lud ['edienden voor de sloop 98.- 89so lO95 BENNINK EN BREUKER MAKEN NU HUN EIGEN JAZZPLATEN 10** alléén dinsdag en woensdag kamgaren herencostuums flausch /mohair overjassen Bel-o-Fast overhemden Rotterdam blijkt van plan dit jaar de slopershamer danig ter hand te nemen. Iieel wat panden, over de gehele stad verspreid, gaan tegen de grond. Conciërge Czaar Peterhuisje viert gouden jubileum Politie moest zieke bejaarde dwingen zich in ziekenhuis te laten behandelen Eeuwenoude molen in Middelburg loopt schade op hij brand HET BLIJFT WINTERS Pv pag. 6 - maandag 8 januari 1988 Dit beeld is bepaald uniek te noemen. Heeft u weieens een Rotterdamse straat gezien waar maar één auto staat. Dan moet u gaan, zoals onze fotograaf deed, naar het Noordereiland Feijenoordstraat- Willem Barendszstraat De huizen zijn ontruimd en dichtgespijkerd Je hoort de slopers op pantoffels naderen Deze dwarsdoorsnede van zo'n goed oud huis (foto rechts) uit de tijd toen het bouwen nog echt bouwen was vindt u aan de Dirk Smitsstraat in de voor de sloop bestemde wijk Crooswijk Nog eens het Noordereiland, de Prins Frederikstraat, (foto onder) waar de sloopschuitingen inmiddels zijn opgericht Willem Breuker, Boudewijn van Grevenbroek, Han Bennmk en Rudy Koopmans (v.r.n.l.) gaan samen een serie jazzplaten maken onder het label „Instant Composers Pool". (Van ome correspondent) ZAANDAM, maan da*. Donder dag herdenkt de heer W. J. Schol, wo nende Krimp 24 te Zaandam, het feit dat hU vUftU Jaar concierge 1» van he Czaar Peperhuisje, In 1917 so*1 iclteerde hij by de am bassadeur van Rusland in Den Haag Kort daarna brak de revolutie uit. De ambassadeur vertrok naar Amerika Het huisje bleef eigendom van de tsa renfamilie Daarna beheerde de heer Paul Poustochkine. oud-zaakgelastigde van keizerlijk Rusland, het huisje voor eventuele erfgenamen van de tsaar In 1924 kreeg de heet Schol bezoek van een vtouw die /ich A na sta si a noemde en zei de dochter van Ntcolaas II te zijn Ze heeft echter nooit rechten op het Czaar Peterhuisje laten gelden Na de dood van de heer Poustochki ne in 1958 werd het huisje eigendom van de Nederlandse Staat Onder de mensen die de heer Schol heeft rondgeleid waren prins Dimitri prinses Jasykoff, prinses Juliana, de kioonpnns van DjokjakaUa, Puns Ni- col a as van Denemaiken en de herto gin van Mecklenburg Recent zim de bezoeken van het Russisch Staatsbal- let, het Staatssymfonieorkest, het Staatscircus en het Donkozakkenkoor (Van een onzei verslaggevers) HUIZEN, maandag De politie tn Hutzen (N H heeft een 92-jarlge in woner van de gemeente, de heer F van Vliet gisteravond met zachte dwang van zijn woning naar het Dia conessen/leken hu is in Naarden laten overbrengen De eigenaar van het tuinhuisj waarin de heer Van Vliet woont ha de man in geen drie dagen gezien en waarschuwde de politie Deze vond di man op de vloer liggend onder een dunne deken De kachel was uit De politie probeert al geruime tijd de man te overtuigen naar een bejaar dencentrum te gaan Hij weigert ech ter zijn huisje te verlaten (Van onze correspondent) MIDDELBURG, maandag De uit 1728 daterende Seismolen op het Bol werk ln Middelburg is zaterdag vooi een deel beschadigd door brand Het vuur ontstond in meubels die onder in de molen wa.en opgeslagen en ver spreidde zich over twee verdiepingen via brandslangen die de brandweer m de molen had te drogen gehangen Vijftig man van de brandweer uit Middelburg. Vlissingen en twee om liggende dorpen en de Middelburgse jeugdbrandweer hadden vier uur lartg handen volwerk De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat kinderen met vuur speelden (Van on/e weerkundige medewerker Ook dit stukje'Napels' gaat uit het stadsbeeld verdwijnen en daar zal waarschijnlijk niemand om treuren Schilderachtig Ja, dat wel, maar een beetje te. Deze opname werd gemaakt in Hillesluis OG steeds Nederland in tv.ee klimatologisch sterk verschillende helften verdeeld Ten noorden van de lijn Nijmegen, Apeldoorn, Af sluitdijk ligt tien tot twintig centi meter sneeuw, elders in ons land is de sneeuw van weinig of geen bete kenis Boven deze sneeuw daalde de tempe ratuur in het nooiden en oosten van ons land tot —11 graden, maar in Vlissingen bleef het kwik op 4-1 graad staan. Van de Noordzee drij ven nog enkele hagel- en sneeuw buien binnen. De wind gaat later naar oost tot zuid draalen, doordat de luchtdruk ln onze omgeving langzaam stijgt. In de komende nacht is opnieuw lich te tol matige en boven de sneeuv mogelijk weer strenge vorst te ver wachten Het is waarschijnlijk dat het over het algemeen winterse weertype de komende dagen zal aanhouden, met in het westen nog steeds een kans op sneeuwbuien. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag. „We wilden nu eindelijk eens een plaat maken, waarbij we alles zelf konden beslissen. Zelf uit maken wanneer we zin hebben om op te gaan nemen. Zelf de plaats van opname kie/en. Zelf de microfoonopstelling maken en de „sound" beoordelen. Zelf rustig tlmb uitkiezen wat er van het opgenomen materiaal op de plaat komt. Zelf beslissen boe de hoes eruit komt te zien en zelf bepalen wanneer bij wordt uit gebracht. Al die voorwaarden zouden bij een platenmaatschappij nooit te realiseren zijn geweest". Vandaar dat drummer Han Bennmk (25) samen met het tweede lid van het „New Acou stic Swing Duo", saxofonist Wil lem Breuker (23), zelf een plaat is gaan produceren. De opnamen voor deze eerste LP van het Instant Composers Pool-Ja- bel (ICP 001) werden op 19 novem ber en 10 december '67 gemaakt en dc grove non t age van het materiaal is inmiddels voltooid (de plaats gaat zes Breuker-composlties bevatten, die samen ruim 40 minuten duren) De LP wordt nu verder in loonper- sing door Philips Phonografische In- distrie vervaardigd en hij moet op 1 februari klaar zijn De plaat ral per post en tijdens jazz-concert en worden verkocht en hij gaat tien gulden kosten Die prijs is mogelijk, doordat de musici on de opnametechnicus geen cent honora rium ontvangen. De twee jazzlief hebbers die het aanvangskapitaal hebben verschaft en die zich met de zakelijke kant van het project bezig houden handelsagent Boudewijn van Grevenbroek (25) en socioloog drs Rudy Koopmans (34) hebben al evenmin uitzicht op financieel ge win ,,Als de plaat geld opbrengt, wil len we daarmee nieuwe platen gaan maken," zegt Boudewijn van Gre venbroek, die de verzending gaat or ganiseren (adres Laan van Dillen burg 5, Zeist, girorekening 789553). Niemand zal er rijk van worden, maar daar gaat het ook niet om. We willen alleen deze muziek verbrei den Han Bennink, die behalve als mu zikant ook als beeldend kunstenaar een avant-garde reputatie heeft op gebouwd, gaat elk van de vijfhon derd hoezen van de eerste oplage zelf versieren „Ik heb al een heel stel kleuters.tempeldozen aangeschaft en daarmee ga ik gewoon aan de gang zegt hij „Misschien ga ik er ook wel een paar helemaal verwoes ten door er veren in te steken of zotels En voor wie ik een aardige man vind, maak ik natuurlijk een extra mooie hoes Ongeacht hoe groot de belangstel ling woidt, za! de plaat maar be perkte tijd leverbaar blijven „Hoog stens tot de zomer," zegt Willem Breuker .Daarna moet er weer Iets anders zun Het gaat ons erom, dat de mensen deze muziek nu te horen kmgen en met over een jaar, wan neer wij al weer zoveel verder zijn, dat deze plaat voor ons niet meer actueel ls Zijn de musici tevreden met dit eerste produkt' Han Bennink: „De geluidskwaliteit is ln ieder geval uit stekend Bij Philips stonden ze ook met hun oren te klapperen. Ik vind zelf dat mun slagwerk nog nooit zo goed heeft geklonken. En verder ben ik natuurlijk altijd tevreden over mijn laatste plaat. Het is gewoon je laatste kindje Het is de muziek waai we nu mee te maken hebben Zuiver wollen herencostuums In uni en fantasie- dessins Sublieme kwaliteit Slechts twee dagen lagepryzen: driedelig (met vest) 129.50, tweedeftg Gedistingeerde jassen in zuiver wollen flausch mohair - bruin, blauw of grijs Diverse modellen, raglan of met ingezette mouw. Slechts 2 dagen: Unieke aanbieding- katoenen poplin overhemden met versterkte boord en manchetten. Nooit etrlj- ken door Bel-o-Fast Wit of bleu Slechte 2 dagen: I 1 ituki II.-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 3