Frontale botsing eist vijf levens BENOEMINGEN PRIESTERS NIET IN PASTORALE RAAD DEMONSTRATIE IN UTRECHT TEGEN POLITIEK JOHNSON Twintig gevangenen in Engeland in opstand Heineken gaat bod doen op alle aandelen Vrumona Testen van apparatuur Mobil Oil begonnen TIEN DODEN EN VEERTIEN GEWONDEN OP EEN DAG IN ZEEUWS VERKEER Z. Afrikaanse politie nam Nederlandse journalist foto's af Vereniging verlangt meer subsidie voor herstel molenbezit 'Uitgestoken hand van Indonesië niet misverstaan Ernstig suikerzieke jongen was bijna V/2 dag spoorloos Accountant weer vrij na arrestatie op vermoeden zwendel Bisschop wil niet ingaan op zaak-Mieclema Vechtpartij aan grens tussen V ietnam-betogers en Rijkswacht 'Weer sluiting strokarton fabrieken op komst' Venlo's ziekenhuis leent 7 miljoen Landbouwschap laat beslag leggen bij 11 tuinders in Betuwe V er zekeringsbank Moira komt met aandelenemissie pagina 4 maandag 4 maart 1068 Bi] een frontale botsing tussen Zie- rikzee en de Zeeiandbrug kwamen zaterdag in deze auto twee volwas sen vrouwen en twee meisjes om. (Van onze economische redactie) AMSTERDAM, maaudsf. Heine ken's Hier brouwer t| gaat een bod van 300 procent uitbrengen op de rolle rende aandelen Vrumona N.V. (fris dranken) In Buuolk. Heineken heeft al een beland van 50 procent in het kapitaal van Vrumona, In, verband mot deze overneming werd vandaag geen notering opge maakt voor de aandelen van vrumo na, die op de incourante markt -wor den verhandeld. Vrijdag J.l, noteerde Vrumona 215 procent. Vrumona brengt onder moer do merken Si-Si, Pepsi-Cola, Seven-Up en B3 Fruitsappen op de markst. Heineken is dc grootste bierprodu cent In Nederland. Vandaag zal nog een nader bericht van de directie van Heineken over de overneming van Vrumona verschijnen, zo vernemen wij. DEN HAAG, maandag (ANP) De Nederlandse Journalist Plet Kort uit Nieuw-Loosdrecht Is zaterdag in ons land teruggekeerd van een verbWf van vier maanden in Zuid-Afrlka. De veiligheidspolitie heeft hem ziln mate- Tia&i waaronder een rolletje met foto-opnamen en kritische aanteke ningen, ook van Interviews afgeno men, Dit gebeurde toen hö de douane op het Jan Smuta-viegveld bU Johan nesburg reeds was gepasseerd, aldus de hoer Kort. die stappen overweegt om «Ua materiaal terug te krijgen. Piet Kort (31), die tot aan ziln ver trek naar Zuid-Afrlka als radio-re porter meewerkte aan de VARA-ru- briek. .Dingen van do dag." was het land binnengekomen als emigrant. HU werkte er als radio-omroeper bi] de Zuid-Afrikaanse radio, als journalist voor een Nederlandse dagbladcombi natie en als radioverslaggever voor de VARA. Negentig procent van zün produktle kreeg hij de afgelopen maanden ziln nieuwe vaderland uit. Het overige materiaal zou hU meebrengen, Loon voor hem vast stond, dat de veilig heidsdienst op hem lette en hli had besloten terug te keren. AMSTERDAM, maandag (ANP). Er zal voor het molenhorstel door het rijk meer subsidie moeten worden verleend wil men het voortschrijdend verval van de Nederlandse molens in voldoende mate kunnen opvangen, In ons land mag thans geen enkele molen meer verloren gaan. DU is het standpunt van de vereni ging „de Hollandse Molen" cüe zater dagmiddag tn Krasnapolsky te Am sterdam haar jaarlijkse ledenvergade ring hield. Jaarlijks worden van de 000 molens in ons land ongeveer 50 molens geres taureerd, hetgeen betekent dat de mo lens gemiddeld eens in de twintig jaar aan de beurt zijn. Dit vindt de vereni ging veel te weinig daar zelfs bij re gelmatig onderhoud oen molen elke tien jaar gerestaureerd zou moeten worden. In 1967 kwam de restauratie van 52 molens gereed. Met de restauratie van 41 molens is men bezig of wordt be gonnen. Enkele