hoe komt een verkoper van vuur werk aan de weet, of een klant acht tien jaar is; legitimatie?, iiJa, dat ie natuurlijk een uiterst moeilijke zaak", zegt de heer Villerius, „want je wilt zo zeker mogelijk van je aak z(jn. Met zo'n vergunning van de Hinderwet moet je voorzichtig zijn. w kwam laatst een knul, sorry, een longen de zaak in, die nauwelijks bo ven de toonbank uitstak. Ik maakte h«n duidelijk, dat. ik aan hem geen vuurwerk verkocht, omdat hij te jong was. Die knaap wordt geweldig boos, begint stevig te vloeken en duwt me een trouwboekje onder mijn neus. Hij was 22, getrouwd en had twee kin aeren. Dan kan je alleen maar excuses Diaken, Het komt natuurlijk ook voor, Mt er zo'n grote vent binnenkomt, met van die brede schouders weet u wel, "te achteraf blijkt net zeventien te «ca Van de tijdelijke invoerstop, die er afgekondigd ten aanzien van bul- Inlands vuurwerk (vanwege de on. voldoende Nederlandse benaming) de Schiedamse winkelier «een ;jHlj betrekt zijn handel van twee Qrfna g in eigen land,. Kat in Leiden Schuurmans in Leeuwarden. Mo menteel is de situatie zo, dat de Ne- Mrlandse fabrikanten, bijna of totaal *UQ 'Uitverkocht. Kruit Is voldoende Möwezig, maar de kartonnen hulzen ®jt» op en kunnen op korte termijn Wt worden aangemaakt Vi^^nde grens liggen grote voorraden omteclands vuurwerk opgeslagen, °teteerder worden vrijgegeven, voordat er duidelijk in het Nederlands Vuurwerk: de een vindt het leuk, voor de ander „hoeft het niet". op staat aangegeven, wat hef voor soort vuurwerk is. „Eer dat men daar mee klaar is, zal het wel 196? zijn", is de mening van Villerius. „Trouwens, één ding wil ik zeker zeggen en sterk benadrukken: Er is geen vuurwerk zo veilig als het vaderlandse. Bijvoorbeeld het Japanse vuurwerk brandt veel te vlug in. Dat steek je aan en bijna direct otitploft het. Het Nederlandse fabrikaat brandt langzaam in, dus is'het een .stuk vei liger. En mocht men dan toch buiten lands spul willen kopen, dan zijn de Duitse artikelen nog wel goed. Maar waarom? Ik vind dat yve de Neder landse fabrieken moeten steunen, door de voortgebrachte produkten te kopen en te verkopen". Ondertussen is het een komen en gaan van vuurwerk-minnaars. Of het nu de rotjes van vier cent, of de Ben gaalse vuurpotten van zes of zeven 'gulden zijn, men koopt met graagte. Opvallend is het, dat in de sektor „vuurpijlen" de duurste (4,75) meer worden verkocht, dan de goedkope (12 voor 2,-). „Een teken van de hoog conjunctuur meneer", zegt Villerius. „Wat ik ook nog wil zeggen, men heeft het wel eens over „koud vuur" en dan wordt er gedoeld op de z.g. sterretjes. Dat is natuurlijk kletskoek. Er bestaat geen koud vuur. Laat ik het zo stellen: er bestaat «een ongevaarlijk vuurwerk. Je moet er altijd mee uitkijken. BU elk stukje vuurwerk dat we verkopen zit een ge- bruiks-aanwjjzln«. Misschien dat daarmee ongelukken voor een deel voorkomen kunnen worden. Nogmaals, vuurwerk dat niet gevaarlijk is bestaat niet. Elke klant druk ik het maar steeds weer op het hart". Men denke hieraan op Oude- jaars-avond. Misschien loopt alles dan met een sisser af. SCHIEDAM, dinsdag. De leden van de postduivenvereniging „De Vrij heid" exposeerden zaterdag in hun In- korf- en verenigingslokaal hun beste jonge duiven van het broedjaar. 1866. In totaal honderdvUftig duiven wer den vooraf door bondskeurmeester H. Vermeulen op klasse en kwaliteit be- oordeeeld. Een zware keuring ditmaal, waarbij dertig duiven uit bet geheel werden geselecteerd hetgeen bun eige naars de nodige prijzen opleverden. Tot de schoonste van het. geheel werd uitgeroepen de duivin rangnum mer 1504B03, vilegklasse 200 tot 400 km, van de liefhebber A-dr, Pronk met 92 punten. Dé drie hoogst geklasseerden duiven uit de verschillende klassen. Onbevlo gen doffers: 1, 2 en 3 Adr. Pronk. Du!