Schiedam is bezorgd over de industriële ontwikkelingen Enquête onder metroreizigers WALDO N.V. SHB WIL 'HEARING' OVER KOOPAVOND Subsidie restauratie van monumenten particulier bezit Hans Kraay trainer van Excelsior? CJV RESTAUREERT WEER ZELF Jeugdhaven voldoet nu aan alle eisen van jeugdwerk Leen Jansen weg bij Huizenaar in a SCHIEDAM UITBREIDING ZAL GEPAARD GAAN MET VERPLAATSINGEN Voorlopig geen verbinding van Groenoord met de wijk Holy Boymans krijgt veel te weinig aandacht van Rotterdammers Telefoon 153655 Afd. Quick-Service Middenstand is niet 'in VOOR 1968: F 166.000 SCHILDER A AN VERWONDINGEN BEZWEKEN Samengaan van CJV en VCJC Van der Tak gaat „Cessnock" lichten Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN KOERIERSTERS zaterdag IV februari 1968 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Hoewel de gemeente Schiedam staat buiten de grote haven- en industriële ontwikkelingen, zoals die zijn geschetst en gewenst in het eerste rapport van het overlegorgaan Zeehavenontwikkeling Zuid-West Nederland, zal de positie van Schiedam daardoor, vooral op wat langere termijn, sterk worden beïnvloed. En wel in ongunstige zin. Aldus de mening van het college van b. en w. van Schiedam in een beschouwing op het genoemde rapport Uit deze beschouwing spreekt enige bezorgdheid. B. en w. zijn dan ook van plan, indien de gemeen teraad ermee akkoord kan gaan, oni de standpunten kenbaar te ma ken aan de regering, aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holand en aan de Rijnmondraad. Zoals bekend heeft het Overlegor gaan Zeehavenontwikkeling (waarin zijn vertegenwoordigd de provinciale besturen van Zuid-Holland. Noord- Brabant en Zeeland, het gemeentebe stuur van Rotterdam en de Rijnmond) tot taak richting te geven aan de co ördinatie bij de haven en Industriële ontwikkeling In het deltagebied van RUn en Schelde (Waterweggebied, WeBter-Scheldebekken, Moerdijk) ïn het onlangs verschenen rapport wordt geschat dat de bevolking in het deltagebied zal stijgen van 2.1 miljoen In 1967 tot 3.4 miljoen in het jaar 2000. De industrie- en haventerreinen zullen worden uitgebreid met 7.000 ha in 1980 en 30.000 ha in het jaar 2000. Van deze terreinen hoopt men 3000 ha te realiseren op de verlengde Maas vlakte voor de kust van Voorne-Puf- ten en 7.000 ha langs de Westerseheï- de. ïn dit grote verband wordt Schie dam geacht niet mee te spelen. Op de inventarisatiekaart bij het rapport, waarop praktisch alle industrieterrein in de delta staan aangegeven, is het terrein-areaal van 50 ha in Schiedam over het hoofd gezien! Over de positie van Schiedam zeg gen b. en w. het volgende. De grote „trekpaarden" in de industriële sector zullen zich in de toekomst ontwikke len en zich ook geheel of ten dele ver plaatsen in de richting van de Maas vlakte, de Scheldemond en de Moer dijk. De op deze „trekpaarden" geënte kleinere bedrijven zullen, wat de ves tigingsplaats betreft, dezelfde richting volgen. Misschien niet direct, doch op den duur zeker, zo menen b. en w. Gevoegd bij de tendens tot fitste van kleinere bedrijven, tot opheffing en verplaatsing naar buiten de rand stad Holland; gevoegd ook bij de in het nabije verleden opgetreden struc turele wijzigingen in het industriële patroon, zal dit alles een duidelijke verzwakking geven van de economi sche positie van Schiedam, Smalle basis Achteruitgang van het economisch draagvlak