molens gingen verlo ren door brand of sloop. Ook werd herhaaldelijk bliksem inslag geconsta teerd. Helaas is een groot deel van de molens niet tegen blikseminslag be veiligd. Voorts gingen twee molens verloren doordat zij tijdens stilstand niet voldoende stevig waren vastge legd. Verscheidene andere molens konden op het nippertje worden gered nadat ze tijdens een storm waren los geslagen. (Van onze correfeponrlenten) VLISSINGEN, maandag, Tien doden en veertien gewonden, waarvan tien ernstig, dat was zaterdag de trieste balans na vijf ver keersongelukken in Zeeland. Bij twee botsingen vielen respectieve lijk vijf cn drie doden te betreuren, terwijl bij een andere botsing zeven mensen gewond raakten. Zaterdagmiddag om twee uur kwamen vijf mensen om het leven toen aan de noordzijde van de Zeeiandbrug over de Oosterschelde op de weg van Zierikiee naar Goes twee auto's frontaal met elkaar in botsing kwamen. De 22-jarige mej, H. H. Stel, le rares aan de Vakschool voor Meisjes te Goes, die de auto be stuurde, haar 52-jarige moeder, mevrouw A. G. Stel-Versteeg uit Eindhoven, de 14-jarige Nellie Lindenberg uit Goes en de 10-ja- rige Jacoba J, Stel uit Eindhoven werden op slag gedood. Een tweelingzusje, de 10-jarige J, J. Stel uit Eindhoven, raakte zwaar gewond en werd overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam. Uit de andere auto kwam de 31-jarige mevrouw J. Flikweert- Dalebout uit Nieuwerkerk om het leven, terwijl haar echtge noot, de heer H, M, Flik weert, bestuurder van de auto, en twee zoons van het echtpaar zwaar ge wond raakten. De gewonden zijn opgenomen in het Zweedse Ro- de-Kruis-ziekenhuis in Zierikzee. De botilng vond plaats toen de auto van mej. Stel, na een normaal uitge voerde inhaalmanoeuvre op onver klaarbare wijze in een slip raakte. Zaterdag omstreeks vijf uur kwa men de 24-jarige Belg R. Wllaeri uit Gemsbergen, zijn even oude echtgenote mevrouw M. Wilnert-Peeters en hun tweejarig zoontje Luc om het leven na een frontale botsing met een Belgische tankwagen op de weg van Axel naar Hulst. De 56-jarige vader van me vrouw Wilaert, de heer K. Peetcrs, haar moeder en broer die achterin de auto zaten raakten gewond. Het onge luk vond plaats toen de auto van de heer "Wilaert de rijksweg overstak. De personenauto schoof onder de tankwa gen en vloog in brand, doch door snel optreden van een pusserende automo bilist kon de brand worden geblust. De tankauto, bestuurd door de heer F. S. uit Deume, met een inhoud van 25 ton vloeibaar propaangas sloeg lek en moest onder escorte van de brandweer naar Tejneuzen geloodst worden. Aan de andere zijde van de Zee iandbrug kwamen twee auto's met el kaar in botsing op een kruising bij Wilhelm!nadorp. Hierbij werden ze ven mensen gewond. De Inzittenden van de auto bestuurd door mevrouw A. K. M. Vlsbeek uit Kate, die geen voorrang gegeven zou hebben, haar twee kinderen van drie en vijf jaar en de bestuurder van de andere auto, de 42-jarige heer J, H. Hendriksen uit Den Haag, zijn echtgenote en twee zoons van tien en elf jaar zijn overge bracht naar het ziekenhuis Bergzlcht in Goes, In Iersekc kwam de dertienjarige Johan Noussen uit Wemeldinge om het leven toen hij van de melkauto van zijn vader viel. Hij kwam onder een wiel van do vrachtauto, bestuurd door de heer J. O. uit Wcmeldinge. In St. Annaland op Tholen is zater dagmiddag de achttienjarige W. Hage in zijn woonplaats om het Teven geko men. Hij reed als duopassagier op de bromfiets van de zeventienjarige I. van V. die in botsing kwam met een auto toen hij van het erf van de ou derlijke woning do straat op reed APELDOORN. Zaterdagavond raakten in de gemeente Ambl-Delden de 47-jarige heer J. Ntjhuis