PASSAGE NOG NIET IN OUDE FUNCTIE TERUG mama 'Binnenhuis' -wel druk- valt tegen Alleen de grapjes van Otto Ketting waren leuk Leden van Guillaume zijn veel te passief SCHIEDAM Snel herstel niet verwacht hoop voor volgend seizoen MAAR MENEER Weinig woensdagavonden geboekt door Hon van der Meijde De Spaarbank in december IS». 1995 PvdA-spreekuur Wegherstel bij. Koemarktbrug IB. I MEER VRAGEN OVER HET ONGELUK Veiligheid BELANGSTELLING VOOR IJSREVUE NU AL GROOT Jonge Duitsers beschouwden Nederland als luilekkerland Jonge Haarlemmers in Sted. Museum Burgerlijke Stand VERWIJT VAN BESTUUR: Nieuwe boutique voor tieners in Gouvemestraat GLAZENWASSER VALT VAN TWEE HOOG Jongemannen speelden eigen rechter Scherven op de Vlaardinger dijk Jongens staken de brand in kist met stro Vrouw op bromfiets aangereden Personenauto gestolen MONOPOLE VERKIEZINGEN woensdag X februari 1967 - pag. 5 DE afgelopen vrijdag geopende beurs voor woninginrichting „Binnenhuis '67" in de Ahoy'-hal loopt als een trein. Het aantal be zoekers, dat de eerste dagen naar het Hofplein ging om woon informa tie te krijgen, is groot geweest. Dit bewyst, dat er in Rotterdam behoef te bestond en bestaat aan een derge lijke beurs. Derhalve getuigt het van een juist inzicht van de N.V, Beurs- centrum, de organisatrice van „Bin nenhuis", deze beurs in Rotterdam te houden. Er zijn echter een paar maar en aan deze beurs verbonden. Het is detaillistenbeurs. Dat betekent, dat de groothandel op meubelgebied zich heeft gedistantieerd van „Bin nenhuis". Dit is een gevolg van het jaren geleden genomen besluit van de bond van meubelfabrikanten zijn leden toe te staan alleen aan de jaarlijkse jaarbeurs in Utrecht deel te nemen en nimmer aan andere beurzen. "Wil op een andere beurs toch de meubelhandel aan zijn trek' ken komen, dan moet daarvoor de kleinhandel worden ingeschakeld. Wat blijkt het resultaat van de deelneming door de kleinhandel aan „binnenhuis" te zijn? Dat degenen in Nederland die de meest bekende en belaamdste merken voeren, verstek hebben laten gaan. Voorts is ook te constateren, dat, vermoedelijk ten gevolge van onvoldoende financiële middelen, „binnenhuis" geen beurs is die af is. Er is, behoudens enkele zeer goede uitzonderingen, door het gros van de deelnemers te veel na druk gelegd op „Ik zal eens even la ten zien wat ik allemaal te koop heb" inplaats van „Hoe toon ik de mensen hoe ze het interieur van wo ning een heel ander, moderner, fris ser karakter kunnen geven". Met andere woorden: op veel plaatsen hebben de deelnemers van hun stand eerder een overladen eta lage, soms bijna een uitdragerij, ge maakt; in plaats van te laten zien met welke eenvoudige of dure stuk ken van een huis een thuis te maken is. Het laatste is bijzonder jammer. Want is het niet zo ,dat, wanneer men, op welk ogenblik dan ook, gaat stadten, een meubelzaak kan bin nenlopen om, zij het uiteraard op kleinere schaal, hetzelfde te zien als nu in de Ahoy'-hal?, Ik zei het al eerder: hier en daar zijn voortreffelijke stands te zien. Duidelijk blijkt daaruit ook, dat er bij de inrichting van de stand een vakman in de arm genomen heeft. Een vakman zou ook nooit hebben .toegestaan" dat een stand wordt volgepropt met tafels, stoelen, ande re meubelstukken als lampen, kas ten enzovoort. Wil „Binnenhuis" volgende jaren de belangstelling blijven behouden, dan zal de directie van de N.V. Beurscentrum meer aandacht aan de afwerking van de inrichting van deze beurs moeten besteden. Dat is niet alleen in het belang van beurs centrum, maar vooral in het belang van Rotterdam en de beursbezoe kers. De gasten willen graag, twee sulden uitleggen, dat is de afgelopen dagen gebleken. Maar de organisato rs van „Binnenhuis" schieten naast de roos als ze kortzichtig te werk gaan door de bezoekers te weinig waar voor hun geld te schenken. SCHIEDAM, woensdag In de ««ad december werd by de Spaar- W,, nJ^°no 1820 te Schiedam f j'Si'ïif'ItIWeltfü 81 13.551.132,41 terugbetaald, resulteren- f..