Femina in teken van communicatie Droom ru i tertjes ROTTERDAMS BAGB Politie bekeurt op verzoek Boo boo dandy happening: dansende show van V en D Aart v. d. IJssel en Ruth Salinger na iedere maaltijd... ROTTERDAM RiJNMOND Baggerwerk in Maas bij Wilhelminakatle Dr. J. Ph. Backx nam afscheid Lastige wedstrijden voor koplopers csaasa Spanning Kunst voor u Twee Neptuniancn kregen zilveren bondsspeld Op 6 oktober hoogste punt 'Het Nieuwe Hof' 'Honkballen' met de Zuid haalt weer P.v.d.A.-jongeren kunst uit de wijk DANSEN UIT DE BALKAN Caroline en Piet weer in Zuiderkerk Sperwers kan het Het Zuiden lastig maken BOKSGALA pag. 4 - donderdag 28 September 1967 (door Han van der Mefödc) Vergeet één ding niet als u dezer dagen de Femina gaat be kijken: loer even naar en in de zogenoemde leefkuil in de stand „Wonen 1968". Femina-directeur J. Hoffman over „Wonen 1968", de 600 vier kante meter grote stand van H. H. de Klerk Zoon; „Schrik maar niet. Het is niet zo bizar als het op het eerste gezicht lijkt. Het belangrijkste onderdeel van die woning is de leefkuil, midden in een ruimte zonder vaste wan den. In die leefkuil wordt gele zen, met elkaar gepraat, naar el kaar geluisterd en zo maar ge nikst. Op de verhoogde buiten kanten bevindt zich een hobby hoek, een slaaphoek en een kookhoek. Wild? Welnee, slechts een visie die tegemoet komt aan de opvattingen over wonen in deze tijd". De leefkuil in het midden van dc Ahoy'-hal bij het Hofplein. Aan trekkelijke meiajei van e«n Jaar of wat laat Ik zt> tienera noemen liegen In een lager gelegen ruimte te praten, te leaen, te luisteren, te nik sen. Op kussentje*. Ze liggen er. Ze liggen er te leven. In een kuil. J. Hoffman gisteravond, als de op bouw van de twintigste Femina zijn hoogtepunt aan het bereiken is: „Ik ben er nu achter dat ik drie keer per jaar jarig ben. In januari, in maart en in september". Hij bedoelt: drie keer per jaar word Ik er aan herin nerd, dat men weer een jaar verder is. In januari ten tijde van de Lcn- tiade, in maart alg hij écht jarig ts en In september als de zoveelste Fe mina zien aandient. Communicatie Eerder is gezegd door de heer Hoffman, dat deze jublleum-Femina in het teken staat van het thema „communicatie". Gisteravond is me, voor zover dat al niet het geval was, duidelijk geworden wat hij bedoelt. De bezoekers van de Femina betre den deze keer niet de bekende en treehal, zoals die er nu al een paar keer heeft uitgezien. Men moet zich voorbereiden op een wand met ze ven foto's {meer dan levensgroot) van een kerel die zich bescheurt van het lachen. Zes koppen bulgen naar links, één naar rechts. Daarvóór krijgt de bezoeker, óók al weer door middel van zéér grote foto's, een idee van prooven, ruiken, horen, tasten en zien. De bedoeling? Communicatie! Gisteravond waren er tientallen, zo niet honderden kerels in de Ahoy'-hal aan het werk. Behalve John Hoffman („ja, ik ben ner veus") letten architect Martin C. van Deudekom, tentoonstelllngsbou- wer Jack Koedood nauwkeurig op de gang van zaken. Snelheid Is het parool. Morgenochtend is de voorbe- zichtiglng voor de pers. Dan moet de show (als het ware) draaien, 'Theater* „Dit is theater", roept Hoffman als hij de gigantische chaos ln de en treehal aanschouwt. Dit betekent: hU is tevreden. Het zijn tweede Fe mina wordt ongeveer) zoals hij gedacht heeft. Communicatie, com municatie. „De bezoeker wordt ge confronteerd met een gezicht dat op een wand van tien meter lang en twee meter hoog meermalen voor