van de gemeente betekent vertraging in de groei van de bevol king. Dit hoeft niet direct te worden betreurd, doch er moet wel rekening mee worden gehouden. Bovendien zal de versmalling van de economische basis de migratie bevorderen, vooral van jonge gezinnen. De noodzaak tot pendelen over langere afstand 2al stö- gen. B. en w. zijn van mening dat aan dit aspect van de toekomstige ontwik keling onvoldoende aandacht is ge schonken. In een vergadering van het college van samenwerking van. Rijn mond (waarin alle Rijnmond-gemeen ten zijn vertegenwoordigd), werden deze Schiedamse bezwaren beant woord met de opmerking dat het rap port uitbreiding van de economische activiteiten beoogt en geen verplaat sing. Schiedams b. en w. menen echter dat uitbreiding gepaard zal gaan met verschuivingen. Voorne-Putten Na het verschijnen van het rapport Ia grote ongerustheid ontstaan in de gemeenten van Voorne-Putten, we gens de aantasting van de recreatieve functie van het eiland, vooral van het kustgebied door de nieuwe industriële vestigingen. Wordt in het rapport nog opgemerkt dat het eiland Voorne-Putten ongerept zal blijven, de gemeente Rotterdam wil niet bij voorbaat de mogelijkhe den tot industriële ontwikkelingen op dit eiland uitsluiten en wil een eigen studie ondernemen om het standpunt te bepalen. Het dagelijks bestuur van Rijnmond heeft zich voorzichtig bij het standpunt van Rotterdam aange sloten. Maar hiertegen is in het colle ge van samenwerking in Rijnmond met kracht stelling genomen. B. en w. van Schiedam willen zich In eerste Instantie niet in deze discus sie mengen. Enerzijds is het voor Schiedam van belang, dat er in de na bijheid recreatiegebied aanwezig blijft. Anderzijds betekent industriële ontwikkeling op de Maasvlakte en op Voorne-Putten werkgelegenheid op korte afstand. En dit laatste kan, hij vermindering van de eigen economi sche basis, van groot belang worden, Het college vindt, dat Schiedam er goed aan zou kunnen doen te wijzen op de vermoedelijke economische ge volgen van de in het rapport geschet ste ontwikkeling, waaraan eigenlijk geheel is voorbij gegaan. Daaraan wordt de wens verbonden, dat van dit aspect een grondige studie wordt ge maakt en in zijn gevolgen nagegaan. Overigens is het niet duidelijk ge worden waar de opmerkingen gedepo neerd moeten worden. De voorzitter van Rijnmond vond bij de regering, omdat het rapport ook bij de regering is ingediend. Enkele leden van het D.B. van Rijnmond meenden; bij RUnmond, Daarom wil het Schiedam se college de opmerkingen maar depo neren en bij de regering, en bij de Rijnmond, maar ook bij Gedop. SU- {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Een groep bewoners in Groenoord, met als woordvoerder de heer J. G. Bosman (Obrechtstraat 14) heeft bU de ge meenteraad een verzoek Ingediend om de Laan van Bol'es door te trekken naar de woonwijk Holy in Vlaardin- gen ten behoeve van fietsers en voet gangers. B. en w. brengen nu een preadvies hierover uit. Het college erkent dat deze weg in derdaad gewenst is, omdat de bewo ners van de twee genoemde wijken el kaar anders alleen kunnen bereiken met een omweg via de Hargalaan; met alle ongemakken van dien. Doch om verschillende redenen kan deze ver bindingsweg voorlopig niet worden aangelegd. Rijkswaterstaat is namelijk eind vo rig jaar begonnen met de aanleg van het grondlichaarn van de