P. J A.Nijssen: Dertig jaar jagen op vlinders RDM en Wilton maken kans op Mobil-order van f 30 miljoen Schilderachtige chaos aan Broekkade Kethel HEERJANSDAM ZOEKT NAAR MOGELIJKHEDEN SCHIEDAM Geschiedenis Hollen Rustig wachten Kopen? Nooit! Succes speelt gelijk tegen Rozenburg2-2 Zilveren medaille voor H. Veldkamp Fusie in zang: gemengd koor Wilton Fijenoord ONDERSCHEIDING VOOR G. SCHMIDT TSF 1 WINT VAN WILDERT MET 7-3 Mevr. C. I. A. Stam-Beese met pensioen SVC DAMES HALEN WINST Succes gaat het carnaval vieren Drie mannen jegens diefstal aangehouden Mr. J. Heusdens-beker inzet van vijf kamp Nota over aansluiting bij andere gemeenten Geen subsidie voor B.B. Expositie grafisch werk in Sliedrecht van Guido de Waart Japanse scheepsbouw wil achterstand bij levertijden inhalen Koerierster dinsdag 6 februari 1968 - pagma 5 "P J. A. NIJSSEN verzamelt vlinders. Zo'n dertig jaar. Hij heeft nu in zijn flat aan ile Delflandseweg een collectie die er zijn mag. Vlinders die eens het leven lieten, na beland te zijn in het vangnet, spreiden nu stil en broos bun vaak hijzonder mooie vleugeltekeningen en kleuren ten toon achter glas, minutieus naar soort en ge slacht met spelden vastgeprikt. Hoeveel vlinders heeft hij? Achteloos antwoord: „Oh, duizen den". Kan het iets nauwkeuriger? „Moeilijk te zeggen. Een grove schatting: „Tussen de vijf- en tien duizend". Dat is tamelijk grof, mijnheer Nijssen. Met een brede grijns excuseert hij zich. „Ik weet het niet zo precies hoor. Er staan dozen vo! met vlin ders in de kast. Maar om een verza meling echt goed en gedetailleerd te gaan opzetten, in die speciale honten kastjes dus, moet je eerst zoveel mo gelijk exemplaren van elke soort en variëteit gevangen hebben. Anders heb je talloze kasten waar er één of twee inzitten en da's geen gezicht." Die „duizenden vlinders" is het resultaat van een gestage jacht, jaar in, jaar uit. Het vlindemet ligt con stant achter in zijn auto. klaar voor gebruik, vooral tijdens zijn vakan ties. Hij heeft zich gespecialiseerd in het verzamelen van één van de drie categorieën waarin de vlinders zijn verdeeld: de dagvlinders. Nijssen: „Ja, en dan alleen die voorkomen in Europa, het noordelijk deel van Afrika en Azië. Alle vlin ders verzamelen is onmogelijk. Et- zijn geloof ik tweehonderdduizend soorten. Begin daar maar eens aan, als gewone man. Kijk, zoals één van de Rothschilds het indertijd deed, was het mogelijk een grote wereld verzameling aan te leggen. Maar die man had een enorm kapitaal be schikbaar; vlinders op bestelling. En er was een Fransman die een min stens zo grote verzameling bezat, Die had echter het geluk, dat zijn vader directeur van een gevangenis in Frans-Guyana was geweest en iede re dag de gevangenen er op uit liet trekken om vlinders te vangen. De heer Nijssen is niet kapitaal krachtig in de orde van een Roth schild en ook had zijn vader geen functie als gevangenisdirecteur. Het is voor hem een hobby, die hem in tensief bezig houdt, al van zijn twaalfde jaar. „Hoe gaat dat zo. Iedereen heeft in zijn jeugd wel min of meer be langstelling voor de natuur. Je zit in een jeugdvereniging en je trekt er eens op uit. Meestal dooft die be langstelling na een paar jaar, maar bij mij niet. Het is en blijft voor mij een boeiende liefhebberij." huiskamertafel, vol kleurige fo to's en tekeningen. Dit ten dienste van een stukje vlindergeschiedenis wat hij in kort bestek tracht te do ceren. Hij vertelt dat alle vlinders in wezen afkomstig zijn uit Centraal Azië. De laatste ijstijd maakte van het grootste deel van Europa een grote éuper-frigidaire. Toen de ijs kap verdween, was het overgrote deel van de flora en fauna ter ziele, zo ook de vlindersoorten. Centraal Azië