™, b* een Iniegoverschot van spaarbank sloot daarmede een Statig jaar af, een jaar waarin het jfy^f/stegoed kwam van 54.824,016,07 tot 60.552.448,12. Het 37 478 spa*rders «teeg met 1.656 tot (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Nadat de directie van bet Tuschinski- concem het gebruik op woensdagavonden van het Passage-theater door Schiedamse verenigingen en anderen weer heeft mogelijk gemaakt (n.l. door bespreking op langere termijn weer als vanouds te accepteren), zal eindelijk weer eens een toneelvoorstelling in dat theater worden gegeven. Op woensdag 8 februari, wanneer het jubilerende Amsterdams Volkstoneel de zoveelste voorstelling van „Rooie Sien" in Schiedam gaat geven. De aan de spaarbank toevertrouwde ^e?«yareö °P 31 december 1966 voor 28 879.741,02 belegd in effecten, 8.718.929,21 in hypotheken en voor 15.874.765,33 in onderhandse jenmgea aan gemeenten e.<L De onbe- «gde ep op korte termijn belegde gei len bedroegen 7.872.835,15. Ondanks al het „ach en weege roep, dat is aangeheven medio vorig jaar, toen Passage niet meer beschik baar kwam als (enige) theater In de stad, is het beslist niet zo dat de be langstellenden na de deur platlopen. Na de voorstelling van het Amster dams Volkstoneel zijn nog maar twee woensdagavonden besproken: Oefe ning Baart Kunst geeft er in april een uitvoering en de Muziekschool komt in mei. Mogelijk dat er incidenteel nog wat bijkomt, maar veel mag niet verwacht worden. „Het kan ook moeilijk anders", ver klaart Passage-directeur H. Jansen „Artiesten kun j-e nu eenmaal met vandaag voor morgen engageren. Da! moet maanden van te voren gebeuren, beter nog, in het ene seizoen voor het volgende. De Schiedamse verenigin gen die wel graag nog de eerste helft van dit jaar een avond in Passage willen geven, kunnen nu geen artiesten meer krijgen. Voor toneelgezelschap pen Is het helemaal onmogelijk". Oude plaats De heer Jansen bouwt zijn hoop op het volgende seizoen 1967'68. Dan kan Passage het verloren gegane ter rein weer her-winnen en de oude plaats van stedelijk theater Innemen. Of het helemaal op de oude voet zal gaan, moet afgewacht worden. De rare, wazige houding van het Tn- schinski-concern heeft de Schiedam mers, toch al geen makkelijk thea ter-publiek, kopschuw gemaakt De AJg. Kunstkring „Cultura" heeft al aangekondigd toch Liever in eigen stad voorstellingen te organiseren, dan in Vlaardingen, waarheen is uit geweken. Doch deze kunstkring heeft zware klappen te incasseren gekregen met een groot verlies van leden, door de moeilijkheden van vorig jaar. Het bestuur is grote plannen aan het ont wikkelen, maar of die ook tot uitvoe ring gebracht kunnen worden, zal af gewacht moeten- worden. Aan het be stuur zal het niet liggen, wel aan de leden van de herboren Cultura. De tijd van de traditionele abonne- ments-concerten van het Rotterdams Philhamvwiisch Orkest lijken voor goed voorbij. Tegen De Doelen als concertzaal kan het Passage toch nooit op. Mogelijk dat er andere con certen voor in de plaats kunnen kó men. Verder moet de vulling van de woensdagavonden komen van de ver enigingen, die hun feest-avonden of uitvoeringen, weer in het Passage kunnen gaan geven. De belangstelling voor dergelijke evenementen is de laatate tijd sterk aan het dalen, mede onder invloed van de TV. Film-matinee s Van de kunst- en amusements avonden terug naar de film. Met in gang van zondag ooi. gaat het Passa ge-theater weer de ouderwetse „fami lie- en binder matinees" invoeren waarbij tegen speciale toegangsprijzen films voor alle leeftijden" worden vertoond. Het begin! met een oude lach-succes van Stan Laurel en Oliver Hardy „Zet Je zorgen op *U". Aan vang 14 uur. „Er is behoefte aan dergelijke voor stellingen", weet