wsnsrn sen treden gemiddeld éénmaal per week naar buiten 'BRIENENOORD ALS RECREATIECENTRUM' IN DE DOELEN TORENFLAT AAN PARKWEG DHS WINT VERDIEND MET 2-0 VAN DHZ Lucas Bols stopt in Schiedam SPAARBANK GROEIT TOT 67,5 MLN Voetbal in Schiedam Deel personeel ivil niet mee-verhuizen Niemand treft schuld bij ongeval op schip Koerierster TAPTOE NAAR BROERSVEST STEUN AAN ANJERFONDS Nico van Slobbe getraind door Zuidsiaaf Vecko Aanduwen van auto oorzaak van veel schade Zaterclagvoetbal PPSC WAS TOGR VER DE BAAS SERVICE WINT VAN IRENE: 6-4 Verpleegster rijdt tegen boom en wordt uit auto geslingerd Ruit vernield tijdens handgemeen Inbraak in kantine Vegla Versterker gestolen Spaanse zeelui mishandelden caféhouder Eerste paal voor kliniek geslagen VOORSTANDER RECHTSTREEKSE VERKIEZINGEN WIJKRAADSLEDEN Expositie met ontwerpen van zes jonge architecten maandag 5 februari 1968 - pag. 5 SCHIEDAM, maandag Twintig van de 75 werknemers van Lucas Bols in Schiedam wei geren te verhuizen naar de Haar lemmermeerpolder. Het bedrijf van Bols wordt, zoals bekend, uit Schiedam en Amsterdam in zijn geheel overgeplaatst naar Nieuw-Vennep. De meeste werknemers vinden de buren voor hun nieuwe wonineen te hoog. terwijl zU zich ook niet laten verleiden door de volgens de vakbon den goede verbuisregeling, die Bols heeft aangeboden. Aan enkele oudere werknemers is toestemming verleend, dagelijks uit Schiedam te pendelen, terwijl onge huwde jongeren waarschijnlijk ook tijdelijk deze mogelijkheid wordt ge boden. Het produktieproces in Sbhiedam stopt in het voorjaar. Voor de werk nemers die niet willen verhuizen en die niet in. de pendeldienst zijn inge deeld is in overleg met de vakbonden e< afvlce/m-gire^eliTi? opgesteld. De twintig mannen en dertig vrouwen die niet meegaan en aan wie inmiddels ontslag is aangezegd, krijgen ieder een handgeld van minstens 250 gulden. Daarboven worden extra uitkeringen, verstrekt die afhankelijk zijn van de duur van het dienstverband. Verder wordt een wettelijke opzegtermijn ir. acht genomen met een maximum van dertien weken. De werknemers behouden het recht op een aandeel in de winst over 106? en over een deel van 1968. Hun pen sioenpremie wordt doorbetaald totdat ze ander werk hebben gevonden. De Katholieke Bond van Werkne mers in de Industriële Bedrijven, St. Willibrordus, meent dat de houding van de Lucas Bols-directie tegenover de „immobiele" werknemers soepel is geweest. SCHIEDAM, maandag.Dc Spaar bank anno 1820 te Schiedam sloot het boekjaar .1967 af met een inlegov er- schot van ruim 4,8 miljoen. Na bij schrijving van de rente van circa ƒ2,2 miljoen, bedroeg op 31 december j.L het tegoed van inleggers ruim 67,5 miljoen, tegen 60,5 miljoen op 31 de cember 1966. Door de vele salarisbetalingen via de spaarbank is de omzet enorm ge stegen, er werd n.l, in 1967 in totaal ƒ41,5 miljoen ingelegd tegen f32,8 miljoen in 1966, terwijl er ƒ36,6 mil joen werd terugbetaald tegen f 28,9 miljoen in 1966. Het aantal inleggers steeg in 19C7 met 1474 tot 58.953. Het tegoed van inleggers en de re serves waren op 31 december 11)67 voor 36.612.617,48 belegd in effecten, voor ƒ8.241.964,15 in hypotheken en voor 19.433.204,23 in onderhandse leningen aan gemeenten e.d. De onbe- legde middelen bedroegen ƒ5.666.483,41. ROTTERDAM, zaterdag. De raad voor de scheepvaart is van mening dat het ongeval bij het afmeren van het Rotterdamse motorschip Stad Delft in de Noordspaanse