z.g. Zoom- weg, noordelijk van het Keihelplein. De zandauto's rijden via de Rijksweg 20 en moeten het tracé van de ver lengde Laan van Bol'es kruisen. Bovendien ligt er ter plaatse een put, waarin het perswater voor de op spuiting van Groenoord werd afge voerd. Deze put kan eerst worden ge dempt, nadat er andere afvoermoge- iijkheden zijn voor het perswater ten behoeve van de opspuiting van Woud- hoek. De Laan van Boi'es kan daarom op zijn vroegst omstreeks 1969 worden doorgetrokken. Maar ook daarna moet rekening worden gehouden met be lemmeringen als gevolg van de bouw van viaducten. Mr.A. van Gorkem: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Het hoofd van de gemeentelijke afdeling kunst zaken mr, J. A. J, van Gorkom heeft gisteravond tijdens een openbaar de bat met Andrê van der Louw gezegd dat „belachelijk weinig mensen (hon derdduizend) jaarlijks het museum Boymans-Van Beu nlogen bezoeken" Onder hen zijn zeer weinig Rotter dammers. Mr. Van Gorkom zei van mening te zijn dat het publiek een ne gentiende eeuwse sfeer om het mu seum ziet hangen. Tijdens deze avond, georganiseerd door de afdeling 6 van de Partij van de Arbeid naar aanleiding van het boekje „De meeste mensen willen meer" van Nieuw Links zei Andrë van der Louw dat de heiligheid vtm de kunst moest verdwijnen. H(j zei dat moet worden gebroken met het oude begrip dat een gezonde volkskunst de onderstroom zou zijn van een hoge en strenge kunst. Over het onderwijs zei de heer Van der Louw dat het de kennis en gaven van de leerlingen onvoldoende ont wikkelt. Hij wees er op dat de weg naar hoger onderwijs te smal is. Mr. Van Gorkom was het vrijwel met André van der Louw eens dat een be tere begeleiding van actieve en pas sieve sportbeoefening nodig is. Hij zei ook nog dat kunst geen au tonoom onderdeel is van de maat schappij maar dat zü met vele draden verbonden is met alle maatschappelij ke activiteiten. Mr Van Gorkom pleitte ten slotte voor hechtere organisatorische relaties tussen gemeentelijke bemoeiingen op het terrein van kunst, sport, recreatie en volksontwikkeling. Nu zijn de con tacten nog te incidenteel, zei hij. ROTTERDAM, vrijdag, BÜ graafwerkzaamheden in de Lusthof straat is gisteren een buis van de wa terleiding lek geraakt. Met grote kracht stroomde het water over da stoep en de rijweg. Een verfwinkel kreeg wateroverlast en een deel van de stoep werd vernield. Personeel van de waterleldlngdlenat heeft onmiddel lijk de buis hersteld. (ADVERTENTIE) Automobielbedrijf Bokelweg 88-90 SCHIEDAM Singel 41-45 Telefoon 262430 ROTTERDAM, vrijdag Er be staat een kans dat Hans Kraay trainer wordt van Excelsior. De FeUenoorder heeft reeds een bespreking gehad met de heer Libregts, de voorzitter van de commissie betaald voetbal van Excel sior. Kraay voelt er in principe veel voor om de Kralingse club te gaan trainen, omdat dit goed te combineren is met zijn andere werkzaamheden. Een beslissing is nog niet gevallen. Kraay en Excelsior zijn het nog niet eens over de financiële kant van de zaak en bovendien moet de Feijenoor- der afwachten of de KNVB hem een licentie zal verstrekken. Hü heeft een ver/oek daartoe ingediend, maar om dat Feijenoord bezwaren maakt, zal het laatste woord in deze zaak door de arbitragecommissie worden gesproken. ROTTERDAM, vrijdag Leen Jansen, de oud-Nederlands kampioen boksen in het halfzwaargewlcht, heeft het contract met zijn