Wachten op het vliegtuig naar Amerika Kunst in park: een uitdaging Vertraging voor 765 jongelui na: pech op Rijndam Twee grote koopvaardij schepen aan buitenlandse rederijen overgedragen Honkballers nu bijna uitgespeeld Fortuna liep na de rust over VFC heen: 7-1 SCHIEDAM Sandberg Amerika Avontuur door WIM AMMERLAAN Talentenjacht Oost-Europa Marokko Kelner wegens oplichting voor rechter: ontslag rechtsvervolging Politie grijpt jongeman na joy-riding Containerdienst van Bell Line vertraagd Orgelconcert in Grote kerk 'RIJNDAM' NOG GERUIME TIJD UIT DE VAART Finale Europa Cup bekerwinnaars in stadion Feijenoord AANLEG AARDEN BAAN ZUIDELIJKE RANDWEG AANBESTEED Reeks inbraken bij winkels in Nieuwland Arbeidsbureau in Vlaardingen verhuist naar noodgebouw Financiële positie v.v. Alblasserdam is gezond actieve bezorgers DE SCHIEDAMMER, E.V.A.S. donderdag 10. augustus 1967 - pag, 5 KAPITEIN Henoch Oltmann (61) wacht met zijn schip de „Rijndam" aan de werf van Wilton-Fijenoord tot 765 passa giers aan boord worden gehaald. 765 jonge mensen uit vrijwel alle landen van Europa, die op uitnodiging van de American Field Service een jaar naar de Verenigde Staten gaan. De „Rijndam" kreeg eind vorige week rware schade aan een der ke tels, toen een waterpijp sprong. Het schip gaat in dok; de studenten zul len per vliegtuig naar de VS gaan- Vrijdag vliegen de eerste 165 vanaf de Parijse luchthaven. Het volgende vliegtuig vertrekt zondag van Schip hol. Voor 14 augustus, de datum waarop de „Rijndam" in Amerika zou aankomen, zullen alle studenten van het schip zijn. Kapitein Oltmann, zijn schip, gaat drie tot zes weken in dok, begint de zaak al een beetje te vervelen: „Ik ben veel liever op zee dan hier maar wat rond te hangen. En dan de Rot terdamse lucht! Niet bepaald fris. Je ziet de grote rookwolken gewoon over je heen trekken". De grote verantwoordelijke man aan boorfcl is Val Sarudberg (32), ad ministratief directeur van de AFS. Hij tilt minder zwaar aan de pech met de „Rijndam": „We hebben het allemaal goed opgevangen. Er zijn excursies geweest naar de Delta werken, naar Delft en naar Rotter dam. De mensen aan boord vervelen zich beslist niet. Er is van alles te doen". De op-en-top Amerikaan vertelt verder over de bedoeling van de trip naar Amerika. Hij zegt dat alle stu denten (meesten net van de middel bare school, 17 of 18 jaar) tijdens urn verblijf van ongeveer een jaar 'Pgenomen worden in gastgezinnen, tat de mensen eerst een maandje de ^tegenheid krijgen om zich in hun neuwe omgeving aan te passen (,Na een maand zijn ze meestal wel eev deel van het .gezin geworden en wCen ze raad met de typisch Ame rikaanse gewoonten"), dat ze in sep- tercber voor de tijd van twee maan den naar een high-school gaan om Eogds als omgangstaal te leren ge- bruikm, dat men daarna het Ieer- proghmma tot aan het einde van de cursus zelf mag bepalen, dat ze drie wekeavoor het vertrek naar hun ei gen laid met bussen excursies gaan maken, (n verschillende grote steden en dat tem slotte alle studenten m New York samen komen voor de te rugtocht. Voor de buitenlandse gasten is het grote Amerikaanse avontuur toch wel wat naders begonnen dan ze zich hadden voorgesteld. Val Sand berg verzekert ons echter, dat geen van de memen teleurgesteld is. on danks dat de studenten geen volleöï- ie bewegingsvrijheid hebben. Nie mand mag gedurende het verblijf san de werf hit schip verlaten. Voor de messen Üie het schip niet kennen is dat wellicht een benau wende gedachte, maar als men denkt am de gigantische afmetingen, dan