an HBS en gymnasium m imposant scholencomplex Moderne 'gezinsbank voor alle bankzaken' SCHIEDAM ir Spaarbank Anno 1820: Universele Wereld- spaardag meesterknecht Verhoging gemeentelijke belastingen noodzakelijk Vragen aan b. en w. over Eljaco WERKSTER Aanwinst van formaat voor middelbaar onderwijs in Schiedam F 3000,- VOOR KUNSTZINNIGE VERFRAAIING Herdenkingsdienst Kerkhervorming TSF-badminton groeit sterk K. v. cl. Meer spreekt voor scheidsrechters u«.«»ToimuefiTua gratis controleren.:, Expositie „Kunstenaars in eigen tijd" Orgelconcert van Feike Asma DAMES VAN SVC DEDEN HET BETER DAN DE HEREN UITBREIDING VAN SERVICE IN 'STRIJD OM DE SPAARDER' Burgerlijke stand KLEYN AUTO'S ADVERTEREN DOET VERKOPEN flTff woensdag 25 oktober 1967 - pa<g. 5 (Van een onzer verslag gevers) SCHIEDAM, woensdag. Het nieuwe scholencomplex aan de Burgemeester van Haarenlaan/Hugo de Groot straat, waarin ondergebracht de Rijks HBS en het Stedelijk Gymnasium, is een imposant geheel geworden. Dat is reeds nu te constateren, ondanks dat de lokalen nog niet zijn ingericht en men overal nog druk bezig is met ,het leggen van laatste hand.' Op 3 november zal De Blootste ruimte van het complex. Te gebruiken als gymnast!ekzaai, maar ook als aula inclusief een complete IMP-**# II de officiële opening plaats vin den, waarmee Schiedam dan een zeer moderne en functionele mo gelijkheid tot middelbaar onder wijs rijker wordt. Voor de leraren en leerlingen betekent het een einde van de lessen in de oude sombere behui zingen aan de Overschiesestraat en Lange Nieuwstraat, Theoretisch zijn de hbs en het gym nasium strikt gescheiden, maar in het complex zal in de praktijk een flinke toenadering teweeg brengen. Het vijf lagen hoge hoofdgebouw telt acht vak lokalen, die Üoor heide scholen ge meenschappelijk gebruikt zullen wor den. Links van het hoofdgebouw de gymnasium vleugel, (waarin 8 klaslo kalen en kamers voor rector en admi nistratie), door een gang direct ver bonden met het hbs-gedeelte. VAKLOKALEN De vaklokalen in het hoofdgebouw zijn wel het meest sprekende voor beeld van een moderne aanpak van zaken. De eerste etage biedt ruimte aan twee n-atuurkundalakailen (theo rie en prakticum) met daar tussen een kamer voor het instrumentarium.Op de tweede, derde en vierde etage de zelfde indeling ten behoeve van de vakken scheikunde, aardrijkskunde en tekenen. Het natuurkundelokaal is voorzien van een zeer uitgebreide outillage. "Voor de leerlingen tafels met een on brandbaar en zuurbestendig houten blad, waarop onder meer een gasaan- sluiting. Verder zij de tafels voorzien van een lidhtnetaansluitiTig en een stekkerdoos waarop een spanning van 30 volt. In het scheikundelokaal op de tafel tjes bovendien nog waterkranen plus verzonken miniatuurwasbakken met afvoer. Voor alle gevaarlijke en of kwalijk riekende stoffen, in het totaal vier zuurkasten, waar boven ventila toren zijn aangebracht. Ten slotte zijn er boven de twee toegangsdeuren dou ches gemonteerd om bij onverhoopte ongelukken, zoals het vallen van bij tende stoffen op kleding of lichaams delen van leraar of leerling, direct voor een stortbad te kunnen zorgen. OUTILLAGE Op de begane grond van het hoofd gebouw bevinden zich onder meer-de directeurskamer, een ruimte voor de conciërge (die een woning bij het complex heeft), een zeer grote garde robe en een fietsenstalling, direct toe gankelijk vanaf de Hugi de Groot straat. In de linkervleugel (gezien, vanaf de Burgemeester van Haarenlaan) voor de hbs 22 identieke klaslokalen, ten behoeve van het talenonderwijs, wis kunde en geschiedenis. De lokalen zijn licht en ruim en berekend op 25 30 leerlingen. In elk lokaal een zoge naamd drielingbord, dat op elke ge wenste hoogte gesteld kan worden. Haaks