Zuigelingenzorg in nood Bisdom neemt afstand van homofiel huwelijk WERK BEGINT IN BRANDERSBUURT Arts G. in 't Veld, voorzitter S.V.B.Z.: SCHIEDAM Geldgebrek bedreigt de consultatiebureaus OOK SLECHTE HUISVESTING VORMT EEN GROOT PROBLEEM Weinig honkbal dit weekend VOORLOPIGE BUNDELING VAN DIRECTIE SG/VVV Burgerlijke stand Vijf Schiedammers in Rotterdams honkbal-team Comitévoorzitter mr. Feber: Natuurlijk zijn ive blijr Architecten zien geen mogelijkheden in beperkt plan Bedrijfsongeval in dok 2 van Willon-Feyenoord Politie waarschuwt voor 'bemiddelaar' bij verkoop brommers RINGEN OP ALTAAR GEWISSELD Ml mfykut GESLAAGD HANDELAAR STEELT BIJ 92-JARIGE OP SLINKSE WIJZE ƒ600 AFSLAG VAN DIVERSE TE SCHIEDAM GELEGEN PANDEN POSITIE KLEDING I Gemeente Schiedam PASFOTO'S FOTO VAN VUUREN „DE SCHIEDAMMER" NETTE BEZORGERS(STERS) woensdag 5 juli 1E>&7 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. „Het is momenteel nog niet zo ver, maar er dreigt wel snel een noodsituatie te ontstaan rond de consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters". Aldus dokter G. in 't Veld, voorzitter van de Schiedamse Vereniging tot Bescherming van Zuigelingen, die bereid was een toelichting te geven op de „noodkreet", die geslaakt is in het jaarverslag 1966 van de vereniging: „De dreiging van de stopzetting der werkzaamheden begint zich duidelijk af te tekenen". Het is, zoals meestal in deze tijd, in hoofdzaak een financieel pro bleem. En héél ingewikkeld, omdat het verband houdt met de sub sidieregeling. Als bijkomende factoren zijn er dan nog het personeels- probleem en de (slechte) huisvesting. Op de huidige wijze kan niet lan« meer worden voortgegaan want de fl uwelen van de vereniging zijn zeer beperkt. Maar of bet Inderdaad tot een stopzetting komt? „Wij zullen de consultatie-bureaus zeker niet ta de steek laten," verklaarde ons desge vraagd de wethouder van Sociale Za ken en Volksgezondheid, de heer M. Eykenaar. De S.VrB.Z. zat over 1986 met een „aanzienlijk" (zegt het Jaarverslag althans) tekort van ruim 3,300. „Maar de vooruitzichten voor de ko mende jaren zijn ongunstig," vindt dokter In 't Veld, „Wanneer er niets gebeurt, zullen de tekorten, over dit jaar nog ved .groter worden." UIT EVENWICHT De kosten van exploitatie stijgen snel, en daar deze voor rond 85 pro cent bestaan uit de post salarissen, zullen die dit jaar en komende Jaren nog wel verder stijgen. Daarentegen dalen de subsidies (van gemeente, provincie en rijk, bijna tweederde van de inkomsten), omdat die gekop peld züö aan de bezoek-cijfers, die de laatste jaren dalen. Daar komt nog bij dat de collecte in 1955 is tegengevallen met ƒ816, ter wijl ook de busbij-dragen op de ra ming -zijn achtergebleven. Deze tarie ven zijn dan ook verhoogd moeten worden. Dit alles Iheeft gemaakt dat het tekort uit het toch al zo beschei den „spaarpotje" van de vereniging gedekt is moeten worden „Er is zo weinig ruimte in het sub sidie-beleid om ons uit de moeilijkhe den te helpen," geelt voorzitter In 't Veld toe. „Wij zijn niet de enige ver eniging op dit soeïaal-medische vlak die financieel moeilijk zit. Ook. de Kruisverenigingen, die met ons in de zelfde sector vallen, tobben met ge brek aan-geld." Zo wordt het wel erg moeilijk om een „gaatje" in het subsidie-beleid te vinden, waaruit getapt zou kunnen worden, zonder precedenten te schep penvoor de andere organisaties. HULP „Maar de gemeente is in principe bereid om ons te helpen," zegt dokter In t Veld. Dit laatste werd ons dus bevestigd door wethouder M. Eyke naar, maar op een voorzichtige ma nier. „Op dit moment kan ik er nog wetnig over zeggen, want ik moet alle consequenties eerst overzien." Per slot moet de kwestie eerst in het college van b. en w. bekeken worden en daarna in de raad komen. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Er is voor het komende weekend maar een bescheiden honkbalprogramma ge pland. Schiedam en DHS hebben vrij en alleen DRZ komt as. zondag tot competitie-honkbal. De Roode Zon- ners, die zich weer hebben hersteld en nu de tweede plaats op de ranglijst bezetten, gaan op bezoek bij het Rot terdamse SVO en wij geloven niet dat ae Rotterdammers hen zullen bedrei gen! (Van een onzer verslaggevers) „SCHIEDAM, woensdag De heer a. Tenwolde, dde met ingang van 16 augustus ontslag heeft genomen als directeur van de plaatselijke WV, zal voorlopig geen opvolger krijgen. Zijn lunctie zal vanaf genoemde datum tij delijk worden waargenomen, door de wocteur van de Schiedamse Gemeeh- fcnap. de heer P. van der Boom, Win. en Km. 04. M, rtKAOllll»", wn"1 zv E- C. Cohen en C. W, van der Brik tv D. Mtoti en J, W. van der fw. Richard E. zv D. Hoogerwerf en J- Rig- Wartljn A, zv T. van Duffelen en H. Kleywegt; Evelyn M. dV J. C, Groene- M. Westerbrink; Jacobus A. zv J. G. L M^.en w- H- de Boer; Antonla J. dv H, Tu Munter en A. H. van Saus; Slmone lL£* A.C- van Dijk en G. W. J. de Cock; M' dv J. w. A. van der Lee en L. M. A"*»* Raymond J. zv J. W. Bosman wH?«aard; Arie J. zv M. J. vso Pop- *n 5? R- M, DsalmetJar; Hor aid zv J. Doef nSlS' Hoogenboom. .Overtefltn: M. OÖennan, 78 jr echt#, H. B" *Ï5 Antwerpen: H. Hendriks, 74 Jr. wed. 'ÉUen; j. G, Schaap, 71 jaar, „Er zijn zovele organisaties die finan ciële steun hard nodig hebben. En de gemeente heeft, juist au, zo weinig geld te vergeven." Maar In de kou la ten staan, nee, dat is niet de bedoe- liag- Meer problemen voor de S.V.B.Z. De trouwe assistente (sinds jaren) op de consultatie-bureaus en huisbezoek ster is zuster P. A, G, Mudde-de Waard, Al «en jaar wordt er gezocht naar een. opvolgster voor haar, maar het lukt niet. „Er is niemand te krij gen om haar werk over te nemen," verklaart dokter In 't Veld. En zo heeft zuster Mudde-de Waard maar weer voor een jaar „bijgetekend," Doch wijkverpleegsters van de kruis-verenitglngen verleenden weer assistentie, HUISVESTING Wat dokter In 't Veld hoog zit, dat is de huisvesting van de consultatie bureaus. „Die is ronduit slecht en er is voorlopig geen uitzicht op nieuw bouw," Dit geldt niet voor het spe ciaal voor dit doel gebouwde consul tatiebureau voor zuigelingen en kleu ters in het Wijkcentrum Nieuwland. Daar geen klachten. Verder is een c.b, voor zuigelingen ondergebracht in de school aan het Edlsonplein. Daar kan bij voorbaat niet veel van verwacht worden. Maar na de sloop van het oude Koode Kruis-gebouw aan de Lange Nieuwstraat, heeft het belangrijkste en druksT-bezocbte consultatie-bureau (voor zuigelingen en kleuters) gast vrij onderdak gevonden in het ge bouw van het Wit-Gele Kruis aan de Nieuwe Haven. „Zeg maar de ruïne van het Wit-Gele Kruis." „Je eonrikt.als je de toestand daar ziet," zegt dokter In *.t Veld. „Er zitten scheuren In de muren waar je je hand in kan leggen. De bouw-inspectie zegt dat het „niet levensgevaarlijk" is. Maar het hoort toch niet zo!" Waar mee tevens is aangetoond dat Wit-Ge le Kruis zelf ook verre van ideaal is gehuisvest. NIEUWBOUW-PLAN Nu bestaat er een plannetje hij de gemeente om een nieuw consultatie bureau te bouwen, ergens in het een trum van de stad, mogelijk aan de Lange Nieuwstraat, Daarin zouden dan ook de Schiedamse kruisvereni gingen eventueel in kunnen participe ren. ledereen zou dan uit de brand zijn. Zo heeft de Vereniging vast een eigen fondsje