voor Bottelo (Coea Cola) in Schiedam gepland EBHEEEEl WALDO N.V. DFC had graag wat teruggedaan voor gemeente P.SJP. wipt Oosterwijk als fractie voorzitter Griep baart geen zorg in Rotterdam Sfhieaam Telefoon 153635 Afd. Quick-Service FILMKRING ZET WERK VOORT MET GOEDE FILMS Veerdienst over Hartelkanaal Kunstcentrum houdt festival Medische dienst GROOTSTE BEDRIJF MET 2,5 MEN KISTEN PER JAAR UITSLAGEN ESTAFETTES SCHOÖLZWEM- WEDSTRIJDEN S.H.V.-STUWADOORSBEDRIJF FOTOGRAAF WILDE VOOR ENGELAND ELKE WEEK TIEN GULDEN AFSTAAN Partij van de Arbeid vergadert dinsdag In november f>86 buizen gereed in Rijnmondgemeenten BERGHOLTZ NAAR PSV? 'DE BELANGEN' 75 JAAR Krediet gevraagd voor boekje Turnen in Maassluis Geslaagden KERKDIENSTEN KOERIERSTERS „TELSTAR" leerling verpleegsters zaterdag 6 januari 1968 - pag, (ADVERTENTIE) Automobielbedrijf Bokelweg 88-90 SCHIEDAM Singel 41-45 Telefoon 262430 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag- De be langstelling voor de filmvoorstellingen van de Schiedamse Filmkring is in de tweede helft van het afgelopen Jaar aanzienlijk toegenomen. Naast de trouwe kern van leden heeft vooral de opkomst van de Jeugd van de middel bare scholen de Filmkring gered, zo constateert het bestuur van de Film kring. Voor de „Film en sex"-avond was er voor het eerst een uitverkochte zaal. Ook. in 1968 zal de Filmkring voort gaan met het aantrekken van goede en vooral opmerkelijke film. De ver toning heeft voortaan plaats in de aula van de Hijks-hbs aan de Hugo de Grootstraat. Begonnen wordt met de vertoning op dinsdag 16 januari van „Maagden bron" van Ingmar Bergman, toegan kelijk voor personen van achttien jaar en ouder. Geïnspireerd op een Zweed se ballade uit de middeleeuwen, geeft de film in aangrijpende beelden een verhaal van wreedheid, hartstocht en vroeg-christclijke vroomheid. Op ge laden wijze wordt zo een beeld van de middeleeuwen, in het landelijke Zwe den, opgeroepen. Op dinsdag 20 februari volgt dè Rijnmond-première van „Wie doodde Salvatore Giuliano?" van Francesco Rosi, een document over de terreur van de Maffia op Sicilië. Toegang voor 14 jaar en ouder. Aangekondigd wordt „Herrenpar- tie", een film van de Duitse cineast Wolfgang Staudte, op vrijdag 22 maart, voor 14 jaar en ouder. Het gaat om een Duitse zangvereniging die in een Joegoslavisch dorp terecht komt, waar alle mannen tijdens de oorlog door de bezetters zijn vermoord. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Ongeveer ter plaatse van de inmiddels doorge- baggerde Wieldijk, tussen Heenvlict en Nieuwesluis, wordt door het ha venbedrijf van de gemeente Rotter dam vanaf 2 januari, tot nader aan kondiging, over het Hartelkanaal een veerdienstonderhoudendie op ver zoek afvaart. De overtocht is gratis. VLAARDINGEN. Het Vlaardings Kunstcentrum begint 1968 met een nieuwjaarsfestival, te houden, öp za terdag 13 januari In de Stadsgehoor zaal, aanvang 20.15 uur. De aandacht wordt gevraagd voor het. „éénmans" cabaret van Fons Jansen, die aan de vleugel wordt begeleidt door Frans Oudhoff. Na afloop volgt een bal in de Har monie en In dé" wandelgangen van de Stadsgehoorzaal, met muziek van de „Down Town Jazz Band" en van het orkest van Jack Redler, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Dit week end wordt de apotheekdienst waarge nomen door apotheek Jansen, Swam- tnerdamsingel 41, tel. 264917, die ook de nachtdienst waarneemt in de vol gende week. In spoedgevallen: zütt artsen te bereiken via de Telefonische Boodschappendienst op het nummer 206611. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De N.V. Bottelo in Schiedam, bottelaar van Coca Cola voor het district Zuid-Holland, gaat een nieuw en aan zienlijk groter bedrijfspand bouwen op het Schiedamse industrieter rein in de 's Gravelandse polder. Want het huidige, in 1950 gebouwde fabriekspand aan de Van Deventerstraat 18, nog net binnen de grens met Rotterdam, is veel te klein geworden. De heer J. A. P. C. Smijers, sinds 1 januari j.l. directeur van Bottelo N.V. en opvolger van de heer B, J. Rijke, die adjunct-directeur van Jamin Rot terdam-Oosterhout is geworden, kon nog geen nadere bijzonderheden ge ven, aangezien de plannen nog niet ge heel zijn vastgelegd. Doch binnen af zienbare tijd zal de eerste paal wor den geslagen. Te verwachten is dat de grote opslag-depotB in Rotterdam en Den Haag overgebracht zullen worden naar Schiedam. De N.V. Bottelo in Schiedam is'een geheel zelfstandige bottelarij; voor Coca Cola de grootste van de tien in Nederland en ook een van de oudste, na de vestigingen in Amsterdam en Alphen a.d. Rijn (Zijerveld's Limona de Industrie N.V.), Maar als conces sional!* worden uiteraard nauwe be trekkingen onderhouden met zowel The Coca Cola Company in Atlanta (V.S.) als de Coca Cola Export Corpo ration te New York (afdeling in Am sterdam), die de essences leveren voor de typische smaak. Niet alleen voor Coca Cola, maar ook voor Fanta-O- range, Sprite en TEB. Maar afgezien van het kostbare concentraat (dat overigens niet alleen in de V.S., maar. bv. ook in Brussel wordt vervaardigd), worden de dran ken verder geheel in Schiedam ge maakt. Echter onder zware controle van de moederorganisaties. Gelijke smaak De eis is namelijk dat de 80 miljoen flesjes Coca Cola, die dagelijks In de gehele wereld worden gedronken, vol komen gelijk van smaak moeten zijn. Of ze nu in Schiedam, in New York of in Sjanghai worden vervaardigd. Zoals ook alle flesjes waarin de drank wordt geleverd precies gelijk zijn. Dit heeft voor Bottelo N.V. wel de consequentie dat het Rotterdamse drinkwater, de omvangrijkste grond stof eerst heel grondig gezuiverd dient te worden, voor het gebruik kan wor den! Met dit water wordt de kristal suiker opgelost tot een „blanke si roop," die na nogmaals zuivering ver mengd wordt met het concentraat. Dc verhouding is ongeveer 22.500. liter water met 3.000 kg suiker en 150 liter cóncentraat. Daarop volgt het eigenlijke bottelen van de dranken. Daarvoor heeft Bot telo N.V. twee „kolommen." De ene lijn levert 24.000 (kleine) standaard flesjes per uur; de ander 10.000 grote re flessen per uur. De produktie zou eenvoudig zijn, wanneer Bottelo niet op zo'n verschrikkelijke manier zat ie tobben met een gebrek aan ruimte. Wat dus in de nabije toekomst verbe terd zal worden. (Van een onzer verslaggeversj SCHIEDAM, zaterdag "Wethouder G. D. de Graaff reikte gistermorgen de prijzen uit aan de winnende estafet te-viertallen van de sch ooizwemwed strijden ra het Sportfondsenbad. De uitslagen waren: meisjes 5e klas: 1, prof, Gunninghschool (1,41.6); 2. Oranje Nassauschoot (I.42.D; 3. Don Savioschool (1.44.3). Jongens 5e klas: 1. Jan Ligthnrt- school (1.37.1); 2. St. Jozefschool (1.39.6); 2. Oranje Nassauschool (1.40.8). Meisjes 6e ktas: 1. Jan Ligthart- school (1.32.2); 2, A. H. Gerhardschool (1.33.7); 3. Erasmusschool (1.35.4). Jongens 6e klas: 1. Martinusschool (1.33.1); 2. Don Savioschool (1.33.6): 3. Jan Ligfchartschooi (1.33.8). Alle estafettes bestonden uit 4 x 25 m schoolslag. De uitslagen van de in dividuele nummers publiceerden wij al eerder. ROTTERDAM, vrijdag. De com manditaire vennootschap lludig en Pieters is met ingang van 1 januari jL omgezet in een naamloze vennoot schap. 