kreeg geen ijs en de daar aan wezige vlinders fladderden etappe- FRANS HAPPEL P. J. A. Nijssen: Meer dan dertig jaar op jacht naar vlinders. (Foto: Ton de Haan) Iedereen weet dat er eerst een rups is. Die verandert in een pop en later komt de vlinder tevoorschijn. Een volledige gedaanteverwisseling dus. Er is echter geen sprake van een groeiproces, noch bij de rups en de pop, noch bij de vlinder. Zoals bij alle insecten hebben we hier te maken met een uitwendig ge raamte. Geen groeiproces, wel een chemische verandering. De rups bij voorbeeld wordt groter door het ver vellen. Het eerste vel verdwijnt en daar komt een tweede, wat ruimer en dikker, voor in de plaats, enzo voort. De vlinder die uit de pop komt heeft laten we zeggen rudimentaire vleugels, opgebouwd uit adertjes, die als een telescoop in elkaar zitten en daar tussen een slap vlies. Eenmaal uit de pop, perst de vlinder tucht in gewijs ook naar het weer ijsvrije Europa. Over vlinders in het algemeen: „Dan wil ik allereerst het (le ken )fabeltje uit de wereld helpen, als dat een vlinder maar één dag zou leven. Dat is pertinent niet waar. De levensduur is gemiddeld veertien dagen, afhankelijk van het klimaat. Vlinders zijn. namelijk volkomen zonnedieren. Alleen als de zon schijnt vliegen ze. Hoe meer zon, hoe korter de levensduur. En dan is er nog een misverstand. de adertjes, die daarop uitschuiven. Zo ontstaat de vleugel in ongeveer iwee uur tijd." TT ET vangen gebeurt nog immer A1 zoals de aloude Prikkebeen het placht te doen. Een stok, met aan het uiteinde een net, gemaakt van een zachte stol, bijvoorbeeld tule. Nijssen: „Er zijn mensen die het laatdunkende idee hebben, dat je een vlinder vangt door er hard ach teraan te hollen, met je net in de hand. Dat is niet zo, hoor. Het zijn geen stijlvolle vliegers. De op en neergaande vleugels duwen de lucht weg. inplaats van de lucht er door heen te persen zoals de vogels. Daarom vliegen vlinders schokkend, erg grillig. Je kan ze vangen als ze stil zitten, op een bloem. Een vlinder heeft oen facet-oog en het gezichtsvermogen is beperkt. Buiten een straal van an derhalve meter kunnen ze je bijna niet waarnemen en is naderen tot op korte afstand niet zo moeilijk." /""'OED. de vlinder is gevangen en dan? Drogen, prepareren? „Eerst doden natuurlijk. Vroeger deed ik ze meestal in cyaankali-pot ten of het gebeurde met een paar druppels ether of chloroform. Nu rlood ik ze meestal door een lichte druk op de thorax. Dat is voldoende en het diertje is op slag dood. Daar na spannen op speciale plankjes, zo dat de vleugels iets omhoog staan. Verder niets. Rustig drie weken wachten totdat ze volkomen ver droogd zijn. Daarna opbevgen op een zoveel mogelijk stof- en lichtvrije plaats, Europese vlinders ziin niet lichtecht en in stof zit een hele kleine luis, die, als hij de kans krijgt, graag zo'n gedroogde vlinder consumeert." Intussen heeft mevrouw Nijssen voor koffie gezorgd en is er een si garet gepresenteerd. Ze zegt: „Laat nou eens wat zien van je verzame ling". En: „Als je hem door laat pra ten is hij morgen nog bezig". De on dertoon van „altijd dat gezeur over vlinders" ontbreekt echter. Niet dat mevrouw Nijssen zich uitermate voor de hobby van haar man inte resseert, maar haar meeleven is toch voldoende om zijn geestdrift welwil lend en vriendelijk te begrijpen. De heer Nijssen toont een deel van zijn collectie. Platte kasten met glas deksels, waarin vlinders; onderling soms maar heel weinig verschillend. Onder ieder exemplaar een. etiketje waarop soort, vindplaats en de da tum van de vangst gedrukt staan, liet ziet er allemaal zeer verzorgd uit. De eigenaar wijdt een aantal mi nuten uit over de kwaliteiten van „die blauwe