- vinnen: l en 2 J V. d. Ent; 3. Putters. Doffere tot 200km: 1 en 2. Adr. Pronk; 3. J. v. d, Ent (zeer eervolle vermelding). Duivlnnen: J. J. vi d. Ent 2. Adr. Pronk; 3. W, H, Poort. Doffere 200 tot 400 km: 1 en 3. Adr. Pronk; 2. J. v. d.Ent.'- Duivlnnen: 1. Adr. Pronk; 2. P. Scholte; 3. A. de Rouw. Doffers boven 400 km: 1. H. Hagen; 2. J. v. d. Ent; 3. Adr. Pronk. Duivinnen: 1. J.Q V. D. Ent; 2. A. de Rouw; 3, Putters. Late jonge doffers: I. Adr. Pronk; 2. C. Heukels. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Naar het zich laat aanzien zal het eindresultaat van de Nederland se gedistilleerd-export in het jaar 1966 dat van liet topjaar 1965, toen een record afzet van 34.7 miljoen werd behaald, vrijwel evenaren of mogelijk zelfs iets tehoven gaan. Hoewel daarmee dc stijging van de export in de drie voorgaande jaren met gemiddeld 13 procent (wat overi gens geen zuiver beeld geeft, gezien de verhoging van de exportprijzen begin 1964) niet is voortgezet, geven de re sultaten over 1966 toch tevredenheid, gelet op het feit dat in de drie belang rijkste afzetlanden voor het Neder landse gedistilleerd, t.w. Engeland, België en W.-Duitsland de gedistil leerd-afzet dit jaar door overheids maatregelen sterk Is bemoeilijkt. Zo wordt door het Centraal Gedistil- leerdbureau te Schiedam opgemerkt in een voorlopig overzicht gebaseerd op de eerste elf maanden van dit jaar. De export naar deze drie landen, die in 1965 67 procent van de totale gedistil leerd-export uitmaakte, heeft zich op gelijk niveau gehandhaafd. In Engeland waar bijna de helft van de Nederlandse gedistilleerd-export heen gaat, heeft de gedistilleerdhan- del en in. het bijzonder de. importhan- del het momenteel zwaar te verduren. Dit door verhoging van de inkomsten belasting, van de accijnzen, door een extra-invoerheffing, terwijl ook nog een prijzen-oorlog in de drankhandel tot een chaos heeft geleid. Merkwaardig is daarom dat de Ne derlandse export naar Engeland tot dusver nog niet in omvang beeft in geboet en de laatste jaren zelfs met sprongen omboog is'gegaan. Kennelijk hebben de Engelsen zich van de dure sterk-alcoholische (banken afgewend en xUn overgeschakeld op de minder zwaar mét accijns belaste dranken, zo als op de Nederlandse advocaat De .afzetivan dit artikel, dat ook bij de jongere generatie populairder wordt, stijgt, vanjaar tot jaar en1 be reikte in 1965 een waarde van ƒ13.8 miljoen of'40 procent van de gehele Nederlandse gedistilleerd export. Mee gevallen is ook dat dc positie van de Nederlandse likeuren niet is verslech terd, vermoedelijk eveneens door de minder sterke druk van de aecijnsen door het betrekkelijke matige alcohol gehalte. Doch de afzet van de zwaar belaste jenever loopt duidelijk toiug. -■ In West-Duitsland, het tweede ex portland met ƒ2.343.000 aan uitvoer vergunningen in de elf maanden van 1966, Is de gesistilleerd-acoljns met 20 procent verhoogd. Daar de enjuno- tuur in dat land duidelijk is terugge lopen Is ook het particuliere verbruik afgezwakt. Dat de export niet noe menswaard is teruggelopen ligt in het feit dat het particulier gebruik van Nederlands gedistilleerd daar gering is. Meer dan de helft gaat nl, naar de in dat land gelegerde buitenlandse troe pen, terwijl verder een belangrijk deel de bestemming vindt in echeeps-provi- and, Ook ün België, op de derde plaats met ƒ2.87.000 aan uitvoervergunnin gen dit jaar, is het accijns met 10 pro cent verhoogd, terwijl ook de omzet belasting is verhoogd. Toch is de ex port naar dit land niet veel gedaald. Er zijn nog vijf landen waarheen de Nederlandse gedistilleerd-export de half miljoen gulden zal overschrijden. Dit zijn Canada (uitvoervergunningen voor 1.949.000), Zweden 1.139.000), Ghana (ƒ961.000) Ver, Staten 821.000) en IJsland 655.000). De overige afzetgebieden zijn „kleine markten" (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. De