manager Theo Huizenaar beëindigd. Ook bantam- kampioen Gerard Berkhout (Amster dam) zal vanaf maart niet meer onder management van Nederlands bekend ste bokspromotor staan. De 37-jarige Leen Jansen, die al op zijn veertiende jaar bij Theo Huize naar op de school kwam, vindt dat Huizenaar hem te lage gages betaalt. „Ik voel er niets meer voor om voor een onnozele duizend gulden een wed strijd te boksen. De toegangsprijzen voor de bokswedstrijden zijn in de laatste tien jaar aanzienlijk verhoogd, maar m'n gages zijn vrijwel hetzelfde gebleven." Een andere grief van Leen Jansen is dat hij te weinig in het buitenland kan boksen. Wat hij nu verder gaat doen, weet hij nog niet. Van boksen zal voorlopig niets kunnen komen, omdat hij nog altijd last heeft van een blessure aan de achillespees. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad is van plan op korte termijn een „hearing" te houden over de koopavond, waarbij de middenstanders zich kunnen be raden, maar vooral ook; zich kunnen uitspreken over de idee van een koopavond. Nu de Rotterdamse gemeenteraad heeft besloten om met Ingang van 15 maart gedurende een jaar een proef te nemen met koopavonden op vrijdag en nu ook de Schiedamse gemeente raad b(j voorbaat de mogelijkheden heeft geopend om het Rotterdamse voorbeeld te volgen met die koop avonden, nu zal de Schiedamse mid denstand tot een beslissing moeten komen wat er gedaan zal worden. „De winkeliers die ik gesproken heb, voelen er geen van allen veel voor om aan de koopavonden te be- innen", vertelt de voorzitter van de de heer G. P. Verhulsdonk. De argumenten zijn bekend: de kosten voor de winkelier zullen stijgen, het personeel Is er niet op gebrand en een stijging van de omzet wordt niet ver wacht. Het belangrijke Rotterdamse argu ment vóór een koopavond, de verle vendiging van een vrijwel doods stadscentrum, geldt in Schiedam In veel mindere mate. Voor Schiedam blijft het belangrijk ste en ook doorslaggevende argument, de zuigkracht die de op vrijdagavon den geopende Rotterdamse winkels op de Schiedamse middenstand zal uitoe fenen, Met als stevige stok achter de deur het feit dat ook Viaardtngen met het nieuwe winkelcentrum aan SchiC' dam zal gaan „zuigen". Allemaal „Maat" als wij In Schiedam de koop avond gaan Invoeren, dan moeten we ook in meerderheid mee gaan doen, vooral in het stadscentrum", vindt de heer Verhulsdonk, die overigens niet (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Om de restauratie van de zich in par ticuliere handen hevindende „monumenten" in Schiedam, dus overwegend gebouwen die op de ontwerp-Monumentenlijst voor komen, te bevorderen willen b. en w. een actieve bemoeienis van de overheid. Deze zou kunnen be staan uit het leveren van een fi nanciële bijdrage in de kosten van de restauratie. In de gemeente-begroting 1968 is daarvoor reeds een bedrag van 50.000 uitgetrokken. Het Rijk heeft reeds toegezegd dit bedrag met 50 000 te suppleren, terwijl het niet onwaarschijnlijk ls dat de provincie een bijdrage zal geven van 20 percent van de per geval toegekende rijkssub sidie. Zo delen b. en w aan de ge meenteraad mede. Voor deze subsidie zullen In aan merking komen restauraties van niet al te grote omvang aan monumenten, die particulier eigendom zijn. Voor de overige categorieën, restauraties be staat reeds een bevredigende subsidie regeling. Als „monument" willen b. en