komt. Met dit gezicht wordt tot uit drukking gebracht, dat de ogen, de neus, de mond, de oren „waarnc- mingsorganen" zijn. Communicatie. Over de foto's. Fenomenaal. Ze zijn van Kees en Peter Stephen Mol- kenboer. Halverwege de laatste opbouw- avond is het percentrum op de eer ste (en laatste etage van het Ahoy-gebouw schaam gevuld. Wie zijn er? De voorzitter van de Stich ting Internationale Consumenten beurzen, de heer C. van der Linden en vanzelfsprekend zijn echt genote. Behalve zij belden: bestuurs lid Paul Kortland en een paar van zijn konnissen. Voorts: de heer H. H. de Klerk (de eerste), die meermalen per dag naar „zijn" inzending komt kijken, en zijn echtgenote. De hal, getimmer, geklop, gepraat, gelach, geveeg, getimmer, getimmer, overleg. Overal wordt dc laatste hand aan gelegd. Morgen (vanoch tend) komt dc pers. Overmorgen het publiek. Opechieten. De televisie komt ook. Vermoedelijk Eu génie (vroeger Herlaar) zelf. Vóór tienen morgenochtend moet alles klaar zijn. En af. Oordeel zelf Vanochtend na tienen heb ik de twintigste Femina, zoals ledereen die vanaf morgen kan bekijken, ge zien. Oordeel zelf. Over een bril— met-lampjes, die (zeer goed) te ge bruiken is bij het lozen in bed. „GrocneveldbnlJen" staat er achter. Zie „een karpet-met -twee-verdie- pingen". Een rode advocaat, brood van échte wanne bakkers, let op do bveiwedstrijd. de muziek tuin met- hammondorgels, het saunabad en op de vele lampen en lichten en lampen en lichten en lampen en lichten (nee, nee: het is geen lampenbeurs dot hóórt zo). Ik weet het: ik heb meer din gen van de twintigste Femina niet dan wél genoemd. Het beste is, dat iedereen zelf poolshoogte gaat nemen, (Oh ja, er staat ook een orgel in de Ahoy-thal van 43.500.,.). ROTTERDAM, donderdag In de zuidelijke helft van de Nieuwe Maas zullen tussen oktober on 24 novem ber baggerwerkzaamheden worden uitgevoerd langs en tegenover do Wilhelminaknde, Do scheepvaart dient de baggermo len, met Inachtneming van getoonde seinen, voorzichtig te passeren. De curieuze „wegwijzer" stond de werklieden tijdens de opbouw van de Femina ten dienste. (Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAMdonderdag, De tienermodeshow die Vroom Dreesmann elk seizoen organiseert en die we deze week in het gebouw aan de Hoogstraat zagen> is elke keer een ivare happening. Had men in het voorjaar in de IVfauritszaal een kooi gebouwd waarin de man nequins dartelden, nu was de recreatiezaal in feestelijk paars en oranje gestoken en toaren The Motions geëngageerd. Indus brie schijnt hierop echter- een beetje uitgekeken, want we zagen niet veel nieuwe Ideeën: mantels mi mari- ne-stijl met veel koperen knopen, rokbrocsken of broekrokken in diverse kleuren met koperen ceintuurs en jurkjes en ovengooders van corduroy. Leuk zijn de jersey-jurken, die in kleurige dessiins te koop zijn. Voor het eerste bal of andere feestjes steekt V. D. de tiener-girl in glitterjurkjes. Aan de ingang van de zaal ontving iedereen een bloem van tule, die in het haar of in een knoopsgat gestoken moest wonden, en een programma op gerold in een plastic oorring rond of viertkan-t in allerlei kleuren. Opvallend is dat er op deze shows van Vroom Dreesmann altijd veel jongens komen, of dat nu betrekking heeft op de Meding die door drie dressboys voor hun geshowd worden of dat ze als fans van The Motions ko men, laten we in 't midden. Vast staat dat deze vier beat-boys. die een enorm volume produceren, dé grote aantrekkingskracht voor