op deze vleugel een kleiner ge bouw met een zeer decoratieve dak constructie, waarin een biologlelokaal en een ruimte voor handenarbeid. Weer valt de uitstekende outillage opl AULA Tegenover de gymnasiumvleugel tenslotte de aula, de kantine, en een gymnastiekzaal. De' aula biedt alles wat een school zich maar wensen kan. toneelaccommodatie. Werklieden leggen de laatste hand aan het scheikundelokaal. Talloze voor zieningen zijn hier aangebracht ten behoeve van leraar en leerlingen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Het nieuwe scholencomplex aan de Burgemeester non. Haarenlaan, zal ook niet van kunst gespeend blijven. Uit het depot van het Mi nisterie voor Onderwijs Kunsten en Wetenschappen heeft men voor f 3000 onder meer etsen, craj/ontekeningen en den klein bronzen beeldje aangeschaft ter verfraaiing van het schoolmte- rieur. In de afsóheidingswand tussen kantine en trappenhuis, zal een kleurcompetitie in glas worden aangebracht. Enerzijds te gebruiken als gymnas tiekzaal en anderzijds als toneelzaal of ontvangstruimte bij speciale gelegen heden, zoals natuurlijk de officiële openingsplechtigheid. Een podium van circa zes meter dien en acht meter lang, voorzieningen zoals twee driekleuren-lichtbakken, voetlichten, twee kleedruimtes onder het toneel en nooduitgangen. Achter in de zaal leiden twee trappen naar een balkon van ongeveer vijf meter diep. Ter bescherming.van de vloer zal er een enórm dekzeil worden gebruikt, waarvan de segmenten met elkaar worden verbonden door middel van ritssluitingen. Als de aula wordt ge bruikt als gymnastiekzaal, is het to neel door middel van schotten af te schermen. Het complex telt twee hoofdingan gen. Een voor de hbs en een voor het gymnasium. Tussen het In U-vorm staande hoofdgebouw, de gymnasium- vleugel en de vleugel met onder ande re de aula, een grote open ruimte met perken. Of deze perken gehandhaafd blijven is nog niet zeker. SANITAIR Aan de uiteinden van iedere etage met klasselokalen zijn toiletten voor jongens en meisjes. Onder de gymnas tiekzaal een ruimte met 15 douches, waarvan de temperatuur van het wa ter door een centrale kmop kan wor den geregeld. In de eerste laag van het hoofdgebouw ook nog een kamer voor de controlerende schoolarts en een verpleegster. Alle ruimtes zijn telefonisch ver bonden door middel van een intercom. Verder heeft men de beschikking over een oproepsysteem, zodat leerkrachten en leerlingen in de kortst mogelijke tijd bereikt kunnen, worden. Achter de school een braakliggend terrein, dat bestemd is als sportveld. Eer het zover is, zal waarschijnlijk nog wel een jaar voorbijgaan. Bij het ,biok>gie-gebouwtje' is tenslotte grond gereserveerd voor een parkeerplaats met een capaciteit van. 25 auto's en voor een botanische tuin. Het scholencomplex heeft 5 miljoen golden gekost. Ongeveer 600 jongens en meisjes zullen er onderwas krijgen, 500 van de Rijks HBS en 100 van het Stedelijk Gymnasium. De lokalen bie den in totaal ruimte aan 700 tot 750 leerlingen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In ver band met «450 jaar Kerkhervorming" woridt op donderdag 26 oktober ln de Magnalia Dei-kerk een herdenkings dienst gehouden, uitgaande van de Werkoommlssie Nieuwland. Muzikale medewerking verlenen het Chr. Dameskoor „Com nu met sahg" uit Oud-Beijerland, het Pendrechts kerkkoor erv het Schiedams Christebjk Mannenkoor en. organist G. v.d. Schoor met Jan'v.d. Ree als dirigent. De herdenkingsrede wordt uitge sproken door ds. G. Brinkman uit Kampen; de algehele leiding heeft ds. P. R. Everaars. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De ruim tien jaar geleden opgerichte badmin. ton-afdeling van TSF groeit sterk en gaat met 64 leden het nieuwe seizoen 1967-'68 ln. Deze afdeling kon zich wegens dc zalennood niet volledig ont plooien. Na de bouw van nieuwe gym nastiekzalen kwam er verruiming van dc speclgclegenheid, maar eerst het gebruik van dc Sporthal (waar thans zes banen in gebruik zijn op vrijdag avond) deed het ledental verdubbelen, TSF neemt nu met vyf teams deel aan de competitie van de Ned. Bad minton Bond. In de loop der jaren hebben de hoogste twee teams de dis- tructs-eenste klas bereikt. Het eerste team (le klas A) bestaat uit club-kampioene Els Meyer, Iruus Westdorp, Harry Meier en Wim v.d. Heuvel. Het tweede team (le klas B): Agnes Rietveld, Leldy Boon, Rob Goedvolk en Mark Broekhoven. Derde team (2e klas A): clubkam pioen Aad Besemer, Henny Vlek, Nel Oprei en Elly Blok. Vierde team,(3e klas J): Janet Buyk. Maartje van Waalwijk van Doorn, Hans Löfoker en John Ogilvie. .Vijfde team (3e klas L): Joke Hermans, Toos Jungslager, Leo de Ruiter, Rob Arkeveld en Hans v.d. Beek. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het is een traditie, dat een keer in de maand bij de Schiedamse Soheidsrechtersver- enigrng een gast op bezoek komt om een spreekbeurt te vervullen. Voor donderdagavond 26 oktober ig oud- scheidsrechter Karei v.d. Meer uitge nodigd. De heer Van der Meer was in zijn tijd een van de beste arbiters en kan zeker veel verhalen uit de tijd dat er van betaald voetbal nog geen spra ke was.' Ook clubbestuurders enz. zijn wel1- kom in de gezellige kantine van „Schiedam". Aanvang acht uur. (ADVERTENTIE) In het kader van de landelijke vgrUchtlngsactle, uitgaande van Het Verbond Voor Veilig Verkeer, MunM tfmVTlJdig vnn7.45-l7.15 uur In alle ssrvloe-faodrijyen. Sovéndlen lader» donderdagavond van 19.00-22.00 uur In de belde hoofdbedrllven: V«nBeventfrttr.15 (Ingang Qustoweg) - aeyetendorlferweg 5 (Waalheven) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Van 3 tot en met 14 november zal in het Stede lijk Museum de provinciale expositie worden gehouden van de schllderwed- strijd van de Co-op „Kunstenaars in eigen tijd". De expositie zal worden geopend door George Lampe, schilder en. directeur van de kunstacademie in Den Haag. Bijna tegelijkertijd zullen in vier andere steden dergelijke exposities van start gaan. Tenslotte zal het beste ingezonden werd vanaf 25 november in „De Doelen" in Rotterdam te be zichtigen zjjn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het nieuwe orgelcomité van de gerefor meerde kerk (vrijgemaakt) is er in geslaagd voor zaterdagavond 28 okto ber de bekende organist Feike Asma t. engageren. Asma zal werken spelen van onder meer Jan Zwart, Johan Se- bastiaan Bach, M. Chr. Festlng, L. Boèlimann en P. Chr. van Westering. Het concert begint om acht uur, in de kerk aan de Westvest. Door omstandigheden, ztjn de acti vi tel ten in dit kader het vorig seizoen miniem gebleven, maar het comité hoopt nu weer geregeld orgel- en mu ziekavonden te kunnen organiseren. Kaarten zijn verkrijgbaar bij A. van 't Hoff, Mackaystraat 6, H, Plaisier, v, Limburg Stirumatraat 27, W. Punt, Burgemeester Honnerlage Gretelaan 343 en zaterdagavond aan de kerk. (Van ren onzer verslaggevers) SCHIEDAM, VOLLEYBAL woensdag. Het eerste damesteam van de Schiedamse Volleybalclub heeft in de ontmoeting tegen het Haagse Blokkeer de grootst mogelijke winst behaald, 30. Alleen de eerste set bracht de SVC-damea enige tegenstand, maar verder waren *iJ superieur. De setstanden: 15II. 15—6 en 15—5. Winst zat er voor het eerste heren- team tegen PVC niet in. Na een goed begin zakte men ver terug en een 31 nederlaag was het resultaat. Van de overige teams, deelde da mes 2 de punten met VCK,(22), ter wijl dames 3 met 31 verloor van DRL. Heren 2 zegevierde met 30 over Libanon 3, het derde speelde 2- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In het jaar dat de Nederlandse Spaar bank-Bond het feit viert dat 150 jaar geleden de eerste spaarbanken in Nederland swerden opgericht (de Nutsspaarbank in Friesland in 1817 was de eerste, snel gevolgd door de Nutsspaarbank in. Haarlem), is in Nederland de „strijd om de spaarder en de spaargelden" fel ont brand. De vele grote advertenties in de kranten en zelfs ook veelvul dige reclame voor de televisie getuigen er van. Ook de Schiedamse Spaarbank Anno 1820 zoals de naam al aangeeft een van de oudste instellingen op dit gebied in Nederland staat midden in de strjjd en voelt er zich uitstekend bU", zegt directeur D. A, Holtkamp. De tjjd (zoals in de beginjaren) dat de Spaarbank eenmaal per week zit ting hield in een klein kamertje van het St. Jacobs Gasthuis, waar het spaargeld vaak bjj stuivers en dubbel tjes binnenkwam en de spaarder tot voorzichtigheid werd gemaand als h(J eens geld terughaalde, is al lang voor bij. De Spaarbank wil zijn een „ge- zinsbank voor alle geldzaken". Dit be tekent wel een Ingrijpende wijziging In de behandeling van het spaargeld en een vergaande uitbreiding van de „service". Het oude vertrouwde spaarbank boekje is en "blijft voorlopig de basis bij het sparen. Het is echter wel zo dat het spaargeld meest per giro binnen komt en dat er per kas wordt uitbe taald. de moderne ontwikkeling dus. Spaar giro tegen Ibis en ook het vierde speelde gelijk - - - gens l-_. het juniorteam van Jong Pendrecht- en wel tegen Juliana 3. De jon lens tenslotte, deelden de punten met Maar vorige week Is de Schiedamse Spaarbank gestart met de z.g. „spaar- glrorekeningen". Bijzonder makkelijk voor de spaarder die thuis zUn geld zaken wil afdoen en niet telkens met zijn spaarbankboekje naar de bank wil. HU krijgt gratis een boekje met girobiljetten, die hij na Invulling en zonder porto in de brievenbus van een van dc zes kantoren van de Spaarbank kan stoppen. De rekeninghouder krijgt dagaf schriften, die de plaats van het boekje innemen. Zonder kosten worden giro- opdrachten (ook periodieke automati sche) uitgevoerd. En op deze reke ningen wordt de normale inleggers- rente is 3Vi pet, wordt 3% pet) ver goed, zulks in tegenstelling tot de post-giro. Er zijn reeds winkeliers en be drijven, die in goed vertrouwen deze spaargiro's als Betaling door klanten aannemen. Zoals bekend zullen de Bondsspaarbanken er toe overgaan deze spaargiro's te garanderen tot een maximaal bedrag van 5D per biljet. Daardoor kan de winkelier zeker zyn van betaling. Salarissen Een belangrijke Inzet in de ..strijd om de spaarder" Is dc betaling van het salaris via de spaarbanken, waar meer en meer bedrijven toe overgaan, om dat het een belangrijke besparing b(j dc salaris-administratie betekent. Ook de Schiedamse Spaarbank is, zoals bekend, daarvoor toegetreden tot de z.g. „Deltagroep" van dertien spaar banken met 200 kantoren en vesti gingen in het Westland, het Water weggebied en Zeeland. De meest ideale vorm is daarbij de „SaLans-cheque", die het „loonzakje" geheel vervangt en bijv. in de Ver. Staten heel gebruikelijk Is. Hierbij kan de loontrekker meteen en zonder stagnatie beschikken over het geld (ook 's avonds, want er is altijd wel een Spaarbankkantoor open) en ge lijktijdig storten op spaarbank jf op giro's. Hiermee wordt voorkomen het rondlopen met een groot geldbedrag, met de kans op verlies of diefstal. Deviezen De Schiedamse Spaarbank gaat ook de „service" uitbreiden. Per 1 decem ber start de verkoop buitenlandse va luta; rechtstreeks op het hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat. op bestel ling bij de bijkantoren. Tevens een afdeling verzekeringen, vooral voor reis-, bagage- en ongevallenverzeke