de heer Jansen. „Let maar op, het komt niet zo veel voor dat films worden gedraald, die ge schikt zijn voor alle leeftijden. Derge lijke films komen niet veel meer af van de verhuurkantoren. Waarom weet ik eigenlijk ook niet. Toh is het gezellig, als pa en ma met het jongere kroost gezamenlijk naar de film kan". Het geharrewar van vorig jaar rond de verhuur van. de woensdagavonden, heeft het Passage-theater ook terdege gevoeld aan het bioscoop-bezoek. Hoewel Passage als bioscoop toch ge woon is blijven doordraaien, zijn door alie publiciteit rond het theater de mensen gedeeltelijk weggebleven. „De mensen lezen skcht en begrijpen niet waar het om gegaan is", betreurt da heer Jansen. Oude films Het vaker geopperde verwijt dat Paggage veelal oude films brengt, moet de heer Jansen naast zich neer leggen. Dat kan commercieel niet an ders- Het bezoekers-rendement van Passage kan niet halen bfi dat van de grote bioscopen In Rotterdam. De Ver huur-kantoren beschouwen dit dan ook als een ^and-theater". Schiedam 'wordt aangemerkt als onderafdeling! van Rotterdam. En dan worden er geen nieuwe films gebracht. De trek naar Rotterdam van het publiek Ia te groot „Bovendien,, als we eens een nieu we film brengen, zoete „De stem van het water", dan komt ©r bijna nie mand. Notabene een eigen Nederland se film! Maar bij de stok-oude „Klok kenluider van de Notre Dame", zit de zaal goed vol. Met opmerkelijk veel jeugd! Wat wil men nu met die nieu we films?!" (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, Het maandelijkse spreekuur van de Ge meenteraadsfractie van de PvdA zal ditmaal worden gehouden op vrijdag avond 3 februari tutten 20 en ai uur in het Volkegebouw, Tutalaaa 50. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De eompondat Otto Ketting zou gis teravond in de aula van het Ste delijk Museum over zijn eigen werk vertellen, waarbij hij door musici, bandrecorders en film geïnterumpeerd zou worden. Dit zou een afwisselende confrontatie moeten opleveren, althans vol gens de aankondiging. Otto Ketting was aanwezig irt de aula, dat wel. De comjxmist (van moderne en experimentele muziek) bleek een vlot causeur te zijn, die leuke aravies maakte, Wat nu eigen lijk de bedoeling van het alles was. is echter niet duidelijk petuorden. Moderne muziek is voor velen een verwarrende zaak, om over „begrij pen" nog maar niet te spreken. Wie de hoop koesterde van Otto Ketting enige duidelijke en nuchtere informa ties over zijn werk te krijgen, kwam bedrogen uit. Via een bandrecorder liet hij enkele passages uit diverse composities ho ren. Tussen deze passages door bab belde hij er lustig op los, of las stuk jes voor uit dag- en weekbladen, die wel op muziek betrekking hadden, maar tot het geheel weinig bijdroe gen. Het gedeelte voor de pauze werd besloten met een „collage", hetgeen inhield een film van Kees Hin (een aantal losse opnamen aan elkaar ge plakt) met muziek van Ketting. Dat de film en muziek een totaliteit vorm den, wilde er nog wel [n, maar toen na de pauze dezelfde film met andere muziek van Ketting wederom een „to taliteit" zou moeten zijn, leek dit niet meer haalbaar. Even heeft Otto Ketting de indruk gegeven goedwillend te zijn, door, voor een deel van' van een compositie ten gehore werd gebracht, uitleg te geven over de opbouw en het doen en laten der uitvoerende musici, maar dat was ook al. De avond werd besloten met een komisch stuk voor twee heren, te We ten pianist Ton Hartsuiker en fluitist Govert Jurrta&nse, Er werd gespeeld op de piano en de fluit, maar op zo'n manier, dat het kleine aantal aanwe zigen enigszins verbijsterd de aula verliet. (Van een omar verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Ook door het Gemeenteraadslid voor de KVP, mevr. M. A. C, Taverne-van Caznpen *|jn naar aanleiding van het ongeluk van vrijdag J.], op de Borg. van