rij ksh a venmees ter heeft bekend ge maakt dat de bouw van de Benelux tunnel nu zo ver is gevorderd dat alle maatregelen ter regeling van de scheepvaart zijn opgeheven. De mar- keerpontons zijn op een na opgenomen en hetoploopverbod is ter plaatse in getrokken. Wel geldt nog een anker verbod. VLAARDINGEN, dinsdag. Der traditiegetrouw zal op 1 januari weer de Nieuwjaarsinstuif worden: gehou den voor leden van .de NPV, district „Beneden-Maas." De Instuif, waarvoor ook leidstere van het Nederlands Padvinders Gilde zijn uitgenodigd, wordt gehouden in de sociéleitszaal van het clubhuis De Haven" in l>et voormalig Wéés- huis van'3—5 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plantkun de, afd. Schiedam krijgt een nieuwe voorzitter. Het is de heer J. A. Over zet, chef van de afd. Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken, die on langs Is toegetreden tot de afdeling. Tijdens de op 11 januari 1967 te bou- den ledenbijeenkomst zal de huidige voorzitter, J. Krabbbendam, zijn func tie aan hem overdragen. De KNMTP heeft een voorlopig programma voor 1967 vastgesteld. Op woensdag 11 januari komt de heer J. Korüandt uit Vlaardingen een lezing houden over vogels, insekten, vlinders, wilde planten enz, die te zien zUn in het polderland. Ter illustratie fraaie dia's, terwijl een geluidsband wordt gedraaid waarop geluiden van dieren zijn vastgelegd. Op 15 februari gaat de heer J. Oort- gys uit Den Haag de leden en overige belangstellenden het nodige vertellen over de bloemsierkunst en zal hierbij een demonstratie geven. De grote propaganda bijeenkomst wordt in 1967 gehouden in gebouw ,De Rank' in Kethel. Hier gaat de heer Overzet spreken over het onderhoud van kleine tuinen. Het onderwerp: „Grond als produk- tïefactor bij de groei van gewassen" komt op 19 april aan de beurt bij mon de van de heer J. Knoppert uit Naald wijk. Dan volgt op 18 mei een lezing van mevrouw H. E. Casparé uit Rijswijk die aan de hand van dia's iets gaat vertellen over de samenhang van plan tengroei en klimaat. Voorts staan weer pp het program ma een tocht langs de bollenvelden met een bezoek aan „De Keukenhof" alsmede excursies naar de Stadskwe- kerij en het Heempark in Kethel. ROTTERDAM, zaterdag. Voor de behandeling: van de begroting 1997 van de gemeente Rotterdam door de raad op 11, 12 en 13 Jan nart (middag- en avondvergaderingen) zal de spreek tijd worden verdeeld, evenals dat voorgaande jaren het geval was. Volgens het.- voorstel van burge meester W. Tbomas&en zal de volgen de verdeelsleutel worden gehanteerd: een spreektijd van zestig minuten voor de eerste spreker van elke fractie én tien, minuten per ander fractielid, roet uitzondering van de leden van het col lege van b. en w. Van de in totaal 18 beschikbare uren zullen er ten minste vier voor. het college moeten worden gereserveerd, De verdeling is als volgt: PvdA 200 minuten, (vorig jaar 200 minuten); KVF 100 (95); WD 90 (85); PSP 90 (85); CHU 8Q (85); BP 80 AR 70 (85); CPN 70 .(70) en SGP 60 (70). Totaal 840 minuten (vorig jaar 775 minuten). Er zal dus dit jaar 65 mi nuten langer worden gesproken SCHIEDAM, Merkredon, la 2Ban de decembro klubvespero ne ne oka- zoe. atentu la agendo sekvepta. Pros peren novjaron al vi duj. (Van een onzer verslat)gevers) iSCHIEDAM, dinsdag. Kerstmis 1966 is in Schiedam rustig ver lopen. Dit familiefeest bij uil- stek grotendeels binnenshuis gevierd, rond de kerstboom met het flakkerende kaarslicht of het stiUe eiekt7*ische. Op kerstavond waren er in tal van kerken speciale diensten, die steeds goed zijn bezocht. Ook in de ziekenhuizen en bejaarden tehuizen is Kerstmis gevierd tussen veel groen en lichtjes, waarbij de verpleegden en de bewoners spe ciaal getracteerd zyn. Ondanks de brandende kaarsen, is de brand weer niet in actie hoeven te komen