zal het geen verbazing wekken, dat de mensen zich geen ogenblik verve len. Gistermiddag stond de bedrijvig heid helemaal in het teken van een snel geïmproviseerde talentenjacht. Deelnemers waren er genoeg, kij kers overigens ook. Een Skanainavi- sche zanggroep, Spaanse dansers, compleet met kletterende castagnet- tes, gitaristen, pianisten en een Ita liaanse trompettist op de zwoele „II Silenzio"-ster. Buiten de lounge het monotone geluid van tafeltennis, In een ander verblijf wat rustiger mensen, pennend op een brief naar huis. Voor wat 'de avonden betreft Is er ook vertier ten over. Behalve de (gratis) bioscoop (met films van de laatste tijd) zijn er de gebruikelijke feestjes. Nu eens een Spaanse avond, dan weer een Zweedse. Wanneer men weet, dat er dertien verschil lende nationaliteiten aan boord zijn, hoeft er geen twijfel over te bestaan, dat de mensen die avon-den wel doorkomen. de Oceaan over te steken komt waarschijnlijk nooit weer. Mijn ou ders hebben direct goed gevonden dat ik ging. Ze vinden het belangrijk voor me." Slimi Hamed, 18-jarige leer ling van een middelbare school uit Rabath, is een van de deel nemers uit Marokko. Hij gaat naar een plaatsje in California en zegt ervan: „Ik ga erheen om de faal. maar vooral om de mensen en de gewoonten van dat land te leren kennen. Amerika is voor mij volko men vreemd. Ik ben nooit buiten Marokko geweest. Wij hebben thuis een groot gezin, mijn vader ls maar een gewoon arbeider en de kans om Voor het eerst zijn er dit jaar deelnemers uit Oost-Europa: vijf scholieren uit Joegoslavië. Het 18- jarige meisje Simka Nojkovich is een van hen: .Eerst Engels leren en dan weten hoe de mensen er leven. Of ik Amerika ken? Ik heb er veel films over gezien. Iets weet ik er dus wel van". Vriendin MUica (ook 18) voegt eraan toe: „Wij zyn echt veel vrijer dan de meeste mensen in het westen denken. Onze grenzen staan voor iedereen open; iedereen mag binnenkomen en weggaan. Vo rig jaar ben ik nog een maand bij. een corresponded.tievrlendin in Lon den geweest. We worden daarin he lemaal niet belemmerd". En: „Ik heb erg genoten van de excursie door Rotterdam. Ik was erg onder de in druk van de stad. Ik heb nooit ge weten, dat Rotterdam de grootste haven van de wereld was. Ik dacht altijd New York of zoiets". 'nora samkalden Een van de 46 Nederlandse deel nemers ls de dochter van Amster dams nieuwe burgemeester, Nora Samkalden, 18 jaar en sinds juni met HBS-A op zak. Ze gaat naar Pittsburg, niet om nog meer moei lijkheden In Amsterdam te ontwij ken, maar; „Gewoon om ander mensen te le ren kennen en om los te raken van thuis. Nee. schrijf nou alsjeblieft niet, dat ik gedonder heb met de mensen thuis. Ik wil gewoon graag op eigen benen leren staan. Boven dien krijg je een objectieve kijk op je eigen landje. Dan zie je pas boe bekrompen het hier ls, met al die partijen. Ik hoef je er ntets van te vertellen. Mijn ouders vonden het direct goed. Ze waren er sterk voor dat ik dit ging ondernemen. Als ik terugkom? Sociale Academie! Plaatsing in psychiatrisch ziekenhuis gelast (Van een onzer verslaggeefsters) botterdam, woensdag. De 3Harige kelim- W.M. werd gister middag ontsla jen van rechtsvervol- De rechtbank gelastte tevens pa&lsing in een psychiatrisch ztekeiv OMli. zolaiïg dat aodlg is. .Tot deze uit spraak kwam de rechthdnk op grond 125 ,d0 psychiatrische rapporten. De «heler van justitie mr. J. M. van had ontslag van rechtover' 611 onvoorwaardelijke terbe- telling van de regering De man moest terechtstaan wegens «Pliahüng, meermalen gepleegd. Tot