'Verdeeldheid in Europa hindert efficiënte markt' may o mayo Boksen ROTTERDAMS- DAGBOEK AZR-directeur J. Verschoor jubileerde Mij. Nieuw type sleepboot ontwikkeld 'n smulklaar TV-hapje Wie is beste voetballer? Vier Rotterdammers spelen archaïsche negermuziek Pendrecht gaat exposeren ROTTERDAM RIJNMOND SALADES op veel gezonde boterhammen Holland-West- Afrikalijn baart Nederland Mr. Fas Nunes: bedrijven investeren half miljard meer door vaargeul zorgen "SMIT-LLOYD 14 VOLGENDE WEEK TE WATER F' Vorig jaar ruim f62 miljoen bij spaarbank ie Rotterdam ingelegd Ontvangst op stadhuis ter viering van koninginnedag SALADES RAADSLID STELT VRAGEN OVER HUURVERHOGING Maison W. B. Wouters heropend Volkszang in kerk bij geboorte prinsenkind Festival Flamenco Gitano 67 Jeugdvoetbal n.v. verzekerings maatschappij wesiblaak22-rdam tel.010-l10004* De Wijkraad, de kast en de secretaris Tinus Bosselaar won driebandentoernooi Langspeelplaat van Meteoorkwartet pagina 4 - zaterdag 22 april 1967 (ADVERTENTIE] MEE NAAR SCHOOL (Van een onzer verslaggever») ROTTE RDA.M zaterdag. Het be. ■tuur van het Algemeen Ziekenfonds „Afdealings Ziekenfonds Rotterdam" heeft gisteren zijn dircclcur, de heer J. Verschoor, een receptie aangeboden In het Parkhotel, naar aanleiding van het feit dat do directeur 25 Jaar bij het AZR In dienst ia. Velen waaronder tal van artsen kwamen de heer Verschoor geluk wensen met zijn jubileum en' ruim tien sorekers overlaadden de jubilaris met woorden en geschenken Daarbij was de wethouder van so ciale zaken en volksgezondheid, clr heer G. Z. de Vos. die du heer Ver schoor ermee complimenteerde, dat hij mode gestalte heeft gegeven aan de ontwikkeling van bet ziekenfonds wezen, en wel In zijn functie van voorzitter van het landelijk overleg ziekenfondsen. HU wees erop, dat de heer Verschoor in Vlaardingen woont en derhalve een Vlaardlnger is, die Rotterdam een goed hart toedraagt. De heer J. van der Ham, voorzitter van het bcsluur van het AZR, prees het idealisme en de sociale bewogen heid van de heer Verschoor. Namens het bestuur overhandigde hij een bandrecorder. Dr. H. Feston sprak uit naam van het presidium van do Ziekenfondsraad en het Gezamenlijk Overleg Zieken- fondsen (GOZ), waarvan de hee» Verschoor voorzitter is. HU gaf de heer Verschoor een ktok. Mr. Reyerkerk van de Organisatie van Algemene Ziekenfondsen In Ne derland, bood de heer Verschoor een home-tra in er-roc {apparaat aan en een fles jonge jenever. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. »,Wij zijn in Europa nog steeds te veel verdeeld in nationale compartimentjes, die een efficiënte prodnktic en een efficiënte markt in de weg staan", ,,Onze produktie blijft daar door lager dan mogelijk zou zijn en onze productiekosten hoger dan nodig ik behoef maar te wijzen op het dagelijks aan al onze Euro pese binnengrenzen zichtbare schandaal van de files wachtende vrachtwagens met hun ladingen, naar de kapitalen, die daar staan te verinteresten en de man-eeuwen die wij per jaar hiermee collectief verdoen1; 'het getreuzel op London Airport, de nog steeds aan alle binnen- en buitengrenzen terugkerende vraag: „Hebt u iets aan te geven?", naar het enthousiasme waarmee elke regering kostbare douanediensten aanhoudt en zodoende dagelijks kabeljauwen uitgooit in de hoop een spierinkje aan de invoerrechten, accijns of o.b. te vangen". ROTTERDAM, zatcriln* (ANP). Dc Holland-West-Af rlkalljn. waarin de Stoomvaart Maatschappij Neder land voor 50 pet. deelneemt, baart dc „Nederland" grote zorgen. Dit is door de directie gezegd op do algemene oandeelhoudersvergadering, Meegedeeld werd dat deze lijn rectis herhaaldelijk in de directie on derwerp van gesprek is geweest waarbij overwogen Is de dienst In to krimpen, omdat