deze avond waren. De dross-glrls en -boys showden dansend en springend mode voor de tieners, die de minirok en miniman teJ nog steeds fijn vinden. De confectie- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. „Ik vind het een beetje eng hier te han gen. Meestal overkomt Je zoiets na Je dood." Dat verklaarde gistermiddag de heer J. Ph. Backx. de directeur van Thomaen's Havenbedrijf N.V., die na veertig jaar aan boord van het op leidingsschip van de Stichting Vakop leidingen Havenbedrijf (kortweg: Ha venvakschool), de „Jan Backx", dat in de Parkhaven ligt, afscheid nam. De heer Backx doelde met zijn op merking op het bronzen reliëf (ver vaardigd door de beeldhouwer W. A. Ver bon) dat boven de trap van het A-dek van de „Jan Backx" ls beves tigd en dat gistermiddag door zijn echtgenote, mevrouw H. F, M. E. Backx-Bennink werd onthuld. Dat de heer Backx zijn relief terug zag aan boord van het opleidingsschip is met vreemd. In het verleden heeft hij uitermate veel gedaan om de op leiding van havenpersoneel op hoger niveau te krijgen. Het gevolg is onder meer geweest, dat er momenteel twee scholen zijn op elke Maasoever éen. De beer Backx blijft via-via in de „haven" werkzaam, want per 1 okto ber wordt hij voorzitter van de Scheepvaart Vereniging Zuid. HU volgt in die functie de heer J, van Tilburg op, die aan het eind van deze maand afscheid neemt. De heer Backx zei gisteren over de Havenvakschooi onder meer: „Het is nlot bekend wat er van de school wordt gevraagd, Niemand weet ook wat er straks in de haven wordt ge vraagd. Naast de containerisatie ko men er nog andere technieken. De Havenvakschool moet daar op tijd antwoord op geven. De jongeren moe ten er op worden voorbereid". Na de onthulling van het bronzen relief volgde er een geanimeerde re ceptie, die door zeer vele bekenden van de heer Backx werd bezocht. (Van onze hockeymedewerker) ROTTERDAM. De topploegen uit de westelijke eerste klas krijgen een paar lastige partijen ie verwerken: Kampong gaat naar Den Haag om klip IfHYC te omzeilen. Laren moet In Bioemendaai de sticks kruisen mei BMHC en SCHC moet het in Amstel veen opnemen tegen de verrassende nieuweling in de eerste klas, HIC. We geloven, dat SCHC de meeste kans heeft er zonder kleerscheuren af te komen. HGCHilversum is een duel tussen twee ploegen, die weten, dat in dit seizoen elke punt zwaar gaat tellen. Hilversum heeft misschien iets meer klasse, maar HGC vindt nogal eens inspiratie in het thuis spelen. Aan HDM en Amsterdam schijnt dit Jaar het lot van middenmoter toebedeeld Ze kunnen dat het best onderlijnen door tegen elkaar gelijk te spelen. In promolieklas a, de Rotterdamse partij RBCVictoria. Victoria heefi tot nu toe betere resultaten geboekt. Asvion gaat naar Delft; het is daai lastig winnen van de wisselvallige Delftse Studenten. Wedstrijden in de tweede klas zijn Groen Geel-—Aeolus en TempoRijswijk. Is Aeolus met kansrijk, Tempo kon tegen Rijswijk wel weer eens tot winst komen. De dames van \Victoria gaan op vi site bij koploper HGC. Er zitten geen grote kansen voor de Krallngsen in deze wedstrijd. GALERIE MAAS aan de Oudedijk opent het seizoen met tentoonstelling^ van Aart v. d. IJssel en zijn vrouw Ruth Salinger. Het zijn oude bekenden in de galerie, die zich voor namelijk bepaalt tot de gulden middenweg in de beeldende kunst, hoewel ze zich daarbij wel richt op modem werk van uitstekend niveau zonder nu direct de ultra-extreme jongens te kiezen. Van Aart zijn er enkele ijzerplf.stieken