'DE DAGEN VOOR EN NA HET EINDEXAMEN ZIJN MOEILIJK' Beurs als plaats voor ontmoeting' der jeugd SCHIEDAM „DE COSMOPOLIET A. F. van Dijk 40 jaar bij onderwijs Intieme j huldiging in R.HBS Inge Burggraaf (17): 'Vrij blijven' TOPSECRET DJIBOUTI FILMISCH DRIELUIK BRANDJES SCHIEDAM TOONKUNSTKOOR GEEFT CONCERT Vogelliefhebbers willen de kweek nog vergroten HELPT DE HONGERIGE VOGELS VOEREN T entoons tellin gen verlengd Primeur in Nederland DISCO a CO-CO SHOW The ALFRO-BEAT-DANCERS Schiedamse bioscopen Ook met drie verschillende „agenten" Kindar nogal onkwetsbaar Verleiding „ZELF DOEN EN ZELF BETALEN Verloren en gevonden Diefjes wilden buitverkopen Burgerlijke Stand Linnenkasten WETSTEYN KOERIERSTERS ADVERTEREN DOET VERKOPEN TYPISTE VORST assistentie) «oor de boekhouder donderdag 12 januari 1967 - pag. 5 I (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMdonderdag. 1 Er ging een luid applaus op, toen I de heer A. F. van Dijk en echtge- I note de bestuurskamer van de I Rijks-HBS en MMS binnen- kivamen. Een spontane hulde .voor een jubilerende leraar Nederlands: veertig jaar by het onderwijswaarvan vijftien jaar bij de HBS in Schiedam. Een jubilaris pleegt men tradi tiegetrouw in het zonnetje te zet ten. Uit de woorden van dr. J. E. W Spronk, directeur van de HBS, bleek echter snel, dat de heer Van Dijk niet alleen zuiver plichtmatig zou worden toege sproken, „Ik heb, ten aanzien van umeneer van Dijk, een aantal trefwoorden op geschreven, namelijk man van grote kennis, werkkracht, prima onderwij zer, nooit in paniek en altijd klaar staand. Vooral het woord onderwij zerbeklemtoon ik sterk. Zulke lera ren als u zijn in alle opzichten een ze gen voor het onderwijs". Namens de collega's van de jubilaris, sprak de heer C. J. J. van der Maas. Hij schetste in het kort de levensloop van de, nu 50-jarige, heer van Dijk. Na in Den Haag de lagere school be zocht te hebben, werd hij in 1921 inge schreven bij de Christelijke Normaal school „op de Klokkenberg", Vijf jaar later verliet hij de school als „kweke ling met akte" en kwam als zodanig gelijk voor de klas te staan in Arn hem, zonder bezoldiging. Een korte tijd later in Rijswijk, eveneens als niet- betaald onderwijzer. Voor een zak- geldje werd zo nu en dan nog wel eens gezorgd door een instituut met de schone naam „Voor Onze Jonge Onderwijzers", maar dat was dan ook VUURPROEF In 1927, ging de heer Van Dijk terug ,naar zijn geboortestad Den Haag; on derwijzer aan de Meester Schnaberg- school. Het werd een ware vuurproef. „Wie het hier rooit, kan *t overal", was een uitspraak van een inspecteur van het onderwijs. Meester Van Dijk kreeg een klas, meer dan vol met bin nenstad.-jeugd uit de allerarmste gezin nen. Na een moeilijk begin verliep al les echter wonderwel. De jubilaris zei zelf over die tijd: „Het was een harde en moeilijke baan. Maar hoe leer je een vak beter, dan op een harde manier?". Hij bleef in Den Haag tot 1 februari 1951 en kwam toen naar de Rijks HBS in Schiedam. In de tussentijd behaalde hij zijn hoofdakte en de lagere akte Engels. Daarbij kwam in 1953 het M.O, B. Nederlands. BOEKENBONNEN j Namens de Commissie van Toezicht van de HBS werd er gesproken door voorzitter D. A. Holtkamp, die zijn ivoorden met een boekenbom kracht bijzette. Mevrouw S. Hoek-Postma fe liciteerde de jubilaris namens de ou dervereniging, onder aanbieding van, ook al» een boekenbom In zijn dankwoord zei Nederlandse le raar Van Dijk: „Iedereen sprak vrien delijke en lovende woorden. Ik ben zo vrij te blijven twijfelen. Beethoven schreef eens in een brief: geen mens is groot in de ogen van zijn kamerdie naar. Ik werk graag, maar dat is nor maal. Het is fijn werk, soms een beet je ondankbaar. Daar bedoel ik mee, dat als de leerlin gen