zij een belangrijk verlies oplevert. Wel is de directie van mening, dnt het een Nederlands belang is dat de verbinding tussen ons land en West- Afrika blijft bestaan. „Maar we zullen ongetwijfeld proberen het risico tc verminderen". Oorzaken voor het slechte resultaat op do Holland-VVest-AfrikaÜjn (een ui terst gecompliceerde vaart", aldus de directie) zijn de groeiende concurren tie en de vaak verrassende ontwikke lingen in de nieuwe landen door i evo luties en staatsgrepen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Aan staande vrijdag, 's avonds kwart over acht, zal op de werf van Van der Gies sen-De Noord N.V. in Alblasscrdam het dubbelschroefs bevoorradingsschip „Smll-Lloyd 14" ie water worden ge laten. De doopplechtigheid zal ge schieden door mevrouw jonkvrouwe M. A. D. de Josselin de JongLamnn Trip, echtgenote van een der directie leden der NDSM. Het ongewone tijdstip waarop de Sirut Lloyd 14 te water wordt gelaten houdt verhand met het feit dat het avonds rond acht uur hoog \va- De stapelloop zal met grote schijnwerpers bijgelicht worden. De Smit Lloyd 14 is bijna 00 meter long en ruim 11 meter breed. Het schip wordt gebruikt bij het bevoorra den van ollc-booreilanden. te Dit scherp geformuleerde oordeel is afkomstig vaö de directeur van Shell Nederland n,v„ mr, A. D. van Nunes, HU sprak het gisteren In Hil ton-Rotterdam uit, waar een vergade ring werd gehouden van het departe ment Rotterdam van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Han del. De rede van de heer Van Nunes was getiteld „De Rotterdamse olie- industrie en de Nederlandse dyna miek" „En zo gaan wij door met het kunst matig in leven houden van kostbare duplikatics en non-standaardisaties, die de soevereine staten van een vorige eouw zich konden permitteren, maar wij niet meer. Omdat we treu zelen met de integratie van Europa en ik wijs hierbij niol op een bepaald land, niet alteen in nationale staten en staatjes, maar in de Industriële en commerciële organisatie van Europa. Nicl all ecu de produküviteit van van daag lijf 11 onder die verbrokkeling, maar ook cle hogere produktiviteit van morgen, die een intensiever en over de nationale graazen heenrei- kend speur- en ctnlwikkelmgswork ons hoorde te brengen", aldus de heer Van Nunes. Over het speur- en ontwikkelings werk wilde de Sholi-dirccteur meer kw>|t; „Ia de eerste plaats doen wij lm Europa lan« niet genoeg aan speur werk, en speciaal met aan dat deel, dat ligt tussen het voltooide funda mentele onderzoek en het op de markt b reugen van een nieuw prouukt: de ontvnklcehnigsreseareh. De V.S. geven ongeveer vier maal zoveel aan speur en ontwikkelingswerk uit als de be trokken Westeurope.se landen (Enge land, Frankrijk, Duitsland en de Be- nelux-latulen) samen, hoewol e: slechts ruim tweemaal ssoveei men sen aan werken, hetgeen wijst op een betere uitrusting. Nederland slaat hierbij relatief nog een goed figuur. Winsten - win sim a ken wordt vaak zo n beetje voorgesteld als in strijd met de goede zeden - zijn ook dc materie, die het bedrijfsleven in staat mceten slellen het speur- en vemleuwmgs- werk tc linaccieren". Probleem Over dc ontwikkeling van het Nieu- wc-Waterweggebied zei de heer Van Nunes: „Het ia eenvoudig ondenk baar. dat wh In NederUnd, door het Diet tijdig tot stand brengen van de vaargeul, als het ware een halt zou den hebben toegeroepen aan de ver dere groei van de olie- en van ae petrochemische industrie, die oc M- sis ziin van het conglomeratie-effect, dal zoveel bijdraagt tot dc verhoging van de produktiviteit en daardoor van de levensstandaard en van onze nog steeds groeiende bevo-lking. Het getij tmg uit. maar als wij het kunstmatig zouden omkeren, en onszelf daarmee plaatsen m de positie van de Westcuro- pese