Haarenlaan vragen gesteld aan b. en w. Is het College van b. en w. bereid de toedracht van het ongeluk op de Burg. van Haarenlaan van 27 januari j.l. vrij te geven? Is uw College er voor de voile 100 procent van overtuigd dat dit ongeluk uitsluitend te wijten is aan een men selijke fout en dat er bij uw CoUegt geen behoefte bestaat maatregelen h treffen ter beveiliging van het ver keer op de Burg. van Haarenlaan? Twee geldkistjes opengebroken: buit f 160, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. B|| de politie la aangifte van de vermissing van 100 uit de kantine van N.V, Kerro, san de Bultenhaveoweg 62. Het geld sat In een geldkistje, dat in een stalen bureau was opgeborgen. Zowel het bureau als het geldkistje, werden opengebroken. 1 BR de N.V. Bavo, Gustoweg 71, werden in. de nacht van maandag op dinsdag, een brandkast en een geld kistje opengebroken. De brandkas! bevatte geen geid, maw to het geld kistje zat 60, wolk geld verdween. Een tweede brandkast weed omver gegooid; de inbrekers slaagden er echter niet in de kast te openen. Naar beide inbraken wondt door de politie een onderzoek Ingesteld, De reparatie, die aan het weg dek bij de Koemarktbrug uitge voerd moesrt wonden, heeft maan dag tot een merkwaardige ver- keersvoorziening geleid. Daar hst verkeer uit beide richtingen doo' de politie over één rijbaan geleid moest wonden, beeft men, om fiie-vormiog In het altijd nog drukke verkeer te voorkomen, het Koemanktplein gedeeltelijk af gezet, zodat het rij-verkeer ko mende uit derrchtmg Rotterdam de gehele Broersvest als „circu latie-plein" moest gebruiken. Gisteren is de andere helft van het wegdek onderhanden ge nomen. H»t cpnamdn van brieven In dn# ru briek batakant niet dat da radaetla instemt mat da manlngen dia daarin tot uitdrukking komen, doch dat zij daze belangwekkend genoeg vindt om za tar kennla van da lezen te brengen. Brieven zonder volledige Tiaim adrei worden terzijde gelegd. Da re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te verkortan. Als voetganger kan ik uw betoog in het artikel „Veiligheid onvoldoende" goedkeuren. Tijdens de spitsuren kan men zien dat autobestuurders door agenten worden opgejaagd en zo een streepje voor hebben op de voetgao gers. Afgezien van het feit dat er vele onverantwoordelijke autobestuurders zijn, is naar mijn mening op de Bur gemeester Van Haarenlaan wat de be veiliging betreft geen fout gemaakt. Hoeveel autobestuurders worden niet bekeurd, omdat zij doorrijden bij rood licht bjj de Hema? Zij worden allen gepakt; op één dag telde ik er vier. Als een van deze vier bekeurde be stuurders nu eens was ingereden op de overstekende trampassagiers tij dens de spitsuren, hoeveel slachtoffers zouden er dan niet zijn gevallen? Met de aanleg van de Burg. Van Haarenlaan zyn mijn Inziens fouten gemaakt door de wegenbouwdeskun- digen. Bij de brug loopt de weg naar beneden en bij de Vlaardirugerdyk weer naar boven. Waarom daar geen luchtbrug geimaakt? Of een autoweg op het dak van woonblokken. De heer Dijkstra pleit nu voor het aanbrengen van loopbruggen, maar erkent dat die zeer leRjk zijn en erg duur. Laat de Nieuwland-bewoners allen pleiten voor een luchtbrug met vele voorde len. Onverantwoordelijke autobe stuurders kunnen zich dan ongestoord te pletter ryden tegen de Werf Wilton Fjjenoord. Al vele jaren pleiten de drie scho len aan de Marconi weg voor een bete re beveiliging van de weg voor de kinderen. Wü ouders, hebben bij de gemeente op een betere beveiliging aangedrongen. Nu zijn ze de weg aan het veranderen en er wordt nu een zebrapad gemaakt. Dit is wel een ver betering, maar geen afdoende beveili ging. Ook hier is meer rekening ge houden met autobestuurders dan met voetgangers; ook hier zullen in de toekomst slachtoffers vallen. Waarom geen eenrichting verkeer ingesteld via de Swummerdarnslngel naar het sta