uit Rot terdam en zijn 50-jarige echtgenote, mevrouw J, NijtuUs-VeTlekoop, dode lijk gewond na een frontale botsing met een auto bestuurd door de 20-ja- rlge in Apeldoorn wonende Italiaan G Ch. De Italiaan was op de linker weg helft geraakt en raakte voor de bot sing eerst de auto van de 31-jarige Deiftso student W. Jongebmir, dl< over de kop sloeg. De student raakte ernstig gewond, evenals de Italiaan. Men vermoedt dal de man onder in vloed was. Ze zijn opgenomen in het koningin Juliana Ziekenhuis te Hen gelo. AMSTERDAM maandag De fll-ja- rlge mevrouw T. Vorstman-Gouwetor uit Amsterdam kwam zaterdagavond om het leven toon zij op de Chun chill-laan bij het oversteken werd aangereden door een bromfiets. WINSCHOTEN. Gistermiddag is de vijfjarige Annelles Meerman om het leven gekomen toen zij vlak bij de ouderlijke woning in Midwolda de weg overstak en werd aangereden door een personenauto. AMMERZODEN. De 24-jarige A. C. Verzijl uit Wijk en Aalburg Is in de nacht van zaterdag op zondag dodelijk verongelukt toen hij in Ammerzoden met zijn auto uit de bocht vloog, tegen een boom botste en in een sloot te recht kwam. (Van een onzer verslaggevrs) AMSTERDAM, zaterdag. —Bij de confectiezaak De Winter aan het Wa terlandplein in Ameterdam-Noord is vannacht voor 14.000 nan kleding gestolen. De recherche van het bureau Mosplein (tel. 60673) vraagt getuigen, die twee zwarte auto's van het merk Mercedes omstreeks vier uur op dit plein hebben zien staan. Ambassadeur van Djakarta: (Van onze correspondent) DELFT, maandag „Indonesië doet een. beroep op al zijn vrienden om hulp. De uitgestoken hand moet echter niet worden misverstaan. Want zonodig zal Indonesia zijn problemen geheel alleen te lijf gaan, Dit zou ech' ter onnodig meer lijd kosten en van de bevolking onnodig veel offers ei sen. De verleiding tot politieke avon turen zou dan bovendien groot zijn, hetgeen de wereldvrede in gevaar zou kunnen brengen". Dit zei de Indonesische ambassa deur in Nederland, generaal-majoor Natadiningrat, dit weekeinde op een tweedaags congres over Indonesië, dat werd georganiseerd door het Delfis Intercofessioneel Studentencontact. Het is volgens de ambassadeur voor de opbouw van Indonesië noodzake lijk, dat gebruik wordt gemaakt van de adempauze, die de huidige situatie biedt. Wordt deze niet benut dan kan niet worden verwacht, dat de binnen landse vrede een duurzaam karakter draagt, olsdus de heer Natadiningrat. „Het is u allen bekend, dat Indone sië rijk ia aan politieke tegenstellin gen, die soms uitmonden in een gewa pende opstand. Een oplossing van de economische problemen en een recht vaardige verdeling van de verkregen welvaart zullen de politieke tegenstel lingen tot normale proporties terug brengen. Een grotere economische weeibaarheid zou Indonesië verder minder ontvankelijk maken voor poli tieke en gewapende tussenkomst van buitenaf." aldus de ambassadeur van Indonesië. (Van onze correspondent) LONDEN, maandag ln de gevangenis van Durham in Noord- Engeland hebben 20 govangenen zich gisteravond verschanst in de kapel en het kontoor van de onder-directeur. Ze zaten daar van ochtend nog steeds en de gevangenisleiding besloot voorlopig geen poging te doen om met geweld tot ze door te dringen. tracht de gevangenen te overreden om naar buiten te komen. ZU werden beantwoord met gejouw. Durham is een van de drie Engelse gevangenissen met een extra beveilig de vleugel voor zeer zwaar geBtraften- De vleugel bestaat uit een blok met tien versterkte cellen en een uitge breid alarmsysteem. Smds de bouw in 1065 zijn geen ontsnappingspogingen voorgekomen, maar van meet af aan is veel kritiek geweest op de condities waaronder de