havens, die dc nieuwe grote sche pen eenvoudig met kunnen ontvangen, ctan zou het conglomeratie-effect wel eens ten gunste van anderen kunnen gaan werken. Het .is daarom zo juist, dat én Rotterdam en Den Haag op dit stuk geen risico's hebben willen lopen rn de knoop met spoed hebben door gehakt. Het is waarschijnlijk ook geen toeval, dat b(runen enkele weken nn hot afkomen van de beslissing van de vaargeul, het bedrijfsleven beeft gereageerd met de aankondiging van verdere investeringen In het Rotter damse gebied ten bedrage van onge veer 500 miljoen gulden in de eerst- komende vijf jaar. De eest is weer iv:<s voor do baet uitgegaan! (Van eon onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Het aan de spaarbank te Rotterdam toever trouwde spaartegoed Is In het vorige Jaar met ruim een miljoen gulden ge stegen. Ten opzichte van het jaar daar voor betekent dit een st|)glng met tulm 13 procent. Het spaartegoed bedraagt nu 533 miljoen gulden. Dit. blijkt uit 't jaar verslag. is te danken aan eon met ze ven miljoen gulden of 21 pet toegeno men In lego verschot tot 44 miljoen et» een met 2,6 miljoen gestegen rente vergoeding tot 17.5 miljoen gukten. De omzet Is met ruim 18 pet geste gen tot 354 miljoen. Het aantal reke ningen kwam op ruim 56BOOO, zodat Jn het werkgebied van dc spaarbank op elke honderd inwoners gemiddeld 64 spaarbankboekjes voorkomen Door verruiming van de zittlngstijd en verdere uitbreiding van hot aantal standplaatsen steeg het aantel sit tings uren van de 39 kuntoren en 29 standplaatsen van de spaarbank auto's tot 1451 uur per week. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, don-dor dag. Ter viering van dc verjaardag van de ko ningin zal op maandag 1 mei een ont vangst ten stadrhuize z|in, waarbij de voorzitter va.n hot Rotterdams Comité Ier Behartiging van Nationale Be langen mr, H, N. Wakkie en burge meester W. Thomassen con toespraak zullen houden. Na de ontvangst In de burgor2«al is er voor het stadhuis een feestelijke bijeenkomst, waaraan meewerken: folkloristische boer on dansgroep 5 mos Walaer uit Laren. Kempische Vende- liera uit het Belgische plaatsje Loen- hout en de Rotterdamse drumfanfare „Excelsior". Voor aanpakken' mammoettan kers ROTTERDAM, vrijdag. De N.V. Nieuwe Rotterdamse Sleepdienst, een gezamenlijk „Set-Up" van acht Rot terdamse aleepbootdlensten heeft een oplossing gevonden van het probleem om In Europoort tn de naaste toe komst de mammoettankers te kunnen aanpakken: men gaat een ha ven (zee) sleepboot bouwen van 3.400 a.p.k. Het wordt een sleepboot met een Volth-Schneider schroevenstelsel, de sterkste van dit type In de wereld. De heer H. van Leeuwen, de techni sche man van de sleepdienst P. Smit jr. maakt het bestek en daarna zal zo spoedig mogelijk de bouw worden aanbesteed. Het Voith-Schneid er voor t3tuwlngssyateem Is al besteld. De NRS heeft negen Europoort- sleepboten in de vaart, of liever acht, want de op de Zuiderpier liggende VI- kingbank zal waarschijnlijk afvallen. De ervaring die de maatschappij heeft opgedaan met de Voith-Schneider- schroeven zijn gunstig geweest. De sleepboot kan met groter wendbaar heid en veiligheid worden gebruikt. De te bestellen sleepboot, die nog geen naam heeft, zal evenals de ande re Eu ropoor (sleepboten worden ge bruikt voor het verlenen van assisten tie aan grote tankers in het Euro- poortgebied. De sleepboot zal echter volledig zeewaardig zijn en uitgerust worden met blus- en bergingsmidde len, zodat een tankschip dat ergens In de „oliegeul" of op de ankerplaats een twaalf mijl uit de kust moeilijkheden heeft, geholpen kan worden. Het merkwaardige van de nieuwe sleepboot zal ook zijn, dat het 33 me ter lange schip met het achterschip kan duwen. Aan voor- en achterzijde