gevormd „Voor baby's eigen buis/' om weliswaar niet de nieuwbouw, maar toch een deel van de inrichting van het nieuwe consul tatie-bureau te bunnen bekostigen. Een bescheiden, potje dat nu aan gesproken is moeten worden wegens de tekorten. Maar ja, het is nog maar een plan netje. dat diep verborgen, zit in de portefeuille, gevuld met heel veel plannen. En de gemeente heeft geen geld om die plannen er uit te laten komen, door ze te verwezenlijken. BELANGSTELLING Het aantal bezoeken aan de o.b. is in 1986 (maar ook in voorgaande ja ren) gedaald. Een verminderde be langstelling? „Beslist niet," zegt dok ter In 't Veld. „Als we meer ruimte hadden en betere bureaus, zou het aantal weer stijgen." Het teruglopen heeft gedeeltelijk een natuurlijke ver klaring: er worden minder kinderen geboren in Schiedam. Om het belang van de consultatie bureaus aan te geven, nog enkele cij fers. In Sahiedam werden in 1986 1.481 kinderen levend geboren. In dat zelfde jaar werden 1.020 zuigelingen in de drie c.b/s behandeld. Plus nog 1.504 kleuters! Dit'wijst er toch wel op dat een belangrijk percentage van de moeders de wag naar de consults tiebureaus weet te vinden. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Vijf Schiedamse honkballers #Un uitverko ren om a^. zondag in Den Haag, bt] een groot landelijk honkbal toernooi, het district Rotterdam te vertegen woordigen. „Schiedam" vaardigt vier spelers af, namelijk Wlm Falentijn als achter vanger, Adrl Vemeulen als binnenvel der, Hans Cristan als buitenvelder en Aad v, d. Hamer als wetrper. DHS wordit vertegenwoordigt door de bui tenvelder Ostiano. De wedstrijden worden op het complex Escamp ge speeld en vangen aan om tien uur. DEZE kleutertjes, evenmin als de zuigelingen, maken zich geluk kig geen zorgen om de moeilijke fmamoierimg van de voor hen zo belangrijke consu Hatie-bureaus. Deze foto word gemaakt *n het enige nog goede bureau; in hel Wijkcentrum Nieuwland. (ADVERTENTIE) Let op de juiste bandenspanning Vacantia- of langere ritten met volle bezetting en bagage vragen 10% méér bandenspanning dan normaal. De grootste speciaalzaak (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag „Na tuurlijk zjjn we blij dat de Ge meenteraad, door het aannemen van het ruimere plan, het Werk comité Brandersbuurt alle moge lijkheden heeft geschonken om het werk aan te pakken", vertelde ons mr. H. R, G. Feber, voorzitter en „coptactman" van het Werk comité. Tevens zet hij een „misverstand", dat in de Gemeenteraadsvergadering is gerezen, recht: wanneer de Raad het beperktere plan had aangenomen, dus voor een Brand ersbnurt met daarin toch een brandweerkazerne, dan zou het Werkcomité het werk hebben gestaakt en uit elkaar zijn gegaan. ,J>e architecten onder ons zien In dat beperkte plan geen been". Nu de Raad officieel de goedkeu ring heeft gegevens aan de uitvoering van het plan-Brandersbutirt. staat er veel werk te achten. Mr. Feber gaf een overzicht. Binnenkort (in verband met de vakanties zal het wel augustus worden) komt er een vergadering van b. en w. mei het Werkcomité om over de financiering van het olan te pra ten. FINANCIERING Een dezer dagen gaat er een brief uit naar het bedrijfsleven om finan ciële steun of om het particuliere Ini tiatief te ontwikkelen, Bijvoorbeeld door het „adopteren" van een of meer te verbouwen pandjes In de Branders- buurt. „Er zijn al enige gegadigden", vertelde mr. Feber. Maar omdat men no* In het stadium van onderhandelen is wilde hU liever geen namen noemen. Binnenkort zal ook, bij notariële acte, de officiële oprichting plaatsvin den van de Stichting'tot Consolidatie. Herstel- en Behoud van 'de