tion (zoals de bus rijdt) en via Van S windenstraat en Van S windensin gel naar de stad. Men moet toch beseffen dat niet alle kinderen gebruik maken van het zebrapad. ABONNEE (Artikel sterk bekort. Naam en adres van Inzender zijn ons bekend. (Van een onier verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Hoewel de officiële voorverkoop nog niet la begonnen, blijkt er voor de voorstel lingen van de „Wiener Eterevue" gro te belangstelling te bestaan. Vele gro- te bedrijven oji. deden de administra tie van de Sporthal reeds aanvragen voor kaarten toekomen, Aanvragen voor «oma meer dan 500 toegangsbe- wijsen. Men heeft dan ook goede hoop, dat het gemiddelde aaotal bezoekers, hoog zal zijn (maximaal 2509 personen kunnen een voorstelling bijwonen). Zondagnacht wordt de hal bezet door timmerlieden, installateurs, elek triciens en „ijadeekundlgen", die de nodige voorbereidingen zullen treffen. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag „Dat heb je er van als je van huis we gloopt. Ze dachten dat Nederland een luilekkerland was", zei de officier van justitie, mr. P, A. H. Bos, gisteren in de zaak tegen de 21-jarige los- werkman H. P. M. en de 18-jarige R. F, W.beiden uit Duitsland afkomstig, Beiden waren twee feiten ten laste getegd, ten eerste dat zij op 30 sep tember uit een hotel een koffer van een daar logerende gat hadden gesto len en ten tweede dat zyn op 11 no vember een man op de Coolsingel met geweld hadden beroofd van zijn pols horloge en portefeuille. M. werd bovendien diefstal van twee boormachines ten laste gelegd. Het tweetal was uit Duitsland weg gelopen omdat zij het thuis niet meer konden uithouden. Z{j waren eerst in Amsterdam terecht gekomen, vervol gens in Rotterdam, waar M. een schip wilde zoeken. Toen zij daar niet in slaagden gingen zij bij de metro wer ken. Zij moesten daar gaten boren, maar, zo zei de officier, die waren niet mooi genoeg en zij kregen geen geld. „Uit het rapport van de arbeid sinspectie lijkt het me daar geen ge zonde toestand", aldus mr. Bos. Hij eiste tegen M. een gevangenis straf van 1 jaar en negen maanden met aftrek en tegen W. I jaar en ze ven maanden jeugdgevangenis Over het rapport van een Duits re- classeringsinstituut over M. was mr. Bos niet zo te spreken. Hij vond het erg eenzijdig, „Dat is toch weer dat vermaledijde Pruisische, dat zij zo rechtlijnig den ken. Zij kunnen alleen maar zwar-wit denken'. Zowel de officier als de president waren het er over eens dat W. een kans moest krijgen om zijn opleiding als technisch tekenaar, die hij in Duitsland was begonnen, af te maken in de jeugdgevangenis. Beiden spraken hun waardering uit over het feit dat de ouders van W..bij de zitting aanwezig waren. Uitspraak dinsdag 14 februari. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In het Stedelijk Museum zal van 5 tot ?0 fe bruari een tentoonstelling worden ge houden van het werk van tien jonge Haarlemse kunstenaars, te weten Je roen ten Berge, Jan Campers. Rob Clous, Remco van der Gugten, Jan Muider, Michel van Overbeeke, Lies- beth Sayers, Willem Snitker, Verkade en Jan van Wensveen. De opening heeft plaats op zater dagmiddag 4 februari om l6 uur. SCHIEDAM. Geboren: Maria J„ d. v. J. P. Ierschot en J. E. H, Babe- liowsky; Ronald A., z, v. A. Heljboer en M. W. Weergang; Antonia, d. v. C. Wolters en T. Liekendiek; Walig W, R., z. v, A, den Hartog en C. H. van der Raaf; Jurgen, z. v. R. W. Peesy en A, II. Meulstee; Martin A., z. v. H. J. A, Tenthof van Noorden en T. C, van der Kraan en G. van Beélen; Leervdr-v. M. van Hagen en D. C. Veklt; °?ter J., z. v. J. Mulder en C. 'V' - Overleden: J. A. van Hoorn, 55 jr.; I. P?