geslaagd zijn voor het eindexa men, ze ook gelijk van je afgenomen worden. Ze komen meestal korte tijd na het examen nog wel eens langs, maar daar blijft het ook bij. Je bent ze kwijt en je moet met andere leer lingen weer opnieuw beginnen. Nee, de ein-dexamendagen zijn voor mij altijd weer bijzonder moeilijk. Ik dank u allen nogmaals voor de vriendelijke woorden en ik ben, op deze dag, vooral mijn ouders, vrouw, leermeesters en collega's, bijzonder erkentelijk". Waarop de korte bijeenkomst werd besloten, zoals er begonnen was: een spontaan applaus voor de veertig jaar bij het onderwijs zijnde Abraham Franciscus van Dijk. SCHIEDAM. De Mfj tot bevorde ring van de Toonkunst afd. Schiedam organiseert een concert op dinsdag 354 januari in de Magnalia Delkerk aan de Al bardas traat, aanvang 20 oor, waar- t>ti het Toonkunstkoor «al optreden °l-v. dirigent Aad v. d. Hoeven. Solisten zijn Hilja Sondag-Mi mezzo-sopraan, Frans Vreugdenl trompet. Addle de Jong voor begelel- ^ing en Aad van der Hoeven geeft or- (Van een on*er verslarsevera) SCHIEDAM, donderdag. De Schiedamse afdeling van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers gaat op grote schaal de kweek van vogels ter hand nemen. Dit blijkt uit het feit dat bij de „ringen-commissar Is" tot dusver reeds 6000 ringen voor kanaries, 900 voor tropische vogels en 450 voor par kieten zjjn aangevraagd. Dit deelde voorzitter H. J. Veer kamp mede op de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar van de afdeling die nu honderdvijftig leden telt, waaron der veel jongeren. Ook wekte de heer Veerkamp de leden op medewerking te verlenen aan de grote show met de wedstrijd die van 1729 januari in de Rivièrehal te Rotterdam zal worden gehouden. Ook Schiedamse leden zul len daar hun beste vogels tonen. Daarna heeft 2e voorzitter Alex Mollinger uit Delft een met kleuren dia's geïllustreerd reisverslag uitge bracht van zijn bezoek aan het zuiden van Engeland, waar hij de «ast was van enkele vogelliefhebbers, die hij heeft leren kennen op de vorig jaar gehouden wereldtentoonstelling. JUBILARIS A. F. van Dijk, temid den van zijn vrouw (I.) dochters en schoonzoon, bleek in zijn veertig onderwijsjaren het lachen n'fet verleerd te zijn. i rr* i*v«» «waiui uiuuua wj Bet buraiu van SO/VW en avond* «aodekarit. SCHIEDAM. In verband met de grote belangstelling zullen de ten toonstellingen „Oranje en Schiedam" en „Kinderfeest" worden verlengd tot en met zondag 22 januari 1967. De openingstijden van deze tentoonstel lingen zijn: werkdagen van 10.00— 17.00 uur en zondag van 12.3017.00 uur. (ADVERTENTIE) ledereen weet van het optreden van de grandioze - formidabele met medewerking van op 13, 14 en 15 januari in Nieuwlandplein 12, Schiedam, tel. 264786 ff In „Topsecret Djibouti" (Guerre Secrète) heeft het spionage-verhaal een filmische drielulks-hehandeling eekregen. De drie delen, waarin de film uiteen valt hebben elk een eigen regisseur gekregen, nl. Terence Young Christian Jacque en Carlo Lizzani en er zijn ook drie verschillende spio nage-agenten, gespeeld door achter eenvolgens Henry Fonda, Bourvil en Vlttorlo Gassman. Alleen Robert Ryan mag als generaal van de Amerikaan se geheime dienst In alle delen mee spelen. Het begint in Berlijn waar Henry Fonda als Rus over de grens komt om Inlichtingen te verstrekken. Hij wordt vermoord, doch Iaat een teken achter, dat naar Parijs wijst. Daar wordt een micro-film ontdekt met opnamen van geheime vloot-manoeuvres bij Djibou ti, waar zich dan weer het tweede deel van de film afspeelt, met Bourvil als leidende figuur. De afronding heeft tenslotte plaats in Rome, wat Gass man mag opknappen. Er wordt heel veel in gevochten en er vallen hele ritsen doden. Het is soms erg vermakelijk