Branders- buurt, GROEP-SCHAPER Mr. Feber heldert een ander mis verstand op. Er is géén controverse ontstaan tussen de groep-Schaper en het Werkcomité. „Wij hebben altijd prettig samengewerkt met de heef Schaper en ttfn groep en ook de over name van het materiaal, na het uit treden van de leden van de groep uit het Werkcomité, heeft in een goede sfeer plaategevonden, Be heb niets ge merkt van ook maar enige tegenwer king". ,Dat de groep-Schaper (om die zo maar te blijven noemen) nadere we gen is ingeslagen, zowel met hat Zak kend ragershulsjes (nu weer zuiver een ontmoetingspunt voor de belang stellenden in film, toneel eü TV) aL met de oude „toffeefabriek" daarnaast (centrum voor.de jeugd), ziet mr. Fe ber als een van de vele mogelijke vormen van particulier initiatief" in het geheel van do Brandersbuurt. Het Zakkendragershuisje Is nu' ook niet meer nodig als trefpunt voor de jeugdige „werkers" in de Branders- buurt. Het Comité heeft nu immers de beschikking over een eigen pandje Achter de Teerstoof, dat als centrum voor de activiteiten kan dienen. Er werken op het moment overi gens niet zo heel veel Jongeren meer. Het nu beschikbaar gestelde pandje geeft slechts aan een beperkt aantal mensen gelegenheid om te werken. „Als er meer werk voor handen ko men, dan komen ze heus wel. Leider H. Voogt lijkt mij een beel geschikte figuur om dit voor elkaar te krijgen". Ook pater J. Maassen OSA, leraar aan het Spieringshoeklyceum, is best In staat om de jeugd te animeren. Overigens vergad-ert het Werkco mitê reeds op dinsdagen in het ver kregen pandje Achter de Teerstoof. „Het is nog wel een kaal vertrek, maar het gaat best. Of het ook in de winter kan, zullen we moet afwach- ten", zegt de jeugdige mr. Feber, die vol goede moed steekt om iets leuks te maken van de oude Brandersbuurt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De ijzer- werkersbaas F. ver. A. kwam, tydens werkzaamheden aan de bodem van het nu. Helmi, liggende in dok 2 van Wllton-FUenoord, met zijn linkerbeen onder een plotseling verschuivende stalen plaat en moest met een uit de kom geschoten knie naar 't gemeente ziekenhuis worden overgebracht. Met een aantal werknemers was F. ver. A. bezig de 1500 kilogram zware plaat onder de bodem van het schip te bevestigen. De plaat was door middel van een elektrische kraan onder het schip getrokken en aan een zijde reeds aan een takel vastgemaakt. Om ook een tweede takel te bevestigen, moest de kraanmachinist' de kabels Iets vieren, maar door een storing in het kraanhuis gebeurde het tegendeel. De ene vastgemaakte takel deed toen dienst als mhsmier waardoor de plaat schuin onder het schip werd uitge trokken met voornoemde gevolgen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag.De poli tie waarschuwt voor een 15-Jarlge Schiedammer, die al enige UJd diverse mensen zijn diensten heeft aange boden bU het verkopen van hun bromfiets. Degenen die op ztjo aanbod zijn In- gegaan .en hem het te verkopen voer tuig meegaven, zagen zowel de Jongen, de bromfiets als de eventuele opbrengst niét terug. ZÜ die reeds de dupe zijn geworden van deze „bemid delingspraktijken" worden verzocht zich in verbinding te stellen met de Schiedamse kinderpolitie, telefoon 208333. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, De bisschop van Rotterdam, mgr. Jansen heeft zich vol ledig gedistantieerd van het „huwelijk" tussen twee ho mofiele mannen, dat vorige week maandag is gesloten in het Rotterdamse broeder klooster aan het Marcrmi- plein. Volgens zijn perschef was men niet op de hoogte van het karak ter van de plechtigheid. Pas later zou gebleken zijn dat het om da plechtige bevestiging van een homofiele vriendschap ging, waarbij op het altaar in aan wezigheid van wederzijdse familie trouwringen gewisseld zouden worden De twee betrokkenen ijln H, J. C. A. M. It. (26 jaar) en de uit België afkomstige J. K, (24 jaar) Volgens de zegsman van het bisdom Rottendam zouden zij de pastoor van de Anton lus Abtkerk gevraagd hebben om een mis op te dragen voor de jarige moeder van de heer K. Tevens was de mis bedoeld aks ze gening van de op It mej geopende „Woicome"-bar, die de beide heren bezitten aan de Watergeusstfraat 115. Als getuige trad de heer Peter Maas op, terwijl de kerkelijke bezegeling werd verricht door de kapelaan J. C. Omzigt. Een persfotograaf heeft van de plechtigheid film- en foto-opnamen gemaakt, - Tijdens een gesprek in de „Welco- me"-bar dat wij voerden mot de heren R. en K. bleek dat zij ernstig teleurgesteld waren over „het afstand nemen van de inzegening" door de bisschop'van «otterdam. Bijdraaien „Wjj hebben binnenkort een ge sprek met vertegenwoordigers van bet bisdom. Als «U dan niet bijdraaien en er voor willen uitkomen dat wij van te voren hen op de hoogte hebben ge steld, dan zullen wfj de films en foto's verkopen aan een vau de grootste DuBse schandaalbladen"- De reactie hierop van de perschef van het bisdom Rotterdam: „Men heeft daar kennelijk rekening mee ge houden, anders had men niet van te voren deze mis vast laten leggen". De beide heren willen binnenkort een persconferentie gaven om uiteen te zetten welke motieven er waren om de plechtige bezegeling te laten olaatsvinden In de AntonSus Abtkerk. Kapelaan J. C, Omzigt, die met va kantie is. heeft, aldus de perschef van het bisdom Rotterdam, de vriendschap Ingezegend. Aanvankelijk zou het slechts in de bedoeling hebben ge legen om een mis voor de opening van de zaak op te dragen. Toen bleek dat er stoelen op het altaar geplaatst moesten worden, heeft men op aandringen van kapelaan Omzigt besloten om de plechtigheid in het broederklooster aan het Marccnlpleln te vieren. Daar zijn de ringen gewis seld in aanwezigheid van de familie- leien. Tijdens ons gesprek werd dit ont kend. .,Wë hebben van te voren pre cies gezegd 'wat de bedoeling was Maar nu er zoveel publiciteit over deze bezegeling is ontstaan, schrikt DE 'WELCOME BAR' men terug voor de consequenties", ai- dus de heer K. „Maar het bisdom zal het toch moeten vertellen. COC De heer Benno Fremselaar, alge meen voorzitter van het C.O-C. (Ne derlandse Vereniging van Homofielen) deelde ons gisteren mee „niet geluk kig te zijn met de plechtigheid". De heer F. van Eeten, voorzitter be stuurslid van het C.O.C, van de afde ling Rotterdam, gaf als zijn commen taar op het gebeurde: „Als mensen dit willen en een priester heeft daartegen geen bezwaar, dan moeten ze het zelf welen, daar staat het C.O.C. buiten. Ik vind het, en dit is mijn per soonlijke mening, bijzonder verkeerd om hieraan veel publiciteit te geven. Dat heeft een schadelijke werking en zo krijg je een rel. Deze plechtig heid hoort te gebeuren in de zelfde stilte waarin andere plechtigheden plaats vinden." Van andere zijde vernamen wij dat de heer R. lid Is van het C.O.C. bij de bezegeling van de vriendschap zouden zes mensen aanwezig zijn ge weest. Van te voren zou inderdaad in ruime kring bekend gemaakt zijn dat er een huwelijk tussen twee homofie le mannen gesloten zou worden. En ook zou de geestelijkheid van dit ge beuren tevoren op de hoogte zijn ge steld. SCHIEDAM, woensdag, In het gemeenteziekenhuis le Schiedam zijn geslaagd voor het examen voor de aantekening kraamverpleging de ver pleegsters: H. Eijsbergen, C. M, Kooy, M. van