gevangenen worden vastgehouden. Vooral omdat ongeveer 40 man de cellen moeten delen en zeer weinig ruimte hebben. In Durham worden o.m. twee van de treinrovers vastgehouden en de spionnen Vassall en Houghton. Er zit een groot aantal moordenaars. De opstand brak uit in de extra beveiligde vleugel van de gevan genis, waar alleen zeer zwaar ge strafte misdadigers verblijven. Zij profiteerden van een recrea tieperiode, waarin ze naar de te levisie mochten kijken om een van de bewakers zijn sleutelbos af te nemen. Toen de mannen zich hadden ge barricadeerd, slaagden i(| er in een krant in Manchester op te belten. Zij zelden dat (1e opstand bedoeld was als demonstratie tegen de condities ln dc speciaal beveiligde vleugel. Politie mot honden heeft de gevan genis omsingeld; beuakers hebben ge- In juni produhtief (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, zaterdag. De raffi naderij van MobU Oil aan de Amerl- kahaven in Amsterdam-West is reeds op beperkte schaal begonnen met het testen van apparatuur. Dit testen zal ongeveer drie maanden ln beslag ne men. Verwacht wordt, dat de werke lijke productie in juni of Jnli zal aan vangen, wanneer ook de pijpleiding is voltooid. Mobil Oil is vrijwel klaar met het werven van personeel. Alleen voor enkele specialistische functies worden nog advertenties gezet. Het merendeel van de 250 Nederlandse werknemers is reeds werkzaam, wat minstens een half jaar neerkomt op een taining ln leslokalen en assisteren in de praktijk. Het verantwoordelijke werk er. ook de training wordt verrient door experts, die uit de 37 andere Mobil Oil-raffi naderijen in de hele wereld naar Am sterdam zijn gekomen. Het zijn voor namelijk Amerikanen met gemiddeld 25 jaar ervaring. Het zal zeker nog enkele jaren duren, voordat de laatste Amerikanen verdwijnen en de raffi naderij geheel in bedrijf wordt gehou den door Nederlands personeel. Het grootste deel van de werkne mers bestaat uit operators en onder houdstechniek samen ongeveer 130 man. De operator-groep (tachtig man) bestaat zeker voor de helft uit oud- scheepswerktuigkundigen. Ook ln an dere functies zijn vroegere „zeemaehi- nisten" aangesteld- Bij Mobil Oil noemt men bet een voor dit bedrijf gelukkige omstandigheid, dat de wer ving bleek samen te vallen met een teruggang ln de zeevaart. Deze men sen worden bij uitstek geschikt geacht voor het in bedrijf houden van een raffinaderij. Bij de training van het nieuwe per soneel (voornamelijk afkomstig uit Amsterdam, de Zaanstreek en de IJ- mond) ligt het zwaartepunt op de „veiligheids-mentaliteit". Zo moet ie dere operator volwaardig brandweer man zijn, opdat hij tevens deel kan uitmaken van de bedrijfsbrandweer. Gedeputeerde Staten van Nrd-Holland hebben bekendgemaakt dat in het huurcontract tussen de gemeente Am sterdam en Mobil Oil voorschriften zijn opgenomen met betrekking lot het voorkomen van brand. Hierin is onder meer bepaald, dat b. en w. van Amsterdam voor de opslag van brand gevaarlijke goederen toestemming moet verlenen. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, maandag. Van zaterdagmiddag tot vanmorgen heeft de pobtle gezocht naar de 12-jarige Dirk Jan de Jong uit Smeek, een ern stig zulkerziekte-patiëntje, die van huls was weggelopen. De jongen die al twee keer eerder voor langere tijd zoek was wred teruggevonden in een rommelkamertje van het Sint Antho- niuszlekenhuls in Sneek, waar hij zich zaterdag al had verstopt. Zijn verdwijnen heeft dit weekeinde in Sneek grote ongerustheid veroor zaakt, omdat hij regelmatig msullne- lnjectles nodig heeft, die hu hoogstens 24 uur kan ontberen. Zondagmorgen had hem een dergelijke injectie moe ten worden toegediend. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT, zaterdag. De vijftig jarige Utrechtse accountant O., die maandag J.l, door de Utrechtse politie was aangehouden op verdenking van een mlljoonenzwendel is gisterèn weer op vrije voeten gesteld. Hij was in het begin van de week voor verhoor overgebracht naar Zwol le, omdat hij een Inwoner van deze stad voor 25.000 zou hebben opge licht. De andere feiten waarvoor O. werd gearresteerd waren valsheid in ge schrifte, waardoor twee financiers in Duitsland en Egypte, voor 800-000 D.M. zoüden zijn benadeeld, e*n een poging tot oplichting voor een bedrag van 150.000 dollar. (Van onze correspondent) ROERMOND, maandag Beslissingen betreffende benoeming en ontslag van priesters kunnen niet worden behandeld in de diocesane pastorale raad van het bisdom Roermond. Dit verklaarde de bisschop van Roermond, mgr. P. J. A. Moors, zaterdag toen in de tweede ver gadering van de raad de zaak-Miedema aan de orde kwam. Volgens de pastorale raad, die in een motie haar verontrusting over de gang van zaken uitsprak, is in de Michaelparochie te Schaesberg na het ontslag van pastoor Ed Mledema een noodsituatie ontstaan. De parochieraad van het Eibske heeft onlangs alle volgelingen van pastoor Mledema vla een hult aan huis verspreid stencil opgeroepen zon dags niet meer naar de mla te gaan totdat een geschikte ruimte is gevon den wsar pastoor Mledema de mla kan opdragen. De pastorale raad heeft zaterdag besloten een commissie von goede diensten in te stellen, die ln overleg met alle betrokkenen moet zoeken naar een aanvaardbare oplossing voor het conflict rond pastoor Mledema. Pastoor L. J. G. Albert uit Rolduc zei dat gevochten moet worden voor een structuur „waarin men weer met liefde lidmaat van de kerk is." „Wij moeten nu cl3en inspraak te hebben In he>t beleid van het bisdom", zei hij verder. Adviserende taak Mgr. Moors onderstreepte daarop, dat de pastorale raad slechts een be- leidsadviserende en niet en beleids bepalende taak heeft. Als men pro beert een nieuwe structuur te schep pen. die niet ln overeenstemming is met het stuk waarop de leden van de pastorale raad gekozen zijn, betekent dit het einde van de raad. aldus de bisschop van Roermond. De pastorale raad besloot tevens een commissie te vormen voor het uit werken van de resoluties van de in Januari gehouden plenaire vergade ring van het pastoraal concilie met betrekking tot de ambtsvervulling door de priesters in het bisdom Roer mond. De pastorale raad van het bisdom Roermond, die paB enkele maanden geleden geïnstalleerd werd en zater dag aan zijn tweede vergadering toe was, bestaat uit honderd leden, deels geestelijken, deels leken. Pastoor Mie- dema maakt ook deel uit van de raad. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT, maandag. „Is Johnson een oorlogsmisda diger? Gemeten naar de maatstaven van Neurenberg en To- kïo meen ik volmondig „ja" te moeten zeggen. Ik ben blij dat studenten door hun acties onophoudelijk de aandacht blijven vestigen op het grootste schandaal van deze'tijd: de smerige oorlog in Vietnam." !\iet toegelaten in Belgis (Van onze correspondent) WEENHOUT, maandag Onge veer honderd jongeren uit Amsterdam zijn zaterdag b(j de Nederlands-Belgi sche grenspost Wunstwezel-Wernhont, op de weg naar Breda-Antwerp«n, slaags geraakt met de Belgische Rijks wacht, omdat ze niet in België werden toegelaten. De Nederlanders waren onderweg naar Brussel om daar deel te nemen aan een Vietnam-betoging. De groep kwam zaterdag in drie bussen in Wernhout aan. De Rijks wacht weigerde de inzittenden de toe gang, waarop zij trachtten te voet de grens over te steken. De betogers ont rolden spandoeken en hieven