daar" en „het zeer zeld zame mannetje wat daar zit". De verzamelaar Ln hart en nieren "V/EINDERS vangen gebeurt ln de zomer en dus meestal in de va kantie die de heer Nijssen als tech nisch hoofdambtenaar bij de ge meente Rotterdam geniet. „Je moet weten waar ze te vinden zijn. De meeste soorten zijn zeer honkvast. Koolwitjes niet. Die fladderen in vele landen. Anderen zijn zeer schaars verbreid en komen in vaste gebieden voor. Via vrienden en ken nissen en ook via boeken kan 'je een hooo aan de weet komen." Heeft hij ooit een vlinder gekocht? Zijn gezicht Is bijna verontwaar digd. „Kopen? Je moet een vlinder zelf vangen, in zijn natuurlijke om geving. Nee, nog nooit heb ik een vlinder gekocht en ik zal het niet doen ook!" En daar valt niet veel tegen in te brengen. (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag. Het zijn de korfballers van Succes geweest die voor de Schiedamse ploegen de spits hebben afgebeten ln de nieuwe sport hal „De Enk" in Rotterdam Zuid. Met onze Sporthal zal deze zaal op den dunr de tot verdwijnen gedoemde Energlehal moeten vervangen. De Successenaren maakten historie door het technisch bijzonder sterke Rozenburg 3 een. gelijkspel af te dwingen. In de eerste spelfase liepen de Schiedammers al snel een 20 achterstand op. Rozenburg was vooral op het technische vlak duidelijk beter, maar wist dit overwicht onvoldoende in doelpunten om te zetten, In de tweede helft zakten de Rotterdammers wat af en dit was voor de blauwwit ter: het sein om met verdubbelde energie en enthousiasme terug te ko nten. Na een afstandstreffer van Rob He- merik voelde de .ploeg dat er nog kan sen waren, het spel werd duidelijk be ter waarbij tenslotte Marijke Groe nendijk met een prachtige doorloopbal de stand in evenwicht bracht. Een duidelijk teleurgesteld Rozenburg was daarna niet meer bij machte de stand een beter aanzien te geven. Verdere uitslagen: HPV 4—Succes 2 36; Succes—Schiedam c 10; Eu reka cSucces c 01; Vlaardingen b Succes b 11; Succes bOverk. 40; Succes a—Hoogvliet a 11: Schiedam aSucces a 0—0. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De heer H. Veldkamp uit Spijkenisse heeft vanmiddag de zilveren medaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas sau, ontvangen. Hij Is, veertig, jaar in dienst bij de ESS O, Nederland N.V. en werkt momenteel" als controleur. Bur gemeester P. J." Bliék heeft hem deze onderscheiding tijdens een bijeen komst op de. raffinaderij in;het.Bot lekgebied opgespeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het Man nenkoor van Wilton Fijenoord Is kort geleden gefusioneerd" met het Dames koor en daaruit is ontstaan het Ge mengd Koor „Wilton Fijenoord". Het mannenkoor kwam begin, vorig jaar xn moeilijkheden. Het aantal le den was zo gering geworden dat er geen bestaansmogelijkheid meer was. Toen werd er een beroep op het Da meskoor gedaan om voor kdrte of lan gere tijd hulp te bieden. Deze werd spontaan geboden. Zo meldt het „W.F.-Nieuws". Sedertdien werd er gezamenlijk ge zongen, wat de'anlmo sterk bevorder de; het ledental, zowel bij de dames als bij de mannen steeg weer. Toen werd besloten om te fusioneren. Dit biedt gunstiger perspectieven, boven dien is het organisatorisch beter om beide koren om te vormen tot gemengd koor. Dit kwam in december tot stand, met uiteraard een „gemengd" bestuur. De heer Friedel werd voorzitter met mevr. Versluis als 2e voorzitster; mevr. Van Sliedrecht eerste en de heer Van Beek tweede secretaris; de heer Gabriels eerste en de heer Eg berts tweede penningmeester met mevr. Eijsbergen als bibliothecaresse. Het koor repeteert op donderdagavon den in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen. ALBLASSERDAM, dinsdag. Madndagmorgen