gedaan, tussen ernst en parodie in, met vooral een mooie rol van Bourvil, die als slimme agent werkelijkheidszin paart aan slagvaardigheid, in dubbele betekenis. Af en toe trekt de film, maar er zit ten fraaie lachertjes in. Zelfs enkele onbedoelde. (Passage, 14 jr.). Kindar, de onkwetsbare Is een heel kwetsbaar filmpje. Een uitent be lachelijke rolprent met Mark Forest ■Is de nobele Kindar en RouIImi Neri als «Hn sogenaamd liefelijke tegen speelster. Een en ander versandt in hun onmacht Iets uit te heelden. Zij spreken hun tekst als een uit het hoofd geleerd lesje. Kindar ls on- kwestbaar door de bliksem, die zUn moedor bij zijn geboorte doodde. Hoe verzinnen *e het. De rode bloem (na veel vijven en zessen komen we er achter; dat daar het vuur mee wordt bedoeld) la de enige die ln staat Is Kindar naar de andere wereld te hel pen, maar zo ver komt het natuurlijk niet. Ik heb erg veel plezier aan Kin dar beleefd, maar waarschijnlijk an ders dan zijn geestelijke vaders be doeld hadden. (Monopole, t.m. woensdag, 14 jr). Onmiskenbaar is Sophia Lor en te zien in Het eiland der verleiding (La foire des cocus); bijster op de voor grond treedt ze nog niet in dit Frans- Italiaanse werkje, dat de indruk maakt vele jaren geleden vervaardigd te «Hu en dat als voorbeeld een operette heeft. De gehele mls-en-scène draagt daar de kenmerken van; het is een belegen stukje gezapige vrolijkheid dat nér gens echt vrolijk is geworden. De in trige met operette-marinemannen,die op een operette-eiland vrouwen vin den die als rijpe appels In hun schoot vallen tot zij ter verantwoording wor den geroepen, heeft een heel flauw smaakje. Les Frères Jacques zingen wat liedjes en mimeren. Wat als een nachtkaars ging flakkeren "gaat ook weer als een nachtkaars uit. (Mono pole, zaterdagnacht, 18 jr.). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Met stukken hout van een gedemonteerde houten keet van het Rotterdamse aannemingsbedrijf A.C.B., die op de hoek van de Parkweg en de Burg, Honnerlage Gretelaan lagen, is een vuurtje gestookt. Vermoedelijk heb ben enkele op de vrije dinsdag rond zwervende jongetjes daar de hand in gehad. Erger is dat ook dekkleden in brand zijn geraakt, wat een schade van dui zend gulden opleverde. De brandweer o,l.v. commandant D. de Jager heeft het vuur met twee etralen moeten blussen. De brandweer werd dinsdag ook ge alarmeerd, toen uit de woning van da familie T. J, v. d. V, aan de Koekoeks laan dikke rookwolken opstegen. Die waren ontstaan door over-verhitting van de kachel van de centrale ver warming. De elektrische stroom was daar namelijk uitgevallen en na her stel was de elektrische pomp van de cv niet .in werking gekomen. Er. was geen schada. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Inge Burggraaf, 17 jaar oud en van plan sociaaUwerkster te worden heeft een Groot Plan: om van het Schiedamse Beursgebouw een „open crea- tief-centrum" te maken voor de jeugd! Tijdens de „teach- in" van vorige week is zij met het plan op de proppen geko' men, doch haar pleit is nauwe lijks gehoord, Iaat staan opgc' vallen. „Ik ben er te laat mee gekomen", er kent ,e au. „maar ik was elders beilg en toen lk voor de microfoon kwam. kreeg lk een spreektijdbeperking van drie minuten. Dat was te kort". Doch Inge, kort van stuk doch zeer zelfver zekerd. is niet bij de pakken neer gaan zitten. Met de studenten Albert En gelsman en Henk Flgen zit zij nu in een commissie, die het plan verder gaat uitwerken. „We zün met lijsten rondgegaan, drie dagen in de regen gelopen, maar we hebben nu 500 handtekeningen verzameld". Deze plannen, onder steund door de lijsteil met handteke ningen gaan deze week naar het col lege van b. en w. „B, en w. hébben ons de beneden-verdieping van de Beurs