portret ten van Mao en Ho-Tsji-Minh. Bij de daarop volgende vechtpartij werden enkele personen, onder wie één Rijks wachter gewond. Enkele betogers werden gearresteerd, ze zijn later weer vrijgelaten. De Nederlandse douane en de rijks politie hebben zleh afzijdig gehouden. Dc Belgische autoriteiten hebben za terdag ook aan andere grensposten echerp toezicht gehouden: alle auto's die met deelnemers op weg waren naar de Brusselse betoging, werden teruggestuurd. Uit protest tegen dit Belgische op treden is zondagmiddag een steen ge gooid door een ruit van het Belgische consulaat-generaal in de Joh. Ver meerstraat in Amstterdam, De steen was gewikkeld in een pamflet waarin de Belgische actie aan de grens werd veroordeeld. W. Liefaart van ABC: (Van onxe correspondent) STADSKANAAL, maandag. „Vier weken geleden heb Ik tegen de voorzitter van de werkgeversorganisa tie ln de strokartonindustrie gezegd te weten, dat de fabrieken „Reiderlmcl" en „De Toekomst" plannen tot sluiten hadden. „Zet het maar uit het hoofd", antwoordde h(j mU, maar nu Is het zover". Dit vertelde de heer W. Liefaart, voorzitter van de Algemene Bedrijfs- froepen Centrale (NW) tijdens de 0-jarige herdenking van het bestaan van de plaatselijke afdeling van zijn bond in Stadskanaal. „Reeds in 1966 is van werknemers- zijde gewaarschuwd", aldus de heer Licfaart, „dat er een strokartonfabriek zou verdwijnen. Sindsdien is „De Al bion" gesloten en nu staat „De Toe komst" weer op de wip". De voorzitter van de BC „begrijpt best", dat de werkgevers de onrust niet onnodig willen vergroten, „maar dit soort zwijgen lost geen enkel pro bleem op". Hij is van mening, dat al leen vrijwillige sanering de moeilijk- heden in de strokartonindustrie kan oplossen, „maar de werkgevers willen dat niet Het ministerie van economi sche zaken heeft onlangs voorgesteld de gehele bedrijfstak door te lichten, maar de werkgevers zei hij wer ken niet mee. „Ze zeggen niet heen, maar stellen zulke voorwaarden, dat het onderzoek bij voorbaat wordt ge torpedeerd; zh weigeren bijvoorbeeld inzage te geven in de boeken", zei de heer Liefaart. (Van onze economische redactie) VENLO, maandag Op dinsdag 12 maart zal de inschrijving worden opengesteld op nominaal ƒ5 miljoen 7vi procent 30-jarige obligaties 1968 ten laste van de stichting „Sint Joseph Zieken hula" te Verjlo tot de koers van 99Vt procent aldus het prospectus. Storting moet geschieden op woensdag 27 maart, De aflossing geschiedt tegen 100 procent in 20 gelQke jaarlijkse termij nen, waarvan de eerste vervalt op 15 maan 1979. Vervroegde gehele of ge deeltelijke aflossing is uitsluitend toe gestaan op 15 maart van elk jaar, voor de eerste maal in 1979. Extra af lossingen in de jaren 1970 tot 1984 zullen slechts geschieden tot de koers van 101 Vt procent en daarna tegen 101 procent. Doel van de emissie ls de verdere financiering van de geplande uitbrei ding en verbetering, waarvoor In 1967 reeds een publieke obligatielening werd aangegaan ten bedrage van ƒ3,5 miljoen. Daar volledige uitwerking van de diverse plannen tot de conclu sie heeft geleld dat een bedrag van circa 18,5 miljoen benodigd zal zijn, zullen de eerstvolgende jaren lenings-: verplichtingen moeten worden aange gaan tot nog ongeveer 10 miljoen. Aldus de Utrechtse hoogleraar in de ethiek, prof. dr. J. de Graaf. Hij sprak zaterdagmiddag in de Buurkerk te Utrecht enkele hon derden jonge mensen voorna melijk studenten toe aan het slot van een protestdemonstratie, die was georganiseerd door de anarchistische groep Volte. Prof. De Graaf keerde zich fel legen de Amerikaanse politiek ln Vietnam en ook tegen de Nederlandse regering die de naar zijn mening .