SCHIEDAM MET LUXE EN GLIMLACH 'DE LOKVOGELS': SPIONAGE Ernstig conflict over coupures in Matthaus Passion beleid? Zilveren hoofdagent AGENDA Nog een Schiedamse kampioen Wie bepaalt artistiek VERH0EFF VERHEUL SCHIEDAM Dean Martin als nonchalante super-agent PRESLEY IN GIRL HAPPY' HOPELOZE LIEFDE Bekend recept Schiedam Apoth. nachtdienst Tentoonstellingen Bioscopen Donderdag Vrijdag Hermes kan a.s. zondag op de goede iveg blij ven T elefoon- ellende EEUSH Spreekuur PvdA FRANZ-PAUL DECKER TREKT ZICH TERUG Automobilist cloor laagstaande zon verblind Koningin Wilhelmina Mars op zat. 3 juni Guillaume sluit twee avonden Stalen buis slaat kratten met flessen van vrachtauto D. VAN WIJK 25 JAAR BIJ DE POLITIE Lovende woorden Burgerlijke Stand VLAARDINGSE KUNSTENAARS ORGANISEERT ACTIE VOOR INRICHTING SOOS Motor over de kop: berijder érnstig gewond Goederen ontvreemd uit geparkeerde auto 30 uit broek van badmeester gestolen medewerkster KOERIERSTERS ADVERTEREN DOET VERKOPEN Sf donderdag 2 maart 1967 - pag. 5 MATT HELM, de super geheim agent in de film „De Lokvogels" in moeilijkheden. America's antwoord op James Bond (waarom zou men uit zo rijke oogst niet enkele graantjes meenemen?) is Matt Helm, Een harde, door de schrijver Donald Hamilton gecreëerde geheime agent die, min of meer tegen zijn wil en op hem ongelegen momen ten, geroepen wordt de wereld te redden. Helm is van beroep fotograaf ge weest, h|j rijdt door de Verenigde Staten in een wat aftands vracht wagentje en heeft geen eigen huis. Dat zijn, voor wie de man op de film wil zetten, onoverkomelijke non-con formistische trekjes: de oude truck werd een glanzende, van allerlei tech nische snufjes voorziene stationcar en het niet bestaande huls werd een droombungalow met een rond play boy-bed dat, duor een druk op de knop, naar een met schuim gevuld bad rtfdt en de slaper in het geurende water kantelt. Dat zijn maar een paar voorbeelden van de „verluxte" sfeer van „De lok vogels" (The Silencers). Het is, in de half-parodistische spionage-sfeer, een erg leuke film geworden, dat wel. Door Dean Martin die Helm speelt met een ontwapenende nonchalance en een natuurlijke souplesse die Con- nery in al zijn nog kostbaarder Bond-avonturen ontbeert. Martin wordt omringd door fraaie vrouwen als Stella Stevens (dat won der: een perfecte vrouwelijke clown), de Israëlische Daliah Lavi en de buig zame Cyd Charisse. Phil Karlson, ve teraan van harde misdaadwerken, heeft ..De lokvogels" geregisseerd met, wat de Engelsen noemen, zijn' tong in de wang: met veel nadruk op de entertainment en veel zorg voor het onvermijdelijke geweld. Dat het om een kernproef gaat die falikant kan aflopen is eigenlijk minder be langrijk dan de pret waarmee de füm kennelijk gemaakt ia. (Passage-14 jr.). Het valt moeiiyk Elvis Presley te waarderen als men niet van zijn lie deren houdt, maar in ,,Girl Happy" wordt het de bevooroordeelde kijker toch makkelijker dan anders gemaakt, want voor het eerst is de donkere, weke zanger opgesteld in een verhaal waar wat leuke grapjes en een niet onamusante lijn in steken. Presley bevindt zich, met zijn com bo, in de badplaats Fort Lauderdale, teneinde daar, naast het maken, van muziek, een oogje te houden op dé dochter van zijn werkgever in Chica go. Dat het van chaperonneren tot in niger contacten komt ligt voor de hand de manier waarop heeft stel lig enige geest en er lopen enkele randfiguren in rond die met kleine rolletjes de zoutkorrels aandragen die de Presley-pap nodig heeft. Voor zijn miljoenen platenliefhebbers was