zijn daarom fenders aangebracht. De bolder waaraan de sleepboot met zijn enorme vermogen trekt staat hele maal achteraan, waardoor de sleep bootkapitein vrij blijft in het manoe- vreren. Om met zo'n groot vermogen te kunnen trekken zijn S'/è duims sleeptrossen nodig. Voorlopig wordt op de grote tankschepen soms met te weinig personeel niet gemakkelijk met dergelijke dikke sleeptrossen ge- manoevreerd. Dat Is de ervaring van NRS-directeur, mr. B. M. de Court Onderwater en daarom hoopt hij dat in de naaste toekomst, zulke zware trossen tijdig buiten boord gereed zul len hangen f ADVERTENTIE) IN HEEL VEEL SMAKEN DE Sparta-spélers kregen donderdagavond voor hun spel'in de wedstrijd tegen GVAV de volgende cijfenoaarderingen: Does burg 1; Langhorst 7, Ter Horst 7, Eijkenbroek 7, Bentzon 7, Kemper 6 en Bosma 6, Bonman 5, Van Beveren 5, Bosveld 7, Madscn 7. Doordat er U het a/gelopen weekeinde slechts een beperkt pro gramma werd afgewerkt, onderging ons klassement weinig ver andering. Aifeeti de Excelsior-speler Weber kon zijn positie wat ver sterken. Hij verdrong Jan BriUeman van Fortuna van de vierde plaats. Het klassement ziet er nu als volgt uit: 1. EijJcenb.oek (Sparta) 7,32 205 uit 28); 2. Eikelenboom (For tuna) 7,29 (255 taf 35); 3. Jansen Feijenoord7,10 (213 uit 30); 4. Weber (Excelsior) 7,06 (254 wit 36); 5. BriUeman (Fortuna) 7,05 (261 uit 37); 6. Hanegem Xerxes6,97 (209 uit 30); 7. Verweel (Fortuna) 6.04 (229 uit 33); 8/9. Doesburg (Sparta) 6,93 (291 uit 29) en Joncic (Xerxes) 6,93 (201 uit 29); 10. Pieters Graafland (Feijen oord) 6,90 (20ï uit 30); 11. G. den Butter (Excelsior) 6,84 253 uit 37); 12. Spmhooen (Xerxes) 6,83 (205 uit 30); 13/14. Radovic (Xer xes) 6,81 (177 uit 26) cn Van der Wekke (Excelsior) 6,81 (254 wit 36); f5. Weikamp (Hervies DVS) 6,71 (235 uit 35); 16. Van der Vel den (SVV) 6.6!) 234 uit 35); 17. Dor jee Xerxes6,68 (194 vh 29); 18. Treytel (Xcrxes) 6,68 (167 uit 25); 19. Kemper (Sparta) 6,66 (193 uit 29) 'rn 20 Israël (Feijenoord) 6,67 (200 ttij 30). ROTTERDAM, vrijdag. De heer S. Groenendijk, raadslid voor da C.P.N., heeft het college van b. en w. enige schriftelijke vragen gesteld over een huurverhoging van 7,5 procent die per I maart van dit Jaar voor wo ningen die voor 1921 *Un gebauwd, zou zijn ingegaan. Hij vraagt onder meer of voor deze maatregel vooraf de medewerking is gevraagd en verkregen van b. en Tevens wil de heer Groenendijk graag weten of b, en w. op de hoogte waren van het feit, dat voor een aantal van deze woningen verklaringen werden afgegeven naar aanleiding van het onvoldoende onderhoud, waardoor geen huurverhoging werd toegestaan, (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, zaterdag. Maison W, B. Wouters, bontspeciaalzaak, aan de Walcnhurgerweg 110 c, werd gis termiddag heropend. De zaak, die vijf jaar geleden door de heer P. van Vliet werd overgenomen, Is geheel gemo derniseerd. De wanden zijn betimmerd met teakhout, er is een nieuwe verlichting aangebracht en de ruimte is efflciëm ter ingedeeld. Ook de nieuwe collectie is aange past aan de moderne tüd. Er zijn bontmantels speciaal voor de jongere vrouwen. Avondjasjes, die op het ogenblik zeer in trek zijn, vormen een groot deel van de collectie. Ter gelegenheid van cle heropening ■werd gistermiddag voor relaties klanten een receptie gehouden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Op de geboortedag van het prinsenkind zal 's avonds om 8 uur een volkszanguur worden gehouden in de Grote- of St. Laurenskerk. De volkszang zal wor den gedirigeerd door de heer Laurens van Wingerden. Medewerking ver leent de Postharmonte. Valt de geboorte na 's middags vier uur. dan zal de volkszang de dag daarop, om 8 Uur 's avonds gehouden worden. Valt de gebeurtenis op zater dag. zondag of maandag dan wordt de volkszang uitgesteld to; dinsdagavond. Na afloop van de volkszang zullen drie bands van de Nederlandse pad vinders een taptoe verzorgen op de St. Laurcnsptaats, achter de kerk. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, zaterdag Na Fiesta Gltana krijgt Rotterdam dit seizoen een tweede zigeunershow Festival Flamenco Gitano '67. Dit fes tival is zondagavond te zien in De Doelen en het betreft een optreden dat exclusief is voor Nederland. A AD Jansen bokst maandagavond in de Rlvièra-hal tegen de in Parijs wonende Tunesiër 8ion Lel- louche zijn elfde partij ab professio nal. Zijn eerste tien gevechten heeft de 26-Jarige Rotterdammer gewon nen zes keer op punten, drie maal door opgave en een keer door k.o. maar desondanks mag niet gezegd worden dat de eerste fase van rijn carrière als beroepsbokser vlekke loos Is verlopen. Zyn eerste overwinning moet hij bekopen met een kaakbreuk en daarna kreeg hij meer en meer last van een oude blessure aan zijn rech terhand. Hoe zeer hem dat remde bleek in zyn laatste gevecht tegen AAD JANSEN ...elfde gevecht,.. de Italiaan Fabbri, toen h|j een dui delijke puntenaebterstand opliep, maar de naderende nederlaag kon voorkomen door zyn tegenstander in de laatste ronde in een atles-of-niets poging k.o. te slaan. Na het gevecht bezwoer Theo Huizenaar dat h|j zijn-pupil niet meer de ring in zou sturen voordat diens blessure helemaal genezen zou zijn. Is dat nu het geval? Theo Huizenaar: „Eerlijk gezegd geloof ik niet dat Aads hand al hele maal in orde is, maar hij heeft op het ogenblik nergens last van. Bij de trajning kan hij net zo hard tegen de zandzak stoten als hij maar wil. Sinds ik de hand ben gaan masse ren, is het stukken beter gegaan. Een van de knokkels is nog wel een beetje dik, maar Aad heeft geen pijn en daarom durf ik hem maandag met een genist hart de ring in te sturen. Ik hoop dat Aad nu eindelijk eens voluit kan boksen. Tot nu toe heeft hij zich steeds moeten inhou den en dat is iets verschrikkelijks voor een bokser. Je moet het je voor kunnen stellen: je krijgt een tik en je kan niet® terugdoen". Theo Huizenaar gelooft er nog al tijd in dat hij Aad Jansen naar de Europese top kan brengen.-„Als Aad geen last meer krijgt van die hand, gaan we volgend jaar grote dingen beleven." En onder „grote dingen" verstaat Theo Huizenaar „achter het Europees kampioenschap aanzitten". Op een nationale titel stelt Hulze naar geen prijs. Op mijn verbaasde vraag waarom niet antwoordde hij: „Dan loop ik de kans dat een van de boksers van Ruhling ons gaat uitda gen en met die man wil ik he'emaal niets te maken hebben". Het gevecht tegen Lellouche is voor Aad Jansen het laatste van dit seizoen. In mei gaat hij met zijn broer Leen met vakantie naar Span je. Bij hun terugkomst is het voor Theo Huizenaar te laat om nog wat te organiseren. Leen Jansen bokst maandagavond tegen Moussa Sangaré, een Senega lese kleurling, die evenals Lellouche ui-t de stal van de befaamde kam pioenenkweker Jean Bretonnel komt. Sangaré is geen onbekende voor Leen Jansen. Drieëneenhalf jaar geleden stonden de twee bok sers ook tegenover elkaar. Het was op de avond dat president Kennedy werd vermoord. Jansen versloeg Sangaré toen op punten, althans naar het oordeel van de jury, maar het publiek was het daar helemaal niet mee eens. Leen Jansen is in middels 36 geworden en het ligt dus voor de hand dat hij het ook maan dagavond weer héél moeilijk zal krijgan. In de bijpartyen bokst Gerand Berkhout tegen -de vlieggewichitkam- pioen van België, Jozef Homey, van wie hij 'twee maanden geleden op punten verloor, en orrtmoet de Utrechter Joop Verbon de Tunesiër Ad Dj endoubi. Alles bij elkaar een aantrekkelijk