haven Gyon-Musel, waarbij de tweede stuurman R. M. Schrijver een arm brak. een bedrijfs- ongeval Is. De raad zegt dat niemand een verwijt treft. Het ongeval had plaats op 30 no vember V965. Doordat er onvoldoende personeel was, hebben de officieren van het schip zelf aan het afmeren meegeholpen. De raad vindt dit on wenselijk omdat de officieren dan on voldoende overzicht hebben. Het wer ken met te weinig personeel vergroot de kans op ongevallen, aldus de raad. SCHIEDAM, maandag. Merkre- don, ia 7an de februaro klubvespero Parolkaskado ce kado H. Letsch sr Lekstraat 100 b, Montru vian Intere- son per via ee-esto, vi estos bonvenaj Foto, film en projectie Pasfoto s klaar terwijl u waeht. £°io van Vuuren, Hoogstraat lOfll Schiedam. Tel. 266720. Let op jutrte adres. RZ3 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag De muziekkorpsen in Schiedam, zoals die samenwerken in de Sectie Muziek van de Sehiedamse Gemeenschap hebben ook in 1967 weer royaal muzikale medewerking verleend aan tal van evenementen en manifestaties in de stad. Hun activiteiten hebben nog weinig aan intensiteit ingeboet. Achtendertig maal verscheen een korps In de Sehiedamse straten. Voeg hierbij de vijftien zaalconcerten, dan is de conclusie dat er iu 1967 gemiddeld elke week iels te doen is geweest onder auspiciën van dc Sectie Muziek. Zo bleek op de jaarvergadering van deze sectie, geleid door voorzitter ,1. II. Blomsteel. Het optreden geschiedt volgens een bepaalde regeling, aan de hand waar van ook de subsidies worden toege kend. Penningmeester J, H. H. van Krogten zal dan ook bU de gemeente een subsidie-aanvraag indienen van 9.481,50. De kleinere verenigingen, met con centraties van accordeon, mondaecor- deon en snaarinstrumenten, Dieven aangewezen op het geven van gesub sidieerde zaal-concerten, met het daaraan verbonden probleem aan vol doende publiek te komen. Juist voor deze categorie hoopt het sectie-be stuur een definitieve oplossing te kun nen vinden. Een grote teleurstelling was het af gelasten van de Stertocht op 18 okto ber om verkeerstechnische redenen. De korpsen die hiex'aan zouden deel nemen hadden zich hierop geheel ge prepareerd. Financiële schade uleef deze verenigingen echter bespaard, nu; de bier voor bestemde subsidie toc-h wordt verleend. Plannen Voorzitter J. H. Blomsteel besprak verder de plannen voor 1968 die in grote lijnen Identiek z'ün aan die van het afgelopen jaar. De larapionop- toscht (29 april) krijgt echter een an dere vorm. Geen centraal punt van samenkomst meer, maar nu optochten In verschillende stadswijken met In schakeling van de wijkverenigingen. De bewoners van deze wijken, waaronder bejaarden, krijgen dan iets! meer te zien dan voorheen en het be- spaart de jeugdige kinderen een gang naar het stadscentrum waaraan nogal wat bezwaren zijn verbonden. toe. deze kwestie bü het dagelijks be stuur van de S.G. ter tafel te brengen. Anjerdag Het inzetten op Anjerdag (26 juni) van alle muziekverenigingen vond de heer V;ui Aalten op zhn plaats, im mers veel verenigingen zön in dL de loop der jaren door het Anjerfonds geholpen dus is het zaak met elkaar te helpen dc collecte 1968 tot een groot succes te maken. De laatste leverde per hoofd van de bevolking 1.3 cent op, een gemiddelde dat met vereende (muzikale) krach ten toch zeker belangrijk valt op te schroeven. Het voorstel vond bijval zodat op zaterdag 26 juni Schiedam een stad vol muziek zal