heeft loco-burge meester C, Maat aan de heer G. Schmidt, wonende West Kinderdijk 98, de ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in brons uit gereikt, ter gelegenheid van zijn veer tigjarig ambtsjubileum bij F. Kloos en Zonen's werkplaatsen te Kinderdijk, waar hij thans als steller bij het las sen werkzaam is. Behalve de naaste familieleden van de jubilaris waren hierbij tevens te genwoordig dè heer ir. A. van Aalst en de heer A, den Boer, reapectleve- „.llJk directeur en bedrijfsleider van ge noemd bedrijf. TAFELTENNIS SCHIEDAM, dinsdag. TSF l had tegen De Wlldert een moeilijke start: na vier partijen was de stand via 01 en 2—1 gelijk: 22. Daarna echter liepen de Schiedam mers vlot naar een beslissende 62 voorsprong, die na 63 tot een 7* overwinning leidde. Peter v. d. Broek toonde, dat hij zich al uitstekend heeft aangepast aan het tweede klas-spel peil; hij won drie partyen. Paul de Looze en John Schilpcroord moesten tegen M, Fotman (De Wilder!) elk een nederlaag accepteren. TSF 2 had me. 't Binnenhof 1 min der moeite dan de 73 einduitslag doet vermoeden. Huug Wittop Koning excelleerde met drie winstpartijen en Will Baard sloot zich met twee uitste kend bij hem aan. Don Nuis had ook nu de goede vorm niet te pakken en moest met slechts één winstpunt noegen nemen. Het 3e TSF-team ging op bezoek bij RET 1, een mede-kandidaat voor een van de degradatieplaatsen. Dank zij de te elfder ure opgeroepen invaller Peter'v. d. Lely (die ongeslagen bleef) behaalde TSF een kostbare zege. Ten slotte TSF 4, dat een serieuze poging deed Nationale 1 de eerste ne derlaag in dit seizoen toe te brengen, mede om de eigeh kansen op promotie nog te,verbeteren. Dat is «iet gelukt, want gunstiger resultaat dan een eer volle 37 nederlaag (met drie van de verliespartijen eerst na drie games) kon niet worden bereikt. Bram Koog- je weerde" zich nog het best; hij won twee wedstrijden en verloor van de sterke Drenth met 19—21, 2119, 1821. Fred Geyp scoorde het derde TSF-punt; Peter v. d. Lely had zijn kruit kennelijk in het 3e team ver schoten en bleef hier puntloos. ROTTERDAM, maandag. Een van de hoofdarchltekten van de dienst van stadsontwikkeling, 'mevrouw C. I. A. Stam-Beese is afgelopen vrijdag met pensioen gegaan.' Ter gelegenheid van haar afscheid heeft de wethouder van stadsontwikkeling, mr. H. C. G. L. Polak haar de' Wolffaert van Borsse- len uitgereikt. Op haar verzoek vond het afscheid in besloten kring plaats, ROTTERDAM, dinsdag. De scheepswerven Wilton-Füenoord en de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij voeren onderhandelin gen met Mobil Oil over de houw van een dryvendc olie-opslagplaats van 300.000 ton. Deze reusachtige bak wordt door Mobil Oil voor de kust van Nigeria verankerd. De order heeft een waarde van rond de dertig miljoen gulden, aldus Wilton-Fijonoord directeur C. H. Meeu- SCHIEDAM, dinsdag. Het eerste damesteam van de Schiedamse Vol leybal Club heeft de leidende positie behouden door een 31 zege op VODO uit Den Haag. De Schiedamse meisjes waren over alle linies beter en moesten alleen de tweede set door te Nonchalant spel gewonnen geven. Set standen: 15—-8, 13—15, 15-4 en 15— 8. Dames III en V stegen weer op de ranglijst door respectievelijk met 30 en 31 te winnen van DRLI en DOS II, Dames II en IV echter blijven in de gevarenzone. Beide teams verlo ren wederom met 31 en wel van VCKI en Paulus I. Bij de heren kwamen alleen het tweede, derde en vierde team binnen de lijnen. Het tweede behield de lei ding in de eerste klas door een 31 zege op Concordia III. Heren III heeft zich door een fraaie 30 zege op het bezoekende Sunlight bij de eerste drie gevoegd en Heren IV deelde de pun ten met SV