w. beschouwen ieder object dat op de voor Schiedam vast te stellen monu mentenlijst is geplaatst, 34 pet. zélf In de praktijk zal het er op neer ko men dat voor deze categorie van (kleine) restauraties bet rijk 30 per cent van de kosten draagt, lodlen de gemeente eveneens 30 pereent voor haar rekening neemt en de provincie nor ens 6 percent. Voor rekening van de eigenaar blUft dan 34 percent oven B. en w. menen dat dit laatste per centage in de meeste gevallen niet te hoog is, in aanmerking genomen dat de eigenaar ook profijt trekt uit de restauratie. Het kan een redelijke sti mulans zijn voor het aanvatten van de restauraties. Stimuleren Gezien de reeds op de begrotingen opgenomen bedragen komt voor Schiedam, bij de genoemde percenta ges, in het Jaar 1968 een bedrag van ƒ166.000 beschikbaar voor dergelijke restauraties. Het wordt daarom zaak dat spoedig ook de organisatorische maatregelen worden getroffen om de mogelijkheden in feiten om te zetten. Aangezien Schiedam relatief geno men niet rijk is aan monumenten die voor restauratie In aanmerking ko men. wi|'en b. en w. de lokale monu mentenzorg eenvoudig opzetten. Geen afzonderlijke afdeling monumenten zorg bij een der bestaande gemeente lijke diensten. De voornaamste taak van de ge meente zal vermoedelijk voorlopig zijn het stimuleren van het particulie re initiatief, het doen overwinnen van een drempelvrees voor het vragen van overheidssubsidie en het geven van bekendheid aan de bestaande moge lijkheden, Werkgroep B. en w. stellen voor een ambtelijke werkgroep te vormen van personen die uit hoofde van hun functie betrok ken lijn bij de diverae aspecten van de monumentenzorg. De leiding van de werkgroep zou kunnen worden toevertrouwd aan de directeur van de gemeentelijk Woningdlenat, daar naast de gemeentearchivaris als des kundige voor de historische aspecten van het werk. De afd. openbare wer ken van de gemeente-secretarie sou belast kunnen worden met het secre tariaat, met de externe contacten en met de coördinatie van de metfvHeHen. De gemeenteraad wordt gevraagd zidi uit te sproken over deze sugges ties en ook over de percentages van de toe te kennen gemeentelijke subsi- die. Daarna kim het plan uitgewerkt worden. verwacht dat de kleinere, over dc stad verspreide winkels mee zullen gaan doen. Voor hen heeft zo'n koopavond nauwelijks zin. „Maar wc moeten wel overwegen, of wc die koopavonden dan niet op ccn of andere manier kunnen omlijs ten, om ze aantrekkelijker te maken". Dat zal dan een van de punten zijn, die grondig bekeken en besproken zullen moeten worden op de komende „hearing" van dc Schiedamse Han dels- en Bedrijf» raad. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De acht tienjarige schilder Christiaan van Breugel die in december verleden jaar een ernstig ongeluk kreeg met z(jn bromfiets, is gisteren in het Dükzigt- ziekenhuis overleden. De schilder werd destijds met ernstig hersenletsel naar het ziekenhuis gebracht. De huiselijke „woonkamer" in de gerestaureerde „Jeugdhaven" van de C.J.V., waar {en dat is iets nieuws) ook aenvoudige maaltijden genuttigd kunnen worden. Vandaar de trotse expo sitie van een gedekte tafel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag Door de (interkerkelijke) chr. jeugd vereniging CJV en de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale (VCJC) tn Schiedam z|jn bespre kingen gaande om tot