en een prachtige stoet ruitertjes; RutJ blinkt uit roet enkele wandkleden, waaraan zij schil derijen uit de Provence en Normandië toe voegde. Als Aart de expositie steelt, komt dit door ziin veroverende fantasie, gepaard aan vakbekwaamheid. Hij verdiende al eerder zijn sporen op dit terrein. Jaren geleden was ik al verrukt van ziin wonder lijke wieleboten. parmantige, gepantserde ruiters, imaginaire machientjes. muziekinstrumenten en sleutels, allemaal creaties, waaraan een riike ver beelding ten grondslag ligt, De kern er van werd bepaald door de keeel en de kubus, uit welke grond vormen hü verder bouwde en daarbij allerlei ver rassende vondsten deed. Ook d't nieuwe werk is er een voortzetting van. zoals de herfstige, als door bederf aangetaste Bladerenkop, heel knap van con ceptie. en de variaties op het moederpaard. waaraan zich een verzameling kleine paardies heeft vastge hecht. Ziin liefde voor dit edele dier is groot. Het blijkt opnieuw uit de ontelbare ruitertjes die of uit kleine stukjes ijzer zijn gelast, dan we] ziin gegoten. Ze werden vrijer van vorm. maar behoren onmis kenbaar tot de droomwereld van Aart. Bij het zien van paard en ruiter denkt men aan sagen en legenden. Men krijgt het gevoel dat ze als uit een zware neve] te voorschijn zijn gekomen en nu, mid den in onze werkelijkheid staande, op mysterieuze wijze van de door hen verlaten wereld vertellen. "OAARD en ruiter vormen een hechte eenheid. Wachtend op iets onbestemds of in een plotse linge galop geraakt geven 2ij de spanning van dat moment treffend weer. Niemand zal ooit^ precies weten waar ze vandaan ziin gekomen, en juist dat besef geeft er een intrigerende noot aan. In enkele tempera's vinden wii de voorstudies van dit werk, gepenseeld in warme, brandende kleuren. Roman tiek en surrealisme zijn er met elkaar vermengd. Ruth Salinger is op haar best in haar wandkleden, die gedurfd van kleur zijn en een grote rijkdom aan tinten vertonen. Dat ene, grote formaat, geeft over tuigend aan, dat er in samenwerking met anderen een kwaiititsprodukt uit de bus kan komen. In haar geschilderde landschappen is zü weer heel. anders, teruggetrokkener en met een vlaagje poëzie. De kleuren zijn ietwat flauw en het groen is wel erg overheersend en ze lijkt mil ook wel sterker in het tekenen dan in kleur. Toch is b.v. de ..hommage aan S A.* „4 3 ^5 Een van de fiere ruitertjes van Aart v.d, IJssel Aart v. d. IJssel" een fijn doek. Het in de bloemen verwerkte zelfportret is een attentie, waarvoor men wel even oog moet hebben. Tot 29 september a.s. ONVERSAAGD gaat de Rotterdamse Kunstkring door met de al traditie geworden verkoopten toonstelling van beeldende kunst bij Ter Meulen aan de Binnenweg. Dat kan dus en wij mogen alleen hopen dat deze exposities voldoende aantrekkelijk blijven om haar plaats in ons stedelijk leven te doen behouden. Want ze verdienen het. De prijzen liggen ook nu -weer redelijk. Voor om en nabij de honderd gulden ziin er goede prenten en aquarellen te koop, En wje er deze keer eens iets extra's tegenaan wil gooien, kan tot f 5ÜQ.