2,5 miljoen De produktie van Bottelo is rond 2,5 miljoen kisten per jaar. waarmee vol daan kan worden aan de vraag In het rayon, zijnde een deel van Zuid-Hol- land en de eilanden. Maar dat maakt wel dat bv, in december continue 24 uur per dag gewerkt moest worden! Dit geldt overigens voor alle dran ken te zamen, al vormt Coca-Cola nog het leeuwendeel. De nieuwere merken Fanta-orange en Sprite komen op resp. 30 pet. en 18 pet. van de coca- cola produktie. Overigens stijgt het verbruik van. frisdranken in Neder land met het jaar: 40 liter per hoofd in 1967, tegen 37 liter in 1966 en 33 li ter in 1965. Frisdrank slaat nu onge veer gelijk met de (gestegen) afname aan bier. Opmerkelijk is dat ruwweg geno men 95 procent van die dranken via de kruidenier, slijter, enz. wordt gele verd voor gebruik in de huiselijke kring en slechts 5 procent via de ho- reca-bedrijven. Trouwens, vijftig pro cent wordt dan ook geleverd in grote „gezinsfles" van liter. Om al dat vocht af tc zetten heeft Bottelo liefst 85 vrachtwagens op de weg, rijdend op vaste bev.oorradmgsroutes. 90 jaar Coca cola als „moderne" drank, is ouder dan velen denken. Het werd In 1886 voor het eerst ln de huidige smaak gemaakt door de drogist 3. S. Pemberton in Atlanta (V.S.). Hij maakte gebruik van de ontdekking in 1772 van de Engelse natuurkundige Joseph Priestley om koolzuurhoudend water te maken, waar men later sui ker en vruchtensappen aan toevoegde voor de smaak. Pemberton maakte echter gebruik van andere kruiden. Het was zijn boekhouder en vriend F. M. Robinson die de naam „Cöca cola" uitvond; diens karakteristiek handschrift is nu over de gehele we reld bekend. De even karakteristieke vorm van de fles onstond echter eerst in 1915, ontworpen door Alex Samuel- son. Olympische Spelen Xn Nederland deed Coca Cola overi gens eerst ln 1928 de intrede, ln ver band met de Olympische Spelen te Amsterdam, toen de buitenlandse, vooral Amerikaanse bezoekers hun „eigen" drank ook ln Nederland wen sten te drinken. De oudste bottelarij van Coca Cola in Nederland Is dan ook die in Am sterdam,. van 1928. Pas na de oorlog volgden er meer;" in 1949 in Alphen a.d. Rijn en ln 1950 Bottelo N.V, in Schiedam. Thans zijn er tien bottela rijen in Nederland. Naast de totaal 1.800 in 112 landen in de wereld^ Int-- De pijl geeft de plaats aan waar de Steenkolen Handelsvereniging liet nieuwe overslagbedrijf op de Maasvlakte zal vestigenEen definitieve terreinafbakening heeft nog niet plaatsgevonden omdat overleg plaats vindt betreffende de verlangens van de S.H.Ven <fe waterstaatkundige aspecten van het doortrekken van het Hartelkanaal. In het nieuwe stuwadoorsproject neemt, zoals u»j reeds eerder mélddenook het Rotterdamse stuwadoorsbedrijf Frans Swarttouw en de Franse combi natie .Manufrance" deel. De vestiging aan het Hartelkanaal beslaat circa 25 hectare. De mogelijkheid bestaat dat de aeplande kadelengte van 500 -meter nog zal worden vergroot. De opslagcapaciteit zal een miljoen ton erts en een half miljoen ton steenkolen bedragen. KRIMPEN AAN DE LEK, vrij dag Geïnspireerd oor het voorbeeld van de onlangs op het tv-scherm verschenen vijf Britse typistes, die een half uur gratis voor hun land willen werken en geleid door zijn liefde voor het Britse land en volk dat hij ih va kanties leerde kennen, heeft foto graaf U. Klip uit Krimpen