de Gaag, H, Monster en F. E. ROTTERDAM, dinsdag De heer M, C. Hoftijzer, lid van de PvdA, Is door de voorzitter van het Centraal Stembureau benoemd tot lid van de raad van Rijnmond. De heer Hoftijzer (40) volgt de heer drs. A. J. Lems te Rotterdam op. die ontslag heeft geno men ais lid van de Rijnmond raad, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Een 92.jarige Schiedammer is het slacht offer geworden van de louche prak tijken van een tot nu toe onbekende handelaar in stoffen. Op straat werd de bejaarde man aangesproken door een automobilist, die hem vertelde eerste kwaliteit stoffen tegen zeer lage prijs te koop te hebben. Na enig praten ging men naar de woning van de bjaonie, waar deze tot koop van enige lappen stof over ging. De gevraagde som haalde hij uit een gatdikistje. Op dat moment zei de stoffenhandelaar hem dat er gebald wend. De bejaarde man. ging naar de buitendeur, maar er was niemand. Terug in de huiskamer gekomen, bood tie hancMaar aan hem weer terug te brengen naar de plaats waar hij hem had afgehaald. Zijn afnemer ging hierop in. Toen -de bejaarde latei- thuiskwam, bemerkte hij dat er uit zijn geldiktslje een bedrag van 600 was gestolen.. De handelaar had keaneHjik de tijd dat hij alleen in de kamer was, omdat er zogenaamd gebeld werd, niet onbenul gelaten. Een ieder die inlichtingen kan ver schaffen over deze handelaar wordt dringend verzocht zich in verbinding te stellen met de afdeling recherche van de Scthied-arrsse politie, teletfoon 269333. De gezochte is 25 4 30 jaar oud, circa 1,80 meter lang en heefit donker achterover gekamd haar. HU rijdt in een grote lichtgespoten auto, waarschijnlijk Amerikaans model, In het voertuig zaten bovendien een vrouw en een jongetje. Ten overstaan van notaris C. F. J. van der Valk te Schiedam op vrijdag, 7 juli 1967 in hét Gebouw „Arcade" Lange Haven 71 te Schiedam, des v.m. te 11 uur: 1. Het pand, bev. café met woning en kapsalon met woning aan de SINT LI- DuINASTRAAT 42 te Schiedam, in trekgeld staande op 19.800. 2. Het pand, bev. beneden- en afzonder lijke bovenwoning aan de SINT LIDUI- NASTRAAT 44 te SCHIEDAM, in trek geld staande op 11.600. Bezichtiging: dinsdag 4, woensdag 5 en donderdag 6 juli a.s, van 10 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. Toegangsbewijzen en nadere linchtingen: ten kan tore van voornoemde notaris aan de Nassaulaan 55 (hoek Willem de iwijgerlaan), Tel. OIO—2Ö9534 en 261402. Enorme sortering Ja.mevrouw, in de tijd van blijde verwachting kunt u toch vlot cn chnrinnnt gekleed gaan. Komt u en na kijken naur onza i enorme«ortering positie-Japonnen,! overgooier», pakjes, -rokken. blouBQH, mantels en regenmantels. MODEMAGAZIJN BROERSVEST1U SCHIEDAM. TEL. 8674 X« De burgemeester van Schiedam brengt ter open bare kennis: 1. dat het door de raad der gemeente Schie dam op 26 juni J967 vastgestelde bestem mingsplan voor het gebied, begrensd door de Schie, de Noordvestgracht en de Korte Haven, met ingang van 6 juli 1967 ge durende één maand ter gemeentesecre tarie (afd. Openbare Werken) voor een ieder ter Inzage ligt; 2. lat ieder, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heeft gewencL ge durende de onder 1 genoemde termijn bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland te 's-Gravenhage bezwaren te gen dit plan kan indienen. Schiedam, 5 juli 1967. De burgemeester voornoemd, ":.v H.ROELFSEMA KLAAR TERWIJL U WACHT Hoogstraat 104-106 Schiedam Let op het juiste adres VRAAGT voor de zomermaanden. Leeftijd vanaf 15 jaar. Aanmelden: Hoogstraat 76, tel. 207279, 's avonds na 0 uur 155860.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2