— en hoger gaan. Het zijn niet alleen Rotterdamse kun stenaars die zich op deze kunstmarkt presenteren. Ik zag er b.v. een van de beroemde tafels van de Arnhemmer Klaas Gubbels en enklee van de kleu rige. primitieve werkjes van de Hagenaar Jan Roëde. Maar de hoofdmoot hebben uiteraard de Rot terdamse kunstenaars zelf geleverd en het is een staalkaart van stromingen en ideeën geworden, die vaak een verhelderende indruk geeft van wat zo allemaal onder de kunstenaars leeft. Eigenlijk vindt men er alle technieken, van teke ningen tot aquarel, van houtsnede tot litho, van olieverf tot acryl, van plastiek tot wandkleed. En daaronder weer abstracters. nieuwe figuratieven, hard-edgers en figuratieven. "Het voordeel van deze grote verscheidenheid is dat iedere adspirant-koper steeds weer by zichzelf te rade moet gaan om een keuze te maken. Soms zal dit moeilijk zijn. want een goed kunstwerk weet van geen wijken. Wel maakt het deze tentoonstelling „Kunst van nu, kunst voor u" des te boeiender. Tot 22 oktober a.s. L. W. SCHMIDT (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag De voorzitter van Neptunus, de heer A. van flensden, heeft tijdens de jaar vergadering van Neptunns namens het hoofdbestuur van de KNVB aan de heren F. Roomer en H. Timmerman de zilveren bondsspeld uitgereikt. Beide ere-leden van do drictanders hebben zich m het verleden voor de KNVB zeer verdienstelijk gemaakt bij do oprichting van de jeugdvoetbal- competitie in Rotterdam, De heer Van Heusden werd voor drie jaar als voor zitter herkozen. ROTTERDAM, woensdag. Op 8 oktober zal in de Prins Alexanderpol- der het hoogste pur.it worden bereikt van het in aan/bouw zijnde jongens huis „Het Nieuwe Hof" van de Stich ting Nazorg Buitengewoon Lager On derwijs, Rotterdam. Het huis biedt plaats aan 45 werkende debiele Jon gens, ingedeeld in drie groepen van 15 Jongens. In he* begin van dc zomet zal het pand in gebruik worden geno men. ^ADVERTENTIE) Want Doublemint kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemint u doet. y Dinsdag 26 september te om streeks 15.15 uur telde ik op de Westblaak 43 verkeerd geparkeer de nuto's. Het is geenszins mfón liefhebberij parkcerovertreders te registreren, maar ik wilde u graag even een momentopname ver strekken van dc huidige situatie op de Westblaak, waar zoals u weet grote graafwerkzaamheden de parkeercapacitoit iedere dag met enkele vierkante meters ver- minderen. Als ik goed ben ingelicht zijn er van al die overtreders twee bekeurd. Waarom juist zij tot de uitverkorenen werden uitgeroepen is een interessan te vraag. Het antwoord Is zo mogelijk nog boeiender. De twee auto's zouden namelijk werklieden van de gemeente in dc uit oefening van hun functie hebben be lommerd en dat schijnt tegenwoordig het criterium te zijn voor het al dan niet krijgen van een prent. Een soepel standpunt, zo lijkt op het eerste ge zicht, maar toch wet erg onbevredi gend als we eens even kijken naar hetgeen eraan vooraf ging. De werklieden hadden zelf de poli tie gebeld om te vertellen dat er twee of drie auto's verkeerd geparkeerd stonden. De politie kwam en schreef. Dat gebeurde 's morgens. De andere veertig auto's (of misschien waren het er op dat moment minder of-meer) werden ongemoeid gelaten. Een van de bekeurden, die met de betrokken agent even wilde praten over zijn prent kreeg o.a, het volgen de te horen: „Meneer u moet niet denken dat wc lopen te zoeken, maar als er gebeld wordt moeten we wel schrijven". Ik vind dit een hoogst eurieuse ma nier van optreden, die erg veel begint te lijken op willekeur. Op het moment dat ik dit schrijf staan er bij ons voor de deur op de Westblaak negen auto's (althans voor zover het oog reikt) verkeerd geparkeerd. Als ik dus nu de politie bel worden de negen door mij opgegeven auto's bekeurd: de andere 25 krijgen geen bon, want de politie zoekt niet. Als de politie zo soepel is