„volko men uitzichtloze politiek van presi dent Johnson stilzwijgend goedkeurt". Zijn betoog kreeg een minutenlang applaus, begeleid door een „Johnson, moordenaar"-groep. Ook werk openlijk „Johnson oor logsmisdadiger" en „Johnson moorde naar" geroepen tijdens een protest- tocht door de binnenstad die aan de bijeenkomst in de Buurkerk vooraf ging. Vanaf het Vreebrug vertrokken ongeveer zevenhonderd mensen die voor het Amerikaanse staatshoofd be ledigende leuzen met zich meedroe gen. De politie greep niet in, ook niet toen de betogers leuzen riepen als how many kids did you kill today" er. op de wljs van „Vader Ja cob" zongen „Johnson, moordt gij nog, alle bommen vallen op Hanor', Ook liep iemand met een spandoek „De monsteren is belachelijk". Politiefo- ■tografen namen foto's van de leuzen en de demonstraten. Een van de Volte-woordvoerders, de student Rob van Gemert, Lts op hek bordes van het stadhuis een brief voor die gericht was aan de officier van justitie, mr. W, H. Overbeek. Daarin wordt geprotesteerd tegen het feit dat de afgelopen dagen studenten zijn ge verbaliseerd wegens het beledign van de Amerikaanse president, terwijl de Groningse hoogleraar prof. dr. B. Delfgaauw voor ditzelfde feit niet vervolgd is. De brief van Rob van Ge mert werd in de brievenbus van het Paleis van Justitie aan de Hambur gerstraat gegeooid. Feijenoord In Rotterdam werd zondagmiddag proces-verbaal opgemaakt tegen de 18-jarige scholier R, K. cn de 19-jarl- ge student P. K., .die na afloop van de wedstrijd FeijenoordTelstar het veld oprenden en een spandoek ontrolden met de woorden „Johnson oorlogsmis dadiger" en daaronder in kleinere let ters „volgens de rechtsnormen van Neurenberg en Tokio". De Venlose politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag drie mannen en een vrouw aangehouden, die bezig waren met het aanplakken van zelfge maakte pamfletten met de tekst „Johnson oorlogsmisdadiger". De mannen werden in de loop van zondag vrijgelaten, nadat proces-verbaal te gen hen was opgemaakt. Het ziin J. S. (34) uit Broekhuizen vorst. M. G. (24) uit Helden en G. van E. (21) uit Seve- num. TIEL, maandag Het Landbouw schap heeft beslag laten leggen op elf tuinderijen in de Bommelerwaard. De eigenaren ervan hebben al jarenlang geweigerd de contributie aan het Landbouwschap te betalen. De tuinders, die voornamelijk wo nen m het dorpje Gameren, krijgen nog even de tijd om hun schulden, die variëren van 500.tot 1200. alsnog te voldoen. Ook heeft het landbouwschap be slag laten leggen op het „melkgeld" van zes boeren uit de streek rond Gel- dermalsen, die eveneens een contribu- tieschuld hebben. Het melkgeld is de prijs die zuivelfabrieken betalen voor de door de boeien, geleverde meik. (Van onze economische redactie) UTRECHT, maandagl De N.V. Verzekeringsbank „Moira" te Utrecht gaat 100.000 niet-royeerbare certifi caten van aandelen uitgeven. De stuk- kén worden geplaatst tegen 100 pro cent. Het bezit van ƒ600 aandelen geeft recht in te schrijven op 1000 nieuwe certificaten, aldus het emissie prospectus, De nieuwe aandelen delen geheel in de resultaten over 1988. De resultaten over 1907 zullen naar wordt verwacht vergelijkbaar' zijn met de cijfers van 1986, aldus het prospectus. Over 1966 werd een winst verantwoord van ƒ296.800. De pro- nduktie steeg met 12.5 procent. „Wij menen een verdere toename van de produktle te mogen verwach ten, waardoor de etljging van de kos ten zal kunnen worden opgevangen. De toekomst zien wij derhalve vol vertrouwen tegemoet en wij zijn van oordeel het dividend ook voor de vol gende jaren op 20 procent te kunnen handhaven", aldus het bestuur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 1