dat niet eens nodig geweest, maar ik voelde me er wel bij. (Monopole- weekfilm a.I.). „Of human bondage" Is Somerset Maughams bitterste en rauwste boek, het wordt algemeen ook als zijn beste beschouwd. Maugham, die een geraf fineerd talent bezat om zijn werken te schrijven met een pennetje dat beur telings In de azijn en het sentiment doopte, heeft in „Of human bondage" het, zeker in de tijd van ontstaan, aanvaardbare verhaal gedaan van Philip Carey, de mislukte schilder met een horrelvoet, die medicijnen Kaat studeren en In Londen verliefd wordt op de lellebellerige serveerster Mildred Rogers. Henry Hathaway is, op een scenario van Bryan Forbes, begonnen aan de verfilming van dit boek. Er is enige ruzie gekomen. En Ken Hughes heeft de regie overgenomen. Het lijkt me nooit plezierig om werk van een an der af te maken, en gezegd moet worden dat Hughes niets heeft nage laten om de drakerige elementen die in Maughams verhaal schuilen, de volle nadruk te geven. „Of human bondagé" (Verslaafd aan het „leven") Is in deze filmische opvatting niet meer dan de geschiede nis van een hopeloze liefde, met veel sentiment nogal huilerig op het cellu loid gezet. De ontmoeting tussen Phi lip (Laurence Harvey) en Mildred (Kim Novak) en de ontwikkeling van hun duistere verhouding Is nergens boven het cliché uitgekomen: dc teke ning van de figuren is bijna een zwart-wit-karikatuur geworden en Harvey en Novak krijgen dan ook zulke ontmenselijkte situaties uit te beelden, dat ze weinig meer dan bordkartonnen figuren kunnen worden. (Monopole-zaterdagnacht 18 jr.). Dc western „West of Montana" (de Vechter van Montano) is een film te. rangschikken onder de noemer „waar mannen kerels zijn en de vrouwen een min of meer noodzakelijk kwaad". Tegen dit decor een huwe lijksvoltrekking met tegenstribbelende partners, die later toch naar elkaar toegroeien. En wie mocht denken dat er geen brand gesticht, vee gestolen of geschoten zal worden, zal aan het eind van de film bemerken dat deze ingrediënten zeker aanwezig zyn, evenals de nu eenmaal onmisbare mo raal (Monopole - matinee 14 jr.). Apoth. Evers, Lange Haven 81 en apoth. Kemel, Schiedamseweg 41 Sted, Museum. Ce slot en t.m. 2 maart. Galerie Punt 4. Rotterdarosediik 318a (Geopend werkdagen 19—22 uur; zater dag-zondag 14—17 uur: ook na telef. af spraak). Sees Vlag (grafiek) tan. 12 maart. Passage: <U4 en 20jIö imjt ,De Lokvogels" ('14 jaar Monopole: 20 uur: „Cdrt, Haippy" (a.l.) Sted, Museum: 20.15 uur Opening ..Salon van dc Maassteden" (besloten). Musis Sacrum: JM.OO uur opeeUng „Expo- Musis Sacrum: 20 una- W, de Zwitser Uta, bijeenkomst. De Bron: 2» uur; SZC, jaarvergadering. De Rank: 30 uur Kapdernonstratie. TlvoU: 20 uur G-reen's H en B society. dansen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Zou Hennes DVS over haar dieptepunt heen zijn? Afgaande op de resultaten van de laatste weken, 7 punten uit de laatste 4 wedstrijden, zon men zeggen van wel. En daar er van deze 7 pun ten 5 werden behaald op serieuze pro motiekandidaten, Is het duidelijk, dat de rol van Hermes nog niet is uitge speeld en dat er met de blauw-witten weer terdege rekening moet worden gehouden. Zondag speelt Hermes op eigen veld tegen Wilhelmina en gezien de stand van de ranglijst moet Hermes dit kunnen winnen. Maar dan moeten we direct een waarschuwend geluid laten horen, wont de 81 overwinning van afgelopen zondag wijst toch wel op kwaliteiten van deze sympathieke Brabantse ploeg. Het kan daarom wel eens een leuk duel worden op „Har- ga". Er Is tevens een