programma. T/OORAFGAANDE aan de eredlvi- V sJewcdfltrUd FeUenoordFortu na '54 wordt morgen in het stadion het jeugdduel Feijenoord—ADO (aanvang 12.10 uur) scspeeld. Wint Feijenoord, dan fes het kampioen van de eerste klasse B en kan het in twee wedstrijden met Go Ahead gaan uitmaken wie zich kampioen van Nederland betaalde Jeugd mag noemen. Zowel Feijenoord als Go Ahead heeft in zijn afdeling 48 pan- ten uit 27 wedstrijden behaald. Dat de Deventenaren al kampioen zijn Is een gevolg van het feit dat z|j in hun afdeling wat minder concurren tie hebben gehad 'dan Feijenoord, dat lange tijd in een nek aan nek race gewikkeld is geweest met Sparta. Go Ahead heeft de honderd doel punten al bereikt, Feijenoord kan deze prestatie tegen ADO of in de dan nog resterende twee wedstrijden evenaren. Feijenoord staat op hot ogenblik op 97. Feijenoords junio ren-secretaris Aad Dijksman kon met niet precies vertellen hoe deze doelpumtenproduktie verdeeld is, maar Johan Boskamp en Maup Mar tens zijn veruit de beste schutters geweest. Tezamen hebben zij onge veer 70 doelpunten gescoord. Voor de Feijenoord-jeugd is hel natuurlijk een hele belevenis dat zij de wedstrijd tegen ADO in het sta dion mogen spelen. Aan het uitstel len van zaterdag naar zondag zit echter een gevaar. De kans bestaat namelijk dat Feijenoord al kampioen is als het zondag .aan de wedstrijd (ADVERTENTIE! Ook voor ONGEVALLEN- en ZIEKTEVERZEKERING een polls van de 'RIJNMOND' om zéker te zijnI vraagt uw assurantieman Oi rechtstreeks: Vandaag wordt in Rotterdam met uitzondering van IJsselmonde en Kra- lingseveer de straateoUecte gehouden voor de samenwerkende kinderbe- schertmngsorganisaties, waarvoor de televisie deze week al enige malen de aandacht vroeg. Het gaat om kinderen die bulten hun schuld in moeilijk heden zijn geraakt. Sedert ongeveer een jaar is Rotterdam in het bezit van een wel zeer opmerkelijke jazz band. Het is de Edattcme Jug- band, een naam die enige toelich ting behoeft, Ed at terne is ont leend aan het bekende volksliedje van de „toffe jongens", die dat willen weten en daarom ook ko men. Een jug is een soort kruik, die oude negermuzikanten als in strument gebruikten. De vier leden van. de Jugbnnd leg- pen zich toe op de negermuziek uit de twintiger jaren. Ze gebruiken ook de instrumenten die by deze muziek ho ren, zoals Ae reeds genoemde .Jug". Verder het bekende wasbord (de be speler heeft hiervoor vingerhoedjes aan de vingers), de penny whistle, de mondhnrmonika en de kazoo-fluit, Gi taren completeren deze curieuze ver zameling. Er zijn twee zangers. De wijze van optreden is eveneens in oude stijl. De heren staan op het podium niet nieters van elkaar, nee ze zitten bijna op eikaars school, soms op de grond, soms op kleine krukjes. Wie zin heeft deze wonderlijke combinatie te zien en te horen kan dat doen op 28 april in de Groote Schouwburg Zuid (daar houdt Soos-R een avond, waarvan de baten te-n goe de komen aan de actie „Hart Rotter dam toont zijn hart") en op 13 mei nogmaals, maar dan in het eigen huls van Soos-R. De wijkraden klagen er voortdurend overdat het hl- tijd zo lang duurt voordat burge meester en wethouders (ook wel aangeduid als „De CoolsingeV') hun brieven beantwoorden. Soms duurt het n>el anderhalj jaar en dan is de kwestie meestal al „ver jaard". Hoe verheugend is het nu eens een ander geluid te kunnen laten horen, B, en W. zijn ook wel eens vlug. Wij verplaatsen ons in gedachten even naar de Wijkraad voor Kralingseveer. I>e wijkraad voor Kralingseveer heeft onlangs een nieuwe secretaris ge kregen. En hoe gaat dat zo'n rüeuwe secretaris moet de hete papparasse- winkel van zijn voorganger overne men. Dat geschiedde dan ook. Ook de kast waarin wijkraadssecretarissen hun stukken plegen te