aan de Lek donderdag de Britse ambas sadeur, sir Peter Garran, in ons land het aanbod gedaan om een jaar lang elke week tien gulden te.offreren voor de Britse econo mie. In een persoonlek gesprek met de fotograaf vertelde de ambassa deur dat hU het gebaar zeer op prijs stelde, maar na?r zijn smaak geen geld in ontvangst kon nemen. „Ik kan u slechts aanraden het geld op andere wijze over te ma ken," zei de ambassadeur. „Mijn baas gaat nu proberen oud-ver zetslieden voor zijn actie te win nen." vertelde Tia den Oudsten vanmorgen. „Voorlopig gaat hij zoveel mogelijk producten voor eigen gebruik van Engels fabri kaat kopen." VLAARDINGEN, zaterdag. De Partij van de Arbeid, afdeling Vlaar- dingen, vergadert dinsdag 16 januari, 's avonds om acht uur in de muziek zaal var\ het Volksgebouw.. Het bestuur verwacht de leden met eventuele kritiek op het fractieverslag dat alleen ln behandeling komt, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag, In no vember vorig jaar kwamen in de 23 Rijnmond-gemeenten 886 (1966: 1072) huizen gereed, namelijk: 521 woning wetwoningen, 210 gesubsidieerde par ticuliere woningen en 155 ongesubsi dieerde particuliere woningen. Begon nen werd met de bouw van 970 (612) huizen, namelijk: 372 woningwetwo ningen, 568 gesubsidieerde en 30 on gesubsidieerde particuliere woningen. Op 1 december vorig jaar waren er 12.151 (14.195) huizen in aanbouw. Voor de drie verschillende sectoren zyn de aantallen: 6765, 3590 en 1790. SCHIEDAM. Ondertrouwd: C. de Backer 20 jr en H. J. Hagens 17 jr; H. F. Groenestijn 27 jr en P. Hofman 19 jr.; L. J. Hollenga 23 jaar en A. Zee- lenberg 21 jr.; H. A., van Katwijk 35 jr. en C, van Eijk.34 jr.; H. G. Kok 21 jr. en A. A, Weber 21 jr.; C. L. Koo rengevel 29 jr. en J W van de Luitga- ren 21 jr.; J. Krommenhoek 24 jr, en S. C. E. van Dijk 21 jr.; J. C. Oslerholt 25 jr. en C. Bras 23 jr.; G. T. M. de Vette 21 jr. en H. A. M. van der Laar 20 jr.; F. H. van den Wijngaarden 22 jr en M. K, Böhm 19 jr. Gehuwd: J. W. Gljsen 23 jr. en M. M. Bentvelzen 20 jr.; H J. Kempers 21 jr. en M. C. Goovaart 20 jr.; C. A. Erwich 22 jr en A. G. Toering 20 jr.; L. van Rij 28 jr. en. J. M. den Hartog 21 jr.; F. F Telkens, 31 jr en M. G, Hermans 21 jr.; A, T. van der Zeijden 36 jr. en T. Gilyamse 27 jr; J. van Roon 21 jr. en C. J. Blemans 18 jr.; E, van den Brand 21 jr. en T. M. van Eek .20' jr. B. J. J. M. Schellinks jr. en M. F. J. Valk 22 jr.; P. C. Mul der 24 jr. en J. C. A. van Koetsveld 24 jr.; A. J. Richters 23 jr. en P. M. Pen ning 20 jr. Geboren: Petrus C. z. v. C, A. J. Scheffers en J. C. Droge; Johan R. z. v. A. Ouwerkerk en E. J. van den Ha mer. Overleden: M. Bernard, 90 jr. echtg. N. A. Maagdenberg. (Van ecu onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De PSP heeft de heer C. Oostenvljk als frac tievoorzitter in dc gemeenteraad ver vangen door de heer H. C. Lagrand. Het PSP-raadsild \V. Reme|)er deed hiervan gistermiddag mededeling aan de raad in een „persoonlijke verkla ring". De vervanging van de heer Ooster wijk werd al verwacht nadat zijn drie fractiegenoten zich duidelijk hadden gedistantieerd van zijn politieke be schouwingen tijlclens de begrotingsbe handeling van enkele weken geleden. De heer Oosterwijk deed uitspraken die, naar zijn fractiegenoot Dalrn toen verklaarde, niet strookten met de op vattingen van het partijbestuur. De heer Rome ij er vcrkl aarde gister middag dat hij en dc heren Daim en Lagrand willen deelnemen aan het bestuurlijke werk. Omdat gebleken is dat de overige fracties