voor ongelukken bij de bomen. Ook de Havendienst en de politie beleef den rustige dagen. Voor het eerst was voor de Singelkerk een grote kerststal opgesteld, voor zien van een verlichting en omhuld met «zachte muziek. Hoog boven Niouwland torende de verlichte kerstster, die door leerlingen van de R-K. Technische School was ge plaatst op de toren van de Nieuw- landkerk in de Mgr, Nolenslaan. De gehele le kerstdag bleef het uiter mate stil in de straten van de ver schillende stadswijken. In het bij zonder tussen 6 en 8 uur toen in duizenden gezinnen het kerstmaal werd genuttigd. Ook tweede kerstdag bleven vele auto's in de par keer kommen. "Wel' meer voetgangers op straat voor het nfleggcn van familiebezoeken. Tra ditiegetrouw togen ouders met hun kroost naar de kerk of naar bijeen komsten voor de jeugd, T\E 29sle René Sleeswijk-revue „Dit is theater" is gister avond in Luxor voor het Rotter damse publiek in première ge gaan. Het publiek tcx>nde zich na afoop terecht enthousiast want ook ditmaal kon men van soms indrukwekkend vakwerk genie ten. Het gold vooral de shownummers die, tegen de decors van Wim Bijmoer en aangekleed door Anthony Holland, aantoonden dat men voor dit soort vermaak beslist niet meer naar het buitenland behoeft te gaan. Voor een groot deel moet dat natuurlijk op re kening worden geschreven van de Australische dans-producer George Carden die met de vrijwel geheel Ne derlandse Carden dansers en singers (alleen Cindy Peters is nog Engels) een grote hoogte van perfectie heeft bereikt. Hierbij verdient ook Donald Jonee een aparte vermelding. Voor de humor zorgen uiteraard Willy Walden en Piet Muyselaar die met hun grote routine ruimschoots de magerheid van hun teksten compen seren. Naast hen bleken Johnny Kraay- kamp en Rijk de G-ooyar zich redeKjk kunnen handhaven en verder zag men evenals vorige jaren Aase Ras mussen en Louis Dusée, Diana Flood gate speelde ditmaal geen rol in de sketches maar nam een des te grotere laats in bij het showwerk- Christine pierenburg nam in deze sector ,:,Het Weens muziekalbum" voor haar reke ning. Les Shalom, die dit jaar. voor het eerst deel uitmaken van de revue, ble ken zich in zes maanden al zeer goed ingevoerd te hebben in het totaal, hoe wel deze twee meisjes het naar mijn gevoel, wanneer zij samen op het to neel staan, nog niet volledig 'halen. Het orkest stond onder de kundige lei ding van Co van der Heide Wij ma. HANS BAAIJ (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Een surveillerend agent zag zaterdag* avond bq een taxistandplaats op de Coolsingel een breed bloed spoor, dat hem via enige zijwegen naar een flat aan de Joost Ban- kertplaats voerde. Getrouw het spoor volgend kwam de agent op de negende etage aan, waar b§ een flat het keukenraam was stukgeslagen. Voor het raam hield het bloedspoor op. Nadatverschillende taxichauffeurs waren ondervraagd,, herinnerde een zich een hevig bloedende man vervoerd te hebben naar Crooswijk. belden buurtbewSïï^uS^Gro^^k de politie op met de mededeling/dat een van hun buren, de 21-jarige schil der A, van U. hevig bloedend was thuisgekomen. De man, die inmiddels naar het Bergwegziekenhuis was gebracht waar operatief moeet Worden ingegrepen, vertelde op de Linker Rottekade. aan gereden te zijn door een personen wagen.