<'. H J. Wetma, 70 jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Een redaktioneel overzicht van 1966. in het maandblad „Soul" van de Schiedamse Jazz Sociëteit „Guil laume", doet uitkomen, dat het de sociëteit in het afgelopen jaar nu niet bepaald voor de wind is gegaan. Hoofdpunt: de sterk dalende be langstelling voor de jazz-dansavon- den, op zaterdagen gehouden In mai- son Tlvoll, Alleen wanneer het be stuur een beat-band had geëngageerd, kon men rekenen op een grote toe loop. Zo groot, dat de mogelijkheid zich onbelemmerd te bewegen, bijna niet aanwezig was. Er wondt terecht gesteld dat Guil laume ten slotte een jazz-sociëteit Is en geen heat-kelder. De beat-muziek werd enkel en al leen gehanteerd, om de financiën weer enigszins op peil te brengen. I almettem-in werden de reserves 1966 flink aangesproken. Voorzitter Jacques Montfoort, maakte tijdens zijn nieuwjaarsrede al bekend, dat hot bestuur voornemens is aan het eind van het seizoen af te treden. Het bestuur spreekt geruch ten, dat Montfoort elders een nieuw jazz-sociëteit zou gaan oprichten, vol ledig tegen. Er wordt echter wel gesteld, dat de passiviteit van de leden de belang rijkste aanleiding tot dit besltdt van het bestuur. Heit Nieuwjaarsbal en de avond met het „Rijnmond-sex tet" (14 januari), werden minimaal bezocht. De passiviteit van de leden betreft ook het maandblad, Nogal sarcastisch word'L door het bestuur melding ge maakt „van de overweldigende hoe veelheid kopy, maandelijks door de loden ingestuurd, hetgeen getuigde van een medeleven met de sociëteit". Zowel het bestuur, als de redactie, verzoekt daarom de leden vriendelijk doch dringend, positief en actief te zijn t,«uv, Guillaume. Zaterdag 4 februari, kan er aan dit verzoek gehoor gegeven worden: in malson Tivoli aan de Nieuwe Haven 237. t (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag Rotter dam heeft sinds gisteren zijn eerste tiener boutique die niet hoort bij een grote zaak. Het is een klein winkeltje In de Gouverneurstraat, gedoopt „Het Stink eitje", gedreven door Aad en Riet Vaane. Het echtpaar maakt voor de industrie al tien Jaar kleding, maar de wens zelf iets te gaan doen bestond al lang. Aangezien tiener boutiques op het ogenblik helemaal „in" zijn kwam het echtpaar op het idee, zijn geluk maar eens in deze branche te gaan beproe ven. Met geringe middelen is er in het pand een leuk winkeltje ingericht, dat als kenmerk natuurlijk felle kleuren, oude meubelstukken, platen van beat- g roe pen en tienermuziek draagt. De collectie is niet groot, maar wel apart. De modelletjes waarvan de prijzen doorgaans aan de lage kant liggen worden in het atelier achter de bouti que ontworpen. Een coupeuse en vier naaisterszorgen ervoor dat altes wordt uitgevoerd. Wie niet kan slagen kan iets laten ontwerpen. (Van een onzer verslaggervers) ROTTERDAM, woensdag - De 21-jarige glazenwasser P. M. Briede is gisteren uit een kozijn op de tweede verdieping van een woning aan de Boreelstraat gevallen. Met een gebro ken pols en pijn in de rug is de man opgenomen in het Dljkzigtziekenhuls. Het ongeluk gebeurde toen de glazen wasser op het kozijn stapte en het schuifraam waaraan hij zich vasthield dichtschoof. Hij verloor zijn even wicht en viel in een voortuin. HOEK VAN HOLLAND, woensdag. Op vrijdag 3 februari zal de Har monievereniging „Rotterdam aan Zee" uit Hoek van Holland deelnemen aan een concert in „De Doelen" In Rotter dam. Samen met zes andere Rotter damse harmonie- en fanfareorkesten zal een avondvullend programma worden verzorgd. De bussen ver trekken vrijdagavond om zeven uur vanaf de huipBecretarie. (Van een oner verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag De 20-jarige broodbakker A. P. F. en de 19-jarige A. H. van N. K. hadden op 18 december eigen rechter gespeeld. ZU staken de sportwagen van een jongen, met wie F. ruzie had gehad in brand. Deze wagen stond in de Na- venderstraat. De officier van justiÜe mr. P. A. H. Bos eiste gisteren tegen elk een gevangenisstraf van ze» maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De jongens hadden elkaar ontmoet in de P.B.