al toegezegd, We kunnen in fe bruari er in en in maart kunnen we het jeugd-centrum openen", zegt Inge Burggraaf zeer gedecideerd. „Welnee, daar weet ik niets van", ontkent mevrouw G. D. de Graaft, wet houder van onderwijs en culturele za ken, die ook de jeugdzaken behartigd. „Ik heb alleen gezegd: zet de plannen op papier, dan kunnen we verder gaan praten". Niet het eerste gesprek daar over, overigens. Een misverstand dus bij de jeugd. rekenen, want we bewijzen de over heid een dienst", „Zo*n centrum is bard nodig, want als de jeugd die niet heeft, gaat ze zwerven over de straat en dan krijg je onherroepelijk in Schiedam dezelfde moeilijkheden zoals je die in Amster dam en in andere steden ook hebbln Rotterdam en Dordrecht zijn toch ook dergelijke ontmoetingspunten voor de jeugd gekomen en ze zijn een succes geworden. Dat moet in Schiedam óók kunnen!" (Dit plan klinkt wat fantastisch en vele organisatorische en andere pro blemen die er aan kleven, worden door de enthousiaste jongeren niet in overweging genomen. Op korte ter mijn zal het er wel niet van komen, doch er zit toch een kern van waarde in. Het heeft zin te overwegen de rijpere jeugd een eigen ontmoetings plaats te geven. Er is behoefte aan. Waarom dan niet in de Beurs? Het plan van b. en w. om in de Beurs een gemeentelijke dienst onder te brengen schijnt, nu zovele fracties er zich zo krachtig tégen hebben uit gesproken, op losse schroeven ge komen. En de huidige vaste gebruikers van de Beurs, twee tafeltennis- en een schietvereniging kan best een andere oplossing gevonden worden. Bij de „teaeh-in" is weer eens duidelijk ge bleken, wat een prachtige ruimte de Beurs biedt voor samenkomsten, voor een „ontmoeting", zo men wil. Jam mer om er een kantoor van te maken. Redactie) IN DEZE barre winterdagen hebben de dieren en vooral onze ge vederde vrienden het hard te verantwoorden. Niet door de kou maar door het gebrek aan voedsel. Gelukkig zijn er altijd nog mensen die daar aan denken en helpen, zoals deze meisjes die de eendjes voeren in de Swammerdamsi nge I SCHIEDAM. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dage lijks van 9—17 uur. behalve op zaterdag en zondag.: zwarte lederen damcahandschoen; donker grijze lederen herenhandachoen, Ft; J paar bruine wollen herenhandschoenen; 1 p. grijze herenhandschoenen; br. heren- glacé; rode kinderportemonnee met Inh.: rode portemonnee met rits: brutn-skailedc- ren schoudertas, met inh.; legertaj met inh. rood bril etui; zwarte kinderportemonneo met inh.; zilveren kettinkje met kruisje; verzilverd zakmesje: ring met 4 sleutels aan zwart leertje; ring met 2 autosleuteltjes 2wart-gele benzinedop; schaatsbesehermer; bruine gebreide kindermuts. Te bevragen by de vinders: Schotse col lie, pjm, 8 Jr oud, reu, zwart, bruin, wit; bruin zwarte bastaard, reu. plm. 7 mnd. oud Asiel. St. Anna Zusterstraat; klein zwart bruin hondje, Vijfwinkel, Tulnlnan 88; sierduif, zwart-wlt. 8446-'68, van Seters, Aleldastraat Bfla; bruine mohalrsjaal, Eb ben, Rubenapletn 8a; zwarte damesschoen Wulsman, Singel 210. zwart gebreide sjaal, Weaterveld. L. de Coltgnystraat 2; beige da mespantalon, Rljman. Burg. van Haaren- laan 1541; bruine damesbaret, Coltlgnon, Roèllstraat 70; blauw-groene step op lucht banden. de Han, Hu Ijanianss traat 81a; schaatabeuchermer, Spes Oranjestraat 39; slede. Kies. St. Lldulnastrnat 34b; koperen koppeling butagasfles, Bosman, Boorhaave- laan t04b; zaag met plankje, zwarts. Croe- newegjo 21; vermoedelijk damesbril, don ker grijs met goud montuur, Wlasekerke, Parkweg 387; 3 sleutels in zwart etui. Drüge, Costerstraat 28; 4 sleutels aan ring Taunus, S.S.M., Westerkade 24; llpssleutel. De Kantor, Molensingel 79; sleutels met 2 gekleurde plaatjes. Postkantoor, Lange