ringen. „Het is te gek, dat mensen die het hele jaar bij ons gespaard hebben voor een buitenlandse reis, naar een andere bank moeten om daar buitenlandse valuta te kopen en zich daar te verze keren voor de reis", vindt de heer Holtkamp, Nog afgezien dat de spaar der kans loopt in de aantrekkelijke fuik van „de concurrent" te lopen. Rijdend kantoor Ook gaat de Spaarbank Anno 1820 in de loop van volgend jaar een „rij dend bijkantoor" in gebruik nemen, wat in verband staat met de grote stroom van salarisbetalingen. Dit mo biele kantoor komt uiteraard fn de verder gelegen wijken te staan, maar kan ook dienst doen voor de service in bijv. de bejaardencentra. Want ook dc pensioenen. AOW-, AWW- en AWB-uitkeringen kunnen via de Spaarbank Anno 1820 lopen. Wat erg makkeluk is voor dc bejaar den. Tenslotte wordt bij de Spaarbank Anno 1820 ook gedacht aan de moge lijkheid om effecten in bewaring te nemen, aan het verstrekken van per soonlijke leningen en meer van die ty pische bankzaken, die vroeger voor behouden waren aan de handelsban ken. Doch dat is nog wat toekomst muziek. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het voor stel van b. en w. om, ter gedeeltelijke dekking van de geraamde tekorten op de Begroting voor 1968 enkele ge meentelijke belastingen en tarieven te verhogen, is gisteravond met weinig enthousiasme ontvangen in dc Ge meenteraadsvergadering. Het betreft, zoals we reeds vermeld hebben, de straat- en riool belasting, de precario- en reinigingsrechten, de gemeentelijke leges en ook de tarieven voor het drinkwater. Doch ln grote meerder heid bleken de Raadsleden wel over tuigd van de noodzaak van de voorge stelde verhogingen. „De financiële situatie van de ge meente is uitermate benard. En zolang regering en Kamer weigeren om de uitkeringen aan de gemeenten te ver hogen. is het onmogelijk om de ge meentelijke voorzieningen op hetzelf de peil te handhaven en bovendien nog de begroting sluitend te krijgen", verklaarde wethouder van fmancien, mr. P. van Bochove. Ook is het onmo gelijk om steeds weer de reserves aan te tasten, die toch al sterk geslonken zijn, zodat het broodnodig wordt om nieuwe midtielen te vinden. Vandaar de voorgestelde verhogingen. Ook wees de wethouder er op dat dc gemeentelijke heffingen nog niet zijn op wat de minister zelf een „redelijk peil" vindt. Daarvoor zou b.v. dc straat- en rioolbelasting met nog eens ƒ400.000 opgetrokken moeten worden en de reinigingsrechten tot ƒ24 per emmer, terwijl h. en w. voorlopig niet verder gaan dan ƒ18. Vooral over tie water-tarieven is zeer zwaar en zeer technisch gepraat, vooral door de heren J. Alijk (kvp) en J. v. Katwijk (peg), zander dat er een verandering kwam in de tarifering. Hat kwam zelfs lot een stemming: zes tegen en 28 vóór de verhoging. Grborent Miranda, cl v W van Heest en E. Rosman; Johanna M? l. d v, J. J. Buc ket en M. T. M. Donders. Carlinde B. M, dv.M A. A. van der Moexel en C. C. Ruts, Jan z.v A. Krsaüeveld en K- Bot; Isabel C d v. E. B. de Vries en 3. M Kuipers, Yvette H. d v. P. W, Bras en A. J. Zevenhuijzen. Alma d.v. J. van Mourlk en J. Groeneveld. Eva J. A, d.v, J. Secreve en 3. H. Peter: Leendert J. zv. P. H. Enthoven en N, J. van 't Hul: Patrick G. M. z.v. B. M. Barktslj en W. H. M. van Schtjnde!, Rodger D, z.v. A. J. T. de Jong en A. A. Elllert, Harm z.v. A. E. Gfjsberts en 'C. Fenenga: Robertua F. z.v. F. L Krowlnkel en t. van der Linde, Mirjam d.v. H. J. van der Pol en C. J. de F IJ ter; Franciscus H. z.v. C. J. J. Verhart (ADVERTENTIE) Nieuwe Binnenweg 26 Rotterdam - telef. 