een nauwe samenwerking te komen, wat in de nabije toekomst we! zal uitlo pen op een fusie. Zo heeft CJV- voorzltter R. v. d. Berg medege deeld b|] de herpoenlng van de „Jeugdhaven". Dit is een eerste stap. „Het jeugdwerk mag in deze tijd niet meer gebonden worden aan alle maal kleine hokjes. Als alle vor men van jeugdwerk gebundeld zouden kunnen worden, dan ont staan er vele nieuwe mogelijkhe-* den", vond de heer Van den Berg. Ds, A. Ie Coq, jeugdpredikant cn voorzitter van de Hervormde Jeugdraad in Schiedam sprak eveneens de hoop uit op een ver dere samenwerking. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De afdeling verkeer van do dienst stads ontwikkeling en de RET willen samen een enquête honden onder de metroreizigers. Men interesseert zich voornamelijk voor de vraag hoe de reizigers vroeger de rivier overstaken. Aan de resultaten van deze enquête hoopt men te kunnen nagaan hoe het vervoersaanbod rond de metro zich heeft ontwikkeld. In mei gaat bovendien de afdeling verkeer nog eens een telling houden van het oeverkrulsend verkeer. Na vergelijking met de cijfers van een soortgelijke telling In september en oktober verleden Jaar ontstaat er een beter inzicht lp de vervoersbewe gin gen van het oeverkrulsend verkeer. Na een week metrorijden, waarbij in totaal 850.000 reizigers werden ver voerd. heeft men kunnen vaststellen dat vele automobilisten voorzichtig proberen hoeveel tydwtnst hen de metro oplevert. Rond het station Zuid plein la het aantal geparkeerde auto's sterk gestegen en nu reeds blijkt het parkeerterrein daar onvol doende capaciteit te bezitten. Geen verrassing, want voor de opening van de metro is reeds gewaarschuwd dat er In zuid onvoldoende gelegenheid bestond om te parke-en. De verkeerspolitie heeft de indruk dat het verkeer in de Maastunnel iets sneller wordt weggewerkt dan voor heen. Voor een groot deel komt dit doordat de tachtig RET bussen die voorheen per uur door de tunnel reden, nu van de weg zijn gehaald. Er is een buslijn door de tunnel overge bleven. Overigens moeien massale hoeveelheden automobilisten van de metro gebruik gaan maken, wil men in de tunnel dc groc.ste drukte kwijt- raken. wat dit betreft heeft men het voorbeeld van do Van Brienenoord- brug: toen deze brug open ging reden er meteen 10.000 voertuigen minder over de Willemsbrug. „Pas met zulke getallen ls er van enige verlichting sprake", aldus een vervoeradeskundi- ge. Voorlopig heeft de metro nog geen 10.000 voertuigen uit de tunnel kun nen balen, maar het is nog te vroeg t.-.n definitieve conclusies tc trekken. Pas bij de telling in met zal dit moge lijk zijn. De RET Js overigens deze eerste zeer drukke metroweek goed doorgekomen. Op enkele kleine ver tragingen na, werd het aanbod goed weggewerkt. Vanmorgen heeft men voor het eerst in de spitsuren twee driedelige treinen Ingezet. De stations Zuidplein en Maashaven krijgen de meeste reizigers te verwerken; Zuid- plein zelfs dertig tot 35 procent van net totaal. GLASGOW, vrijdag (AP) De ha venautoriteiten van de Clyde hebben de Rotterdamse bergingsmaatschappij Van der Tak opdracht gegeven de baggermolen Cessnock te lichten die tijdens zware januarlstormen in de Clyde is gezonken. De Cessnock zonk bij Greenock op 15 januari. Drie bemanningsleden zijn daarbij verdronken. Hei bergingswerk zal einde februari beginnen en waarschijnlijk een maand in beslag nemen. Nadat het wrak ge licht is wordt het voor onderzoek naar Glasgow gesleept, waar moet worden beslist of reparatie nog moge lijk cn financieel verantwoord ls. SCHIEDAM ondertrouwd: K. Adams 23 jr. en S. Albrechl. 