Nieuwstraat; 2 fletsgleuteltjes aan ring, van Katwijk. J. C. van Markenslraat 82; ring met 5 sleutels in etui; van Katwijk. Lange Kerkstraat 38; ring met 2 kleine sleuteltjes Hetttnge, Lekstraat 28b; ring met bromfiets- sleuteltje, v.d. Windt, P.K.O, laan 153; ring met llpa fietssleuteltje. Dupont, Lango Haven 9 ring met 5 sleutels, Berkel, Talm»- laan 54; gouden ketürtkje, Kappelhof. Stad- houderslaan 40; paarlen ketting Kemper, Ostadelaan 34; bankbiljet; Molenaar, St R.E.T. J. C. Prins, Wlbautstraat 3; gouden ketting, van Dalen, Schuttersveld 88; dou blé dameshorloge, v. Ekelen, Fabristraat 3. bruine jongensportemonnee met Inh., Ter Braak, Nieuwlandplein 37; herenportemon nee met Inh,, Korpel, B. van Haarenlaan 99 SCHIEDAM, donderdag Twee 6- jarige jongetjes ontdekten in de hal van een flat aan de Broersveat een schooltas, Ze maakten de tas open en haalden er twee pennen en een vier kleuren ballpoint uit, welk schrijfge rei ze later trachtten te verkopen aan enkele beambten van de Nederland se Spoorwegen. De jongetjes werden naar het hoofdbureau van politie ge bracht, waar zij door hun ouders wer den opgehaald. TURKSE ARBEIDER MET HERSENSCHUDDING NAAR ZIEKENHUIS SCHIEDAM, donderdag. Op het kruispunt van de Van Swindeustraat- Oost Slngel-Snelliusslngel wend de 28-jarige Turkse arbeider M. U., rij dende op een bromfiets, aangereden door een personenauto, bestuurd door de 19-jarige koopman M. S. Met een zware hersenschudding werd de Turk in het gemeente ziekenhuis opgeno men, De personenauto werd flink be schadigd. SCHIEDAM; Geboren; Mirjam C. d, V. J. Priem en M. P. Bal. Erica d. v. C. van Haften en W. E. M. Hoorman, Sylvia M. d. v. G. M. van de Waardenburg en T. Koppeschaar, Hermann* P. S. z. v. H. J. C. van Noort en M. B. van Kessel, Arthur z.v, J, C, Droog en H. J. L. Voorwald. Overleden: M. Baaa, 83 jr. wed. van J. Klarenbeek; J. M. Vallenduuk, 88 jr. wed. van J. H. H. Statz. OUDERKERK AAN DEN IJSSEL,'' donderdag De afdeling Ouderkerk/ Krimpen a.d, IJssel vam de Chr. Boe- ren en Tuinders bond zal op maandag 16 januari 7.30 in de chr. school 1 de jaarvergadering houden. Open Hoe alen de initiatiefnemers het „open creatief centrum"? „Vrü voor ledereen die er werken wil; de hele dag open. Geen lidmaatschap en geen entree, alleen een vergoeding van de gebruikte materialen", zegt Inge Burg graaf. Het Idee van een „beurs" wordt aan gehouden, met een „hoek voor de kunstklas, waar in het Museum geen plaats meer voor ia, In een andere hoek een „boetiek" of atelier, waar meisjes kunnen leren hun „hippe" kleren goedkoop zelf te ma ken. Wel onder deskundige leiding, „want anders gaat alles uitzakken". Dan een „herrie-boek", waar platen of geluidsbanden gedraaid kunnen worden (de Rotterdamse discotheken zouden al medewerking aangeboden hebben), of dia's vertoond. Maar ook een „lectuur-hoek", met weekbladen en magazines, In de. galerijen rondom kan het eigen werk geëxposeerd kunnen wor den. Dan een bar, „Beslist zonder al cohol", vindt Inge. De grote midden ruimte kan dan gereserveerd worden voor de „ontmoeting", voor hst ge sprek tussen de jongeren onderling. Maar daar la ook ruimte voor Jazz uitvoeringen. Of voor een micro-the ater; „we hebben al een eigen groepje gevormd", verklaart Inge. Geen leiding Maar ook: ».We willen hiel geheel vrij iljn, geen leiding van ouderen. Al le* «elf doen en ook allee «elf betalen; dan blijven we onafhankelijk van de overheid", «egt Inge Burggraaf opti mistisch. Alleen aal een lening nodig aljn voor de eerste aanschaf van ma teriaal. „Daar mogen we toch wel op 2-deurs, half hang; half leg mahonie 118,50; Limba 122,50. C -4-1 de betere Bouw pakketten uit voorraad leverbaar. Bureaus, Elegant 89,—; Ministre teak 198, Ministro mahonie 165,- Charmant teak 169,-; Charmant mah. 145,-; Kinder ledikant Je, maho nie f 59,50; Kinderma trasje i 35,-; Schrijf- meubel, teak f 98,-; In- bouwmeub. 