bewaren werd meeverhuist. En daarmee zat Kralingseveer opeens midden In de problemen, want de kast van de oude secretaris paste niet in de woning van de nieuwe se cretaris. Maar b. en w. van Rotterdam laten een wijkraadssecretaris heus niet met een kast van onmenselijke afmetingen op de tocht staan. Er kwam een ver zoek of de gemeente een kleinere kast kon sturen. En zie: de gemeente zei wij zullen dit verzoek in wol- willende overweging nemen. De kast kwam er. En hoe vlug. Pendrecht gaat een loijktentoonsiel- ling houden en toe! wan 13 tot en met 22 juni. Dat Is nog ver weg. Maar wen moet met de organisatie vroeg begin nen om het nodige materiaal te verza melen. Het Is namelijk de bedoeling, dat de Pendr echte naren zelf voor het expositie-materiaal zorgen. Men denkt aan schilderyen, tekeningen, grafisch werk, beeldhouwwerk, wandkleden, pottenbakkersprodukten, enz. De inzendingen kunnen worden ge bracht bij het Centrum Pendrecht aan het Baarlandhof op maandag, dinsdag en donderdag van 15.00 tot 18,00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur, woensda en vrijdag van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur gedu rende het tijdvak van 20 mei tot en met 27 mei. Het is mogelijk, dat meer wordt in gezonden dan kan worden geëxpo seerd. In dat geval zal een beoorde lingscommissie een keuze moeten ma ken. Hierbij zal niet alleen worden gelet op kunstzinnige waarde, maar evenzeer op de liefde waarmee het werk is vervaardigd. (Helaas schrijven de organisatoren, de culturele commissie uit de wijk raad, er niet bij, hoe je dit laatste dan wel kunt vaststellen). De heer J. M. de Grauw is de man die alles van de expositie weet. Maan dags, woensdags en vrijdags is hij tus sen 14.00 en 18.00 op het Centrum Pendrecht te vinden. Hij ia ook te bel len tel. 278416. JOHAN BOSKAMP produktief tegen ADO begint. Dit is het geval als Sparta zaterdag van Excelsior verliest. Die kans is niet zo bee) groot want Sparta heefit Jan van Be- veren, die afgelopen zaterdag tegen Den Bosch onbbrak, weer in het doel en dat betekent heel wat, Feyeoioord rekent er dan ook maar op dat het kampioenschap zondag in het stadion ztjn bes'ag zal krijgen. De televisie komt ook en dat werd wel tijd, want In het zon dagse sportjournaal hebben we tot nu toe alleen maar flitsen uit de af deling van Go Ahead gezien. Enigszins vooruitlopend op het kampioenschap heeft Feijenoord met Go Ahead al afgesproken, wanneer de twee wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland gespeeld zullen worden. Dat gebeurt op 6 met In Deventer en op 20 mei in Rotter dam. In Deventer bestaat enorme belangstelling voor het jeugdvoetbal. Goa Ahead's trainer Joop Brand zei i me onlangs dat hij by de wedstrijd j tegen Feijenoord 10 15.000 toe- 1 scnouwers verwacht. j KRISKRASSEH BILJARTEN Danderdag- avond werd lu café Cosmopoliet de finale gespeeld van het 2de E.V.A. driebanden-toer nooi. Winnaar van het toernooi, waaraan 48 spelers deelnamen, werd de oud- voetbalinternational TLnus Bosselaar. In de finale-partij tegen Wester- meijer bewees Bosselaar zich ook op het groene laken opperbest thuis te voelen door de benodigde 25 caram boles in 24 beurten bijeen te sptfen hetgeen -hem een moyenne van 1.041 oplverde. De eindstand werd: I, T. Bosselaar 2. W. Westermeijer 3. K. van Zeelst 4 W. van Kilsdonk 5. W. Duvalois 6. D. Kroesbeek. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Jn W- menwerking met het Hilton Hotel heeft de Firma Dankers een lang speelplaat uitgebredhjt van het Me teoor Kwartet dat de laats-te jaren ftls huisorkest aan dit hotel Is verbonden. De lp, die gistermiddag tijdens ebn cocktailparty len doop werd ge houden, omvat 16 nummers.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 1