010-254483 Groot assortiment gebruikte personen-auto's. Inruilen financiering mogelijk. Dagelijks, ook zaterdag, geopend tot 6 uur. Overleden: G F P, Hiivers, 89 Jr; Valk, 68 jr. echtg, C. J. van der Toom (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Op 30 oktober is het weer „Wereldspaardag". Dit was eigenlijk een typische aange legenheid van de Bondsspaarbanken. Maar bU dc viering van het 150-jarig bestaan hebben de Bondsspaarbanken vrijwillig afstand gedaan van hun ex clusieve rechten op deze bijzonder goed lopende actie. Het gaat tenslotte meer om het sparen zelf. De kweste is dat concurrerende in stellingen ook in oktober festiviteiten en acties organiseerden, waardoor er nogal eens verwarring bij de spaar ders ontstond. Daarom op 30 oktober van dit jaar Wereldspaardag univer seel voor alle spaarders en spaarban ken, onder auspiciën van de overheid. Op die dag zal de Spaarbank Anno 1820 het hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat onafgebroken openhou den van 8.30 tot 20.30 uur. Mag ook wel, want vorig jaar waren er bijna tweeduizend bezoekers. Ieder van hen ontvangt de extra-mooi uitgevoerde jubileum-kalender, terwijl tedere nieuwe spaarder een verzilverd thee lepeltje krijgt. De jonge seflioolsipaarders (dat is op alle openbare en prot. chr. scholen) van de eerste drie klassen krijgen het met plaatjes verluchte boekje „Men sen aan de deur" van Ton Linde ij€r en de oudere leerlingen plaatjes voor de serie „l'/t eeuw verworvenheden der tedhniék," Bevordering Want ondanks alle ontwikkelingen in het spaarbankwezen, blijft de Spaarbank het oude ideële doel trouw. Daarom blijven vele niet-lu cratieve onderdelen van het spaarbe- drijf, als schoolsparen, spxarbusjes, enz. gehandhaafd. De beleggingsacti- vltelten zijn slechts een uitvloeisel. Dit tn tegenstelling tot vele andere geldinstellingen, die besparingen aan trekken om kredieten te kunnen ver lenen, De huidige brede marge tussen de te ontvangen en de te betalen' rente maakt dit tegenwoordig aantrekkelijk. Do propaganda voor het sparen laten zij graag aan de Spaarbanken over. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Het socialistische gemeenteraadslid drs. J. Lems heeft het college van b. on w, naar aanleiding naar aan leiding van de aanvaring bij de Waalhaven schriftelijke vragen gesteld. HU wil weten op welk tijdstip het de haven- en politieautoriteiten be kend was, dat de lading van de Eljaco van zeer gevaarlijke aard was. Zijn de vigerende voorschriften voor vervoer te water van dergelijke stoffen voldoende om de gevolgen tot acceptabele proporties te reduceren? Indien vraag twee ontkennend wordt beantwoord wil het college dan terzake maatregelen nemen c.q. voor stellen doen? Blijkens persberichten heeft de d.wJ. besloten geen water meer uit de Maas op te nemen. Op grond van wel ke signalering is dit besluit genomen? Distilleerderij, annex Groothandel in het oosten van het land zoekt contact met belangstellenden, voor de functie van Gezocht wordt een mêdewerker van 3040 jaar met praktische ervaring wat betreft fabricage van gedisttUeerde dranken en likeuren. Geboden wordt een zelfstandige lunetle en afwis selend werk, Bij zoeken naar huisvesting zal worderr bemiddeld. Sollicitaties met korte levensloop, welke vertrou welijk tullen worden behandeld aan de firma J, Th. Lamers, Distilleerderij, Hofmeijerstraat 19 te Oldenzaal. GEMEENTE SCHIEDAM Bij de gemeente-secretarie kan worden geplaatst een 5,308.30 uur en van Werktijden dagelijks van 16.30—19.00 uur. Zaterdags vrij» Uurloon 3,09. Sollicitaties schriftelijk, of mondeling na telefo nische afspraak, bij de chef van de afdeling Interne Zaken, Oude Kerkhof 19a, telefoon 269051, toestel 15, M Foto. film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wachtl Foto Van Vuuren, Hoogstraat 108, Schiedam. Tel. 288720. Let op Juiste adres. B23

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2