85,-; Bank bed, compl. m. matras f 138,-; Wandcombinatles in vele mogelijkheden; Combinattemeub. a ƒ99, Ladenkaatje, teak 69,50; Ladenkastje, noten, in 3 verschillende uitvoerin gen 145,-; Plantenmeu- bel f 29,50. Alléén bij BOUWPAKKETTEN Beijerlandsestraat 2 A. Schiedam. Tel. 26 6116. Na 19 uur: tel. 26 12 37. Personeel gevraagd Voos- gevraagd Leeft, va. 15 j«*ar. Aanmelden De Schiedammer, Hoogst r. 78. Tel. 287279—066506. Na 6 uur: 34MS. Foto, film en projectie ROLT IL MS VERGETEN? De automaat staat voor u Waar. Allo sartWT ttlma. Foto K. van Vuteren, Hoog strata* 108, K19 i. Let op het Julate adres. GEMEENTE SCHIEDAM Op de Afdeling „BEVOLKING" van de Secretarie van bovengenoemde Gemeente kan een worden geplaatst, liefst in het bezit van een U.L.O.-diploma. De bezoldiging zal geschieden naar ge lang van leeftijd en bekwaamheid. Vakantietoeslag 6°/« per jaar. Gunstige regeling inzake toekenning van tegemoetkomingen in studiekosten. Premiën A.O.W, voor rekening der Gemeente. Deelname aan gepremieerde spaarrege ling is mogelijk. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester en wethouders, dienen binnen 10 advertentie te worden de Afdeling „BevoLkini tarle, Nieuwstraat 28 te I dagen na verschijning dezer en ingezonden aan da chef „van f' der Gemeente-S eer e- tchledam. '-w.r Maatregelen ter voorkoming van vorst- schade aan warm watertoestellen en meters in niet vorstvrij te houden ruimten De Directie van de Technische Bedrijven ver zoekt ons het volgende mede te delen: Teneinde een ongestoorde levering van gas, water en elektriciteit te bevorderen en vorstschade aan meters en toestellen, die voor rekening van de verbruikers moeten worden hersteld, te voorko men, wordt op het volgende gewezen: Volgens de verordeningen moet boven de water- meterput een luik zijn aangebracht en zijn de verbruikers verplicht de GAS- en WATER-meters afdoende te beschermen tegen vorst door middel van krantenpapier, droge doeken of droog stro. Om bevriezing van gaskeukengeisers zoveel mogelijk te voorkomen verdient het aanbeveling vóór de nacht en tijdens de uren, waarop zij niet worden gebruikt, het gedeelte waar de bedie ningskranen zitten met behulp van kranten of droge doeken te omwikkelen. Van tevoren wordt nog even warm water getapt, waardoor toestel en inhoud op een hoge temperatuur zijn gebracht; daarna wordt de aansteekvlam uitgedraaid. Ook indien men tot altapplng van de waterleiding in huis overgaat dient, na het openen van de beide kranen van het toestel, de omwikkeling toch te worden aangebracht. Alvorens het toestel weer in gebruik te nemen verwijdert men de omwikkeling. Ook grote gasgeisers, die in niet vorstvrij te houden badkamers zijn opgesteld, worden zoveel mogelijk afgetapt. Ten aanzien van elektrische heetwatertoestel- len wordt opgemerkt dat deze zolang met heet water gevuld geen bescherming tegen vorst be hoeven. Voor het afsluiten en leegtappen van wa terleidingen raadplege men de bij het toestel be horende Instructiekaart. Daar bh vorst veel extra-werkzaamheden ont staan zal men om wachten te voorkomen goed doen reeds thans de afsluiter bij de water meter op gangbaarheid en dichtheid te beproeven; functioneert deze afsluiter niet dan wende men zich tot installateur of huiseigenaar. Gevraagd op Handelskantoor een Ervaring op boekhouding vereiet.' Bekend met boekhoudmachine, leeftijd plm. 20 jaar, afwisselend werk, prettige werkkring. Hoog loon. Aanmelden: T«ehn. Handaliondamomlng Schimlnfc NV CalAndstraat. 11(L» Schiedam - telefoon 184644.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2