niet kunnen samenwerken met de heer Oosterwijk heeft men hem als fractievoorzitter vervangen. De heer Oosterwijk woonde de raadsvergadering niet bij. Hij vertelde ons vanmorgen rustif te willen afwachten wat de partij za doen. „Het is voorlopig alleen nog maar een besluit van de drie fractiele den onder elkaar. De partijledenver- gadering zal er ook nog over moeten spreken", aldus de heer Oosterwijk. Hij is niet van plan zijn raadszetel ter beschikking te stellen. De uitgerangeerde fractievoorzitter zal de kwestie niet zelf aanhangig ma ken bij het partijbestuur, maar als er, naar hij verwacht binnen enkele we ken, over wordt gesproken, wil hij zijn visie op het al lang smeulende conflict binnen de fractie geven. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag In Rotterdam is slechts een lichte stijging van het aantal griepge vallen geconstateerd, aldus dr. L. Burema, directeur van de G.G. en G.D. Dc geneeskundige dienst beschikt over een permanent peilstation voor ziektegevallen, waarbij 25 huisartsen, verspreid over de gemeente, zijn aan gesloten. Zij doen wekelijkse meldin gen, ook van ziekten waarvoor geen aangifteplicht bestaat. De geringe stijging van het aantal influenzagevallen blijkt ook uit de ziekmeldingen van het Rotterdamse gemeentepersoneel; het aantal is tot dusver niet opzienbarend. De Rotterdamse GG en. GD heeft dezer dagen de serologische bevesti ging. gekregen van het vermoeden dat al begin december in Rotterdam in fluenzagevallen voorkwamen. Bij be paalde patiënten is toen, en ook enke le weken later, een bloedmonster ge nomen. De toeneming van bepaalde stoffen heeft in het laboratorium in fluenza aangetoond. Dr. Hers uit Leiden is er ln Rotter dam in geslaagd het influenzavirus A te isoleren. Het onderzoek wordt voortgezet; volgens dr. Burema lijkt het er op dat er sprake Is van het vi rus A2. In de Rotterdamse ziekenhuizen is tot dusver geen toeneming van het aantal opnames wegens longontsteking of influenza geconstateerd. Bij enkele grote bedrijven hebben wij gevraagd naar het aantal zieken. Wtlton-Fijenoord meldde een kleine toeneming, „maar die is normaal ln deze tüd van het jaar". Onder, het Unilever personeel in Rotterdam hetzelfde beeld: Iets meer zieken dan normaal. Het aantal griep- opgaven overheerst daarbij. gESTUURSLEDEN van Feijenoord en DFC komen in de loop van de volgende week bijeen om uit te maken wanneer en waar de uitgestelde bekerwedstrijd tussen de twee ploegen zal worden gespeeld. Dc KNVB heeft bepaald dat dit in ieder geval voor 25 februari moet ge beuren. Dit betekent vrijwel zeker, dat bet duel in de Kuip zal worden ge houden, want er zjjn geen zondagen meer vrij en het spelen op een door deweekse avond is onmogelijk, omdat DFC niet over een lichtinstallatie be schikt. Feijenoord had DFC ook in eerste instantie al voorgesteld om de wed strijd in de Kuip te spelen, maar daar voelden de Dordtenaren niets voor. Niet omdat de condities van het stadion of Feijenoord te hoog waren, ook niet omdat ze het voor deel van ©igen terrein wilden be houden, maar omdat ze iets terug wilden, doen voor de gemeente Dor drecht, die DFC vaak heeft ge steund. „DFC had de gemeente Dordrecht graag een flink bedrag aan verma kelijkheidsbelasting bezorgd," vef- telde een DFC-bestuurder, „maar dat kan helaas niet doorgaan. De omstandigheden dwingen ons nu om in Rotterdam te spelen. We hopen nu maar dat stadiondirecteur De Kimpe dezelfde voorwaarden stelt als in eerste instantie. Die waren toen zeer billijk." DIJ Anderlecht blijft het romrae- IJ len. Men zal zich herinneren dat Plaskie en Devrindt vorig jaar door de Belgische kampioensploeg ge schorst werden omdat ze in de Cup-wedstrijd tegen Dukla Praag de richtlijnen van hun trainer niet had den opgevolgd. Ook dit jaar heeft het bestuur van Anderlecht al een keer in eigen vlees moeten snijden. Aanvoerder Jef Jurion werd voor een tijdje aan de kant gezet, nadat hij bij herhaling had verkondigd dat dit absoluut zijn laatste jaar voor de Brusselse ploeg zou zijn. Van Mulder en Bergholtz is be kend dat zij graag naar Nederland zouden terugkeren. Mulder heeft een keer een visje uitgegooid via de tele visie en Bergholtz heeft vergeefs bij Soarta gesolliciteerd. Van Norberto Höfltng - een groot vriend van Bergholtz - hoorde ik gisteren dat .Pummey' nu zijn zinnen heeft gezet op PSV, Mulder heeft het voordeel dat hij aanzienlijk jonger is dan Berg holtz, maar toch zullen de Neder landse clubs nog wel even wachten voordat zij met de Groninger gaan onderhandelen. Mulder sukkelt na melijk al een hele tijd met een dij beenblessure en heeft nu ten einde raad de hulp van een Franse specia list ingeroepen. Het laatste nieuws over Ander lecht Is dat trainer Beres ontslag heeft gevraagd. Zijn contract, dat tot 30 juni 1969 loopt, wil hij al aan het einde van dit seizoen beëindigen. De raad van beheer van Ander lecht is er mee akkoord gegaan. Be res, wiens bevoegdheden bij Ander lecht beperkt waren, beweert een aanbieding van Benfica gekregen te hebben. Over Benfica gesproken: Mario CoJuna, de linkshalf van de Portugese kampioensploeg is door de Portugese voetbalbond voor zes wedstrijden geschorst, omdat hij in de competitie-wedstrijd tegen Spor ting een tegenstander had geslagen, DICK VAN DEN POLDER, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag, De „Ver eniging tot Behartiging van de Belan gen van de Ned. Hervormde Gemeente te Schiedam", meer bekend ais „De Belangen" die het gebouw Irene ex ploiteert, bestaat 75 jaar. Dit jubileum zal worden herdacht met een bijeen komst van bestuur, leden en genodig den op zaterdagavond 20 januari, ui teraard in Irene. Tot enkele jaren na de tweede we reldoorlog heeft De Belangen een be langrijke rol gespeeld in het leven van de Herv. Gemeente te Schiedam, Daarna heeft de vereniging door ver anderingen op het kerkelijke ,erf de werkzaamheden beperkt tot de ex ploitatie van het zalencomplex aan de Nieuwe Haven 155, bekend als Ge bouw Irene. RIDDERKERK, vrijdag Het Rid derkerks college van b. en w. wil een holfjaaiTijks verschijnend boekje la ten uitgeven dat de bewoners infor meert en voorlicht over de mogelijk heden op velerlei gebied in de ge meente. Het college vraagt de raad van avond een Krediet van ƒ10.000 be schikbaar te stellen om de uitgave mogelijk te maken. Een ander plan van b. en w. is voor de bewoners spe ciale voorlichtingsbijeenkomsten of wiikavonden te beleggen, eventueel ook voor TJLO en nijverheidsscholle ren. In het boekje wil men dan nog een speciale .vragen-rubriek' creëren zo dat de bewoners zelf allerlei onder werpen kunnen aanroeren. Naast dit boekwerkje blijft de jaar lijks verschijnende brochure .burger schap en burgerzin' aan Ridderker kers die de kiesgerechtigde leeftijd bereiken verschijnen. MAASSLUIS, zaterdag. De Rot terdamse Turnbond organiseert zater dag 6 januari haar slotavond van de vijf-kringen competitie in de Maas- sluise sporthal „Olympia." Het programma omvat behalve een demonstratie vn do beste turnsters van de Rotterdamse-, Haagse-, Leid- se-, Goudse- en Dordtse turnkringen een optreden van de damesploeg „As- pasia" uit Rotterdam en een demon stratie van de 'dames- en herenploc- gen van de RTB Deuitvoering begint om half acht. Kaarten aan de hal verkrijgbaar. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag Onder auspiciën van de Nederlandse Werk gemeenschap werden ln Vlaardingen accordeonexamens afgenomen, waar voor de volgende Schiedammers slaagden: L. van Asten, E. Goedhart en G, Gerrets voor het diploma A;.C,. Baas, M. Hagestein, J. Hom vooi* het diploma B; I. Rissema behaalde het diploma D en J. Rijsdijk voor het di ploma E. SCHIEDAM Ned, Hervormde Gem. Grote kerk: 10 uur ds. A. lc Coq en 17 uur ds. J. Batelaan (Den Haag). Bethelkerk: 10 ds. A. Hoffman. Opstandlngakerk10 Herv. Gem. Ketüel. St. Martlnuskerk (Alburt van Roalteplein)8.30 uur ds. E. Verwaal. De Hank: 10 uur ds. W. Vons en 10 uur ds. E. Varwaal. Ned. Herv. Geref. Evanp. Gebouw Irene: 10 uur dhr. G. v.d. Kamp (Den Haag). Gro te kerk: 17 uur ds. J. Batelaan (Den Haag). Evang. Lutherse Gem. 10 uur ds. A. Stelnhart. Oud-Kath. kerk. Dam SS: 10 uur H. Mis. Leger des Hells. Lange Haven 27: 10 uur HeUigingssamenkcmst en 18.30 uur Verlos- alngsaamenkomst. Hoogstraat: 18.30 uur Openluchtsamenkomst, Alle samenkomsten c.t.v. majoor en mevr. C. C. Geratel. jehova's Getuigen. Volksgebouw Tuln- laan 0: 18 uur openbare toespraak en 19 laan 50: 18 uur openbare toespraak cn 19 uur Wachttorenstudie. Foto, film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht! Foto Van Vuuren. Hoogstraat 106. Schiedam. Tel. 266720. Let op juiste adres! R180 Diversen Kapsalon Hélène. De salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor ieder haar ge schikt ƒ750. Hélè-Hèdeperma- nent, de meest ideale natuur lijke permanent10. Gratis halen en brengen per luxe auto v, permanent. Kapsalon Hélène. Rembrandtlaan 22. Schiedam, tel. 267170. II.- re ductie op deze advertentie. R25 Uw kleine advertentie in deze 'kolom wordt gelezen, met de zelfde aandacht, als waarmede u aeze las, Fiat-rijschool Spoedcursus, 10 volle rM-uren90.— Theorie wordt gege- ven elke - le en 3e vrijdag van de maand door inspecteur van politie. Roerhaavelaan 53a Tel. 163202 Noodkreet 1 Vermist oudejaarsmid dag te Vlaardingen-Oost Ierse terriër, teef, róód- bruin, bruine halsband, Is wat schuw, Beloning InL tel. 010—14194B. GEMEENTE SCHIEDAM worden geplaatst, voor de opleiding tot gediplo meerd verpleegster. Minimum - leeftijd 17 jaar en 7 maanden (op 1 maart '08). Vereist is het beztt van ULO-diploma of een ge lijkwaardige opleiding oa. A,V.V. .1 en H, fnaa. Zij die niet aan de toelatingseisen voldoen, ont- vangen in het ziekenhuis een aanvullende cursus. Het salaris bedraagt'voor: le jaara-leerlingen 264,— pér maand 2e Jaars-leerUngen I 287,— per maand A.O.W.-premle word- Leerling verplegenden genieten naast hun salaris gratis kost en Inwoning, be wassing en geneeskun dige verzorging. Eveneens gratis ontvangen zij verpleegsters ki eding. 5 daagse werkweek. Per jaar geniet men 3 weken vakantie. Voor het'verrichten van onre gelmatige diensten wordt een toeslag op het sala ris gegeven. Voor het bezoek aan de ouderlijke woning wor den 2 x per maand reiskosten boven 2,80 vergoed. Kandidaten, die Interesse hebben voor de functie kunnen zich schriftelijk of telefonisch (OIO—28B128) wenden tot de Adjunct-directrice. Zij die voor een sollicitatiegesprek worden uitgenodigd ontvan gen ,ve rgoedlng van reiskosten

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2