zg. voorwedstrijd. Het competitieduel tussen de B 1 ju nioren van Hennes en Feijenoord is naar zondag verschoven. Voor de lief hebbers van spontaan jeugdvoetbal; aanvang 12.30 uur. Hermes DVS 2 vervolgt de competitie met de thuis wedstrijd tegen de reserves van Haar lem. Aanvang half elf, zondag. Het jeugdelftal in de betaalde sector gaat zaterdag naar RBC met een redelijke kans op winst, nodig voor een nog theoretische kans. Bij de amateurs gaat Hennes DVS 3 op bezoek bij Laakkwartier 2 en is Hermes DVS 4, zondag om 10 uur de gastheer van. Xerxes 3. (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM, donderdag, Een jout in de telefoongids bezorgt de familie Ross, Rotterdamsedijk 218c, bijzonder veel lastWat is het geval? De Schiedamse Sport hal heeft twee telefoonnum mers, een voor de administratie en een voor het oproepen van be zoekers. Laatstgenoemd nummer is volgens de gids: 260875In merkelijkheid is dit het nummer van de familie Ross. De gevolgen laten zich raden. Talloze telefoontjes bestemd voor de Sporthal bereiken de Rotter damsedijk, Mevrouw Ross vertel de, dat zij steeds aan iedereen het goede nummer vertelt. Haar meegaandheid in deze wordt nu echter niet meer beloond, daar er Schiedammers gaan opbellen en, nadat de hoorn door mevrouw Ross ls opgenomen, niets zeggen en afbreken. Noteert u het even: de nummers van de Sporthal zijn 2(10799 (administratie) en 265861 voor het oproepen van bezoekers. Namens mevrouw Ross, dank u wel! (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, don derdag. De com petitie heeft nu een vlot verloop en gaat op zijn eind lopen. Wij verwach ten in Schiedam nog wel een kam pioen, maar zün toch voorzichtig tn onze voorspellingen, want men weet het venijn zit In de staart en dat geld ook voor dc „staart" van het competi tievoetbal DHS wist een goede zege te behalen op het Rotterdamse Spartaan '20 en staat nu op de vierde plaats. Niet slecht voor een debuterende tweede klasser. Zondag ontvangt het HOV en ook dan kunnen de punten in Kethel blijven. Excelsior '20 krijgt Celeritas op be zoek en het zal moeilijk worden om de volle winst te behalen. 5VDPW kan haar positie weer versterken, maar dan moet de uitwedstrijd tegen Merwede een gunstig resultaat ople veren. Koploper Ursus, in afdeling la. Het een steek vallen tegen Eurosport. Het moet nu bij DEH op bezoek en wil len de Schiedammers de kop behou den, dan moet er gewonnen worden, Want naast DEH ligt ook concurrent Bolnes op de loer! Demos kan het verlies, opgelopen in de derby, tegen stadgenote „Schiedam", inlopen als het uit Rotterdam in de wedstrijd te- fen 5CR, met de winst terugkomt. FC blijft koploper FSV-Pretoria op de voet volgen. Wij geloven niet dat het duel Groenwitten—SFC onvoorde lig voor de bezoekers zal aflopen. Schiedamse Boys is ook weer in de running en daarom zien wij de uit wedstrijd tegen Smeetsland met ver trouwen tegemoet. Het spannendste Schiedamse treffen is ongetwijfeld het duel AYSWilton Fijenoord. Beiden staan met 17 punten uit elf wedstrij den aan de kop. De winnaar van deze wedstrijd kan de kampioensvlag wel uit de raottenbaUeu halen. DRZ krijgt het laaggeplaatste DOZ op bezoek. De Roode Zonners weten ook dat een kat in hot nauw rare sprongen maakt. Ook in het zaterdagvoetbal een be langrijke ontmoeting. Wil PPSC na melijk nog mee blijven tellen, dan moet het duel tegen Die Haghe in haar voordeel beslist worden. GSS, kansloos onderaan de ranglijst, gaat bij Nelson op bezoek en GTB, dat de laatste weken goed draait, moet bij' DOS '32 trachten de behaalde succes sen te bestendigen. Kampioen HBSS speelt in 's-Gravenzande een vriend schappelijke wedstrijd tegen de twee de klasser 's-Gravenzandse SV. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het maandelijkse spreekuur van de PvdA-gemeenteraadsfractie wordt ge houden op vrijdag 3 maart, tussen 20.00 en 21.00 in het Volksgebouw aan de Tulnlaan 50. ROTTERDAM, Dirigent Franz-Paul Decker heeft geweigerd volgende week in De Doelen de uitvoering van de Mat theus Passion te leiden. Tussen de heer Decker en George Stam, directeur van het Rotterdams Conservatorium, is een ernstig menings verschil ontstaan over de aard en de omvang van coupures die in Bachs werk zouden worden aangebracht. Wie bepaalt het artistiek beleid van het Rotterdamsch Philharmonlsch Or kest? De affaire rond de uitvoering van de Matthaus Passion heeft duide lijk gemaakt dat dit niet Franz-Paul Decker is, hoewel deze nog tot 1 sep tember 1968 eerste dirigent van het orkest blijft. Decker wilde een volkomen andere Matthëus Passion in Rotterdam bren gen. Hij had de bedoeling er een sterk dramatisch, gebeuren van te maken en een van de middelen die hij daar bij wilde hanteren was het aanbren gen vp" zeer drastische coupures in het bijna vier uur durende werk. Men kan dat is duidelijk over een dergelijke opvatting in hevige mate van mening verschillen. Dat bleek dan ook het geval te zün. Zowel de directeur van het conservatorium, de heer George Stam, als het bestuur van Toonkunst maakten bezwaren te gen Deckers opvatting en weigerden de medewerking van respectievelijk het conservatorium- en het Toonkunst koor., Dat is alleszins verdedigbaar. Merkwaardig is echter de houding van bestuur en directie van het R. Ph. O. toen die voor de keuze werden gesteld óf onverkorte uitvoering óf geen uitvoering. Men koos voor het eerste en zetrte daarmee de dirigent van het R. Ph. O. in zijn artistieke hemd. Het bestuur, als hoogste instantie, nam de verantwoordelijkheid voor het artistieke beleid, dat het in handen van Decker had gelegd, van hem te rug. Het koos voor de Rotterdamse traditie, het pikante daarbij ls dat de enige „vakman" in het bestuur de grote tegenspeler van Decker In deze geschiedenis was: George Stam. De andere bestuursleden, die mede be slisten over bet artistieke beleid, zijn bankdirecteur, rechter, arts, architect, vakbondsbestuurder en ambtenaar. Het conflict rond de Matthaus Pas sion heeft nog een andere merk waardigheid aan het licht gebracht. Kees( Stolwijk, de dirigent van de twee 'betrokken koren, blijkt de nu zo omstreden partituur van Decker vele maanden in zijn bezit te hebben ge had, zonder zich te realiseren aan wat voor een uitvoering hij zijn medewer king had toegezegd. Sterker: de repe tities waren al In volle gang toen het conflict uitbarstte. En daarbij was het niet de dirigent die de bal aan het rollen bracht, maar een aantal koorle den. Dezelfde Kees Stolwijk die eerst aan Deckers Matthaus Passion mee werkte is nu dirigent van de onver korte uitvoering. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Op de Haveudijk reed gisteren een perso nenauto, bestuurd door de 47-jarige roeier H. B„ tegen een langs de kant van de weg staande handwagen, bel a den met ladders. H. B. werd, ondank3 de neergesla gen zonnekleppen in zijn auto, ver blind door de laagstaande zon, waar door hij de handwagen niet zag. Een van de ladders drong door de voorruit van de personenauto naar binnen. Ge lukkig bleef het alleen bij materiële schade. De auto werd aan de voorkant vrij ernstig beschadigd. Ook de hand wagen liep schade op en twee ladders werden vernield. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Dit jaar zal de Koningin "Wilhelmina Mars, te organiseren door het Oranje Garde Vendel Schiedam, gehouden worden op zaterdag 3 juni. Dit in tegepstel- ling tot de voorgaande jaren, toen de K. W. mars op de eerste zaterdag van juli een feit werd. In verband met de vervroegde vakanties ls dit nu niet meer mogelijk. De afstanden zijn dit Jaar 8,14, 20 en 25 kilometer. De uitvoering op 7 maart zal nu worden geleid door Kees Stolwijk, de dirigent van de twee medewerkende koren, het Philharmonlsch koor „Toonkunst" en het Conservatorium koor. Al op 28 augustus vorig jaar heeft Franz-Paul Decker schriftelijk voor stellen gedaan voor een aantal coupu res, die hy in de Mattheus Passion wilde aanbrengen. Het werk zou daardoor bijna twee uur korter wor den dan bij integrale uitvoering en dus maar een kleine twee uur duren. Pas op 24 januari van dit jaar werd de heer Stam met de weglatingen ge confronteerd. Hij vond de coupures dermate ingrijpend, dat hij de leerlin gen van het conservatorium verbood hun medewerking te verlenen. George Stam: „Voor mij is een ideale uitvoering van de Mattheus Passion, die in onverkorte vorm, en dan in een kerk. Tegen een beschei den verkorting zou ik me overigens niet hebben verzet. Maar ik hoorde van mijn jongens dat er zulke gekke coupures waren aangebracht, dat ik wel moest ingrijpen. Aan een dergelij ke onartistieke daad kon ik mijn naam niet verbinden. Het bestuur van Toonkunst bleek eveneens ernstige bezwaren te heb' ben, zodat de hele uitvoering in ge vaar kwam. Het bestuur van het Rotterdams Philharmoniseh Orkest besloot toen de Mattheus Passion toch onverkort te brengen. Maar het was begrijpelijk dat Franz-Paul Deckor onder die om standigheden van medewerking afzag. Op zondagmiddag 5 maart zullen dezelfde uitvoerenden, ook onder lei ding van Kees Stolwijk, de Mattheus Passion in Hulst (Zeeuw-Vlaande ren) ten gehore brengen, ook in onver korte vorm. De heer J. Elsendoorn, artistiek adviseur van het R-Ph.O., verklaarde vanmorgen: „De directie en het bestuur van het Rotterdamsch Philharmoniseh Orkest stonden voor een moeilijke beslissing toen de twee koren hun medewerking opzegden: óf afzien van de hele uitvoering, óf tege moet komen aan de eisen van George Stam en het bestuur van Toonkunst en de Mattheus pass ion onverkort bren gen. Men vond de traditie belangrij ker en koos voor het laatste. Daarvan werd Franz-Paul Decker het slachtof fer". De vraag blijft waarom het conflict op een zo laat tijdstip aan het licht moest treden, terwijl toch dirigent Stolwijk al in augustus van het vorig jaar de sterk verkorte partituur van Decker kreeg. J. Elsendoorn: „De heer Stolwijk heeft zich niet gerealiseerd wat Dec ker met de partituur heeft gedaan, wat niet zo verwonderlijk is voor een dirigent die veel werk heeft. Het drastische van de coupures kwam pas maanden later, tijdens de repetities aan het licht. Onder leden van de ko ren ontstond toen bezwaar". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. In ver band met de afnemende belangstelling voor de wekelijkse bijeenkomsten van de Schiedamse jazzsoclcteit Guillaume heeft het bestuur besloten de deuren van de sociëteit In Maison Tivoll op 4 en 8 maart gesloten te houden. Het bestuur van Guillaume kampt door de steeds dalende animo bij de leden met voortdurende moeilijkhe den. Algemeen wordt in Guillaume- kringen aangenomen dat een dergelijk besluit een voorbode moet zijn voor een te verwachten algehele sluiting van de sociëteit en ontbinding van Guillaume. SCHIEDAM, donderdag. Een stalen buis, liggend op en uitstekend van een op de Overschiesestraat rij dende bestelauto bleef steken in het dekzeil van een passerende vrachtau to. Het zeil scheurde en twee kratten met flessen melk vielen van de wagen af, met gevolg dat 200 melkflessen aan scherven gingen. Waarschijnlijk hield de bestuurder van de bestelauto, de 26-jaxige W. H. J., niet genoeg rechts. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het was gisteren bij de Schiedamse gemeentepolitie de dag van hoofd agent D. van Wijk. Hij herdacht nl. het feit dat hij vijfentwintig jaar geleden bij de politie in dienst trad. Dat men dit zilveren jubileum niet zander meer voor bij wilde laten gaan, werd duide lijk tijdens een receptie in de kan tine van het hoofdbureau. Commissaris K. R(jpma was de eer ste die het woord richtte tot de jubi laris en diens echtgenote. Hjj gaf In korte trekken weer, wat hoofdagent Van Wijk in al die jaren zoal bij de politic gedaan had. D. van W(jk kwam via de luchtbescherming bil de politie; h(j was toen 35 jaar. Eerst als aspirant en na een jaar als agent. Dc bevordering tot hoofdagent kwam op 1 januari 1954, dezelfde da tum waarop dc later zo bekend ge worden jeugdbrigadc werd opgericht. Ook voor deze brigade heeft hoofd agent Van Wijk veel werk verzet. In middels had hij twee tevredenheids- betufgingen verdiend. Rugklachten waren de oorzaak, dat Van Wijk het op een gegeven moment kalmer moest gaan doen en hij belandde zo op de plaats, waarvan nu bijna iedereen weet dat hij er zit: de portiersloge van het hoofdbureau. Commissaris Rijpma prees de jubilaris vooral we gens zijn bekwaamheden als portier telefonist. „U weet precies, welke te lefoontjes er niet door moeten en wel ke wel. Daarbij ls de afdeling gevon den voorwerpen bij u in zeer goede handen". Namens het korps bood de commissaris een grote atlas aan en een enveloppe, inhoudende de gra tificatie van ae gemeente. Voor me vrouw Van Wijk waren er bloemen, Hoofd-lnspeoteur H. Willems van Beveren deed vervolgens uit de doe ken wait de voornaam „Daniël" en de achternaam „Van Wijk" voor beteke nis konden hebben. Via allerlei dwarsgangetjes, wist hij op die ma nier een aardig beeld van de jubile rende hoofdagent te geven. Brigadier v. d. Horst, voorzitter der Schiedamse afd. van de K.P.V. „St. Michaël" bood eveneens een envelop pe met Inhoud aan, alsmede een lang speelplaat met muziek van Edvard Grieg. De adjudant Dorlag sloot de rij van sprekers. Namens de Schiedamse Po litie Sportvereniging complimenteerde hij Van Wijk, voor diens grote be langstelling voor de sportvereniging. Hij onderstreepte deze woorden met weer) een langspeelplaat. In de pau ze zorgden enkele leden van het poli- tie-muziekkorps voor passende (dus vrolijke klanken) en werd er koffie geserveerd. „Hoofdagent jubilaris Daniël van Wijk had tenslotte het laatste woord. Hij dankte een ieder voor de cadeaus en voor alle lovende woorden. „Ik had nooit gedacht, dat er zoveel lovends zou zijn te zeggen, over mijn werk als portier-telefonist", Dat hij verkeerd gedacht had, werd gistel-middag bewezen. SCHIEDAM, donderdag. Gebo ren: Patricia d.v. A. M, van Rooijen en C. E. van 't Zelfde, René z.v. C. van Tilborg en P, van Tol, Adrianus P. z.v. J. C. van der Zande en A. E. Magielsen .Martlnus J. W. z.v. B. C. J, van der Wal en W. Koenen, Guilhel- mus J. H. M. z.v. L. J. C. van Loon en A. p. M. Borghouts, Overleden: G. P. Palsrok, 74 jr, echtg, van