waarom toont zij dan niet wat meer begrip voor de chaotische situatie op de Westblaak en omgeving. De parkeer- borden wisselen bij de dag; het komt voor dat vrachtauto's van de gemeen te het uitzicht op waehtverbodborden wegnemen; het komt voor dat er een lap over zo'n bord hangt; het komt voor dat een bord zijdelings in een berg zand ligt. Niemand weet meer waar hij aan toe is. Nog even terugkomend op het geval van do twee uitverkoren wagens, die arbeiders zouden hebben belet met vrachtauto's te keren was met het bekeuren ook de belemmering opge heven? Neen, want enkele uren later stonden de auto's er nog. Het feit dat de politie moét schrijven als er wordt gebeld zal wel berusten op voorschrif ten, maar die agent die in zijn VW'tjc met z'n bonboekje komt aanrijden ziet hij dan al die andere overtreders nier Of: heeft hij geen zin die andere overtreders Od de bon te slingeren, of: heeft hij daar geen tijd voor, of: se lecteert hij uit al die overtredingen alleen de aller-ergsten? Ik weet het niet meer. Ik weet al leen, dat aan dit beleid geen touw meer valt vast te knopen. Het parkeren in de binnenstad Is voor de meeste automobilisten een kwestie geworden van gokken je kunt geluk hebben en je kunt pech hebben en de politie werkt dit In de hand. De politie lokt parkeerovertre- dingen uit door een volslagen ondoor zichtige en willekeurige manier van optreden. Als ik u tenslotte een goede tip mag geven: blijf uit de buurt van werklie den der gemeente Rotterdam en voor de rest... ach u moet het er maar op wagen. De federatie van jongerengroepen van de Partij van de Arbeid gaat feestvieren. Het nieuwe .honk', zoals dat met een wat belegen socialistische term heet, in de F.v.d.A.-gebouw aan de Beukelsdijk 37 gaat open en iedet- een (met partner of in gezelschap van belangstellenden, zo zegt de uitnodi ging. Alleen mag zeker niet) is wel kom, Het wordt een gezellig feest, met dansen, muziek enz. En wte komt ook? Joop Stolk, de onlangs uit het beatkelderbestuur ge wipte action painter. Joop zal het ge heel kleur bijzetten. Verder werken mee: Frank v.d. Meijden, Jacques L, Schmitz, Maarten Scbmitz, Witn v.d. Pas en Dick van Oortmerssen, teza men vormend: Slrkel 20, wat dat dan ook mag zijn. Wij hopen zo schrijft het bestuur, ons FJG-honk tot centrum van onge breidelde activiteit te maken. Veel zal er mogelijk zijn. Eens ln de week zal er voortaan sociëteitsavond worden gehouden Het documentatiecentrum van de FJG-Rotterdam is er geves tigd, waar iedere FJG'er gebruik van kan maken, Onze vergaderingen zul len er voortaan eveneens worden ge houden. Mensen die het initiatief tot andere activiteiten willen nemen, kunnen dit met het bestuur bespre ken. „Komt in ieder geval ons nieuwe trefpunt bewonderen. We hopen op vrijdag 29 september met de FJG een nieuwe fase In te gaan die zich kenmerkt door een voortvarend optre den van onze jongeren-groepen in Rotterdam. Laten we eveneens hopen, dat velen zich op de Beukelsdijk thuis zullen voelen." De vorig jaar In Zuid wijk gehouden tentoonstelling „De wtik ln de kunst de kunst ln de wijk" heeft zoveel succes gehad, dat ook dit Jaar weer een expositie van wykkunst zal wor den gehouden. Amateurs- en beroepskunstenaars die in Zuidwijk wonen wordt weer verzocht hun werkstukken voor deze expositie beschikbaar te stellen. Inge zonden kunnen worden: schilderijen, aquarellen, etsen, tekeningen, kunst en siervoorwerpen: Indonesische kunst- en siervoorwerpen. Door de culturele commissie van