k £Taal toe bad hij mensen een ver haaltje op de mouw gespeld en hen zo «wogen tot afgifte van geld. De president van de straficamer, mr. Jou», dl® verdachte reeds uit *en andere zaak kende, liet hem alles JWeïlttj, wat MJ op het hart had. ov» alle psychlatriecho onderzoeken ofihandeüagea, die de man had on- (Van een onze verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De poli tie heeft in de afgelopen nacht de 16- jarige Schiedammer P. L. aangehou den wegens joyriding. Op de Lange- haven had de jongeman het tocM- raampje van een geparkeerd staande auto verbroken en was er met die wa gen van door gegaan. De auto werd later in de Graaf Flonisstraat terugge vonden. De jongeman werd enige tijd geleden al door de Haagse politie aan gehouden, nadat hij een auto In Schiedam had weggenomen. dergaan, over plaatsing in klinieken, enz. Na het requisitoir en het pleidooi vertelde de man, dat hij de terbe schikkingstelling niet wilde. Ook de psychiaters zouden dat niet goed vin den, so vertelde hU. Na beraad deed de rechtbank on middellijk uitspraak, waarna verdach te zich tot de officier wendde en vroeg: „Doet u afstand meneer de of ficier?". Daarna kreeg mr. Jolles pas ue ge legenheid om te vragen of verdachte nog in hoger beroep wilde gaan. Deze vroeg nogmaals aan de officier of deze afstand deed. Mr. Van Leeuwen vroeg op zijn beurt of verdachte het deed Ja", was toet antwoord. Waarop tnr. Van Leeuwen zei: „Dan doe ik het ook". ROTTERDAM, woensdag. De containerdienst van de Bell Line die in iunt geopend zou worden, is en kele maanden vertraagd door het niet tijdig monteren van twee container kranen: een in de Brlttaniehaven in Europoort en een in de Engelse haven Ml ddlesborongh. Bij de „Bell Line1' veronderstelt men dat eerst eind augustus de con tainerdienst zal kunnen beginnen. Eerder dit jaar zijn de twee contai nerschepen die de dienst op Engeland gaan onderhouden, afgeleverd) Dit zijn de „Bell Venture" en de „Bell Valiant", de schepen zijn nu voorlopig ingezet op diensten in de Ierse zee, en halen regelmatig in de Rijnhaven con tainers op. SCHIEDAM, doodendac- Het vierde concert, georganiseerd door hei orgelcentrum Schlelanrikrtng. zal op donderdag 17 augustus aanstaande plaatsvinden In de Grote- of St. Jans- kerk. Het orgel aal bespeeld wonden door Jacq. P. Bekkers. Uitgevoerd zullen worden werken van Scheidt, Beidt. Handel, Dtotler, GswnefaJn en Lariglals. Hot concert beêint V «wonda om 8 Nog 2 schepett op nominatie Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Van morgen heeft in de Rotterdamse ha ven de overdracht plaatsgevonden van twee grote Nederlandse koopvaardij schepen: de „Oranjefontein" van de VNS en de .Prins Caslmir" van de OranjelUö. De „Oranjefontein" is voor de stoop naar Bilbao (Spanje) verkocht. De „Prins Casimlr" gaat onder Griekse vlag varen. De koper ls de Griekse re- derU „Vlamanl Companla Naviera sa." De nieuwe naam van de „Prins Caslmir" to „Atlantic Klif" geworden. Morgen zaj een tweede schip van de VNS. dc Ivoorkust worden overgedra gen aan een nieuwe eigenaar. De „Ivoorkust" is voor 1.435.500 guideu aan de Ethiopian Shipping Lines s.c. in Addis Abeba verkocht. De VNS heeft nog twee schepen voor de verkoop liggen: de „Jagers fontein" een gecombineerd vracht passagiersschip dat in 1950 werd ge bouwd, en de „Peperkust", oen to 1953 gebouwd vrachtschip mot passa- giersaccommodatie voor 6 personen. Voor de „Jagersfontein" zouden al on derhandelingen met een potentiële ko per in vergevorderd stadium zijn. Vermoedelijk zal de „Jagersfontein" nog één reis naar het verre oosten maken. Het in bedril houden van dit schip zou bijna onmogelijk zijn ge worden. Per reis naar het verre oosten zou cr een bedrag van twee ton „bij moeten." BU de VNS zijn voorts plannen om in de loop van het volgende jaar twee in 1945 gebouwde zusterschepen te verkopen; de „Gaasterkerk" en de „Grootekerk". Dit zijn twee vracht schepen van 7637 brutoton- ROTTERDAM, donderdag. D< „RHndam", het door ketel schade ge troffen passagiersschip van de Hol land Amerika Lijn, zal nog geruime Hjd uit de vaart bleven. D* directie van de HAL hoopt ovr drie a zes we ken het schip weer te kunnen inzet ten. Aan boord van de „Rijndam" vond vorige weck een explosie plaats in een van de ketels. Reparaties worden uit gevoerd op de werf WiltonFijen- oord in Schiedam. Over dc kosten van deze reparaties kon de directie van de HAL geen mededeling doen. De 800 studenten, die per „Rijn dam" de overtocht naar New York zouden maken, bevinden zich nog steeds aan boord Zij zullen op kosten van de HAL per chartervliegtuigen van Schiphol de terugtocht aanvaar den. Hun aankomst in New York was op 12 augustus geplanned. Waar schijnlijk zullen zij donderdag of vrij dag uit Schiedam vertrekken. Van dc reparaties ondervinden zij geen na deel: het normale lesrooster, dat ook tijdens de zeereis zou worden aange houden, wordt afgewerkt. DEN HAAG. wcengdaK (ANP). De finalewedstrijden in het toernooi om de Europese voetbalbeker voor be kerwinnaars zal op Hemelvaartsdag 23 mei 1968 in het stadion Feijenoord te Rotterdam worden gespeeld. Mocht deze ontmoeting onbeslist eindigen, dan zal ook de tweede wedstrijd, twee dagen later op 25 mei, in Rotterdam worden gespeeld. Het ls de tweede maal dat een eind strijd in het toernooi om Europa Cup a bi Rotterdam wordt gespeeld. Op 15 maart 1963 kwamen in het stadion Feijenoord Atletico Madrid en Tot tenham Hotspur tegen elkaar uit. De Engelsen wonnen toen met 51. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De di rectie wegen van Rijkswaterstaat heeft de aanleg van de aarden baan van de Zuidelijke Randweg van Rotterdam aanbesteed. De laagste onder de zes tien inschrijvers was de combinatie D. Verstoep Nederland n.r. bj Den Haag en de n.v. Baggermaateehapplj Boa en Kalis In Papend recht, voor een bedrag van bijna zeventien miljoen, De werkzaamheden aan deze Zuide lijke Randweg geschieden aan het ge deelte van de Slotsedijk tot de Ca mis se weg en omvatten onder meer de verharding van parallel- en land- bouwwogen en de vervaardiging van enkele kunstwerken. Bijkomende werkzaamheden strekken zich niet al leen uit In de gemeente Rotterdam, maar ook in Rhoon en Barendrecht. Dit project werd aanbesteed in combinatie met het uitvoeren van werkzaamheden langs do rechteroever van de Nieuwe Waterweg ten behoeve van de zandwinning en het stichten van een zandwiimingsbedrijf voor bij komende werken in Rotterdam en Maassluis, De firma J. G. Heli» en zn. uit Umnlden was met ruim 32 miljoen de hoogste Inschrijver, BEELDEN ucmi enig formaat horen in de open ruimte en een -parkachtige omgeving is wel een ideale plaats. Wie wei- eens op de exposities in Sons- beefe en de Keukenhof ls ge weest. zal dit onmiddellijk beamen. Wie nu de rnoeite neemt het Julianapark binnen le wandelen, zal er eveneens van overtuigd worden. Als toevatlig op een gazon ge plaatst. in de vriendelijke entourage van groen en bloemen, versterken de plastieken als het icere dc ritst die cr nu eenmaal van een park uitgaal. Sa tuur en beeld spelen op harmoni sche wijze