P. Buitendijk; G, Kars, 86 jr, wed. van J. de Swart; C. A. Oranje, 77 jr, eehitg. van A. A. Sliedregt; N. de Vo gel, 64 jr, echtg. van P. Rodenberg; C. van Dijk, 72 jr; R. W. M. van Tartwijk, 1 jaar. (Van een onzer verslaggevers) VLA.ARDINGEN, donderdag Om geld bij elkaar te krijgen voor de in richting van de ruimte in de oude Ericaschool onganlsseot <le kunste naarssociëteit VI 65 een aotie. De gra ficus Dirk Brouwer, een ven de leden van de soos heeft een ets gemaakt waarop een groot aantal van de In yiaardingen werkzame kunstenaars terug te vinden zijn. De opzet van Dirk Brouwer is geweest de leden van de soos uit te beelden in hun nieuwe eigen huis. ,Een bonte verzameling vreemde en minder vreemde vogels op bezoek in een al even vreemde herberg.' De ots wondt in een oplaag van 30 stuks afgedrukt en verkocht voor 25 per stuk. Daarnaast zal er een beperkt aantal roprodukties van de ets worden gemaakt door middel van een offset procédé. Deze reprodukties kosten vier gulden. De kunstenaars hopen op deze manier geld bijeen te krijgen om hun soos in te richten. Er zal aan de ruimte die nu n-og ,in hot stenen tijd perk van de Ericasehool' verkeert veel moeten gebeuren. Hulp van de Vlaar- dingers ls dan ook van harte welkom, zowel giften als goederen. De sociëteit is sinds januari (1967) sterk gegroeid. Het aantal van 22 le den is in een maand tijd verdubbeld. Van de ongeveer 60 in Vlaarddngen werkende kunstenaars is nu bijna 75 procent lid van VI 65. Ook het doma- teursaaintal is behoorlijk gestegen maar het is nog voor verbetering vat baar. Voor inlichtingen over lidmaat schap, donateurschap en de ets kan men terecht op de volgende adressen: Ton Stolk, voorz., jtu\ Vorschuurstraat 76, tel. 347240: Cor van Dorp, Ara. Hoogvlietstraat 36, tel. 349928 en Tsang, Markt 32, tol. 341969. ROTTERDAM, woensdag. Met ernstige hoofdwonden is de achttien jarige machinist G. J, Winterswijk gisteren naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Hij vloog op de Vondelin- genweg met zijn motor uit de bocht, reed vijftig meter tussen de rails naast de weg en sloeg daarna over de kop. Ondanks het feit, dat hij een helm droeg werd hij ernstig gewond. Zijn motor was totaal vernield. Oor zaak van dit ongeval is nog niet be kend. SCHIEDAM, donderdag. Uit de, op de Commiezenlaan geparkeerd staande personenauto van de 29-jarl- ge taxichauffeur J. van L. werd een winterjas en een nylon sleepkabel (in etui) gestolen, met een totale waarde van ongeveer 90. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Uit de pantalon van de achttienjarige bad meester IJ, van O, uit Vlaardingen, hangende In een kleedhokje van het Sportfondsenbad aan de Burg. Knap- pertlaan, werd een bedrag van onge veer 30 gestolen. Het geld zat los ln een broekzak en bestond voornamelijk uit geïnde contributies. c.v. J. F. Legner Distilleerderij en Likeurstokerij, Lange Haven 69—75, Schiedam, telefoon 264545. vraagt per 1 april of eerder: Oostsingel 2 hoek Singel Tijdelijk telefoon 269929 REINIGEN; SUiDE JASJES (kort) 15,00 SUtDE JASJES i 17,50 SUÈDE JASJES (lang) 20,00 GORDIJNEN VERVEN 3,50 p. m2 Aflevering ca. 10 dagen i voor haar kantoor, leeftijd ca. 18 jaar. Mulo opleiding en kantoor-ervaring is vereist. 1 Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan boven staand adres. Personeel gevraagd Voor Bpoedige Indiensttreding gevraagd actieve BEZORGERS. Leeft, v.b. 15 Jaar, Aanmelden De Schiedammer. Hoogstr. 78, tel. 287279— 230503. Na 8 uur: 24142, R2 ,/M

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2