zijn, ten bate van dit Anjerfonds. i ER BEGINT al wat schot te ko men in de bouw van het merk waardige pand dat voor reke ning van het Pensioenfonds van Philips door het Aannemings bedrijf A.B.C. uit Rotterdam aan de Parkweg hoek Burg. Honner- lage Gretelaan wordt neergezet. Het is zo nog niet te 2ien, maar dit pand, dat zal bestaan uit een winkelgalerij op de begane grond, een laag kantoren en daarboven in een slanke toren van acht etages 32 flats, zal de hele omgeving gaan domineren. Volgens plan zal het begin vol gend jaar gereedkomen. T aptoe Het experiment taptoe voor het postkantoor heeft vorig: jaar niet aan] de verwachtingen voldaan. Alleen het geringe aantal ere-gasten had een goed overzicht op de taptoe; de rest van het publiek keek de muzikanten op de rug. Op 30 april zal deze taptoe weer op het parkeerterrein aan het einde van de Broersvest worden gehouden. Tij dens het optreden wordt de kleine kermis, die als standplaats het braak liggende stuk grond van de toenmalige gedempte Broersvest krijgt, geheel worden stilgelegd. Nadeel voor de exploitanten is er niet. daar het publiek na de taptoe zich direct in het kermisvermaak zal storten, aldus voorzitter Blomsteel. Ook nu weer zullen alle Korpsen aan deze taptoe deelnemen met een eigen optreden, waarin alle aandacht aan „show" zal worden besteed. Ge meenschappelijk zal men dit muziek festijn gaan besluiten, KJV .-mars Ook op Koninginnedag komen de muziekkorpsen en drumbands in actie waarbij de jeugdkorpsen de verschil lende kinderspelen gaan opluisteren, Meer muziekkorpsen in de jaarlijkse Koningin Wilhelminamars van het Vendel Schiedam Oranje Garde acht het sectiebestuur gewenst, daar deze mars een traditie is geworden op het gebied van de wandelsport. Het agendapunt „bestuursbeleid' leverde het bestuur de nodige woor den van dank op voor de in 1967 ver richtte arbeid in het belang van de bij de sectie aangesloten verenigingen. Het werd in zijn geheel herkozen met uitzondering van de heer A. Dui- melt (St. Ambrosius) die ,na hierin 12 jaar zitting te hebben gehad, zijn functie om persoonlijke redenen be schikbaar moest stellen. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Winkel van de vereniging „Harpe Davids", Met hem bestaat voor 1 het seotiebestuur uit de heev J. Blomsteel voorzitter)) mej. M. Wasserman, secretaresse; J. H. H. van Krogten, penningmeester; J, Vos, vl- ce-voorzitter; G. J. Frlederich en Y. J, Ferwerda, beiden commissarissen. Muziektent Tijdens de rondvraag kwam de door de S.G. aangekochte demontabele mu ziektent ter sprake. In het voorjaar krijgen de segmenten een grondige opknapbeurt, waarna de tent gedu rende de zomer dienst kan doen, Vooral de kleinere verenigingen krij gen hierdoor de gelegenheid in de buitenlucht uitvoeringen te geven, Hoewel de bü de sectie aangesloten verenigingen een bijdrage gaan leve ren in de kosten van aankoop, blijft de muziektent onder beheer van de Sehiedamse Gemeenschap zodat ook verenigingen buiten de sectie muziek hiervan kunnen profiteren, Hierbij wordt gedacht aan sportdemonstratiea met als takken judo, boksen cn tur nen. Voorzitter Van Aalten van de. Rijn mondband vond de leges van de inU' ziekvergunningen, inmiddels vnn 2.50 naar 3.