samen en opeens blijkt het helemaal niet nodtg dat ccn beeld per se naturalistisch moet zijn om zich tussen het groen te kunnen lio ndhavcn. Ai deze geëxposeerde plastieken zijn per definitie abstract, non-figu ratief en spruiten uit een heel ander goestelyk klimaat voort dan het pu bliek gewend is. Er is bovendien oen nieuw materiaal bijgekomen het plastic. Daarmee doen kunstenaars tegenwoordig de wonderlijkste din gen. Anders dan hout, sLeen, ijzer of brons kan aan plastic een frisse, op wekkende kleur worden meegege ven. Blauw en geel, rood en oranj5; vangen nu de bUk van hen die mis schien lichtelijk verbaasd een kijkje in het park gaan nemen. Het zijn kleuren die het groen verlevendigen, er iets vrolijks In brengen. Het park heeft er een ander aanzien door ge kregen en of wij het nu met die vor men van plastic eens zijn of niet, men zal moeten toegeven dat een nieuw en aangenaam element zijn intrede heeft gedaan. rP WEEENT W1NTIG kunstenaars zonden 35 werken in voor de op stelling in het Julianapark. Tegelij kertijd wordt in het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat een kleinere expositie gehouden, waar de aanzet tot grotere vormen is -te vinden, waar ook verscheidene tekeningen te den zijn, blauwdrukken van een ge dachte, zoals deze in de werkplaats tot stand komen, intiemer ook van aard. De keuze van al dit werk moge eenzijdig lijken, er ligt In elk geval een bindende idee aan ten grondslag: n.l. tonen wat er onder Jonge kunstenaars leeft die naar een andere vormentaal zoeken dan de traditionele. Als zodanig is deze helo- manlfcstatie een uitdaging. Wat tot dusver slechts op kleine in de musea gehouden exposities naar buiten kwam, heeft plotseling een grotere actieradius gekregen. Een groter pu bliek dan ooit tevoren wordt niet deze werken geconfronteerd. In het park appelleert het onmiddellijk aan de zlntuigelijkc waarneming, daagt het uit tot een gesprek en dringt hei opeens schoksgewijze het leven bin nen van de gewone man, die hoog stens enkele standbeelden kent. waarnhee dit werk geen enkele rela tie heeft. rpOSN ik er rondliep, voerde een -1 zorgzame huisvader met zijn dochtertje de eenden bij de vijver. Een echtpaar zat vreedzaam op een bankje en keek naar de enorme maar prachtig ranke dobbers van Jan van Munster die in de vijver dreven als of ze daar altijd waren geweest. Geen dissonant, maar een prettig aandoende decoratie. Van Munster heeft een heerlijke fantasie. Bekijk slechts zijn panelen in het museum met het draaiende ei en men vergeet op slag de rusteloze wereld daarbui ten. Ook voor Boni as heb i k een zwak. Zijn object van rood, geel en blauw geverfd hout tornt boven an dere plastieken uit als het dak van Doorkijkje in het Julianapark ccn huis in aanbouw. Een construc tivist pur sang, doze keer zonder zijn pJastlcprodukten. Hoe slap en vorm loos zijn daarmee vergeleken de zul len en luch-tslangen van Gust Ko mijn, en hoe decadent en smakeloos de hopen koeiepoep met een vaal kleurtje van Ger van Elk. De tuime laar In lila van Koetsier en de draaiende zonnen van Boezem doen er wat mager, maar goedmoedig hun best om mee le pronken met de an deren. D= informele kunst is verder goed vertegenwoordigd met werken van Ion Ptelers, Cornelius Rogge, Was- kowsky, Maingay. Tn het bijzonder Rogge komt heel fijn voor de dag. Kor Bekker toont enkele stalen van zijn machinetechniek, terwijl Leo de Vries een der weinigen is die in hout bijzonder degelijke constructies ver- vaardigt. Eenmaal In het park uitge keken, biedt het museum weer fa cetten, die