het wijkop- bouworgaan zal een afdeling experi mentele kunst worden verzorgd. De expositie zal worden gehouden van 28 oktober tot 4 november. Inlichtingen verstrekt mevrouw J. Noorlander, Kllnkenburg 12 of de heer Dam, Averlo 18. Evenals vorig jaar geeft het Rotter dams volksdans centrum ook dit sei zoen weer cursussen met darden uit de Balkan, De Joegoslavische choreo graaf en danser Ciga Despotovic, die vijftien jaar als eerste solist bij het Joegoslavisch Nationaal Danstheater heeft gewerkt, zal nog één jaar in Rotterdam blijven lesgeven. De cur sussen worden gehouden: iedere woensdagavond in de zaal Zwarte Paardestraat U, vanaf 18.30 uur. In- liahtingen tel. 13583Ö, Op zaterdag 30 september wordt weer een concert gegeven ln de nieu we Zuiderkerk aan de Westzeedijk. Medewerkenden, de mezzo-sopraan Caroline Kaart, de organist Plet van Egmond, die het nieuwe 108 registers omvattende Walckertorgel zal bespe len, het Prinsekerkkoor en het toon kunstkoor Schiedam, die onder leiding van Aad van der Hoeven o.a. het Te Deum Charpentier zullen uitvoeren. Piet van Egmond zal het concert be sluiten met een improvisatie op 'k Heb u lief. Rotterdam. Kaarten ad. 2,30 zijn in de voorverkoop te ver krijgen bij muziekhandel Snoek, Hoogstraat 158 en 'e avonds aan de KORFBAL ROTTERDAM, don- derdag. Door de verrassende resultaten van afgelopen zondag is de strijd in de hoofdklas weer geheel open. Rohda en Ons Ei bernest iljn nu ook weer gegadigden voor de titel- Er zal zondag niet veeel meer veranderen, want we mogen aannemen, dat Blauw Wit van PSV gaat winnen en Westerkwartier met stadgenoot Archipel afrekent. Verder zal Rohda Samos wel kloppen. In de overgangsklasse zijn Wordt Kwiek en Rapidltas nog ongeslagen. Met Bigtersbleck vormen ze het drie tal, dat de groep aanvoert. Tm de af deling B ls er meer krachtsverschil: Het Zuiden en Swift wonnen al hun partyen. Spangen staat nog puntloos onderaan, gevolgd door DKC met één en BEP met twee winstpunten. Sper wers komt heel wat beter voor de'dag met drie punten uit drie wedstrijden. In B zal het waarschijnlijk gaan tussen Het Zuiden, Swift en Die Haghe, Zondag wordt het voor Die Haghe en Swift een belangrijke dag. want dan spelen _ze in Den Haag tegen elkaar. Het Zuiden gaat bp stadgenoot Sperwers op bezoek, we hebben de zwartjes een paar maal in actie gezien en zijn onder de inn ruk gekomen van hun taai volhouden, waardoor ze tegen het sterkere vlcus geliik speelden en van Regenboog zelfs wonnen. Dit moet voor Het Zui den een teken ziin, dat de Sperwers niet moet worden onderschat, want dan zou het,wel eens verkeerd kun nen uitpakken. Tegelijkertijd speelt Spangen in de Spaarsepolder tegen het gepromo veerde BEP. dat tot nu alleen van nieuweling DKC heeft gewonnen. Spangen is na zijn degradatie feite lijk niet serieus meer voor promotie to aanmerking gekomen en vorig jaar moesten de Spangenaren zelfs oppas sen om niet opnieuw bij de degradan ten te gaan behoren. In de wedstrijd tegen Het Zuiden heeft het twaalftal weer niet zo'n hechte ijidruk gemaakt en we vrezen, dat het heel wat moeite zal hebben zich te handhaven. Van BEP zullen de witjes echter wel kun nen winnen. M/tt b HlhNllE) ■m internationale m Holland-EngelaiMj-ItallS Maandag 2 oktobtr aj». B uur Rivlèrahal - Rotterdam Leen Jansen—John Halafihi Aad Jansen—Bob Cofie Joop Verbon— Carlo Schianqhl aluin ede 4 Internationale amateurpr ijzen Promotor Theo Hulzenaar

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 1