— verhoogd, een extra belasting voor de muziekverenigingen en vond een ontheffing te billijken. Naast eigen genoegen zetten de ver enigingen zich in voor het nut van het algemeen. De heer Blomsteel zegde (Van een onzer sport ver slaggeve rs SCHIEDAM, maandag DHS heeft de eer van Schiedam gered, want het won van het Rotter damse DHZ met 20, waardoor het zelfvertrouwen van de DHS'crs weer wat is opgevijzeld. Excelsior '20 moest met l2 de eer laten aan Hülegersberg cn SVDPW verloor met dezelfde cij fers van het Rotterdamse Germi nal. Het was een aardig duel, met een sterk spelend DHS, dat ver in de eer ste helft een overwicht zap beloond door een treffer van Schenk, De Schiedammers misten ook nu weer een groot aantal kansen, maar dat was niet erg, daar de RoLerdammers er niet veel tegenover slelden. Ook in de tweede helft waren dr gastheren sterker en daarom deed het vreemd aan, daL zij de defensie gingen versterken, met als gevolg dat de Rot terdammers wat meer vrijheid kregen en aanvallend iets sterker werden. Echter zonder succes, want de verde diging van DHS hield de zaak goed gesloten. Toen de Schiedammers weer uit de verdeding kwamen gaf dat di rect succes, want Schenk stelde Weber in staat voor de 20 eindstand te zor gen. Excelsior-Hille'berg 1-2 Twee minuten voor het einde van dit aardige treffen moesten de Schie dammers toch nog de winst aan de Rotterdammers laten, In de eerste helft gaf de thuisclub de toon aan, maar schoten van Den Brinker, Van Deventer en Kreischer werden door de Rotterdamse doelman opgevangen. Na de hervatting kwam Hillegers berg goed terug en toen ontwikkelde de strijd zich eerst goed. Excelsior kon door Joep den Brinker een voorsprong nemen, maar nadat Langton eerst een strafschop tegen de paal had gescho ten, deed hij het even daarna beter en bracht de stand op 11. Twee minu ten voor het einde was het Bossché, die de Schiedammers op de knieën bracht (12). Germinal -SVDPW 2-1 Ook SVDPW zag de wiust in de laatste minuten verloren gaan. De Schiedammers hadden in de eerste helft dc beste kansen, maar door een ongelukkige treffer verkreeg SVDPW een achterstand. Voets kon na de hervatting de par tijen op gelijke voet brengen. D< Ihuisclub kwam fel opzetten en in de laatste fase grepen de Rotterdammers nog de wins'. door Keizer. SCHIEDAM, maandag. Dc jeug dige Sehiedamse tafeltenuüMpeler Nico van Slobbe van Service zal ook profiteren van de steun die het Leo van der Kar-sportfonds in samenwer king met de Ned. Sport-federalie biedt aan veelbelovende Nederlandse sport jong eren. Samen met Bert van der Helm, El len Klatt, Veronique van der Laan en Mieke Ten Broek zal Nico van Slobbe kunnen profiteren van de tafelten- njs-Iessen van de Zuidslavische top- speler Vecko, kampioen in zitn land en negende op de Europese ranglijst. Vecko zal het vijftal onder handen nemen tijdens een bezoek dat hij deze maand aan Nederland brengt. (Van e onzer verslaggevers) (Van een onzer Sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. PPSC blijft op de goede weg voorfgaan, want ook nu had het Rotterdamse TOGR weinig kans tegen de goed spe lende Schiedammers. Met 44) sloegen de PPSC'ers de Rotterdamse ploeg en zü staan nu vast op de tweede plaats van dc ranglijst achter koploper CVSD. Op het moeilijk bespeelbare veld van TOGR kwamen de Schiedammers In het begin nog niet tot grootse aan vallen en de gastheren konden nog weieens tot doelman Kalkhoven door dringen. PPSC kwam er daarna beter in en de thuisclub werd in. dc verdedi ging gedrukt. Na een half uur kwam het overwicht van de bezoekers tot uitdrukking, toen Lodi Kalden uit een hoekschop