19 Jr.: M. Borneman, 21 jr. en J. A. Wlcgmann. 20 jr.: J. Eibers, 33 jr. en C. H. van Berk, at jr.; A. C. M- KeUSerman, 21 jr. cn M. Harlaar, SM jr.: J, van Keulen. 28 Jr. cn A. S. Snijders. 24 Jr.: C. J, van Loeiten, 20 Jr. en R. M. Dame, 21 jr.*. A. P. Mastenbroek, 20 jr. en M. Valk, IB jr.; J. van der Moer, 29 Jr. en C. A. Bakker. 19 jr.: W. Weerheljm, 32 Jr. en 3. H. Mookhoek, 32 Jr. Gcbnwd: A. F. Wlerlnga, 24 jr. en 3. F. A. Vermeer, 20 Jr.; W. J. Gloudl. 17 jr. en A. Celens, 17 jr.: T. A. P. dc Vette. 23 jr. en M, T. Cojllgncn. 20 jr, Geboren: Brigitte d.v. J. F, Suva») e« J. M. Severien: Arie J. z.v. B. A. Kuiters en M. Bril ijs tens: Hobertus F. r.v. C. J. Dijk stra en H. C. Cram»*, Rudolf z.v. A, Boon en H. Mulder: Hendrik z.v. H, Oommei en J. B. van Pelt; Joannes z.v. G, van Vliet en Loc; Marco O. z.v. A. 7-itm en 3. M. A. Breget: Patrick Engel en D, P. van den Berg. Overleden: P van den Brand, G. v t den SCHIEDAM Ned. Hervormde Cem. Grote kerk: 10 uur <U. A, Hoffman en 17 uur d»- J- de Bruyn (Krimpen s. d. Lekt. Bethelkerk 10 uur cis, A. Ie Cocj en 19 uur d* J. W, Zimmerman i Dienst van Woord en Tafelt. Opstandinggkerk: 10 uur da. J. W. Zimmerman en 19 uur d». A, Ie Coq (Jeugddienst). Vredeakerk: 10 uur dl. W, 3, Kclkert Vlaardlngen] en t9 uur ds. Hoffman. Herv. Gem, Kethcl. De Rank: 10 uur ds. W, Vom (H. Avondmaalt en 19 uur ds. E. Verwaal. St. Martlnuakerk9.30 uur ds. E. Verwaal. Huize Spaland: 15.30 uur ds. W. Vons (H. Avondmaal). Ned. Herv. Geref. Evans. Gebouw Irene: 9 uur dhr. r jOevo-Capelh A. de Bruyn, Ned, Prot Bond, Westveat 92: 10-30 UUr da. J. van Roasum (Herv, Voorburg) Evans. Lutherse Gem, 10 uur ds. Stelnhart. Oud-katb. kerk. Dam 28: 10 Uur H. Mis. sin gssame n komst. jluchtsamenka. majoor en mevr. C. C, Gentel. Jehova's Getuigen, Volksgebouw Tuin- laan 60: 18 uur openbare toespraak en 19 uur Wachttorenstudie. Baptisten-gemeente. Gebouw Irene: uur samenkomst (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Het gebouw „Jeugdhaven" aan de Lange Haven 129, dat door de federatie Schiedam van de Chris telijke jeugtl Vereniging C.J.V., na een grondige verbouwing ge heel op eigen krachten, in 1959 in gebruik genomen kon worden als jeugdcentrum, heeft in de af gelopen dertien maanden weder om een grondige restauratie on dergaan. En wederom op eigen krachten. Kon In maart vorig jaar de bene den-etage reeds in gebruik worden gegeven aan de nleuw-gevormde so ciëteit „De Vonk", gisteravond heeft de wethouder voor Onderwijs en Jeugdzaken, mevr. G. D, de Graaff het gehele pond officieel kunnen openen, „Een bijzonder feestelijke dag voor ons", verklaarde VCJ-voorzitter R. v.d. Berg, die naast wethouder M. Ey- kenaar en wijkpredikant ds. J.G. Jansen de vertegenwoordigers welkom kon heten van het hoofdbestuur vari de CJV, van de Hervormde Jeugd raad, van „De Vonk" en de uit de VCJ voortgekomen verenigingen D.O.K. en O.D.G., van jongens- en meisjes-clubs en ook een aantal oud leden. „Naar ons idee, hebben wc nu een gebouw gekregen dat voldoet aan alle eisen, die het moderne jeugdwerk steil", vond de heer Van den Berg. Werkgroep redt Dat het allemaal niet zo eenvoudig Is gegaan onthulde