Hoogvliet (23 (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag. Dat er in korf balk ringen nog wel Ie te anders dan korfballen alléén plaatsvindt, be wijst Succes, een vereniging die bruist van de nevenactiviteiten. Na onder anderen twee diaco-bals, een bingo avond en een dansavond gaan de Suc cessenaren op 24 februari carnaval vieren. Om ook de allerkleinsten mee te la ten delen in de festiviteiten begint men reeds om 14 uur, om 20 uur ko men de ouderen en de als „oudjes" omschrevenen aan. de beurt, ln het clubblad worden een aantal suggesties t.a.v. geschikte kledij gedaan, welke beslist niet van originaliteit ontbloot zijn. Het minste blijkt wel een ge kleurd overhemd te zijn, waarbij een stropdas taboe is. Wat er dan op de volgende zondag 25 februari van het deelnemen aan een microtoumooi met practtech alle teams, Inclusief de „Ou- wetj es" terecht moet komen, is een open vraag. HRP 88 De drijvende olie stank" zal geen eigen voortstu wingsinstallatie krijgen. De kust streek van Nigeria is moerasach tig en daarom niet geschikt voor de bouw van tanks op de wal. „Onderhandelingen met de Ameri kaanse oliemaatschappij MobiJ OH z(jn al in vergevorderd stadium", zo deelde directeur Meeuwisse ons van morgen mee. „Het enige obstakel vormt de ont wikkeling op het Amerikaanse mone taire vlak, die export van grote hoe veelheden dollars beperkt. Het hangt biervan af of wij de opdracht zullen krijgen. De bouwtijd zal één tot an derhalf jaar bedragen. Het vaartuig wordt meer dan 300 meter lang. Onze werf bouwt een deel, terwijl ook de R.D.M. een stuk construeert. Later zullen deze twee delen op het water drijvend aaneen worden gelast." De mogelijkheid bestaat ook dat het schip in één deel in het nieuwe Wil- ton-Fijenoord dok nr. 8 zal worden gebouwd. Het schip vormt een onder deel van een zeer groot project van Mobil, dat een totale waarde waarde heeft van 70 miljoen dollar. De con tractvoorwaarden liggen al vast. Er is nu een zekere termijn waarbinnen door Mobil een beslissing moet wor den genomen. ROTTERDAM, maandag De 7- jarige Edward Banis uit de Talma- straat is gisteren op de Schieweg door ec-n personenauto aangereden en met een gebroken been naar het Bergweg- ziekenhuis gebracht. Het ongeluk ge beurde toen het jongentje tussen ge parkeerd staande auto's door de rij baan opliep. BARENDRECHT, dinsdag. De Barcndrechtse politie hoeft drie man nen aangehouden in verband met diefstallen op een bouwterrein in plan noord. De mannen, die los van elkaar opex-eerden, zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Zij namen vooral tegels van het bouwwerk, waar zij werkten, mee. Het zijn dc 31-jarige C.B. uit Den Briel, de 20-jarige E.A.C, en de even oude J.v.B. beiden uit Rotterdam. Het drietal is verwarmingsmonteur. VLAARDINGEN. De burgemees ter mr. J. Heusdens-beker vormt de inzet van een vijfkamp die zal worden gehouden door leden van de Liefde en Vrede-instuif, de club In the Mood, de Club Salut les Diables en door de le den, aangesloten bij het jeugdhuis „De Vleet". De vijfkamp bestaat uit de zaal- en kamers porten klaverjassen, tafelten nissen, biljarten, dammen en schaken. Op zaterdag 10 februari zullen alle verenigingen deelnemen' aan een geza menlijk bal, dat wordt gehouden in het jeugdcentrum Triangel. Tijdens deze, bijeenkomst zal burge meester mr. J. Heusdens de beker uit reiken aan de captain van het win nende team. Het is de bedoeling dat jaarlijks om deze beker zal worden gespeeld. Het is nu de eerste keer. (Van onze correspondent) HEERJANSDAM, dinsdag. Niet de twee voorstellen waarvoor de Heerjansdamse raad maandagavond een spoedeisende vergadering belegde, namen de meeste tijd. Dat deed de discussie er na. Burgemeester