goed voorzette en Jan Teeuw inkopte (01). Twaalf minuten later was het weer Teeuw die, via een schot van Piet van Veen. zorgde voor de 02 ruststand. Ook na de hervatting een dominerend PPSC. TOGR kwam weieens to; te genaanvallen. maar een af werker ont brak in de aanvalsiinie. Lodi Kalden stelde in de 25c minuut de meegeko men Ronnie Herlaer in staat om voor 0—3 te zorgen en tien minuten later zorgde Kalden zelf voor het vierde Scüedamse doelpunt. Een der Rotterdamse aanvallers. Boerema, werd uit het veld gestuurd omdat hij aanmerkingen op de leiding had. SCHIEDAM, maandag. Vier au to's zijn zaterdagavond ernstig tot zeer ernstig beschadigd, doordat drie Tur ken een auto door duwen op gang trachtten te brengen. Dit gebeurde op de ventweg van de 's Gravclandsewcg. Tijdens het aanduwen zat de 35-ja- rige mevr. A. van H. v.d. M. uit Maas sluis achter het stuur. Zij bezit geen rijbewijs. Toen de motor aansloeg raakte zij in paniek, trapte op het verkeerde pedaal, reed met vol gas op een geparkeerd staande auto in en ca ramboleerde vervolgens op twee an dere geparkeerd staande voertuigen. De bestuurster en de drie Turken, een was dc eigenaar, namen de benen. La ter werden zij in Maassluis door de politie aangehouden. Een van de ge parkeerd staande auto's moet als lolal loss worden beschouwd. De auto van de Turken en de twee andere getrof fen auto's werden ernstig beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandagmorgen. De 33-jarige verpleegster A. E, M, van D. kwam zondagmorgen met haar auto op de B.K.-laan te slippen en reed legen een boom. Zij werd uit de auto geslingerd en kwam op het rij wielpad lerccht, waar zij bewusteloos bleef liggen. De GG en GD vervoerde haar naar de Dr. Nolctstlchtfng, waar een hersenschudding werd geconsta teerd. Later werd zfi naar de Dr. Da niël den Hoedkliniek In Rotterdam gebracht en aldaar opgenomen. Op bijna dezelfde plek reed de 18- jarige matroos P. E. B. uil Rotterdam met zijn auto tegen een lantaarnpaal De matroos kwam met de schrik vrij. Zijn auto werd echter geheel vernield. Waarschijnlijk schrok de matroos van een auto die de weg kruiste en is daarop de macht over het stuur kwijt geraakt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. In een patatzaak aan de Broersvest ontstond in de nacht van vrijdag op zal er een handgemeen tussen twee bezoe kers. De 18-jarige losxverkman P. v.d. K. maakte zich hierbij zo kwaad, dat hij zijn tegenstander door een ruit drukte. Later vernielde hij, eveneens op de Broersvest, de etalageruit van de winkel „American Stock". De poli tie rekende de onverlaat in en bracht hem over naar hei hoofdbureau aan de Lange Nieuwst raat. ETALAGERUIT VAN RADIOZAAK AAN SCHERVEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Om streeks half twee zaterdagnacht sneu velde de etalageruit van de radiohan- del Overdijk aan de Hoogstraat, waar bij een aanta} geëtaleerde goedereu werd beschadigd. Waarschijnlijk heeft voor het pand een vechtpartij plaats gevonden, waarbij een van de vech tenden door de ruil is geslagen. De politie was snel ter plaatse en hield een aantal mensen aan, maar slaagde er niet in de daders in te rekenen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. In de kantine van de Ver. Glasfabrieken aan de Buitenhavenweg werd zaterdag in gebroken. Men forceerde een maga zijndeur en in een kastje vond men een geldkist met duizend gulden. Uit een ruimte onder het buffel is een be drag van 250 door de inbrekers mee genomen. De politie stelt een onder zoek in. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De 31-ja- rige musicus A. J. de P. deed aangifte bij de politie van diefstal van een ver sterker ter waarde van ƒ800. De ver sterker lag in zijn auto die hij op de Broersvest had geparkeerd. Een portemonnee met ƒ80 ver dween uit de kleding die do 23-jarige verpleger T.D. tijdens een bezoek aan de Sporthal In de garderobe had ge hangen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag Ver dacht van zware mishandeling van dc dertigjarige caféhouder Nicolaas van der Vliet uit Schiedam zijn vannacht drie Spaanse zeelieden aangehouden. Het z(jn de 42-jurlgc bootsman M. H. II., de 37-jarige matroos F. AI. S, en de 32-jarige matroos J. S. D,, alle drie opvarenden van het schip Silver Co met. Zij mishandelden de caféhouder vannacht op het Deliplein. Daarbij trapten zij hem tegen het hoofd. het Dij kzigtzieken huts bleek operatief ingrijpen noodzakelijk door dat er splinters van het voorhoofds been in dc hersens waren gedrongen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. „Bij de bouw van deze geriatrische kliniek zullen zich nog wel moeilijkheden voordoen, ik hoop dat ze snel kunnen worden opgelost maar ja, de ver binding Rotterdam—Den Haag schijnt de laatste veertien dagen verbroken te zijn," Doelend op uitlatingen van commis saris der koningin rar. J. J. Klaasesz over Rotterdams houding ten opzichte van het provinciaal bestuur na de Sheli-explosie, zei wethouder G. Z. de Vos (sociale zaken en volksgezond heid) dit gistermiddag nadat hij de eerste paal had geslagen voor de bouw van het sanatorium-reactiveringscen- trum aan de Asserweg jn Sehiebroek. Wethouder De Vos zei verder er erg gelukkig mee te zijn dat de oude ver pleeginrichtingen aan Boezemtocht, Claes de Vrieselaan en Heemraadssin- ge! straks aan dc Asserweg een nieu we behuizing krijgen. Hij zei het belangrijk te vinden dat er in de kliniek ook een sanatoriumaf deling wordt ondergebracht. Tbc komt dan nog wel weinig voor, maar in voorkomende gevallen kunnen deze zieken goed worden opgevangen, zei hij. De kliniek krijgt ook een observa tie-afdeling voor geestelijk gestoorde bejaarden met lichamelijke gebreken. GG- en GD-directeur dr. L. Burema zei dat deze afdeling in een grote be hoefte voorziet. In deze afdeling is plaats voor vijftig bejaarden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag De wijk raad voor Hillegersberg is voorstan der van rechtstreekse verkiezingen van wijkraadsleden. Hij roeent dat de belangstelling van dc bevolking voor het wljkraadswerk hierdoor groter zal worden. De raad schrijft dit in een brief aan wethouder G. Z. de Vos (sociale zaken en volksgezondheid) maar aanleiding van diens beleidsnota over wijkaange- iegenheden. De raad schrijft vex'der dat hij de suggestie in een wijkraad een sectie wijkopbouw cn in een wjjkopbouwor- gaan een sectie bestuurlijke zaken op te nomen, ondersteunt. In Hillegersberg zal zo'n seotie wijk opbouw zeker goed werk kunnen doen, aldus de raad. Wanneer de sug gestie door alle wijken wordt aange nomen, lijkt het de raad gewenst de twee wijkorganen dezelfde naam te geven. Volgens de wijkraad voor Hil legersberg is het een dringende nood zaak dat de wijkorganen over vol doende inlichtingen en voorlichting van de kant van de gemeente be schikken. TAFELTENNIS SCHIEDAM. maandag. Door