- - De auto was na. het ongeluk doorge reden. Het nummer had hij niet kun nen opnemen. Een onderzoek op de Linker Rortdekade leverde geen sporen van een aanrijding op. Tot mijn verbazing hebt u als SGP-lid gisteren in de gemeenteraad tégen het voorstel gestemd 900 gul den subsidie te schenken aan het Hu manistisch Verbond. U weet het: het ging om een vergoeding voor het ge ven van Humanistisch vormingson derwijs aan leerlingen van gemeen telijke scholen. U weet ook: op basis van vrijwilligheid! Indien de ouders van deze leerlingen geen prijs stel len op dit onderwijs, gaat het over. Wat u ook zeer goed weet is, dat aan de leerlingen van dezelfde scho len bijbelonderricht mag worden ge geven. Eveneens: op basis van vrij willigheid. Als de ouders van de leerlingen er tegen zijn, gaat het óók over. Waarom stemde u tegen? Omdat er volgens u maar één mogelijkheid is: bijbelonderricht. U hebt dat gepro beerd toe te lichten met bijbeltek sten en met zwaar geladen preek- termen. Wat deed u eigenlijk ln diepere zin? Burgemeester W. Thomassen, die het voortreffelijk zei, wees u er op, dat u zich op een gevaarlijke weg hebt begeven. Dat is zo. U 'reedt in het goed van de persoonlijke vrijheid door te eisen, dat uitsluitend bijbel onderricht en niet ook humanistisch vormingsonderwijs op openbare! scholen mag worden gegeven. Wat u verlangt betekent de klok bijna vijftig jaar terugdraaien. Vóór 1920 hebt u misschien zelf, en heb ben zeker uw ouders, met de tong op hun borst gelopen voor het bijzonder onderwijs. Het bijzonder 'onderwijs werd, naast het openbaar onderwijs, geaccepteerd, gelijkgesteld. En wat wilt u nu? Uw wil opleggen aan' degenen met wie u, in 1920, zo graag gelijkgesteld wilde worden. De burgemeester had gelijk, toen hij zei: „Uw opvattingen hebben kans van slagen in een theocratische samenle ving". Mis is ook, dat u zich niet houdt Ban de spelregels van de democra tie, Meestentijds doet u dat wel maar soms, als er zaken aan de orde komen op het gebied van: subsidie, kunst, sport, zondagsrust e.d., doet zich een >rt bewustzijnsvernauwing bij u vóór, die 'mé dóet afvragen of u wel weet, dat we bijna iri het jaar 1067 zijn aangekomen en' niet meer in 1834, 1866 of 1923 leven. Het ergst vind ik eigenlijk nog, dat u door uw verkrampte optreden het risico neemt, dat er een verkeerde indruk ontstaat over de protestants- christelijke politiek, in het algemeen. Ik zou me dan ook heel best kunnen, voorstellen, dat één van de. andere nonfessionele gemeenteraadsleden, u óók in het openbaar nog eens p.mstlg onderhoudt over uw destruc tieve manier van. optreden. Helaas heb ik dat nog maar éêri keer mee gemaakt. Een paar jaar geleden veegde de Room3-Katholteke mr. dr. S. W. C. I. M. Couwenberg u de man tel uit. Ik herinner me. dat uw weer woord zwak was. Zou u misschien tot andere ge dachten tc brengen zijn als niet een humanist, zoals gisteren de burge meester, maar iemand van de AR- nf CHU-fractte u op uw gefrustreer de inzichten wijst? Tenslotte: Ik hoop, dat u de moei te wilt nemen deze open brief te le zen. In deze krant is ook ruimte voor uw antwoord. Mot vriendelijke groeten. Hoogachtend Han van der Meijde (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Na een dokbeurt bij Wilton in Schiedam zal hei hospitaalkerkschip „De Hoop" op 3 januari weer uitvaren vanuit de Schenrbaven in Europoort. Het hospitaalkerkschip heeft het af gelopen jaar 872 maal hulp verleend, waarbij ruim 500 keer een advies via de radio uitkomst bracht. „De Hoop" begón het afgelopen jaar met een tocht ln de Zuid-Ierse Zee. Februari tot sep tember bracht het schip op de Noord zee door, merendeels ten westen van de Doggersbank, om daarna vanaf ok tober de trawlervloot te volgen naar de Ierse kust. Gedurende 1966 heeft „De Hoop" een afstand van meer dan 20.000 myl afgelegd, hetgeen neerkomt op een reis om de wereld. In bet jaarverslag heeft de vereni ging „Hospitaalkerkschip De Hoop" een indruk van de werkzaamheden in het afgelopen jaar: er werden 67 kerk diensten gehouden en 400 weerberich ten uitgezonden. In volle zee werd 200 ton gasolic en 2 miljoen liter drinkwater overge- pompt.- De technische dienst repareerde 50 radare, 30 echoloden ën 25 zenders. •Medische hulp werd verstrekt: aan 43 patiënten, waarvan'er drie ln het: hospitaal werden opgenomen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2