bepaald niet de siechtoten zijn en waar men zich ook makkelij ker zal kunnen verzoenen als men ziet dat er een werkelijk serieuze drang is om een modem antwoord op de wereld van vandaag te geven. L. W. SCHMIDT (Van een onzer verslaggever») SCHIEDAM, donderdag Gister nacht riJn ia cc» aantal winkels in Nieuu tond Inbraken gepleegd. In alle gevallen hebben de Inbrekers zich op vrüwel gelijke manier toegang tot de verschillende panden verschaft. Via eer openstaand bovenlicht aan de achterkant van een levensmidde lenzaak aan het Nieuwlandplein kwamen onbekenden binnen. Uit de winkel werd niets vermist. Ook in een banketbakkerij aan de Nolenslaan is' ingebroken. Door een openstaand raampje aan de achter kant van de winkel kwamen inbre kers gemakkelijk binnen. In de zaak werd een kassa opengebroken en j 650,weggenomen. Ook in do kaas hal aan het Dr. Wibauitplein sloegen inbrekers hun slag. Door een niet af gesloten raampje kwamen ze binnen cn uit een open laden in de toonbank namen zij ongeveer 100,— weg. Eveneens aan het Dr, Wibautplein werd ingebroken in een speelgoed winkel. Vla een klapraampje aan de achterzijde kwam men binnen, Uit de zaak wordt niets vermist. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, donderdag. Het gewestelijk arbeidsbureau dat geves tigd to aan de Oo&thavenkade gaat verhuizen naar de Van Slingdamdt- straat. Het bureau dat nu gevestigd is in het centrum en op enkele minuten lopen van hot station Vlaardingen, komt vooral voor bezoekers van bui ten Vlaardingen ongunstiger te liggen. Voor de eerst volgende vijf jaar zatf het noodgebouw aan de Van Slinge- landtstraat in ieder geval dienst moe ten doen. Het houten gebouwtje is door de Rijksgebouwendienst ge bouwd. Het permanente gebouw voor het gewestelijk arbeidsbureau komt waar- echijraUJik op een hraak liggend tenreln in de Eerste van Leydem Gaelstmat. De plannen voor een definitief ge bouw bestaan allang. Wanneer de hutdaga plannen verwezenlijkt wonden zal het £n ieder geval nog wel vijf ja ren duren voordat mat de bouw wordt begonnen. (Van een onzer s port vers lag gevers SCHIEDAM. De honkbalcorope- Utte loopt ten einde, In het komende weekeinde spelen de Schledamae honkballers hun laatste wedstrijden. Tot grootse daden rijn rij «let 8T- komen, wanft alle drie zijn tn de mid denmoot van de ranglijst geëindigd. DRZ heeft in deze competitie nog de beste kansen gehad op een goede plaats, maar zag eerst Gouda kam pioen worden en in hat laatste duel tegen het Rottendaimse DOS'3 2 ver- apaelde het ook nog de tweede plaats. Tegen Zwljoriireoht aanwtaande zondag om half elf kunnen -de Roode Zonners met suoces hun dende plaats verde digen. Ook Schiedam heefit een seizoen achter de rug dat tot tevredenheid stemt. Hot was voor coach Henk Kempen zaak om in de afgalopen competitie tot banrtlhaivintg van de po sities te komen en dat is hem goed ge lukt. SaheLdam onrtvanfflt zondag om 2 uur het laag geplaatste Volcwijckers en hot kan een succesvolle afstuiting van het seizoen wonden voor .Schie dam". DHS moest de laatote duels zonder winstpunten afsluiten, maar is daardoor todh mtot in gevaar gekomen. De uitwedstrijd as. zaterdag om drie uur togen TYBB is an ook niet meer belangrijk, maar ook de mannen uit Kethol zullen er prijs op stellen de comparitie met een zege a-f te sluiten. (Van onze correspondent) ALBLASSERDAM, donderdag. Onder voorzitterschap van de heer E, M. Horden werd in het wapen van Alblasserdam de jaarlijkse ledenver gadering van de v. en a.v. Alblasser dam gehouden. De belangstelling van de leden hiervoor was niet büzondcr groot. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat het ledental met 34 is gegroeid tot 678. De financiële posi tie van de vereniging is gezond. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Horden, Herlderop herkozen. In de plaats van de heer Simmerman, die niet herkiesbaar was, werd ge kozen dc heer Haverkamp. Het be stuur weid tenslotte uitgebreid met twee leden tot negen, Gekozen werden de heren A. Versendaal en B- van As- peren. In de komende competitie zal de v. en a.v^ Alblasserdam uitkomen met twaalf senioren- en negen jimiorenclf- tallen, terwijl te zijner tijd vermoede lijk vier pupilieneïftallen in competi tieverband zullen gaan spelen. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, donderdag. Ongeveer 1500 toeschouwers waren er gisterenavond getuige van, hoe Fortuna met 71 won van een verjongd VFC-team. Ondanks de grote overwinning van de rood-gelen was het toch een aantrekkelijke wedstrijd, die werd gespeeld in een uitstekende verstandhouding, onder de goede leiding van de heer Jansen. De conditie was een factor die In het voordeel van de aeml-profs uit viel, vooral na de rust, toen het een wat eenzijdige vertoning werd met als uitblinker doelman De Herder van V-F.C. Tn de eerste helft kroop Fortuna tot drie keer toe door het oog van de naald. Wel hadden zy in de I7e mi nuut door een treffer van van Oud- heusden de leiding genomen, maar daarna moest eerst Joppe en daarna Baksteen de bal van de doellijn halen, nadat doelman Eykelenboom reeds was gepasseerd. Nog meer geluk had de Fortuna- goalie bij een hard schort: van Van der Vaart, dat door de paal werd gekeerd. In de 33e minuut kreeg V.F.C. echter toch dc verdiende gelijkmaker, Toen Van der Vaart utt een combinatie met Van de Burg keihard inschoot: 11. Doelman Eykelenboom liet zich hierna vervangen door Van Horik, die het niet meer zo moeilijk kreeg. Nog voor de thee waren hat Martens en Vorweel die de stand op 31 brachten, terwijl na de thee een ge wijzigd V.F.C.-olftal nog vier maal de bal weer in het spel moest brengen. Krult. Robbemond (uit een straf schop), nogmaals Robbemond en Ver weel bepaalden de eindstand op 71. De sterkste ploeg won daarmee ver diend, al moeten wij de ged-zwarton die pas tweemaal trainden een compliment maken voor dc wijze waarop zij partU bleven geven. VLAARDINGEN, donderdag. Op de algemene begraafplaats In Vlaar dingen Is gisteren het stoffelijk over schot van de donderdagnacht om het leven gebrachte heer W. A. van der Plaat ter aarde besteld. Het was een korte, sobere plechtig heid die door weinig mensen werd bijgewoond. Buurtbewoners, die geld hadden Ingezameld legden een krans, De Vla&nd'imgse politie was op de begrafenis vertegenwoordigd door hoofdinspecteur J. W. Donlcyn en door een redbeocheur. Voor spoedige Indiensttreding gevreegd Leeftijd vanaf 10 jaar. Aanmelden: 387379-306200. Personeel gevraagd favHenettrfdirrtf Voor gevrai Leeft. v.s. tft Jiaf. Aanmelden Do Sahiedammer. Hoogstr. 76. Tel. 207279—236805. Pfa 6 «UT. 186060. S2 Foto, film en projectie PASFOTO'* ktosr torwtjl u wacht. Toto Vaa Vuunn, Hoogstraat 106. Schiedam. Tel. 2367». Let op hot Juiste adres. ïiroemveld 23. TeW. OftlHH, geopend tussen 2 en 4 uur. maandags gestoten. Konter mafeen van kledtmg, japon, gladde, S 3Ü8. pllssèröfe ƒ3.35, mantel 6.50i pants, kwi. ƒ3.25, pemtatanplipeit versmallen 4^5, rit? In pantalon 13,25, rits In jack vanaf aM. rits in aft v.e J WO, potsWaoir y» japon

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2