ds. P. van Die, se cretaris Van de CJV-Zuid Holland en lid van het hoofdbestuur, die in 1985 aan de Schiedamse CJV ls toegevoegd, omdat die In organisatorische moei lijkheden zat. waarbij zelfs sprake was van een opheffing. Er is toen een werkgroep gefor meerd, die het jeugdwerk in alle gele dingen beeft aangepakt en op nieuwe poten gezet, Op initiatief van de heer R, v.d. Berg is toep begonnen met het herstel van de verwaarloosde „Jeugd haven", zijnde het centrum van de ac tiviteiten, waardoor de sociëteit „De Vonk" van start kon gaan. Jeugdwerkleider „De CJV heeft hiermee getoond, hoe het kan", vond ds. Van Die, die daar op pleitte voor het aanstellen van een plaatselijke Jeugdwerkletder, even tueel In samenwerking met andere jeugdgroepen. „En misschien kan de gemeente dan het salaris van deze jeugdleider voor haar rekening ne> men". Wethouder mevr. De Graaff was het er wel mee eens dat een beroeps kracht nodig is en dat die er in de toekomst misschien ook wel zal ko men, doch directe toezeggingen kon zij niet geven, Zij had er overigens grote waardering voor dat de CJV niet alleen met wensen komt, maar ook toont zelf iets te kunnen verwe zenlijken. Overigens zit de CJV mét dit gebouw, gehuurd van de gemeerif te, nog niet In de ruimtelijke moeilijk heden. De wethouder tipte de problematiek van het jeugdwerk in deze tijd öanf Werd vroeger dit werk door volwasse nen voor de jeugd gedaan, nu wil de jeugd het zelf voor de jeugd doen," waarbij de leiding van volwassenen niet meer en begeleiding maar al te vaak nauwelijks wordt geaccepteerd. In deze problematiek heeft de CJV een eigen stijl weten te behouden. Ruimte De Jeugdhaven heeft naast de grote, langgerekte vaal parterre nu ook de beschikking gekregen op de eewte verdieping over een grote huiselijke ruimte, waar gelezen kan worden, ge schaakt of naar de televisie gekeken, maar waar ook broodmaaltijden ver zorgd kunnen worden. Daarnaast een fleurige en heel handig ingerichte bil jart- en ontspanningszaal. Op de bovenverdieping, onder het dak, een ruime vergaderzaal (uit twéé kleine vertrekken verkregen) met een eigen hobbykamer, een donkere ka mer voor de amateurfotograf en en' een gezellige bestuurskamer. „De Vonk" Sociëteit „De Vonk", met rond hon derdvijftig leden tussen 16 en 25 jaar* heeft de gehele week de beschikking over het gebouw. Vooral op week-, end-avonden Is het er bijzonder druk en geanimeerd. Gedanst wordt er wei-.;, nig. Daarvoor is dit Jaar Corner '66 opgericht, die de grotere „uUwflk- avonden" verzorgt in het gebouw voor Chr. Soc, Belangen, waar wél gedanst wordt, Onroerende goederen en woonruimte aangeboden Te koop aangeboden goed on derhouden FANG In nette •treat tc Schiedam. Bovenwo ning 5 kamera, binnenkort leeg. Huuruitkomet 2150,80 pér Jaar. Loste» 315 per Jaar. Pril* H5400 k.k. Bonaang, Ad. Hiet» Dordrecht. Tel. 011 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto van Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam. Tet. 366120. Let op Juiete adres. IUSO Diversen Kaptol on Hélène. De salon voor de betere PERMANENT. Stroomlooe, voor leder haar geschikt 7,50. HÖène-tdède- permanent, de meeat Ideale na tuurlijke permanent 10. Gra tia halen en brengen per luxe auto v. permanent. Kapsalon Hélène, Rembrandtlian 23 Schiedam, tel. 367170. 1.— re ductie op deze advertentie, R*

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2