Ordelman zegde de raadsleden namelijk een nota toe over de wenselijkheid om voor Heerjansdam aansluiting te zoeken bij eén van de grote na burige agglomeratie-besturen. Hoewel Heerjansdam namelijk maar vijftig meter van de grens met Barendrecht af ligt, maakt de ge meente geen deel uit van Rijnmond. Ook behoort Heerjansdam niet tot' de verzameling van Drechtsteden. Beke ken moet worden of het geen zin heeft zo snel mogelijk aansluiting te zoeken. Nu wordt over het lot van de gemeen te beslist zonder dat men inspraak heeft. En dat terwijl er rond Heer jansdam toch streekplannen en re- creatieplannen worden vastgesteld, juist met medewerking van die grote bestuurslichamen waar de gemeente geen vat op heeft, Overigens discussieerde men nog uitvoerig over het al dan niet bespeel bare voetbalveld, dat zaterdag door een bondsconsul bleek te zijn afge keurd. Wethouder B. Plaisier kreeg het te verduren, omdat in een krant was afgedrukt dat het veld zou zijn afgekeurd omdat het op zijn advies met zand was bestrooid en daardoor te glad zou zijn geweest. webhouder Plaisier zei tot zijn ver dediging dat het steken van gaten en bestooien van het ,Veld met zand, de verticale drainage dient. Het' veld was daarmee dan ook droger gemaakt in plaats van gladder en goed bespeel baar naar hem was gebleken. LANGS de Broekkade te Kethel staan nog enkele oude huisjes en boerenbedrijven. Deze teke ning zou het bewijs kunnen zijn, hoe een chaotische rommelhoek er nog schilderachtig uit kan- zien. Octave DeConinck JEUGDGEMEEPITERAAD VIT MAASSLUIS stelt voor: (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, dinsdag. Over de „Bescherming Bevolking" praat de jeugdgemeenteraad in haar eerstko mende vergadering. In een voorstel dringt de raad er bij het gemeentebestuur op aan geen be drag meer op de begroting voor de bescherming bevolking op te nemen, maar het te bestemmen voor de plaat selijke afdelingen van Rode Kruis en EHBO. De heer P. J. L. den Duik (chu) zal het voorstel als wethouder verdedigen. SLIEDRECHT, In de gemeente- iyte expositiezaal aan de Stationsweg - to Sliedrecht worden op het ogenblik grafisch werk en schilderyen van Guldo de Waard uit Alblasserdam en plastieken van Ernst Kerstlng uit Kote terdam geëxposeerd. Deze expositie is vorige week vrij-... dagavond door de Sliedrechtse wet- - houder voor culturele zaken, de heer - L. de Groot, geopend. Het Is typisch.; een tentoonstelling van werken uit Z deze tijd, van twee jonge kunstenaars die op zoek zijn naar nieuwe vormen. De expositie is te danken aan het initiatief van do Stichting Sliedrechtse;". Gemeenschap, die in 1968 in deze nieuwe expositiezaal nu reeds dé tweede tentoonstelling organiseert. De expositie is elke werkdag van 1517 en van 1921 uur tot 14 fe bruari a.s, geopend. Op zaterdag al leen van 1517 uur. BOTTERDAM, maandag (ANP), De Japanse scheepsbouw zal binnen twee jaar de achterstand op het punt van de levertijden gemiddeld bijna een jaar langer inhalen, mede door een vergroting van de bouwcapaciteit van 8 miljoen tot 10 miljoen ton dw. Deze uitbreiding gaat zich in de ko mende anderhalf jaar voltrekken. Al dus meldt het Japanse in- en export concern „Hamasaki en co" te Osaka in een overzicht over de situatie in de Japanse scheepsbouw. De bouwkosten zijn volgens dit overzicht in' Japan nog steeds vijf procent lager dan van de Europese concurrenten. SCHIEDAM. Geboren: Willem z.v. W. van der Meulen cn J. J. W. Coufreur. Overleden: J. W. E. Eikenbroek, 54 Jr; C. Fojo, film .en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Foto van Vouten, Hoogstraat 108. Schiedam. Tel. 260720. Let op juiste adres. R180

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2