de uitwedstrijd tegen Irene In Tilburg met 46 te winnen heeft Ser vice het puntenaantal op 5 gebracht en deelt nu met Xerxes uit Rotterdam de 3e plaats ln de hoofdklasse B. Aan de kop gaan Steeds Hoger-TSB en Never Despair die elk 6 punten uit vier wedstrijden hebben vergaard. De strijd om de bovenste plaatsen Is dus nog volkomen open. De laatste zege van Service kwam tot stand dcor drie overwinningen van Cas van Koetsveld, die in dit duel geen énkele game behoefde af te staan. Nico van Slobbe voegde daar nog twee overwinningen aan toe. Zijn partij tegen Weijnberg ging met 26 24 in de derde game naar de Tilbuv- ger. Doordat Dick Bussching één zege hieraan toevoegde en het dubbelspel voor Irene was, werd aldus de kleinst, mogelijke zege behaald. Zaterdag as. komt Service in de Beurs tegen AMVJ 2 uit Amsterdam. WH Service tot de serieuze kansheb bers blijven behoren dan zal ook deze wedstrijd twee winstpunten moeten opleveren. De geroutineerde Goudsmit en de onberekenbare Morslnk zijn echter in staat roet in het Service eten te gooien. Uitslagen van overige teams: Een dracht 4—Service 2 28. Service 3 HFV 9—1, Xerxes 5Service 4 3—7. Service 7Caltex 55, Service 8 Roteka 1—9 en Service 9Roteb 2 5—5. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, - Ir. J. A. I. M. van Nierop heeft gisteravond in de expositiezaal De Doelen de exposi tie .JBrlenenoord als recreatiecen trum" geopend. Op deze tentoonstel ling z(|n ontwerpen voor een dergelijk centrum geëxposeerd van ecs jonge architecten die aan de academie van bouwkunst in Tilburg een studie Ho ger Bouwkunst Onderricht hebben ge volgd. Het doel van de expositie Is „om de. ontwerpen voordat ze defini tief in het archief verdwijnen, dienst baar te laten zijn als kleine bijdrage in hel denken en het oplossen van de problematiek van de stedelijke recrea tie". Twee studenten zijn rum lande ge slaagd: M. J. Becka en J. P. M. de Bruyn. De heer Becka heeft op het westelijk deel van het eiland Brienen- oord een bebouwing geprojecteerd; dé rest van het eiland is voor veel groen, een openluchttheater, een beeldentuin en een ultkRkplateau. Voor Se stede lijke recreatie Is een structuur gekd» zen die uit een geraamte van kubus sen (6 bij 6) is gevormd. Er is ruimte voor onder meer een dancing-jazzkel- der, een centraal plein, een bioscoop, cafe-restaurant, winkels, bowling, Jn het ontwerp van de hoer Dé Bruyn neemt destedelijke recreatie een belangrijkere rol In dan ln dat ontwerp van de architect M. J. Becka:'kubussen. van de heer Becka. In de opzet van de heer De Bruyn Is het vermaakcentrum een aaneenschakeling door middel van een streng van kleine en grotere plei nen besloten ruimten. Zo zijn er een bloemen- en vogelmarkt, een vis markt, een jeugdplein en een vodden en, antiekmarkt. Bü de opening, zei ir.Vun Nierop het jammer te vinden dat Rotterdam geen recreatiecentrum krijgt waar sport en cultuur hand in hand gaan, nu er aan het Zuidplein een sportcen trum met een tentoonstellingshal komt. Volgens hem was het eiland Brlenenoord een goede plaats geweest voor een groot recreatiecentrum. Hij zei verder dat het werk van de jonge architecten van visie en moed getuigt. „Dat ze Brlenenoord als ob- jeot hebben gekozen ls begrijpelijk, al voor de oorlog werd het veel voor sport en spel gebruikt", aldus ir. Van Nierop. De expositie ls geopend tot en met 11 februari.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2