Aquariumhouder kan nu ook de tropische zee in de huiskamer halen 9i EXCELSIOR WAS TEGEN TEDIRO NIET OPGEWASSEN Felle brand in Barendrechts winkelpand Voetbal in Schiedam Sevenstern niet in de Laurenskerk Demos wint de derby tegen Martinit: 2-1 SCHIEDAM BEJAARDEN SOOS GEOPEND ZOALS JACKY DOEJAAREN BEWIJST Selectie voor motorraces op de minibaan Inbrekers op heterdaad betrapt MONSTERZEGE VAN SERVICE OP AMVJ 2 AANRIJDING OP ZEBRAPAD Meisje meegesleurd door minitruck 'Sï-i -U'-. - m wm® Goed tapijt (van De Klerk) is niet duur! DE KLERK ZN Sexuele voorlichting bij Volksonderwijs HBSSHAALT 'N BRIL BIJ ZWERVERS KRAKERS VAN AUTOMATEN AANGEHOUDEN Machinist maakt ongeluk met gestolen politieauto Studiekring Vlaardingen heeft lezing over Berlijn Koerierster maandag 12 februari 1968 - pag. 5 IADVERTENTIE nubeduidend goedkoper Morgen gaan onze Rotterdamse huismoeders naar de'stad... niet voor de kinderen of het huishou den... neen, morgen gaan zij voor zich zelf. Want dan kopen zij het mooiste vetercorset dat er Is... niet voor bijna vijftien gulden, maar- voor nog géén tientje. Een oerdegelijke kwaliteit bro ché corset met dubbel voorpand met extra versteviging, afge werkt met baleinen en elastische tussenzetsels voor meer bewe gingsvrijheid, de achtersluiting met veter, de zijsluiting met haken en ogen. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze veter- corsetten, met extra steun in gebouwd, in zalmkleur en in de talliematen 74 t/m 100 cm., voor J Géén te), af ichrlft, batt. ROTTERDAM, maandag. De trompettist Harry Sevenstern heeft, haar wij vernamen, zijn optreden tij dens het maandagavondconcert In de Laurenskerk op 25 maart a.s. afhan kelijk gesteld van het al dan niet doorgaan van het concert door Louis van Dijk en Eddy Engels in deze kerk. wil gerust met een combo in de wn of andere zaal komen spelen," al dus Sevenstern „en ik wil ook een Serieus concert in de Laurenskerk ko oien geven. Maar als men in Rotter dam deze dingen door elkaar gaat ha len, aeg ik mijn medewerking af." (Van een medewerker) ROTTERDAM, maandag. „*t trefpunt", bejaardensociëteit aan de MathenesBerdlik, is zaterdagmorgen geopend. De sociëteit ls ondergebracht in een *™ke ruimte in de Sint Nicolaaskerk, De lokaliteit was al geruime tijd zon- bestemming en voor een aantal wijkbewoners was dat aanleiding om w een bejaardenaoos In onder te uren gen. In zijn openingswoord zei Pastoor A. Saris, dat het de bedoeling was, er een trefpunt voor alle wijkbe woners van te maken. Een contactcommissie zal in het «ven worden geroepen, om le zoeken jw^r vormen van hulpverlening. Men G®okt in dit verband aan het ver wekken van maaltijden en medische Hulpverlening. ledere morgen van tien tot twaalf 'Ssf u °ie a°ciëtelt toegankelijk. De so- «eteu kun zestig bejaarden herber- (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM, maandag. Oolc Schiedam telt een groot aantal aquariumhouders die zich gespe cialiseerd hebben in het houden en kweken van tropische Dissen. In vele huiskamers treft men le vende schilderijenaan, inaarhij de bewoners een bliïc gegund wordt in de fascinerende wereld onder water. Te midden van een weelderige plantengroei ziet men vaak exotische Dissen een eigen leven leiden. Enkele jaren geleden opende zich voor deze aquarianen een nieuwe horizon. Het tropische zeeaquarium diende zich aan mei geheel nieuwe aspecten maar te vens met grote risico's. hamers, het houden van zeedieren vereist een geheel andere techniek en ins telling dan die, nodig bij het hon den van een zoetwateraquarium. Milieu/actoren spelen hierbij een rol, met als voornaamste de samenstelling van het water. De kans op mislukkin gen urns den ook groot, tot het in Duitsland samengestelde HW-zout aan de markt verscheen. Dit stelt de aqua- riaan in staat voor zeevissen een bio toop te verkrijgen die aan de biologi sche eisen voldoet en zo het zee-aqua rium binnen ieders bereik heeft ge bracht. Weinig risico Jacky Doejaaren heeft zo'n stukje „tropische zee" samengesteld in de zaak van zijn vader, het „Dierenhuis" op de Dam. Hier brengt hij al zijn vrije tijd door en hij heeft