-club, waarvan F. lid was. De eigenaar van de sportwagen J. de J. had tevoren een auto van een an der vernield. F. was daarover zo kwaad dat hij besloot om wraak te nemen. Met een stel jongens gingen ze van uit de club naar de Navenderstraat, Van N. K. stelde voor benzine te nemen. Deze kregen ze van een van hun vrienden, die met zijn auto om de hoek stond. Ze drenkten een lap in de brandstof en gooiden hem in de auto. Een twintig meter hoge steekvlam had tot gevolg, dat er enkele ruiten van woningen sprongen. Doordat de brandweer op waarschuwing van een der bewoners snel ter plaatse was, kon erger worden voorkomen. In zijn requisitoir zei mr. Bos, dat dergelijke clubs als de P.H.-clüb fa taal zijn voor de jeugd. ,3r zijn een heleboel jongeren, dii-e niet in een georganiseerde club willen. Daarom worden ze lid van clubs, die een com mercieel tintje dragen. En die trekken vaak ongure elementen pan. Er gaat vaak iets mis. De raadsman van N, K. vond het voorarrest voldoende. Hij vroeg on middellijke invrijheidstelling, welk verzoek door de rechtbank werd afge wezen. De raadsman van F. vond eveneens het voorarrest voldoende. De rechtbank zal dinsdag 14 fe bruari uitspraak doen. SCHIEDAM, woensdag Op de Vlaardinger Dijk vielen gistermiddag vijftien kratten met lege flessen van een vrachtauto. Ongeveer 120 flessen gingen aan scherven. De 29-jarige chauffeur L. van A. zorgde er zelf voor dat de kapotte flessen van de rijbaan verdwenen. Het verkeer on dervond geen stagnatie. SCHIEDAM, woensdag. Enkele baldadige jongens staken gistermid dag een met stro gevulde verhuiskist in brand, staande op de vierde etage van het „Panorama'-flatgebouw, voor flat no. 121. De bewoonster van de flat en enige omwonenden blusten de brandende kist met eigen middelen. De gealarmeerde brandweer behoefde geen dienst te doen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Met een gebroken pols, ontvellingen aan de neus en knie, een buil op het voor hoofd en een gemis van drie tanden is gisteren de negentienjarige mevrouw D. v. d. Linden-v. d. Vliet naar het Dijkzigtziekenhuia gebracht. Op de kruising Frans Bakkerstraat, Schüderportstraat werd zij op haar bromfiets aangereden door een perso nenauto. SCHIEDAM, woensdag De 32-ja- rige schilder j. van D. deed aangifte van diefstal van zijn 'personenauto, die hij vannacht omstreeks drie uur had 1 geparkeerd op de Vlaardinger Dijk. De auto, merk Opel en gekente kend GK 04—18, is gespoten in de kleuren zwart en rood. De motorkap is voor een deel wit geschilderd, i.v.m. een nog niet afgemaakte reparatie. Hoogstraa! 2 - Schiedam Tel. 26 68 00 Do, 2, 8 Vr. 2, 7,9.15 Za. Z, 7,9.15 Zo. 7, 9,15 Dl, 2. 8 Wo,8 WONDER VAN HET LEVEN De eerit* openhartige voorlichting!- film in kleuren, met Nederland» commentaar, 14 jaar Zo. 2. 4.15 Wo, 2 DE HELSE STOOTTROEP WALLY CAMPO BRANDON CAROLL Zen spannend* episode uit de genadeloze woectfynoorlog. 14 Jaar Zaterdagnacht MEISJES LANGS DE WEG LIANA KAABINA TOIVO «AKELA Jonge, gevaar inks-mels;«é die „liften" naar liefde en avontuur. Jaar Aanwijzing stemlokalen voor personen, opgenomen in het centrale bevolkingsregister De burgemeester van de gemeente Schiedam brengt ter openbare kennis, dat burgemeester en wethouders dezer gemeente op grond van artikel J 18, lid 1 der kieswet de onderstaande stemlokalen hebben aangewe zen als de stemlokalen, waar kiezers uit het centrale bevolkingsregister, die in het b^zit zijn van een kiezers- legitimatiekaart, zich kunnen .^nmelden om deel te nemen aan de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-GeneraaL 31 Januari 1967. De burgemeester voornoemd, (Git.) H. Roelfeema. foto, film 'en projectie kaas «»m, AO» wortM ninii. Foto K. vin! ju» i »6®. im «e VU mo. Hoogstraat 1

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2