uitgedok terd dat het zonder al te veel risico mogelijk is zee visjes te houden. De bak moet allereerst eorrosiebestendig zijn. Hij gebruikt daarom een bak waarvan alle metalen onderdelen ge plastificeerd zijn. Een circulatiesysteem (door middel van een eertiflgaalpompje) voert het water door een filter zodat dit twee maal per uur geheel wordt geschoond. Het toevoegen van zuurstof, vanuit de bodem is eveneens van evident belang, zegt Jacky Doejaaren. Ook moet de temperatuur van het water op het juiste peil zijn en de zuurgraad dient in het oog gehouden te worden. Een zeewateraquarium vraagt bo vendien een beperkte bevolking. In zijn bak houdt deze jeugdige aqua- rïaan dc oranje-wit gestreepte Percula die een relatie onderhoudt met de zeeanemoon. Deze duldt het visje tus sen haar tentakels en ontvangt hier voor in ruil bepaalde stoffen. Op zijn beurt geeft de Percula hiervoor iets' terug wat de Anemoon welgevallig is. Poetsuis Dan zwemt in dit stukje tropische zee de Labroides Phthirophagus rond- Een lichtblauw visje met zwarte hori zontale strepen met als bijnaatn „poetsvis." Het dankt deze naam aan de ijver waarmee het andere vissen van parasieten verlost, om daarna de schubben netjes op te poetsen. Het is vooral de Chaetodon die zich deze be handeling gaarne laat welgevallen. Een fel jagertje is de Monodactylus (zwart-wit gestreept) die van kleur verandert als het water niet aan de gestelde eisen voldoet en zo een. wach ter van het aquarium is. Nog tal vah andere vissoorten leven tussen verschillende koraalsoorten en schelpen. lp dit biotoop zoekt ieder zijn eigen plaats en verdedigt deze tot het uiterste. De verlichting doet de kleuren bijzonder goed uitkomen. Een genot om naar te kijken! HET zee-aquarium met tropische visjes van Jacky Doejaaren. I (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Op de mi ni-racebaan in het souterrain van café Atlantic zün zaterdag selectiewedstrij den gehouden voor de Nationale Sca- iextric kampioenschappen 1968 van het NAMAC. Dergelijke voorwedstrij den werden op verschillende plaatsen ir: ons land gehouden. Het is vooral de rijder R. Lanooy geweest die zijn kandidatuur voor een finaleplaats duidelijk wist tc stellen. In de seriewed'sirij cUn voer het baan record van Schiedam bezet hij mo menteel de eerste plaats en hij zal deze plaats in de nog resterende wed strijden op 13, 20 en 27 februari moe ten verdedigen. De lengte van het circuit is van 36 meter tot 43 meter vergroot hetgeen deze racebaan tot de grootste uil het gehele Rijnmondgebied heeft gemaakt. Op het rechte stuk kunnen de racewa gentjes nu een snelheid bereiken van 100 km per uur. De rijders kunnen hier beschikken over een werkpitch waar tevens alle soorten onderdelen verkrijgbaar zijn voor reparatie en het opvoeren van de mimia'tuumiotoren. Steeds meer snelheidsmaniakken die in hun huiskamers op kleinere baantjes met deze tak van de race- sport kennismaakten, bezoeken ru tJR grote circuit regelmatig. Ook diver se bedrijven stellen hun personeel op »ezette tijden in de gelegenheid zich op deze wijze te amuseren in tegenwoor digheid van hun dames. Op 17 maart komen in Atlantic rij ders uit het gehele land bijeen om deel te nemen aan de dan te houden 6 uren-race. Dertig gulden „Weet je dat zo'n aquarium maar dertig gulden duurder is dan een tro pische zoetwaterbak?" zegt Jacky Doejaaren aan het slot van zijn uit voerig betoog over zijn liefhebberij. „Als je er eenmaal mee begint is het je alles waard." Deze stelling is aannemelijk want het is een wonderlijk schouwspel zo'n brokje tropische zee. Esperanto-agendo SCHIEDAM, meanüeg Herkre. don, la 14an de februaro klubveapero. Kunportu la l*stei „Senmsciulo"n w kado H. Lotech sr.. Lekstraat 100b. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Een 24- jarige en een 27-jarige Schiedammer zijn in de nacht van vrijdag op zater dag op heterdaad betrapt bij een po ging tot inbraak in een pand aan de Oude Maasstraat. De bewoner, de heer O., werd wakker van enig ge rucht in zijn huis en ging poolshoogte nemen. Bij zijn komst nam het twee tal de benen. O. belde terstond de po litie en korte tijd later konden de in brekers worden aangehouden. Een hunner droeg een alarmpistool op zak. Zij zijn ingesloten in het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. SCHIEDAM, maandag Service 1 heeft de eerste helft van de promotie competitie voor de ereklas afgesloten met een 100 zege op AMVJ 2 uit Amsterdam. Door deze overwinning is het puntentotaal van Service op 7 ge komen. De Sohiedamse tafeltennissers delen nu de tweede plaats met het Rotterdamse Xerxes terwijl het team van Steeds Hoger-TSB uit Den Haag met één punt meer de leiding heeft. Service heeft zich volledig in deze strijd gemengd en de maximale winstscore tegen AMVJ zal het zelf vertrouwen zeker verstevigd hebben. Het team der Amsterdammers Het zich niet willoos naar de nederlaag voeren en zes partijen werden dan ook in drie games beslist. De gasten waren echter wel wat gehandicapt door het ontbreken van Goudsmit waarvoor in de plaats Aukje Wi.inia was opgesteld. Noch zij, noch Wim van de Berg, noch Morslnk konden het Service-trio Van Koetsveld, Bus- sching en Van Slobbe van deze mon ster-zege afhouden. Zaterdag vindt dan de topper plaats tussen Xerxes en Service met als voorlopige inzet de tweede plaats in de afdeling. De eerste ontmoeting ein digde in een 55 gelijkspel. Om drie uur zal in het tafeltenniscentrum dit duel plaatsvinden. Uitslagen van overige teams: Borsje b.—Service 3 2—8; TSF 2—Service 5 4—6; Nationale 2—Service 8 82, Elan 10—Service 9 6—4, Service 10— Feyenoord 4 6—4. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op een zebrapad op het Stationsplein werd zaterdagavond de 16-jarige voetgang- ster J. S, aangereden door een brom fiets, bestuurd door de 16-jarige leer ling-stoffeerder P. W. De voetgangfrter werd met verwondingen aan het hoofd in het Gemeenteziekenhuis op genomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De vier jarige Margarete Voosen werd zater dag een paar meter door een mini- truck van de 51-jarige oliehandelaar M, van der V. meegesleurd. Dit le- beurde op de Strijensestraat. Het meisje werd met schaafwonden aan het gezicht en buikklachten naar de Dr. Noletstlchting overgebracht en al daar opgenomen. Vermoedelijk is het meisje, toen de truck stilstond, op de opstaande rand gaan zitten zonder dat de oliehandelaar dit kon waarnemen. Populair concert van Gusto's Muziekvereniging (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Gusto's Muziekvereniging geeft o.l.v, dirigent B, Boerman een populair concert op zaterdag 17 februari In gebouw Arca de, met medewerking van de drum band. Het programma vermeldt o.a. My fair Lady, Man in the Street, Na- bucco. Der Freischiilz en marsen. Na afloop bal met de Confetti Stars. Kaarten verkrijgbaar bü W. Noord zij, Van Heenukerkstraat 66, A, Mol, SucUin-sinvel 48b en P. Krommen hoek, Westfrankelandsestraat 90 b. EEN aanval van Martinit in de door Demos gewonnen derby. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Ret plaatselijk comité tot handhaving van de Statenvertaling houdt morgena vond te 20.00 uur een bijeenkomst in het Roode-Kruisgebouw aan de Em- mastraat 38 te Vlaardingen, Ds. Ed. Venema, christelijk-gereformeerd pre dikant te Zwijndrecht, zal voorgaan. (ADVERTENTIE} Tapijt van beste kwaliteit tegen een scherpe prijs, met volledige garantie, dat biedt De Klerk met een aanbieding van 100% Enkaion tapijt op volle king-size kamerbreedte van 380 cm. in 7 kleuren. Nu per strekkende QQ 50 meter, compleet gelegd voor Ol7. m COMPLETE WONINGINRICHTING BINNENWEG, BEJ JERLANDSELAAN (Van onze correspondent) BARENDRECHT, maandag. Een grote binnenbrand in de Doe- het-zelf-zaak van A. Dubbeldam aan de Dorpsstraat 58 in Baren- drecht heeft zaterdagavond voor een paar ton schade aangericht. De brand is ontstaan door gebrekki ge constructie van de hete tuchtkana- len door het pand. deze kanalen waren er ook de oor zaak van dat de brand zich ongemerkt door het hele pand verspreidde. De brandweer kon daardoor aanvankelijk de vuurhaard niet lokaliseren. Omdat in de winkel spuitbussen ex plodeerden en naast de verwarmings installatie in de kei-der butaflessen stonden opgesteld moest men aanvan kelijk de brand van buitenaf bestrij den. Later drong men toch voorzichtig het pand binnen. Aan dit optreden is het te danken dat men geen uitslaan de brand heeft gekregen. Nablussen De eigenlijke brand duurde drie kwartier. De brandweer heeft echter tot na 1 uur moeten nablussen. Het was voor de brandweer ook een probleem dat het vuur zo laat werd gemeld. Tweeëneenhalf uur na slui tingstijd van de winkel vtel bij omwo nenden het licht uit. Men ging op speurtocht en ontdekte vuur verschijn selen in de benedenverdieping. Ook daardoor ontstond veel schade. Een groot deel van de Inventaris moet alB verloren worden beschouwd. Ook al doordat men veel water moest pompen In. het pand om de brand meester te worden. Tijdens de biussingswerkzaamheden viel de (nieuwe) autospuit uit. Direct daarna zette men een motorspuit in. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag - De Ver, Volksonderwijs afd. Ketbel-Groenoord geeft een bijzondere avond op dinsdag 5 maart in Dc Rank, aanvang 20 nur. Onder de titel „Ouders en ooie vaars" komen inwoners van Ridder kerk vertellen over hun ervaringen opgedaan met de seksuele voorlichting op lagere scholen, in samenwerking tussen ouders en leerkrachten. Een analyse van een stuk voorlichting in de praktijk. Voorts wordl aan de hand van foto's en dia's een beeld gegeven van het schoolleven in Groenoord en Kethel. J (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op de Prof. Kamer lingh On neslaan ter hoog te van pand 187, kwam de 69-jarige W. A. vijfwinkel met zijn rijwiel te vallen. Hij liep een hoofdwond en vermoedelijk een hersenschudding op en werd door de GG en GD naar de Dr. Noletstlchting overgebracht. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag Alleen HBSS kwam op zaterdag lot voetbal len, maar heeft In Kinderdijk tegen de Zwervers het niet tot treffers kunnen brengen. Omdat ook do thuisclub niet kon scoren, bleef de score dubbel- blank. Ook in dit duel kwam de onmacht van de Schiedammers tot doelpunten weer tot uiting. Wel hebben Korpo raal, Bezemer cm Mulder daartoe de en deels door slecht schieten, kwam kansen gehad. maar. deels door pech het niet tot doelpunten. In de tweede helft waren de gastheren wel iets sterker, maar nu toonde de Schiedam- se defensie uit het goede hout gesne den te zijn en vooral doelman Jan van Heest kon de gevaarlijke akties voor het Schiedamse doel onschadelijk maken. Het bleef 00. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Door de Rotterdamse politie zijn de achttienja rige C. A. en de 21-jarige R. van O-, beiden uit Vlaardingen, aangehouden, verdacht van het kraken van een aan tal automaten. Tijdens een verhoor bekenden zij onder meer in Schiedam een zestal automaten te hebben open gebroken in de laatste twee weken van de maand december. De Vlaar- dingers zijn ingesloten in het huis van bewaring te Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag In de nacht van zaterdag op zondag is de 27-jarige Rotterdamse machinist G. W. met een gestolen auto van de Rot terdamse politie verongelukt in Wem hout. De man, die op weg was naar de Belgische grens, slipte daar en ging met de wagen een paar maal over de kop, waarna de auto tot stilstand kwam tegen een verkeemuil. De ma chinist, die licht werd gewond, is gearresteerd door de rijkspolitie uit Zundert en wacht op zijn transport naar Rotterdam. VLAAROTNGEN. maandag. De Stduiekring Vlaardingen komt dins dagavond Ln gebouw Triangel bijeen om te luisteren naar de heer F, P. Ro- zenboom, die aan de hand van een uitgebreide collectie dia's een voor dracht zal houden over bet onderweg „Berlijn", De heer Roozeboom, die voorlichtingsofficier is bij de Neder landse Luchtmacht heeft verscheidene bezoeken aan Berlijn gebracht en was daarbij in de gelegenheid om een groot aantal karakteristieke dia's op te ne men, dde samen een goed beeld geven van de oude Duitse metropool. De bijeenkomst die om acht uur be gint, biedt gelegenheid tot discussie, (Van een onzer sportverslagge vers) SCHIEDAM, maandag. Op nieuw ging Excelsior '20 door de knieën, want het kon in eigen luiis geen vuist ntaken tegen liet Rotterdamse Tediro, dat de Schiedammers met de juiste wa pens bestreed. ln dc eerste helft pasten de gasten dc goede takticfe toe, door met een goed opgezette buitenspel val do aan val van Excelsior te kortwieken en door hun geen kans te geven om tot scoren te komen. In cle tweede helft kon Joep den Brinkei' slechts een keer hard de staander raken en ook schoot hij nog een keer net naast. De uitvallen van de Rotterdammers waren echter nu levensgevaarlijk en leidden tot de openingstreffer. Fel kwamen de gast heren terug, maar weer een uitval van Tediro werd hen noodlottig. Toen de gehele achterhoede van de thuisclub voor vermeend buitenspel bleef staan, kon Admiraal de Schiedammers defi nitief op dc knieën krijgen (02). In tic afdeling ken hot gehele ge plande programma doorgang vónden en dat was voor Schiedam de eerste maal sinds twee maanden. Er werden elf punten uit zes wedstrijden behaald en alleen Martinit leed verlies, nl. in de derby tegen Demos (2—1). Schiedam behaalde een goede 2—0 zege op Groen Witten en Wilton Fijenoord deelde de punten met Dilettant (2 2). Ursus sloeg hekkesluiter Nado V met liefst 40 en dat werd ook de uitslag ln het duel Metro-DRZ, waarin de Schiedammers zegevierden. Schie damse Boys deed er niet voor onder, want het wees Roga met 41 terug. Sehiediini-Gr. Witten 2-0 De Schiedammers wezen Groen Witten met 20 terug en omdat leider RKW1K gelijk speelde, gaan zij een goede kans maken In de kopgroep te komen voor de titelstrijd, In cle eerste helft werd niet ge scoord. ondanks een overwicht voor Schiedam, maar na de thee gaf Van Zetten een goede voorzet en Korpel had succes mei een kopbal. Jan van Naamen kon in de laatste fase van de strijd ook een voorzet van Van Zetten afronden met een doelpunt (2—0), WF-Dilettaut 2-2 De werfmensen leken een nederlaag tegemoet te «aan. maar Marlis kon even voor het einde de stand nog ge lijk trekken, In de derde minuut opende v.d. Zouwen de score, maai' de Rotterdam mers brachten de ruststand op 12. WF bleef in dc tweede helft moei zaam doorvechten om de gelijkmaker en oven voor het eiride was een com binatie Van Zelm-Martis goed voor 2—2. Demos-Martinit 2-2 Deze derby heeft te lijden gehad door de zwakke leiding van scheids rechter Boer. De heer Boer kon belde partijen vooral In de laatste fase van de strijd moeilijk in de hand houden en «af de vreemdste beslissingen. Wel verdeelde hij deze eerlijk over belde ploegen, dus dit Leverde geen moei lijkheden op, Demos trok in dit felle duel aan het langBte eind, Door een goede kopbal van Groe nendijk kon de thuisclub de leiding nemen, maar Waal veroorzaakte even later een strafschop en Lubkcr kon de partijen weer op gelijke voet brengen. Direct daarna bepaalde Groenendijk dc ruststand op 21, Na de hervatting werd niet meer gescoord, Nado V-Ur9U9 0-4- Ursus heeft het niet moeilijk gehad tegen het zwak spelende Nado. De Rotterdammers speelden een vinnig spelletje, maar door goed voetbal bleef Ursus heer en meester. Alle treffers kwamen voor rekening wan de jeugdige Nieuwstratcn. Eén treffer Het hij in de eerste helft aan tekenen en hij verrichte ln de tweede helft de hattrick (O—A). Schied. Boys-Roga 4-1 Ook de Boys hebben goed overwin terd, want ilj namen met Roga geen risico. Door Van Rossem en Hoogstad werd een 20 ruststand bereikt. Na dc hervatting bleef de thuisclub domineren en het was weer Hoogstad die scoorde. Vermulm bracht de stand op 40 en door een strafschop redde Roga de eer (41). Metro-DRZ 0-4 Ook DRZ heeft van de lange win- terpanze geen last gehad, want het werd door Metro niet bedreigd. Toch konden de Schiedammers eerst acht minuten voor rust tot een treffer, van Jan Groot veld, die uit een strafschop raak schoot komen. Altorf zorgde voor een 0—2 rust stand. Ook na de hervatting onder vonden de Roode Zonners weinig weerstand en gemakkelijk Hepen zij door doelpunten van, Altorf en Groot- veld naar een 04 zege. Foto, film en projectie foto Vho Vuuren, 106, Schiedam. Tel. op Juiste adres. trant Let R180

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2